FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
P-P AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parkkinen Ville IkNV 12.51 0.00.00 70.21 64.85
2 Niemelä Hannu Pohjant 13.55 0.01.04 64.28 59.38
3 Linna Matti S-JKL 13.57 0.01.06 63.59 58.74
4 Martikainen Juha KeuKi 14.10 0.01.19 62.09 57.35
5 Tauriainen Teemu KEV 14.29 0.01.38 60.21 55.62
6 Köngäs Teemu SoJy 14.31 0.01.40 59.56 55.01
7 Parkkinen Keijo YlikNM 14.32 0.01.41 58.97 54.47
8 Ruuttula Juho SievSi 14.55 0.02.04 56.95 52.61
9 Nissinen Jere Pohjant 15.09 0.02.18 55.58 51.34
10 Huuha Aleksi OuHu 15.15 0.02.24 54.72 50.55
11 Hiltunen Juho ONMKY 15.30 0.02.39 53.35 49.28
12 Runtti Janne KiimU 15.31 0.02.40 52.81 48.78
13 Laitinen Antti KoskRi 15.34 0.02.43 52.16 48.18
14 Seppänen Mika VaKa 15.38 0.02.47 51.45 47.53
15 Leinonen Lauri Pohjant 15.58 0.03.07 49.91 46.10
16 Hietala Esa PudU 16.00 0.03.09 49.34 45.57
17 Parkkinen Jussi Pohjant 16.16 0.03.25 48.06 44.40
18 Isokoski Erkki VePo 16.35 0.03.44 46.69 43.13
19 Koljonen Jouni VaKa 16.42 0.03.51 45.92 42.42
Schroderus Santeri Pohjant EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Esa Iisu 14.36 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tero VetU 17.00 0.00.00
Palokangas Markus AlatPi EIL -
Järvelin Marko PeRa HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Petrelius Eetu OH 14.22 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerholm Lasse VePo 13.02 0.00.00 48.17 42.71
2 Tohmola Mika VePo 13.13 0.00.11 46.71 41.42
3 Holappa Hannu VePo 13.39 0.00.37 44.46 39.42
4 Kankainen Janne SoJy 13.49 0.00.47 43.16 38.27
5 Pihlajaniemi Janne VePo 13.50 0.00.48 42.35 37.56
6 Loukusa Markku Iisu 13.58 0.00.56 41.20 36.53
7 Haapasalo Jarmo Pohjant 14.16 0.01.14 39.60 35.12
8 Myllylä Jukka Pohjant 14.39 0.01.37 37.85 33.56
9 Sillanpää Tommi Pohjant 15.27 0.02.25 35.21 31.23
10 Kela Marko OulRe 15.37 0.02.35 34.17 30.30

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järvenpää Esa S-JKL 12.52 0.00.00 49.81 55.27
2 Veijola Seppo IinYr 13.10 0.00.18 47.94 53.20
3 Hyvönen Panu Pohjant 13.16 0.00.24 46.86 51.99
4 Karvonen Sami SalRe 13.29 0.00.37 45.39 50.37
5 Konttajärvi Seppo VePo 13.49 0.00.57 43.60 48.38
6 Kemppainen Vesa Iisu 14.04 0.01.12 42.14 46.76
7 Lamminaho Hannu S-2000 14.53 0.02.01 39.18 43.48
8 Schroderus Jari Pohjant 15.30 0.02.38 37.01 41.06
9 Backman Kari IinYr 15.41 0.02.49 35.96 39.90
10 Alahäivälä Tapani PudU 15.47 0.02.55 35.12 38.97
Mutka Kai Pohjant HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lotvonen Essi LaiVe 16.27 0.00.00 31.43 32.94
2 Mattila Orvokki Pohjant 16.39 0.00.12 28.72 30.11
3 Kallankari Sanna KoskRi 24.21 0.07.54 18.05 18.92

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 11.36 0.00.00 33.03 17.05
2 Niinimäki Niilo Pohjant 12.50 0.01.14 28.36 14.64
3 Eilola Jesse YlikNM 20.11 0.08.35 17.08 8.82
Heikka Benjamin Pohjant HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 13.28 0.00.00 41.01 38.11
2 Rankinen Juho OulRe 13.32 0.00.04 39.93 37.11
3 Piispanen Reima HaapavU 13.38 0.00.10 38.77 36.03
4 Härkönen Antti PudU 13.46 0.00.18 37.54 34.88
5 Luodonpää Risto AlatPi 14.24 0.00.56 35.06 32.58
6 Taivaloja Jorma HaHe 16.43 0.03.15 29.50 27.41
Parkkinen Pekka Pohjant HYL -
Karjalainen Pasi Pohjant HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Matti ONMKY 12.26 0.00.00 43.62 42.14
2 Heikka Markku ONMKY 12.40 0.00.14 42.29 40.84
3 Kaasinen Aulis Pohjant 12.54 0.00.28 41.00 39.60
4 Tervo Arhi ONMKY 13.15 0.00.49 39.40 38.06
5 Vilminko Pauli SiSe 13.23 0.00.57 38.50 37.19
6 Grekelä Antti HaHe 14.00 0.01.34 36.32 35.08
7 Kotila Harri YlikNM 14.22 0.01.56 34.92 33.73
8 Karppinen Jouko VaKa 14.23 0.01.57 34.41 33.24
9 Pietilä Heikki S-2000 14.30 0.02.04 33.67 32.52
10 Kurula Juhani Pohjant 15.16 0.02.50 31.53 30.46
11 Paaso-Rantala Pertti IinYr 16.58 0.04.32 27.97 27.02
12 Paaso Jouko PeRa 18.20 0.05.54 25.52 24.65
Argillander Erkki VaKa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tolkkinen Aino SoJy 14.08 0.00.00
2 Luttinen Tuula OTaru 18.13 0.04.05

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 11.59 0.00.00 58.22 51.39
2 Hankonen Johanna Pohjant 12.52 0.00.53 53.07 46.84
3 Kankainen Ulla-Maria SoJy 13.34 0.01.35 49.23 43.45
3 Goman Annukka VePo 13.34 0.01.35 49.23 43.45
5 Polso Anne VetU 13.39 0.01.40 46.73 41.25
6 Väliheikki Susanna VePo 14.39 0.02.40 42.52 37.53
7 Huotari Sari Pohjant 16.46 0.04.47 36.26 32.01
8 Forsberg-Moilanen Hely PudU 30.36 0.18.37 19.38 17.11

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väliheikki Julia Pohjant 13.40 0.00.00 42.29 43.94
2 Sankelo Lotta Pohjant 14.00 0.00.20 38.18 39.68
3 Päkkilä Suvi HaHe 19.37 0.05.57 25.04 26.02

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rannila Oskari VetU 11.06 0.00.00
2 Niemelä Paavo Pohjant 11.30 0.00.24
3 Tolkkinen Tuukka SoJy 11.41 0.00.35
4 Tolvanen Elias AlatPi 11.52 0.00.46
5 Marjala Verneri Pohjant 13.36 0.02.30
6 Niinimäki Olli Pohjant 13.39 0.02.33
7 Kinnunen Juuso Pohjant 14.00 0.02.54
8 Kinnunen Antti Pohjant 16.31 0.05.25

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toppari Pekka PuolRy 11.47 0.00.00 39.06 35.35
2 Kemppainen Taisto VaKa 12.11 0.00.24 36.65 33.17
3 Haapasalo Pertti Pohjant 13.21 0.01.34 32.41 29.33
4 Tuohimaa Esko ONMKY 13.42 0.01.55 30.57 27.67
5 Köngäs Martti PuolRy 13.46 0.01.59 29.42 26.63
6 Tolkkinen Veikko SoJy 14.51 0.03.04 26.35 23.85
Udd Esko LänRa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 11.33 0.00.00 36.78 30.63
2 Kanste Pekka Raseborg 13.10 0.01.37 31.66 26.36
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 13.24 0.01.51 30.51 25.41
4 Juutinen Hannu Pohjant 14.09 0.02.36 28.33 23.59
5 Myllymaa Kauko OulRe 15.12 0.03.39 25.85 21.53
6 Ervasti Onni PeRa 15.55 0.04.22 24.19 20.14
7 Kinnunen Raimo Pohjant 16.10 0.04.37 23.32 19.42
8 Pelkonen Alpo OSVA 16.12 0.04.39 22.78 18.97
Heinikoski Kalevi KoskRi HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pääkkönen Nea KuPe 10.40 0.00.00 46.39 43.77
2 Kankainen Venla SoJy 10.42 0.00.02 45.38 42.82
3 Rannila Venla VetU 11.17 0.00.37 42.21 39.83
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 11.21 0.00.41 41.14 38.82
5 Holopainen Oili S-2000 11.47 0.01.07 38.84 36.65
6 Haapasalo Heidi Pohjant 12.06 0.01.26 37.06 34.97
7 Goman Maija VePo 12.21 0.01.41 35.56 33.55
8 Tolkkinen Tuuli SoJy 14.07 0.03.27 30.45 28.73
Viippola Venla OuTa HYL -
Sankelo Emma Pohjant EIL -
Palokangas Mette AlatPi EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 11.31 0.00.00 40.35 35.97
2 Aalto Pirjo Pohjant 11.50 0.00.19 38.29 34.14
3 Ojanaho Marja-Leena KemU 12.07 0.00.36 36.43 32.48
4 Tolvanen Heidi AlatPi 12.26 0.00.55 34.57 30.82
5 Sillanpää Elina Pohjant 15.34 0.04.03 26.87 23.95
6 Laurila Sari SalRe 15.35 0.04.04 26.09 23.26
7 Pesonen Orvokki HaHe 15.56 0.04.25 24.79 22.10
Leskelä Maarit OSVA EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 11.49 0.00.00
2 Alahäivälä Kirsi PudU 18.31 0.06.42

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikula Reino OuTa 14.19 0.00.00 33.46 22.03
2 Kukkohovi Reino OSVA 14.53 0.00.34 30.97 20.39
3 Veijovaara Jorma Pohjant 15.42 0.01.23 28.22 18.58
4 Mäkinen Juhani SalRe 16.45 0.02.26 25.38 16.71
Pelkonen Toivo YlikNM HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 9.27 0.00.00
2 Anttila Minea Pohjant 10.04 0.00.37
3 Petrelius Enni OH 10.14 0.00.47
4 Hemmi Mai Pohjant 10.40 0.01.13
5 Lehtonen Olivia VePo 13.22 0.03.55
6 Parkkinen Laura YlikNM 13.43 0.04.16
7 Loukkaanhuhta Elli SalRe 14.25 0.04.58
8 Similä Selina Pohjant 15.18 0.05.51
9 Siltala Sini OTaru 16.21 0.06.54
Holappa Veera VePo HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hokajärvi Raili Pohjant 11.57 0.00.00 44.46 43.41
2 Piispanen Eija HaapavU 13.26 0.01.29 38.56 37.65
3 Kauppinen Liisa SuomRa 13.27 0.01.30 37.53 36.64
4 Kosamo Maire PudU 13.30 0.01.33 36.41 35.54
5 Väänänen Mervi OuTa 13.47 0.01.50 34.69 33.87
6 Jokikokko Tarja OuTa 13.55 0.01.58 33.41 32.62
7 Myllymaa Pirkko OulRe 14.50 0.02.53 30.45 29.73

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 12.28 0.00.00 28.80 16.25
2 Jussinniemi Seija SiSe 12.36 0.00.08 26.36 14.87
3 Paaso Leena PeRa 19.22 0.06.54 15.76 8.89

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Altti SoJy 8.41 0.00.00
2 Sorsa Eero SoJy 8.45 0.00.04
3 Heino Veikka Pohjant 10.23 0.01.42
4 Palokangas Tatu AlatPi 10.29 0.01.48
5 Loukkaanhuhta Olli SalRe 16.51 0.08.10

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 24.46 0.00.00
Jäppinen Kyösti Iisu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eade Emilia Pohjant 13.28 0.00.00
2 Hyvärinen Iida LaiVe 14.33 0.01.05
3 Niinimäki Nelli Pohjant 18.17 0.04.49
4 Parkkinen Anna YlikNM 19.13 0.05.45
5 Moilanen Neea PudU 24.07 0.10.39
6 Päkkilä Venla HaHe 26.46 0.13.18

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Ritva KiimU 11.26 0.00.00 28.71 26.48
2 Pelkonen Maija OSVA 14.19 0.02.53 22.06 20.35
3 Kela Mirja OulRe 16.27 0.05.01 18.46 17.02
4 Hautala Tuula ONMKY 17.30 0.06.04 16.64 15.35
Köngäs Kaarina PuolRy HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Ulla Pohjant 13.11 0.00.00
2 Vilppola Anneli Iisu 16.29 0.03.18

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puurunen Joona OuTa 8.37 0.00.00
2 Ukkola Santeri Pohjant 9.08 0.00.31
3 Rannila Aatu VetU 9.27 0.00.50
4 Ryytty Eino Pohjant 10.56 0.02.19
5 Westerholm Lauri VePo 11.03 0.02.26
6 Eade Santeri Pohjant 12.03 0.03.26
7 Schmitt August LaiVe 13.28 0.04.51
8 Tihinen Matias LaiVe 40.35 0.31.58

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alahäivälä Silja PudU 8.40 0.00.00
1 Länsitie Pinja OSVA 8.40 0.00.00
3 Anttila Ilona Pohjant 9.15 0.00.35
4 Väisänen Martta LaiVe 9.40 0.01.00
5 Ryytty Inka Pohjant 11.45 0.03.05
6 Similä Helmiina Pohjant 12.20 0.03.40
7 Tihinen Milja LaiVe 17.31 0.08.51
8 Moilanen Mette PudU 1.14.22 1.05.42