FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit 2018 iltapäiväsprintti (ilmoittatuminen aamusprintin kautta)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 12.52 0.00.00 74.30 80.81
2 Somova Inna Hiisi 13.26 0.00.34 69.98 76.11
3 Ylikylä Suvi RasKa 13.31 0.00.39 68.37 74.36
4 Koskinen Noora MSParma 13.47 0.00.55 65.89 71.67
5 Saarijärvi Sari SuSe 15.37 0.02.45 57.14 62.14
6 Nurmi Sanna AngA 17.35 0.04.43 49.84 54.21
7 Oksanen Emmi SiiRa 17.38 0.04.46 48.79 53.07
8 Isokallio Pauliina L-LL 19.18 0.06.26 43.76 47.59
Pöyhönen Saina RasKa EIL -
Peltomäki Elli RasKa HYL -
Ylikylä Sanna RasKa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Tiina SomEsa 14.45 0.00.00 62.06 69.54
1 Routsi Anastasia Jyry 14.45 0.00.00 62.06 69.54
3 Tiusanen Maria UlvUra 18.37 0.03.52 45.48 50.96
4 Kauppi Iida KodisjKa 19.03 0.04.18 42.64 47.79
5 Riihimäki Elina KodisjKa 21.25 0.06.40 36.33 40.71

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 14.29 0.00.00
2 Rokka Susanna LHR 14.56 0.00.27
Mäkelä Tiina RaTU HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Anne AngA 12.17 0.00.00 49.93 53.14
2 Annila Päivi TP 14.30 0.02.13 39.12 41.64
3 Nyman Marianne Trian 14.38 0.02.21 35.62 37.91
Kokkila Marita EsSu EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 12.09 0.00.00 47.30 52.33
2 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 14.30 0.02.21 37.65 41.66
3 Luovula Pia SuosmSa 16.47 0.04.38 30.82 34.10
Toivanen Tuula RaN HYL -
Käkelä Maija PuolRy EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 20.31 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 16.16 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Oona TP 13.20 0.00.00 54.20 56.72
2 Kurth Sara TP 14.03 0.00.43 50.47 52.82
3 Mäkinen Tuuli UlvUra 15.30 0.02.10 44.88 46.96
4 Jutila Pinja RasKa 16.19 0.02.59 41.80 43.74
5 Tuominen Mari KanSu 16.35 0.03.15 40.31 42.19
6 Tenho Sanni L-LL 18.35 0.05.15 35.24 36.88
7 Isokallio Helmi L-LL 18.54 0.05.34 33.94 35.51
8 Aho Aliisa KanSu 21.58 0.08.38 28.58 29.91
Tarkkanen Annika UlvUra EIL -
Kuusisto Idaliina Koovee HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haunia Heta RasKa 11.01 0.00.00 49.20 50.94
2 Kontio Katri KangSK 11.25 0.00.24 46.05 47.68
3 Koskinen Adveliina KyRa 12.05 0.01.04 42.17 43.66
4 Koivula Lotta UlvUra 12.50 0.01.49 38.44 39.79
5 Palomäki Susanna UlvUra 13.05 0.02.04 36.46 37.74
6 Lehtinen Saima KyRa 13.44 0.02.43 33.55 34.73

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Punto Elli RaN 10.12 0.00.00
2 Yli-Futka Amanda UlvUra 11.10 0.00.58
3 Luoma Elli TP 11.13 0.01.01
4 Koivunen Netta RasKa 12.13 0.02.01
5 Kontio Kirsi KangSK 12.25 0.02.13
6 Henttonen Kerttu ValSu 16.24 0.06.12
7 Myllykoski Venla KanSu 16.57 0.06.45
8 Pohjola Pihla TP 22.40 0.12.28
Ankelo Kaisla UlvUra EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rokka Anni LHR 14.42 0.00.00
Lehtonen Venla UlvUra HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Stella RasKa 9.26 0.00.00
2 Tiusanen Saara UlvUra 14.03 0.04.37
3 Laine Liina LLuja 24.49 0.15.23
4 Sulonen Saana RaLu 26.56 0.17.30
5 Pohjola Hilla TP 27.55 0.18.29
Lehtonen Aurora UlvUra EIL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Detkov Sergei Hiisi 11.21 0.00.00 71.73 78.83
2 Huila Joona Hiisi 12.34 0.01.13 62.35 68.53
3 Snellman Tomas RaLu 12.53 0.01.32 58.45 64.24
4 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 14.05 0.02.44 51.30 56.39
5 Tuominen Juho KanSu 14.22 0.03.01 48.17 52.94
Niemi Topias HS EIL -
Lohikoski Roope RasKa EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkinen Tuomas KanSu 16.08 0.00.00 13.17 0.00
2 Lukichev Alexander Koovee 17.47 0.01.39 11.05 0.00
3 Pajunen Jari PertPe 18.27 0.02.19 9.79 0.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivio Matti RaPi 16.51 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 11.30 0.00.00 56.29 53.11
2 Kallioniemi Janne RaLu 13.22 0.01.52 46.98 44.32
3 Mäki Jarkko Rasti88 13.53 0.02.23 43.83 41.35
4 Pohjola Olli-Pekka TP 14.59 0.03.29 39.32 37.09
5 Sainio Iikka Koovee 17.04 0.05.34 33.38 31.49
6 Alajoutsi Jukka Koovee 17.16 0.05.46 31.87 30.06

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinnari Jukka SuJu 16.29 0.00.00 37.35 38.63
2 Lyyluoma Pasi TeuRi 17.01 0.00.32 33.47 34.61
3 Rokka Timo LHR 23.14 0.06.45 22.52 23.30
Mättölä Ali EsSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nyholm Thomas Trian 11.45 0.00.00 33.70 33.14
2 Virtanen Kari MSParma 12.28 0.00.43 29.38 28.89
3 Niemensivu Pekka KanSu 12.35 0.00.50 26.75 26.30

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 9.46 0.00.00 54.09 53.98
2 Aasla Hannu RaN 10.57 0.01.11 46.80 46.70
3 Laakso Antero SuosmSa 11.07 0.01.21 44.67 44.58
4 Pulkkinen Erkki RaLu 11.31 0.01.45 41.74 41.66
5 Lind Sune Falken 11.32 0.01.46 40.31 40.22
6 Pensas Esko LaihLu 13.03 0.03.17 34.41 34.34
Kössi Jouko RaiKu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 11.39 0.00.00 42.61 40.25
2 Ylikoski Erkki VaHa 12.01 0.00.22 40.27 38.05
3 Nurminen Markku SuosmSa 13.33 0.01.54 34.80 32.88
4 Lehtiniemi Pekka SaSu 13.58 0.02.19 32.87 31.06
5 Hirvelä Reijo SuosmSa 16.37 0.04.58 26.88 25.40
6 Kares Olli EuVe 17.11 0.05.32 25.28 23.88
7 Mäki Erkki EE 18.37 0.06.58 22.66 21.41
Toppari Pekka PuolRy EIL -
Terävä Seppo XYZ EIL -
Hakanen Kai ValSu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Erkki LoJa 11.06 0.00.00
2 Laine Jaakko HS 13.25 0.02.19

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivula Keijo HyRa 11.02 0.00.00 35.73 33.99
2 Saario Pentti LoJa 12.34 0.01.32 29.01 27.60
3 Heerman Stig RaLu 13.04 0.02.02 25.64 24.39

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Collin Matti ValSu 17.41 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Vertti Koovee 14.33 0.00.00
2 Mäki Juho Rasti88 16.01 0.01.28

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jutila Pietu RasKa 12.56 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rousku Samuli MSParma 12.11 0.00.00 47.32 48.45
2 Lahti Valtteri RasKa 12.25 0.00.14 45.04 46.11
3 Nolvi Joona RasKa 13.02 0.00.51 41.58 42.57
4 Alajoutsi Oliver Koovee 13.06 0.00.55 40.05 41.00
5 Rokka Tuomas LHR 18.04 0.05.53 28.08 28.75
6 Knuutila Tomi KanSu 19.09 0.06.58 25.59 26.20
Alajoutsi Jasper Koovee EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Elias UlvUra 10.03 0.00.00
2 Kallioniemi Jami RaLu 10.43 0.00.40
3 Niemensivu Miki RaLu 11.14 0.01.11
4 Palomäki Oskari UlvUra 11.15 0.01.12
5 Lahti Paavo RasKa 11.53 0.01.50
6 Niemensivu Roni RaLu 14.15 0.04.12
7 Haapio Miikka UlvUra 18.53 0.08.50

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Rami KanSu 8.09 0.00.00
2 Kallioniemi Justus RaLu 9.11 0.01.02
3 Laine Severi LLuja 9.18 0.01.09
4 Koivula Lauri UlvUra 9.55 0.01.46
5 Kujansuu Lauri RasKa 11.13 0.03.04
6 Haapio Joona UlvUra 11.21 0.03.12
Schüle Elias Koovee EIL -