FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit 2018 aamusprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 12.15 0.00.00 72.84 77.56
2 Ylikylä Suvi RasKa 12.16 0.00.01 71.38 76.00
3 Somova Inna Hiisi 12.56 0.00.41 66.40 70.71
4 Koskinen Noora MSParma 13.03 0.00.48 64.53 68.71
5 Ylikylä Sanna RasKa 13.36 0.01.21 60.69 64.62
6 Saarijärvi Sari SuSe 14.03 0.01.48 57.55 61.28
7 Nurmi Sanna AngA 15.52 0.03.37 49.91 53.14
8 Oksanen Emmi SiiRa 16.00 0.03.45 48.45 51.59
9 Isokallio Pauliina L-LL 17.23 0.05.08 43.63 46.46
Peltomäki Elli RasKa EIL -
Pöyhönen Saina RasKa EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Anastasia Jyry 16.23 0.00.00 60.48 67.77
2 Karvonen Tiina SomEsa 17.13 0.00.50 55.39 62.07
3 Kauppi Iida KodisjKa 18.29 0.02.06 49.58 55.56
4 Tiusanen Maria UlvUra 20.34 0.04.11 42.76 47.91
5 Riihimäki Elina KodisjKa 21.39 0.05.16 38.90 43.59

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 15.51 0.00.00
2 Rokka Susanna LHR 16.23 0.00.32
Mäkelä Tiina RaTU HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Anne AngA 10.33 0.00.00 48.27 50.88
2 Kokkila Marita EsSu 11.35 0.01.02 41.77 44.03
3 Nyman Marianne Trian 12.38 0.02.05 36.28 38.24
4 Annila Päivi TP 14.04 0.03.31 30.78 32.44

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 10.21 0.00.00 47.44 52.49
2 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 12.42 0.02.21 36.73 40.64
3 Toivanen Tuula RaN 13.00 0.02.39 33.99 37.61
4 Luovula Pia SuosmSa 14.45 0.04.24 28.29 31.31
Käkelä Maija PuolRy EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 18.10 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 14.47 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Oona TP 14.32 0.00.00 53.69 56.22
2 Kurth Sara TP 15.00 0.00.28 51.16 53.57
3 Mäkinen Tuuli UlvUra 16.10 0.01.38 46.66 48.86
4 Kuusisto Idaliina Koovee 16.46 0.02.14 44.21 46.30
5 Tarkkanen Annika UlvUra 17.09 0.02.37 42.47 44.47
6 Tuominen Mari KanSu 17.22 0.02.50 41.19 43.13
7 Isokallio Helmi L-LL 19.17 0.04.45 36.42 38.14
8 Tenho Sanni L-LL 21.52 0.07.20 31.52 33.01
Aho Aliisa KanSu HYL -
Jutila Pinja RasKa HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haunia Heta RasKa 13.30 0.00.00 48.53 50.24
2 Kontio Katri KangSK 13.46 0.00.16 46.16 47.79
3 Koskinen Adveliina KyRa 14.27 0.00.57 42.62 44.12
4 Palomäki Susanna UlvUra 15.39 0.02.09 38.09 39.44
5 Koivula Lotta UlvUra 16.07 0.02.37 35.77 37.03
6 Lehtinen Saima KyRa 16.21 0.02.51 34.06 35.26

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Punto Elli RaN 9.02 0.00.00
2 Luoma Elli TP 9.28 0.00.26
3 Yli-Futka Amanda UlvUra 9.42 0.00.40
4 Koivunen Netta RasKa 10.21 0.01.19
5 Kontio Kirsi KangSK 11.23 0.02.21
6 Henttonen Kerttu ValSu 13.08 0.04.06
7 Myllykoski Venla KanSu 14.44 0.05.42
8 Pohjola Pihla TP 16.37 0.07.35
Ankelo Kaisla UlvUra EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 9.38 0.00.00
2 Rokka Anni LHR 16.50 0.07.12

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Stella RasKa 9.35 0.00.00
2 Laine Liina LLuja 11.41 0.02.06
3 Pohjola Hilla TP 14.04 0.04.29
4 Tiusanen Saara UlvUra 14.52 0.05.17
Sulonen Saana RaLu HYL -
Lehtonen Aurora UlvUra EIL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huila Joona Hiisi 14.14 0.00.00 71.68 74.77
2 Snellman Tomas RaLu 14.46 0.00.32 67.02 69.91
3 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 15.06 0.00.52 63.51 66.25
Tuominen Juho KanSu HYL -
Niemi Topias HS HYL -
Detkov Sergei Hiisi HYL -
Lohikoski Roope RasKa EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkinen Tuomas KanSu 15.30 0.00.00 13.43 0.00
2 Pajunen Jari PertPe 17.44 0.02.14 10.86 0.00
3 Lukichev Alexander Koovee 19.02 0.03.32 9.30 0.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivio Matti RaPi 15.44 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 13.48 0.00.00 54.70 51.60
2 Kallioniemi Janne RaLu 14.59 0.01.11 48.87 46.10
3 Mäki Jarkko Rasti88 15.28 0.01.40 45.88 43.28
4 Sainio Iikka Koovee 17.47 0.03.59 38.63 36.44
5 Alajoutsi Jukka Koovee 20.00 0.06.12 33.21 31.33
Pohjola Olli-Pekka TP HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lyyluoma Pasi TeuRi 16.43 0.00.00
2 Rokka Timo LHR 22.28 0.05.45
Kinnari Jukka SuJu HYL -
Mättölä Ali EsSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nyholm Thomas Trian 14.25 0.00.00 33.80 33.24
2 Virtanen Kari MSParma 15.23 0.00.58 29.30 28.81
3 Niemensivu Pekka KanSu 15.57 0.01.32 25.97 25.54

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 8.55 0.00.00 52.42 52.31
2 Aasla Hannu RaN 9.30 0.00.35 47.73 47.63
3 Lind Sune Falken 9.45 0.00.50 45.07 44.97
4 Pensas Esko LaihLu 10.01 0.01.06 42.47 42.38
5 Pulkkinen Erkki RaLu 10.27 0.01.32 39.36 39.28
Kössi Jouko RaiKu EIL -
Laakso Antero SuosmSa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki VaHa 9.52 0.00.00 42.67 40.31
2 Sane Kari HS 9.59 0.00.07 41.12 38.84
3 Hirvelä Reijo SuosmSa 11.46 0.01.54 33.99 32.11
4 Lehtiniemi Pekka SaSu 11.59 0.02.07 32.50 30.70
5 Nurminen Markku SuosmSa 12.10 0.02.18 31.14 29.42
6 Mäki Erkki EE 13.15 0.03.23 27.80 26.27
7 Kares Olli EuVe 13.57 0.04.05 25.65 24.24
Toppari Pekka PuolRy EIL -
Hakanen Kai ValSu EIL -
Terävä Seppo XYZ EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Erkki LoJa 12.20 0.00.00
2 Laine Jaakko HS 12.30 0.00.10

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivula Keijo HyRa 10.12 0.00.00 36.65 34.87
2 Heerman Stig RaLu 12.11 0.01.59 28.38 27.00
3 Saario Pentti LoJa 14.19 0.04.07 22.20 21.12

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Collin Matti ValSu 19.57 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Vertti Koovee 15.12 0.00.00
2 Mäki Juho Rasti88 16.42 0.01.30

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jutila Pietu RasKa 14.57 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nolvi Joona RasKa 9.51 0.00.00 46.32 47.43
1 Alajoutsi Oliver Koovee 9.51 0.00.00 46.32 47.43
3 Lahti Valtteri RasKa 10.05 0.00.14 42.53 43.55
4 Rokka Tuomas LHR 14.05 0.04.14 29.48 30.19
5 Knuutila Tomi KanSu 14.29 0.04.38 27.72 28.38
Rousku Samuli MSParma HYL -
Alajoutsi Jasper Koovee EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Elias UlvUra 11.56 0.00.00
2 Niemensivu Miki RaLu 13.02 0.01.06
3 Palomäki Oskari UlvUra 13.10 0.01.14
4 Kallioniemi Jami RaLu 13.21 0.01.25
5 Niemensivu Roni RaLu 15.14 0.03.18
6 Haapio Miikka UlvUra 19.09 0.07.13
Lahti Paavo RasKa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Rami KanSu 10.07 0.00.00
2 Kallioniemi Justus RaLu 11.00 0.00.53
3 Koivula Lauri UlvUra 12.06 0.01.59
4 Laine Severi LLuja 12.25 0.02.18
5 Kujansuu Lauri RasKa 13.14 0.03.07
6 Haapio Joona UlvUra 22.34 0.12.27
Schüle Elias Koovee EIL -