FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
TuplaSprintti 2018 aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pernu Lari EsSu 11.37 0.00.00 89.94 90.58
2 Heikkilä Tuomas HS 11.54 0.00.17 87.49 88.11
2 Koistinen Olli-Pekka HiKi 11.54 0.00.17 87.49 88.11
4 Takanen Lari VeVe 11.58 0.00.21 86.39 87.01
5 Syrjäläinen Topi HS 12.03 0.00.26 85.49 86.10
6 Penttinen Topi Trian 12.04 0.00.27 85.07 85.68
7 Vainio Antti MSParma 12.11 0.00.34 83.96 84.56
8 Simosas Otto TP 12.17 0.00.40 82.98 83.57
9 Mänkärlä Janne Lynx 12.25 0.00.48 81.80 82.38
10 Westerlund Juho Koovee 12.28 0.00.51 81.18 81.75
11 Sipponen Jere PR 12.30 0.00.53 80.67 81.24
12 Julkunen Aaro MSParma 12.37 0.01.00 79.63 80.20
13 Vainio Eero-Matti MSParma 12.39 0.01.02 79.13 79.70
14 Pöyhönen Petja RasKa 12.43 0.01.06 78.43 78.99
15 Niemi Topias HS 12.54 0.01.17 77.04 77.58
16 Pasanen Ville KuoSu 12.55 0.01.18 76.65 77.20
16 Leskinen Antti-Pekka Lynx 12.55 0.01.18 76.65 77.20
18 Solonen Joni LS-37 12.57 0.01.20 75.89 76.43
19 Hällström af Fabian OK77 12.58 0.01.21 75.52 76.05
20 Stenbacka Wilhelm OK77 13.07 0.01.30 74.37 74.90
21 Taivainen Juho-Matti PelPo 13.09 0.01.32 73.91 74.43
22 Ray Jonathan OK77 13.12 0.01.35 73.35 73.87
22 Aaltio Aapo KuoSu 13.12 0.01.35 73.35 73.87
24 Kujala Rainer Lynx 13.31 0.01.54 71.09 71.60
25 Leskinen Aapo Lynx 13.43 0.02.06 69.79 70.29
26 Ylitalo Aki HauSi 13.44 0.02.07 69.44 69.93
27 Joensuu Ari-Pekka PR 13.46 0.02.09 69.01 69.50
28 Niskanen Teemu LS-37 13.50 0.02.13 68.41 68.90
29 Pitkänen Konsta TP 13.51 0.02.14 68.07 68.55
30 Ylis-Junttila Vesa HlS 13.58 0.02.21 67.24 67.71
31 Kallio Matti SKUusi 14.07 0.02.30 66.27 66.74
32 Vehmas Miika EsSu 14.16 0.02.39 65.31 65.78
33 Sainio Santeri KangSK 14.17 0.02.40 64.98 65.44
34 Uusitalo Tero EsAk 14.23 0.02.46 64.28 64.73
35 Vierimaa Ville EsAk 14.28 0.02.51 63.66 64.11
36 Kokkinen Kari LaTa 14.39 0.03.02 62.61 63.05
37 Kankkunen Matias OK77 14.56 0.03.19 61.18 61.61
38 Liukkala Jaakko HauSi 15.45 0.04.08 57.77 58.18
39 Karvonen Ville SomEsa 16.16 0.04.39 55.71 56.11
40 Kleemola Jari PertPe 16.26 0.04.49 54.93 55.32
41 Tolvanen Leo Pihkan 17.15 0.05.38 52.12 52.49
Sõnajalg Ats LapVi HYL -
Kinnunen Valtteri MU EIL -
Kuutti Veli-Pekka EsAk HYL -
Kuva Lassi RaVa KES -
Suominen Miika Koovee EIL -
Palmen Alvar EsSu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tölli Tuomas RR 11.29 0.00.00 70.57 77.89
2 Berg Kimmo EsAk 12.09 0.00.40 65.59 72.39
3 Väänänen Heikki Pihkan 12.36 0.01.07 62.17 68.62
4 Husu Hannu HiKi 14.33 0.03.04 52.91 58.40
5 Lukichev Alexander Koovee 14.39 0.03.10 51.63 56.98
6 Sevon Tuomo SalRe 14.46 0.03.17 50.31 55.52
7 Auvinen Jukka KuoSu 14.57 0.03.28 48.79 53.85
8 Lassila Jussi PiTa 15.05 0.03.36 47.46 52.38
9 Löfroos Andreas Raseborg 15.34 0.04.05 45.12 49.80
10 Stoor Matti KoS 16.39 0.05.10 41.37 45.66
Laine Kalle KauKa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketolainen Juha-Ville HS 11.14 0.00.00 64.63 69.54
2 Raute Kaj SuSi 12.08 0.00.54 58.83 63.31
3 Röytiö Jaakko PR 12.47 0.01.33 54.90 59.07
4 Gröhn Timo HU-46 13.38 0.02.24 50.59 54.43
5 Rajala Jarkko RaJu 14.52 0.03.38 45.58 49.04
6 Kantelinen Teemu HyRa 15.43 0.04.29 42.34 45.56
7 Pöyhönen Simo Raus 16.51 0.05.37 38.78 41.72
8 Miettinen Sami Pihkan 17.39 0.06.25 36.33 39.09
Lehmusvuori Tomi LS-37 HYL -
Johansson Tuomas HS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suominen Juha PR 10.56 0.00.00 63.38 66.20
2 Tala Tuomas HS 11.15 0.00.19 61.02 63.73
3 Pavilainen Alexei HlS 11.22 0.00.26 59.82 62.48
4 Pulli Antero RR 11.24 0.00.28 59.07 61.70
5 Maasilta Tommi RaVa 12.08 0.01.12 54.97 57.41
6 Loukkalahti Mika RR 12.32 0.01.36 52.70 55.04
7 Isoherranen Sami Lynx 12.42 0.01.46 51.49 53.78
8 Pitkänen Jaakko RR 13.03 0.02.07 49.61 51.82
9 Rajala Marko HS 13.26 0.02.30 47.72 49.84
10 Harjamäki Petri HiKi 13.37 0.02.41 46.60 48.67
10 Illaru Tonu PePo 13.37 0.02.41 46.60 48.67
12 Hämäläinen Petri Pihkan 13.46 0.02.50 45.14 47.15
13 Nurmiainen Jouko Raseborg 13.53 0.02.57 44.30 46.27
14 Laine Sampo TP 15.16 0.04.20 39.86 41.63
15 Alajoutsi Jukka Koovee 17.07 0.06.11 35.17 36.73
16 Hyvönen Markku Lynx 19.59 0.09.03 29.80 31.12
Ikäheimonen Jari Lynx HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 10.52 0.00.00 63.59 68.59
2 Parttimaa Timo AngA 11.34 0.00.42 59.35 64.01
3 Strömberg Juha-Pekka Jyry 11.44 0.00.52 58.13 62.69
4 Kuusinen Petri HlS 11.46 0.00.54 57.58 62.10
5 Palmen Henrik EsSu 12.38 0.01.46 53.27 57.46
6 Hakulinen Pekka EsSu 12.46 0.01.54 52.36 56.47
7 Mättölä Ali EsSu 12.53 0.02.01 51.54 55.59
8 Sundqvist Jari LS-37 12.56 0.02.04 50.99 55.00
9 Ray Tomas OK77 13.01 0.02.09 50.32 54.27
10 Jyrkkäranta Jyri Koovee 13.05 0.02.13 49.72 53.62
11 Nietosjärvi Tommi Pihkan 13.07 0.02.15 49.25 53.12
12 Ketola Mika Koovee 13.15 0.02.23 48.41 52.21
13 Matilainen Kari HS 13.23 0.02.31 47.59 51.33
14 Pellinen Antti JoKu 14.17 0.03.25 44.28 47.76
15 Söderström Martin HS 14.29 0.03.37 43.35 46.76
16 Numminen Hannu EsAk 14.41 0.03.49 42.46 45.79
17 Hakuli Kari KeU 14.51 0.03.59 41.68 44.95
18 Sippu Visa InkTe 15.02 0.04.10 40.87 44.08
19 Hällström af Anders OK77 15.03 0.04.11 40.52 43.71
19 Ojanen Tuomas HS 15.03 0.04.11 40.52 43.71
21 Petäjistö Petri RaVi 16.52 0.06.00 35.63 38.42
22 Kyöstilä Ari RaVa 18.02 0.07.10 33.07 35.67
23 Launis Kasperi Raus 18.11 0.07.19 32.55 35.11
Kulmala Mika RR HYL -
Numminen Mika UrjU EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Fogelholm Mikael KeU 11.01 0.00.00 45.55 52.75
2 Tuomi Pertti AskU 11.03 0.00.02 44.56 51.61
3 Niinimäki Risto Pihkan 11.10 0.00.09 43.25 50.09
4 Kiviniitty Jyrki HS 12.04 0.01.03 39.24 45.45
5 Uusikartano Simo TuMe 12.09 0.01.08 38.20 44.24
6 Laine Markku MU 12.47 0.01.46 35.57 41.20
7 Aakula Ilkka PR 12.53 0.01.52 34.57 40.03
8 Kaasalainen Matti HS 12.59 0.01.58 33.58 38.89
9 Liukkonen Juha HiKi 13.45 0.02.44 31.02 35.93
Ritakallio Timo Lynx EIL -
Lerssi Juha KPV EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 11.41 0.00.00 50.86 53.44
2 Malinen Jouko RR 12.15 0.00.34 48.08 50.52
3 Kotala Markku LS-37 12.57 0.01.16 45.07 47.36
4 Kotilainen Matti LS-37 13.05 0.01.24 44.21 46.46
5 Hakola Martti RiSu 13.43 0.02.02 41.79 43.91
6 Aherto Jorma LS-37 14.14 0.02.33 39.90 41.93
7 Puustinen Tuomo Pihkan 15.10 0.03.29 37.10 38.99
8 Papinsaari Kari KangSK 15.16 0.03.35 36.52 38.37
9 Kuivala Hannu TuS 15.33 0.03.52 35.51 37.32
10 Ahlroth Timo TurSa 15.36 0.03.55 35.06 36.85
11 Leppälä Martti HlS 16.05 0.04.24 33.68 35.40
12 Kiuru Esko HyRa 16.33 0.04.52 32.42 34.07
13 Kuivala Juha TuS 16.50 0.05.09 31.56 33.17
14 Paukkola Jari RiSu 17.48 0.06.07 29.55 31.05
15 Koistinen Kari HiKi 17.58 0.06.17 28.99 30.46
16 Ahlqvist Hannu Raus 18.02 0.06.21 28.59 30.04
17 Viitasalo Harri RiSu 20.20 0.08.39 25.10 26.37
Kumpulainen Olli JäPa HYL -
Virtanen Timo IitPy EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Kari TuMe 9.04 0.00.00 55.83 53.31
2 Sani Mikko HU-46 9.34 0.00.30 52.66 50.29
3 Saksman Kai EST 10.01 0.00.57 50.06 47.80
4 Jylhä Kari HS 10.25 0.01.21 47.91 45.75
5 Pietilä Pekka KangSK 10.26 0.01.22 47.60 45.46
6 Turku Vesa HS 10.29 0.01.25 47.15 45.03
7 Rautanen Pauli JäPa 10.34 0.01.30 46.55 44.46
8 Ovaska Ari EE 10.35 0.01.31 46.26 44.17
9 Helkkula Rauli TuMe 10.36 0.01.32 45.96 43.89
10 Forsström Ove Raseborg 10.41 0.01.37 45.38 43.33
11 Ilmakunnas Pekka Pihkan 10.43 0.01.39 45.02 42.99
12 Liukkala Pekka HauSi 10.50 0.01.46 44.31 42.32
13 Sjöholm Peter Raseborg 11.03 0.01.59 43.23 41.28
14 Koskinen Kaj VaHa 11.04 0.02.00 42.95 41.01
15 Pusa Raimo OrPo 11.08 0.02.04 42.48 40.56
16 Harju Hannu JäPa 11.24 0.02.20 41.28 39.42
17 Turunen Erkki SuSe 11.25 0.02.21 41.01 39.16
18 Aarnio Seppo RaPi 12.00 0.02.56 38.82 37.07
19 Lassila Heikki PiTa 12.03 0.02.59 38.46 36.73
20 Alexandersson Yngve NOK 12.17 0.03.13 37.54 35.84
21 Tervo Vesa RR 12.18 0.03.14 37.29 35.61
22 Leinonen Markku Pihkan 12.23 0.03.19 36.85 35.19
23 Koivula Jouko HS 12.45 0.03.41 35.61 34.00
24 Parviainen Martti XYZ 13.29 0.04.25 33.49 31.98
25 Tolvanen Harri Pihkan 14.59 0.05.55 29.98 28.63
26 Keränen Kauko UrjU 15.12 0.06.08 29.40 28.07
27 Ojala Antti TurSa 15.45 0.06.41 28.22 26.95
28 Hotti Reino HS 16.16 0.07.12 27.18 25.95
29 Terävä Seppo XYZ 17.06 0.08.02 25.72 24.56
30 Nevalainen Pentti RasKa 17.25 0.08.21 25.11 23.98
31 Paikkala Jarmo Jyry 17.34 0.08.30 24.76 23.65
32 Harju Hannu EsSu 18.06 0.09.02 23.90 22.82
Valkonen Timo RR KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liljeström Åge HS 10.37 0.00.00 48.93 47.36
2 Loukonen Veikko PiKe 10.56 0.00.19 47.24 45.72
3 Lehtinen Teuvo RaVa 10.58 0.00.21 46.82 45.32
4 Kivistö Erkki Pihkan 11.20 0.00.43 45.05 43.59
5 Karvonen Raimo SuSi 11.39 0.01.02 43.56 42.16
6 Wessman Risto HiKi 11.47 0.01.10 42.82 41.44
7 Lindstedt Tapio OrPo 12.00 0.01.23 41.79 40.45
8 Inkinen Paavo Jyry 12.13 0.01.36 40.81 39.49
9 Leino Tapio HS 12.16 0.01.39 40.40 39.09
10 Löyttyjärvi Kari Jyry 12.25 0.01.48 39.67 38.39
11 Rönkkö Paavo EsSu 12.48 0.02.11 38.24 37.01
12 Laine Jaakko HS 13.01 0.02.24 37.38 36.17
13 Tolvanen Mauri LeSi 13.21 0.02.44 36.22 35.05
14 Rapakko Timo SuSi 13.22 0.02.45 35.95 34.79
15 Kuosa Harri LoJa 14.03 0.03.26 33.99 32.89
16 Liitiäinen Reijo Trian 14.12 0.03.35 33.42 32.34
17 Rajamäki Jussi HS 14.30 0.03.53 32.52 31.47
18 Aho Olavi HS 14.32 0.03.55 32.24 31.20
19 Pajala Tauno EsSu 14.37 0.04.00 31.85 30.82
20 Kallio Erkki LoJa 14.52 0.04.15 31.11 30.11
21 Halkosaari Severi NiS 15.02 0.04.25 30.57 29.58
22 Kytöjoki Juhani Jyry 15.30 0.04.53 29.46 28.51
23 Mattila Hannu EsAk 17.03 0.06.26 26.60 25.75
24 Partanen Risto HyRa 17.34 0.06.57 25.65 24.82
25 Teppo Jaakko GIF 18.54 0.08.17 23.68 22.92
26 Engström Berndt PIF 18.56 0.08.19 23.48 22.72
27 Reinikainen Pentti Jyry 21.11 0.10.34 20.85 20.17

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivula Keijo HyRa 13.27 0.00.00 36.02 40.25
2 Aronen Osmo RasKa 14.34 0.01.07 32.93 36.79
3 Martikainen Arvo LS-37 15.49 0.02.22 30.02 33.54
4 Kuusisto Kalevi HlT 15.50 0.02.23 29.68 33.16
5 Peitsala Osmo HS 16.00 0.02.33 29.07 32.48
6 Anjala Risto LS-37 16.06 0.02.39 28.59 31.94
7 Kuutti Jorma PertPe 16.54 0.03.27 26.95 30.11
8 Lainema Matti MSParma 16.58 0.03.31 26.56 29.67
9 Jylhä Keijo JRV 17.41 0.04.14 25.21 28.16
10 Paavola Vesa EE 17.44 0.04.17 24.86 27.78
11 Kleemola Pauli PertPe 18.02 0.04.35 24.18 27.02
12 Kuokkanen Kari Pihkan 18.05 0.04.38 23.85 26.64
13 Rantala Heikki EE 19.18 0.05.51 22.09 24.68
14 Tunturi Markku VaHa 20.26 0.06.59 20.63 23.05
15 Juntunen Olli HS 24.48 0.11.21 16.80 18.77
16 Perkinen Osmo Pihkan 33.52 0.20.25 12.16 13.59
Luoma Simo Pihkan EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viskari Juuso Lynx 11.09 0.00.00 59.39 60.53
2 Jalonen Jussi HlS 11.18 0.00.09 55.67 56.74
3 Lamberg Benjamin EsSu 11.43 0.00.34 50.87 51.85
4 Hihnala Henrik Koovee 12.29 0.01.20 45.09 45.96
Lerssi Mitri KPV EIL -
Uusitalo Topias EsSu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gröhn Riku HU-46 10.12 0.00.00 58.30 58.01
2 Salonen Seeti VaHa 10.25 0.00.13 56.47 56.19
3 Rousku Samuli MSParma 10.35 0.00.23 54.98 54.71
3 Alajoutsi Oliver Koovee 10.35 0.00.23 54.98 54.71
5 Mbembela Karim Lynx 10.50 0.00.38 52.54 52.28
6 Reiman Antti AngA 11.02 0.00.50 51.01 50.75
7 Ketonen Juuso RaVa 11.50 0.01.38 47.02 46.79
8 Maasilta Aapo RaVa 12.37 0.02.25 43.60 43.38
9 Vaherlehto Eemi EsAk 12.39 0.02.27 42.98 42.76
10 Kytömäki Aapo SKUusi 12.53 0.02.41 41.71 41.50
11 Säyriö Jyri KS 13.50 0.03.38 38.38 38.19
12 Konttinen Markus RaJu 14.03 0.03.51 37.34 37.15
13 Ahonen Niilo LS-37 15.12 0.05.00 34.09 33.92
14 Mäkelä Elias Lynx 15.42 0.05.30 32.60 32.44
Alajoutsi Jasper Koovee HYL -
Pajuoja Otso EsSu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 8.03 0.00.00
2 Granqvist Aapo LS-37 8.39 0.00.36
3 Donner Jesper OK77 8.54 0.00.51
4 Engström Simon PIF 9.17 0.01.14
5 Granqvist Eetu LS-37 10.07 0.02.04
6 Mäkelä Topias Lynx 10.08 0.02.05
7 Toivonen Niko EsSu 10.09 0.02.06
8 Koivisto Mikael SKUusi 15.38 0.07.35
9 Ketolainen Aaron HS 15.50 0.07.47
Pitkänen Nikanor RR EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki KoS 9.22 0.00.00
2 Carlsson Oliver EsAk 9.55 0.00.33
3 Ketonen Jussi RaVa 11.58 0.02.36
4 Mäkelä Onni Lynx 12.39 0.03.17
5 Muhonen Aatu RaJu 13.15 0.03.53
6 Kytömäki Esko SKUusi 13.59 0.04.37
7 Kantelinen Leevi HyRa 14.35 0.05.13
8 Donner Jeremy OK77 17.20 0.07.58
9 Eurén Mikko RaVa 17.28 0.08.06
10 Laisev Vjatseslav Pihkan 20.39 0.11.17

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 8.08 0.00.00
2 Muhonen Eetu RaJu 9.39 0.01.31
3 Kantelinen Vili HyRa 15.05 0.06.57
4 Husu Aleksi HiKi 19.11 0.11.03
5 Jokinen Joel HyRa 20.31 0.12.23
6 Reiman Niklas AskU 40.48 0.32.40

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 10.38 0.00.00 71.79 78.35
2 Karvonen Tiina SomEsa 11.42 0.01.04 63.62 69.43
3 Nieminen Outi RR 12.18 0.01.40 58.96 64.35
4 Hartonen Anne RR 13.17 0.02.39 53.16 58.02
5 Kytömäki Katri KeU 14.21 0.03.43 47.88 52.25
6 Kuuri-Riutta Eeva KS 16.13 0.05.35 41.19 44.95
7 Drews Pilvi Raus 36.47 0.26.09 17.64 19.25

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiiski Johanna HS 10.15 0.00.00 66.97 68.16
2 Ikäheimonen Taru Lynx 10.55 0.00.40 61.83 62.93
3 Oinonen Lotta Pihkan 11.08 0.00.53 59.60 60.66
4 Routsi Anastasia Jyry 11.40 0.01.25 55.89 56.89
5 Huusari Heidi InkTe 12.10 0.01.55 52.66 53.60
6 Wolff Charlotta Raseborg 12.28 0.02.13 50.47 51.37
7 Laurinen Mari HyRa 13.55 0.03.40 44.39 45.18
8 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 13.57 0.03.42 43.47 44.24
9 Mustonen Minttu NOK 14.02 0.03.47 42.39 43.15
10 Laine Matilda RaVi 15.09 0.04.54 38.51 39.20

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari SuSe 13.06 0.00.00 57.71 58.74
2 Kärkkäinen Varpu ORa 13.39 0.00.33 54.74 55.72
3 Ketola Heli Koovee 13.40 0.00.34 54.04 55.01
4 Rintanen Mari TP 13.51 0.00.45 52.69 53.64
5 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 14.13 0.01.07 50.72 51.63
6 Koivuniemi Kirsi LS-37 14.25 0.01.19 49.41 50.30
7 Sundqvist Sari LS-37 15.57 0.02.51 44.11 44.91
8 Hosio Sanna KarjUra 16.39 0.03.33 41.73 42.48
9 Oja Iina Pihkan 17.17 0.04.11 39.70 40.41
10 Pellinen Tiina JoKu 18.33 0.05.27 36.52 37.18
11 Koistinen Marjo EsSu 23.06 0.10.00 28.95 29.47
12 Kahanpää Hanna EsSu 23.38 0.10.32 27.93 28.43
Murto Heli RR HYL -
Turakainen Irene HS KES -
Kulmala Päivi RR EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Remahl Virpi LS-37 12.48 0.00.00 60.05 63.79
2 Vierikko Annamari HS 13.26 0.00.38 56.79 60.33
3 Åberg Inga-Lill Trian 13.56 0.01.08 54.34 57.72
4 Jern Tove OK77 13.57 0.01.09 53.86 57.22
5 Hietanen Pia KuUS 14.19 0.01.31 52.08 55.32
6 Matilainen Mirja HS 14.38 0.01.50 50.56 53.71
7 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 14.48 0.02.00 49.60 52.69
8 Ray Carola OK77 15.01 0.02.13 48.50 51.52
9 Mäkelä Tiina RaTU 15.04 0.02.16 47.96 50.94
10 Laurila Anneli Trian 15.10 0.02.22 47.26 50.20
11 Torp-Donner Heidi OK77 15.41 0.02.53 45.34 48.16
12 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 15.42 0.02.54 44.92 47.72
13 Franssila Hanna AngA 15.46 0.02.58 44.37 47.13
14 Tervo-Rantakokko Tiina HS 15.56 0.03.08 43.54 46.25
15 Virtanen Tiina PertPe 16.04 0.03.16 42.82 45.49
16 Kalenius Regina KarjUra 16.26 0.03.38 41.51 44.10
17 Suhonen Sirpa KuoSu 16.53 0.04.05 40.07 42.56
18 Simosas Nina Trian 16.55 0.04.07 39.65 42.11
19 Hagman Terése Trian 17.43 0.04.55 37.53 39.87
20 Reiman Anu AngA 18.16 0.05.28 36.08 38.33
21 Paalanen Anne RR 19.30 0.06.42 33.51 35.59
Schoultz von Annika OK77 EIL -
Toivola Saija RaVa EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 10.30 0.00.00 53.57 56.18
2 Lallo Tuula Trian 11.28 0.00.58 48.01 50.34
3 Sarkki Sirkka KeU 12.10 0.01.40 44.25 46.41
4 Juga Liisa KeU 12.42 0.02.12 41.45 43.46
5 Kallio Arja RiSu 12.45 0.02.15 40.34 42.30
6 Ojajärvi Seija HS 13.16 0.02.46 37.86 39.70
7 Kallio Ulla KeU 13.27 0.02.57 36.45 38.22
8 Harju Leena LS-37 14.09 0.03.39 33.79 35.44

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 10.24 0.00.00 55.40 60.31
2 Montonen Outi IHR 11.04 0.00.40 51.41 55.97
3 Illaru Sinikka PePo 11.16 0.00.52 49.86 54.28
4 Hakomäki Kirsi HS 11.21 0.00.57 48.86 53.19
5 Kottonen Annariitta Lynx 11.22 0.00.58 48.16 52.42
6 Raiko Erja HyRa 12.16 0.01.52 44.04 47.94
7 Korpio Aulikki VaHa 12.40 0.02.16 42.08 45.81
8 Forsström Rita Raseborg 13.09 0.02.45 39.98 43.53
9 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 14.42 0.04.18 35.28 38.40
10 Liimatainen Raili HyRa 15.54 0.05.30 32.16 35.01
11 Papinsaari Sirpa KangSK 16.34 0.06.10 30.43 33.13
12 Virtanen Marita EsSu 17.00 0.06.36 29.23 31.82
13 Toivanen Tuula RaN 20.38 0.10.14 23.74 25.84
Puromies Merja EsSu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 12.44 0.00.00 42.98 48.30
2 Turku Kaija HS 13.50 0.01.06 38.97 43.79
3 Alexandersson Gia PIF 14.24 0.01.40 36.87 41.43
4 Koivula Sirpa HS 15.21 0.02.37 34.05 38.26
5 Karvonen Pirjo SuSi 15.36 0.02.52 32.98 37.06
6 Kukkonen Marja RaKaS 15.49 0.03.05 32.01 35.97
7 Petäys Helvi Pihkan 16.39 0.03.55 29.91 33.61
8 Bergström Anneli EsSu 17.09 0.04.25 28.56 32.10
9 Malmsten Beatrice Lynx 19.54 0.07.10 24.20 27.20
10 Lipasti Hilkka EsSu 24.36 0.11.52 19.24 21.63
11 Kämäräinen Helena LS-37 25.55 0.13.11 17.95 20.17

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 11.53 0.00.00 42.02 48.26
2 Salmela Juulia RiSu 13.07 0.01.14 37.35 42.90
3 Luoma Helena Pihkan 14.19 0.02.26 33.57 38.55
4 Rajamäki Vuokko HS 17.52 0.05.59 26.37 30.29
5 Kämäräinen Paula HiKi 19.09 0.07.16 24.12 27.70
6 Lindsten Ulla Jyry 19.42 0.07.49 22.97 26.38
7 Ohramaa Tuula Jyry 29.32 0.17.39 15.00 17.23
Kuutti Kirsti PertPe HYL -
Karvinen Tuulikki HS HYL -
Rahkasuo Kaarina Rasti88 EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tolonen Sirje LänRa 12.16 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Szuromi Hanga TuS 11.31 0.00.00 64.16 61.59
2 Virtanen Heta HlS 11.37 0.00.06 62.55 60.04
3 Luoma Oona TP 11.50 0.00.19 60.36 57.94
4 Pakkanen Raita VeVe 11.54 0.00.23 58.99 56.62
5 Metsälä Essi HlS 13.06 0.01.35 52.65 50.53
6 Pellinen Viivi JoKu 13.15 0.01.44 51.12 49.07
7 Mäenpää Maija HlS 13.58 0.02.27 47.62 45.70
8 Gullqvist Chira Trian 14.29 0.02.58 45.07 43.26
9 Pellonperä Sofia EsSu 15.32 0.04.01 41.23 39.57
10 Fagerholm Jennie KarjUra 24.34 0.13.03 25.57 24.54
Simola Rosa Koovee EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurén Jill PIF 8.38 0.00.00 58.60 53.83
2 Nietula Minja HS 8.46 0.00.08 57.09 52.44
3 Ojala Jenny Koovee 8.55 0.00.17 55.52 51.00
4 Joensivu Inka VaHa 8.59 0.00.21 54.50 50.07
5 Kontio Katri KangSK 9.01 0.00.23 53.70 49.33
6 Rantala Henna TuS 9.10 0.00.32 52.23 47.98
7 Karttunen Lilia LS-37 9.20 0.00.42 50.72 46.59
8 Kuusinen Saana HlS 9.22 0.00.44 49.96 45.89
9 Tala Juulia HS 9.35 0.00.57 48.26 44.33
10 Rantakokko Merianna HS 10.16 0.01.38 44.52 40.90
11 Miettinen Kiia Pihkan 10.20 0.01.42 43.71 40.15
12 Riutto Eerika HU-46 10.27 0.01.49 42.71 39.23
13 Laine Anni TP 10.32 0.01.54 41.85 38.44
14 Åberg Nea HyRa 11.10 0.02.32 38.99 35.82
15 Laitimo Maija JoKu 11.48 0.03.10 36.44 33.47
Tala Emilia HS EIL -
Simola Rita Koovee EIL -
Salonen Elli HS EIL -
Kontkanen Ida KangSK EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rehberger Nadja HS 9.13 0.00.00
2 Lönnström Melissa Trian 9.56 0.00.43
2 Luoma Elli TP 9.56 0.00.43
4 Pätäri Emilia KyS 10.11 0.00.58
5 Laine Noora TP 10.23 0.01.10
6 Hosio Iris EsSu 10.24 0.01.11
7 Turakainen Veera HS 10.26 0.01.13
8 Mänty Elisa RR 10.32 0.01.19
9 Rajala Anni HS 11.04 0.01.51
10 Multala Essi RR 11.16 0.02.03
11 Rintanen Anni TP 11.30 0.02.17
12 Ketonen Jonna RaVa 14.33 0.05.20
Eurén Noora RaVa EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mbembela Kia Lynx 10.17 0.00.00
2 Multala Moona RR 10.54 0.00.37
3 Åberg Ninni HyRa 11.38 0.01.21
4 Loukkalahti Aino RR 12.53 0.02.36
5 Rajala Maija RaJu 13.26 0.03.09
6 Miettinen Iida Kristiina Pihkan 14.03 0.03.46
7 Ikäheimonen Saga Lynx 22.38 0.12.21

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Roosa SKUusi 8.55 0.00.00
2 Harjamäki Manja HS 11.22 0.02.27
3 Rajala Kerttu RaJu 17.22 0.08.27
4 Nurmiainen Elsa Raseborg 19.26 0.10.31
Ikäheimonen Freja Lynx EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ranta Esko LS-37 12.04 0.00.00 30.08 31.21
2 Ryyppö Toivo RaKaS 12.12 0.00.08 29.01 30.10
3 Paavola Seppo EE 12.18 0.00.14 28.03 29.09
4 Brax Asko TP 13.02 0.00.58 25.76 26.73
5 Saario Seppo MSParma 15.55 0.03.51 20.52 21.30
Lepistö Heikki HS HYL -
Asikainen Ville XYZ HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tanska Eeva EsSu 13.04 0.00.00 41.26 41.92
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 14.17 0.01.13 36.33 36.91
3 Paatero Leena EsSu 16.24 0.03.20 30.41 30.89
4 Tahvanainen Pirkko HU-46 16.57 0.03.53 28.23 28.68
5 Jalkanen Marke VaHa 18.33 0.05.29 24.70 25.10

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 14.41 0.00.00 23.83 10.73
2 Vehmanen Marjatta KeU 22.51 0.08.10 14.16 6.38
3 Brax Leena TP 23.09 0.08.28 12.85 5.78

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerlund Ina PR 11.08 0.00.00 83.91 86.88
2 Karvonen Sara Lynx 11.16 0.00.08 82.36 85.27
2 Parjanne Laura HiKi 11.16 0.00.08 82.36 85.27
4 Hulkkonen Johanna Koovee 11.25 0.00.17 80.16 82.99
5 Järveläinen Julia Femman 11.40 0.00.32 77.89 80.65
6 Hulkkonen Niina SWE 11.48 0.00.40 76.47 79.18
7 Cederberg Ida-Marie PIF 12.10 0.01.02 73.65 76.25
8 Ylikylä Sanna RasKa 12.15 0.01.07 72.63 75.19
9 Mattila Milla HS 12.21 0.01.13 71.52 74.05
10 Seppänen Mari OK77 12.25 0.01.17 70.62 73.12
11 Julkunen Sonja TuS 12.30 0.01.22 69.64 72.11
12 Ståhlberg Emilia EsSu 12.48 0.01.40 67.51 69.90
13 Plit Heidi EsSu 13.05 0.01.57 65.57 67.88
14 Haavisto Emmi TuS 13.19 0.02.11 63.94 66.20
15 Liimatainen Anni TuS 13.20 0.02.12 63.38 65.62
16 Andelin Sanna LaTa 13.35 0.02.27 61.74 63.93
17 Julku Päivi Trian 14.23 0.03.15 57.87 59.91
18 Miettinen Minna MSParma 14.31 0.03.23 56.90 58.91
19 Papinsaari Niina KangSK 15.07 0.03.59 54.22 56.13
20 Matilainen Helena HS 15.37 0.04.29 52.07 53.92
21 Salminen Henna OK77 15.46 0.04.38 51.17 52.98
22 Diaz Emmi HlS 16.03 0.04.55 49.87 51.64
Schoultz von Katja Trian EIL -
Donner Janina OK77 HYL -
Ylikylä Suvi RasKa EIL -
Matilainen Annika HS EIL -
Kirvesmies Lotta LS-37 EIL -