FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne LappRi 33.53 0.00.00 83.76 82.71
2 Parkkinen Jarno Koovee 34.44 0.00.51 80.83 79.82
3 Lakanen Jani Koovee 35.09 0.01.16 79.01 78.02
4 Pukema Hannu-Pekka RR 35.59 0.02.06 76.34 75.38
5 Martomaa Simo KR 38.01 0.04.08 71.45 70.56
6 Hasu Simo Trian 39.46 0.05.53 67.54 66.70
7 Mustonen Pyry TP 41.02 0.07.09 64.72 63.91
8 Sulkula Paulus S-JKL 42.14 0.08.21 62.16 61.38
9 Varis Timo SoJy 42.57 0.09.04 60.41 59.66
10 Mattila Pyry KS 43.05 0.09.12 59.52 58.77
11 Väyrynen Antti KyS 43.17 0.09.24 58.54 57.81
12 Kohvakka Ilkka KS 47.40 0.13.47 52.52 51.86
13 Forsberg Paavo KuUS 1.11.36 0.37.43 34.54 34.11
Yrjölä Joni KuUS KES -
Ovaska Janne VeVe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Mikko KyS 35.42 0.00.00
2 Kiiski Mikko KyS 43.22 0.07.40

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fabritius Erik Trian 33.33 0.00.00 52.58 53.06
2 Virtanen Jussi KyS 33.41 0.00.08 51.39 51.86
3 Saarela Jarno KyS 35.08 0.01.35 48.33 48.77
3 Kiuru Jani RaKaS 35.08 0.01.35 48.33 48.77
5 Saarilaakso Miko LappRi 35.53 0.02.20 45.48 45.89
6 Seppälä Ville KyS 36.03 0.02.30 44.35 44.75
7 Nykänen Ville LappRi 39.20 0.05.47 39.81 40.17
8 Karvonen Ossi KS 39.41 0.06.08 38.62 38.97
9 Tani Jukka KyS 43.38 0.10.05 34.37 34.68

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Antero RR 30.39 0.00.00 56.74 51.98
2 Liitiäinen Pasi Trian 31.20 0.00.41 54.58 49.99
3 Pulli Veli-Matti RaVa 33.01 0.02.22 50.92 46.64
4 Maasilta Tommi RaVa 33.28 0.02.49 49.37 45.22
5 Harjamäki Petri HiKi 34.52 0.04.13 46.55 42.64
6 Neuvonen Janne LuuRa 34.53 0.04.14 45.70 41.86
7 Salonen Mika KS 35.40 0.05.01 43.88 40.20
8 Soini Toni KyS 40.04 0.09.25 38.34 35.12
9 Nurmiainen Jouko Raseborg 43.27 0.12.48 34.69 31.78
10 Marttinen Jarno AnttU 46.29 0.15.50 31.80 29.13

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 25.16 0.00.00 63.06 61.47
2 Parttimaa Timo AngA 27.31 0.02.15 56.66 55.23
3 Tielinen Vesa LuuRa 28.37 0.03.21 53.29 51.94
4 Tasa Mika KaaRa 31.27 0.06.11 47.40 46.21
5 Nokka Ilkka Rasti88 32.58 0.07.42 44.19 43.07
6 Gynther Kimmo IHR 34.43 0.09.27 40.98 39.94
7 Pirtilä Timo KyS 36.31 0.11.15 38.02 37.06
8 Sippu Visa InkTe 38.54 0.13.38 34.82 33.93

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Mikko Lynx 33.05 0.00.00 43.65 42.93
2 Särkkä Urpo KS 33.44 0.00.39 41.89 41.20
3 Laine Kimmo KyS 36.04 0.02.59 38.32 37.69
4 Koskivirta Eero KaaRa 36.37 0.03.32 36.90 36.29
5 Mäntynen Ari KyS 38.11 0.05.06 34.58 34.01
6 Karjalainen Heikki Raus 38.15 0.05.10 33.71 33.15
7 Martiskainen Juho SKVuoksi 40.07 0.07.02 31.37 30.85
8 Neuvonen Timo MulPa 40.14 0.07.09 30.51 30.01

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Tuomo HyRa 23.51 0.00.00 53.76 52.54
2 Routsi Jyrki Hiisi 24.30 0.00.39 51.46 50.30
3 Niemi Kari-Veli HauSi 26.38 0.02.47 46.53 45.48
4 Hyppänen Timo EKSu 27.02 0.03.11 45.06 44.04
5 Jumppanen Jarmo Pihkan 32.27 0.08.36 36.88 36.04
6 Kosonen Hannu ORa 32.41 0.08.50 35.96 35.15
7 Lavonen Hannu MiehVi 33.01 0.09.10 34.95 34.16
8 Myllärinen Hannu JoKu 33.10 0.09.19 34.15 33.37
9 Puustinen Tuomo Pihkan 33.55 0.10.04 32.76 32.02
10 Paukkola Jari RiSu 45.42 0.21.51 23.85 23.31

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 27.22 0.00.00 44.49 44.25
2 Peippo Tapio JoKu 27.58 0.00.36 42.45 42.22
3 Määttä Asko KS 29.49 0.02.27 38.79 38.58
4 Hirvikallio Lassi LuuRa 33.34 0.06.12 33.55 33.37
5 Espo Matti KS 37.46 0.10.24 29.02 28.86
6 Pammo Kalervo VaHa 46.32 0.19.10 22.90 22.77
7 Pöntinen Jorma Navi 57.07 0.29.45 18.12 18.02

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veikko JoKu 26.20 0.00.00 43.82 42.26
2 Töyrylä Hannu KS 27.40 0.01.20 40.67 39.22
3 Railimo Matti SOC 32.18 0.05.58 33.94 32.73
4 Leino Tapio HS 35.58 0.09.38 29.68 28.62
5 Mäkilä Ilmari EsSu 38.00 0.11.40 27.33 26.36
6 Kyckling Veli-Matti HS 45.09 0.18.49 22.36 21.57
7 Rönkkö Paavo EsSu 52.56 0.26.36 18.53 17.87

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Eero InkTe 28.29 0.00.00 33.18 33.23
2 Rönn Ralf AOK 32.14 0.03.45 27.86 27.90
3 Karnaattu Mauri KS 36.44 0.08.15 23.16 23.19
4 Repo Voitto RaKaS 37.26 0.08.57 21.46 21.49

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 34.21 0.00.00
2 Kakkola Eero JoKu 37.13 0.02.52

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Outinen Tuomas KyS 33.55 0.00.00 49.54 46.83
2 Nokka Atte Rasti88 35.36 0.01.41 44.84 42.39
3 Marttinen Harri AnttU 40.08 0.06.13 37.68 35.62
Pätäri Viljami KyS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustonen Ossi TP 35.31 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maasilta Aapo RaVa 31.43 0.00.00 39.95 39.19
2 Myllärinen Vertti LappRi 33.48 0.02.05 36.87 36.16
3 Säyriö Jyri KS 35.57 0.04.14 34.07 33.42
4 Tamminen Kasperi LuuRa 36.31 0.04.48 32.97 32.33
5 Kaitainen Lassi KyS 40.45 0.09.02 29.02 28.47
6 Nokka Ilari KyS 41.55 0.10.12 27.71 27.18
7 Kuusio Samu RaKaS 43.25 0.11.42 26.27 25.76
8 Tasa Benjamin KaaRa 44.35 0.12.52 25.11 24.63
9 Soini Otto KyS 44.38 0.12.55 24.61 24.13
10 Malinen Vinski Navi 51.02 0.19.19 21.11 20.70

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa KS 33.07 0.00.00 77.67 74.15
2 Kiuru Veera RaKaS 36.40 0.03.33 68.98 65.85
3 Laukkanen Marja KS 37.00 0.03.53 67.20 64.15
4 Saarilaakso Mia LappRi 37.45 0.04.38 64.73 61.79
5 Lakanen Laura LappRi 38.10 0.05.03 62.90 60.05
6 Suomalainen Riikka LappRi 38.59 0.05.52 60.48 57.74
7 Vääränen Sari KS 42.01 0.08.54 55.09 52.60
8 Väyrynen Aino KyS 42.16 0.09.09 53.75 51.32
9 Nykänen Eveliina LappRi 44.09 0.11.02 50.49 48.20
10 Kauppinen Niina KeuKi 50.15 0.17.08 43.51 41.54

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 32.03 0.00.00
2 Wolff Charlotta Raseborg 56.26 0.24.23

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa RaVa 34.20 0.00.00
2 Nybakken Line EsSu 34.28 0.00.08

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 26.10 0.00.00 48.81 47.17
2 Hyyrynen Virpi KS 32.53 0.06.43 37.68 36.41
3 Outinen Pia KyS 33.06 0.06.56 36.27 35.05
4 Franssila Hanna AngA 33.55 0.07.45 34.27 33.12
5 Hautaniemi Marjaana RaKaS 34.43 0.08.33 32.38 31.29
6 Harjula Oili KS 38.42 0.12.32 28.05 27.11

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikura Aura Kalske 59.38 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jumppanen Helena Pihkan 28.33 0.00.00
2 Väisänen Ritva KyS 35.26 0.06.53

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kekki Päivi KS 28.07 0.00.00 47.28 46.83
2 Kattelus Helena KS 29.11 0.01.04 44.19 43.76
3 Tikka Eija RaKaS 29.34 0.01.27 42.27 41.86
4 Juvonen Marja RaKaS 36.35 0.08.28 33.07 32.75
5 Kukkonen Marja RaKaS 45.08 0.17.01 25.92 25.67
6 Pöntinen Tuula Navi 1.04.24 0.36.17 17.55 17.38

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talka Riitta JoKu 54.16 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kääriä Venla KyS 39.40 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Tanja KS 29.29 0.00.00 52.16 50.04
2 Mustonen Salla TP 39.00 0.09.31 36.48 34.99
3 Espo Elina KS 42.31 0.13.02 30.75 29.49

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Liisa KS 22.15 0.00.00 41.35 37.98
2 Neuvonen Venla LuuRa 30.14 0.07.59 29.67 27.25
3 Nurmilaukas Iiris LuuRa 30.58 0.08.43 28.23 25.93
4 Soini Mette KyS 31.43 0.09.28 26.83 24.65
5 Marttinen Jenni AnttU 33.32 0.11.17 24.69 22.68
6 Vanhatalo Salla KS 34.50 0.12.35 23.11 21.23
7 Kavakko Pinja KyS 37.44 0.15.29 20.73 19.04

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Lasse KS 22.33 0.00.00
2 Laukkanen Juho KS 34.57 0.12.24
3 Tasa Petrus KaaRa 47.06 0.24.33
Kavakko Matias KyS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KyS 27.50 0.00.00
2 Jokela Kiia VeVe 31.17 0.03.27
3 Tonder Oona SKVuoksi 32.53 0.05.03
4 Lavonen Sanni MiehVi 37.42 0.09.52

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 15.32 0.00.00
2 Rytkö Olli VeVe 18.43 0.03.11
3 Länsivuori Luukas RaKaS 23.28 0.07.56

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 15.00 0.00.00
2 Paavola Titta KyS 17.22 0.02.22
3 Outinen Katariina KyS 18.01 0.03.01
4 Hirvikallio Saara LuuRa 18.08 0.03.08
5 Laitinen Julia VeVe 18.39 0.03.39
6 Pajari Maija SKVuoksi 20.04 0.05.04
7 Neuvonen Riina LuuRa 21.07 0.06.07
8 Tamminen Ilona LuuRa 21.23 0.06.23
9 Kiiski Aliisa KyS 21.41 0.06.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 12.05 0.00.00
2 Kuusinen Karri Lynx 12.39 0.00.34
2 Hirvilahti Joona VeVe 12.39 0.00.34
4 Kiiski Olavi KyS 13.17 0.01.12
5 Mattila Lauri KS 13.38 0.01.33
6 Seppälä Matias KyS 14.00 0.01.55
7 Lakanen Lauri Koovee 14.06 0.02.01
8 Kuusinen Tuomas Lynx 14.31 0.02.26
9 Saarela Ossi KyS 14.35 0.02.30
10 Pajari Antti SKVuoksi 14.49 0.02.44
11 Kukkonen Aaro VeVe 17.33 0.05.28

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Fanni Navi 25.28 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvönen Eemeli VeVe 16.54 0.00.00
2 Suomalainen Vilho LappRi 17.59 0.01.05
3 Takanen Eetu VeVe 18.20 0.01.26
4 Rytkö Elias VeVe 21.24 0.04.30

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusio Senni RaKaS 17.06 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 17.50 0.00.44
3 Lintunen Venla RaKaS 18.26 0.01.20
4 Kriktilä Pihla VeVe 24.38 0.07.32
5 Huuhko Riikka LuuRa 27.37 0.10.31
6 Sippu Jenna InkTe 31.32 0.14.26

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 11.00 0.00.00
2 Kiintola Eemil KS 13.06 0.02.06
3 Tyni Sisu VeVe 13.34 0.02.34
4 Lintunen Aapo RaKaS 13.53 0.02.53
5 Karvonen Tatu KS 13.56 0.02.56
6 Pohjalainen Olli VeVe 15.02 0.04.02
7 Simola Viljo LuuRa 15.05 0.04.05
8 Karvonen Elmo KS 15.18 0.04.18
9 Martomaa Eero EsSu 15.40 0.04.40
10 Jokela Väinö VeVe 16.06 0.05.06
11 Hyvönen Viljami VeVe 17.13 0.06.13
12 Tamminen Oskari LuuRa 17.29 0.06.29
13 Immonen Vilho VeVe 29.27 0.18.27

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Alma KS 12.49 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 14.50 0.02.01
3 Takanen Tiitu VeVe 14.54 0.02.05
4 Vepsäläinen Elsa KyS 15.04 0.02.15
5 Harjamäki Manja HS 15.42 0.02.53
6 Laitinen Sofia VeVe 16.07 0.03.18
7 Kiiski Ilona KyS 16.14 0.03.25
8 Malinen Hertta Navi 18.51 0.06.02
9 Kriktilä Tuuli VeVe 18.52 0.06.03
10 Tani Nelli KyS 18.59 0.06.10
11 Nurmiainen Elsa Raseborg 20.10 0.07.21
12 Koivula Tilda VeVe 23.40 0.10.51
13 Kukkonen Emilia VeVe 24.30 0.11.41