FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kankaanpää-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iivari Antti RasKu 1.17.34 0.00.00 79.33 78.49
2 Huhtanen Juha-Matti Lynx 1.17.39 0.00.05 78.06 77.23
3 Hölsö Mikko YKV 1.17.49 0.00.15 76.70 75.89
4 Markkila Eero RasKu 1.23.33 0.05.59 70.34 69.59
5 Räty Harri HiKi 1.30.36 0.13.02 63.84 63.17
6 Heinonen Jouni Koovee 1.31.35 0.14.01 62.15 61.49
7 Haikonen Risto AnttU 1.35.39 0.18.05 58.54 57.92
8 Perä Tapio RR 1.41.43 0.24.09 54.14 53.57
9 Salo Riku SiikSi 2.06.17 0.48.43 42.88 42.43
Luoma Ville HiKi KES -
Pöyhönen Petja RasKa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paukkunen Petri MSParma 1.16.18 0.00.00 48.11 49.59
2 Kamila Kai SuJu 1.19.39 0.03.21 43.78 45.13
3 Pajunen Jari PertPe 1.30.16 0.13.58 36.60 37.73
4 Collander Tomi RasKa 1.45.34 0.29.16 29.56 30.47

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 48.49 0.00.00
2 Virtaniemi Saku Palo-88 1.30.26 0.41.37

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoluoma Jani RasKu 1.07.21 0.00.00 31.40 29.58
2 Päivike Johan RaPi 1.09.06 0.01.45 28.31 26.67
3 Ojala Marko UlvUra 1.09.18 0.01.57 25.94 24.43

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Timo RasKu 50.45 0.00.00 53.18 52.70
2 Kujansuu Eero MSParma 57.04 0.06.19 46.28 45.86
3 Vehkala Seppo SiikSi 57.39 0.06.54 44.81 44.40
4 Mäkelä Vesa RasKa 59.32 0.08.47 42.42 42.04
5 Koivisto Ari-Pekka HS 1.01.12 0.10.27 40.32 39.96
6 Kujanpää Jukka KangSK 1.02.37 0.11.52 38.48 38.14
7 Oksanen Jukka RasKa 1.03.40 0.12.55 36.94 36.61
8 Hakamäki Matti S-JKL 1.20.11 0.29.26 28.61 28.35

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saaranen Timo IkNV 1.04.46 0.00.00
2 Virnala Jukka JalJa 1.19.23 0.14.37
Holmijoki Tapani RaPi KES -
Kurikkaoja Kari JalJa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Timo RaTU 48.39 0.00.00 41.86 41.52
2 Pensas Esko LaihLu 56.28 0.07.49 35.52 35.24
3 Pihlajamaa Martti VetU 58.00 0.09.21 34.05 33.78
4 Viinikka Matti KauKa 1.01.25 0.12.46 31.66 31.41
5 Reiman Juha Hiisi 1.03.22 0.14.43 30.21 29.97
6 Lehtovirta Timo RasKa 1.04.05 0.15.26 29.39 29.16
7 Ahto Pekka Palo-88 1.04.06 0.15.27 28.91 28.68
8 Koskinen Tuomo SuSe 1.07.12 0.18.33 27.12 26.90
9 Kartaslammi Ari IkNV 1.11.20 0.22.41 25.12 24.92
10 Laine Esa TP 1.11.39 0.23.00 24.58 24.39
11 Rajamäki Timo KyRa 1.19.24 0.30.45 21.80 21.63

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Pauli JäPa 46.27 0.00.00 39.79 39.52
2 Etu-Huitti Arto MSParma 46.53 0.00.26 38.77 38.51
3 Rinne Matti TeuRi 46.56 0.00.29 38.07 37.81
4 Hirvelä Reijo SuosmSa 47.15 0.00.48 37.16 36.91
5 Turpeinen Timo VaajTe 56.22 0.09.55 30.60 30.40
6 Nurminen Markku SuosmSa 59.07 0.12.40 28.66 28.47
7 Hakanen Kai ValSu 59.29 0.13.02 27.97 27.78
8 Mäkipää Veikko SuSe 59.31 0.13.04 27.43 27.25
9 Jakobsson Markus RasKa 1.08.52 0.22.25 23.26 23.10
10 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.19.55 0.33.28 19.66 19.53

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketamo Juhani SuSe 45.09 0.00.00 34.66 34.47
2 Rantanen Ismo Palo-88 46.33 0.01.24 32.90 32.71
3 Euren Pertti RasKa 50.51 0.05.42 29.45 29.29
4 Valli Seppo KauKa 52.08 0.06.59 28.09 27.93
5 Sipilä Seppo RasKa 55.48 0.10.39 25.64 25.50
6 Laine Jaakko HS 56.24 0.11.15 24.77 24.64
7 Heino Kalle EE 1.00.39 0.15.30 22.48 22.36
Rintala Paavo Palo-88 KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Matti KyRa 36.48 0.00.00 33.41 32.99
2 Aronen Osmo RasKa 42.30 0.05.42 28.39 28.03
3 Kaasalainen Oiva SuSe 42.43 0.05.55 27.70 27.36
4 Kuusisto Seppo RaLu 48.53 0.12.05 23.74 23.44
5 Mattila Kalervo RasKa 53.12 0.16.24 21.38 21.11
6 Ketola Tuomo KauKa 54.01 0.17.13 20.63 20.37
7 Rintala Pentti Hiisi 56.54 0.20.06 19.18 18.94
Valtonen Teuvo EuVe KES -
Pietilä Pauli SuSe KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 39.24 0.00.00 31.62 31.60
2 Siivonen Jukka RasKa 58.22 0.18.58 19.74 19.73
3 Helariutta Eero RasKa 1.02.27 0.23.03 16.96 16.95

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paunuvuori Toivo SuSe 1.46.39 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemensivu Miki RaLu 22.10 0.00.00
2 Niemensivu Roni RaLu 58.15 0.36.05

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hauhia Aleksi RaJu 19.57 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pihkoluoma Kalle KyRa 14.55 0.00.00
2 Sand Jonatan NOK 17.08 0.02.13

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 13.02 0.00.00
2 Puumila Juho JalJa 13.24 0.00.22
3 Ala-Jaskara Eero KyRa 13.57 0.00.55
4 Granlund Axel NOK 16.25 0.03.23
5 Yrjans Johan NOK 16.36 0.03.34
6 Aho Jaakko KanSu 17.11 0.04.09
7 Niemelä Simi KyRa 17.34 0.04.32
8 Ala-Jaskara Aaro KyRa 18.39 0.05.37
9 Puumila Jaakko JalJa 19.30 0.06.28
10 Yrjans Pontus NOK 19.55 0.06.53

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RasKu 57.14 0.00.00 64.74 63.19
2 Paukkunen Sanna MSParma 57.28 0.00.14 62.87 61.36
3 Savinainen Kati RasKu 1.01.08 0.03.54 57.58 56.20
4 Rautiainen Satu RastiE4 1.02.33 0.05.19 54.80 53.48
5 Sandelin Caroline NOK 1.10.01 0.12.47 47.63 46.49
6 Luukkainen Eeva RasKu 1.22.20 0.25.06 39.38 38.44
7 Isokallio Pauliina L-LL 1.33.32 0.36.18 33.67 32.87

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närvä Kati RasKu 1.13.21 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Sipilä Kati LLuja 48.03 0.00.00
2 Päivike Satu RaPi 1.00.21 0.12.18

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 49.32 0.00.00 39.59 37.91
2 Ala-Kasari Outi RasKu 50.30 0.00.58 35.92 34.40
3 Hauhia Eija RaJu 1.07.57 0.18.25 24.53 23.49

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 42.24 0.00.00 49.68 49.46
2 Borg-Ehnlund Anita NOK 47.16 0.04.52 42.34 42.15
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 55.38 0.13.14 34.08 33.93
4 Nummikoski Maarit UlvUra 1.18.00 0.35.36 22.96 22.85

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Heino Kaija EE KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaasalainen Tuula SuSe 43.52 0.00.00 33.47 33.41
2 Palomäki Eila SuSe 44.36 0.00.44 31.27 31.22
3 Tarkiainen Sirpa SuSe 51.54 0.08.02 25.46 25.42
4 Piiparinen Seija RasKa 52.33 0.08.41 23.75 23.71

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 1.01.51 0.00.00
2 Mattila Riitta RasKa 1.02.18 0.00.27

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 51.05 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Nella VaaSu 43.42 0.00.00
2 Järventausta Ennimaria KyRa 53.56 0.10.14

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehkala Katariina SiikSi 47.21 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllykoski Venla KanSu 56.16 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Ellinor NOK 18.53 0.00.00
2 Ojala Aura UlvUra 24.39 0.05.46
3 Niemelä Sania KyRa 26.33 0.07.40
4 Puumila Emma JalJa 33.38 0.14.45

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laino Siiri KanSu 14.09 0.00.00
2 Raukola Venla KanSu 18.25 0.04.16
3 Laakso Evena RasKu 19.25 0.05.16
4 Yli-Sipilä Ella LLuja 23.00 0.08.51

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sulonen Saana RaLu 19.59 0.00.00
2 Paukkunen Siiri MSParma 44.59 0.25.00