FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Raahe rastit, Pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alahäivälä Silja PudU 13.23 0.00.00
2 Pyhtilä Neea KyRa 14.01 0.00.38
3 Länsitie Pinja OSVA 15.38 0.02.15
4 Grankull Daniela Kronan 16.48 0.03.25
5 Pyhtilä Vilma KyRa 18.11 0.04.48
6 Harjuhaahto Sini SalRe 18.27 0.05.04
7 Kukkola Martta OuHu 24.39 0.11.16
8 Eilola Jenna YlikNM 28.10 0.14.47

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Sebastian Kronan 13.06 0.00.00
2 Paakkolanvaara Kalle OSVA 14.27 0.01.21
3 Puurunen Joona OuTa 21.34 0.08.28
4 Laurila Viljami SalRe 25.00 0.11.54
5 Alahäivälä Pauli PudU 29.50 0.16.44
6 Hyvärinen Akseli LaiVe 38.23 0.25.17
Paakkolanvaara Ilpo OSVA KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesonen Venla SalRe 19.38 0.00.00
2 Hyvärinen Iida LaiVe 25.04 0.05.26
3 Päkkilä Venla HaHe 29.17 0.09.39
4 Niemelä Minea SalRe 30.31 0.10.53

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lifflander Jesse SalRe 55.16 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jaatinen Ilona HaHe 38.23 0.00.00
2 Kuusikko Kiia SalRe 42.20 0.03.57

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjuhaahto Heli SalRe 1.12.51 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjuhaahto Antti SalRe 58.54 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Silja KR 55.07 0.00.00 58.67 58.24
2 Sankelo Lotta Pohjant 1.17.35 0.22.28 40.12 39.82
3 Backman Saana IinYr 1.18.07 0.23.00 38.29 38.01
4 Lotvonen Essi LaiVe 1.19.00 0.23.53 36.33 36.06
5 Mattila Orvokki Pohjant 1.22.05 0.26.58 33.49 33.24

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujala Jouni Pohjant 1.11.11 0.00.00 68.38 68.44
2 Järvinen Seppo AR 1.17.57 0.06.46 60.10 60.16
3 Päivärinta Juhani KiimU 1.22.19 0.11.08 54.70 54.75
4 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.32.15 0.21.04 46.83 46.87
5 Kalapudas Kalle NaTe 1.52.45 0.41.34 36.70 36.73

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puurunen Olli OuTa 1.16.35 0.00.00
2 Seppä Tomi S-2000 1.57.04 0.40.29

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kela Merja OulRe 1.17.49 0.00.00
2 Lohela Päivi YlikNM 1.21.47 0.03.58

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rinta Toni KoskRi 1.14.13 0.00.00
2 Järvelin Marko PeRa 2.10.00 0.55.47

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kela Marko OulRe 1.25.15 0.00.00
2 Sillanpää Tommi Pohjant 1.27.09 0.01.54

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 1.02.07 0.00.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Kari IinYr 1.03.13 0.00.00 25.11 9.92
2 Alahäivälä Tapani PudU 1.05.02 0.01.49 22.58 8.92
3 Mutka Kai Pohjant 1.14.03 0.10.50 18.22 7.20

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piispanen Eija HaapavU 1.17.02 0.00.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piispanen Reima HaapavU 1.03.45 0.00.00
2 Lotvonen Kari LaiVe 1.19.38 0.15.53

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 44.39 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Raimo HaapavU 52.03 0.00.00 37.52 35.41
2 Vilminko Pauli SiSe 55.38 0.03.35 34.23 32.30
3 Grekelä Antti HaHe 55.51 0.03.48 33.22 31.35
4 Kotila Harri YlikNM 1.01.35 0.09.32 29.33 27.69
5 Kaasinen Aulis Pohjant 1.05.26 0.13.23 26.86 25.35
6 Kurula Juhani Pohjant 1.18.11 0.26.08 21.86 20.63
7 Karppinen Jouko VaKa 1.23.01 0.30.58 20.00 18.87

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 49.20 0.00.00 25.50 13.02
2 Kela Mirja OulRe 55.16 0.05.56 21.05 10.75
3 Pelkonen Maija OSVA 1.13.32 0.24.12 14.54 7.43

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 1.00.12 0.00.00 30.35 28.78
2 Karstunen Hannu HaapavU 1.08.19 0.08.07 25.41 24.09
3 Malm Lauri Reima 1.15.38 0.15.26 21.74 20.61
Päivärinta Matti KiimU KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Irma OuTa 1.16.12 0.00.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Olli PeRa 44.22 0.00.00 34.48 33.58
2 Ansamaa Reino RaN 46.32 0.02.10 32.17 31.33
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 48.28 0.04.06 30.21 29.42
4 Åkerblom Måns GIF 51.52 0.07.30 27.60 26.88
5 Mattila Seppo KoskRi 57.05 0.12.43 24.50 23.86
6 Myllymaa Kauko OulRe 57.52 0.13.30 23.60 22.99
7 Pelkonen Alpo OSVA 1.01.47 0.17.25 21.58 21.02
8 Niskanen Erkki SievSi 1.10.41 0.26.19 18.40 17.92

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 55.38 0.00.00
2 Hankonen Anna-Liisa Iisu 1.03.31 0.07.53

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Vesa NiS 42.10 0.00.00 30.65 29.88
2 Jokikuona Toivo RasTiimi 43.42 0.01.32 28.68 27.97
3 Nikula Reino OuTa 44.44 0.02.34 27.15 26.48
4 Mikkilä Mauno NiS 45.53 0.03.43 25.63 24.99
5 Pietiläinen Erkki PeRa 46.34 0.04.24 24.42 23.81
6 Kumara Pentti SievSi 1.00.08 0.17.58 18.27 17.81

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 53.18 0.00.00