FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
SM-sprintti ja WRE, karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Simosas Otto TP 13.48 0.00.00 90.09 94.56
2 Hirvikallio Joni Koovee 13.55 0.00.07 89.02 93.43
3 Suna Jussi TuMe 14.05 0.00.17 87.65 91.99
4 Niemi Aleksi TP 14.06 0.00.18 87.23 91.55
5 Heiska Samu TuMe 14.09 0.00.21 86.61 90.90
6 Tamuzs Janis Navi 14.16 0.00.28 85.59 89.83
7 Caune Ilgvars VeVe 14.32 0.00.44 83.72 87.86
8 Heinonen Eero MSParma 14.37 0.00.49 82.93 87.04
9 Barnett Andrew IkNV 14.39 0.00.51 82.44 86.53
9 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.39 0.00.51 82.44 86.53
11 Patana Mikko HiKi 14.43 0.00.55 81.47 85.50
11 Liukkonen Oskari HiKi 14.43 0.00.55 81.47 85.50
13 Pohjola Lauri S-JKL 14.50 0.01.02 80.23 84.20
14 Väyrynen Antti VeVe 14.53 0.01.05 79.66 83.60
14 Sevelius Emil Trian 14.53 0.01.05 79.66 83.60
16 Mäkinen Tuukka MSParma 15.04 0.01.16 78.10 81.97
17 Haajanen Erik PIF 15.06 0.01.18 77.63 81.48
18 Hall Andreas HiKi 15.10 0.01.22 77.00 80.81
19 Hällström af Fabian OK77 15.14 0.01.26 76.37 80.15
20 Sipponen Jere PR 15.16 0.01.28 75.91 79.67
21 Vuori Justus TuS 15.20 0.01.32 75.29 79.02
22 Koivumäki Lauri LapVi 15.28 0.01.40 74.36 78.04
23 Niemi Oskari LappRi 15.34 0.01.46 73.59 77.24
24 Sõnajalg Ats LapVi 15.36 0.01.48 73.15 76.78
25 Leirimaa Tatu LS-37 15.38 0.01.50 72.71 76.31
25 Reneslacis Valters VeVe 15.38 0.01.50 72.71 76.31
27 Pousi Juho VeVe 15.48 0.02.00 71.38 74.92
28 Parkkinen Ville IkNV 15.50 0.02.02 70.95 74.47
29 Ray Jonathan OK77 15.56 0.02.08 70.23 73.71
30 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.05 0.02.17 69.30 72.73
31 Uusitalo Jyri PelPo 16.10 0.02.22 68.67 72.07
32 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 16.15 0.02.27 68.04 71.41
33 Laakso Mikko HS 16.43 0.02.55 65.88 69.14
34 Melin Christoffer Falken 16.59 0.03.11 64.58 67.78
35 Hakala Antti KortJV 17.10 0.03.22 63.63 66.78
36 Pitkänen Jonne TP 18.05 0.04.17 60.16 63.14
37 Linna Matti S-JKL 18.19 0.04.31 59.15 62.08
38 Ilmakunnas Ilari Pihkan 18.23 0.04.35 58.70 61.60
39 Kauppila Tomi VeVe 19.38 0.05.50 54.73 57.44
40 Virkki Vili HlS 19.49 0.06.01 54.00 56.68
41 Nummelin Oskari TuS 20.13 0.06.25 52.71 55.33
42 Kuoppamäki Juho RaVa 20.33 0.06.45 51.64 54.20
Saikko Ville LappRi HYL -

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 13.36 0.00.00 91.75 95.95
2 Oksanen Teemu IkNV 13.40 0.00.04 90.98 95.15
3 Syrjäläinen Topi HS 13.41 0.00.05 90.55 94.70
4 Suominen Eemeli HiKi 13.47 0.00.11 89.58 93.68
4 Portin Fredric PIF 13.47 0.00.11 89.58 93.68
6 Kaario Otto HS 13.50 0.00.14 88.63 92.69
7 Kymäläinen Severi TP 13.53 0.00.17 88.00 92.02
8 Heikkilä Tuomas HS 13.55 0.00.19 87.47 91.48
9 Huila Joona Hiisi 13.59 0.00.23 86.74 90.71
9 Parjanne Antti Lynx 13.59 0.00.23 86.74 90.71
11 Tulonen Benjamin HiKi 14.12 0.00.36 84.81 88.69
12 Pryjma Fryderyk IkNV 14.13 0.00.37 84.40 88.27
13 Lahtinen Tuomo LS-37 14.19 0.00.43 83.51 87.33
14 Valtonen Luukas HS 14.20 0.00.44 83.11 86.91
14 Järvenpää Antti OK77 14.20 0.00.44 83.11 86.91
16 Penttinen Topi MSParma 14.22 0.00.46 82.31 86.08
17 Huikko Petteri LS-37 14.31 0.00.55 81.16 84.87
18 Saari Aki LS-37 14.32 0.00.56 80.77 84.46
19 Rantala Valtteri LS-37 14.34 0.00.58 80.28 83.96
20 Vainio Antti MSParma 14.44 0.01.08 79.08 82.70
21 Gabitov Rinat EsSu 14.46 0.01.10 78.60 82.20
22 Senttula Tuukka S-JKL 14.52 0.01.16 77.78 81.34
23 Hellman Aleksi MSParma 14.56 0.01.20 77.14 80.68
24 Sopo Aleksi Navi 14.57 0.01.21 76.77 80.28
25 Seppänen Kari-Pekka EsSu 14.58 0.01.22 76.39 79.89
25 Tuomala Misa S-JKL 14.58 0.01.22 76.39 79.89
27 Kuningas Janne LappRi 15.13 0.01.37 74.56 77.98
28 Niskanen Teemu LS-37 15.35 0.01.59 72.53 75.85
29 Tonder Aapo KR 15.39 0.02.03 71.94 75.24
30 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 15.43 0.02.07 71.36 74.63
31 Mieskoski Kimmo RaLu 15.44 0.02.08 71.01 74.26
32 Niskanen Janne VeVe 15.48 0.02.12 70.43 73.66
33 Sankelo Hermanni IkNV 16.10 0.02.34 68.57 71.71
34 Kanniainen Tomi PuolRy 16.15 0.02.39 67.95 71.06
35 Kurkela Mikko KaSu 16.26 0.02.50 66.92 69.99
36 Itkonen Otto TuS 16.55 0.03.19 64.75 67.72
37 Heikkinen Janne HS 17.29 0.03.53 62.41 65.26
38 Westerlund Otso Koovee 17.40 0.04.04 61.51 64.33
39 Kettunen Pyry SäynSa 18.04 0.04.28 59.91 62.65
40 Jurvakainen Tuukka HS 19.13 0.05.37 56.10 58.67
41 Hakala Joakim Femman 20.46 0.07.10 51.70 54.07
Koivisto Daniel VeVe HYL -
Koivisto Antton SKUusi HYL -
Suominen Miika HS HYL -

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Boesen Andreas Hougaard AngA 13.09 0.00.00 93.62 95.13
2 Kirmula Miika KR 13.21 0.00.12 91.89 93.37
3 Pernu Lari EsSu 13.35 0.00.26 89.99 91.43
4 Ylinen Juho IkNV 13.38 0.00.29 89.33 90.77
5 Laukkarinen Jesse SKUusi 13.41 0.00.32 88.69 90.11
6 Saikko Antti TP 13.50 0.00.41 87.41 88.81
7 Knuuttila Mikko IkNV 13.57 0.00.48 86.36 87.75
8 Koskinen Roope KR 14.02 0.00.53 85.53 86.91
9 Ruohola Akseli MSParma 14.05 0.00.56 84.92 86.28
10 Takanen Lari PR 14.10 0.01.01 84.11 85.46
11 Viitasaari Toni-Antti LapVi 14.13 0.01.04 83.50 84.85
12 Toivonen Eevert KangSK 14.28 0.01.19 81.76 83.07
13 Aho Aaro VaHa 14.29 0.01.20 81.36 82.67
14 Jern Tobias OK77 14.30 0.01.21 80.96 82.26
15 Valkonen Lauri IHR 14.45 0.01.36 79.29 80.57
16 Ovaska Janne VeVe 14.57 0.01.48 77.94 79.19
17 Vanhanen Konsta IkNV 15.05 0.01.56 76.96 78.19
18 Mansner Victor Trian 15.07 0.01.58 76.50 77.73
19 Nokka Atte LappRi 15.09 0.02.00 76.04 77.26
20 Salonen Matias HS 15.15 0.02.06 75.25 76.46
20 Lapila Eero MSParma 15.15 0.02.06 75.25 76.46
22 Iurev Dmitrii HiKi 15.17 0.02.08 74.51 75.71
23 Saarela Ville-Petteri KemU 15.18 0.02.09 74.14 75.34
24 Vierimaa Ville EsAk 15.19 0.02.10 73.77 74.96
25 Mertanen Simo LappRi 15.23 0.02.14 73.17 74.35
26 Suutari Matti VeVe 15.29 0.02.20 72.41 73.58
27 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.30 0.02.21 72.05 73.21
28 Sankari Matias LS-37 15.37 0.02.28 71.23 72.38
29 Joutsensaari Jeremias KangSK 15.48 0.02.39 70.13 71.25
30 Korpio Juha EsAk 15.51 0.02.42 69.63 70.75
31 Sainio Santeri KangSK 16.03 0.02.54 68.49 69.59
32 Vehmas Miika EsSu 16.07 0.02.58 67.93 69.02
33 Kleemola Lauri Lynx 16.18 0.03.09 66.90 67.97
34 Hietala Esa PudU 16.43 0.03.34 64.97 66.01
35 Pesola Oskari HS 16.46 0.03.37 64.51 65.55
35 Nissinen Niko Pohjant 16.46 0.03.37 64.51 65.55
35 Aaltio Aapo KuoSu 16.46 0.03.37 64.51 65.55
38 Hakuli Tommi SKUusi 16.50 0.03.41 63.47 64.49
39 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 16.51 0.03.42 63.15 64.16
40 Suonpää Olli MSParma 16.53 0.03.44 62.76 63.77
41 Niemi Topias HS 17.05 0.03.56 61.77 62.76
42 Sulkula Anton S-JKL 18.13 0.05.04 57.69 58.61
43 Tolvanen Leo Pihkan 20.31 0.07.22 51.00 51.82

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hämäläinen Roosa HiKi 14.06 0.00.00 94.81 96.07
2 Mänkärlä Aino Lynx 14.13 0.00.07 93.70 94.94
3 Rantanen Merja JRV 14.17 0.00.11 92.92 94.16
4 Sianoja Maija MSParma 14.19 0.00.13 92.37 93.61
5 Klemettinen Veera S-JKL 14.31 0.00.25 90.77 91.98
6 Peltomäki Elli RasKa 14.40 0.00.34 89.52 90.71
7 Rantala Jasmiina Lynx 14.44 0.00.38 88.79 89.97
7 Kaskinen Mira RasKa 14.44 0.00.38 88.79 89.97
9 Kauppila Sanna AngA 14.46 0.00.40 87.94 89.11
10 Patana Jenny HiKi 14.51 0.00.45 87.13 88.29
11 Hulkkonen Niina SWE 14.55 0.00.49 86.42 87.57
12 Oksanen Maiju Pohjant 15.07 0.01.01 84.96 86.09
13 Moilanen Anna KuoSu 15.17 0.01.11 83.72 84.84
14 Hirvonen Eveliina PR 15.20 0.01.14 83.14 84.24
15 Hulkkonen Johanna Koovee 15.26 0.01.20 82.29 83.38
16 Jalava Enni TuS 15.27 0.01.21 81.89 82.98
17 Ukskoski Karoliina Koovee 15.40 0.01.34 80.45 81.53
18 Julkunen Sonja TuS 15.57 0.01.51 78.72 79.77
19 Silvennoinen Emma PR 16.01 0.01.55 78.10 79.14
20 Koskinen Noora MSParma 16.02 0.01.56 77.72 78.76
21 Suhonen Anniina HS 16.03 0.01.57 77.34 78.37
22 Jakobsson Laura RasKa 16.11 0.02.05 76.41 77.43
23 Kari Jaana LänRa 16.19 0.02.13 75.49 76.50
24 Hanhijärvi Marjukka EsAk 16.26 0.02.20 74.67 75.66
25 Ståhlberg Emilia EsSu 16.50 0.02.44 72.61 73.58
26 Kinnala Venla TuS 16.55 0.02.49 71.97 72.93
26 Puikkonen Janika S-JKL 16.55 0.02.49 71.97 72.93
28 Näsi Juliaana KuoSu 17.08 0.03.02 70.50 71.44
29 Koli Helmi Lynx 17.11 0.03.05 70.02 70.95
30 Manderbacka Hanne TuS 17.31 0.03.25 68.41 69.32
31 Kainlauri Viivi KS 17.43 0.03.37 67.37 68.27
32 Korpela Janna SuJu 17.55 0.03.49 66.35 67.24
33 Ruokolainen Miina OK77 18.06 0.04.00 65.42 66.29
34 Ajalin Riikka TuS 18.31 0.04.25 63.69 64.54
35 Jerkku Laura TuS 18.36 0.04.30 63.14 63.99
36 Haapasaari Ilona TuS 18.37 0.04.31 62.83 63.67
37 Avelin Melina TP 19.00 0.04.54 61.31 62.13
38 Ruoti Roosa VeVe 19.13 0.05.07 60.37 61.18
39 Oksanen Emmi SiiRa 19.37 0.05.31 58.90 59.68
40 Vesikko Venla JoKu 20.06 0.06.00 57.24 58.01
41 Kantola Claudia LS-37 21.17 0.07.11 53.84 54.56
42 Brink Johanna PIF 22.13 0.08.07 51.36 52.05
43 Korhonen Julia LS-37 23.10 0.09.04 49.05 49.70

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Enlund Alexandra PIF 13.42 0.00.00 91.88 92.80
2 Kauppinen Silja KR 14.19 0.00.37 87.54 88.42
3 Hyyrynen Noora HS 14.38 0.00.56 85.28 86.13
4 Närhi Anna SWE 14.39 0.00.57 84.82 85.66
5 Teini Marika Pohjant 14.40 0.00.58 84.35 85.19
6 Mattila Milla HS 14.47 0.01.05 83.32 84.15
7 Nymalm Amy PIF 14.51 0.01.09 82.58 83.41
8 Niva Sara Pohjant 14.53 0.01.11 82.04 82.86
9 Ruokonen Sara-Elise AngA 14.58 0.01.16 81.22 82.03
10 Järveläinen Julia Femman 15.02 0.01.20 80.50 81.30
11 Uotila Ulrika Koovee 15.18 0.01.36 78.74 79.53
12 Hirvonen Milla TP 15.23 0.01.41 77.97 78.75
13 Haavisto Emmi TuS 15.32 0.01.50 76.87 77.64
14 Rahkola Ella-Noora TuS 15.36 0.01.54 76.19 76.95
15 Otsamo Pihla HS 15.38 0.01.56 75.68 76.44
15 Saarijärvi Salla RasKa 15.38 0.01.56 75.68 76.44
15 Väyrynen Aino KR 15.38 0.01.56 75.68 76.44
18 Heikkilä Tuuli Lynx 15.39 0.01.57 74.57 75.32
19 Norrbacka Sanni Lynx 15.50 0.02.08 73.37 74.10
20 Pelkonen Roosa TP 16.06 0.02.24 71.82 72.53
21 Kanko Ruut S-JKL 16.14 0.02.32 70.89 71.60
22 Viilo Johanna TP 16.24 0.02.42 69.84 70.54
23 Donner Isabel OK77 16.35 0.02.53 68.75 69.43
24 Donner Janina OK77 16.37 0.02.55 68.28 68.97
25 Laurila Kirsti Pihkan 17.07 0.03.25 65.97 66.63
26 Viholainen Elisa EsSu 17.17 0.03.35 65.03 65.68
27 Väyrynen Anni KyS 17.39 0.03.57 63.37 64.00
28 Lindholm Vivian OK77 18.01 0.04.19 61.78 62.40
29 Huuha Anni OuHu 18.07 0.04.25 61.14 61.75
30 Plit Heidi EsSu 18.24 0.04.42 59.91 60.51
31 Hietala Miina KyS 19.27 0.05.45 56.40 56.96
32 Rantala Eerika HS 19.37 0.05.55 55.64 56.20
33 Gustafsson Essi R-P 20.56 0.07.14 51.88 52.40
34 Laaksonen Evelina KuoSu 21.28 0.07.46 50.34 50.85
35 Grahn Elina Femman 22.22 0.08.40 48.08 48.56
Lassila Elli KuortKu HYL -

Sarja H20K
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eerola Mikko TP 13.46 0.00.00 79.86 82.17
2 Willman Pyry LS-37 13.54 0.00.08 78.83 81.10
3 Spektors Fricis TuMe 13.59 0.00.13 78.09 80.34
4 Silvennoinen Oskari KR 14.06 0.00.20 77.18 79.40
4 Peltola Samuli JRV 14.06 0.00.20 77.18 79.40
6 Lindqvist Arttu KS 14.08 0.00.22 76.46 78.67
7 Kankainen Valtteri TuS 14.11 0.00.25 75.93 78.12
8 Donner Jonny OK77 14.14 0.00.28 75.40 77.58
9 Heikkilä Niklas TuMe 14.17 0.00.31 74.87 77.03
10 Pasanen Ville KuoSu 14.26 0.00.40 73.84 75.97
11 Hiltunen Juho Pohjant 14.34 0.00.48 72.90 75.01
12 Janovs Jekabs TP 14.36 0.00.50 72.48 74.57
13 Asklöf Henrik TP 14.43 0.00.57 71.65 73.72
13 Lepistö Oskari MSParma 14.43 0.00.57 71.65 73.72
15 Gripenberg Otto Brahe 14.47 0.01.01 70.82 72.86
15 Tervakangas Mikko EsSu 14.47 0.01.01 70.82 72.86
17 Hirvikallio Aatu KS 14.49 0.01.03 70.16 72.18
18 Haltia Ilari HS 14.50 0.01.04 69.82 71.84
19 Mattila Pyry KS 14.51 0.01.05 69.49 71.50
20 Koivuniemi Sakari TP 14.56 0.01.10 68.85 70.84
21 Koivumäki Olli KoS 15.02 0.01.16 68.15 70.11
22 Rautio Mikael EsSu 15.03 0.01.17 67.82 69.78
23 Kinnala Kalle TuS 15.04 0.01.18 67.50 69.45
24 Kumara Eemeli LaihLu 15.08 0.01.22 66.95 68.89
25 Arola Topias PR 15.09 0.01.23 66.63 68.55
26 Lamberg Benjamin EsSu 15.13 0.01.27 66.09 68.00
27 Syrjäläinen Lauri HS 15.14 0.01.28 65.78 67.67
28 Outinen Tuomas KyS 15.24 0.01.38 64.82 66.69
29 Orrainen Severi HyRa 15.29 0.01.43 64.23 66.08
30 Ikola Atte HS 15.33 0.01.47 63.71 65.55
31 Virtanen Aaro JRV 15.42 0.01.56 62.87 64.68
32 Kukkonen Henri VeVe 16.04 0.02.18 61.20 62.96
33 Udell Robin Solf 16.09 0.02.23 60.65 62.40
34 Talja Eljas OK77 16.15 0.02.29 60.05 61.78
35 Reijonen Oskari Trian 16.36 0.02.50 58.55 60.24
36 Tikkanen Elias EsSu 16.37 0.02.51 58.27 59.95
37 Kopra Marcus Trian 16.46 0.03.00 57.53 59.18
38 Laasanen Matti LaihLu 16.58 0.03.12 56.63 58.26
39 Toivonen Vilhelm KangSK 17.23 0.03.37 55.05 56.64
40 Höök Jaakko RaJu 17.29 0.03.43 54.52 56.10
41 Kerkola Teemu SuSi 18.25 0.04.39 51.56 53.04
Malinen Hannu KuPe HYL -
Niemensivu Timi RaLu HYL -
Vaismaa Lassi JRV HYL -
Vesilind Kaarel HS HYL -

Sarja H18K
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppä Touko TuS 13.37 0.00.00 71.13 73.76
2 Syrjälä Niilo LHR 13.45 0.00.08 70.11 72.70
3 Lautamäki Matias MSParma 13.49 0.00.12 69.44 72.01
4 Korhonen Eetu KS 13.53 0.00.16 68.78 71.33
5 Virtanen Akseli KS 13.58 0.00.21 68.05 70.57
6 Rousku Samuli MSParma 14.09 0.00.32 66.84 69.32
7 Ojala Aaro KS 14.20 0.00.43 65.67 68.10
8 Koskinen Eemil RaN 14.22 0.00.45 65.20 67.62
9 Boström Kristian EsSu 14.30 0.00.53 64.29 66.67
10 Jansson Emil Brahe 14.40 0.01.03 63.25 65.59
11 Määttälä Mikko EsSu 14.49 0.01.12 62.30 64.61
12 Karttila Aleksi MSParma 14.51 0.01.14 61.86 64.15
13 Tiainen Olli EsSu 15.09 0.01.32 60.33 62.57
14 Röntynen Leevi TuS 15.43 0.02.06 57.87 60.01
15 Alajoutsi Jasper Koovee 15.54 0.02.17 56.92 59.02
16 Nieminen Juho TP 15.58 0.02.21 56.39 58.48
17 Virtala Alex PIF 16.02 0.02.25 55.88 57.95
17 Pitkänen Ville RaJu 16.02 0.02.25 55.88 57.95
17 Mustajoki Olli TP 16.02 0.02.25 55.88 57.95
20 Olkkonen Vili JRV 16.03 0.02.26 54.97 57.01
21 Pajuoja Otso EsSu 16.08 0.02.31 54.41 56.42
22 Willman Iivari RasKa 16.20 0.02.43 53.46 55.44
23 Lemström Karl Emil Raseborg 16.53 0.03.16 51.45 53.36
24 Konttila Akseli TP 17.09 0.03.32 50.39 52.25
25 Salo Kristian Trian 17.47 0.04.10 48.34 50.13
26 Pellinen Veeti JoKu 17.56 0.04.19 47.68 49.44
27 Sorsa Antti EsSu 18.09 0.04.32 46.86 48.59
28 Aaltio Eerik VaHa 19.13 0.05.36 44.02 45.65
29 Johansson Eelis Trian 19.14 0.05.37 43.75 45.37
30 Kalvas Tuomo SKUusi 19.33 0.05.56 42.81 44.39
31 Väisänen Lenni EsSu 21.39 0.08.02 38.45 39.87
32 Laaksonen Emil EsSu 21.43 0.08.06 38.12 39.53
33 Talvitie Miro RaN 22.50 0.09.13 36.05 37.39

Sarja D20K
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karjalainen Mikaela JRV 11.27 0.00.00 88.57 85.99
2 Nurminen Inka JRV 11.42 0.00.15 86.31 83.79
3 Taipale Anniina LS-37 12.15 0.00.48 82.08 79.69
4 Väätäjä Milja PR 12.43 0.01.16 78.72 76.43
5 Virtanen Heta HlS 12.46 0.01.19 78.07 75.80
6 Vuori Jenny TuS 12.48 0.01.21 77.53 75.27
7 Pitkänen Hilla JRV 12.52 0.01.25 76.79 74.55
8 Luoma Oona TP 12.53 0.01.26 76.35 74.13
9 Turakainen Venla HS 13.06 0.01.39 74.76 72.58
10 Silvennoinen Siiri KR 13.09 0.01.42 74.14 71.99
11 Laaksoviita Veera KR 13.17 0.01.50 73.07 70.95
12 Pellonperä Sofia EsSu 13.20 0.01.53 72.47 70.36
13 Klemettinen Kaisa S-JKL 13.40 0.02.13 70.39 68.34
14 Taulavuori Venla AlatPi 13.45 0.02.18 69.64 67.62
15 Jussila Ida TP 13.46 0.02.19 69.24 67.23
16 Biskop Greta KoS 14.14 0.02.47 66.67 64.73
17 Haikonen Sanni UlvUra 14.15 0.02.48 66.29 64.36
18 Kiiskinen Elisa SoJy 14.29 0.03.02 64.92 63.03
19 Ovaska Jenni VeVe 14.45 0.03.18 63.45 61.60
20 Lindgren Hanna Femman 14.51 0.03.24 62.73 60.90
21 Eerola Lotta TP 15.01 0.03.34 61.74 59.95
22 Nygård Mette S-JKL 15.04 0.03.37 61.25 59.47
23 Sainio Linda KangSK 15.09 0.03.42 60.63 58.86
24 Saarinen Anu Rasti88 15.13 0.03.46 60.08 58.33
24 Virtala Jenny PIF 15.13 0.03.46 60.08 58.33
26 Koistinen Milla HyRa 15.26 0.03.59 58.67 56.96
27 Järventausta Ennimaria KyRa 15.39 0.04.12 57.58 55.90
28 Kuusisto Idaliina Koovee 15.47 0.04.20 56.82 55.16
29 Simola Rosa Koovee 15.50 0.04.23 56.36 54.72
30 Ruoti Miina VeVe 15.52 0.04.25 55.97 54.34
31 Määttänen Maria EsSu 15.53 0.04.26 55.64 54.02
32 Laitinen Emilia VeVe 15.54 0.04.27 55.31 53.70
33 Aho Marika S-JKL 16.26 0.04.59 53.25 51.70
34 Isoniemi Sandra Trian 16.55 0.05.28 51.47 49.97
35 Nordgren Sofia Trian 17.48 0.06.21 48.67 47.25
36 Päkkilä Suvi HaHe 18.29 0.07.02 46.64 45.28

Sarja D18K
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Latvala Matilda SKUusi 11.55 0.00.00 67.58 74.75
2 Hoskari Maria RasKa 12.01 0.00.06 66.69 73.77
3 Asklöf Aino Lynx 12.23 0.00.28 64.40 71.24
4 Mårtenson Lydia OK77 12.29 0.00.34 63.57 70.32
4 Niemi Tiina RasKa 12.29 0.00.34 63.57 70.32
6 Salmia Tessa MSParma 12.30 0.00.35 62.87 69.54
7 Ankelo Elsa MSParma 12.33 0.00.38 62.30 68.92
8 Hyyppä Milja KoS 12.34 0.00.39 61.91 68.48
9 Konstari Elena JRV 12.36 0.00.41 61.44 67.96
10 Hilo Hanne EsSu 12.39 0.00.44 60.89 67.35
11 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 12.54 0.00.59 59.41 65.71
12 Kytäjä Nea VaHa 13.02 0.01.07 58.50 64.71
13 Kärnä Nina SonPa 13.03 0.01.08 58.13 64.30
14 Nurmilaukas Iiris LuuRa 13.18 0.01.23 56.74 62.76
15 Soikkeli Sofia EsSu 13.24 0.01.29 56.03 61.97
16 Kolehmainen Kaisu KuoSu 13.25 0.01.30 55.67 61.58
17 Nurminen Kaarina TP 13.32 0.01.37 54.90 60.73
18 Pääkkönen Nea SoJy 13.46 0.01.51 53.69 59.38
19 Raasakka Liisa EsSu 13.48 0.01.53 53.27 58.93
20 Haunia Heta RasKa 13.50 0.01.55 52.86 58.47
21 Mustajoki Villa TP 13.58 0.02.03 52.08 57.61
22 Lounela Alina TuS 13.59 0.02.04 51.74 57.23
23 Näpänkangas Elsa S-JKL 14.07 0.02.12 50.97 56.38
24 Kiljunen Emmi LS-37 14.15 0.02.20 50.22 55.55
25 Tiljander Venla EsSu 14.27 0.02.32 49.26 54.49
26 Kiuru Milja VaHa 14.51 0.02.56 47.67 52.73
27 Mattinen Lotta JoKu 14.52 0.02.57 47.35 52.38
28 Niskanen Aura KuoSu 15.06 0.03.11 46.36 51.29
29 Jussinmäki Tuulia HalTo 15.33 0.03.38 44.77 49.52
30 Hansén Amanda Botnia 15.36 0.03.41 44.38 49.09
31 Gretschel Liisa KEV 16.01 0.04.06 42.98 47.54
32 Mäkinen Sanni EsSu 17.01 0.05.06 40.23 44.50