FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Helsingin Poliisi Voimailijoiden kansallinen pitkän matkan kilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tsvetkov Dmitry IkNV 56.39 0.00.00 82.62 82.14
2 Kleemola Lauri Lynx 1.06.36 0.09.57 69.53 69.12
3 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.09.00 0.12.21 66.38 65.99
4 Yliluikki Matti SuSi 1.09.38 0.12.59 65.06 64.68
5 Ylitalo Aki HauSi 1.11.16 0.14.37 62.86 62.49
6 Juutilainen Ilkka SKUusi 1.12.12 0.15.33 61.35 61.00
7 Rissanen Jaakko LapVe 1.13.31 0.16.52 59.57 59.23
8 Laine Miika KS 1.13.48 0.17.09 58.67 58.32
9 Hjulgren Markus EsAk 1.14.20 0.17.41 57.57 57.23
10 Heikkinen Janne HS 1.26.47 0.30.08 48.73 48.45
11 Larmala Niko EsSu 1.38.47 0.42.08 42.31 42.06
12 Tolvanen Leo Pihkan 1.40.23 0.43.44 41.13 40.89
Sorsa Aleksi TP KES -
Ritasalo Teemu EsAk KES -
Parjanne Antti Lynx KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 53.26 0.00.00 74.04 75.02
2 Lassila Mikko HS 56.59 0.03.33 65.95 66.83
3 Haarlaa Tapio HS 1.09.20 0.15.54 51.35 52.03
4 Lassila Jussi PiTa 1.21.27 0.28.01 41.28 41.83

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Jeppe HS 54.18 0.00.00 56.03 52.49
2 Laine Mikko HS 58.38 0.04.20 49.30 46.18
3 Kalvas Teemu KeU 1.16.29 0.22.11 35.80 33.54
Johansson Tuomas HS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 50.40 0.00.00 52.41 51.00
2 Harjamäki Petri HiKi 53.49 0.03.09 48.11 46.81
3 Laine Kari HiKi 54.44 0.04.04 46.09 44.85
4 Tuominen Hans Pihkan 58.08 0.07.28 42.25 41.11
5 Niemi Tauno MP 1.28.01 0.37.21 27.15 26.42
6 Virtanen Joni EsSu 1.29.09 0.38.29 26.06 25.36
7 Fey Carl EsSu 1.56.02 1.05.22 19.45 18.93

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haajanen Leif Raseborg 51.29 0.00.00 52.49 51.95
2 Larmala Juha-Pekka EsSu 53.22 0.01.53 49.69 49.18
3 Heinilä Hannu RaVa 55.14 0.03.45 47.09 46.61
4 Karvinen Usko EnonkU 57.57 0.06.28 44.01 43.56
5 Haaramo Panu EsSu 59.21 0.07.52 42.12 41.68
6 Pietikäinen Timo Pihkan 1.08.53 0.17.24 35.55 35.19
7 Hakuli Kari KeU 1.21.28 0.29.59 29.44 29.14
8 Autio Rauno KaRa 1.24.38 0.33.09 27.74 27.45
Weiss Robert OK77 HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Mikko Lynx 55.55 0.00.00 49.43 49.12
2 Pesola Sakari RasKe 57.02 0.01.07 47.43 47.12
3 Autio Ossi HyRa 1.01.04 0.05.09 43.32 43.05
4 Sorri Esko RaHa 1.02.50 0.06.55 41.16 40.90
5 Lepola Antti RaVa 1.03.23 0.07.28 39.87 39.62
6 Väisänen Juha MU 1.05.16 0.09.21 37.81 37.57
7 Kaskilahti Hannu ViiSu 1.05.52 0.09.57 36.57 36.34
Vesala Pekka PirHi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Tapio JRV 1.00.59 0.00.00 40.99 40.80
2 Ahlroth Timo TurSa 1.03.20 0.02.21 38.73 38.55
3 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.04.03 0.03.04 37.56 37.39
4 Vainikka Jari Raus 1.12.24 0.11.25 32.58 32.43
5 Väre Timo HyRa 1.21.12 0.20.13 28.48 28.34
6 Ahlqvist Hannu Raus 1.26.19 0.25.20 26.24 26.12
7 Paukkola Jari RiSu 1.51.04 0.50.05 19.97 19.88
Ölander Ralf KSF KES -
Parnetti Roy KeU KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Heikki PiTa 56.45 0.00.00 47.80 47.43
2 Väätäinen Seppo EsSu 59.31 0.02.46 45.09 44.74
3 Vainio Jarmo HlS 59.47 0.03.02 44.40 44.06
4 Parkkonen Reima Pihkan 1.00.36 0.03.51 43.33 42.99
5 Kataja Lasse SuSi 1.01.52 0.05.07 41.97 41.64
6 Suominen Risto SuSi 1.04.55 0.08.10 39.55 39.24
7 Martikainen Sakari KuUS 1.05.19 0.08.34 38.86 38.56
8 Nippala Juhani Jyry 1.07.27 0.10.42 37.20 36.91
9 Käyhkö Kari LS-37 1.07.54 0.11.09 36.53 36.24
10 Uljas Risto Jyry 1.11.38 0.14.53 34.22 33.95
11 Koivula Jouko HS 1.13.53 0.17.08 32.78 32.53
12 Kallio Lasse SuSi 1.17.10 0.20.25 31.01 30.77
13 Sarjanoja Ilpo HS 1.25.44 0.28.59 27.57 27.36
14 Nefedov Igor EsSu 1.26.52 0.30.07 26.88 26.67
15 Kaukiainen Raimo HU-46 1.29.32 0.32.47 25.75 25.55

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajala Tauno EsSu 37.46 0.00.00 47.84 47.91
2 Valtee Pertti HS 40.13 0.02.27 44.57 44.64
3 Kuusi Klaus Mesik 44.50 0.07.04 39.66 39.72
4 Penttinen Juha Mesik 46.35 0.08.49 37.87 37.92
5 Inkinen Paavo Jyry 47.18 0.09.32 36.99 37.05
6 Cederlöf Bror-Erik OK77 47.39 0.09.53 36.42 36.47
7 Ahvenainen Seppo JäPa 50.43 0.12.57 33.94 33.99
8 Kyckling Veli-Matti HS 50.46 0.13.00 33.62 33.67
9 Valldén Kari LeSi 53.13 0.15.27 31.81 31.85
10 Ansamaa Reino RaN 53.29 0.15.43 31.38 31.43
11 Aho Olavi HS 55.47 0.18.01 29.83 29.88
12 Jokela Erkki LeSi 55.49 0.18.03 29.56 29.60
13 Ryynänen Jorma Pihkan 56.15 0.18.29 29.08 29.12
14 Mustranta Antti HS 57.18 0.19.32 28.30 28.34
15 Kurvinen Veijo HiKi 57.45 0.19.59 27.83 27.87
16 Mattila Hannu EsAk 58.23 0.20.37 27.28 27.32
17 Tukiainen Tapio HyRa 1.07.35 0.29.49 23.36 23.39
18 Riikonen Rauno PertPe 1.08.50 0.31.04 22.73 22.76
19 Pöyhiä Jorma JoKu 1.08.55 0.31.09 22.49 22.52
20 Reponen Jouko Raus 1.30.14 0.52.28 17.02 17.04

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Paavo HyRa 48.56 0.00.00 40.27 40.03
2 Kiiski Osmo SomEsa 55.28 0.06.32 35.15 34.94
3 Rönn Ralf AOK 57.55 0.08.59 33.30 33.10
4 Koivula Keijo HyRa 1.00.17 0.11.21 31.64 31.45
5 Österberg Reino LeSi 1.00.20 0.11.24 31.26 31.08
6 Punkero Toivo LS37 1.01.44 0.12.48 30.21 30.03
7 Åberg Karl-Erik EsSu 1.03.57 0.15.01 28.84 28.66
8 Hartman Matti HiKi 1.04.51 0.15.55 28.11 27.94
9 Palomäki Mikko HyRa 1.05.49 0.16.53 27.38 27.21
10 Kleemola Pauli PertPe 1.05.56 0.17.00 27.01 26.84
11 Suonpää Pentti EsAk 1.06.44 0.17.48 26.37 26.21
12 Bäckström Pentti KaRa 1.09.44 0.20.48 24.93 24.78
13 Niinimäki Jukka HyRa 1.10.26 0.21.30 24.38 24.24
14 Karila Veijo Pihkan 1.30.35 0.41.39 18.73 18.61
15 Juntunen Olli HS 1.49.49 1.00.53 15.25 15.16

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokonen Keijo HS 51.03 0.00.00 28.28 28.19
2 Jokinen Eino HyRa 55.29 0.04.26 25.46 25.38
3 Setälä Toivo JäPa 1.03.44 0.12.41 21.68 21.61
4 Ijas Johannes KeU 1.22.36 0.31.33 16.35 16.30
5 Lepistö Heikki HS 2.03.48 1.12.45 10.66 10.63
Mäkinen Lasse RaHa KES -
Huuhtanen Jorma RaVi KES -
Hirvikorpi Raimo HiKi KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 28.11 0.00.00 24.74 24.22
2 Vanhala Toivo Pihkan 37.43 0.09.32 17.56 17.19
3 Kärki Viljo EsSu 55.05 0.26.54 11.39 11.15
Partanen Antero RaVi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitamäki Wille MSParma 39.36 0.00.00 49.71 48.68
2 Sorsa Antti EsSu 42.02 0.02.26 44.49 43.57
3 Hanhijärvi Paulus EsAk 44.06 0.04.30 40.17 39.34
4 Kalvas Tuomo SKUusi 57.45 0.18.09 28.97 28.37

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivula Emil HS 44.11 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahtinen Antti HiKi 39.58 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 15.35 0.00.00
2 Kuusinen Tuomas Lynx 16.26 0.00.51
Donner Jeremy OK77 HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fey Erik EsSu 12.21 0.00.00
2 Harjamäki Sisu HS 16.23 0.04.02
3 Pavilainen Andrei Lynx 23.45 0.11.24
4 Jokinen Jesper RaHa 26.36 0.14.15
5 Fey Mark EsSu 27.00 0.14.39
6 Laine Toomas HiKi 40.47 0.28.26

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parjanne Laura HiKi 56.27 0.00.00 62.15 60.83
2 Itkonen Maria LapVe 1.04.59 0.08.32 51.29 50.20
3 Juga Emma SKUusi 1.05.38 0.09.11 48.11 47.09
Hanhijärvi Marjukka EsAk KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Murtola Elisa VeVe 1.07.36 0.00.00 63.78 61.29
2 Haarlaa Tiina HS 1.08.56 0.01.20 59.42 57.10
3 Laakso Sanna Hiisi 1.12.22 0.04.46 53.63 51.53
4 Asmundela Saara RiSu 1.32.29 0.24.53 39.63 38.08

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 51.52 0.00.00 69.82 67.17
2 Kiiski Johanna HS 54.30 0.02.38 64.45 62.01
3 Marttila Outi EsSu 1.03.48 0.11.56 53.35 51.33
4 Oinonen Lotta Pihkan 1.05.30 0.13.38 50.31 48.40
5 Vaiksalu Lilyon KaRa 1.12.01 0.20.09 44.25 42.57
Fey Natalia EsSu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suikkanen Tiina KaRa 1.21.21 0.00.00
2 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.53.12 0.31.51

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi EsSu 37.50 0.00.00 63.12 63.88
2 Vierikko Annamari HS 39.21 0.01.31 59.39 60.11
3 Autti Marja-Liisa EsSu 41.13 0.03.23 55.46 56.13
4 Varpula Marjut EsSu 42.53 0.05.03 52.11 52.74
5 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 47.39 0.09.49 45.82 46.38
6 Torp-Donner Heidi OK77 50.27 0.12.37 42.26 42.77
7 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 1.03.30 0.25.40 32.77 33.17
Tervo-Rantakokko Tiina HS KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juga Liisa KeU 48.11 0.00.00
2 Markki Outi EsSu 58.57 0.10.46

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jumppanen Helena Pihkan 56.45 0.00.00 45.16 45.00
2 Laaksonen Anita TarpSu 58.20 0.01.35 42.29 42.13
3 Kerkola Maija HlT 1.02.23 0.05.38 38.00 37.86
4 Siren Ritva RiSu 1.07.25 0.10.40 33.74 33.62
5 Ahlqvist Kristiina Raus 1.08.47 0.12.02 31.67 31.56

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haatio Pirkko HS 48.07 0.00.00 41.39 40.79
2 Kurvinen Ulla HiKi 50.07 0.02.00 38.75 38.18
3 Koivula Sirpa HS 1.00.22 0.12.15 31.34 30.88
4 Suomalainen Marja LeSi 1.03.22 0.15.15 29.07 28.65
5 Ahonen Päivi KaRa 1.15.52 0.27.45 23.63 23.28
Riikonen Margit PertPe KES -
Asmundela Tuulikki S-JKL KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 45.08 0.00.00 39.46 39.29
2 Tukiainen Marja HyRa 51.26 0.06.18 32.90 32.76
3 Torp Tytti HS 1.01.35 0.16.27 26.03 25.92
Kämäräinen Paula HiKi HYL -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikkala Leena HS 51.01 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 1.05.26 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyyrö Vilma SKUusi 1.25.28 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nilsson Matilda OK77 55.16 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkamäki Isadora Pihkan 25.33 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Laine Saana HiKi KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahtinen Venla HiKi 19.59 0.00.00
2 Pavilainen Anna Lynx 20.59 0.01.00
3 Haarlaa Lilja HS 27.26 0.07.27