FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Kusiaismäen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu VeVe 26.56 0.00.00 87.27 87.59
2 Parkkinen Jarno Koovee 27.35 0.00.39 83.80 84.10
3 Hautala Jarkko VaajTe 29.44 0.02.48 76.42 76.69
4 Lahmanov Alexey RUS 30.57 0.04.01 72.15 72.41
5 Kurkela Mikko KaSu 32.44 0.05.48 67.02 67.26
6 Kallio Kari Koovee 33.11 0.06.15 64.93 65.17
7 Virkki Janne Hiilto 33.50 0.06.54 62.53 62.75
8 Lepo Mikko S-JKL 33.54 0.06.58 61.25 61.47
9 Alonen Matti S-JKL 34.25 0.07.29 59.19 59.40
10 Sankelo Hermanni IkNV 34.53 0.07.57 57.28 57.48

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närhi Matti VaajTe 25.20 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heino Samuli S-JKL 25.57 0.00.00 36.41 35.22
2 Karelo Jussi EsSu 26.11 0.00.14 33.38 32.29
3 Hyvönen Esa S-JKL 40.07 0.14.10 20.02 19.37

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 23.39 0.00.00 55.16 54.33
2 Mönttinen Sami RastiE4 26.15 0.02.36 48.95 48.22
3 Partanen Jussi HyRa 26.31 0.02.52 47.72 47.01
4 Savolainen Tomi RasKe 26.57 0.03.18 46.22 45.53
5 Kuusikko Marko SalRe 27.47 0.04.08 44.13 43.48
6 Sivill Keijo UurU 28.09 0.04.30 42.86 42.22
7 Kankainen Janne SoJy 29.30 0.05.51 40.24 39.64
8 Kotov Vyacheslav RUS 31.25 0.07.46 37.16 36.61
9 Leppäniemi Esa VetU 37.47 0.14.08 30.38 29.93
10 Leppäniemi Jani VetU 40.23 0.16.44 27.94 27.52
11 Rodinkov Sergey RUS 1.02.22 0.38.43 17.78 17.51

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björkqvist Niklas HlS 19.59 0.00.00 44.83 43.44
2 Mutka Jouni S-JKL 22.51 0.02.52 36.27 35.14
3 Kohvakka Hannu Kalske 37.10 0.17.11 20.49 19.85

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jurvakainen Jari S-JKL 26.38 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Ari KeuKi 17.09 0.00.00 42.52 42.47
2 Salonen Hannu KonnU 22.36 0.05.27 29.84 29.81
3 Halla-Aho Timo AlajA 25.37 0.08.28 24.19 24.17

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusranta Vesa RastiE4 20.16 0.00.00 42.19 42.01
2 Kurittu Lassi S-JKL 21.19 0.01.03 39.57 39.39
3 Kaukiainen Raimo HU-46 21.38 0.01.22 38.45 38.28
4 Keltamäki Seppo JoKu 21.58 0.01.42 37.34 37.17
5 Niemistö Juha ViPa 24.10 0.03.54 33.46 33.31
6 Tolkkinen Veikko SoJy 24.16 0.04.00 32.84 32.69
7 Högnäs Tore Brahe 24.19 0.04.03 32.29 32.15
8 Tarvonen Keijo Kalske 24.38 0.04.22 31.40 31.26
9 Väätäinen Hannu ViPa 26.00 0.05.44 29.30 29.17
10 Humalamäki Hannu ÄhtU 34.42 0.14.26 21.62 21.52
11 Lehtiniemi Pekka SaSu 35.23 0.15.07 20.87 20.78
12 Pakarinen Jouko RastiE4 36.32 0.16.16 19.90 19.81

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 17.25 0.00.00 36.30 36.52
2 Tammela Seppo TikSu 20.30 0.03.05 28.53 28.70
3 Pitkänen Heikki JRV 26.19 0.08.54 20.42 20.55

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 11.35 0.00.00 39.81 39.79
2 Ruuskanen Seppo KuoSu 12.32 0.00.57 36.10 36.08
3 Partanen Paavo HyRa 13.14 0.01.39 33.54 33.52
4 Puttonen Kalevi IPR 14.16 0.02.41 30.50 30.49
5 Salmela Kosti PihtTu 16.55 0.05.20 25.21 25.20
6 Voutilainen Taisto IPR 17.41 0.06.06 23.63 23.62
7 Seilonen Reino KaSu 18.29 0.06.54 22.14 22.13
8 Paavilainen Arvo IPR 18.48 0.07.13 21.31 21.30
9 Keskinen Matti TikSu 32.44 0.21.09 11.97 11.97

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 17.07 0.00.00
2 Manerus Erkki PetPe 28.52 0.11.45

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittynen Miia Koovee 21.15 0.00.00 66.89 64.30
2 Kondrasheva Natalia  RUS 24.24 0.03.09 56.80 54.60
3 Niittymäki Johanna Hiilto 26.26 0.05.11 51.08 49.11
4 Väisänen Mari KR 27.58 0.06.43 47.01 45.20
5 Ylipelkola Essi KortJV 31.32 0.10.17 40.57 39.00
6 Zrelina Alena RUS 45.30 0.24.15 27.33 26.28
7 Lehtiniemi Iisa SaSu 49.35 0.28.20 24.37 23.43

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kytömäki Katri KeU 23.07 0.00.00 34.13 33.16
2 Tolkkinen Aino SoJy 25.11 0.02.04 28.98 28.16
3 Makkonen Mira LipTa 26.45 0.03.38 25.07 24.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 22.10 0.00.00 48.95 46.91
2 Flöjt-Leinonen Laura KaSu 25.04 0.02.54 41.12 39.41
3 Kankainen Ulla-Maria SoJy 28.05 0.05.55 34.77 33.33
3 Trempoltseva Irina RUS 28.05 0.05.55 34.77 33.33

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tupitsa Sari RastiE4 36.37 0.00.00
2 Gretschel Anu KaSu 41.13 0.04.36

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Tarja S-JKL 16.34 0.00.00
2 Kaikkonen Tuovi S-JKL 34.54 0.18.20

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 16.43 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi RastiE4 11.29 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 15.05 0.00.00 40.45 40.24
2 Lakanen Sirpa MuuRa 23.07 0.08.02 24.41 24.29
3 Asmundela Tuulikki S-JKL 38.42 0.23.37 13.40 13.33

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Eila JRV 38.10 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Khokhlov Danila RUS 21.47 0.00.00 54.61 49.81
2 Kokkonen Eemeli KuPe 22.55 0.01.08 50.79 46.33
3 Hiltunen Juho ONMKY 23.29 0.01.42 48.48 44.22
4 Malinen Hannu KuPe 23.57 0.02.10 46.47 42.39
5 Kotov Daniil RUS 24.34 0.02.47 44.27 40.38
6 Kolganov Ivan RUS 25.11 0.03.24 42.17 38.47
7 Sobolin Daniil RUS 26.24 0.04.37 39.26 35.81
8 Predko Fedor RUS 29.08 0.07.21 34.70 31.65

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kunin Ivan RUS 12.29 0.00.00 42.02 40.26
2 Zuzov Aleksey RUS 13.23 0.00.54 38.71 37.08
3 Goncharuk Alexandr RUS 14.10 0.01.41 36.10 34.59
4 Nizhnikov Alexander RUS 14.45 0.02.16 34.23 32.80
5 Kuusikko Miska SalRe 14.57 0.02.28 33.34 31.94
6 Similä Severi Pohjant 16.21 0.03.52 30.08 28.82
7 Korhonen Konsta KaSu 16.30 0.04.01 29.41 28.17
8 Loginov Vladislav RUS 17.03 0.04.34 28.08 26.90
9 Lupinov Nikita RUS 17.26 0.04.57 27.08 25.95
10 Lazutin Andrey RUS 17.48 0.05.19 26.16 25.06
11 Kytömäki Aapo SKUusi 20.19 0.07.50 22.59 21.64
12 Egorov Konstantin RUS 20.55 0.08.26 21.63 20.72
13 Evans Benjamin SoJy 21.09 0.08.40 21.08 20.20

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kondratyev Stepan RUS 12.32 0.00.00
2 Kinnunen Juuso Pohjant 14.26 0.01.54
3 Niemelä Paavo Pohjant 14.52 0.02.20
4 Gretschel Eino KaSu 15.11 0.02.39
5 Heikkinen Eeli Pohjant 15.17 0.02.45
6 Rassohin Egor RUS 15.33 0.03.01
7 Karelo Luukas EsSu 15.36 0.03.04
8 Mäenpää Jaakko KR 18.04 0.05.32
9 Shebashov Sergey RUS 18.12 0.05.40
10 Rodinkov Artem RUS 18.48 0.06.16
11 Volkov Petr RUS 19.05 0.06.33
12 Heikkinen Otso SoJy 19.27 0.06.55
13 Sysoev Mikhail RUS 20.11 0.07.39
14 Scherbakov Ilia RUS 21.11 0.08.39
15 Petrov Artiom RUS 24.31 0.11.59
16 Mukkala Jonne KR 27.00 0.14.28
17 Tolkkinen Tuukka SoJy 28.11 0.15.39
18 Hoikka Osku SoJy 29.53 0.17.21
19 Makkonen Jonne KR 37.37 0.25.05

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian Lynx 10.05 0.00.00
2 Sivill Tommi S-JKL 11.48 0.01.43
3 Sorsa Eero SoJy 12.01 0.01.56
4 Heikkinen Altti SoJy 13.12 0.03.07
5 Viinisalo Tuukka KR 13.50 0.03.45
6 Kallio Santeri KoS 14.01 0.03.56
7 Kovanen Sauli S-JKL 15.09 0.05.04
8 Kämäräinen Aaro S-JKL 16.39 0.06.34
9 Lisitsin Arttu KR 18.24 0.08.19
10 Juntunen Henrik KR 19.48 0.09.43
11 Kytömäki Esko SKUusi 21.14 0.11.09
12 Mäenpää Ilmari KR 29.02 0.18.57

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 11.03 0.00.00
2 Korhonen Karri KaSu 12.16 0.01.13
3 Kämäräinen Elias S-JKL 15.00 0.03.57
4 Kallio Aleksi S-JKL 24.22 0.13.19
5 Alonen Veikko S-JKL 25.28 0.14.25
6 Närhi Niilo S-JKL 26.19 0.15.16
7 Heino Iivari S-JKL 28.06 0.17.03
8 Kallio Matias S-JKL 1.02.16 0.51.13

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 20.50 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Egorova Ekaterina RUS 21.33 0.00.00 42.33 39.51
2 Kiiskinen Elisa SoJy 22.25 0.00.52 39.82 37.17
3 Niva Heini Pohjant 23.50 0.02.17 36.64 34.19
4 Chumovatova Anna RUS 24.01 0.02.28 35.54 33.17
5 Kovanen Anu ViPa 24.28 0.02.55 34.09 31.81
6 Keränen Saimi RasHy 25.00 0.03.27 32.58 30.41
7 Turbina Nadezhda RUS 26.19 0.04.46 30.21 28.19
8 Päkkilä Suvi HaHe 31.26 0.09.53 24.67 23.02

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pääkkönen Nea KuPe 13.12 0.00.00 42.25 40.95
2 Mäkelä Aino SaPu 13.24 0.00.12 40.93 39.67
3 Juntunen Marikki KR 13.56 0.00.44 38.69 37.50
4 Trempoltseva Anna RUS 14.26 0.01.14 36.71 35.58
5 Haapasalo Heidi Pohjant 14.37 0.01.25 35.61 34.52
6 Goman Maija VePo 15.00 0.01.48 34.08 33.03
7 Viippola Venla OuTa 15.05 0.01.53 33.28 32.25
8 Liukka Venla KR 15.11 0.01.59 32.45 31.45
9 Tolkkinen Tuuli SoJy 18.37 0.05.25 25.96 25.16
10 Gerasimova Aliona RUS 18.53 0.05.41 25.10 24.33

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klimochkina Sofia RUS 15.54 0.00.00
2 Filimonova Anastasia RUS 16.02 0.00.08
3 Myllymäki Matilda KoS 17.10 0.01.16
4 Mäkelä Venla SaPu 17.34 0.01.40
5 Hemmi Mai Pohjant 17.57 0.02.03
6 Lehtonen Olivia VePo 18.02 0.02.08
6 Karkiainen Helmi KeuKi 18.02 0.02.08
8 Ivanova Varvara RUS 20.14 0.04.20
9 Sushko Ekaterina RUS 20.15 0.04.21
10 Juntunen Hertta KR 20.20 0.04.26
11 Galahova Ekaterina RUS 20.41 0.04.47
12 Sokolova Maria RUS 23.44 0.07.50
13 Nyrönen Venla SaPu 24.59 0.09.05
14 Brock Emma KoS 25.05 0.09.11
15 Semenova Olesya RUS 25.22 0.09.28
16 Mukkala Jonna KR 25.53 0.09.59
17 Pavlova Varvara RUS 28.26 0.12.32
18 Burtovskaya Aleksandra RUS 32.40 0.16.46
19 Shmeleva Alina RUS 35.19 0.19.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 12.49 0.00.00
2 Raimovaara Emma HlS 13.45 0.00.56
3 Mäkäräinen Selma Pohjant 14.01 0.01.12
4 Kunina Ekaterina RUS 16.16 0.03.27
5 Kiiskinen Karla SoJy 16.22 0.03.33
6 Karelo Olivia EsSu 16.33 0.03.44
7 Heikkinen Hilla SoJy 17.04 0.04.15
8 Kurilova Polina RUS 18.15 0.05.26
9 Keurulainen Helmi JRV 18.41 0.05.52
10 Leinonen Siiri KaSu 22.19 0.09.30
11 Kovanen Saara S-JKL 25.04 0.12.15
12 Makkonen Iisa Maria KR 28.14 0.15.25
13 Isoaho Peppilotta S-JKL 41.39 0.28.50

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vokulova Milana KR 13.38 0.00.00
2 Kautto Taru RastiE4 14.49 0.01.11
3 Alonen Eeva S-JKL 17.00 0.03.22
4 Roimela Ella S-JKL 21.09 0.07.31
5 Isoaho Pinjasisko S-JKL 21.15 0.07.37
6 Zhilina Polina RUS 23.49 0.10.11
7 Karelo Linnea EsSu 27.18 0.13.40