FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jyvässprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Wennman Heini Pohjant 14.11 0.00.00 86.10 84.17
2 Otsamo Pihla HS 14.27 0.00.16 84.00 82.12
3 Viberg Tuulia MSParma 14.28 0.00.17 83.40 81.53
4 Peltomäki Elli RasKa 14.44 0.00.33 81.39 79.57
5 Väyrynen Aino KyS 15.07 0.00.56 78.85 77.08
6 Lammi Elina HS 15.22 0.01.11 77.09 75.36
7 Tarvonen Silja Kalske 15.25 0.01.14 76.36 74.65
8 Taini Mia JRV 15.34 0.01.23 75.15 73.47
9 Moilanen Anna KuoSu 15.55 0.01.44 73.04 71.40
10 Pusa Sanna KeuKi 16.01 0.01.50 72.13 70.51
11 Rautiainen Satu RastiE4 16.23 0.02.12 70.07 68.49
12 Kari Jaana LänRa 16.30 0.02.19 69.13 67.58
13 Toivonen Alma KuoSu 16.50 0.02.39 67.32 65.81
14 Truhponen Minna SaPu 17.05 0.02.54 65.91 64.43
15 Suutari Mirka KS 17.19 0.03.08 64.60 63.15
16 Suutari Tuuli KS 17.31 0.03.20 63.44 62.02
17 Puikkonen Janika S-JKL 17.33 0.03.22 62.90 61.49
17 Nurmi Ella VaaSu 17.33 0.03.22 62.90 61.49
19 Kainlauri Viivi KS 18.33 0.04.22 58.72 57.41
20 Tanskanen Anni IisVi 18.52 0.04.41 57.35 56.06
21 Ylipelkola Essi KortJV 19.09 0.04.58 56.12 54.86
22 Rajala Milla LapVi 20.10 0.05.59 52.92 51.74
23 Alvoittu Elina ViPa 20.21 0.06.10 52.09 50.92
24 Korhonen Julia LappRi 22.32 0.08.21 46.72 45.67
25 Lehtiniemi Iisa SaSu 25.16 0.11.05 41.37 40.44
Mäntylä Tanja RasKe HYL -
Nurminen Inka JRV EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 24.54 0.00.00
Asmundela Saara RiSu HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 14.35 0.00.00 67.56 72.72
2 Huuskonen Taija JRV 14.45 0.00.10 63.46 68.30
3 Lakanen Reetta Koovee 15.29 0.00.54 57.27 61.64
4 Sorri Katja S-JKL 16.54 0.02.19 49.56 53.34

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäki Nina JRV 16.28 0.00.00 47.38 55.49
2 Ilmonen Kirsi JRV 17.29 0.01.01 43.67 51.15
3 Liikonen Sari KärKV 20.56 0.04.28 35.67 41.78
4 Tupitsa Sari RastiE4 21.23 0.04.55 34.14 39.99
5 Lampinen Maarit KeuKi 22.45 0.06.17 31.35 36.72
6 Nokka Katja Rasti88 23.54 0.07.26 29.14 34.14
7 Aho Tuija Kalske 25.59 0.09.31 26.16 30.65
Yrjölä Ulla MuuRa HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppävuori Päivi KuoSu 14.50 0.00.00 44.20 32.00
2 Nygård Minna KuoSu 17.46 0.02.56 34.14 24.71
3 Tervonen Tarja IPR 19.07 0.04.17 29.15 21.11

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivuniemi Leena RaN 16.21 0.00.00 46.90 53.72
2 Rantala Maj-Lis KPV 16.43 0.00.22 44.49 50.97
3 Westerlund Tiina Koovee 16.56 0.00.35 42.56 48.76
4 Rajamäki Terhi KangSK 19.14 0.02.53 36.28 41.56
5 Lahtinen Terttu IHR 23.27 0.07.06 28.77 32.96
Kärkkäinen Tarja JRV KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Tuire TP 16.53 0.00.00 37.60 42.00
2 Piirto Kaisu JRV 17.24 0.00.31 35.12 39.22
3 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 17.43 0.00.50 33.14 37.02
4 Koskenranta Raija JRV 32.49 0.15.56 17.17 19.17
5 Kananen Tuula JRV 33.01 0.16.08 16.34 18.25

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lankia Hilkka TP 14.56 0.00.00 45.84 52.31
2 Laukkanen Kirsti HlT 15.35 0.00.39 42.83 48.87
3 Nurminen Arja VaHa 15.39 0.00.43 41.55 47.42
4 Hyvärinen Vappu SaPu 16.25 0.01.29 38.57 44.01
5 Ahonen Päivi KaRa 16.29 0.01.33 37.38 42.65
6 Ketola Sirkka SaPu 18.07 0.03.11 33.06 37.73
7 Venäläinen Kaija VaHa 20.42 0.05.46 28.11 32.07

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Sole JRV 32.05 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkänen Salla TP 15.29 0.00.00 57.96 63.70
2 Kovanen Maiju S-JKL 15.44 0.00.15 54.19 59.56
3 Oksanen Emmi SiiRa 17.50 0.02.21 45.29 49.78
4 Rontu Nella AngA 17.56 0.02.27 42.54 46.75

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nygård Mette S-JKL 13.56 0.00.00 61.76 59.19
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 14.22 0.00.26 57.65 55.25
3 Viianen Jenna LaihLu 17.00 0.03.04 46.82 44.88
4 Kovanen Anu ViPa 17.29 0.03.33 43.68 41.87
5 Aho Marika S-JKL 18.14 0.04.18 40.12 38.45
Laaksoviita Veera SuomRa EIL -
Kilpeläinen Paju S-JKL EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppämäki Elsa S-JKL 15.10 0.00.00 44.15 39.31
2 Rasimus Siiri S-JKL 15.20 0.00.10 42.86 38.15
3 Tuomala Miina-Maria S-JKL 15.24 0.00.14 41.85 37.26
4 Mäkelä Aino SaPu 15.52 0.00.42 39.83 35.46
5 Pitkänen Helmi JRV 16.22 0.01.12 37.85 33.70
6 Tiljander Venla HyRa 16.45 0.01.35 36.23 32.26
7 Kilpeläinen Pinja S-JKL 18.00 0.02.50 33.02 29.40
8 Nieminen Noora S-JKL 18.25 0.03.15 31.59 28.12
9 Sorri Sara S-JKL 20.23 0.05.13 27.93 24.86
Kytäjä Nea Lynx EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Helmi KeuKi 13.36 0.00.00
2 Mäkelä Venla SaPu 14.50 0.01.14
3 Pahkamäki Nella S-JKL 16.37 0.03.01
4 Lilja Liisa S-JKL 18.15 0.04.39
5 Helminen Tiia JRV 19.17 0.05.41

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 9.38 0.00.00
2 Taini Elli JRV 9.59 0.00.21
3 Kovanen Saara S-JKL 12.08 0.02.30
4 Saari Venla PoRa 12.41 0.03.03
5 Peltonen Riikka JRV 15.04 0.05.26
6 Ala-Jaskara Veera KyRa 15.15 0.05.37
7 Hyppölä Ella JRV 18.23 0.08.45

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alonen Eeva S-JKL 9.31 0.00.00
2 Lahti Liida S-JKL 11.17 0.01.46
3 Godenhielm Wilma SaPu 11.53 0.02.22
4 Taini Iida JRV 13.19 0.03.48

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kymäläinen Severi TP 14.56 0.00.00 88.33 86.95
2 Sorvisto Juha VaajTe 15.07 0.00.11 86.81 85.45
3 Saari Toni VaajTe 15.09 0.00.13 86.17 84.82
4 Räsänen Markus KR 15.27 0.00.31 84.05 82.74
5 Ylinen Juho IkNV 15.35 0.00.39 82.90 81.60
5 Koskinen Roope KR 15.35 0.00.39 82.90 81.60
7 Hyyryläinen Juha AnttU 15.47 0.00.51 80.98 79.71
8 Saari Aki VaajTe 15.58 0.01.02 79.63 78.38
9 Lahtinen Tuomo LS-37 16.10 0.01.14 78.22 76.99
10 Heinonen Samuel VaajTe 16.31 0.01.35 76.15 74.95
11 Kalliokoski Jooseppi IkNV 16.33 0.01.37 75.58 74.40
12 Koivuniemi Sakari TP 16.39 0.01.43 74.72 73.55
13 Hakuli Tommi SKUusi 17.13 0.02.17 71.86 70.74
14 Westerlund Otso Koovee 17.15 0.02.19 71.33 70.21
15 Sulkula Anton S-JKL 17.21 0.02.25 70.52 69.42
16 Tani Jukka KS 17.42 0.02.46 68.74 67.67
17 Hytönen Juho-Veikko IkNV 17.43 0.02.47 68.29 67.22
18 Laaksonen Arttu AngA 17.59 0.03.03 66.90 65.85
19 Väyrynen Antti KyS 18.03 0.03.07 66.28 65.24
20 Kurkela Mikko KaSu 18.15 0.03.19 65.18 64.16
21 Aikio Santeri KEV 18.27 0.03.31 64.10 63.10
22 Snellman Tomas RaLu 18.36 0.03.40 63.22 62.23
23 Viljakainen Antton AnttU 18.49 0.03.53 62.13 61.15
24 Korpinen Olli-Jussi AnttU 18.58 0.04.02 61.27 60.32
25 Salvioni Gianluca VaajTe 19.00 0.04.04 60.81 59.86
26 Sulkula Paulus S-JKL 19.18 0.04.22 59.51 58.58
Sulkula Ilari VaajTe HYL -
Rautiainen Teemu RastiE4 HYL -
Joutsensaari Jeremias KangSK HYL -
Asmundela Jukka SiiRa HYL -
Kautto Lasse VaajTe EIL -
Inkilä Reetu KeuKi EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha EsSu 14.49 0.00.00
2 Kivelä Marko ViPa 15.05 0.00.16

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 14.52 0.00.00 60.72 73.54
2 Leppänen Kristian LS-37 14.56 0.00.04 58.94 71.38
3 Sorri Pietari VaajTe 16.22 0.01.30 52.40 63.46
4 Nurminen Joonas JRV 16.29 0.01.37 50.66 61.35
5 Sillanpää Ilkka YKV 16.55 0.02.03 48.02 58.17
6 Vainio Mikko Koovee 17.36 0.02.44 44.88 54.36
7 Lahtomäki Olli JRV 25.42 0.10.50 29.86 36.16

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 14.51 0.00.00 62.46 61.49
2 Pitkänen Marko JRV 14.52 0.00.01 61.22 60.27
3 Holm Jari ViiSu 14.59 0.00.08 59.58 58.66
4 Kettunen Heikki ViPa 15.27 0.00.36 56.66 55.78
5 Hartman Janne VaajTe 15.50 0.00.59 54.19 53.34
6 Hjelt Tuomas JRV 16.06 0.01.15 52.21 51.40
7 Marttinen Teijo Navi 16.35 0.01.44 49.64 48.87
8 Turkki Antti ORa 20.04 0.05.13 40.16 39.53
Hytönen Harri KärKV HYL -
Märkälä Janne TP EIL -
Laitinen Kari SaSu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hämynen Petri ÄäSa 18.16 0.00.00 50.32 48.46
2 Leppämäki Tero ViiSu 18.17 0.00.01 49.01 47.21
3 Thitz Eero SaSu 18.59 0.00.43 46.00 44.30
4 Manerus Eero PetPe 19.50 0.01.34 42.87 41.29
5 Kohvakka Hannu Kalske 24.44 0.06.28 33.44 32.21
Ilmonen Matti JRV HYL -
Gynther Kimmo IHR HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 14.27 0.00.00 47.92 54.72
2 Oikarinen Jarmo TP 15.17 0.00.50 44.34 50.63
3 Rantala Timo KPV 15.46 0.01.19 42.04 48.00
4 Pitkänen Juhani TP 16.06 0.01.39 40.24 45.96
5 Penttinen Tapani Navi 16.41 0.02.14 37.95 43.33
6 Tiusanen Hannu SaSu 16.50 0.02.23 36.73 41.94
7 Kukkola Pauli SiiRa 20.37 0.06.10 29.27 33.42
Lahtinen Jari IHR HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 17.17 0.00.00 43.00 37.74
2 Huttunen Kalle KuoSu 17.21 0.00.04 41.55 36.46
3 Tolonen Juha Hanka 17.25 0.00.08 40.11 35.20
4 Kartaslammi Ari IkNV 19.47 0.02.30 34.18 30.00
5 Hämynen Timo ÄäSa 21.31 0.04.14 30.39 26.67
6 Hakomäki Juhani LapVi 27.29 0.10.12 22.98 20.17

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 12.20 0.00.00 50.49 44.77
2 Ylikoski Erkki VaHa 14.36 0.02.16 41.85 37.11
3 Nurminen Ari VaHa 15.35 0.03.15 38.46 34.11
4 Rusko Heikki VaajTe 16.13 0.03.53 36.24 32.13
5 Sane Kari HS 20.35 0.08.15 27.98 24.81
6 Lehtiniemi Pekka SaSu 20.37 0.08.17 27.37 24.27
Tarvonen Keijo Kalske HYL -
Rantapuska Seppo PetPe HYL -
Karvonen Jorma TarpSu HYL -
Railimo Matti SOC EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Äikäs Esko TikSu 20.09 0.00.00 36.46 41.31
2 Salmela Kosti PihtTu 26.24 0.06.15 26.78 30.35
3 Junnola Mauri JRV 29.30 0.09.21 23.03 26.10
Hyvönen Eero PorvU HYL -
Lehtonen Matti PiVe HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vaismaa Lassi JRV 12.24 0.00.00 71.62 44.89
2 Helminen Topias JRV 13.37 0.01.13 61.96 38.83
3 Turkki Eero ORa 13.46 0.01.22 58.06 36.39
4 Järvinen Mikael KeuKi 18.34 0.06.10 40.66 25.48

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirjavainen Santeri KuoSu 14.12 0.00.00 38.14 39.87
2 Hämäläinen Kasperi KuoSu 15.03 0.00.51 34.18 35.74
3 Nieminen Eero S-JKL 22.09 0.07.57 22.00 23.00
3 Hiltunen Jan S-JKL 22.09 0.07.57 22.00 23.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton S-JKL 12.36 0.00.00
2 Sulkula Sakari S-JKL 13.53 0.01.17
3 Kilpeläinen Pyry S-JKL 14.36 0.02.00
4 Kahelin Janne S-JKL 15.09 0.02.33
Kirvesmies Atte KuoSu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 8.39 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 9.20 0.00.41
3 Kämäräinen Aaro S-JKL 10.33 0.01.54
4 Kovanen Sauli S-JKL 10.47 0.02.08
5 Nurminen Jonne JRV 11.54 0.03.15
6 Karjalainen Samuli JRV 15.47 0.07.08
Salonen Samuel S-JKL HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 5.32 0.00.00
2 Ala-Jaskara Eero KyRa 7.24 0.01.52
3 Kämäräinen Elias S-JKL 8.53 0.03.21
4 Alonen Veikko S-JKL 9.12 0.03.40
5 Kallio Aleksi S-JKL 9.44 0.04.12
Kallio Matias S-JKL EIL -