FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
* Vuokatin Juhannusrastit, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 14.01 0.00.00 82.51 77.48
2 Karppinen Aleksi IkNV 14.24 0.00.23 79.81 74.95
3 Hyvönen Pekka AngA 14.57 0.00.56 76.39 71.73
4 Kronberg Christian Femman 15.05 0.01.04 75.24 70.65
5 Lahtinen Tuomo LS-37 15.12 0.01.11 74.19 69.66
6 Kanniainen Tomi PuolRy 15.46 0.01.45 71.06 66.73
7 Schroderus Santeri Pohjant 15.48 0.01.47 70.45 66.16
8 Schroderus Samuli Pohjant 16.00 0.01.59 69.12 64.91
9 Nurminen Eerik TP 16.10 0.02.09 67.96 63.82
10 Juura Elmeri KanSu 16.34 0.02.33 65.88 61.87
11 Nurminen Ilkka HS 16.37 0.02.36 65.25 61.27
12 Viippola Aapo OuTa 16.45 0.02.44 64.30 60.38
13 Hakulinen Niko VeVe 16.57 0.02.56 63.11 59.27
14 Niiranen Arto KR 17.31 0.03.30 60.66 56.96
15 Jansson Sören Falken 18.17 0.04.16 57.72 54.20
16 Korhonen Ari-Matti KaSu 18.44 0.04.43 55.95 52.54
17 Jansson Emil Falken 18.48 0.04.47 55.37 51.99
18 Liuha Jukka KaSu 19.46 0.05.45 52.29 49.10
19 Tuomisto Juha VaaSu 21.04 0.07.03 48.72 45.75
20 Grönholm Henry KuoSu 27.14 0.13.13 37.42 35.14
21 Hyvönen Janne KuPe 28.29 0.14.28 35.53 33.36
Niemelä Hannu RasTiimi HYL -
Kuivalainen Jukka JäPa HYL -
Kettunen Pyry SäynSa HYL -
Juntunen Jukka-Pekka KuPe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Uusitalo Tero EsAk 14.07 0.00.00 49.39 34.31
2 Mäkäräinen Jouni Pohjant 14.28 0.00.21 47.47 32.98
3 Nivukoski Juha LapVi 14.56 0.00.49 45.29 31.47
4 Kallioniemi Janne RaLu 15.24 0.01.17 43.24 30.04
5 Virkkala Tero OH 15.32 0.01.25 42.19 29.31
6 Haikola Petteri KaSu 16.20 0.02.13 39.48 27.43
7 Kokkonen Timo KaSu 17.59 0.03.52 35.28 24.51
8 Rekonen Janne Jyry 18.24 0.04.17 33.91 23.56
9 Laitinen Kari SaSu 19.38 0.05.31 31.25 21.71
10 Koivunen Vesa AlajA 20.18 0.06.11 29.71 20.64
11 Leppänen Markus IisVi 22.20 0.08.13 26.54 18.44

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppainen Jukka KaSu 14.28 0.00.00 52.62 48.57
2 Nygård Marko KuoSu 14.31 0.00.03 51.94 47.95
3 Junkala Eero KannUra 14.39 0.00.11 50.98 47.07
4 Martikainen Ari KeuKi 15.01 0.00.33 49.26 45.48
5 Räbb Rainer GIF 15.46 0.01.18 46.47 42.90
6 Piispanen Reima HaapavU 16.03 0.01.35 45.20 41.73
7 Parkkinen Pekka Pohjant 16.13 0.01.45 44.30 40.89
8 Heiskanen Hannu SonPa 17.06 0.02.38 41.59 38.40
9 Shnoro Pentti SonPa 17.08 0.02.40 41.09 37.94
10 Kellokumpu Seppo KaSu 17.49 0.03.21 39.12 36.11
11 Karppinen Jouko VaKa 18.07 0.03.39 38.08 35.15
12 Backman Kari IinYr 18.10 0.03.42 37.58 34.69
13 Huotari Arto KuPe 18.32 0.04.04 36.45 33.65
14 Härkönen Antti PudU 19.00 0.04.32 35.18 32.48
15 Järvinen Jari VaajTe 19.55 0.05.27 33.20 30.65
16 Ryynänen Juhani JuuanJä 39.16 0.24.48 16.66 15.38
Peltonen Timo SonPa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Udd Esko LänRa 14.11 0.00.00 44.95 42.03
2 Nylund Sven-Olof Botnia 14.39 0.00.28 43.19 40.38
3 Vilminko Pauli SiSe 14.55 0.00.44 42.10 39.36
4 Malinen Pentti KaSu 15.36 0.01.25 39.95 37.35
5 Saario Jukka TuS 15.59 0.01.48 38.69 36.17
6 Kaartinen Pekka KaSu 16.19 0.02.08 37.61 35.16
7 Repo Veikko KajKu 16.42 0.02.31 36.46 34.09
8 Köngäs Martti PuolRy 17.13 0.03.02 35.09 32.80
9 Toppari Pekka PuolRy 17.19 0.03.08 34.61 32.36
10 Ahokoivu Hemmo Pohjant 17.35 0.03.24 33.81 31.61
11 Nurminen Ari VaHa 18.04 0.03.53 32.64 30.52
11 Nopanen Ismo VeVe 18.04 0.03.53 32.64 30.52
13 Haapasalo Pertti Pohjant 19.00 0.04.49 30.53 28.55
14 Laaksonen Lasse SuSi 19.06 0.04.55 30.12 28.17
15 Antikainen Raimo KuoSu 20.04 0.05.53 28.43 26.59
16 Kari Erkki KajKu 20.35 0.06.24 27.49 25.70
17 Ovaskainen Reijo SaSu 21.58 0.07.47 25.54 23.88
18 Härkönen Arto KajKu 22.55 0.08.44 24.27 22.69
19 Turunen Esko SonPa 23.21 0.09.10 23.62 22.08
Kattilakoski Eero KPV HYL -
Högnäs Tore Brahe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Backman Sven-Olof Falken 13.11 0.00.00 31.54 30.36
2 Åkerblom Måns GIF 13.44 0.00.33 29.52 28.41
3 Pelkonen Toivo YlikNM 14.33 0.01.22 27.15 26.13
4 Linna Esko NivU 15.23 0.02.12 25.00 24.07
5 Kotikoski Juhani TP 17.40 0.04.29 21.18 20.39
6 Kettunen Kimmo SäynSa 18.33 0.05.22 19.61 18.88
7 Kaipala Rauno Pohjant 22.16 0.09.05 15.87 15.28

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puustinen Valto IisVi 14.22 0.00.00
2 Noponen Arvi SuomRa 16.07 0.01.45

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Uusitalo Topias EsSu 13.00 0.00.00 56.14 51.33
2 Kankainen Valtteri SoJy 13.40 0.00.40 52.40 47.91
3 Hiltunen Juho ONMKY 13.53 0.00.53 50.59 46.26
4 Ikola Atte HS 13.58 0.00.58 49.31 45.09
5 Malinen Hannu KuPe 14.13 0.01.13 47.48 43.42
6 Kokkonen Eemeli KaSu 14.22 0.01.22 46.03 42.09
7 Nissinen Veeti PuolRy 14.55 0.01.55 43.42 39.70
8 Rantala Peetu KoS 15.02 0.02.02 42.17 38.56
9 Shnoro Matias SonPa 15.38 0.02.38 39.68 36.28

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aaltonen Tatu Lynx 16.24 0.00.00
2 Pietilä Antti SoJy 18.07 0.01.43

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomisto Anu VaaSu 12.59 0.00.00 74.08 69.19
2 Kauppinen Silja KR 14.51 0.01.52 64.23 59.99
3 Tuomisto Satu VaaSu 14.58 0.01.59 63.19 59.02
4 Malinen Saara KaSu 15.24 0.02.25 60.89 56.87
5 Moilanen Anna KuoSu 15.32 0.02.33 59.85 55.90
6 Ylipelkola Essi KortJV 16.04 0.03.05 57.37 53.58
7 Nygård Mette KuoSu 16.10 0.03.11 56.52 52.79
8 Rautasalo Essi KR 16.42 0.03.43 54.23 50.65
9 Mäkelä Joosefiina AngA 17.38 0.04.39 50.91 47.55
10 Hyvönen Noora AngA 18.18 0.05.19 48.61 45.41
11 Haverinen Riikka KaSu 18.51 0.05.52 46.77 43.68
12 Väyrynen Tanja KaSu 19.14 0.06.15 45.42 42.42
13 Korhonen Jaana KaSu 19.35 0.06.36 44.20 41.28
14 Sirviö Elisa SoJy 20.29 0.07.30 41.87 39.10
15 Jansson Tuija Falken 20.38 0.07.39 41.17 38.46
15 Rantala Teija IisVi 20.38 0.07.39 41.17 38.46
17 Hämäläinen Reetta KaSu 21.53 0.08.54 38.09 35.58
18 Haikola Maaria KaSu 22.21 0.09.22 36.94 34.50
19 Välitalo Maaret OH 23.26 0.10.27 34.89 32.58

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Päivinen Sonja KaSu 17.21 0.00.00 54.43 35.80
2 Karppinen Satu YlikNM 17.38 0.00.17 52.66 34.64
3 Martinmäki Kaisu Pohjant 18.31 0.01.10 49.30 32.43
4 Nurminen Henna HS 19.04 0.01.43 47.05 30.95
5 Lehto Salla Lynx 19.14 0.01.53 45.83 30.14
6 Horneman Virva KaSu 19.32 0.02.11 44.32 29.15
7 Leskelä Maarit OSVA 19.56 0.02.35 42.64 28.04
8 Flöjt-Leinonen Laura KaSu 21.53 0.04.32 38.12 25.07
9 Gretschel Anu KaSu 23.27 0.06.06 34.90 22.96
10 Väliheikki Susanna LaiVe 27.26 0.10.05 29.26 19.25

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Paula KaSu 16.39 0.00.00 43.87 42.39
2 Käkelä Maija PuolRy 17.30 0.00.51 41.22 39.83
3 Hokajärvi Raili Pohjant 17.34 0.00.55 40.54 39.17
4 Jokikokko Tarja OuTa 18.20 0.01.41 38.35 37.05
5 Mulari Pirjo KaSu 20.00 0.03.21 34.70 33.53
6 Kosamo Maire PudU 20.22 0.03.43 33.63 32.49
7 Nygård Minna KuoSu 20.41 0.04.02 32.67 31.56
8 Piispanen Eija HaapavU 21.23 0.04.44 31.17 30.12
9 Junkala Kirsi KannUra 21.48 0.05.09 30.16 29.14
10 Rautasalo Anneli KR 22.39 0.06.00 28.62 27.66
11 Kauppinen Jaana SuomRa 23.05 0.06.26 27.69 26.75
12 Kauppinen Liisa SuomRa 27.07 0.10.28 23.23 22.45
13 Vainikainen Sari IisVi 49.23 0.32.44 12.57 12.15

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lonka Hennariikka KR 12.18 0.00.00 47.22 44.90
2 Nurminen Arja VaHa 13.33 0.01.15 41.95 39.88
3 Toivanen Tuula RaN 14.16 0.01.58 38.97 37.05
4 Eriksson-Kronberg Monica Femman 14.40 0.02.22 37.05 35.23
5 Juura Maarit KanSu 16.19 0.04.01 32.54 30.95
6 Schroderus Pirjo S-JKL 28.47 0.16.29 18.02 17.13
Malkki Sisko SaSu HYL -
Köngäs Kaarina PuolRy HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankainen Venla SoJy 12.17 0.00.00 50.29 49.89
2 Laaksoviita Veera SuomRa 12.29 0.00.12 48.25 47.86
3 Tikkanen Tia-Maria KaSu 13.20 0.01.03 44.02 43.66
4 Hoskari Maria RasKe 13.38 0.01.21 41.91 41.58
5 Kiiskinen Elisa SoJy 16.14 0.03.57 34.25 33.97
6 Nurminen Kaarina TP 16.21 0.04.04 33.06 32.79
7 Kärnä Nina SonPa 18.22 0.06.05 28.59 28.36

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiskinen Karla SoJy 9.05 0.00.00
2 Kiiskinen Lilja SoJy 11.03 0.01.58
3 Nivukoski Nanna LapVi 13.05 0.04.00
4 Virkkala Venla OH 22.06 0.13.01

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Sini LapVi 8.52 0.00.00
2 Nivukoski Lotta LapVi 9.40 0.00.48
3 Hoskari Sanni RasKe 9.52 0.01.00
4 Mäkäräinen Selma Pohjant 10.03 0.01.11
5 Aaltonen Nelli Lynx 10.08 0.01.16
6 Mäenpää Inka OH 10.38 0.01.46
7 Martikainen Aada VierKo 14.01 0.05.09
8 Leskelä Anni Liisa OSVA 14.36 0.05.44
9 Leinonen Siiri KaSu 15.30 0.06.38
10 Takalo Vilja KaSu 26.01 0.17.09
11 Kärnä Alisa SonPa 26.15 0.17.23

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Emmi LapVi 10.42 0.00.00
2 Kärnä Emmi SonPa 12.02 0.01.20
3 Kiiskinen Kiira SoJy 12.37 0.01.55
4 Kokkonen Meeri KaSu 13.17 0.02.35
5 Triipponen Vanni KuPe 13.43 0.03.01
6 Gretschel Liisa KaSu 14.36 0.03.54
7 Jansson Mia Falken 15.58 0.05.16
8 Määttä Siiri SoJy 19.24 0.08.42
9 Tolkkinen Tuuli SoJy 23.03 0.12.21

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 6.55 0.00.00
2 Hakkarainen Oskari SoJy 7.20 0.00.25
3 Rieppo Veeti KR 8.12 0.01.17
4 Jansson Lukas Falken 8.14 0.01.19
5 Sorsa Lauri SoJy 9.05 0.02.10
6 Hakkarainen Viljami SoJy 9.15 0.02.20
7 Hakkarainen Iiro SoJy 10.11 0.03.16
8 Hoskari Johannes RasKe 16.24 0.09.29
9 Hakkarainen Eemeli SoJy 17.16 0.10.21

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Altti SoJy 7.27 0.00.00
2 Ikola Aapo HS 7.29 0.00.02
3 Tolkkinen Tuukka SoJy 7.38 0.00.11
4 Toivonen Niko EsSu 8.22 0.00.55
5 Ruusu Rasmus EsSu 9.11 0.01.44
6 Martikainen Eemil VierKo 9.30 0.02.03
7 Niemelä Paavo Iisu 9.31 0.02.04
8 Kallioniemi Justus RaLu 9.37 0.02.10
9 Tikkanen Kalle KaSu 12.15 0.04.48
10 Triipponen Vetja KuPe 15.24 0.07.57

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirjavainen Santeri KuoSu 12.36 0.00.00
2 Kallioniemi Jami RaLu 14.33 0.01.57
3 Korhonen Konsta KaSu 15.22 0.02.46
4 Gretschel Eino KaSu 18.56 0.06.20
5 Kemiläinen Jimi KuoSu 32.49 0.20.13
6 Kemiläinen Kimi KuoSu 40.16 0.27.40