FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin henkilökohtainen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaakko KangSK 39.23 0.00.00 78.14 77.78
2 Luoma Juha IkNV 40.40 0.01.17 74.73 74.39
3 Istolahti Tuomo KangSK 40.54 0.01.31 73.36 73.03
4 Iivari Antti RasKu 41.15 0.01.52 71.81 71.48
5 Vainionpää Matti RasKu 42.42 0.03.19 68.47 68.15
6 Korkeakangas Antti RaJu 43.41 0.04.18 66.05 65.74
7 Uitto Jussi RasKu 45.46 0.06.23 62.20 61.91
8 Kahila Lauri TP 49.51 0.10.28 56.33 56.07
9 Markkila Eero RasKu 50.39 0.11.16 54.68 54.43
10 Nikkola Hannu RaJu 51.07 0.11.44 53.43 53.19
11 Rantala Teemu LapVi 53.57 0.14.34 49.91 49.68
12 Länsiluoto Aapo RaJu 54.27 0.15.04 48.75 48.52
13 Kahila Eero TP 1.07.16 0.27.53 38.89 38.71

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Edd NOK 46.03 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakomäki Kimmo VaaSu 49.21 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Jukka RaJu 1.07.36 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Marko YlämPy 36.06 0.00.00
2 Rinta-Keturi Mika RaJu 38.15 0.02.09
Nevala Pasi TeuRi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer GIF 29.36 0.00.00 44.21 42.81
2 Latvala Juha AlajA 35.56 0.06.20 35.06 33.94
3 Kalliokoski Arto PerhKi 38.03 0.08.27 31.82 30.81
4 Kattelus Matti LapVi 39.17 0.09.41 29.57 28.63
5 Lassila Antti KuortKu 41.13 0.11.37 26.99 26.13

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vallbacka Heikki KortJV 27.22 0.00.00 50.07 49.78
2 Patana Pekka LaihLu 27.29 0.00.07 46.12 45.85
3 Toppari Reijo KauWi 28.02 0.00.40 41.55 41.31

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 23.09 0.00.00 41.55 40.28
2 Hakomäki Juhani LapVi 25.30 0.02.21 36.91 35.78
3 Hilli Veikko RaJu 27.34 0.04.25 33.40 32.38
4 Niinimäki Hannu K. LaihLu 27.46 0.04.37 32.41 31.42
5 Herttua Martti LapVi 28.41 0.05.32 30.66 29.72
6 Heittola Juhani RasKu 29.12 0.06.03 29.41 28.51
7 Kujanpää Heikki AlajA 31.24 0.08.15 26.69 25.88
8 Pöyhönen Hannu VetU 49.34 0.26.25 16.49 15.99

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pienimäki Kari RaJu 23.26 0.00.00 39.11 38.43
2 Williamsson Bo-Göran VaaSu 23.41 0.00.15 38.12 37.45
3 Hautala Olavi RaJu 23.46 0.00.20 37.41 36.75
4 Kalliomaa Lasse LaihLu 24.21 0.00.55 35.95 35.32
5 Närvä Martti SuJu 24.57 0.01.31 34.53 33.93
6 Näsi Mauno RaJu 27.00 0.03.34 31.40 30.85
7 Laitinen Olli PeRa 27.01 0.03.35 30.87 30.33
8 Sundelin Rolf-Erik GIF 27.28 0.04.02 29.86 29.34
9 Joensuu Heimo AlajA 28.52 0.05.26 27.94 27.45
10 Erkkilä Kari LapVi 29.24 0.05.58 26.97 26.49
11 Pajukoski Teuvo RaJu 30.13 0.06.47 25.78 25.33

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Väinö RaJu 24.50 0.00.00 29.69 29.47
2 Keskinen Jouko RaJu 26.51 0.02.01 26.09 25.90
3 Kankaanpää Jussi RaJu 27.06 0.02.16 24.49 24.31
4 Korvakangas Reino VaaSu 37.38 0.12.48 16.65 16.53

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 33.32 0.00.00 26.36 26.30
2 Knuuttila Helge VaaSu 37.37 0.04.05 22.33 22.27
3 Staffans Per-Erik Vörå 39.59 0.06.27 19.90 19.85
4 Latvala Matti RaJu 46.09 0.12.37 16.28 16.24

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Unto LaihLu 50.53 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saranpää Topias RaJu 42.24 0.00.00 29.51 25.90
2 Vainionpää Rasmus RaJu 49.07 0.06.43 23.56 20.68
3 Grahn Eskil NOK 1.18.30 0.36.06 13.55 11.89

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Tiia MSParma 34.24 0.00.00 77.44 76.60
2 Kriikkula Johanna RasKu 36.42 0.02.18 71.60 70.82
3 Palomäki Sanna RasKu 39.35 0.05.11 65.46 64.75
4 Hietamäki Elina RaJu 40.41 0.06.17 62.80 62.12
5 Oksanen Maiju IkNV 41.17 0.06.53 61.01 60.35
6 Heittola Suvi RasKu 41.26 0.07.02 59.91 59.26
7 Mäntylä Tanja RasKe 41.31 0.07.07 58.92 58.28
8 Korpi Maarit LapVi 44.00 0.09.36 54.76 54.17
9 Rinkineva Elina RaJu 54.21 0.19.57 43.67 43.19
10 Haglund Sofia VaaSu 1.02.11 0.27.47 37.58 37.17
Tölli Alisa RaJu HYL -
Portin Laura MSParma KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hassinen Heidi RaJu 28.00 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närvä Kati RasKu 48.13 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Leena RasKu 35.45 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 29.33 0.00.00 40.04 35.45
2 Iso-Koivisto Minna KauWi 35.33 0.06.00 31.62 28.00
3 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 41.18 0.11.45 25.79 22.83
4 Hauhia Eija RaJu 43.42 0.14.09 23.02 20.38

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Marja RaJu 32.42 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Katriina PerhKi 29.23 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Lea VetU 38.06 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 23.46 0.00.00
2 Erkinheimo Ritva KortJV 25.55 0.02.09

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Leila RaJu 59.53 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajala Milla LapVi 31.38 0.00.00
2 Miettinen Minna MSParma 43.58 0.12.20

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Loviisa PerhKi 24.07 0.00.00 42.05 39.89
2 Hakala Noora LapVi 25.50 0.01.43 38.08 36.12
3 Syrjälä Annamari LaihLu 26.01 0.01.54 36.64 34.75
4 Heikinmäki Maija LaihLu 27.04 0.02.57 34.09 32.34
5 Peltonen Sara LapVi 27.06 0.02.59 32.93 31.24
6 Mäntylä Tiina RasKe 29.02 0.04.55 29.69 28.16