FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Am-Pitkätmatkat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllymäki Tero VetU 1.12.35 0.00.00 61.22 60.05
2 Rantala Paavo KoS 1.14.18 0.01.43 58.91 57.78
3 Moisio Petri SaPu 1.16.27 0.03.52 56.38 55.30
4 Alasuvanto Joni KaJu 1.19.01 0.06.26 53.71 52.67
5 Isokoski Teppo KoS 1.20.50 0.08.15 51.68 50.68
6 Jansson Sören Falken 1.28.02 0.15.27 46.69 45.79
7 Kalliokoski Toni AnttU 1.28.06 0.15.31 45.90 45.02
8 Isokääntä Antti YlivKu 1.34.21 0.21.46 42.15 41.34
9 Wärnman Patrik Brahe 1.34.36 0.22.01 41.34 40.54
10 Alasuvanto Mikko KaJu 1.37.52 0.25.17 39.28 38.52
11 Keski-Ojala Markus KannUra 2.16.16 1.03.41 27.72 27.19
Rantala Petteri KoS EIL -
Lindell Niklas Brahe EIL -
Laasanen Lauri LaihLu EIL -
Isokoski Markku PelPo EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 1.08.39 0.00.00 48.26 44.77
2 Jussinmäki Ari HalTo 1.21.25 0.12.46 37.64 34.92
3 Forsen Johnny Terjärv 1.23.47 0.15.08 33.61 31.18

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 59.05 0.00.00 43.51 39.18
2 Länsiluoto Aapo RaJu 1.06.32 0.07.27 37.67 33.93
3 Ylikangas Timo PyPo 1.07.09 0.08.04 36.37 32.75
4 Räisänen Jani SalRe 1.08.49 0.09.44 34.55 31.12
5 Kokkoniemi Tero RasTiimi 1.10.27 0.11.22 32.84 29.57
6 Jussinmäki Tero HalTo 1.23.17 0.24.12 27.01 24.32
Myllymäki Kari KoS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 56.55 0.00.00 44.78 43.39
2 Peltoniemi Vesa KPV 58.51 0.01.56 42.23 40.91
3 Haglund Tommy Brahe 59.44 0.02.49 40.54 39.27
4 Koirikivi Vesa RasTiimi 1.01.00 0.04.05 38.65 37.45
5 Ahlsved Mikael Terjärv 1.02.57 0.06.02 36.44 35.31
6 Leppäniemi Esa VetU 1.05.03 0.08.08 34.29 33.22
7 Biskop Kim KoS 1.16.02 0.19.07 28.50 27.61
Kupsala Esko KannUra EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer GIF 50.50 0.00.00 47.73 47.66
2 Tiainen Hannu NiS 51.02 0.00.12 46.75 46.68
3 Laasanen Juha LaihLu 57.23 0.06.33 40.87 40.81
4 Latvala Juha AlajA 58.51 0.08.01 39.17 39.11
5 Virkkala Harri KoS 59.43 0.08.53 37.92 37.86
6 Högnabba Jens-Ove Terjärv 1.02.00 0.11.10 35.87 35.82
7 Koivumäki Kari KoS 1.02.07 0.11.17 35.15 35.10
8 Jylhä Seppo KäTa 1.08.02 0.17.12 31.50 31.45
9 Kattilakoski Jarmo KoS 1.14.24 0.23.34 28.26 28.22
10 Harju Kai KannUra 1.28.35 0.37.45 23.28 23.24

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 45.36 0.00.00 50.76 50.67
2 Junkala Eero KannUra 50.07 0.04.31 45.20 45.12
3 Polso Jukka KoS 54.16 0.08.40 40.83 40.75
4 Rantala Timo KPV 56.08 0.10.32 38.59 38.52
5 Peltoniemi Sauli KoS 56.58 0.11.22 37.15 37.08
6 Stubb Stefan Falken 57.54 0.12.18 35.69 35.63
7 Jaakola Juhani YlivKu 1.05.34 0.19.58 30.76 30.71
8 Mattila Timo KPV 1.23.23 0.37.47 23.60 23.55

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konttila Sauli KannUra 49.22 0.00.00 42.56 42.13
2 Halla-Aho Timo KauKa 54.23 0.05.01 37.99 37.61
3 Jylkkä Markku YlivKu 55.55 0.06.33 36.32 35.96
4 Rantala Aulis KoS 57.09 0.07.47 34.93 34.58
5 Nurisalo Seppo KoS 59.23 0.10.01 33.02 32.69
6 Dahlvik Frey Terjärv 1.03.25 0.14.03 30.37 30.07
7 Pöyhönen Hannu VetU 1.09.33 0.20.11 27.19 26.92
8 Tuomaala Juhani KoS 1.20.15 0.30.53 23.13 22.90
9 Kujanpää Heikki AlajA 1.32.34 0.43.12 19.67 19.47
Joki Sauli VetU KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 48.13 0.00.00 42.24 41.65
2 Pienimäki Kari RaJu 51.01 0.02.48 39.38 38.82
3 Viitasaari Eero KoS 51.43 0.03.30 38.31 37.77
4 Törmä Markku KannUra 53.22 0.05.09 36.61 36.09
5 Nygård Eelis VetU 54.09 0.05.56 35.56 35.06
6 Rauma Håkan Botnia 54.12 0.05.59 35.02 34.52
7 Haapalehto Raimo VetU 55.29 0.07.16 33.71 33.23
8 Myllymäki Ari KPV 55.41 0.07.28 33.09 32.62
9 Kainu Markku VetU 58.51 0.10.38 30.83 30.40
10 Kattilakoski Eero KPV 1.00.47 0.12.34 29.40 28.98
11 Törmälä Samuli YlivKu 1.03.01 0.14.48 27.91 27.52
12 Niskanen Erkki SievSi 1.07.32 0.19.19 25.64 25.27
Kattilakoski Matti KPV EIL -
Jussinmäki Mauri HalTo EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halkosaari Severi NiS 44.08 0.00.00 31.70 30.93
2 Pajukangas Heikki KPV 45.44 0.01.36 29.44 28.73
3 Oja Jorma NiS 46.39 0.02.31 27.74 27.07
4 Jokela Vesa NiS 1.07.29 0.23.21 18.40 17.95
Jokikuona Toivo RasTiimi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Mauno NiS 39.14 0.00.00 33.14 32.81
2 Salmela Kosti PihtTu 40.27 0.01.13 30.94 30.63
3 Hietalahti Aapo HalTo 41.39 0.02.25 28.88 28.59
4 Kumara Pentti SievSi 43.00 0.03.46 26.84 26.57
5 Fränti Eero KoS 43.09 0.03.55 25.62 25.36

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppävuori Jaakko VetU 46.22 0.00.00
2 Moisio Paavo SaPu 47.03 0.00.41
Patana Tapio VetU EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Poutanen Mikko KoS 48.17 0.00.00 51.53 49.96
2 Stubb Hannes Falken 49.25 0.01.08 47.83 46.37
3 Rantala Peetu KoS 1.13.21 0.25.04 30.53 29.60
4 Koirikivi Riku RasTiimi 1.14.28 0.26.11 28.40 27.53

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Eetu PerhKi 54.39 0.00.00 37.95 33.77
2 Koivumäki Olli KoS 56.07 0.01.28 34.19 30.42
3 Koirikivi Aleksi RasTiimi 1.38.15 0.43.36 17.94 15.97

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiainen Pietu NiS 30.20 0.00.00
2 Koirikivi Tommi RasTiimi 42.24 0.12.04
3 Tilvis Paavo KaJu 54.08 0.23.48

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Biskop Robert KoS 35.42 0.00.00
2 Hernesmaa Markus KannUra 39.48 0.04.06

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Pietari HalTo 21.10 0.00.00
Rannila Oskari VetU HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Iisakki HalTo 12.57 0.00.00
2 Peltoniemi Sisu KPV 13.05 0.00.08
3 Rokala Max HalTo 13.19 0.00.22
4 Jansson Lukas Falken 15.13 0.02.16
5 Sipilä Jami YlivKu 15.44 0.02.47
6 Jussinmäki Joona HalTo 15.48 0.02.51
7 Kallio Santeri KoS 17.37 0.04.40
8 Kokkoniemi Ilmari RasTiimi 19.44 0.06.47

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sipilä Tino YlivKu 15.19 0.00.00
2 Rannila Aatu VetU 23.36 0.08.17
3 Peltoniemi Sulo KPV 29.26 0.14.07
4 Kokkoniemi Paavo RasTiimi 30.49 0.15.30

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitto Johanna RasTiimi 56.28 0.00.00 58.46 57.57
2 Tiitto Katariina RasTiimi 1.00.37 0.04.09 53.29 52.48
3 Ylipelkola Essi KortJV 1.02.26 0.05.58 50.61 49.84
4 Räisänen Mira SalRe 1.06.38 0.10.10 46.36 45.65
5 Polso Anne VetU 1.08.00 0.11.32 44.39 43.71
6 Asmundela Maija KannUra 1.24.24 0.27.56 34.92 34.39
7 Kuoppala Minna KuortKu 1.41.53 0.45.25 28.24 27.81
Hangasmaa Hanna YlivKu KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Johanna HimU 1.06.42 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Anne KPV 1.14.45 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 1.00.05 0.00.00 35.36 34.96
2 Ekdahl Pirkko NiS 1.16.48 0.16.43 26.62 26.32
3 Junkala Kirsi KannUra 1.18.58 0.18.53 24.88 24.60
4 Alasaari Anu NiS 1.31.54 0.31.49 20.52 20.28
Sivula Kaija AlajA KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Maj-Lis KPV 51.08 0.00.00 34.52 32.55
2 Laitala Marja-Liisa NiS 56.06 0.04.58 29.89 28.19
3 Mattila Airi KPV 1.00.49 0.09.41 26.12 24.63
4 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 1.10.25 0.19.17 21.31 20.09

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 54.22 0.00.00 26.06 26.06
2 Pöyhönen Lea VetU 58.02 0.03.40 23.50 23.50
3 Yliniemi Kaisa NiS 59.34 0.05.12 22.00 22.00
4 Lassila Eija VetU 1.09.22 0.15.00 18.13 18.13
5 Kujanpää Tuula AlajA 1.22.34 0.28.12 14.59 14.59

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 1.04.08 0.00.00
2 Finnilä Katariina VetU 1.06.13 0.02.05

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Biskop Greta KoS 39.51 0.00.00 32.94 31.67
2 Simola Maisa HalTo 42.05 0.02.14 28.85 27.74
3 Siironen Ella KoS 43.31 0.03.40 25.64 24.65

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikara Sanni NiS 33.57 0.00.00
2 Hyyppä Milja KoS 47.26 0.13.29
3 Keurulainen Siiri RastiE4 49.36 0.15.39

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niininen Erika VetU 20.36 0.00.00
2 Koskela Iina HalTo 21.36 0.01.00
3 Rannila Venla VetU 22.44 0.02.08
4 Viitasaari Liina KoS 22.51 0.02.15

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 15.25 0.00.00
2 Myllymäki Matilda KoS 17.47 0.02.22
3 Hietanen Nea KoS 19.38 0.04.13
4 Haikara Elsa NiS 20.47 0.05.22
5 Rokala Erica HalTo 23.10 0.07.45
Simola Kerttu HalTo EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiainen Liinu NiS 22.01 0.00.00
2 Lakanen Inka PerhKi 23.13 0.01.12
3 Kattilakoski Ida KoS 29.13 0.07.12
4 Hyyppä Liina KoS 47.26 0.25.25

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsen Novalie Terjärv 14.41 0.00.00
2 Biskop Patricia KoS 17.41 0.03.00
3 Klemola Vilma VetU 18.35 0.03.54
3 Pöyhönen Rebekka VetU 18.35 0.03.54
5 Hietanen Nella KoS 20.34 0.05.53
6 Keurulainen Helmi RastiE4 23.43 0.09.02

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Iines LapVi 19.41 0.00.00
2 Pöyhönen Vanessa VetU 20.20 0.00.39