FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Am-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iivari Antti RasKu 32.08 0.00.00 72.94 71.91
2 Hölsö Mikko YKV 33.22 0.01.14 69.19 68.21
3 Koski Eero YKV 33.56 0.01.48 67.00 66.05
4 Vainionpää Matti RasKu 36.02 0.03.54 62.12 61.24
5 Istolahti Heikki YKV 38.24 0.06.16 57.38 56.56
6 Korkeakangas Antti RaJu 38.45 0.06.37 55.95 55.16
7 Latva Niko SuJu 39.58 0.07.50 53.37 52.61
8 Puntila Jaakko SuJu 47.22 0.15.14 44.29 43.66
9 Puntila Janne SuJu 49.52 0.17.44 41.36 40.78
Ikola Juhani SuJu HYL -
Hemminki Jukka RaJu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakomäki Kimmo VaaSu 41.44 0.00.00 38.38 37.23
2 Uitto Juha RasKu 43.49 0.02.05 34.72 33.69
3 Ojanperä Pauli KauWi 55.54 0.14.10 25.79 25.01
4 Hietala Lassi LapVi 56.55 0.15.11 23.92 23.20

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 33.08 0.00.00 51.68 51.93
2 Nikkola Hannu RaJu 36.07 0.02.59 45.99 46.21
3 Ekola Juha AlahKi 37.50 0.04.42 42.55 42.75
4 Isoluoma Jani RasKu 48.07 0.14.59 32.39 32.54
5 Lehtinen Juhani KauKa 55.48 0.22.40 27.01 27.13
Savolainen Tomi RasKe HYL -
Puro-Aho Arto YKV EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylihärsilä Juha AlahKi 36.08 0.00.00 48.62 46.67
2 Suvanto Mikael RaJu 39.45 0.03.37 43.59 41.84
3 Kamila Kai SuJu 42.32 0.06.24 40.18 38.56
4 Nevala Pasi TeuRi 43.42 0.07.34 38.56 37.01
5 Välimaa Pertti VaaSu 45.11 0.09.03 36.76 35.29
6 Reinikka Timo VaaSu 45.21 0.09.13 36.10 34.65
7 Koivisto Juhani KortJV 47.33 0.11.25 33.92 32.56
8 Iso-Koivisto Pauli KauKa 49.57 0.13.49 31.81 30.54
9 Ruokola Ilkka RaJu 51.53 0.15.45 30.17 28.96
10 Talvitie Jari PoRa 54.47 0.18.39 28.13 27.00
11 Varamäki Ari LapVi 58.31 0.22.23 25.93 24.89
Nurmi Pasi RasKe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sippola Asko KuortKu 28.12 0.00.00 52.67 51.16
2 Katajamäki Arto SuJu 28.55 0.00.43 50.60 49.15
3 Kuoppala Esa RasKu 30.32 0.02.20 47.19 45.83
4 Latvala Juha AlajA 31.22 0.03.10 45.23 43.93
5 Lassila Antti KuortKu 33.35 0.05.23 41.58 40.38
6 Kujala Tapio YKV 34.38 0.06.26 39.67 38.53
7 Lyyluoma Pasi TeuRi 38.57 0.10.45 34.70 33.71
8 Kattelus Matti LapVi 40.20 0.12.08 32.96 32.02
Tuomisto Juha VaaSu HYL -
Myllymäki Aimo KortJV HYL -
Kaksonen Martti YKV KES -
Kinnari Jukka SuJu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toppari Reijo KauWi 27.41 0.00.00 50.51 50.35
2 Ahola Arvo RasKu 28.08 0.00.27 49.08 48.93
3 Hautala Eero KortJV 29.25 0.01.44 46.34 46.20
4 Hakala Heikki KortJV 31.43 0.04.02 42.43 42.30
5 Pikkumäki Jouni RasKu 33.41 0.06.00 39.43 39.31
6 Tamminen Erkki SuJu 33.53 0.06.12 38.69 38.57
7 Tamminen Hannu SuJu 36.27 0.08.46 35.48 35.37
8 Vallbacka Heikki KortJV 37.30 0.09.49 34.02 33.92
9 Härö Hannu VäVi 38.34 0.10.53 32.63 32.53
10 Linna Heikki RasKe 38.45 0.11.04 32.02 31.92
11 Lepistö Antti RaJu 39.29 0.11.48 30.99 30.89
12 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 39.33 0.11.52 30.49 30.40
13 Mäkitalo Mikko KauKa 47.21 0.19.40 25.10 25.02

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Harri KauKa 30.43 0.00.00 44.97 44.53
2 Matikainen Hannu RasKe 31.32 0.00.49 43.42 42.99
3 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 31.38 0.00.55 42.90 42.48
4 Rintamäki Seppo RaJu 32.30 0.01.47 41.38 40.97
5 Halla-Aho Timo KauKa 33.07 0.02.24 40.24 39.84
6 Rinne Matti TeuRi 35.41 0.04.58 37.00 36.64
7 Kivipelto Kalevi AlajA 37.28 0.06.45 34.92 34.57
8 Nuuttila Kari KauKa 38.30 0.07.47 33.66 33.33
9 Rantamäki Veikko KauKa 39.06 0.08.23 32.84 32.51
10 Hilli Veikko RaJu 39.52 0.09.09 31.90 31.58
11 Alanen Martti RasKu 41.09 0.10.26 30.61 30.31
12 Herttua Martti LapVi 41.43 0.11.00 29.90 29.61
12 Viinikka Matti KauKa 41.43 0.11.00 29.90 29.61
14 Ridanpää Antti YKV 46.49 0.16.06 26.12 25.86
15 Sillanpää Juhani AlajA 48.15 0.17.32 25.09 24.85
16 Kaataja Jorma RasKe 49.10 0.18.27 24.38 24.14
17 Hakomäki Juhani LapVi 51.01 0.20.18 23.25 23.03
18 Kujanpää Heikki AlajA 53.11 0.22.28 22.08 21.86

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 26.36 0.00.00 42.24 40.31
2 Närvä Martti SuJu 30.21 0.03.45 36.47 34.80
3 Hahtola Aulis RasKu 30.55 0.04.19 35.25 33.64
4 Saari Ensio PoRa 31.48 0.05.12 33.74 32.20
5 Pollari Kalevi YKV 32.10 0.05.34 32.84 31.33
6 Pienimäki Kari RaJu 32.20 0.05.44 32.14 30.67
7 Joensuu Heimo AlajA 35.17 0.08.41 28.98 27.65
8 Hautala Olavi RaJu 41.17 0.14.41 24.36 23.24
9 Laasanen Veikko VäVi 48.25 0.21.49 20.42 19.49
Lågland Henry VaaSu HYL -
Näsi Mauno RaJu KES -
Majasaari Kari SuJu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 17.23 0.00.00 37.70 37.56
2 Kukko Risto VäVi 18.30 0.01.07 34.83 34.71
3 Ojajärvi Väinö RaJu 19.04 0.01.41 33.23 33.11
4 Taipalus Esko RasKe 19.50 0.02.27 31.39 31.28
5 Kankaanpää Jussi RaJu 20.21 0.02.58 30.06 29.95
6 Peltola Lasse SuJu 20.54 0.03.31 28.74 28.64
7 Saarimäki Jorma VaaSu 21.18 0.03.55 27.69 27.59
8 Hakala Eino RasKe 21.21 0.03.58 27.11 27.02
9 Keskinen Jouko RaJu 25.28 0.08.05 22.30 22.22
10 Kallio-Könnö Aarno KauKa 27.58 0.10.35 19.92 19.85

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 26.09 0.00.00 28.67 28.64
2 Knuuttila Helge VaaSu 27.39 0.01.30 26.44 26.41
3 Riihonen Taisto KauKa 28.35 0.02.26 24.92 24.89
4 Hakala Niilo TeuRi 40.21 0.14.12 17.19 17.17
5 Latvala Matti RaJu 41.24 0.15.15 16.30 16.28
6 Ketola Tuomo KauKa 48.49 0.22.40 13.44 13.42
Luoma Antti KortJV KES -
Hietaharju Antti ÄhtU EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 25.49 0.00.00
2 Vuorinen Pentti SuJu 39.23 0.13.34
Kataja Reino SuJu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikkamäki Lauri KauWi 22.15 0.00.00
2 Ojajärvi Armas KuortKu 33.03 0.10.48

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Punkari Timo YKV 40.48 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Miika VaaSu 24.52 0.00.00 49.54 45.29
2 Kaksonen Teemu YKV 25.41 0.00.49 47.07 43.03
3 Stevander Pyry KuortKu 30.40 0.05.48 38.67 35.35
4 Kauppi Anssi LaihLu 31.06 0.06.14 37.39 34.18
5 Saranpää Topias RaJu 31.26 0.06.34 36.25 33.14
6 Hemminki Joni RaJu 43.37 0.18.45 25.60 23.40
7 Somppi Simo-Atte LaihLu 52.58 0.28.06 20.64 18.87
Tiukkanen Juho VaaSu HYL -
Vainionpää Rasmus RaJu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenbacka Oscar VaaSu 26.18 0.00.00 47.61 44.74
2 Tiukkanen Jaakko VaaSu 33.11 0.06.53 37.26 35.02
3 Laasanen Matti LaihLu 35.34 0.09.16 34.33 32.26
4 Koivisto Juho KortJV 35.42 0.09.24 33.76 31.73
5 Talonpoika Tuomas VaaSu 37.12 0.10.54 31.98 30.05
6 Kuusisto Topi LaihLu 37.51 0.11.33 31.02 29.15
7 Kangas Juho LapVi 39.38 0.13.20 29.22 27.46
8 Hölsö Severi YKV 41.38 0.15.20 27.44 25.79
9 Nurmi Elias RasKe 43.23 0.17.05 25.98 24.41
10 Rantoja Jarkko RasKe 43.36 0.17.18 25.49 23.95
11 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 44.59 0.18.41 24.36 22.89
Kumara Eemeli LaihLu HYL -
Kauppi Lauri LaihLu HYL -
Viianen Lauri LaihLu EIL -
Koskela Sakari RaJu EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kumara Heikki LaihLu 17.05 0.00.00
2 Pitkänen Ville RaJu 18.07 0.01.02
3 Perttu Topi LaihLu 18.36 0.01.31
4 Stevander Karri KuortKu 18.49 0.01.44
5 Lemberg Roope RaJu 23.03 0.05.58
6 Nevala Roni TeuRi 23.06 0.06.01
7 Mäki Jasper LapVi 23.29 0.06.24
8 Sankelo Sampo LapVi 23.57 0.06.52
9 Lehto Jere TeuRi 27.06 0.10.01
10 Konttinen Markus RaJu 29.16 0.12.11
11 Ylihärsilä Ville AlahKi 32.56 0.15.51
Keskinen Eetu VaaSu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hantula Jussi KauWi 13.59 0.00.00
2 Pitkänen Matti RaJu 15.59 0.02.00
3 Nivukoski Topi YKV 19.22 0.05.23
4 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 22.15 0.08.16
5 Peltoluhta Iiro KauWi 23.18 0.09.19
6 Mäki-Ikola Aapo RaJu 26.12 0.12.13

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lemberg Ville RaJu 11.48 0.00.00
2 Nurmi Aapo RasKe 12.57 0.01.09
3 Sankelo Verneri KortJV 13.46 0.01.58
4 Borg Kimi VaaSu 15.34 0.03.46
5 Kangas Aapo LapVi 17.30 0.05.42
6 Karhunen Juho YKV 20.56 0.09.08

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isokangas Ville AlajA 9.10 0.00.00
2 Hölsö Aaro YKV 9.19 0.00.09
3 Isokangas Niilo AlajA 10.40 0.01.30
4 Paloniemi Leevi LapVi 10.54 0.01.44
5 Noponen Veeti LapVi 11.38 0.02.28
6 Koivisto Asser KortJV 11.42 0.02.32
7 Muhonen Aatu RaJu 12.47 0.03.37
8 Uitto Lauri RasKu 13.13 0.04.03
9 Lahtinen Valtteri LaihLu 14.56 0.05.46
10 Harju Topi VaaSu 16.43 0.07.33
11 Sillanpää Daniel RasKu 17.01 0.07.51
12 Tyynelä Juho LaihLu 18.06 0.08.56
13 Hietamäki Matias RaJu 20.47 0.11.37
14 Lahtinen Vili LaihLu 23.56 0.14.46
15 Keski-Säntti Eemeli YKV 24.51 0.15.41
16 Koski Hannes LaihLu 27.33 0.18.23

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anu VaaSu 37.53 0.00.00 65.29 63.04
2 Tölli Alisa RaJu 41.27 0.03.34 58.55 56.53
3 Rinkineva Elina RaJu 45.24 0.07.31 52.44 50.63
4 Ylipelkola Essi KortJV 45.25 0.07.32 51.40 49.62
5 Haglund Sofia VaaSu 46.51 0.08.58 48.83 47.15
6 Hemminki Heini RasKe 48.56 0.11.03 45.81 44.23
7 Nurmi Ella VaaSu 50.09 0.12.16 43.77 42.26
8 Kuoppala Minna KuortKu 1.04.00 0.26.07 33.57 32.42
Istolahti Jaana VaaSu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 34.41 0.00.00 41.07 38.47
2 Saarimäki Riikka RasKe 35.11 0.00.30 39.28 36.79
3 Rotola-Pukkila Minna KauKa 37.25 0.02.44 35.79 33.52
4 Keski-Säntti Eija YKV 39.08 0.04.27 33.13 31.03
5 Haapamäki Maria KauKa 39.30 0.04.49 31.74 29.73
Nivukoski Elisa YKV KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietamäki Elina RaJu 27.46 0.00.00 44.70 44.38
2 Pohtola Kaisa YKV 33.40 0.05.54 35.49 35.23
3 Lehtinen Anne KauKa 35.55 0.08.09 31.97 31.73
4 Kujanpää Maarit KuortKu 39.20 0.11.34 28.01 27.80
5 Puro-Aho Veera VaaSu 41.33 0.13.47 25.39 25.21

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Maarika RasKu 28.19 0.00.00 41.36 40.90
2 Iso-Koivisto Minna KauWi 40.37 0.12.18 27.75 27.44
3 Stevander Arja KuortKu 41.03 0.12.44 26.39 26.10
4 Kattelus Päivi LapVi 46.24 0.18.05 22.40 22.15
Koskela Seija SuJu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 24.55 0.00.00 49.40 47.87
2 Katajamäki Tuija KauWi 27.52 0.02.57 42.51 41.20
3 Ojajärvi Päivi RasKe 31.19 0.06.24 36.35 35.23
4 Erkkilä Marja RaJu 33.27 0.08.32 32.66 31.65
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 34.40 0.09.45 30.18 29.25

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 27.59 0.00.00 39.67 36.14
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 30.46 0.02.47 35.31 32.17
3 Mäntylä Kirsti RasKe 31.32 0.03.33 33.70 30.70
4 Hautala Päivi RaJu 33.08 0.05.09 31.35 28.56
5 Mäkitalo Liisa KauKa 35.19 0.07.20 28.74 26.18
6 Leppä Eija SuJu 36.21 0.08.22 27.27 24.84
7 Alanen Paula RasKu 41.23 0.13.24 23.38 21.30
8 Rantamäki Anita KauKa 43.20 0.15.21 21.78 19.84

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 25.56 0.00.00
2 Laine Kaija KauKa 41.10 0.15.14

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 21.47 0.00.00 42.13 42.07
2 Maja Alli RaJu 33.29 0.11.42 25.35 25.32
3 Elomaa Alli RasKe 36.09 0.14.22 21.58 21.55

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Louko Raija YKV 25.07 0.00.00 29.38 29.29
2 Peltola Hilkka SuJu 27.29 0.02.22 25.50 25.43
3 Hautamäki Anna-Maija RasKe 29.44 0.04.37 22.33 22.27
4 Keskinen Leila RaJu 45.25 0.20.18 13.81 13.77

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka KauKa 33.09 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Tanja RasKe 26.46 0.00.00 37.14 36.25
2 Kaitola Iina RasKe 38.11 0.11.25 24.73 24.14
3 Himanka Jenna LapVi 39.56 0.13.10 22.40 21.87
4 Stevander Fanni KuortKu 47.38 0.20.52 17.74 17.31

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Emma LapVi 26.03 0.00.00 55.16 53.38
2 Sjövall Cecilia VaaSu 28.03 0.02.00 50.37 48.75
3 Koskela Sanna RaJu 28.27 0.02.24 48.82 47.25
4 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 29.11 0.03.08 46.77 45.27
5 Mäntylä Tiina RasKe 31.46 0.05.43 42.21 40.86
6 Stenbacka Emma VaaSu 33.10 0.07.07 39.71 38.43
7 Kumara Alina LaihLu 38.40 0.12.37 33.44 32.37
8 Rinta-Koski Aino VaaSu 45.58 0.19.55 27.61 26.72
9 Syrjälä Annamari LaihLu 47.12 0.21.09 26.38 25.53
Heikinmäki Maija LaihLu KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Nella VaaSu 23.31 0.00.00 47.33 46.35
2 Viianen Jenna LaihLu 24.23 0.00.52 44.96 44.03
3 Ruokola Anna RaJu 26.03 0.02.32 41.45 40.59
4 Nuuttila Anni RaJu 26.28 0.02.57 40.16 39.33
5 Melender Ida RaJu 27.05 0.03.34 38.63 37.83
6 Perttu Pauliina LaihLu 28.29 0.04.58 36.15 35.40
7 Myllymäki Maarit KortJV 32.07 0.08.36 31.54 30.88
8 Välimaa Eveliina VaaSu 33.54 0.10.23 29.39 28.78
9 Lehtinen Petra KauKa 36.47 0.13.16 26.63 26.08
10 Kamila Minerva SuJu 39.36 0.16.05 24.31 23.81
11 Katajamäki Henna-Riina KauWi 44.56 0.21.25 21.06 20.62
Kaksonen Terhi YKV EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Maria RasKe 18.13 0.00.00
2 Hietala Emmi LapVi 19.19 0.01.06
3 Kuusisto Sanni LaihLu 21.12 0.02.59
4 Lammi Tara KauWi 37.26 0.19.13
5 Ala-aho Paula VaaSu 38.16 0.20.03
6 Nevala Ronja TeuRi 39.39 0.21.26
7 Melender Emilia RaJu 41.29 0.23.16
8 Korpi Veera PoRa 43.39 0.25.26
Viianen Eveliina LaihLu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 12.22 0.00.00
2 Oikarainen Siiri LaihLu 12.56 0.00.34
3 Koivisto Aida KortJV 14.25 0.02.03
4 Koivula Venla LaihLu 14.43 0.02.21
5 Raatikainen Ilona LaihLu 14.59 0.02.37
6 Karppi Iiris LaihLu 16.13 0.03.51
7 Kauppi Laura LaihLu 18.01 0.05.39
8 Luoma Nella LaihLu 21.51 0.09.29
9 Rantoja Marika RasKe 22.23 0.10.01
10 Ojala Irina RasKu 30.40 0.18.18
Somppi Aada LaihLu HYL -
Rantoja Sari RasKe EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Perttu Laura LaihLu 9.44 0.00.00
2 Hietala Sini LapVi 9.55 0.00.11
3 Saari Venla PoRa 10.36 0.00.52
4 Ylihärsilä Jenna AlahKi 11.13 0.01.29
5 Luhtasaari Nea RaJu 11.18 0.01.34
6 Nivukoski Lotta LapVi 11.30 0.01.46
7 Kumara Maija LaihLu 11.33 0.01.49
8 Lammi Kira KauWi 11.36 0.01.52
9 Korpi Sanni PoRa 12.07 0.02.23
10 Raatikainen Venla LaihLu 12.58 0.03.14
11 Kankaanpää Sanni LaihLu 13.05 0.03.21
12 Perttu Tuulia LaihLu 13.07 0.03.23
13 Hemminki Jenna RaJu 13.27 0.03.43
14 Saarimäki Oona RasKe 14.21 0.04.37
15 Rintala Noora LaihLu 17.27 0.07.43
16 Korkonen Emilia KuortKu 22.24 0.12.40

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietamäki Sini RaJu 17.27 0.00.00
2 Sikkilä Peppi LapVi 20.10 0.02.43
3 Rintala Lotta LaihLu 22.56 0.05.29
4 Näsi Minea RaJu 28.18 0.10.51
5 Kontio Krista LapVi 30.41 0.13.14
Isokangas Tuuli LaihLu EIL -