FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kannuksen kansallinen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani Koovee 31.59 0.00.00 75.21 73.91
2 Isokoski Markku PelPo 32.48 0.00.49 72.12 70.87
3 Ketonen Miikka KoS 35.47 0.03.48 64.98 63.86
4 Ylikangas Esko KoS 36.34 0.04.35 62.49 61.41
5 Järviluoma Tuomas NiS 38.00 0.06.01 59.08 58.06
6 Isokoski Teppo KoS 40.51 0.08.52 53.98 53.04
7 Tuomaala Juuso LapVi 42.18 0.10.19 51.18 50.29
8 Alasuvanto Joni KaJu 43.35 0.11.36 48.75 47.91
9 Alasuvanto Mikko KaJu 52.27 0.20.28 39.75 39.06
10 Alasuvanto Matti KaJu 53.26 0.21.27 38.27 37.60

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aarnio Janne SalRe 55.53 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylkkä Marko YlivKu 43.38 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jukkola Jari LohtVe 34.30 0.00.00 33.17 31.35
2 Sillanpää Tommi Pohjant 36.39 0.02.09 29.66 28.03
3 Leppäniemi Esa VetU 40.49 0.06.19 25.23 23.85
4 Kankainen Janne SoJy 45.24 0.10.54 21.42 20.25

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lerssi Juha KPV 33.33 0.00.00 42.13 41.85
2 Tiainen Hannu NiS 35.15 0.01.42 38.09 37.84
3 Jylhä Seppo KäTa 37.00 0.03.27 34.38 34.16
4 Koivumäki Kari KoS 37.38 0.04.05 31.92 31.72

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 29.32 0.00.00 49.99 47.59
2 Mattila Timo KPV 37.14 0.07.42 36.68 34.92
3 Piispanen Reima HaapavU 37.55 0.08.23 33.10 31.51

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 32.50 0.00.00 44.80 43.98
2 Saarela Esa KoS 34.52 0.02.02 41.13 40.38
3 Herttua Martti LapVi 39.05 0.06.15 35.76 35.10
4 Nurisalo Seppo KoS 40.28 0.07.38 33.62 33.01
5 Vesisenaho Markku SievSi 48.48 0.15.58 27.13 26.63
Tuomaala Juhani KoS HYL -
Jylkkä Markku YlivKu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Eero KoS 36.55 0.00.00 39.59 39.29
2 Lakanen Ensio VaajTe 40.05 0.03.10 35.78 35.51
3 Haapalehto Raimo VetU 43.00 0.06.05 32.72 32.47
4 Åkerblom Måns GIF 43.19 0.06.24 31.85 31.60
5 Törmälä Samuli YlivKu 47.02 0.10.07 28.75 28.52
6 Toropainen Pauli ONMKY 50.04 0.13.09 26.46 26.25
7 Sundelin Rolf-Erik GIF 54.48 0.17.53 23.67 23.49
Kätkä Vesa Reima HYL -
Kattilakoski Eero KPV HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linna Esko NivU 30.11 0.00.00 29.49 29.74
2 Toskala Paavo KoS 32.09 0.01.58 26.86 27.08
3 Pelkonen Toivo YlikNM 37.21 0.07.10 22.40 22.59
4 Jokikuona Toivo RasTiimi 38.21 0.08.10 21.12 21.30
5 Jokela Vesa NiS 39.21 0.09.10 19.91 20.08
6 Korhonen Eero RasTiimi 44.30 0.14.19 17.00 17.15

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 40.08 0.00.00 24.15 24.18
2 Vistiaho Erkki KoS 50.26 0.10.18 18.26 18.28
3 Holm Lars-Gunnar Botnia 54.35 0.14.27 15.98 16.00
Torvikoski Reijo RasTiimi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 43.44 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 31.06 0.00.00 40.60 37.23
2 Kankainen Valtteri SoJy 31.10 0.00.04 38.99 35.76
3 Koivumäki Olli KoS 35.05 0.03.59 33.29 30.53
4 Lerssi Mitri KPV 38.09 0.07.03 29.37 26.94
5 Kronqvist Emil KoS 49.10 0.18.04 21.83 20.02

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 19.31 0.00.00
2 Jylkkä Miro YlivKu 21.09 0.01.38
3 Hernesmaa Markus KannUra 31.42 0.12.11
4 Rajaniemi Miika SalRe 45.20 0.25.49
Tiainen Pietu NiS KES -
Tilvis Paavo KaJu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri Koovee 14.58 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukskoski Karoliina PerhKi 34.36 0.00.00 68.31 66.18
2 Tiitto Johanna RasTiimi 40.44 0.06.08 56.28 54.53
3 Tiitto Katariina RasTiimi 42.20 0.07.44 52.48 50.84
4 Åstrand Ulla-Maria Botnia 49.27 0.14.51 43.50 42.14
5 Sundelin Ann-Sofie Botnia 51.20 0.16.44 40.52 39.25
6 Himanka Satu KaJu 1.00.48 0.26.12 33.04 32.01

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Päivi KoS 48.15 0.00.00
2 Asmundela Saara RiSu 1.00.56 0.12.41

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 41.33 0.00.00 41.69 37.59
2 Kankainen Ulla-Maria SoJy 55.40 0.14.07 29.56 26.65
3 Sillanpää Elina Pohjant 56.01 0.14.28 27.83 25.09
4 Puusaari-Rajaniemi Anu SalRe 58.14 0.16.41 25.28 22.80

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åman Veronica Botnia 59.52 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 29.51 0.00.00 51.74 50.61
2 Ekdahl Pirkko NiS 35.19 0.05.28 40.45 39.57
3 Piispanen Eija OuHu 42.44 0.12.53 30.72 30.05

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Airi KPV 1.03.31 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asmundela Tuulikki S-JKL 1.34.14 0.00.00
Lakanen Sirpa MuuRa HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Venla KoS 1.37.03 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautamäki Riikka NiS 50.34 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linna Aino-Maria OuHu 36.24 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankainen Venla SoJy 18.12 0.00.00
2 Koskela Iina HalTo 27.16 0.09.04

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiainen Liinu NiS 15.27 0.00.00
2 Forsell Marion Botnia 19.33 0.04.06
3 Kupsala Helka KannUra 27.26 0.11.59
4 Åkerblom Ronja GIF 45.13 0.29.46