FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hankarastit / suunnistuslukion 30v juhlakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Lauri LS-37 44.02 0.00.00 78.85 78.30
2 Lepo Mikko S-JKL 47.19 0.03.17 72.77 72.26
3 Liuha Jari ViPa 47.21 0.03.19 72.11 71.60
4 Kautto Lasse VaajTe 48.20 0.04.18 70.04 69.55
5 Puttonen Jarmo VaajTe 50.23 0.06.21 66.62 66.15
6 Kettunen Heikki ViPa 51.59 0.07.57 64.01 63.56
7 Rissanen Lari-Antti SonPa 52.35 0.08.33 62.73 62.29
8 Kalliokoski Jooseppi IkNV 54.19 0.10.17 60.20 59.78
9 Kivelä Marko ViPa 57.09 0.13.07 56.71 56.31
10 Katajisto Teemu S-JKL 58.42 0.14.40 54.72 54.33
11 Pietiläinen Juha RastiE4 59.50 0.15.48 53.20 52.82
12 Kohvakka Heikki Kalske 1.01.16 0.17.14 51.48 51.12
13 Maukonen Timo RastiE4 1.03.23 0.19.21 49.30 48.96
14 Suomalainen Topi LappRi 1.07.00 0.22.58 46.21 45.89
15 Tolonen Timo SiiRa 1.08.37 0.24.35 44.70 44.39
16 Linna Matti S-JKL 1.12.47 0.28.45 41.74 41.45
17 Kokkinen Kari LaTa 1.25.35 0.41.33 35.16 34.92
18 Puntanen Jari Kalske 1.52.13 1.08.11 26.56 26.37
Valkonen Henri IHR KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hara Marika Koovee 35.30 0.00.00 69.95 69.52
2 Andelin Sanna LaTa 39.44 0.04.14 61.56 61.18
3 Niittymäki Johanna HlS 40.01 0.04.31 60.19 59.83
4 Valkonen Oona Kalske 47.11 0.11.41 50.26 49.95
5 Viholainen Elisa S-JKL 47.14 0.11.44 49.42 49.12
6 Suomalainen Riikka LappRi 51.08 0.15.38 44.92 44.65
7 Rantala Maria AngA 51.11 0.15.41 44.15 43.88
8 Truhponen Minna SaPu 51.40 0.16.10 43.01 42.75
9 Turunen Marjut SKVuoksi 52.34 0.17.04 41.57 41.32
10 Saarinen Suvi S-JKL 56.42 0.21.12 37.88 37.65
11 Korhonen Kati S-JKL 59.41 0.24.11 35.36 35.15

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nalli Marko ViPa 35.25 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lamminsivu Harri S-JKL 1.14.47 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankkunen Riku KuoSu 39.25 0.00.00 54.53 53.00
2 Heiskanen Ilkka EnonkU 42.56 0.03.31 49.23 47.85
3 Häkkinen Mika Hiilto 46.33 0.07.08 44.63 43.38
4 Varis Ari RastiE4 47.20 0.07.55 43.14 41.93
5 Mönttinen Sami RastiE4 47.49 0.08.24 41.95 40.77
6 Komonen Atte S-JKL 48.36 0.09.11 40.54 39.40
7 Rahkila Pyry VaajTe 49.44 0.10.19 38.89 37.80
8 Partanen Janne S-JKL 54.29 0.15.04 34.85 33.87
9 Karjalainen Mikko KuoSu 1.06.37 0.27.12 27.96 27.18
Ruotsalainen Timo KuoSu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 36.09 0.00.00 61.74 61.16
2 Moisio Petri SaPu 38.50 0.02.41 56.69 56.16
3 Holm Jari ViiSu 39.35 0.03.26 54.85 54.33
4 Tuomala Jyrki S-JKL 44.15 0.08.06 48.38 47.92
5 Leppämäki Tero ViiSu 48.05 0.11.56 43.89 43.47
6 Sivill Keijo RastiE4 48.41 0.12.32 42.72 42.32
7 Hakamäki Matti S-JKL 51.57 0.15.48 39.45 39.08
8 Manerus Eero PetPe 56.34 0.20.25 35.69 35.35
9 Gynther Kimmo IHR 1.02.32 0.26.23 31.80 31.50
10 Lång Pekka KuoSu 1.03.50 0.27.41 30.67 30.39
11 Iitti Jukka RastiE4 1.06.48 0.30.39 28.86 28.58
Näpänkangas Mika S-JKL HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Jyrki OK77 31.31 0.00.00 47.85 47.70
2 Mehto Harri VaajTe 32.44 0.01.13 44.92 44.78
3 Ilmonen Matti IPR 33.04 0.01.33 43.32 43.20
4 Valkonen Pasi IHR 34.25 0.02.54 40.53 40.41
5 Itkonen Raimo S-JKL 35.39 0.04.08 38.07 37.96
6 Tonteri Heikki Navi 36.31 0.05.00 36.13 36.03
7 Thitz Eero SaSu 48.44 0.17.13 26.30 26.22

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Seppo VaajTe 25.59 0.00.00 48.79 47.01
2 Ylönen Juhani VaajTe 28.49 0.02.50 43.52 41.94
3 Tiusanen Hannu SaSu 30.54 0.04.55 40.15 38.69
4 Granholm Tommi Koovee 33.11 0.07.12 36.98 35.63
5 Heikkinen Juha Pihkan 33.54 0.07.55 35.80 34.49
6 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 36.01 0.10.02 33.31 32.10
7 Alakoski Markku S-JKL 37.24 0.11.25 31.72 30.56
8 Uuttu Risto S-JKL 37.33 0.11.34 31.23 30.09
9 Senttula Asko S-JKL 39.21 0.13.22 29.46 28.38
10 Salonen Hannu KonnU 39.32 0.13.33 28.98 27.92
11 Jurvakainen Jari S-JKL 39.47 0.13.48 28.45 27.42
12 Airaksinen Petri KuoSu 41.26 0.15.27 26.99 26.01
13 Nissinen Matti Navi 45.28 0.19.29 24.30 23.41
Paukku Ismo ViPa HYL -
Turunen Juha ViPa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Juhani KeuKi 25.38 0.00.00 45.90 45.32
2 Kurittu Lassi S-JKL 30.38 0.05.00 37.97 37.48
3 Rantapuska Seppo PetPe 31.56 0.06.18 36.00 35.54
4 Poikolainen Leo RastiE4 32.07 0.06.29 35.37 34.92
5 Huttunen Kalle KuoSu 32.13 0.06.35 34.84 34.39
6 Tarvonen Keijo Kalske 32.14 0.06.36 34.40 33.96
7 Valkonen Pekka Kalske 34.32 0.08.54 31.71 31.31
8 Kaihlavirta Heikki TikSu 35.05 0.09.27 30.83 30.44
9 Raatikainen Pekka RastiE4 38.22 0.12.44 27.84 27.48
10 Aasla Hannu RaN 40.09 0.14.31 26.26 25.93
11 Karhunen Juha KuoSu 44.05 0.18.27 23.61 23.31
12 Jäntti Timo S-JKL 50.31 0.24.53 20.34 20.08
13 Väätäinen Hannu ViPa 1.02.48 0.37.10 16.14 15.94
Halonen Pauli SäynSa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juhani NilsNu 21.49 0.00.00 42.24 42.13
2 Virtanen Matti ViPa 24.21 0.02.32 37.33 37.23
3 Väänänen Matti NilsNu 28.14 0.06.25 31.75 31.66
3 Hyvönen Eero PorvU 28.14 0.06.25 31.75 31.66
5 Äikäs Esko TikSu 29.26 0.07.37 29.60 29.52
6 Pakarinen Jouko RastiE4 30.18 0.08.29 28.34 28.26
7 Miettinen Kauko SuoVa 31.47 0.09.58 26.62 26.55
8 Savolainen Martti SäynSa 32.04 0.10.15 25.99 25.92
9 Salonen Kauko ViPa 34.37 0.12.48 23.72 23.65
10 Partanen Aimo NilsNu 40.26 0.18.37 19.99 19.94
11 Järvenpää Voitto RastiE4 41.19 0.19.30 19.26 19.21
12 Rahkila Paavo VaajTe 59.50 0.38.01 13.09 13.06

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 22.55 0.00.00 41.58 40.96
2 Partanen Paavo HyRa 28.14 0.05.19 33.29 32.79
3 Rusko Heikki VaajTe 29.09 0.06.14 31.80 31.32
4 Korhonen Pauli SäynSa 29.32 0.06.37 30.95 30.48
5 Lehtonen Matti PiVe 30.45 0.07.50 29.30 28.86
6 Kytöjoki Juhani Jyry 32.27 0.09.32 27.36 26.95
7 Häkkinen Risto ViPa 32.42 0.09.47 26.76 26.36
8 Jakovlev Sulo PiVe 33.35 0.10.40 25.67 25.28
9 Tammela Seppo TikSu 33.55 0.11.00 25.03 24.66
10 Pohjola Eino Mesik 39.43 0.16.48 21.05 20.73
11 Karppinen Eino SäynSa 40.52 0.17.57 20.14 19.84
12 Mönttinen Erkki ViPa 1.04.59 0.42.04 12.46 12.28

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reini Jaakko TikSu 31.03 0.00.00 34.51 33.69
2 Nieminen Mauno ViiSu 32.22 0.01.19 32.40 31.62
3 Manerus Erkki PetPe 32.38 0.01.35 31.43 30.68
4 Salmela Kosti PihtTu 34.31 0.03.28 29.05 28.35
5 Tolmunen Tauno SäynSa 34.37 0.03.34 28.30 27.62
6 Häkkinen Tapani IPR 35.56 0.04.53 26.63 25.99
7 Rantala Eino SaPu 43.28 0.12.25 21.48 20.97
8 Laine Tapani KuoSu 1.04.26 0.33.23 14.14 13.80

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 45.08 0.00.00 17.93 18.55
2 Leppänen Kalle RastiE4 59.46 0.14.38 12.53 12.96
3 Känninen Lauri KuoSu 1.02.01 0.16.53 11.09 11.48

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Issakainen Paavo SaSu KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oripelto Viljo Keihäs 1.23.13 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 44.57 0.00.00 51.99 50.53
2 Sipiläinen Konsta S-JKL 46.30 0.01.33 46.49 45.19
3 Inkilä Reetu KeuKi 47.52 0.02.55 41.50 40.34

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pasanen Ville KuoSu 44.55 0.00.00
2 Kyrönlahti Tomi ViPa 47.04 0.02.09

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 27.50 0.00.00
2 Kyrönlahti Tatu ViPa 28.59 0.01.09
3 Nieminen Eero S-JKL 34.41 0.06.51

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton ViiSu 20.14 0.00.00
2 Kahelin Janne S-JKL 22.43 0.02.29
3 Karjalainen Aatu KuoSu 28.53 0.08.39
Koivunen Visa KangSK HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liuha Otto ViPa 16.01 0.00.00
2 Liuha Matias ViPa 18.00 0.01.59

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomala Miiko S-JKL 7.39 0.00.00
2 Kämäräinen Aaro S-JKL 11.22 0.03.43
3 Koivunen Panu KangSK 12.35 0.04.56
4 Oksanen Reima S-JKL 15.58 0.08.19
5 Pasanen Valtteri KuoSu 21.20 0.13.41
6 Näpänkangas Olli S-JKL 21.51 0.14.12
7 Kahelin Jasu S-JKL 26.20 0.18.41

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varis Mari RastiE4 35.33 0.00.00
2 Holm Johanna ViiSu 39.16 0.03.43

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 56.43 0.00.00
2 Laksila Satu RastiE4 59.19 0.02.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Katri Koovee 30.36 0.00.00 52.50 50.78
2 Väätäinen Hanna KuoSu 30.49 0.00.13 51.01 49.34
3 Heiskanen Reetta KuoSu 30.57 0.00.21 49.68 48.06
4 Lång Maija KuoSu 33.39 0.03.03 44.67 43.21
5 Multala Sanna KuoSu 37.29 0.06.53 39.18 37.90
6 Kärkkäinen Varpu ORa 45.56 0.15.20 31.23 30.21
7 Sivill Mari RastiE4 59.26 0.28.50 23.55 22.78
8 Liikanen Annukka Kalske 1.09.41 0.39.05 19.60 18.95

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Kirsi JRV 31.12 0.00.00 50.05 48.74
1 Lepo Tarja S-JKL 31.12 0.00.00 50.05 48.74
3 Mäkitalo Marjo OH 41.33 0.10.21 36.17 35.22
4 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 44.08 0.12.56 33.39 32.52
5 Kahelin Anne S-JKL 44.31 0.13.19 32.45 31.60
6 Tupitsa Sari RastiE4 45.56 0.14.44 30.81 30.00
7 Aho Tuija Kalske 50.54 0.19.42 27.23 26.51
8 Sippo Leena Kalske 1.01.48 0.30.36 21.95 21.38
9 Sundvall Tiina KuoSu 1.17.10 0.45.58 17.20 16.75

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 42.56 0.00.00
Kukkola Sinikka KuoSu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi LohiRa 36.33 0.00.00
2 Airaksinen Merja KuoSu 39.42 0.03.09

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Sinikka SaPu 38.22 0.00.00
2 Jäntti Kerttu S-JKL 44.03 0.05.41

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 29.01 0.00.00
2 Hyvärinen Vappu SaPu 38.22 0.09.21

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Rantala Tarja SaPu KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipiläinen Pinja S-JKL 48.49 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aumo Katariina Keihäs 38.21 0.00.00 34.69 30.34
2 Kauppinen Satu KeuKi 39.50 0.01.29 31.73 27.75
3 Nissinen Elina Navi 43.37 0.05.16 27.45 24.01
4 Kalliokoski Loviisa PerhKi 1.07.49 0.29.28 16.67 14.58

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Holm Peppiina ViiSu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lilja Riikka S-JKL 20.00 0.00.00
2 Näpänkangas Elsa S-JKL 21.12 0.01.12
3 Tuomala Miina-Maria S-JKL 23.35 0.03.35
4 Keurulainen Siiri RastiE4 30.10 0.10.10
5 Häkkinen Pihla Koovee 30.14 0.10.14
6 Leppämäki Elsa ViiSu 34.09 0.14.09
7 Liikanen Noora Kalske 37.39 0.17.39

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pahkamäki Nella S-JKL 23.08 0.00.00
2 Rissanen Venny SonPa 30.10 0.07.02
3 Lepo Veera S-JKL 31.14 0.08.06

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinänen Henna SaPu 35.10 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häkkinen Kaisla Koovee 10.00 0.00.00
2 Keurulainen Helmi RastiE4 11.05 0.01.05
3 Holm Lottaliina ViiSu 11.51 0.01.51
4 Lång Emma KuoSu 14.29 0.04.29
5 Erkko Noora SaPu 14.58 0.04.58
6 Liikanen Ella Kalske 15.04 0.05.04