FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
VI Kansallinen Sikasuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 42.16 0.00.00 71.98 67.38
2 Kuutti Veli-Pekka PertPe 45.04 0.02.48 66.38 62.14
3 Reiman Jarmo AngA 48.04 0.05.48 61.18 57.28
4 Salo Markus PunKu 49.07 0.06.51 58.84 55.09
5 Kopra Tero OrPo 50.13 0.07.57 56.54 52.93
6 Arola Matias PR 53.21 0.11.05 52.27 48.94
7 Raute Kaj SuSi 54.35 0.12.19 50.16 46.96
8 Virkki Vili HlS 55.53 0.13.37 48.09 45.02
9 Hiiri Lassi HauSi 1.02.19 0.20.03 42.31 39.61
10 Jokela Ville SuSe 1.03.27 0.21.11 40.75 38.15

Sarja H40A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Frolov Sergey LHR 49.04 0.00.00 47.60 45.70
2 Karttila Jussi MSParma 49.32 0.00.28 45.97 44.14
3 Rintala Rami Hiisi 49.50 0.00.46 44.52 42.74
4 Pyy Erkko AngA 53.39 0.04.35 40.27 38.66
5 Kalvas Teemu KeU 59.13 0.10.09 35.50 34.08
6 Westerholm Oskari OJy 1.02.13 0.13.09 32.85 31.53
7 Olkkonen Tomi-Pekka KangSK 1.19.40 0.30.36 24.92 23.92

Sarja H45A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomasjukka Saska PR 44.37 0.00.00 44.11 41.78
2 Hiiri Ari HauSi 44.54 0.00.17 42.51 40.27
3 Ojala Jari PirHi 49.58 0.05.21 37.02 35.07
4 Kuusisto Jyrki SuSi 53.19 0.08.42 33.59 31.82
5 Kleemola Jari PertPe 1.05.39 0.21.02 26.38 24.99
6 Ojala Timo Rasti88 1.13.05 0.28.28 22.89 21.68

Sarja H50A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Trian 50.34 0.00.00
2 Korpela Markku Rasti88 57.45 0.07.11

Sarja H55A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkki Antti HlS 46.08 0.00.00 40.04 39.99
2 Gustafsson Risto R-P 50.41 0.04.33 33.71 33.67
3 Syrjänen Jukka Koovee 1.13.12 0.27.04 21.45 21.42

Sarja H60A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mertsalmi Tapani HirvHe 55.32 0.00.00 32.38 29.28
2 Laukka Ville Raus 1.02.34 0.07.02 26.59 24.04
3 Moisander Jouni RaVi 1.20.35 0.25.03 18.97 17.15

Sarja H65A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Pentti PertPe 38.26 0.00.00 38.43 36.23
2 Alilonttinen Martti MSParma 41.23 0.02.57 34.80 32.80
3 Kataja Lasse SuSi 41.40 0.03.14 33.68 31.75
4 Mäkelä Harri SuSe 52.18 0.13.52 26.12 24.63
5 Kuosa Harri LoJa 52.28 0.14.02 25.34 23.88
6 Leino Juhani HirvHe 1.26.07 0.47.41 15.01 14.15
Saksman Kai EST HYL -

Sarja H70A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 34.44 0.00.00 40.80 40.61
2 Verha Koitto VaRa 36.39 0.01.55 37.94 37.76
3 Heinonen Heikki LHR 38.22 0.03.38 35.55 35.38
4 Laakso Raimo HaHa 45.58 0.11.14 29.09 28.96
5 Halkosaari Severi NiS 47.42 0.12.58 27.48 27.35
6 Hongisto Heimo LoJa 52.23 0.17.39 24.52 24.40
7 Heikinheimo Matti HS 56.51 0.22.07 22.12 22.02
8 Niemi Pentti HauSi 1.10.24 0.35.40 17.49 17.41
Leppänen Hannu RaTU HYL -

Sarja H75A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juhonsalo Matti LHR 36.14 0.00.00 35.69 35.44
2 Saario Pentti LoJa 38.29 0.02.15 32.76 32.54
3 Haarlaa Rihko HS 43.13 0.06.59 28.43 28.23
4 Iso-Somppi Ahti LoJa 44.59 0.08.45 26.59 26.41
5 Tamminen Heikki MaMa 47.27 0.11.13 24.53 24.36
6 Launis Kari Raus 54.24 0.18.10 20.80 20.66
7 Hakala Rauno EE 54.58 0.18.44 20.00 19.86

Sarja H80A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Antti AuVa 47.15 0.00.00 28.40 27.45
2 Heikkilä Mikko MaMa 58.53 0.11.38 21.65 20.92
3 Palmu Tauno MaMa 1.07.20 0.20.05 17.94 17.33
4 Ylijoki Olli PunKu 1.18.09 0.30.54 14.60 14.11

Sarja H18A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpela Arttu Rasti88 56.49 0.00.00

Sarja H16A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Jesse Rasti88 38.11 0.00.00 40.37 38.02
2 Karttila Aleksi MSParma 38.22 0.00.11 37.16 35.00
3 Reiman Antti AngA 1.05.57 0.27.46 19.87 18.71

Sarja H14A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomasjukka Voima PR 45.55 0.00.00
2 Salonen Visa Koovee 57.40 0.11.45
Saarela Benjamin LHR HYL -
Siikarla Tapio PertPe HYL -

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Thomas LHR 18.49 0.00.00
2 Simola Jere Koovee 19.55 0.01.06
3 Kähäri Eemeli RaHa 20.40 0.01.51
4 Ojala Aleksi Koovee 27.13 0.08.24
5 Suomi Tyko LHR 34.32 0.15.43
Ojala Kalle Koovee HYL -

Sarja H10A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juva Juho AngA 20.32 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Maiju IkNV 47.09 0.00.00 51.55 49.17
2 Hankala Kaisa IkNV 51.07 0.03.58 46.90 44.73
3 Sopanen Nelly MaMa 1.03.19 0.16.10 37.34 35.62
4 Gustafsson Essi R-P 1.06.01 0.18.52 35.31 33.68
5 Oinonen Lotta Pihkan 1.06.37 0.19.28 34.50 32.90
6 Kujala Terhi PoRa 1.13.36 0.26.27 30.77 29.35
7 Korpela Laura Rasti88 1.14.46 0.27.37 29.85 28.47
8 Kukkonen Matleena AngA 1.17.47 0.30.38 28.27 26.96
9 Reiman Anni AngA 1.19.55 0.32.46 27.10 25.84
10 Mäkelä Joosefiina AngA 1.23.50 0.36.41 25.44 24.26
11 Niemi Siiri SuSi 1.24.15 0.37.06 24.92 23.76
12 Mäkivaara Jonna RasKa 1.26.40 0.39.31 23.84 22.74

Sarja D40A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala-Kähäri Johanna PePo 51.11 0.00.00 31.67 32.00
2 Klapuri Tintti PR 1.15.26 0.24.15 19.88 20.09
3 Olkkonen Tuulikki KangSK 1.25.51 0.34.40 16.05 16.22

Sarja D45A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.11.32 0.00.00
2 Roos Kati AngA 1.19.49 0.08.17

Sarja D50A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 51.54 0.00.00 39.16 37.26
2 Oksanen Kristiina IkNV 59.44 0.07.50 32.32 30.76
3 Siikarla Riitta PertPe 1.19.50 0.27.56 22.91 21.80
4 Reiman Anu AngA 1.28.16 0.36.22 19.57 18.62

Sarja D60A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkki Raija PertPe 32.29 0.00.00 44.47 43.48
2 Vapalahti Inkeri SuSi 34.32 0.02.03 40.26 39.37
3 Kalliola Pirkko MaMa 35.14 0.02.45 37.93 37.08
4 Leppänen Tuula RaTU 42.34 0.10.05 30.12 29.45
5 Karvonen Pirjo SuSi 56.24 0.23.55 21.77 21.29

Sarja D65A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 38.49 0.00.00 24.23 24.20
2 Honkavaara Paula RaVi 44.59 0.06.10 19.34 19.31
3 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 56.29 0.17.40 14.16 14.13

Sarja D70A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 31.07 0.00.00
2 Ketola Paula LoJa 33.16 0.02.09
Kallio Tuija RaTU HYL -
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D18A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Reea Koovee 52.26 0.00.00
2 Siikarla Siiri AngA 54.34 0.02.08

Sarja D16A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Roos Renja AngA 46.47 0.00.00

Sarja D14A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Simola Rita Koovee 49.25 0.00.00
2 Ojala Jenny Koovee 57.17 0.07.52

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomasjukka Talvi PR 19.44 0.00.00
2 Juva Juulia AngA 22.32 0.02.48

Sarja D10A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Heidi Koovee 37.34 0.00.00