FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit 2016
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Anne-Mari Lynx 54.12 0.00.00 68.32 66.74
2 Somova Inna Hiisi 56.16 0.02.04 62.52 61.08
3 Borisova Daria Hiisi 57.29 0.03.17 57.98 56.64
4 Nurmi Sanna AngA 1.16.05 0.21.53 41.37 40.41

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Papinsaari Heini KangSK 40.32 0.00.00 52.34 48.06
2 Papinsaari Niina KangSK 40.48 0.00.16 50.88 46.72
3 Mäki-Laurila Anne PunKu 50.02 0.09.30 40.58 37.26
4 Isokallio Pauliina L-LL 50.51 0.10.19 39.04 35.84
5 Lötjönen Milla EsSu 52.00 0.11.28 37.30 34.25
6 Kujala Terhi PoRa 59.24 0.18.52 31.89 29.28
7 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 59.38 0.19.06 31.00 28.46
8 Norkio Marjut KanSu 1.08.22 0.27.50 26.38 24.22

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 29.33 0.00.00
2 Ruotsalainen Margit EKU 31.15 0.01.42

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinikangas Marika RaLu 49.33 0.00.00
2 Gustafsson Leena UlvUra 56.07 0.06.34

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sareila Outi MSParma 45.11 0.00.00
2 Seppänen Katja Hiisi 47.33 0.02.22

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arvela Kirsi LS-37 56.32 0.00.00 39.45 37.90
2 Salo Marjaana SiikSi 1.00.28 0.03.56 35.04 33.66
3 Tuumi Maija Hiisi 1.05.05 0.08.33 30.84 29.63
4 Isolähteenmäki Tiina IkNV 1.09.18 0.12.46 27.36 26.28

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 44.18 0.00.00 50.55 48.54
2 Mäkelä Tiina RaTU 55.30 0.11.12 39.14 37.58
3 Koivuniemi Leena RaN 1.03.56 0.19.38 32.92 31.62
4 Kallio Kaisa SiikSi 1.05.02 0.20.44 31.33 30.09
5 Kuittinen Soili TP 1.08.50 0.24.32 28.63 27.49
6 Reiman Anu AngA 1.14.06 0.29.48 25.69 24.67
Kuusholma Tiina Hiisi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasonen Kirsi TP 49.02 0.00.00 48.23 46.60
2 Kokkila Marita EsSu 55.10 0.06.08 41.80 40.38
3 Leskinen Tiina Lynx 1.09.18 0.20.16 32.42 31.32
4 Papinsaari Sirpa KangSK 1.12.57 0.23.55 29.99 28.97
5 Nurminen Aila Hiisi 1.35.17 0.46.15 22.34 21.58
6 Toivanen Tuula RaN 1.46.11 0.57.09 19.49 18.83
Reiman Päivi Hiisi HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 39.27 0.00.00
2 Koskialho Elisabeth RaLu 40.22 0.00.55
Saari Marita SuSe EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 36.26 0.00.00 38.89 37.76
2 Lankia Hilkka TP 39.25 0.02.59 34.87 33.86
3 Lahtinen Marjatta Koovee 42.19 0.05.53 31.47 30.56
4 Tarkiainen Sirpa SuSe 45.40 0.09.14 28.23 27.42
5 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.03.09 0.26.43 19.74 19.17
Katajisto Raili KanSu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Marja-Terttu VaHa 47.53 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 35.11 0.00.00
2 Kirkkala Aino SuosmSa 1.20.35 0.45.24

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Emmi SiikSi 1.00.38 0.00.00
2 Mikkola Heidi KanSu 1.02.39 0.02.01

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Susanna L-LL 44.55 0.00.00 42.26 41.58
2 Laasonen Sonja TP 53.05 0.08.10 34.42 33.86
3 Tuominen Heli KanSu 1.01.54 0.16.59 28.37 27.91
4 Pihala Jemina RaLu 1.07.11 0.22.16 25.08 24.67
5 Vehkala Eveliina SiikSi 1.11.11 0.26.16 22.67 22.30

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Oona UlvUra 30.27 0.00.00 48.68 46.66
2 Jutila Iisa RasKa 31.46 0.01.19 45.96 44.06
3 Tuominen Mari KanSu 35.50 0.05.23 40.12 38.46
4 Jutila Pinja RasKa 36.44 0.06.17 38.54 36.94
5 Järventausta Ennimaria KyRa 37.15 0.06.48 37.40 35.85
6 Isokallio Helmi L-LL 39.33 0.09.06 34.67 33.23
7 Ahonkivi Veera UlvUra 40.11 0.09.44 33.57 32.18
8 Mäkinen Tuuli LLuja 40.26 0.09.59 32.81 31.45
9 Koivunen Nea RasKa 40.39 0.10.12 32.09 30.76
10 Siirtonen Veera RasKa 46.39 0.16.12 27.48 26.35
11 Tenho Sanni L-LL 47.54 0.17.27 26.30 25.21
Isolähteenmäki Ida IkNV EIL -
Toivanen Netta KyRa EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkala Katariina SiikSi 35.13 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuhkanen Suvi UlvUra 25.54 0.00.00
2 Vuorinen Saana UlvUra 27.05 0.01.11

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Ilona RaLu 11.21 0.00.00
2 Yli-Futka Amanda UlvUra 13.31 0.02.10
3 Luoma Elli UlvUra 13.33 0.02.12
4 Heinikangas Veera RaLu 19.56 0.08.35

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Punto Elli SuSe 12.28 0.00.00
2 Koivunen Netta RasKa 12.51 0.00.23
3 Sjöblom Lotta UlvUra 16.27 0.03.59
4 Vehkala Anniina SiikSi 19.35 0.07.07
5 Lehtimäki Liisa RaLu 23.01 0.10.33
6 Lähteenmäki Vilma AngA 26.14 0.13.46
7 Lehtonen Venla UlvUra 27.57 0.15.29
Hiltunen Venla SiikSi HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtimäki Aino-Maria RaLu 11.52 0.00.00

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Eerika RaLu 14.06 0.00.00
2 Heinikangas Erin RaLu 18.18 0.04.12
3 Sjöblom Sofia UlvUra 23.30 0.09.24
4 Lähteenmäki Olga AngA 25.17 0.11.11

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hramov Andrei Hiisi 56.24 0.00.00 81.19 77.87
2 Leskinen Aleksi Lynx 58.04 0.01.40 77.54 74.38
3 Efimov Roman Hiisi 58.50 0.02.26 75.23 72.16
4 Detkov Sergei Hiisi 1.00.59 0.04.35 71.33 68.42
5 Popov Igor Hiisi 1.02.16 0.05.52 68.63 65.83
6 Asikainen Saku Hiisi 1.08.39 0.12.15 61.14 58.64
7 Kokkila Ville EsSu 1.09.14 0.12.50 59.52 57.09
8 Jokinen Heikki LS-37 1.14.07 0.17.43 54.57 52.34
9 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.14.18 0.17.54 53.41 51.23
10 Arvela Oskari LS-37 1.28.59 0.32.35 43.74 41.95
Jokela Ville SuSe EIL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahto Jari Palo-88 50.12 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Hannu Hiisi 1.03.37 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähteenmäki Erno EKU 1.19.08 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torpo Timo RaLu 51.29 0.00.00 61.99 60.17
2 Lehtonen Eero UlvUra 53.54 0.02.25 57.73 56.03
3 Ojala Marko UlvUra 55.36 0.04.07 54.53 52.93
4 Heinikangas Tero RaLu 1.06.33 0.15.04 44.36 43.05
5 Rintala Veli-Matti MSParma 1.11.03 0.19.34 40.43 39.24
6 Virtaniemi Saku Palo-88 1.11.20 0.19.51 39.15 38.00
7 Toivio Matti RaPi 1.18.06 0.26.37 34.73 33.71

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piirainen Jyrki Raus 1.48.59 0.00.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 50.40 0.00.00 55.79 54.03
2 Nurmela Timo RasKu 53.25 0.02.45 51.33 49.71
3 Mäkipää Kalevi Hiisi 1.01.45 0.11.05 43.03 41.68
4 Laasonen Mauri TP 1.13.08 0.22.28 35.17 34.07
5 Rantala Pekka SuSe 1.26.10 0.35.30 28.87 27.96
6 Ahokas Petri SuosmSa 1.33.26 0.42.46 25.71 24.91

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahto Pekka Palo-88 1.03.37 0.00.00 30.10 29.96
2 Rajamäki Timo KyRa 1.04.53 0.01.16 27.30 27.18
3 Bärdèn Bror-Gustav NOK 1.22.53 0.19.16 19.64 19.55
Uotila Antti OrPo EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svedström Mats NOK 53.12 0.00.00 43.09 42.35
2 Nummi Esko PunKu 53.47 0.00.35 42.04 41.32
3 Laine Esa TP 54.09 0.00.57 41.18 40.47
4 Ritanotko Markku TuMe 54.46 0.01.34 40.14 39.46
5 Papinsaari Kari KangSK 56.08 0.02.56 38.61 37.95
6 Koskinen Tuomo SuSe 56.41 0.03.29 37.68 37.04
7 Kartaslammi Ari KyRa 1.00.18 0.07.06 34.90 34.31
8 Reiman Juha Hiisi 1.09.52 0.16.40 29.68 29.17
9 Rinne Matti TeuRi 1.12.07 0.18.55 28.32 27.83
10 Koskialho Jouko RaLu 1.34.15 0.41.03 21.34 20.97
Hannukainen Raimo KanSu KES -
Maljanen Raimo KanSu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 41.58 0.00.00 45.86 45.14
2 Oikarinen Pertti SuomRa 44.53 0.02.55 42.34 41.68
3 Hämäläinen Seppo KanSu 45.09 0.03.11 41.56 40.91
4 Nurminen Markku SuosmSa 47.18 0.05.20 39.16 38.55
5 Virtanen Jorma Hiisi 49.58 0.08.00 36.59 36.02
6 Mäkelä Harri SuSe 51.12 0.09.14 35.24 34.69
7 Kares Olli Hiisi 51.30 0.09.32 34.57 34.03
8 Laine Jaakko HS 52.19 0.10.21 33.57 33.04
9 Varjonen Heikki RaLu 53.22 0.11.24 32.46 31.95
10 Tamminen Pentti PertPe 56.03 0.14.05 30.47 30.00
11 Hakanen Kai ValSu 56.30 0.14.32 29.80 29.34
12 Turpeinen Timo VaajTe 58.33 0.16.35 28.35 27.91
13 Koskinen Timo VaHa 1.05.30 0.23.32 24.97 24.59

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Matti KyRa 42.09 0.00.00 37.63 37.59
2 Verha Koitto VaRa 47.14 0.05.05 32.95 32.92
3 Elonen Matti RaLu 48.04 0.05.55 31.76 31.73
4 Jääskeläinen Esko KoKV 48.20 0.06.11 30.97 30.94
5 Kärkkäinen Antero RaLu 50.41 0.08.32 28.95 28.92
6 Latvala Timo EE 54.18 0.12.09 26.47 26.44
7 Heerman Stig RaLu 56.07 0.13.58 25.09 25.06
Penttinen Juha Mesik EIL -
Ketamo Juhani SuSe EIL -
Siitonen Voitto OH KES -
Leppänen Hannu RaTU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eilu Kalevi RaLu 34.50 0.00.00 43.60 43.38
2 Kuusisto Seppo RaLu 38.06 0.03.16 38.66 38.47
3 Houni Mikko EE 43.30 0.08.40 32.82 32.65
4 Rintala Pentti Hiisi 46.11 0.11.21 29.92 29.78
5 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.07.07 0.32.17 19.91 19.81
Valtonen Teuvo Hiisi KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 27.45 0.00.00 34.86 34.81
2 Lammensalo Jaakko Hiisi 36.37 0.08.52 25.10 25.06
3 Mikola Oiva Hiisi 38.06 0.10.21 22.85 22.82
4 Koskinen Jukka Hiisi 40.06 0.12.21 20.50 20.48

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 34.33 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Petteri RaN 56.12 0.00.00 49.85 46.43
2 Tuominen Juho Hiisi 57.12 0.01.00 45.30 42.20
3 Kaihtela Juuso RaLu 1.14.52 0.18.40 31.81 29.63
Vähtäri Niilo RasKa EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemensivu Timi RaLu 32.14 0.00.00 44.61 41.38
2 Jutila Pietu RasKa 35.31 0.03.17 38.46 35.68
3 Kesti Erik RasKa 36.10 0.03.56 35.79 33.19
4 Lehtimäki Juho RaLu 45.41 0.13.27 26.76 24.82
Vähtäri Olli RasKa EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Reiman Antti AngA 23.14 0.00.00
2 Willman Iivari RasKa 25.33 0.02.19
3 Lahti Valtteri RasKa 25.44 0.02.30
4 Nolvi Joona RasKa 32.13 0.08.59
5 Sankelo Sampo LapVi 33.39 0.10.25
6 Lehtimäki Eerik RaLu 35.03 0.11.49
7 Havu Eero RasKa 50.47 0.27.33

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 11.43 0.00.00
2 Kujansuu Aaro RasKa 13.29 0.01.46
3 Niemensivu Roni RaLu 13.37 0.01.54
4 Willman Kasperi RasKa 17.27 0.05.44
5 Lahti Paavo RasKa 18.11 0.06.28
6 Lahti Santeri RasKa 43.51 0.32.08
Nupponen Juho RaLu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Arvela Henri LS-37 15.29 0.00.00
2 Niemensivu Miki RaLu 16.11 0.00.42
3 Toivanen Nico KyRa 20.21 0.04.52
4 Sankelo Verneri KortJV 34.37 0.19.08
Gustafsson Eero UlvUra HYL -
Haikonen Ilmo UlvUra EIL -
Kallioniemi Jami RaLu KES -
Murto Aleksi RasKa EIL -
Lehtonen Elias UlvUra EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Justus RaLu 11.50 0.00.00
Tuominen Rami KanSu EIL -

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leskinen Eemeli Lynx 16.23 0.00.00
2 Kujansuu Lauri RasKa 18.04 0.01.41
3 Seppänen Juuna RaLu 18.18 0.01.55
4 Gustafsson Ilmari UlvUra 19.03 0.02.40