FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rautia-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Topi Koovee 34.45 0.00.00 89.26 88.41
2 Knuuttila Mikko IkNV 36.17 0.01.32 84.99 84.19
3 Virta Jani Trian 38.23 0.03.38 79.88 79.12
4 Sainio Santeri KangSK 38.56 0.04.11 78.29 77.55
5 Repo Ville VeVe 39.57 0.05.12 75.85 75.13
6 Pesu Raino TP 40.46 0.06.01 73.89 73.19
7 Ikävalko Petri KangSK 40.54 0.06.09 73.21 72.52
8 Uitto Ville RasKu 42.16 0.07.31 70.42 69.75
9 Huostila Anssi TP 42.33 0.07.48 69.53 68.87
10 Saarijärvi Hannu TP 42.47 0.08.02 68.73 68.08
11 Mamia Tero Koovee 42.54 0.08.09 68.13 67.48
12 Nurminen Ilkka HS 44.20 0.09.35 65.52 64.90
13 Vennelä Miika KangSK 45.07 0.10.22 63.99 63.38
14 Nurminen Janne HS 45.30 0.10.45 63.06 62.46
15 Räty Harri HiKi 46.31 0.11.46 61.29 60.71
16 Annila Petri Koovee 46.50 0.12.05 60.50 59.92
17 Pohjola Jukka HauSi 46.51 0.12.06 60.09 59.52
18 Aavajärvi Heikki HauSi 46.55 0.12.10 59.63 59.06
19 Pitkänen Jonne TP 47.40 0.12.55 58.31 57.76
20 Väätäinen Olli Hiisi 49.17 0.14.32 56.04 55.51
21 Järvensivu Oula OrPo 49.56 0.15.11 54.95 54.43
22 Parkkinen Jussi AngA 52.29 0.17.44 51.94 51.45
23 Lindberg Lauri HauSi 52.47 0.18.02 51.30 50.82
24 Kivikko Antti HlS 56.57 0.22.12 47.24 46.79
25 Amper Robert Koovee 1.04.11 0.29.26 41.63 41.24
26 Kattelus Juho KangSK 1.05.36 0.30.51 40.46 40.08
27 Kemppinen Mikko LaTa 1.12.13 0.37.28 36.51 36.16
Liuha Jarkko KangSK EIL -
Jokela Juha PäLuLu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karelo Jussi EsSu 46.00 0.00.00 53.19 49.01
2 Riihimäki Mikko Koovee 51.51 0.05.51 45.42 41.85
3 Mäntylä Mika RaN 58.55 0.12.55 38.42 35.40
4 Pyttynen Joakim HlT 1.01.18 0.15.18 35.43 32.64
Pöntinen Henri Koovee HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Petteri Lynx 37.45 0.00.00 60.39 57.51
2 Hytönen Harri RaVa 38.11 0.00.26 58.89 56.08
3 Kankkunen Riku KuoSu 39.42 0.01.57 55.85 53.20
4 Leppänen Kristian LS-37 41.00 0.03.15 53.32 50.79
5 Häkkinen Mika Hiilto 41.53 0.04.08 51.46 49.01
6 Jarva Jukka OrPo 45.30 0.07.45 46.68 44.46
7 Kujansuu Joni Koovee 47.54 0.10.09 43.70 41.62
8 Pirilä Mikko HlS 49.37 0.11.52 41.56 39.58
9 Raes Velipekka HSU 1.05.52 0.28.07 30.83 29.37
10 Olkkonen Tomi-Pekka KangSK 1.20.31 0.42.46 24.84 23.66
Pajula Harri KangSK KES -
Jonkka Jari RasKa KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Märkälä Janne TP 33.54 0.00.00 61.94 60.75
2 Virtanen Antti HlS 35.03 0.01.09 58.91 57.78
3 Kurhinen Tomi RaVa 35.38 0.01.44 56.96 55.87
4 Hiiri Ari HauSi 37.13 0.03.19 53.60 52.57
5 Ojala Jari PirHi 39.59 0.06.05 49.01 48.07
6 Ruuska Vesa KangSK 40.09 0.06.15 47.94 47.02
7 Laitamäki Mika HlT 41.01 0.07.07 46.07 45.19
8 Haapamäki Juha SuSe 41.05 0.07.11 45.15 44.28
9 Suuriniemi Timo HauSi 47.12 0.13.18 38.55 37.81
10 Reiman Markku JäPa 1.21.15 0.47.21 21.97 21.54

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Juha-Pekka TP 32.29 0.00.00 53.62 53.18
2 Kujanpää Jukka KangSK 36.09 0.03.40 47.62 47.23
3 Huostila Markku LamSä 37.59 0.05.30 44.80 44.43
4 Mäki Pekka KangSK 38.28 0.05.59 43.71 43.35
5 Rolig Petri HauSi 38.40 0.06.11 42.97 42.61
6 Ranta Olli PäLuLu 39.21 0.06.52 41.71 41.37
7 Enroth Eero KangSK 40.07 0.07.38 40.41 40.08
8 Jyrkkäranta Jyri Koovee 40.08 0.07.39 39.89 39.57
9 Linnainmaa Pekka PäLuLu 40.41 0.08.12 38.86 38.54
10 Saaranen Timo KyRa 40.55 0.08.26 38.15 37.83
11 Taubert Tero Koovee 42.31 0.10.02 36.24 35.94
12 Koistinen Pasi NaTe 49.22 0.16.53 30.80 30.55
13 Liukkonen Jari IHR 56.27 0.23.58 26.58 26.36
Enroth Vesa TarpSu KES -
Peltola Ilkka IHR EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Jukka TP 28.27 0.00.00 58.09 57.37
2 Ahonen Pekka HauSi 29.35 0.01.08 55.31 54.62
3 Aalto Aimo RaN 30.09 0.01.42 53.72 53.05
4 Granholm Tommi Koovee 32.00 0.03.33 50.10 49.47
5 Pitkänen Juhani TP 33.34 0.05.07 47.27 46.68
6 Kittilä Pekka HlS 34.41 0.06.14 45.27 44.70
7 Uotila Antti OrPo 36.27 0.08.00 42.62 42.09
8 Hyvärinen Vesa KemijU 37.09 0.08.42 41.37 40.86
9 Ylikoski Kari TP 38.11 0.09.44 39.82 39.32
10 Järvinen Jari HlT 39.47 0.11.20 37.80 37.33
11 Lillandt Stefan Kristina 40.58 0.12.31 36.31 35.86
12 Jalanto Esko KangSK 47.48 0.19.21 30.77 30.39
13 Linna Ari HauSi 53.21 0.24.54 27.26 26.92
14 Syrjänen Jukka Koovee 58.52 0.30.25 24.43 24.12
15 Galkin Markku EsSu 1.08.48 0.40.21 20.66 20.40
Vesala Pekka PirHi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 23.58 0.00.00 56.90 56.05
2 Kiiskinen Arto TP 25.38 0.01.40 52.80 52.02
3 Paananen Erkki HauSi 27.54 0.03.56 48.14 47.43
4 Laakso Antero PunKu 29.10 0.05.12 45.70 45.02
5 Jokinen Arto HlS 29.17 0.05.19 45.17 44.50
6 Nyberg Henry Trian 31.30 0.07.32 41.67 41.05
7 Nurminen Jouko TP 31.31 0.07.33 41.32 40.71
8 Vehmaa Hannu Koovee 33.25 0.09.27 38.66 38.09
9 Liukkala Pekka HauSi 33.44 0.09.46 38.00 37.44
10 Laukka John RaVa 33.46 0.09.48 37.66 37.10
11 Lepistö Heikki OrPo 33.51 0.09.53 37.26 36.71
12 Pihlajamaa Martti VetU 33.54 0.09.56 36.91 36.36
13 Kinkki Seppo HyRa 35.28 0.11.30 34.99 34.47
14 Laine Esa TP 36.41 0.12.43 33.55 33.05
15 Leppälä Martti HlS 37.17 0.13.19 32.73 32.25
16 Kartaslammi Ari KyRa 37.28 0.13.30 32.30 31.82
17 Huikkola Markku KangSK 38.32 0.14.34 31.14 30.68
18 Julkunen Pasi TP 41.03 0.17.05 28.98 28.55
19 Lähteenmäki Hannu HlT 42.44 0.18.46 27.60 27.19
20 Koski Harri TarpSu 49.57 0.25.59 23.41 23.06
21 Pohjola Pekka HauSi 50.36 0.26.38 22.91 22.57
Salminen Pertti PäLuLu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritala Ola EE 25.55 0.00.00 46.46 46.14
2 Vesterinen Paavo LHR 26.10 0.00.15 45.63 45.32
3 Arvola Paavo TurSa 28.59 0.03.04 40.85 40.57
4 Lavikainen Jussi KangSK 29.37 0.03.42 39.64 39.37
5 Savonen Esko HlS 29.44 0.03.49 39.15 38.88
6 Ovaska Ari EE 29.45 0.03.50 38.79 38.52
7 Lindstedt Tapio OrPo 30.53 0.04.58 37.04 36.79
8 Roivas Matti UrjU 31.02 0.05.07 36.54 36.29
9 Immanen Pertti OrPo 31.25 0.05.30 35.77 35.53
10 Jarva Risto OrPo 31.45 0.05.50 35.08 34.84
11 Huhta Tapani KangSK 33.38 0.07.43 32.82 32.59
12 Eklund Rolf HS 34.14 0.08.19 31.95 31.73
13 Lahdenniemi Heikki SahKu 36.54 0.10.59 29.37 29.17
14 Haarajoki Matti TP 37.22 0.11.27 28.73 28.54
15 Terävä Seppo XYZ 41.04 0.15.09 25.90 25.72
16 Keränen Kauko UrjU 47.24 0.21.29 22.23 22.08
17 Hovi Kari Jyry 1.07.02 0.41.07 15.57 15.46
Liljedahl Jorma HPV KES -
Karvonen Jorma TarpSu KES -
Turku Vesa HS EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hahto Matti OrPo 24.54 0.00.00 41.74 41.62
2 Rajamäki Matti KyRa 25.53 0.00.59 39.88 39.77
3 Ansamaa Reino RaN 29.52 0.04.58 34.32 34.23
4 Rantakangas Erkki AlajA 30.10 0.05.16 33.75 33.65
5 Penttinen Juha Mesik 30.21 0.05.27 33.31 33.22
6 Halkosaari Severi NiS 33.12 0.08.18 30.24 30.15
7 Paavola Vesa EE 33.17 0.08.23 29.95 29.87
8 Alanissi Olli PäLuLu 33.25 0.08.31 29.62 29.54
9 Mattila Kari EE 35.40 0.10.46 27.55 27.47
10 Jylhä Keijo JRV 37.52 0.12.58 25.76 25.69
11 Valta Matti JRV 38.54 0.14.00 24.90 24.83
12 Ylitalo Antti TP 40.06 0.15.12 23.97 23.91
13 Hartikainen Pertti S. RiSu 41.07 0.16.13 23.21 23.14
14 Henriksson Jouko HlS 42.00 0.17.06 22.55 22.49
15 Teppo Jaakko KoS 42.03 0.17.09 22.36 22.30
16 Kärkkäinen Eero EsSu 43.08 0.18.14 21.63 21.57
17 Pitkänen Heikki JRV 46.01 0.21.07 20.12 20.07
18 Niemi Pentti HauSi 49.15 0.24.21 18.66 18.61
19 Heinonen Heikki LHR 49.32 0.24.38 18.41 18.36
20 Salmela Markku RiSu 53.45 0.28.51 16.83 16.78
21 Latvala Timo EE 57.38 0.32.44 15.57 15.53
22 Korpela Kalevi TP 57.40 0.32.46 15.44 15.40
23 Koivisto Pentti TP 58.44 0.33.50 15.04 15.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 25.42 0.00.00 41.19 40.64
2 Salminen Pertti HlS 27.49 0.02.07 37.72 37.22
3 Rantala Heikki EE 27.58 0.02.16 37.18 36.69
4 Erkkilä Olavi HlS 28.07 0.02.25 36.65 36.17
5 Hovikorpi Aarno HlS 29.28 0.03.46 34.65 34.20
6 Mäenpää Lasse KyRa 30.17 0.04.35 33.41 32.97
7 Nurmo Heikki PunKu 31.24 0.05.42 31.93 31.50
8 Virtanen Ilari HlS 33.17 0.07.35 29.84 29.44
9 Paavola Seppo EE 34.34 0.08.52 28.46 28.08
10 Syväterä Pekka RiSu 35.35 0.09.53 27.39 27.02
11 Juhonsalo Matti LHR 37.38 0.11.56 25.65 25.31
12 Lainema Matti MSParma 38.03 0.12.21 25.12 24.79
13 Kuusisto Kalevi HlT 38.18 0.12.36 24.71 24.38
14 Sulander Heikki EE 39.02 0.13.20 24.01 23.69
15 Hurme Heikki HPV 44.50 0.19.08 20.69 20.42
16 Sukki Martti LHR 46.19 0.20.37 19.83 19.57
17 Iso-Somppi Ahti LoJa 48.10 0.22.28 18.87 18.62
18 Merimäki Eero Keihäs 48.36 0.22.54 18.51 18.27

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 24.26 0.00.00 38.11 37.88
2 Laurila Kalervo KangSK 28.33 0.04.07 32.00 31.81
3 Mikkonen Arvo TarpSu 29.30 0.05.04 30.38 30.20
4 Laurila Pertti EsSu 30.32 0.06.06 28.78 28.61
5 Ranta Esko LS-37 32.39 0.08.13 26.38 26.22
6 Asikainen Ville XYZ 33.18 0.08.52 25.34 25.19
7 Ilonen Tauno TY 33.39 0.09.13 24.56 24.41
8 Mård Leo Kristina 37.12 0.12.46 21.75 21.62
9 Brax Asko TP 37.17 0.12.51 21.23 21.10

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 32.30 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oripelto Viljo Keihäs 48.02 0.00.00
2 Hiiri Lassi HauSi 1.08.51 0.20.49

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerlund Otso Koovee 38.10 0.00.00 54.68 47.56
2 Hakala Petteri RaN 39.42 0.01.32 48.62 42.30
3 Kemppi Mikko KangSK 49.39 0.11.29 35.73 31.08

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schüle Joel Koovee 30.53 0.00.00 47.62 44.09
2 Oksa Antti-Jussi HlS 32.51 0.01.58 43.09 39.90
3 Syrjälä Niilo LHR 39.57 0.09.04 34.05 31.53
4 Naskali Lauri KyRa 41.50 0.10.57 31.20 28.89
5 Mäkipää Rasmus RaN 47.12 0.16.19 26.48 24.52

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alajoutsi Jasper Koovee 19.20 0.00.00
2 Olkkonen Vili KangSK 20.20 0.01.00
3 Heinimaa Valtteri KangSK 23.06 0.03.46
4 Syrjälä Elmeri LHR 24.47 0.05.27
Mustajoki Olli TP EIL -
Salonen Seeti VaHa EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yliaho Joona Koovee 19.15 0.00.00
2 Alajoutsi Oliver Koovee 19.40 0.00.25
3 Nieminen Lauri VaHa 21.34 0.02.19
4 Kaukinen Mikael RaN 21.47 0.02.32
5 Schüle Oliver Koovee 22.08 0.02.53
6 Mäenpää Matias TP 25.44 0.06.29
7 Rantala Valtteri Keihäs 26.12 0.06.57
8 Lehtiniemi Eino RaN 27.03 0.07.48

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Rauli VaHa 17.16 0.00.00
2 Karelo Luukas EsSu 17.23 0.00.07
3 Filppula Juho VaHa 17.59 0.00.43
4 Kopra Jami HlS 18.22 0.01.06
5 Taura Kalle TarpSu 19.43 0.02.27
6 Pitkänen Iiro Koovee 20.15 0.02.59
7 Kurhinen Samuel RaVa 24.36 0.07.20
8 Niemelä Leevi KangSK 25.36 0.08.20
9 Järvensivu Pyry OrPo 26.29 0.09.13
10 Välkki Totte TP 26.59 0.09.43
11 Ojala Aleksi Koovee 27.16 0.10.00
12 Hietala Joni EsSu 28.27 0.11.11
13 Huostila Sampo LamSä 31.56 0.14.40
14 Skyttä Ilari HlS 45.08 0.27.52
Ojala Kalle Koovee HYL -
Liponkoski Aapo TP HYL -
Joensivu Kasper VaHa HYL -
Immonen Matias HlS HYL -
Eerola Jimi VaHa EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rukko Aarne PäLuLu 24.07 0.00.00

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian HiKi 14.17 0.00.00
2 Pesu Akseli TP 17.44 0.03.27
3 Koskinen Eemil TP 20.11 0.05.54
4 Taubert Johannes Koovee 22.30 0.08.13
5 Kulju Kalle Keihäs 24.17 0.10.00
6 Lehtovirta Eetu TP 26.51 0.12.34
7 Ahokas Joni HyRa 28.46 0.14.29
Ritala Arttu TP HYL -
Schüle Elias Koovee EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Joonas TarpSu 14.02 0.00.00
2 Friman Eemeli HyRa 15.39 0.01.37
3 Sipiläinen Julius TP 16.15 0.02.13
4 Taura Elias TarpSu 16.23 0.02.21
5 Lautamäki Topias HlS 16.45 0.02.43
6 Skyttä Akseli TP 20.05 0.06.03
7 Laitila Petteri VaHa 23.18 0.09.16
8 Honkala Noa Koovee 24.05 0.10.03
9 Rukko Niilo PäLuLu 24.37 0.10.35
10 Ritala Samu TP 26.12 0.12.10
11 Ovaska Aleksi TarpSu 32.19 0.18.17
12 Ala-Jaskara Eero KyRa 36.06 0.22.04
Rusanen Toivo VaHa EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Anna-Kaisa Koovee 39.37 0.00.00 78.89 78.00
2 Pesu Mervi TP 45.09 0.05.32 68.79 68.01
3 Niittymäki Johanna HlS 45.56 0.06.19 67.19 66.43
4 Liuha Riina KangSK 46.15 0.06.38 66.31 65.56
5 Annala Vilma KangSK 46.30 0.06.53 65.53 64.79
6 Koivunen Mari LS-37 47.31 0.07.54 63.72 63.00
7 Oksanen Maiju IkNV 48.06 0.08.29 62.54 61.83
8 Sivén Hanna ÄhtU 48.34 0.08.57 61.54 60.84
9 Fagerudd Anna-Sofia Trian 48.45 0.09.08 60.90 60.22
10 Pietilä-Annala Jaana KangSK 51.19 0.11.42 57.48 56.83
11 Schutskoff Mari KangSK 52.03 0.12.26 56.29 55.66
12 Anttila Liisa Koovee 52.20 0.12.43 55.61 54.99
13 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 54.05 0.14.28 53.45 52.85
14 Uotila Taina OrPo 56.05 0.16.28 51.20 50.62
15 Julkunen Sonja TP 56.12 0.16.35 50.74 50.17
16 Mäkitalo Kaisa KauKa 58.10 0.18.33 48.69 48.14
17 Hiekkalahti Heli MSParma 1.00.08 0.20.31 46.78 46.25
18 Hietaoja Nelli HS 1.00.27 0.20.50 46.21 45.69
19 Jalanto Essi KangSK 1.01.51 0.22.14 44.85 44.34
20 Leriche Clotilde TP 1.03.41 0.24.04 43.25 42.76
21 Galkin Annukka EsSu 1.05.32 0.25.55 41.73 41.26
22 Mäkitalo Veera KauKa 1.08.10 0.28.33 39.83 39.38
23 Juga Laura Trian 1.14.01 0.34.24 36.42 36.01
24 Mäntylä Terhi RaN 1.22.22 0.42.45 32.49 32.12
Kolehmainen Hanne LaTa KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helen Päivi HlS 31.38 0.00.00
2 Erämaja Johanna HlT 46.25 0.14.47
Olkkonen Tuulikki KangSK EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 36.07 0.00.00 46.76 44.76
2 Rantanen Mari KeU 46.32 0.10.25 34.93 33.44
3 Matinheikki Sanna TP 49.49 0.13.42 31.36 30.02
4 Naskali Liisa KyRa 56.05 0.19.58 26.73 25.58
5 Merimäki Marianne Keihäs 1.16.13 0.40.06 18.83 18.03

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Sari SuSe 26.53 0.00.00 57.74 56.94
2 Paronen Anniina HlS 27.47 0.00.54 54.47 53.72
3 Vainionpää Hanna HlS 35.46 0.08.53 41.23 40.66
4 Laurila Anneli Trian 36.25 0.09.32 39.43 38.88
5 Schüle Katja Koovee 44.16 0.17.23 31.56 31.12
6 Järvensivu Nina OrPo 50.39 0.23.46 26.82 26.44
7 Salonen Eeva-Liisa Koovee 51.32 0.24.39 25.60 25.25

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Satu RaN 34.20 0.00.00 43.44 41.03
2 Seppälä Anu EE 34.31 0.00.11 41.05 38.77
3 Annila Heli Koovee 36.42 0.02.22 36.57 34.55
4 Järvinen Tuija HlT 38.01 0.03.41 33.35 31.50

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 25.40 0.00.00 58.20 57.14
2 Lusa Sirpa TP 28.34 0.02.54 51.58 50.64
3 Rajamäki Terhi KangSK 29.08 0.03.28 49.87 48.96
4 Laasonen Kirsi TP 34.24 0.08.44 41.65 40.89
5 Jokinen Irma TurSa 34.26 0.08.46 41.01 40.27
6 Laurila Saija KangSK 35.02 0.09.22 39.73 39.01
7 Jalanto Terttu KangSK 36.54 0.11.14 37.17 36.49
8 Annila Päivi TP 37.01 0.11.21 36.50 35.84
9 Uotila Terhi OrPo 46.34 0.20.54 28.58 28.06
10 Toivanen Tuula RaN 47.19 0.21.39 27.69 27.19
11 Virtanen Marjo Hiisi 59.33 0.33.53 21.66 21.27
Antila Suvi PäLuLu KES -
Kihlström Kirsi RastiE4 EIL -
Honkanen Päivi HyRa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Arja OrPo 27.59 0.00.00 49.75 46.98
2 Niemi Tuire TP 29.32 0.01.33 43.61 41.18
3 Lavikainen Pirjo KangSK 43.49 0.15.50 27.01 25.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Vellamo OK77 24.59 0.00.00 43.19 42.90
2 Kajava Ritva HlS 26.25 0.01.26 40.08 39.81
3 Pitkänen Eila JRV 28.34 0.03.35 36.36 36.11
4 Mononen Ritva HlS 29.27 0.04.28 34.58 34.35
5 Salonen Marja-Liisa HauSi 31.03 0.06.04 32.14 31.93
6 Kukkonen Marja RaKaS 31.46 0.06.47 30.78 30.58
7 Nurminen Eija TP 38.41 0.13.42 24.76 24.59
8 Lindsten Ulla Jyry 38.46 0.13.47 24.18 24.02
9 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 40.02 0.15.03 22.91 22.76
Turku Kaija HS EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 27.43 0.00.00 41.72 41.50
2 Kemppi Tuula MSParma 28.32 0.00.49 39.31 39.10
3 Ahonen Ulla HlS 32.26 0.04.43 33.51 33.34
4 Ketola Paula LoJa 36.31 0.08.48 28.82 28.66
5 Salmela Juulia RiSu 38.06 0.10.23 26.71 26.57
Syväterä Hillevi RiSu KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 28.18 0.00.00 38.35 36.15
2 Virtanen Raija HlS 38.40 0.10.22 25.97 24.47
3 Brax Leena TP 53.09 0.24.51 17.36 16.36

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Siren Saara TP EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Salla TP 32.40 0.00.00 55.67 53.58
2 Lehtinen Jenna HlS 34.43 0.02.03 50.42 48.53
3 Kivikko Jenni HlS 39.15 0.06.35 42.86 41.25
4 Korhonen Saara SKUusi 42.19 0.09.39 38.14 36.71
5 Järvensivu Silja OrPo 46.24 0.13.44 33.32 32.06

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Kaisa TP 29.47 0.00.00 52.20 51.35
2 Lehtinen Meiju HlS 33.30 0.03.43 45.41 44.68
3 Joensivu Inka VaHa 34.16 0.04.29 43.43 42.72
4 Välkki Lotta TP 36.17 0.06.30 40.09 39.44
5 Järventausta Ennimaria KyRa 38.14 0.08.27 37.18 36.57
6 Jokinen Johanna Eräp 44.39 0.14.52 31.09 30.58
7 Hirvonen Julia KyRa 47.27 0.17.40 28.55 28.09
8 Leinamo Reetta Keihäs 55.07 0.25.20 23.98 23.59
Virtanen Heta HlS EIL -
Mäenpää Maija HlS EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Sonja Keihäs 23.22 0.00.00
2 Kiuru Milja VaHa 27.18 0.03.56
3 Kurhinen Anna RaVa 28.27 0.05.05
4 Laine Anni TP 33.45 0.10.23
5 Tikkakoski Ilona TP 33.50 0.10.28
6 Honkala Kia Koovee 36.35 0.13.13
7 Filppula Ella VaHa 36.44 0.13.22
8 Mäki Sofia Koovee 2.06.20 1.42.58

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Katri KangSK 19.06 0.00.00
2 Ojala Jenny Koovee 21.32 0.02.26
3 Leppänen Netta Keihäs 22.40 0.03.34
4 Pesu Vilma TP 23.44 0.04.38
5 Virtanen Reeta HlS 27.08 0.08.02
6 Översti Elli VaHa 27.33 0.08.27
7 Linnainmaa Katja PäLuLu 37.13 0.18.07

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Eevi Keihäs 16.06 0.00.00
2 Heinimaa Venla KangSK 16.35 0.00.29
3 Schmidt Emilia TP 17.32 0.01.26
4 Laitamäki Lotta HlT 18.55 0.02.49
5 Olkkonen Veera KangSK 19.04 0.02.58
6 Laine Noora TP 20.42 0.04.36
7 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 21.09 0.05.03
8 Kontio Kirsi KangSK 23.08 0.07.02
9 Linnainmaa Annukka PäLuLu 29.02 0.12.56
Pajula Siiri KangSK HYL -
Matinheikki Liisa TP KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sipilä Mia KangSK 14.50 0.00.00
2 Haapamäki Kerttu HyRa 15.31 0.00.41
3 Översti Liisa VaHa 16.54 0.02.04
4 Lehtinen Heini HauSi 30.43 0.15.53
Pitkänen Sinna TP HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Naskali Johanna KyRa 26.57 0.00.00
2 Raimovaara Emma HlS 28.58 0.02.01
3 Salonen Heidi Koovee 31.53 0.04.56
4 Rantanen Linnea SKUusi 47.06 0.20.09
5 Nieminen Reetta VaHa 50.42 0.23.45
Väistökoski Meri TP EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enroth Emma TarpSu 13.21 0.00.00
2 Karelo Olivia EsSu 14.12 0.00.51
3 Lämsä Moona VaHa 14.41 0.01.20
4 Leppänen Sara Keihäs 15.47 0.02.26
5 Enroth Jenna TarpSu 15.58 0.02.37
6 Yliaho Reetta Koovee 16.33 0.03.12
7 Syrjälä Alina LHR 17.41 0.04.20
8 Mäntylä Venja RaN 18.04 0.04.43
9 Lauttajärvi Siiri VaHa 18.40 0.05.19
10 Taubert Hertta Koovee 19.24 0.06.03
11 Ala-Jaskara Veera KyRa 23.54 0.10.33
12 Liuha Vilma KangSK 25.26 0.12.05
13 Laamanen Karoliina TarpSu 27.36 0.14.15
14 Karelo Linnea EsSu 33.49 0.20.28
15 Suojoki Milla PäLuLu 51.18 0.37.57
Pajula Eveliina KangSK EIL -
Korhonen Nella TarpSu EIL -