FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keski-Karjalan Rastin kansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 1.16.13 0.00.00 74.05 72.52
2 Fjällström Tuomas KangSK 1.22.50 0.06.37 65.58 64.22
3 Bruguière André RaN 1.40.08 0.23.55 52.13 51.06
Kauria Niko ORa KES -
Vokulov Oleg KR KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vanninen Petri EKP 2.01.45 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Marko TuuSe 1.01.10 0.00.00 45.67 43.81
2 Tonder Mika SKVuoksi 1.01.58 0.00.48 43.39 41.62
3 Turkki Antti ORa 1.04.42 0.03.32 39.94 38.31
4 Kokkonen Timo KaSu 1.16.36 0.15.26 32.37 31.05
5 Miikki Jussi SKVuoksi 1.17.34 0.16.24 30.61 29.37

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Anssi KR 1.03.13 0.00.00 46.74 45.07
2 Koivusalo Juha IlU 1.10.39 0.07.26 40.93 39.46
3 Munck Jarmo ORa 1.10.52 0.07.39 39.91 38.48
4 Rönkkö Roope TuuSe 1.10.58 0.07.45 38.96 37.57
5 Vornanen Juha JoS 1.11.34 0.08.21 37.75 36.40
6 Kettunen Petri KR 1.15.18 0.12.05 35.04 33.78
7 Ruokolainen Jouni RasPi 1.20.47 0.17.34 31.88 30.73
8 Korhonen Arto RasPi 1.23.23 0.20.10 30.12 29.04

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauria Juha ORa 59.15 0.00.00 43.42 42.68
2 Niiranen Ari KR 1.02.30 0.03.15 40.39 39.70
3 Takaoja Vesa ORa 1.14.52 0.15.37 33.07 32.51
4 Kellokumpu Seppo KaSu 1.17.24 0.18.09 31.37 30.83
5 Pietilä Hannu KaSu 1.18.11 0.18.56 30.44 29.92
6 Härkönen Risto EnonkU 1.23.41 0.24.26 27.86 27.38
7 Myllys Jussi ORa 1.29.33 0.30.18 25.50 25.06
8 Honkanen Jarmo RasPi 2.58.12 1.58.57 12.54 12.33
Inkeri Pekka ORa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vairinen Risto KontU 1.01.00 0.00.00 53.62 52.55
2 Laiho Hannu RaVa 1.01.18 0.00.18 51.75 50.72
3 Kosonen Hannu ORa 1.13.08 0.12.08 42.04 41.20
4 Volotinen Jouni IlU 1.19.37 0.18.37 37.38 36.64
5 Heikura Jukka TuuSe 1.24.42 0.23.42 33.98 33.30
Jeskanen Taito IlU KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Seppo KontU 49.38 0.00.00 52.29 51.52
2 Pietikäinen Markku JoKu 50.25 0.00.47 50.38 49.63
3 Kovanen Veikko SKVuoksi 54.01 0.04.23 45.99 45.31
4 Tikkanen Tapio SaSu 55.10 0.05.32 44.02 43.37
5 Piironen Markku KR 55.27 0.05.49 42.79 42.16
6 Höglund Risto ORa 59.50 0.10.12 38.73 38.16
7 Jylhä Kari JoKu 1.04.54 0.15.16 34.85 34.33
Laaksamo Seppo LipTa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Pekka KeU 51.11 0.00.00 50.98 51.15
2 Karvonen Jorma SOC 51.13 0.00.02 49.99 50.16
3 Peippo Tapio SKVuoksi 52.41 0.01.30 47.67 47.83
4 Lakanen Ensio VaajTe 53.53 0.02.42 45.70 45.86
5 Herttuainen Vesa RaKaS 1.10.48 0.19.37 34.09 34.21
6 Leino Tapio HS 1.13.34 0.22.23 32.14 32.25
7 Rautanen Kyösti TuuSe 1.17.57 0.26.46 29.71 29.81
8 Ruokolainen Hannu KR 1.18.54 0.27.43 28.73 28.83
9 Vaittinen Pentti HS 1.37.22 0.46.11 22.78 22.86

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahtiainen Pertti KR 48.00 0.00.00 32.09 31.14
2 Kyyrönen Heikki KS 55.32 0.07.32 27.22 26.41
3 Lahtinen Reijo ORa 59.40 0.11.40 24.85 24.11
4 Vinni Taisto LipTa 1.06.00 0.18.00 22.02 21.37
5 Haarala Vesa LipTa 1.28.20 0.40.20 16.13 15.65
6 Kettunen Erkki SäynSa 1.31.01 0.43.01 15.34 14.88
7 Keijonen Esko LipTa 1.50.48 1.02.48 12.34 11.97
Nousiainen Pekka KR HYL -
Heinonen Jouko LS-37 HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitomäki Uolevi KR 1.08.52 0.00.00 24.98 24.07
2 Salmi Tarmo JoKu 1.13.57 0.05.05 22.39 21.58
3 Kilo Esko LappRi 1.21.02 0.12.10 19.63 18.92
Lavikainen Mauno LipTa KES -
Rautasalo Pertti LipTa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Ilkka KR 1.16.21 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvenpää Antti SaSu 1.12.30 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkanen Eppu RasPi 1.21.27 0.00.00 37.94 34.26
2 Liukka Elias KR 1.27.39 0.06.12 32.62 29.45
3 Hummelholm Petka KR 1.29.05 0.07.38 29.49 26.63

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Eemeli KaSu 39.34 0.00.00 44.58 42.25
2 Turkki Eero ORa 39.44 0.00.10 41.06 38.92
3 Miikki Veeti SKVuoksi 59.54 0.20.20 25.03 23.72

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppänen Antti ORa 55.28 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Makkonen Jonne LipTa 14.35 0.00.00
2 Juntunen Henrik KR 20.31 0.05.56
3 Mukkala Jonne KR 21.48 0.07.13
Vanhanen Veikka Kari KeKaRa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rönkkö Jaakko KR 13.54 0.00.00
2 Pajari Antti SKVuoksi 17.05 0.03.11
Salmi Eero HS EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Hanna KR 1.00.43 0.00.00 63.70 63.67
2 Toiviainen Anni SKVuoksi 1.05.07 0.04.24 58.41 58.38
3 Talbonen Linda KR 1.06.36 0.05.53 56.14 56.11
4 Väisänen Mari KR 1.07.28 0.06.45 54.46 54.44
5 Pötry Mervi KR 1.09.02 0.08.19 52.29 52.27
6 Tonder Marja AlatPi 1.11.25 0.10.42 49.65 49.62
7 Silvennoinen Tarja KR 1.15.06 0.14.23 46.35 46.33
8 Rautanen Eeva TuuSe 1.29.46 0.29.03 38.06 38.04
9 Maijala Meri LapVe 1.30.01 0.29.18 37.24 37.22
10 Väkeväinen Tuuli SäynSa 1.41.48 0.41.05 32.30 32.28

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskelainen Teija HS 1.12.02 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Mira LipTa 1.18.47 0.00.00 30.13 27.31
2 Päivinen Sonja KaSu 1.20.34 0.01.47 27.99 25.37
3 Hoikkanen Maija AnttU 1.48.30 0.29.43 19.69 17.84
Elovaara-Salmi Anna HS KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mari SKVuoksi 1.31.19 0.00.00
Elovaara Minna RaKaS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemetti Tarja LipTa 1.23.51 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 42.57 0.00.00 46.17 46.50
2 Mäntynen Anne KR 51.16 0.08.19 37.23 37.50
3 Liukka Heli KR 53.18 0.10.21 34.41 34.66
4 Kauria Pirjo ORa 55.46 0.12.49 31.56 31.78
Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rämänen Pirjo IlU 58.30 0.00.00 28.88 26.94
2 Lipsanen Maija LipTa 1.00.23 0.01.53 26.58 24.79
3 Rautasalo Anneli KR 1.10.12 0.11.42 21.66 20.20
Vehomäki Pirkko ORa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 49.28 0.00.00
2 Laine Anneli RaVa 1.07.09 0.17.41

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 43.43 0.00.00
2 Lakanen Sirpa MuuRa 46.43 0.03.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautasalo Iina KR 59.36 0.00.00
2 Ruokolainen Jenni RasPi 1.02.22 0.02.46

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Kerttu ORa 1.02.45 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mukkala Jonna KR 18.24 0.00.00
2 Tonder Oona SKVuoksi 20.44 0.02.20
3 Väisänen Iida-Maria KR 20.53 0.02.29
4 Pajari Maija SKVuoksi 21.08 0.02.44
5 Vehomäki Suvi ORa 43.47 0.25.23
Kokkonen Meeri KaSu EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pirinen Oona KeKaRa 14.34 0.00.00
2 Toivanen Vilma KeKaRa 18.37 0.04.03
3 Makkonen Iisa Maria LipTa 22.52 0.08.18

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppänen Nuutti ORa 17.05 0.00.00
2 Mukkala Jonni KR 36.11 0.19.06

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kostamo Tiina Elina KeKaRa 21.07 0.00.00
2 Kostamo Hanna Emilia KeKaRa 21.54 0.00.47
3 Pötry Miia KR 26.12 0.05.05
4 Tonder Ilona SKVuoksi 26.31 0.05.24