FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kalevan Rasti kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 41.12 0.00.00 76.98 74.60
2 Bruguière André RaN 48.48 0.07.36 63.78 61.80
3 Uusivirta Risto RasTiimi 48.57 0.07.45 62.37 60.44
4 Fjällström Tuomas KangSK 49.17 0.08.05 60.74 58.86
5 Niemelä Hannu RasTiimi 49.44 0.08.32 58.99 57.17
6 Rautanen Marko TuuSe 49.54 0.08.42 57.60 55.82
7 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.01.31 0.20.19 45.76 44.34
8 Ropponen Mika RasPi 1.05.53 0.24.41 41.82 40.53
9 Heckrodt Jesse ORa 1.20.25 0.39.13 33.53 32.49

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkanen Jarmo RasPi 56.52 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Mika LipTa 1.00.05 0.00.00 34.83 34.48
2 Aalto Erno LipTa 1.13.35 0.13.30 26.30 26.05
3 Vanninen Petri EKP 1.20.36 0.20.31 22.07 21.85

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lisitsin Kai Kerkesix 53.40 0.00.00
2 Kokkonen Timo KaSu 1.00.11 0.06.31
Arovainio Petteri RasTiimi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Risto LipTa 42.07 0.00.00 40.19 37.45
2 Rönkkö Roope TuuSe 47.31 0.05.24 34.28 31.95
3 Vornanen Juha JoS 48.25 0.06.18 32.34 30.13
4 Koivusalo Juha IlU 56.44 0.14.37 26.48 24.67
Laitinen Tuomo SäynSa EIL -
Vuorenpää Tuomo Navi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 38.02 0.00.00 54.29 53.83
2 Noponen Pekka S-JKL 40.08 0.02.06 50.34 49.92
3 Huotari Arto KuPe 42.41 0.04.39 46.30 45.91
4 Forsberg Matti SäynSa 45.35 0.07.33 42.38 42.03
5 Höstman Stefan Malax 47.47 0.09.45 39.51 39.17
6 Kellokumpu Seppo KaSu 53.36 0.15.34 34.39 34.10
7 Kirjavainen Lassi JuuanJä 56.09 0.18.07 32.04 31.77
Pietilä Hannu KaSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 32.28 0.00.00 57.96 57.11
2 Laiho Hannu RaVa 33.28 0.01.00 55.29 54.48
3 Jeskanen Taito IlU 35.48 0.03.20 50.81 50.06
4 Vairinen Risto KontU 35.59 0.03.31 49.68 48.95
5 Heiskanen Hannu SonPa 48.34 0.16.06 36.16 35.63
6 Volotinen Jouni IlU 51.37 0.19.09 33.42 32.93
7 Hyttinen Jukka LipTa 56.48 0.24.20 29.82 29.38
8 Heikura Jukka TuuSe 59.10 0.26.42 28.10 27.68
9 Salminen Arto KeKaRa 1.00.08 0.27.40 27.12 26.72
10 Turunen Jouni TuuSe 1.52.42 1.20.14 14.19 13.98

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 35.38 0.00.00 49.28 48.40
2 Pietikäinen Markku JoKu 36.05 0.00.27 47.20 46.36
3 Turpeinen Seppo KontU 37.31 0.01.53 44.00 43.21
4 Kiiskinen Eero RasPi 40.28 0.04.50 39.49 38.78
5 Laaksamo Seppo LipTa 44.03 0.08.25 35.08 34.45
6 Jylhä Kari JoKu 46.11 0.10.33 32.32 31.74

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Eero SuomRa 35.26 0.00.00 50.04 49.86
2 Kokkonen Hannu RasPi 36.27 0.01.01 47.73 47.56
3 Lakanen Ensio VaajTe 38.58 0.03.32 43.80 43.64
4 Ovaska Ari EE 42.12 0.06.46 39.65 39.51
5 Karvonen Jorma SOC 44.07 0.08.41 37.18 37.04
6 Rautanen Kyösti TuuSe 44.36 0.09.10 36.03 35.90
7 Venho Kari MaMa 45.05 0.09.39 34.90 34.78
8 Heinonen Kari KuoSu 1.12.25 0.36.59 21.27 21.19
Loikkanen Hannes SaSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyyrönen Heikki KS 43.36 0.00.00 28.47 29.77
2 Mikkonen Lauri KontU 52.05 0.08.29 23.12 24.18
3 Ropponen Hemmo RasPi 1.05.22 0.21.46 17.85 18.67
4 Kettunen Kimmo SäynSa 1.17.33 0.33.57 14.57 15.23
5 Keijonen Esko LipTa 1.21.03 0.37.27 13.48 14.09
Kettunen Erkki SäynSa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 44.08 0.00.00 22.79 22.76
2 Kolu Veikko KeKaRa 54.34 0.10.26 17.74 17.72
3 Lavikainen Mauno LipTa 55.24 0.11.16 16.79 16.77
4 Tiili Kauko KontU 58.08 0.14.00 15.36 15.33
5 Rautasalo Pertti LipTa 1.02.37 0.18.29 13.65 13.63

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 50.17 0.00.00
2 Mononen Reino SuomRa 1.51.29 1.01.12
Pelkonen Pentti KeKaRa KES -
Tarvainen Kalevi HS KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvenpää Antti SaSu 43.46 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivanen Elmeri KS 35.50 0.00.00 48.89 46.32
2 Honkanen Eppu RasPi 40.43 0.04.53 41.74 39.54
3 Hyvönen Robert RasTiimi 42.44 0.06.54 38.54 36.51
4 Koirikivi Riku RasTiimi 1.03.04 0.27.14 25.28 23.95
5 Koivusalo Kalle IlU 1.06.30 0.30.40 23.18 21.96
Lampinen Aaro SKUusi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Hannu KuPe 29.18 0.00.00
2 Kokkonen Eemeli KaSu 32.41 0.03.23
Pirinen Oskari KeKaRa EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Henna RasTiimi 41.48 0.00.00 61.96 61.44
2 Maijala Meri LapVe 43.37 0.01.49 58.39 57.90
3 Tiitto Johanna RasTiimi 50.11 0.08.23 49.89 49.47
4 Väkeväinen Tuuli SäynSa 50.12 0.08.24 49.01 48.60
5 Rautanen Eeva TuuSe 50.52 0.09.04 47.52 47.12
6 Rantanen Emilia MSParma 52.10 0.10.22 45.51 45.13
7 Repo Minttu-Maija ORa 1.05.35 0.23.47 35.54 35.24
8 Tanskanen Anni IisVi 1.08.19 0.26.31 33.49 33.21
9 Virjula Laura Navi 1.10.52 0.29.04 31.67 31.41
10 Tiitto Katariina RasTiimi 1.14.12 0.32.24 29.67 29.42

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajaus Iina SiiRa 58.32 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Sonja KaSu 42.22 0.00.00
2 Hoikkanen Maija AnttU 55.21 0.12.59

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Tuula KeKaRa 42.01 0.00.00 34.85 34.76
2 Klemetti Tarja LipTa 44.54 0.02.53 31.39 31.30
3 Haverinen Tuula KaSu 45.09 0.03.08 30.00 29.92
4 Pakkala Pigga S-JKL 1.06.47 0.24.46 19.46 19.41
5 Kyllönen Marjut KuPe 1.18.17 0.36.16 15.90 15.86

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Ulla KaSu 44.12 0.00.00
2 Pelkonen Päivi KeKaRa 50.13 0.06.01

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rämänen Pirjo IlU 32.01 0.00.00 43.90 39.91
2 Lipsanen Maija LipTa 34.56 0.02.55 39.22 35.66
3 Malinen Paula KaSu 38.51 0.06.50 34.37 31.24
4 Hyttinen Sointu LipTa 40.33 0.08.32 32.06 29.15
5 Juntunen Eija KuPe 42.34 0.10.33 29.71 27.02
6 Haapala Aija LipTa 47.08 0.15.07 26.09 23.72
7 Laine Anneli RaVa 1.02.04 0.30.03 19.25 17.50

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa MuuRa 40.11 0.00.00
Päivinen Marja KeKaRa EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 1.02.06 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyllönen Saini KuPe 35.26 0.00.00 39.35 34.98
2 Haverinen Riikka KaSu 37.18 0.01.52 35.52 31.57
3 Olkkonen Tiia RasTiimi 42.41 0.07.15 29.40 26.13
4 Höstman Ellinor Solf 1.20.01 0.44.35 14.81 13.17

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Tuuli TuuSe 59.21 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Triipponen Vanni KuPe 1.02.15 0.00.00
Turunen Pilvi TuuSe KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mukkala Jonne KR 28.12 0.00.00
2 Makkonen Jonne LipTa 29.07 0.00.55

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkonen Meeri KaSu 21.06 0.00.00
2 Väisänen Iida-Maria KR 33.39 0.12.33
3 Mukkala Jonna KR 33.51 0.12.45

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Henrik KR 20.51 0.00.00
2 Rönkkö Jaakko KR 21.00 0.00.09
3 Lisitsin Arttu KR 23.33 0.02.42
4 Mukkala Jonni KR 26.02 0.05.11
5 Triipponen Vetja KuPe 33.50 0.12.59

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruotsalainen Mimmi KR 23.28 0.00.00
2 Pirinen Oona KeKaRa 25.16 0.01.48
3 Kylmälä Maire SiiRa 32.53 0.09.25
4 Pötry Miia KR 47.01 0.23.33

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskelainen Teija HS 1.43.56 0.00.00