FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Muuratsalon keskimatka, ip
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorvisto Juha VaajTe 33.02 0.00.00 91.81 91.58
2 Lakanen Jani Koovee 33.12 0.00.10 91.00 90.76
3 Taanila Vesa IkNV 33.55 0.00.53 88.73 88.50
4 Karppinen Aleksi IkNV 34.21 0.01.19 87.28 87.05
5 Silvennoinen Santeri KR 34.27 0.01.25 86.68 86.46
5 Anttolainen Aleksi LS-37 34.27 0.01.25 86.68 86.46
7 Saari Aki VaajTe 34.43 0.01.41 85.35 85.12
8 Ahonen Jere KangSK 34.45 0.01.43 84.93 84.71
9 Räsänen Markus KuoSu 34.53 0.01.51 84.27 84.05
10 Parkkinen Jarno Koovee 35.16 0.02.14 83.02 82.81
11 Manninen Heikki AnttU 35.36 0.02.34 81.92 81.70
12 Huikko Petteri VaajTe 35.40 0.02.38 81.44 81.23
13 Oikarinen Lauri PelPo 36.17 0.03.15 79.73 79.52
14 Karjalainen Teemu VaajTe 36.37 0.03.35 78.69 78.48
15 Aaltio Aapo KuoSu 36.42 0.03.40 78.19 77.99
16 Kallio Kari Koovee 37.15 0.04.13 76.72 76.52
17 Rautanen Mika TuuSe 37.34 0.04.32 75.77 75.57
18 Ylinen Juho IkNV 37.43 0.04.41 75.15 74.96
19 Häkkinen Janne PelPo 38.52 0.05.50 72.63 72.44
20 Sipilä Jari VaajTe 39.12 0.06.10 71.72 71.53
21 Keskisaari Ville SWE 39.39 0.06.37 70.61 70.42
22 Vartiainen Juha KuoSu 39.48 0.06.46 70.05 69.87
23 Nissinen Jani KuoSu 40.43 0.07.41 68.19 68.01
24 Valkonen Lauri LS-37 40.51 0.07.49 67.68 67.50
25 Kotamäki Iivo IkNV 41.25 0.08.23 66.47 66.30
26 Sopo Aleksi KuoSu 41.27 0.08.25 66.13 65.96
27 Snellman Tomas RaLu 41.53 0.08.51 65.17 65.00
28 Koskinen Roope KR 42.00 0.08.58 64.71 64.55
29 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 44.22 0.11.20 61.00 60.84
30 Lassila Ari-Pekka Koovee 45.12 0.12.10 59.62 59.46
31 Salvioni Gianluca VaajTe 46.30 0.13.28 57.70 57.55
32 Väisänen Henrik MSParma 47.51 0.14.49 55.83 55.68
33 Truhponen Mikko SaPu 48.34 0.15.32 54.76 54.62
34 Häkkinen Aapo SaPu 49.53 0.16.51 53.08 52.95
35 Mänty Sami HirvHe 51.26 0.18.24 51.26 51.12
36 Järvinen Jari VaajTe 55.03 0.22.01 47.68 47.55
37 Partti Jussi Navi 59.58 0.26.56 43.57 43.46
Pirttiniemi Juho SaPu EIL -
Pajunen Jere KR EIL -
Matilainen Juha LS-37 EIL -
Teivaanmäki Pekka KeuKi HYL -
Juopperi Sami-Petteri PelPo EIL -
Hautala Jarkko VaajTe EIL -
Kautto Lasse VaajTe EIL -
Kujala Jouni Pohjant HYL -
Nyrhinen Jaakko YKV KES -
Väisänen Patrik KS EIL -
Torpo Lasse RaLu EIL -
Taivainen Juho-Matti PelPo EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajula Harri LapVi 35.23 0.00.00 67.98 67.85
2 Silvasti Heikki JRV 36.29 0.01.06 64.52 64.39
3 Hämäläinen Ari JRV 38.05 0.02.42 60.46 60.34
4 Ronkainen Teemu JRV 45.14 0.09.51 49.76 49.66
5 Ekonoja Antti PelPo 45.54 0.10.31 47.91 47.82
6 Siivonen Jere Koovee 46.55 0.11.32 45.78 45.69
7 Pesola Antti KPV 50.21 0.14.58 41.63 41.55
Koskinen Petteri JRV HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorri Pietari VaajTe 35.25 0.00.00 58.99 58.40
2 Pietiläinen Juha RastiE4 36.20 0.00.55 56.64 56.07
3 Kettunen Heikki ViPa 36.56 0.01.31 54.87 54.32
4 Nurminen Joonas JRV 39.56 0.04.31 49.96 49.46
5 Rahkila Pyry VaajTe 41.41 0.06.16 47.11 46.64
6 Heiskanen Ilkka EnonkU 42.20 0.06.55 45.65 45.19
7 Kuusivaara Janne EsAk 46.40 0.11.15 40.74 40.33
8 Vesisenaho Mikko LohiRa 49.35 0.14.10 37.71 37.33
9 Tiirikainen Samuli JRV 50.34 0.15.09 36.36 35.99
10 Lindholm Antti PerhKi 57.04 0.21.39 31.67 31.35
11 Niva Pasi LaiVe 1.15.53 0.40.28 23.40 23.17
Kalajo Aku S-JKL EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Raimo SaPu 36.33 0.00.00 54.91 54.65
2 Björkqvist Niklas HlS 38.08 0.01.35 51.97 51.73
3 Hyvönen Sakari KuoSu 38.43 0.02.10 50.54 50.30
4 Peltola Matti KeuKi 39.35 0.03.02 48.80 48.57
5 Kokkonen Anssi KR 41.46 0.05.13 45.65 45.43
6 Mauriala Jarmo Koovee 42.24 0.05.51 44.38 44.17
7 Aarrejoki Heikki VaajTe 46.43 0.10.10 39.74 39.55
8 Mönttinen Sami RastiE4 46.45 0.10.12 39.17 38.99
9 Puranen Jarkko TP 47.37 0.11.04 37.93 37.75
10 Ritvanen Paavo Pihkan 55.38 0.19.05 32.02 31.87
11 Manerus Eero PetPe 56.01 0.19.28 31.35 31.20
12 Iitti Jukka RastiE4 58.29 0.21.56 29.60 29.46
13 Kohvakka Hannu Kalske 1.04.38 0.28.05 26.39 26.27

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 28.42 0.00.00 53.81 53.11
2 Virtanen Markku LamSä 29.12 0.00.30 52.36 51.68
3 Tuomisto Juha VaaSu 29.54 0.01.12 50.61 49.96
4 Veijola Seppo IinYr 30.12 0.01.30 49.60 48.95
5 Valkonen Pasi IHR 30.23 0.01.41 48.79 48.16
6 Ilmonen Matti IPR 30.33 0.01.51 48.02 47.40
7 Tonteri Heikki Navi 31.48 0.03.06 45.65 45.05
8 Lahtinen Jari IHR 34.20 0.05.38 41.83 41.29
9 Joutsensaari Jarmo KangSK 37.25 0.08.43 37.97 37.48
10 Mäkelä Markku VirtU 38.22 0.09.40 36.63 36.15
11 Alvoittu Petri ViPa 38.28 0.09.46 36.13 35.66
12 Lerssi Juha KPV 38.44 0.10.02 35.48 35.02
13 Thitz Eero SaSu 40.20 0.11.38 33.69 33.25
14 Backman Kari IinYr 43.12 0.14.30 31.10 30.69
15 Hakuli Kari KeU 43.22 0.14.40 30.62 30.23
16 Hämynen Petri ÄäSa 44.13 0.15.31 29.69 29.30

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Timo KPV 31.58 0.00.00 49.31 48.67
2 Oikarinen Jarmo TP 32.00 0.00.02 48.64 48.01
3 Ylönen Juhani VaajTe 35.46 0.03.48 42.97 42.41
4 Laukkarinen Kari TVV 36.07 0.04.09 42.00 41.47
5 Särkkä Seppo VaajTe 36.22 0.04.24 41.17 40.65
6 Heikkinen Juha Pihkan 37.43 0.05.45 39.18 38.67
7 Vornanen Pekka SuoVa 38.25 0.06.27 37.95 37.46
8 Tiusanen Hannu SaSu 39.20 0.07.22 36.56 36.10
9 Salonen Hannu KonnU 40.45 0.08.47 34.81 34.36
10 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 43.27 0.11.29 32.19 31.78
11 Piispanen Reima HaapavU 43.47 0.11.49 31.50 31.09
12 Paukku Ismo ViPa 45.18 0.13.20 30.01 29.62
Turunen Juha ViPa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 29.00 0.00.00 47.57 47.38
2 Tarvonen Keijo Kalske 31.44 0.02.44 42.97 42.80
3 Rustari Mauri VirtU 33.17 0.04.17 40.49 40.33
4 Joki Sauli VetU 33.44 0.04.44 39.48 39.32
5 Rantapuska Seppo PetPe 33.50 0.04.50 38.89 38.74
6 Koistinen Jukka OH 34.19 0.05.19 37.88 37.73
7 Hämynen Timo ÄäSa 34.30 0.05.30 37.21 37.07
8 Rautavuoma Tapani ViPa 36.24 0.07.24 34.84 34.70
8 Eskola Mikko TP 36.24 0.07.24 34.84 34.70
10 Suutarinen Erkki VirtU 38.25 0.09.25 32.18 32.05
11 Raatikainen Pekka RastiE4 40.17 0.11.17 30.29 30.17
12 Väätäinen Hannu ViPa 46.10 0.17.10 26.09 25.99
13 Hyvönen Markku RasPi 54.37 0.25.37 21.76 21.68
14 Pietikäinen Markku JoKu 1.05.36 0.36.36 17.87 17.80

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 27.29 0.00.00 47.95 47.27
2 Lakanen Ensio VaajTe 31.28 0.03.59 41.35 40.77
3 Lehtiniemi Pekka SaSu 31.48 0.04.19 40.40 39.83
4 Virtanen Matti ViPa 32.52 0.05.23 38.59 38.05
5 Pusa Raimo VirtU 34.14 0.06.45 36.57 36.05
6 Rusko Heikki VaajTe 34.36 0.07.07 35.70 35.20
7 Järvenpää Voitto RastiE4 37.28 0.09.59 32.53 32.07
8 Sompi Eero JRV 38.43 0.11.14 31.06 30.62
9 Ottelin Pekka JRV 44.22 0.16.53 26.73 26.35
10 Turpeinen Timo VaajTe 47.03 0.19.34 24.86 24.51
11 Pakarinen Jouko RastiE4 48.07 0.20.38 23.96 23.63
12 Äikäs Esko TikSu 53.11 0.25.42 21.37 21.07
13 Pöntinen Jorma Navi 54.05 0.26.36 20.71 20.42
Salonen Kauko ViPa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 26.08 0.00.00 37.83 37.83
2 Kemppi Jorma Navi 29.09 0.03.01 33.19 33.19
3 Häkkinen Risto ViPa 30.07 0.03.59 31.42 31.42
3 Hyyryläinen Jorma Navi 30.07 0.03.59 31.42 31.42
5 Tammela Seppo TikSu 32.19 0.06.11 27.97 27.97
6 Voutilainen Taisto IPR 36.19 0.10.11 24.31 24.31
7 Mönttinen Erkki ViPa 58.37 0.32.29 14.70 14.70
Salo Jaakko SaPu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 33.12 0.00.00 32.79 32.33
2 Salmela Kosti PihtTu 33.14 0.00.02 31.94 31.49
3 Puttonen Kalevi IPR 36.10 0.02.58 28.60 28.19
4 Manerus Erkki PetPe 43.24 0.10.12 23.20 22.87
5 Valkonen Paavo Hanka 43.32 0.10.20 22.51 22.19
6 Kinnunen Ilpo RastiE4 47.12 0.14.00 20.18 19.90
Paavilainen Arvo IPR HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 29.11 0.00.00 27.51 28.09
2 Moisio Paavo SaPu 38.04 0.08.53 19.51 19.92
3 Leppänen Kalle RastiE4 51.02 0.21.51 13.37 13.65

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustonen Vili TP 32.53 0.00.00
2 Järvinen Ossi TP 40.10 0.07.17

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Teemu TP 22.36 0.00.00 73.92 71.43
2 Hakuli Tommi SKUusi 24.26 0.01.50 67.59 65.31
3 Kaario Otto S-JKL 24.37 0.02.01 66.30 64.06
4 Puranen Konsta TP 26.04 0.03.28 61.87 59.79
5 Poutanen Mikko KoS 26.10 0.03.34 60.90 58.85
6 Sipiläinen Konsta S-JKL 29.23 0.06.47 53.58 51.77
7 Joutsensaari Jeremias KangSK 29.54 0.07.18 52.01 50.25
8 Mäkinen Tuukka MSParma 31.05 0.08.29 49.41 47.74
9 Pitkänen Konsta TP 32.57 0.10.21 46.02 44.47
10 Pajukangas Mikko KPV 34.10 0.11.34 43.82 42.34
11 Vesterinen Arttu TP 34.26 0.11.50 42.92 41.47
12 Stevander Pyry KuortKu 39.33 0.16.57 36.88 35.64
13 Inkilä Reetu KeuKi 48.20 0.25.44 29.78 28.78
14 Liukka Elias KR 1.12.28 0.49.52 19.60 18.94

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Mikko TP 17.24 0.00.00 64.54 60.97
2 Matinheikki Leo TP 19.04 0.01.40 58.35 55.12
3 Lindqvist Arttu KS 19.11 0.01.47 57.44 54.27
4 Silvennoinen Oskari KR 21.22 0.03.58 51.08 48.26
5 Keronen Leevi TP 21.55 0.04.31 49.32 46.59
6 Peltola Samuli KeuKi 23.06 0.05.42 46.34 43.78
7 Laakso Lasse S-JKL 23.22 0.05.58 45.36 42.85
8 Vaismaa Lassi S-JKL 23.50 0.06.26 44.03 41.59
9 Pasanen Ville KuoSu 24.02 0.06.38 43.22 40.83
10 Mustonen Ossi TP 24.06 0.06.42 42.67 40.31
11 Kyrönlahti Tomi ViPa 24.30 0.07.06 41.54 39.24
12 Konttila Akseli TP 25.07 0.07.43 40.10 37.88
13 Koivuniemi Sakari RaN 25.14 0.07.50 39.50 37.31
14 Rautio Mikael EsSu 25.27 0.08.03 38.75 36.61
15 Lerssi Mitri KPV 28.39 0.11.15 34.05 32.17
16 Laitinen Vertti Koovee 30.00 0.12.36 32.17 30.39
Kontio Kimmo KangSK HYL -
Väliharju Joonas TP EIL -
Liukka Pieti KR EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Topi S-JKL 17.52 0.00.00
2 Stevander Karri KuortKu 20.07 0.02.15
3 Lahtinen Oskari KeuKi 31.18 0.13.26
4 Lahtinen Olavi KeuKi 38.17 0.20.25
5 Kuusivaara Joonas EsAk 43.52 0.26.00
Sammalisto Aatu S-JKL EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wennman Heini Pohjant 30.50 0.00.00 85.97 86.78
2 Joensuu Marttiina Pohjant 31.31 0.00.41 83.54 84.32
3 Heittola Satu RasKu 31.41 0.00.51 82.53 83.30
4 Tuomisto Anu VaaSu 32.46 0.01.56 79.25 79.99
5 Ahonen Laura KangSK 33.25 0.02.35 77.16 77.89
6 Jokela Emmi SuSe 33.59 0.03.09 75.35 76.05
7 Kotkajuuri Anna KangSK 34.09 0.03.19 74.45 75.15
8 Autio Päivi Hiisi 35.01 0.04.11 72.09 72.77
9 Huuskonen Taija JRV 36.34 0.05.44 68.54 69.18
10 Mörsky Sonja KeuKi 36.57 0.06.07 67.34 67.97
11 Heikkonen Anni MSParma 37.26 0.06.36 65.99 66.61
12 Honkanen Miitu KuoSu 37.37 0.06.47 65.18 65.80
13 Toivonen Alma KuoSu 39.04 0.08.14 62.30 62.89
14 Taanila Marjo Koovee 40.49 0.09.59 59.19 59.75
15 Siivonen Hanna-Mari Koovee 42.19 0.11.29 56.66 57.20
16 Truhponen Minna SaPu 42.45 0.11.55 55.67 56.19
17 Vuorenpää Sanna JRV 43.43 0.12.53 54.02 54.53
18 Turunen Marjut SKVuoksi 45.21 0.14.31 51.68 52.16
19 Rautanen Eeva TuuSe 52.19 0.21.29 44.45 44.87
20 Asmundela Maija KannUra 1.05.10 0.34.20 35.41 35.74
21 Heiskanen Sirja Kalske 1.08.36 0.37.46 33.37 33.69
22 Häkkinen Elli SaPu 1.19.39 0.48.49 28.52 28.78
Hämäläinen Roosa KoS KES -
Tervo Susanna MSParma EIL -
Moilanen Anna KuoSu EIL -
Lehtiniemi Iisa SaSu EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 31.29 0.00.00 35.42 35.45
2 Niva Anu LaiVe 55.02 0.23.33 18.74 18.76
3 Vertainen Laura KeuKi 57.04 0.25.35 16.61 16.62
Korpijärvi Kirsi SaPu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turakainen Irene HS 35.22 0.00.00 48.80 48.22
2 Ilmonen Kirsi JRV 36.17 0.00.55 46.68 46.12
3 Eerola Riikka TP 36.30 0.01.08 45.51 44.97
4 Heiskanen Ulla-Mari Kalske 37.36 0.02.14 43.32 42.80
5 Tupitsa Sari RastiE4 38.29 0.03.07 41.49 40.99
6 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 40.35 0.05.13 38.54 38.08
7 Nuolioja Arja RasTiimi 42.19 0.06.57 36.20 35.76
8 Turtinen Mari SaPu 55.55 0.20.33 26.82 26.49
9 Aho Tuija Kalske 59.59 0.24.37 24.46 24.16

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 26.06 0.00.00 52.63 51.88
2 Lassila Päivi RasTiimi 28.08 0.02.02 47.00 46.32
3 Leppävuori Päivi KuoSu 29.37 0.03.31 42.90 42.29
4 Liukka Heli KR 31.58 0.05.52 38.14 37.59
5 Piispanen Eija OuHu 41.03 0.14.57 28.45 28.04
Suhonen Sirpa KuoSu EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 30.23 0.00.00 49.92 48.23
2 Oikarinen Sirkka TP 31.05 0.00.42 46.36 44.79
3 Lahtinen Terttu IHR 33.06 0.02.43 41.24 39.85
4 Raatikainen Päivi LohiRa 35.28 0.05.05 36.35 35.12

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 26.24 0.00.00 43.16 42.74
2 Soanjärvi Tuija Lynx 28.43 0.02.19 38.19 37.82
3 Ikonen Sinikka SaPu 38.57 0.12.33 27.06 26.80
4 Näkkilä Marjatta KuoSu 42.13 0.15.49 23.95 23.72
5 Hyvönen Eija RasPi 46.19 0.19.55 20.91 20.71

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 22.46 0.00.00 47.91 47.18
2 Hyvärinen Vappu SaPu 26.42 0.03.56 38.81 38.22
3 Valkonen Pirjo Hanka 33.19 0.10.33 29.46 29.01
4 Pöntinen Tuula Navi 34.32 0.11.46 26.85 26.44

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Niina KeuKi 28.58 0.00.00
2 Backman Saana HaHe 31.07 0.02.09

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Elisa S-JKL 21.52 0.00.00 64.34 61.07
2 Rintanen Heini KangSK 24.39 0.02.47 56.36 53.49
3 Kirvesmies Annika KuoSu 25.03 0.03.11 54.76 51.97
4 Skog Ella Koovee 25.47 0.03.55 52.52 49.85
5 Leppävuori Hanna KuoSu 26.25 0.04.33 50.59 48.02
6 Suojanen Susanna Koovee 26.50 0.04.58 49.15 46.65
7 Lahdelma Saana Navi 26.53 0.05.01 48.41 45.95
8 Kovanen Maiju S-JKL 27.19 0.05.27 47.00 44.61
9 Simola Reea Koovee 29.52 0.08.00 42.39 40.24
10 Sulkula Evita S-JKL 30.40 0.08.48 40.71 38.64
11 Kauppinen Satu KeuKi 30.43 0.08.51 40.08 38.04
12 Roininen Kiia TP 31.19 0.09.27 38.75 36.78
13 Kuusivaara Roosa EsAk 34.42 0.12.50 34.46 32.71

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Lotta TP 17.11 0.00.00 59.25 58.98
2 Silvennoinen Siiri KR 19.53 0.02.42 50.57 50.33
3 Kurth Sara TP 20.21 0.03.10 48.78 48.56
4 Turakainen Venla HS 21.01 0.03.50 46.63 46.41
5 Näpänkangas Elsa S-JKL 22.50 0.05.39 42.36 42.17
6 Mustonen Salla TP 23.10 0.05.59 41.20 41.01
7 Lilja Riikka S-JKL 24.04 0.06.53 39.13 38.95
8 Aho Marika S-JKL 25.57 0.08.46 35.80 35.64
9 Niva Heini LaiVe 26.36 0.09.25 34.45 34.29
10 Ollikainen Jatta Navi 26.47 0.09.36 33.74 33.58
11 Kovanen Anu S-JKL 29.08 0.11.57 30.58 30.44
12 Heiskanen Siina Kalske 35.15 0.18.04 24.91 24.80
13 Linna Aino-Maria OuHu 36.49 0.19.38 23.51 23.40

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomala Miina-Maria S-JKL 18.33 0.00.00
2 Leppäsalmi Sara KeuKi 19.30 0.00.57
3 Rasimus Siiri S-JKL 24.16 0.05.43
4 Lilja Liisa S-JKL 25.10 0.06.37
5 Liukka Venla KR 26.07 0.07.34
6 Sorri Sara S-JKL 29.31 0.10.58
7 Keurulainen Siiri RastiE4 29.39 0.11.06