FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rastivarsojen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Mikko KR 51.43 0.00.00 81.42 81.43
2 Huttunen Esa TuMe 52.00 0.00.17 80.34 80.35
3 Kankaanpää Vesa OK77 53.43 0.02.00 77.16 77.16
4 Stenlund Daniel PR 54.04 0.02.21 76.04 76.05
4 Rantala Kalle HS 54.04 0.02.21 76.04 76.05
6 Ketolainen Juha-Ville VeVe 56.19 0.04.36 71.82 71.83
7 Hapola Tuomas RaKaS 56.46 0.05.03 70.67 70.67
8 Järvinen Seppo LS-37 57.01 0.05.18 69.77 69.78
9 Salo Mikael Trian 58.12 0.06.29 67.78 67.79
10 Koivisto Daniel KyS 59.43 0.08.00 65.51 65.51
11 Pasi Antti KyS 1.00.58 0.09.15 63.62 63.62
12 Noponen Petri AnttU 1.08.55 0.17.12 55.80 55.80
13 Saarela Ville PorvU 1.10.05 0.18.22 54.39 54.40
14 Lehtinen Niko LS-37 1.14.57 0.23.14 50.42 50.42
15 Kokkinen Kari LaTa 1.16.53 0.25.10 48.72 48.72
16 Malmberg Arto IHR 1.19.52 0.28.09 46.48 46.49
17 Hirvonen Kimmo LS-37 1.22.56 0.31.13 44.36 44.37
18 Karjalainen Joonas LS-37 1.27.24 0.35.41 41.71 41.72
19 Tolvanen Leo Pihkan 1.36.19 0.44.36 37.51 37.51
Solonen Joni LS-37 KES -
Juutilainen Ilkka Trian EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskelainen Marko IitPy 49.26 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karetjoki Jouni LS-37 50.26 0.00.00 55.77 55.23
2 Matilainen Jarno LS-37 51.33 0.01.07 52.92 52.42
3 Johansson Tuomas HS 53.47 0.03.21 49.16 48.69
4 Lassila Jussi PiTa 59.58 0.09.32 42.68 42.27
Koivuniemi Kimmo LS-37 KES -
Töyrylä Mikko KyS KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reitti Mikko Trian 42.12 0.00.00 61.87 60.62
2 Lehmusvuori Tomi LS-37 46.25 0.04.13 55.48 54.36
3 Tuviala Vesa KS 47.05 0.04.53 53.94 52.85
4 Sarkkinen Timo LaTa 47.18 0.05.06 52.94 51.87
5 Leppänen Kristian LS-37 48.46 0.06.34 50.62 49.59
6 Isoherranen Sami Lynx 52.32 0.10.20 46.31 45.37
7 Hannula Markus MU 54.44 0.12.32 43.80 42.91
8 Kiintola Jarno KS 57.30 0.15.18 41.07 40.24
9 Tamminen Miika KS 1.05.11 0.22.59 35.68 34.96
10 Sjöblom Sami KyS 1.05.50 0.23.38 34.79 34.09
11 Reeni Esko RiSu 1.15.57 0.33.45 29.69 29.09
Länsiluoto Jaakko HS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Mikko LamSä 44.48 0.00.00 55.77 54.63
2 Lehtonen Timo LS-37 47.24 0.02.36 51.92 50.86
3 Liljeström Kimmo HS 48.19 0.03.31 50.16 49.14
4 Niemi Tauno MP 48.54 0.04.06 48.80 47.80
5 Laiho Juha-Matti KärKV 49.38 0.04.50 47.32 46.35
6 Gynther Kimmo IHR 55.51 0.11.03 41.38 40.54
7 Sundqvist Jari LS-37 57.29 0.12.41 39.55 38.75
8 Heikura Mika RR 1.04.03 0.19.15 34.91 34.20
9 Heinonen Sami LeSi 1.07.53 0.23.05 32.39 31.73
Sippu Visa InkTe KES -
Taskila Sakari LeSi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkala Pekka KeU 40.05 0.00.00 53.95 53.41
2 Nyholm Thomas Trian 40.14 0.00.09 53.13 52.59
3 Elo Mika KuUS 40.25 0.00.20 52.27 51.74
4 Ray Tomas OK77 40.56 0.00.51 51.00 50.49
5 Uotila Marko KS 41.27 0.01.22 49.76 49.26
6 Ojanen Tuomas HS 44.48 0.04.43 45.48 45.03
7 Väyrynen Timo KyS 48.58 0.08.53 41.10 40.69
8 Koskivirta Eero KaaRa 50.31 0.10.26 39.35 38.95
9 Lindroos Jarmo EsSu 52.49 0.12.44 37.16 36.79
10 Karjalainen Heikki Raus 53.26 0.13.21 36.27 35.90
11 Väisänen Juha MU 59.22 0.19.17 32.22 31.90
12 Launis Kasperi Raus 1.12.24 0.32.19 26.08 25.82
13 Hietanen Ari KuUS 1.28.33 0.48.28 21.04 20.83
Liukkonen Jari IHR KES -
Pesola Sakari RasKe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 35.44 0.00.00 60.30 59.63
2 Syrjälä Pertti KeU 37.14 0.01.30 57.20 56.57
3 Karamo Jouko HS 37.55 0.02.11 55.51 54.90
4 Markki Tapio EsSu 38.09 0.02.25 54.52 53.92
5 Lehtinen Jukka AR 41.47 0.06.03 49.19 48.64
6 Laine Markku MU 42.46 0.07.02 47.47 46.95
7 Kuoppala Reijo NaTe 43.40 0.07.56 45.93 45.42
8 Karjalainen Asko IitPy 50.16 0.14.32 39.40 38.96
9 Vesala Pekka PirHi 50.49 0.15.05 38.49 38.06
10 Vänttinen Harri EsSu 51.07 0.15.23 37.77 37.35
11 Lamminpää Antti HU-46 53.13 0.17.29 35.82 35.42
12 Hietaoja Jarkko HS 54.22 0.18.38 34.60 34.22
13 Nowak Jürgen Pihkan 54.25 0.18.41 34.11 33.73
Hyppänen Timo EKSu HYL -
Heikkinen Jarmo HS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 35.18 0.00.00 59.30 58.71
2 Töyrylä Teuvo VeVe 36.44 0.01.26 56.64 56.09
3 Lehto Jarmo VeVe 36.59 0.01.41 55.92 55.37
4 Lehto Esa HS 38.53 0.03.35 52.87 52.34
5 Pellinen Jari AngA 38.56 0.03.38 52.48 51.96
6 Nyberg Henry Trian 40.12 0.04.54 50.51 50.01
7 Malinen Jouko HS 40.13 0.04.55 50.18 49.68
8 Pulkkinen Pekka JoKu 40.21 0.05.03 49.70 49.21
9 Sani Mikko HU-46 42.13 0.06.55 47.20 46.74
10 Tervo Vesa RR 42.51 0.07.33 46.21 45.76
11 Sulopuisto Jarmo MU 45.47 0.10.29 42.98 42.55
12 Harju Matti PorvU 46.51 0.11.33 41.73 41.32
13 Valonen Tapani KaRa 46.52 0.11.34 41.45 41.04
14 Kotilainen Matti LS-37 48.50 0.13.32 39.52 39.13
15 Kapanen Jarmo RiSu 49.21 0.14.03 38.85 38.47
16 Leinonen Markku KuoSu 50.13 0.14.55 37.93 37.56
17 Parikka Esko HU-46 50.33 0.15.15 37.44 37.07
18 Vesisenaho Markku SievSi 50.50 0.15.32 36.98 36.61
19 Nyström Jan-Eric AOK 51.18 0.16.00 36.40 36.04
20 Ahlqvist Hannu Raus 52.07 0.16.49 35.59 35.24
21 Kauppi Hannu AR 52.57 0.17.39 34.79 34.45
22 Niskanen Heikki TVV 57.36 0.22.18 31.76 31.45
23 Nieminen Hannu NaTe 1.01.50 0.26.32 29.39 29.09
24 Aherto Jorma LS-37 1.02.13 0.26.55 29.00 28.72
25 Viitasalo Harri RiSu 1.10.53 0.35.35 25.28 25.03
26 Suhonen Kauko LS-37 1.14.13 0.38.55 23.97 23.74
Kytö Jarmo NaTe EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 33.00 0.00.00 54.05 53.57
2 Wessman Risto HiKi 35.25 0.02.25 50.18 49.74
3 Lankinen Martti Trian 37.06 0.04.06 47.73 47.31
4 Töyrylä Hannu KS 37.15 0.04.15 47.37 46.95
5 Turku Vesa HS 38.51 0.05.51 45.25 44.85
6 Mäkelä Martti SOC 39.42 0.06.42 44.12 43.73
7 Railimo Matti SOC 40.54 0.07.54 42.67 42.30
8 Pajala Tauno EsSu 41.54 0.08.54 41.50 41.14
9 Sarkkinen Heino LaTa 42.42 0.09.42 40.58 40.22
10 Nippala Juhani Jyry 43.44 0.10.44 39.47 39.12
11 Väätäinen Seppo EsSu 43.52 0.10.52 39.21 38.86
12 Jarva Risto OrPo 44.19 0.11.19 38.66 38.32
13 Lassila Heikki PiTa 44.28 0.11.28 38.39 38.05
14 Mustranta Antti HS 45.08 0.12.08 37.68 37.35
15 Mouhu Reijo RaKaS 46.06 0.13.06 36.75 36.43
16 Tolvanen Harri Pihkan 47.27 0.14.27 35.57 35.26
17 Kaukiainen Raimo HU-46 47.31 0.14.31 35.39 35.08
18 Käyhkö Kari LS-37 47.32 0.14.32 35.24 34.93
19 Liljeström Åge HS 47.40 0.14.40 35.01 34.70
20 Nikkari Paavo LS-37 48.35 0.15.35 34.22 33.92
21 Holappa Paavo TVV 48.54 0.15.54 33.87 33.57
22 Laine Jaakko HS 50.07 0.17.07 32.92 32.63
23 Välimäki Pertti LS-37 50.29 0.17.29 32.55 32.27
24 Pammo Kalervo VaHa 53.08 0.20.08 30.81 30.54
25 Heimonen Viljo LamSä 53.10 0.20.10 30.67 30.40
25 Romula Tuomo Mesik 53.10 0.20.10 30.67 30.40
27 Ryynänen Jorma Pihkan 54.52 0.21.52 29.49 29.23
28 Nykänen Pentti Jyry 54.58 0.21.58 29.32 29.06
29 Kyckling Veli-Matti HS 56.08 0.23.08 28.60 28.34
30 Rajamäki Jussi HS 56.49 0.23.49 28.14 27.89
31 Vuorio Olavi JäPa 57.21 0.24.21 27.77 27.52
32 Harju Hannu EsSu 58.24 0.25.24 27.16 26.92
33 Hotti Reino HS 58.31 0.25.31 27.00 26.76
34 Terävä Seppo XYZ 1.00.19 0.27.19 26.08 25.85
35 Eklund Rolf HS 1.01.03 0.28.03 25.67 25.44
36 Penttinen Heikki LS-37 1.01.12 0.28.12 25.50 25.28
37 Martikainen Sakari KuUS 1.01.17 0.28.17 25.36 25.14
38 Talala Timo S-JKL 1.03.52 0.30.52 24.24 24.02
39 Partanen Risto HyRa 1.05.35 0.32.35 23.50 23.30
40 Paikkala Jarmo Jyry 1.10.49 0.37.49 21.68 21.49
41 Kalapudas Risto NaTe 1.19.14 0.46.14 19.29 19.12
42 Reponen Jouko Raus 1.21.18 0.48.18 18.73 18.56
43 Siira Taisto ArtjA 1.30.16 0.57.16 16.79 16.65

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 29.07 0.00.00 45.22 45.21
2 Heinonen Jouko LS-37 35.21 0.06.14 36.92 36.91
3 Tuominen Seppo KS 35.30 0.06.23 36.43 36.43
4 Valtee Pertti HS 39.10 0.10.03 32.72 32.72
5 Turunen Kauko LS-37 39.46 0.10.39 31.94 31.94
6 Isoherranen Seppo HS 39.52 0.10.45 31.57 31.56
7 Harkola Hannu PäijRa 40.20 0.11.13 30.91 30.91
8 Hartman Matti HiKi 44.32 0.15.25 27.74 27.74
9 Paasikallio Martti JäPa 47.58 0.18.51 25.51 25.51
10 Koskinen Kari SOC 51.33 0.22.26 23.51 23.51
11 Salmela Markku RiSu 54.28 0.25.21 22.04 22.04
12 Reinikainen Pentti Jyry 54.46 0.25.39 21.71 21.70
13 Hartikainen Pertti S. RiSu 55.50 0.26.43 21.08 21.08
14 Anjala Risto LS-37 55.54 0.26.47 20.85 20.85
15 Punkero Toivo LS-37 57.57 0.28.50 19.91 19.91
16 Rönkkö Paavo EsSu 58.15 0.29.08 19.61 19.61
17 Saarinen Olli HiKi 59.13 0.30.06 19.09 19.09
18 Voudinmäki Toivo Mullsjö 1.00.01 0.30.54 18.65 18.64

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokipelto Seppo HU-46 35.33 0.00.00 41.60 41.27
2 Rönn Ralf AOK 36.04 0.00.31 40.69 40.37
3 Salmi Tarmo JoKu 39.08 0.03.35 37.22 36.93
4 Kvick Aimo IHR 44.17 0.08.44 32.64 32.38
5 Klinga Esa LS-37 45.27 0.09.54 31.56 31.31
6 Koskinen Lennart EsSu 46.47 0.11.14 30.42 30.18
7 Salo Eero InkTe 47.44 0.12.11 29.59 29.35
8 Karppinen Pentti HU-46 48.08 0.12.35 29.11 28.88
9 Rytkölä Reijo SV 50.07 0.14.34 27.74 27.52
10 Vänttinen Seppo EsSu 50.20 0.14.47 27.40 27.18
11 Perkinen Osmo Pihkan 50.30 0.14.57 27.09 26.87
12 Karnaattu Mauri KS 52.18 0.16.45 25.94 25.74
13 Salo Markku LS-37 53.13 0.17.40 25.29 25.09
14 Lindeman Osmo HS 55.17 0.19.44 24.14 23.95
15 Kuokkanen Kari Pihkan 59.39 0.24.06 22.19 22.01
16 Syväterä Pekka RiSu 1.01.23 0.25.50 21.38 21.21
17 Suonpää Pentti EsAk 1.11.30 0.35.57 18.20 18.06
18 Karila Veijo Pihkan 1.14.12 0.38.39 17.39 17.25
19 Ollikainen Eero HS 1.19.59 0.44.26 15.99 15.87
Martikainen Erkki LS-37 HYL -
Karjalainen Jouko HS HYL -
Saario Seppo MSParma EIL -
Huuhtanen Jorma RaVi EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Jorma NaTe 30.06 0.00.00 36.60 36.18
2 Laurila Pertti EsSu 31.59 0.01.53 33.87 33.48
3 Ranta Esko LS-37 32.55 0.02.49 32.35 31.98
4 Pohjanpelto Pekka LS-37 37.20 0.07.14 28.03 27.71
5 Ruokonen Keijo HS 43.19 0.13.13 23.74 23.46
6 Lahti Heikki LeSi 44.46 0.14.40 22.56 22.30
7 Ijas Johannes KeU 1.05.09 0.35.03 15.22 15.04
8 Laakso Mikko MU 1.12.31 0.42.25 13.42 13.26
9 Jakoaho Taisto HyRa 1.19.03 0.48.57 12.08 11.94
10 Suutari Veikko JoKu 1.27.38 0.57.32 10.69 10.56

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vanhala Toivo Pihkan 56.50 0.00.00
2 Partanen Antero RaVi 1.26.04 0.29.14

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Valtteri LS-37 39.51 0.00.00 66.03 60.65
2 Oripelto Viljo Keihäs 45.14 0.05.23 56.42 51.82
3 Lindroth Joona LS-37 46.09 0.06.18 53.59 49.22
4 Jumppanen Oskari HyRa 48.17 0.08.26 49.59 45.55
5 Kauppinen Jussi AR 49.05 0.09.14 47.17 43.33
6 Niemi Kasperi HS 50.20 0.10.29 44.43 40.81

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Antti KyS 34.15 0.00.00 61.76 58.58
2 Niemi Topias HS 41.57 0.07.42 49.17 46.63
3 Tiljander Ville HyRa 42.22 0.08.07 47.43 44.99
4 Johansson Väinö Keihäs 44.48 0.10.33 43.68 41.42
5 Lindén Mikael KS 45.07 0.10.52 42.20 40.02
6 Kemppainen Matti HU-46 45.18 0.11.03 40.86 38.75
7 Nuuttila Sami HU-46 51.18 0.17.03 35.05 33.24

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arvela Oskari LS-37 37.11 0.00.00 46.36 43.42
2 Vaenerberg Niko MU 43.05 0.05.54 39.02 36.53
3 Virtanen Aaro HU-46 43.30 0.06.19 37.65 35.26
4 Partanen Lauri HyRa 44.38 0.07.27 35.73 33.46
5 Kotro Väinö KyS 47.24 0.10.13 32.73 30.65
6 Kinnunen Valtteri MU 48.28 0.11.17 31.12 29.14
7 Kolganov Vladislav LS-37 52.48 0.15.37 27.75 25.99
Kuva Lassi RaVa EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusela Otto RaVa 48.03 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Riku HU-46 16.07 0.00.00
2 Ruuskanen Tuomas MU 18.00 0.01.53
3 Ketonen Juuso RaVa 21.27 0.05.20
4 Pikkarainen Pyry LS-37 21.50 0.05.43
5 Suurnäkki Elias KS 23.40 0.07.33
6 Virtanen Ilari HU-46 25.31 0.09.24
7 Myllärinen Vertti LappRi 25.48 0.09.41
8 Maasilta Aapo RaVa 30.22 0.14.15

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Passila Veeti HU-46 12.55 0.00.00
2 Vepsäläinen Onni KyS 13.06 0.00.11
3 Lehtonen Kaapo LS-37 14.04 0.01.09
4 Granqvist Aapo LS-37 14.23 0.01.28
5 Kurhinen Samuel RaVa 17.26 0.04.31
6 Meuronen Joonas HS 17.46 0.04.51
7 Laukkanen Juho KS 19.17 0.06.22
8 Arvela Henri LS-37 19.24 0.06.29
9 Länsiluoto Juho HS 19.57 0.07.02
10 Ala-Heikkilä Elias AR 21.28 0.08.33

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivonen Tuomas RaVa 14.08 0.00.00
2 Granqvist Eetu LS-37 15.25 0.01.17
3 Sarkkinen Joonas LaTa 16.17 0.02.09
4 Terävä Eero LS-37 19.00 0.04.52
5 Ketolainen Aaron SKUusi 24.13 0.10.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 10.24 0.00.00
2 Friman Eemeli HyRa 11.57 0.01.33
3 Isoherranen Antti Lynx 12.15 0.01.51
4 Uotila Topi KS 12.19 0.01.55
5 Sarkkinen Eetu LaTa 12.28 0.02.04
6 Tuomainen Vili AR 12.54 0.02.30
7 Passila Leevi HU-46 13.09 0.02.45
8 Länsiluoto Väinö HS 13.18 0.02.54
8 Koivuniemi Timo LS-37 13.18 0.02.54
10 Kärkkäinen Eelis LamSä 14.57 0.04.33
11 Eurén Mikko RaVa 15.05 0.04.41
12 Jakoaho Joona HyRa 15.41 0.05.17
13 Ketonen Jussi RaVa 16.53 0.06.29
14 Tarkiainen Jesse JRV 16.56 0.06.32
15 Laaksonen Juuso RaVa 18.26 0.08.02
16 Reitti Matias LamSä 19.15 0.08.51

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaoja Essi HiKi 46.15 0.00.00 77.45 75.81
2 Kukkonen Saara LS-37 47.14 0.00.59 75.20 73.62
3 Laukkanen Marja KS 47.44 0.01.29 73.79 72.23
4 Tarkiainen Tia JRV 47.47 0.01.32 73.09 71.55
5 Andelin Sanna LaTa 47.54 0.01.39 72.29 70.76
6 Kalliomaa Riikka VeVe 49.43 0.03.28 69.04 67.59
7 Väyrynen Aino KyS 49.55 0.03.40 68.17 66.73
8 Ryyppö Minna HS 49.59 0.03.44 67.48 66.06
9 Töyrylä Salla KyS 51.10 0.04.55 65.34 63.96
10 Kiiskinen Kirsi KS 52.10 0.05.55 63.51 62.17
11 Karetjoki Miia LS-37 54.41 0.08.26 60.04 58.78
12 Kiiski Johanna HS 58.02 0.11.47 56.06 54.88
13 Stenlund Hilla PR 1.04.57 0.18.42 49.63 48.59
14 Ruhanen Hanna HS 1.06.00 0.19.45 48.39 47.37
15 Turkka Saara KS 1.08.34 0.22.19 46.15 45.17
16 Tanskanen Anni IisVi 1.09.08 0.22.53 45.34 44.38
17 Mattila Miia HS 1.24.52 0.38.37 36.58 35.81
Kirvesmies Lotta LS-37 HYL -
Tolonen Annabella RR KES -
Orkola Saana HiKi EIL -
Mattila Marika HS EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Sanna Hiisi 57.32 0.00.00 49.86 47.35
2 Keskinarkaus Leena Raus 1.00.47 0.03.15 45.43 43.13
3 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.15.32 0.18.00 35.13 33.36
4 Vepsäläinen Tiina KyS 1.18.20 0.20.48 32.50 30.86
Laakso Kati Hiisi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Örn Outi KärKV 39.54 0.00.00 66.40 65.76
2 Marttila Outi EsSu 43.55 0.04.01 59.03 58.47
3 Koivuniemi Kirsi LS-37 47.07 0.07.13 53.82 53.30
4 Tahvanainen Anu LS-37 47.14 0.07.20 52.48 51.98
5 Huusari Heidi InkTe 47.22 0.07.28 51.14 50.65
6 Friman Kaisa HyRa 47.24 0.07.30 49.90 49.43
7 Uusi-Simola Heli MU 58.16 0.18.22 39.62 39.24
8 Uotila Pia KS 1.00.49 0.20.55 37.03 36.67

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Leena AR 45.08 0.00.00 53.36 49.67
2 Dahlman Maarit LS-37 50.57 0.05.49 45.50 42.35
3 Arvela Kirsi LS-37 53.55 0.08.47 41.32 38.46
4 Laurila Anneli Trian 57.31 0.12.23 37.16 34.59
Sundqvist Sari LS-37 KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Remahl Virpi LS-37 38.40 0.00.00 47.91 47.19
2 Lamminpää Susanna HU-46 41.18 0.02.38 43.17 42.52
3 Rantalainen Anna-Lea LS-37 44.59 0.06.19 38.09 37.52
4 Einonen Päivi LS-37 45.00 0.06.20 36.53 35.98
Paronen Hanna IHR EIL -
Harjula Oili KS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 32.52 0.00.00 57.74 57.05
2 Lallo Tuula Trian 34.23 0.01.31 54.37 53.72
3 Montonen Outi IHR 35.18 0.02.26 52.15 51.53
4 Sani Tuula HU-46 37.36 0.04.44 48.20 47.63
5 Töyrylä Marja KyS 38.25 0.05.33 46.43 45.88
6 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 41.34 0.08.42 42.23 41.73
7 Vestola Arja NaTe 46.12 0.13.20 37.38 36.93
8 Juga Liisa KeU 46.47 0.13.55 36.30 35.87
9 Salmenkylä-Mattila Leena HS 47.06 0.14.14 35.46 35.03
10 Pulkkinen Arja JoKu 49.33 0.16.41 33.13 32.73
11 Kallio Arja KeU 1.05.09 0.32.17 24.76 24.46

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlqvist Kristiina Raus 39.25 0.00.00 42.10 44.60
2 Hämäläinen Riitta HS 40.34 0.01.09 40.03 42.40
3 Wickholm Rita Trian 42.41 0.03.16 37.21 39.42
4 Lehto Ulla KyS 42.54 0.03.29 36.19 38.34
5 Hakkarainen Maria-Leena IHR 45.48 0.06.23 33.12 35.09
6 Rinne Annikki HU-46 47.40 0.08.15 31.08 32.93
Rinne Eila HU-46 KES -
Purhonen Kaija HU-46 KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Tarja LaTa 42.20 0.00.00 42.02 40.32
2 Turku Kaija HS 44.03 0.01.43 38.37 36.81
3 Kämäräinen Helena LS-37 46.35 0.04.15 34.37 32.98
4 Reinikainen Pirjo Jyry 57.48 0.15.28 26.16 25.10

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 27.24 0.00.00 43.98 43.54
2 Salmela Juulia RiSu 32.36 0.05.12 36.17 35.81
3 Rajamäki Vuokko HS 38.37 0.11.13 29.87 29.57
4 Isoherranen Kaarina HS 39.37 0.12.13 28.46 28.18
5 Torp Tytti HS 40.24 0.13.00 27.27 27.00
6 Reeni Eva RiSu 44.13 0.16.49 24.33 24.09
7 Voudinmäki Kaarina Mullsjö 47.25 0.20.01 22.15 21.92
8 Syväterä Hillevi RiSu 58.02 0.30.38 17.65 17.47

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vauhkonen Marjatta EE 35.43 0.00.00 34.03 33.95
2 Pekkarinen Eila KeU 40.32 0.04.49 28.86 28.79
3 Jakoaho Ritva HyRa 42.14 0.06.31 26.62 26.56
4 Raatikka Marja HS 44.58 0.09.15 23.99 23.93
5 Ollikainen Helvi HS 50.42 0.14.59 20.38 20.33

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 51.18 0.00.00 33.83 33.84
2 Vehmanen Marjatta KeU 1.04.51 0.13.33 24.76 24.76
3 Holopainen Kaarina KeU 1.12.31 0.21.13 20.35 20.35

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfelt Suvi LS-37 1.25.20 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrbacka Sanni HyRa 38.11 0.00.00 61.44 60.36
2 Tuominen Krista LS-37 39.20 0.01.09 58.16 57.13
3 Friman Ronja HyRa 43.46 0.05.35 50.93 50.03
4 Kääriä Venla KyS 45.13 0.07.02 48.00 47.15
5 Kantola Claudia LS-37 47.15 0.09.04 44.69 43.90
6 Järvelä Emmi KärKV 49.40 0.11.29 41.33 40.60
7 Himilä Julia RR 51.13 0.13.02 38.94 38.25

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 25.36 0.00.00 50.33 46.58
2 Taipale Anniina LS-37 32.18 0.06.42 39.22 36.30
3 Kangasaho Aino HS 33.43 0.08.07 36.94 34.19
4 Virolainen Sara KärKV 34.28 0.08.52 35.51 32.87
5 Lohikainen Eveliina RaVa 35.10 0.09.34 34.19 31.65
6 Kuusela Aino RaVa 36.34 0.10.58 32.30 29.89
7 Kopra Ella HU-46 38.38 0.13.02 30.01 27.78
8 Harjula Tanja KS 39.37 0.14.01 28.73 26.59
9 Sundqvist Ida LS-37 40.38 0.15.02 27.48 25.43
10 Mäntylä Anni HS 51.37 0.26.01 21.22 19.64
Kangas Roosa LS-37 EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäntylä Kaisa HS 27.03 0.00.00
2 Kytäjä Nea HiKi 29.05 0.02.02
3 Tiljander Venla HyRa 29.27 0.02.24
4 Kemppainen Veera HU-46 29.58 0.02.55
5 Kurhinen Anna RaVa 31.58 0.04.55
6 Seppänen Eevi HU-46 36.17 0.09.14

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Norrbacka Salla HyRa 26.33 0.00.00
2 Lehtonen Maiju LS-37 27.36 0.01.03
3 Markki Emmi EsSu 31.47 0.05.14
4 Karttunen Lilia LS-37 33.37 0.07.04
5 Riutto Eerika HU-46 35.47 0.09.14
6 Seppänen Iida HU-46 1.09.04 0.42.31

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäntylä Ulla-Riina HS 13.49 0.00.00
2 Gröhn Ronja HU-46 17.30 0.03.41
3 Isoherranen Salla Lynx 18.11 0.04.22
4 Ketonen Jonna RaVa 19.56 0.06.07
5 Maasilta Lumi RaVa 20.19 0.06.30
6 Kytäjä Nora HiKi 20.23 0.06.34
7 Rehberger Nadja HS 21.41 0.07.52
Eurén Noora RaVa HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomainen Iida-Maria AR 13.08 0.00.00
2 Terävä Laura LS-37 14.45 0.01.37
3 Linden Amalia KS 15.17 0.02.09
4 Aarikka Iida HU-46 15.53 0.02.45
5 Maasilta Pihla RaVa 24.25 0.11.17
6 Uotila Aino KS 26.12 0.13.04
7 Enberg Emilia AskU 26.17 0.13.09
8 Luukkonen Ida HU-46 50.36 0.37.28

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Emilia KS 13.58 0.00.00
2 Lindén Selma KS 15.00 0.01.02
3 Partanen Jonna RaVa 15.06 0.01.08
4 Leppänen Anni HU-46 16.58 0.03.00
5 Enberg Jenna AskU 17.10 0.03.12
6 Hosiaisluoma Saara RaVa 17.17 0.03.19
7 Sten Jelina HU-46 18.44 0.04.46
8 Lehtonen Uma LS-37 20.49 0.06.51
9 Kytäjä Nia HiKi 23.18 0.09.20
10 Luukkonen Helmi HU-46 23.23 0.09.25
11 Vepsäläinen Elsa KyS 25.37 0.11.39
Marila Milla HU-46 EIL -