FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-keskimatka ja HOK
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Anu EE 26.48 0.00.00 47.50 46.38
2 Äijälä Tiina KangSK 28.20 0.01.32 43.81 42.77
3 Virekunnas Päivi TP 28.25 0.01.37 42.56 41.55
4 Huhtanen Meri TP 28.54 0.02.06 40.74 39.78
5 Annila Heli Koovee 30.30 0.03.42 37.56 36.68
6 Oksanen Kristiina IkNV 31.40 0.04.52 35.17 34.35
Mankkinen Minna-Liisa TP HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Matti KyRa 25.01 0.00.00 36.11 36.12
2 Moisio Kalevi TuS 25.33 0.00.32 34.69 34.71
3 Niemi Pentti HauSi 29.54 0.04.53 29.08 29.09
4 Soimasuo Juhani Eräp 34.19 0.09.18 24.84 24.85
5 Mattila Kari EE 36.14 0.11.13 23.06 23.07
6 Henriksson Jouko HlS 36.42 0.11.41 22.31 22.32
7 Heinonen Heikki LHR 44.50 0.19.49 17.88 17.89
8 Kaarnijärvi Seppo OrPo 45.11 0.20.10 17.37 17.38
9 Paavola Vesa EE 47.39 0.22.38 16.11 16.12

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 30.05 0.00.00 66.99 64.88
2 Numminen Mika UrjU 33.11 0.03.06 60.17 58.27
3 Laitamäki Mika HlT 33.22 0.03.17 59.27 57.40
4 Venäläinen Toni VaHa 33.33 0.03.28 58.38 56.54
5 Lepo Jari VaHa 34.28 0.04.23 56.28 54.51
6 Koski Timo Koovee 36.50 0.06.45 52.15 50.51
7 Mustajoki Sami TP 37.11 0.07.06 51.15 49.54
8 Kuusinen Petri HlS 37.24 0.07.19 50.35 48.76
9 Suuriniemi Timo HauSi 40.25 0.10.20 46.13 44.67
10 Ruuska Vesa KangSK 44.38 0.14.33 41.34 40.04
11 Jokela Jari RaN 45.28 0.15.23 40.17 38.90
12 Ojala Jari PirHi 47.02 0.16.57 38.43 37.22
13 Hirvonen Petri EE 52.31 0.22.26 34.06 32.99
14 Kuusisto Seppo Koovee 55.51 0.25.46 31.69 30.69
15 Välkki Antti TP 55.57 0.25.52 31.29 30.31
16 Julkunen Tero LHR 1.15.53 0.45.48 22.82 22.10
Ahola Tuomo KangSK HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 22.43 0.00.00 55.63 54.71
2 Kiiskinen Arto TP 25.01 0.02.18 50.04 49.21
3 Liukkala Pekka HauSi 27.26 0.04.43 45.20 44.45
4 Aasla Hannu RaN 28.44 0.06.01 42.75 42.04
5 Lepistö Heikki OrPo 29.26 0.06.43 41.33 40.64
6 Papinsaari Kari KangSK 30.18 0.07.35 39.75 39.09
7 Laine Esa TP 30.51 0.08.08 38.66 38.02
8 Ukkonen Leo TP 31.03 0.08.20 38.03 37.40
9 Jokinen Arto HlS 32.10 0.09.27 36.34 35.74
10 Laakso Antero PunKu 32.13 0.09.30 35.92 35.32
11 Kartaslammi Ari KyRa 32.20 0.09.37 35.42 34.83
12 Rajala Markku PäLuLu 33.30 0.10.47 33.83 33.27
13 Haataja Kari TuMe 35.33 0.12.50 31.55 31.03
14 Vehmaa Hannu Koovee 35.43 0.13.00 31.07 30.55
15 Salminen Pertti PäLuLu 35.55 0.13.12 30.57 30.06
16 Lähteenmäki Hannu HlT 39.32 0.16.49 27.47 27.02
Huikkola Markku KangSK KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 21.54 0.00.00 54.98 54.07
2 Heikkilä Ari HlS 24.06 0.02.12 49.43 48.61
3 Jokinen Seppo VaHa 25.35 0.03.41 46.06 45.29
4 Kallio Jukka TP 26.50 0.04.56 43.43 42.71
5 Kittilä Pekka HlS 27.07 0.05.13 42.50 41.80
6 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 28.50 0.06.56 39.52 38.87
7 Vesala Pekka PirHi 29.36 0.07.42 38.06 37.43
8 Järvinen Jari HlT 30.06 0.08.12 37.00 36.39
9 Laine Rauno LHR 31.41 0.09.47 34.75 34.17
10 Pitkänen Juhani TP 31.50 0.09.56 34.18 33.61
11 Syrjälä Veli EE 32.44 0.10.50 32.84 32.30
12 Virkki Antti HlS 33.08 0.11.14 32.06 31.53
13 Ylikoski Kari TP 33.49 0.11.55 31.03 30.51
14 Jalanto Esko KangSK 33.53 0.11.59 30.59 30.08
15 Syrjänen Jukka Koovee 47.59 0.26.05 21.33 20.98

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Julkunen Siiri LHR 15.50 0.00.00
2 Niemelä Hetta Koovee 16.06 0.00.16
3 Matinheikki Liisa TP 16.51 0.01.01
4 Heinimaa Venla KangSK 17.25 0.01.35
5 Olkkonen Veera KangSK 17.43 0.01.53
6 Helen Janette HlS 17.52 0.02.02
7 Jussila Emma TP 20.19 0.04.29
8 Laakso Elmiina HlS 20.45 0.04.55
9 Kulju Eevi Keihäs 21.36 0.05.46
10 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 21.49 0.05.59
11 Nieminen Saana TP 21.53 0.06.03
12 Laine Noora TP 22.36 0.06.46
13 Alakoski Siiri TP 23.26 0.07.36
14 Laine Nella Keihäs 23.43 0.07.53
15 Rajala Saara TarpSu 23.44 0.07.54
16 Kaikkonen Oona Koovee 24.58 0.09.08
17 Kontio Kirsi KangSK 25.42 0.09.52
18 Laitamäki Lotta HlT 27.48 0.11.58
19 Haikama Inka HlS 28.29 0.12.39
20 Rintanen Anni KangSK 36.40 0.20.50
21 Jauhiainen Sara OrPo 49.12 0.33.22

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Eemil TP 10.39 0.00.00
2 Pesu Akseli TP 11.17 0.00.38
3 Liponkoski Eino TP 13.17 0.02.38
4 Riikonen Aatos TP 14.44 0.04.05
5 Korhonen Joonas TarpSu 15.33 0.04.54
6 Ritala Arttu TP 15.39 0.05.00
7 Schüle Elias Koovee 15.46 0.05.07
8 Harju Tuomas RaN 16.06 0.05.27
9 Taubert Johannes Koovee 17.11 0.06.32
10 Kulju Kalle Keihäs 17.50 0.07.11
11 Koivunen Panu KangSK 18.07 0.07.28
12 Lehtovirta Eetu TP 18.42 0.08.03
13 Sipiläinen Julius TP 19.50 0.09.11
14 Skyttä Akseli TP 20.24 0.09.45
15 Ketola Lauri TP 20.28 0.09.49
16 Uusitalo Joni KangSK 21.06 0.10.27
17 Kallio Kaarlo RaN 21.26 0.10.47
18 Syväterä Sampo RaN 21.52 0.11.13
19 Haavisto Matias IkNV 24.06 0.13.27
20 Pakarinen Jere RaN 24.30 0.13.51
21 Szanti Elias TP 25.46 0.15.07
22 Rusanen Toivo VaHa 30.19 0.19.40
23 Jauhiainen Santtu OrPo 31.36 0.20.57
24 Laitila Petteri VaHa 33.02 0.22.23

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leinamo Sonja Keihäs 21.28 0.00.00
2 Joensivu Inka VaHa 23.27 0.01.59
3 Mustajoki Villa TP 24.06 0.02.38
4 Kuoppala Elli TarpSu 24.13 0.02.45
5 Kiuru Milja VaHa 24.31 0.03.03
6 Salmia Tessa TarpSu 25.41 0.04.13
7 Savisaari Outi TP 26.04 0.04.36
7 Laukkanen Laura TarpSu 26.04 0.04.36
9 Nurminen Kaarina TP 28.16 0.06.48
10 Filppula Ella VaHa 36.04 0.14.36
11 Laine Anni TP 46.05 0.24.37

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Heikki VaHa 27.25 0.00.00 46.19 45.69
2 Ritala Ola EE 27.48 0.00.23 45.18 44.69
3 Koskinen Kaj VaHa 28.39 0.01.14 43.47 43.00
4 Kerkola Pekka HlT 29.47 0.02.22 41.46 41.01
5 Arvola Paavo TurSa 29.51 0.02.26 41.01 40.57
6 Savonen Esko HlS 30.21 0.02.56 39.99 39.56
7 Mäntytörmä Jorma Keihäs 30.35 0.03.10 39.34 38.91
8 Lavikainen Jussi KangSK 30.37 0.03.12 38.95 38.53
9 Pusa Raimo VirtU 32.14 0.04.49 36.67 36.27
10 Lahtonen Tapio TP 32.59 0.05.34 35.52 35.13
11 Keränen Kauko UrjU 33.34 0.06.09 34.58 34.21
12 Jarva Risto OrPo 34.50 0.07.25 33.02 32.67
13 Niittymäki Asko TurSa 36.33 0.09.08 31.18 30.85
14 Mäki Jouko PirHi 37.10 0.09.45 30.38 30.05
15 Ojala Antti TurSa 37.31 0.10.06 29.82 29.50
16 Huhta Tapani KangSK 39.34 0.12.09 28.01 27.70
17 Talvitie Heikki RaiKu 40.09 0.12.44 27.34 27.04
18 Koskinen Timo VaHa 43.44 0.16.19 24.86 24.59
Olli Reijo VaHa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 19.56 0.00.00 38.87 37.20
2 Hurskainen Seija VaHa 20.14 0.00.18 36.38 34.81
3 Ahonen Ulla HlS 25.26 0.05.30 27.42 26.24
4 Koskinen Marja-Terttu VaHa 26.57 0.07.01 24.44 23.38

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja VaHa 22.32 0.00.00 53.83 51.51
2 Mikkolainen Mirja VaHa 24.21 0.01.49 48.57 46.47
3 Lavikainen Pirjo KangSK 26.16 0.03.44 43.87 41.98
4 Laukkanen Kirsti HlT 28.20 0.05.48 39.60 37.89
5 Tienari Pauliina KyRa 28.55 0.06.23 37.75 36.12
6 Korpio Aulikki VaHa 29.16 0.06.44 36.27 34.70
7 Niemi Tuire TP 29.43 0.07.11 34.70 33.20

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pesu Mervi TP 39.17 0.00.00 66.53 66.96
2 Niittymäki Johanna HlS 39.20 0.00.03 65.02 65.44
3 Schutskoff Mari KangSK 45.16 0.05.59 55.26 55.62
4 Lohikainen Milla RaVa 46.48 0.07.31 52.25 52.59
5 Lehkonen Emmi IkNV 46.59 0.07.42 50.86 51.19
6 Siivonen Hanna-Mari Koovee 50.03 0.10.46 46.62 46.92
7 Diaz Emmi HlS 1.04.58 0.25.41 35.06 35.28
8 Korpio Liisa VaHa 1.14.19 0.35.02 29.89 30.09

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Ville HlS 27.59 0.00.00 57.89 55.40
2 Lilja Juha TP 29.55 0.01.56 53.14 50.85
3 Westerlund Otso Koovee 30.33 0.02.34 51.04 48.85
4 Kauppi Akseli TP 31.40 0.03.41 48.28 46.21
5 Nurminen Jani VaHa 34.35 0.06.36 43.33 41.47
6 Vihelä Aleksi HlS 34.36 0.06.37 42.43 40.61
7 Hakala Petteri RaN 35.54 0.07.55 40.05 38.33
8 Huhtanen Kiri TP 39.27 0.11.28 35.68 34.14
Konttila Eemi Koovee HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pakarinen Marika RaN 46.04 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Marja-Liisa HauSi 23.46 0.00.00 45.04 43.73
2 Kajava Ritva HlS 24.40 0.00.54 42.47 41.23
3 Savonen Leena HlS 27.05 0.03.19 37.83 36.73
4 Mononen Ritva HlS 28.30 0.04.44 35.15 34.12
5 Venäläinen Kaija VaHa 31.13 0.07.27 31.35 30.44
6 Lankia Hilkka TP 33.41 0.09.55 28.38 27.55
7 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 39.16 0.15.30 23.76 23.07
Törrö Maria-Leena VaHa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlS 22.59 0.00.00 41.97 41.48
2 Sukki Martti LHR 25.23 0.02.24 37.52 37.09
3 Erkkilä Olavi HlS 26.26 0.03.27 35.58 35.16
4 Rantala Heikki EE 26.39 0.03.40 34.84 34.43
5 Paavola Seppo EE 26.45 0.03.46 34.25 33.86
6 Kuusisto Kalevi HlT 27.11 0.04.12 33.27 32.88
7 Houni Mikko EE 27.32 0.04.33 32.40 32.03
8 Nurmo Heikki PunKu 27.54 0.04.55 31.55 31.18
9 Sulander Heikki EE 28.31 0.05.32 30.44 30.09
10 Juhonsalo Matti LHR 29.16 0.06.17 29.25 28.91
11 Merimäki Eero Keihäs 30.23 0.07.24 27.78 27.45
12 Virtanen Ilari HlS 31.10 0.08.11 26.69 26.38
13 Hakala Rauno EE 39.22 0.16.23 20.83 20.58

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Saija KangSK 26.04 0.00.00 51.36 48.73
2 Jokinen Irma TurSa 26.24 0.00.20 49.76 47.22
3 Westerlund Tiina Koovee 29.39 0.03.35 43.46 41.24
4 Virtanen Marjo Hiisi 29.56 0.03.52 42.21 40.05
5 Rajamäki Terhi KangSK 30.14 0.04.10 40.96 38.87
6 Toivanen Tuula RaN 33.50 0.07.46 35.86 34.03
7 Jalanto Terttu KangSK 35.57 0.09.53 33.05 31.36
8 Kerkola Maija HlT 41.16 0.15.12 28.19 26.74
9 Papinsaari Sirpa KangSK 51.23 0.25.19 22.15 21.01

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suonurmi Vesa KyRa 38.13 0.00.00 52.35 47.32
2 Oripelto Viljo Keihäs 39.57 0.01.44 46.32 41.87
3 Järvinen Ossi TP 40.11 0.01.58 42.32 38.25

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kontio Katri KangSK 22.01 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 22.05 0.00.04
3 Kukonlehto Fanny KangSK 22.13 0.00.12
4 Häkkinen Pihla Koovee 23.28 0.01.27
5 Kuusinen Saana HlS 24.00 0.01.59
6 Leppänen Netta Keihäs 24.21 0.02.20
7 Imberg Venla HlS 25.36 0.03.35
8 Ojala Jenny Koovee 26.08 0.04.07
9 Simola Rita Koovee 28.56 0.06.55
10 Pesu Vilma TP 29.41 0.07.40
11 Lehtinen Saima KyRa 33.40 0.11.39
12 Virtanen Reeta HlS 34.05 0.12.04
13 Översti Elli VaHa 49.37 0.27.36

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Ilkka HS 38.04 0.00.00 65.99 62.01
2 Virkki Vili HlS 38.36 0.00.32 60.20 56.57
3 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 58.04 0.20.00 36.77 34.55

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 28.24 0.00.00 26.24 25.53
2 Liski Eero LHR 35.11 0.06.47 19.60 19.07
3 Koivuniemi Tapio RaN 1.06.19 0.37.55 9.55 9.29

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Tuulia TarpSu 13.31 0.00.00
2 Nieminen Reetta VaHa 14.46 0.01.15
3 Koski Hanni Koovee 14.51 0.01.20
4 Naskali Johanna KyRa 15.08 0.01.37
5 Raimovaara Emma HlS 15.10 0.01.39
6 Väistökoski Meri TP 15.36 0.02.05
7 Lampinen Siina TP 15.37 0.02.06
8 Niemelä Sania KyRa 16.00 0.02.29
9 Salonen Heidi Koovee 16.13 0.02.42
10 Enroth Emma TarpSu 17.03 0.03.32
11 Rantanen Annika Koovee 17.27 0.03.56
12 Holmala Kira IkNV 17.30 0.03.59
13 Lampinen Pihla TP 17.52 0.04.21
14 Häkkinen Kaisla Koovee 18.01 0.04.30
15 Enroth Jenna TarpSu 19.11 0.05.40
16 Lämsä Moona VaHa 19.18 0.05.47
17 Kuoppala Selma TarpSu 20.50 0.07.19
18 Lauttajärvi Siiri VaHa 21.06 0.07.35
19 Yliaho Reetta Koovee 21.25 0.07.54
20 Mustajoki Hulda TP 22.22 0.08.51
21 Leppänen Sara Keihäs 24.01 0.10.30
22 Lampinen Olivia HlS 24.03 0.10.32
23 Rokka Anni LHR 24.10 0.10.39
24 Lampinen Aurora HlS 27.31 0.14.00
25 Mäntylä Irinja RaN 28.16 0.14.45
26 Mariani Sandra Koovee 30.27 0.16.56
27 Ala-Jaskara Veera KyRa 35.39 0.22.08
28 Niskala Pinja TP 44.23 0.30.52
29 Mantula Maikki TP 2.10.09 1.56.38

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Katri Koovee 35.02 0.00.00 48.25 43.45
2 Haapamäki Jatta Eräp 41.06 0.06.04 39.89 35.93
3 Laine Anu HlS 42.47 0.07.45 37.14 33.45
4 Naskali Liisa KyRa 43.07 0.08.05 35.67 32.13
5 Helen Päivi HlS 52.25 0.17.23 28.38 25.56
6 Merimäki Marianne Keihäs 56.27 0.21.25 25.45 22.92

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Jarno TP 35.42 0.00.00 54.69 51.56
2 Niemelä Ville Hiilto 39.40 0.03.58 48.40 45.63
3 Jarva Jukka OrPo 39.46 0.04.04 47.46 44.74
4 Jauhiainen Jani OrPo 42.47 0.07.05 43.35 40.87
5 Konttila Janne Koovee 44.17 0.08.35 41.15 38.79
6 Mäntytörmä Jani Keihäs 46.27 0.10.45 38.53 36.32
7 Liponkoski Sami TP 47.26 0.11.44 37.04 34.92
8 Tukiainen Heikki TP 50.30 0.14.48 34.15 32.19
9 Pajula Harri KangSK 1.08.19 0.32.37 24.77 23.35
10 Alajoutsi Jukka Koovee 1.13.44 0.38.02 22.51 21.22

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schüle Katja Koovee 40.57 0.00.00 38.91 33.50
2 Rokka Susanna LHR 44.26 0.03.29 33.17 28.56
3 Aho Anna-Maija PäLuLu 58.00 0.17.03 23.35 20.10

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Alpo Eräp 23.24 0.00.00 38.50 37.74
2 Koppelomäki Mikko EE 27.30 0.04.06 30.30 29.70
3 Laurila Pertti EsSu 29.53 0.06.29 25.62 25.12

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 23.10 0.00.00 36.21 36.04
2 Virtanen Raija HlS 25.14 0.02.04 31.59 31.43
3 Lahtinen Raija VaHa 29.39 0.06.29 25.47 25.34
4 Isosomppi Terttu VaHa 31.54 0.08.44 22.35 22.25

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Timo VaHa 23.29 0.00.00 57.22 55.52
2 Harju Juha-Pekka TP 23.54 0.00.25 55.29 53.64
3 Nyholm Thomas Trian 24.17 0.00.48 53.49 51.90
4 Taubert Tero Koovee 25.25 0.01.56 50.23 48.73
5 Maunuksela Jari UrjU 25.43 0.02.14 48.77 47.32
6 Mäki Pekka KangSK 26.15 0.02.46 46.93 45.53
7 Kujanpää Jukka KangSK 27.41 0.04.12 43.69 42.39
8 Viitanen Reijo RaN 28.39 0.05.10 41.43 40.20
9 Huhtanen Ossi TP 30.57 0.07.28 37.63 36.51
10 Rokka Timo LHR 40.51 0.17.22 27.96 27.13

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matinheikki Leo TP 20.01 0.00.00 57.78 52.27
2 Julkunen Akseli LHR 20.02 0.00.01 57.01 51.58
3 Kontio Kimmo KangSK 20.52 0.00.51 54.04 48.89
4 Koivuniemi Sakari RaN 20.56 0.00.55 53.18 48.11
5 Jalonen Jussi HlS 21.49 0.01.48 50.36 45.56
6 Laitinen Vertti Koovee 22.16 0.02.15 48.69 44.05
7 Schüle Joel Koovee 22.47 0.02.46 46.95 42.48
8 Rokka Matias LHR 28.36 0.08.35 36.90 33.38
9 Naskali Lauri KyRa 30.01 0.10.00 34.68 31.37
10 Mäkipää Rasmus RaN 30.06 0.10.05 34.10 30.85
11 Mustajoki Tiitus TP 30.35 0.10.34 33.09 29.94
Nurminen Eerik KangSK HYL -
Leonsaari Juho KangSK KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lautamäki Matias HlS 19.12 0.00.00
2 Konttila Akseli TP 19.19 0.00.07
3 Koskinen Eemil RaN 20.16 0.01.04
4 Nieminen Juho TP 20.50 0.01.38
5 Alajoutsi Jasper Koovee 22.13 0.03.01
6 Mustajoki Olli TP 22.29 0.03.17
7 Ahola Topias KangSK 22.47 0.03.35
8 Niinimäki Kasimir IkNV 23.03 0.03.51
9 Aumo Oskari Keihäs 23.11 0.03.59
10 Heinimaa Valtteri KangSK 25.41 0.06.29
11 Viilo Tommi TP 26.11 0.06.59
12 Aaltio Eerik VaHa 30.18 0.11.06
13 Olkkonen Vili KangSK 32.51 0.13.39
Salonen Seeti VaHa HYL -
Valkolehto Tommi RaN HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Maiju IkNV 25.32 0.00.00 62.18 60.87
2 Rajamäki Netta KangSK 26.57 0.01.25 55.96 54.78
3 Taubert Iiris Koovee 31.55 0.06.23 44.77 43.82
4 Siren Saara TP 34.34 0.09.02 39.04 38.22

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Ella Koovee 26.20 0.00.00 62.22 59.22
2 Kontkanen Ronja KangSK 28.39 0.02.19 55.96 53.26
3 Simola Reea Koovee 30.08 0.03.48 52.04 49.53
4 Nurminen Jutta VaHa 30.57 0.04.37 49.53 47.14
5 Roininen Kiia TP 34.30 0.08.10 43.42 41.32
6 Kivikko Jenni HlS 34.42 0.08.22 42.16 40.12
7 Paavola Tiina KyRa 36.55 0.10.35 38.67 36.81
Avelin Melina TP KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Heta HlS 22.29 0.00.00 60.31 58.36
2 Kukonlehto Hilda KangSK 24.32 0.02.03 54.81 53.04
3 Metsälä Essi HlS 24.40 0.02.11 54.05 52.31
4 Mustonen Salla TP 25.50 0.03.21 51.18 49.52
5 Kuusisto Idaliina Koovee 26.37 0.04.08 49.25 47.66
6 Kuusinen Sanni HlS 27.02 0.04.33 48.07 46.52
7 Mäenpää Maija HlS 28.23 0.05.54 45.38 43.92
8 Simola Rosa Koovee 28.40 0.06.11 44.54 43.10
9 Jussila Ida TP 29.48 0.07.19 42.47 41.10
10 Sainio Linda KangSK 31.59 0.09.30 39.22 37.95
11 Jokinen Johanna Eräp 33.15 0.10.46 37.38 36.17
12 Niemelä Hilla Koovee 33.44 0.11.15 36.51 35.33
13 Haikama Outi HlS 33.59 0.11.30 35.91 34.75
14 Toivanen Netta KyRa 34.31 0.12.02 35.03 33.90
15 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 34.44 0.12.15 34.48 33.37
16 Järventausta Ennimaria KyRa 38.42 0.16.13 30.66 29.67
17 Haavisto Veera IkNV 40.46 0.18.17 28.83 27.90
18 Hirvonen Julia KyRa 42.11 0.19.42 27.59 26.70
Leinamo Reetta Keihäs HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusitalo Jukka-Pekka KangSK 43.10 0.00.00 39.77 28.70
2 Nummela Ville OrPo 48.37 0.05.27 33.55 24.21
3 Pyttynen Joakim HlT 57.38 0.14.28 26.81 19.35
4 Pitkänen Vesa PirHi 59.37 0.16.27 24.48 17.67

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliaho Joona Koovee 23.17 0.00.00
2 Kupiainen Tuukka Koovee 23.30 0.00.13
3 Schüle Oliver Koovee 25.12 0.01.55
4 Mäenpää Matias TP 27.10 0.03.53
5 Tukiainen Otso TP 27.47 0.04.30
6 Alajoutsi Oliver Koovee 28.44 0.05.27
7 Lehtiniemi Eino RaN 29.43 0.06.26
8 Kaukinen Mikael RaN 30.26 0.07.09
9 Raitanen Konsta TP 32.31 0.09.14
10 Rokka Tuomas LHR 33.39 0.10.22
11 Vehkalahti Anton IkNV 35.04 0.11.47
12 Nieminen Lauri VaHa 42.31 0.19.14
13 Tukiainen Jyry TP 49.55 0.26.38
14 Liuksiala Waltteri KyRa 58.47 0.35.30
Laine Aarni TP KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Elmeri LHR 14.20 0.00.00
2 Liponkoski Aapo TP 15.49 0.01.29
3 Leinamo Tuomas Keihäs 16.04 0.01.44
4 Toivanen Nico KyRa 17.45 0.03.25
5 Pitkänen Iiro Koovee 18.07 0.03.47
6 Aho Rauli VaHa 18.26 0.04.06
7 Konttila Milo Koovee 18.59 0.04.39
8 Taura Kalle TarpSu 20.27 0.06.07
9 Sivonen Miro TP 22.18 0.07.58
10 Koivunen Visa KangSK 22.25 0.08.05
11 Simola Jere Koovee 23.06 0.08.46
12 Vennelä Nuutti KangSK 24.11 0.09.51
13 Kopra Jami HlS 24.43 0.10.23
14 Skyttä Ilari HlS 26.09 0.11.49
15 Välkki Totte TP 30.16 0.15.56
16 Filppula Juho VaHa 33.57 0.19.37
Lahikainen Aaro TP KES -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikama Aatu HlT 21.45 0.00.00
2 Kivelä Niko HlS 24.48 0.03.03
3 Siivonen Eero Koovee 26.31 0.04.46
4 Ala-Jaskara Eero KyRa 26.44 0.04.59
5 Koivunen Lassi KangSK 27.46 0.06.01
6 Sillgren Pyry TP 28.23 0.06.38
7 Riikonen Eevert TP 30.43 0.08.58
8 Kallio Otso RaN 31.23 0.09.38
9 Niskala Aaro TP 33.22 0.11.37
10 Ritala Samu TP 35.42 0.13.57
11 Ovaska Aleksi TarpSu 35.58 0.14.13
12 Pitkänen Niko Koovee 37.39 0.15.54

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Aleksi Koovee 17.44 0.00.00
2 Ojala Kalle Koovee 17.57 0.00.13
3 Liponkoski Onni TP 19.11 0.01.27
4 Syrjälä Sakari Koovee 24.34 0.06.50
5 Äärilä Joonas RaN 37.01 0.19.17
Jarvala Eelis TP HYL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Alina LHR 19.15 0.00.00
2 Koskinen Aino TP 21.02 0.01.47
3 Salmia Kaisla TarpSu 21.35 0.02.20
4 Taubert Hertta Koovee 21.47 0.02.32
5 Laamanen Karoliina TarpSu 22.41 0.03.26
6 Mäntylä Venja RaN 22.49 0.03.34
7 Liuksiala Tilta-Maria KyRa 23.45 0.04.30
8 Pyhtilä Neea KyRa 25.40 0.06.25
9 Kulju Silva Keihäs 26.48 0.07.33
10 Rajala Venla TarpSu 30.41 0.11.26
11 Suojanen Laura Koovee 33.53 0.14.38
12 Kukkola Sara Keihäs 34.15 0.15.00
13 Korhonen Nella TarpSu 35.41 0.16.26
14 Sipiläinen Amanda TP 38.11 0.18.56
15 Kivinen Lilja TP 39.22 0.20.07
Koskinen Iida RaN KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillqvist Isabella KangSK 17.23 0.00.00
2 Aalto Aura TP 29.22 0.11.59
3 Översti Liisa VaHa 29.46 0.12.23
4 Ojala Linnea Keihäs 31.39 0.14.16
5 Kivimäki Carita KyRa 33.44 0.16.21
6 Rajala Ella TarpSu 35.07 0.17.44
Huiko Fanni TarpSu HYL -