FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rajarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Jere KR 1.03.51 0.00.00 86.37 86.64
2 Pukema Hannu-Pekka RR 1.04.36 0.00.45 84.42 84.69
3 Lakanen Jonne VaajTe 1.05.27 0.01.36 82.38 82.65
4 Parkkinen Jarno Koovee 1.07.38 0.03.47 78.82 79.07
5 Rautanen Mika TuSe 1.07.45 0.03.54 77.78 78.03
6 Kuningas Janne LuuRa 1.09.52 0.06.01 74.54 74.78
7 Tani Jukka KS 1.09.56 0.06.05 73.60 73.83
8 Laine Miika KS 1.09.57 0.06.06 72.70 72.94
9 Saikko Antti LappRi 1.09.58 0.06.07 71.81 72.04
10 Mattila Pyry KS 1.09.59 0.06.08 70.92 71.15
11 Jokiranta Mika KS 1.10.00 0.06.09 70.03 70.25
12 Mertanen Simo Koovee 1.10.15 0.06.24 68.90 69.13
13 Tuviala Vesa KS 1.12.00 0.08.09 66.38 66.59
14 Ovaska Janne LuuRa 1.15.23 0.11.32 62.59 62.79
15 Söyring Jani KS 1.16.36 0.12.45 60.79 60.99
16 Klemola Saul RaKaS 1.17.57 0.14.06 58.95 59.14
17 Suutari Matti VeVe 1.17.58 0.14.07 58.15 58.34
18 Mikkelä Ari KS 1.18.06 0.14.15 57.27 57.45
19 Tynys Joona KS 1.18.38 0.14.47 56.10 56.28
20 Lindqvist Arttu KS 1.24.50 0.20.59 51.28 51.45
21 Niskanen Janne VeVe 1.24.54 0.21.03 50.52 50.68
22 Lindén Mikael KS 1.25.03 0.21.12 49.71 49.87
23 Husu Heikki SKVuoksi 1.25.26 0.21.35 48.77 48.93
24 Manninen Marko Navi 1.29.14 0.25.23 46.01 46.15
25 Irtola Miika KS 1.31.51 0.28.00 44.03 44.17
26 Huomolin Ville LuuRa 1.36.16 0.32.25 41.37 41.50
27 Kauppila Tomi MiehVi 1.43.28 0.39.37 37.90 38.02
Villanen Simo SKVuoksi HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 53.25 0.00.00 40.26 40.26
2 Hakkarainen Markus RaKaS 54.07 0.00.42 36.76 36.76
3 Aspelund Kalle KontU 57.53 0.04.28 31.58 31.58
4 Markku Juho RaKaS 1.01.09 0.07.44 27.26 27.26
Lahtinen Miika ORa HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Rauno LappRi 55.07 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lintunen Sampsa RaKaS 1.04.59 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Marko TuuSe 1.00.31 0.00.00 48.54 48.36
2 Pietiläinen Juha RastiE4 1.03.46 0.03.15 43.76 43.60
3 Hujala Teppo Navi 1.15.29 0.14.58 35.03 34.90
4 Miikki Jussi SKVuoksi 1.22.16 0.21.45 30.35 30.24
5 Kuznetsov Svjatoslav Spb 1.29.38 0.29.07 26.22 26.12
6 Asikainen Aarre LappRi 1.30.29 0.29.58 24.35 24.26
7 Järnefelt Matias OK77 1.56.44 0.56.13 17.62 17.55

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 51.11 0.00.00 44.53 43.18
2 Korhonen Mika SKVuoksi 51.19 0.00.08 42.51 41.22
3 Neuvonen Janne LuuRa 57.47 0.06.36 36.06 34.97
4 Lyytikäinen Petri LappRi 57.54 0.06.43 34.30 33.26
5 Saalasti Pekka MulPa 1.09.58 0.18.47 26.99 26.17
6 Ranki Jussi SKVuoksi 1.17.12 0.26.01 23.20 22.49
7 Hautaniemi Petri RaKaS 1.17.17 0.26.06 21.91 21.24
8 Sippu Visa InkTe 1.20.21 0.29.10 19.86 19.25

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 45.52 0.00.00 52.48 50.34
2 Valjakka Tapio Navi 51.50 0.05.58 45.28 43.43
3 Auronen Jyrki LappRi 54.05 0.08.13 42.28 40.56
4 Mättölä Ali EsSu 54.19 0.08.27 40.99 39.32
5 Takaoja Vesa ORa 58.08 0.12.16 37.27 35.75
6 Neuvonen Timo MulPa 58.23 0.12.31 36.08 34.61
7 Eskelinen Jussi RaKaS 1.06.02 0.20.10 30.98 29.72
8 Laine Kimmo KyS 1.11.02 0.25.10 27.96 26.82
9 Minkkinen Ismo RR 1.12.24 0.26.32 26.60 25.51
10 Penttinen Tapani Navi 1.14.36 0.28.44 25.01 23.99
11 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.15.21 0.29.29 23.96 22.98
12 Mitenkov Andrej Azimut 1.17.56 0.32.04 22.39 21.48
Ojalainen Jorma SKVuoksi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martiskainen Juho SKVuoksi 52.01 0.00.00 50.17 48.75
2 Myllynen Matti RaKaS 57.56 0.05.55 43.70 42.46
3 Niemi Kari-Veli LappRi 1.07.14 0.15.13 36.49 35.45
4 Lavonen Hannu MiehVi 1.07.15 0.15.14 35.32 34.31
5 Tamminen Erkki SuJu 1.09.47 0.17.46 32.91 31.98
6 Lahti Juha HlS 1.15.26 0.23.25 29.41 28.57
7 Peni Hannu KS 1.15.28 0.23.27 28.36 27.55
8 Karlsson Henrik KuUS 1.19.35 0.27.34 25.91 25.17
9 Ruotsalainen Jouni SKVuoksi 1.23.46 0.31.45 23.68 23.01
10 Nissinen Matti Navi 1.43.18 0.51.17 18.44 17.92
Jeskanen Taito IlU KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Lassi LuuRa 41.50 0.00.00 47.53 47.10
2 Maajärvi Esa LappRi 46.09 0.04.19 40.93 40.56
3 Keltamäki Seppo JoKu 46.29 0.04.39 38.50 38.15
4 Lehto Jarmo VeVe 46.40 0.04.50 36.22 35.89
5 Kaulio Markku RaKaS 56.09 0.14.19 28.33 28.07
6 Höglund Risto ORa 1.00.29 0.18.39 24.66 24.43
7 Laine Pertti MulPa 1.11.39 0.29.49 19.43 19.25

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tani Ossi KS 41.56 0.00.00 46.31 46.28
2 Karvonen Jorma SOC 42.41 0.00.45 44.36 44.33
3 Peippo Tapio SKVuoksi 42.48 0.00.52 43.10 43.08
4 Pokela Erkki LuuRa 42.50 0.00.54 41.93 41.91
5 Mouhu Reijo RaKaS 48.20 0.06.24 36.16 36.14
6 Peräkasari Kari LuuRa 48.42 0.06.46 34.89 34.87
7 Lindqvist Pekka RaKaS 55.03 0.13.07 29.98 29.97
8 Sartanen Kari SKVuoksi 58.25 0.16.29 27.42 27.41
9 Martikainen Sakari KuUS 59.21 0.17.25 26.17 26.16
10 Espo Matti KS 59.55 0.17.59 25.12 25.10
11 Pulli Martti LappRi 1.01.44 0.19.48 23.59 23.58
12 Harkov Sergei INUS 1.28.47 0.46.51 15.86 15.85
Herttuainen Vesa RaKaS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahtiainen Pertti KR 46.11 0.00.00 36.44 36.22
2 Kyyrönen Heikki KS 53.58 0.07.47 28.85 28.67
3 Kyöstilä Matti RaKaS 56.44 0.10.33 25.22 25.06
4 Kykkänen Herkko KaaRa 56.45 0.10.34 22.99 22.84
5 Pöyhiä Jorma RaKaS 1.22.46 0.36.35 14.24 14.15

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 58.44 0.00.00 34.15 33.17
2 Salmi Tarmo JoKu 59.38 0.00.54 31.11 30.22
3 Kilo Esko LappRi 1.09.11 0.10.27 24.64 23.94
4 Salminen Kari JoKu 1.29.52 0.31.08 17.30 16.80
Salo Eero InkTe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 39.29 0.00.00 20.84 21.03
2 Pulli Erkki KoHo 1.00.33 0.21.04 11.55 11.66
3 Markku Kalevi RaKaS 1.00.34 0.21.05 9.51 9.60

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 33.44 0.00.00

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 54.59 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Oskari LappRi 51.43 0.00.00 54.18 49.70
2 Parviainen Markus SKVuoksi 59.56 0.08.13 42.07 38.60
3 Pylvänäinen Samu KS 1.03.54 0.12.11 35.08 32.18
Tonder Aapo SKVuoksi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 42.28 0.00.00
2 Miikki Veeti SKVuoksi 42.59 0.00.31

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvikallio Henri LuuRa 27.43 0.00.00
2 Metsälä Jesse RaKaS 33.35 0.05.52
3 Ripatti Max JoKu 1.08.46 0.41.03
Hautaniemi Lauri RaKaS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suurnäkki Elias KS 23.55 0.00.00
2 Tamminen Kasperi LuuRa 25.48 0.01.53
3 Kuusio Samu RaKaS 32.30 0.08.35
4 Rautio Juho JoKu 34.03 0.10.08
Kärnä Leevi JoKu HYL -
Lindqvist Topi KS HYL -

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Säyriö Jyri KS 21.47 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 22.37 0.00.50

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pussi Elmeri SKVuoksi 21.53 0.00.00
2 Länsivuori Luukas RaKaS 23.35 0.01.42
Jauho Arttu JoKu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 13.11 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 16.01 0.02.50
3 Länsivuori Jonatan RaKaS 17.20 0.04.09
4 Töyrylä Rasmus KyS 19.05 0.05.54
5 Suomalainen Vilho LappRi 20.40 0.07.29
6 Lintunen Aapo RaKaS 21.32 0.08.21
7 Pussi Kaarlo SKVuoksi 22.06 0.08.55
8 Pellinen Pietari JoKu 22.42 0.09.31
9 Ojalainen Matias SKVuoksi 23.53 0.10.42
10 Länsivuori Julius RaKaS 29.45 0.16.34
11 Jokela Väinö VeVe 33.11 0.20.00
12 Lintunen Elmo RaKaS 43.52 0.30.41
13 Tamminen Oskari LuuRa 45.34 0.32.23

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sianoja Maija MSParma 51.04 0.00.00 80.76 81.07
2 Joensuu Marttiina Pohjant 51.07 0.00.03 79.16 79.48
2 Hyyryläinen Laura AnttU 51.07 0.00.03 79.16 79.48
4 Lakanen Laura Pohjant 51.15 0.00.11 75.94 76.24
5 Toiviainen Anni SKVuoksi 51.27 0.00.23 74.14 74.43
6 Nykänen Eveliina LappRi 57.44 0.06.40 64.73 64.99
7 Laukkanen Marja KS 57.48 0.06.44 63.32 63.57
8 Pekkala Sini EsSu 57.56 0.06.52 61.84 62.08
8 Väyrynen Aino KyS 57.56 0.06.52 61.84 62.08
10 Kiuru Veera RaKaS 58.00 0.06.56 59.10 59.34
11 Väisänen Essi SKVuoksi 58.19 0.07.15 57.46 57.68
12 Lilja Salla AnttU 1.00.00 0.08.56 54.56 54.77
13 Pötry Mervi KR 1.03.03 0.11.59 50.69 50.89
14 Nenonen Liisa SKVuoksi 1.03.06 0.12.02 49.43 49.62
15 Suomalainen Riikka LappRi 1.03.31 0.12.27 47.88 48.07
16 Tahvanainen Venla EsSu 1.06.43 0.15.39 44.43 44.60
17 Rautanen Eeva TuuSe 1.44.05 0.53.01 27.73 27.84

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 36.28 0.00.00
2 Kuuri-Riutta Eeva KS 51.25 0.14.57

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järnefelt Elina OK77 1.25.11 0.00.00
2 Friari Päivi SKVuoksi 2.11.07 0.45.56

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mari SKVuoksi 1.09.21 0.00.00
2 Kärkkäinen Varpu ORa 1.10.38 0.01.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautaniemi Marjaana RaKaS 56.43 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 42.53 0.00.00 47.89 48.01
2 Tonder Marja AlatPi 47.35 0.04.42 39.92 40.02
3 Kinnunen Virpi ORa 1.25.04 0.42.11 20.52 20.57
4 Kuokkanen Elena INUS 1.50.57 1.08.04 14.35 14.38
Hakkarainen Riitta RaKaS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Murskaja Elsa INUS 1.13.39 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 44.49 0.00.00
2 Harkova Elvira INUS 1.11.41 0.26.52

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 34.20 0.00.00 43.37 42.96
2 Tikka Eija RaKaS 36.57 0.02.37 38.57 38.21
3 Pöntinen Tuula Navi 37.50 0.03.30 35.98 35.65
4 Juvonen Marja RaKaS 38.49 0.04.29 33.43 33.11
5 Särkkä Liisa Navi 40.59 0.06.39 30.10 29.82
6 Lindqvist Ulla RaKaS 52.21 0.18.01 22.35 22.14
7 Kukkonen Marja RaKaS 54.45 0.20.25 20.20 20.01
8 Mineeva Ljudmila INUS 1.16.49 0.42.29 13.57 13.44

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 36.49 0.00.00
2 Talka Riitta JoKu 41.33 0.04.44

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 49.27 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pylvänäinen Henna KS 42.37 0.00.00 49.60 46.06
2 Ahvonen Karoliina JoKu 53.19 0.10.42 35.68 33.14
3 Vesikko Venla JoKu 56.39 0.14.02 29.85 27.72
4 Hirvikallio Noora LuuRa 1.01.39 0.19.02 24.00 22.29

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa KS 35.23 0.00.00 51.72 49.84
2 Pakkanen Raita VeVe 38.42 0.03.19 45.71 44.05
3 Peltonen Liisa KS 38.49 0.03.26 44.00 42.40
4 Ovaska Jenni LuuRa 39.03 0.03.40 42.17 40.65
5 Pellinen Viivi JoKu 45.28 0.10.05 34.88 33.62
6 Espo Elina KS 53.13 0.17.50 28.65 27.62
7 Peltonen Riikka KS 53.33 0.18.10 27.34 26.35
8 Kinnunen Jutta ORa 1.02.20 0.26.57 22.51 21.69
9 Kuokkanen Pauliina INUS 1.05.03 0.29.40 20.63 19.88
10 Kantanen Raisa RaKaS 1.07.20 0.31.57 19.02 18.33

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattinen Lotta JoKu 27.11 0.00.00
2 Nurmilaukas Iiris LuuRa 29.02 0.01.51
3 Simola Aino KS 31.01 0.03.50

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Neuvonen Venla LuuRa 25.34 0.00.00
2 Lantta Tinja LappRi 49.21 0.23.47

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jokela Kiia VeVe 44.14 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linden Amalia KS 20.04 0.00.00
2 Lavonen Sanni MiehVi 22.14 0.02.10
3 Ripatti Mona JoKu 22.26 0.02.22
4 Tamminen Ilona LuuRa 23.53 0.03.49
5 Sirkkunen Taina JoKu 24.26 0.04.22
6 Hirvikallio Saara LuuRa 26.38 0.06.34

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintunen Venla RaKaS 19.26 0.00.00
2 Lindén Selma KS 19.38 0.00.12
3 Huuhko Riikka LuuRa 21.19 0.01.53
4 Kuusio Senni RaKaS 22.36 0.03.10
5 Törmänen Nella RaKaS 29.00 0.09.34
6 Pellinen Emma JoKu 38.52 0.19.26