FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vasaman kansallinen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manninen Heikki AnttU 37.40 0.00.00 74.91 73.22
2 Hyyryläinen Juha AnttU 40.19 0.02.39 68.68 67.12
3 Manninen Kalle AnttU 41.28 0.03.48 65.50 64.01
4 Häkkinen Janne PelPo 44.05 0.06.25 60.41 59.04
5 Sivill Timo VaajTe 48.07 0.10.27 54.25 53.02
6 Kivelä Marko ViPa 49.31 0.11.51 51.64 50.47
7 Oravainen Pasi SiiRa 54.56 0.17.16 45.59 44.56
8 Kokkinen Kari LaTa 1.02.26 0.24.46 39.26 38.38
Auvinen Jukka KuoSu KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pasanen Ville KuoSu 25.52 0.00.00 44.00 44.00
2 Soininen Antti SäynSa 31.07 0.05.15 35.20 35.20
3 Jämsen Arttu LohiRa 32.21 0.06.29 32.54 32.54
4 Laininen Heikki SiiRa 37.47 0.11.55 26.73 26.73
Grönholm Henry KuoSu KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankkunen Riku KuoSu 40.41 0.00.00 44.44 43.49
2 Saarijärvi Erkki SiiRa 50.10 0.09.29 34.69 33.94
3 Karjalainen Mikko KuoSu 1.02.53 0.22.12 26.60 26.02
Minkkinen Juha KR KES -
Ruotsalainen Timo KuoSu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Raimo SaPu 35.25 0.00.00 43.31 43.22
2 Näpänkangas Mika S-JKL 35.47 0.00.22 40.72 40.64
3 Moisio Petri SaPu 36.55 0.01.30 37.40 37.32
Laitinen Kari SaSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 33.39 0.00.00 53.52 52.91
2 Thitz Eero SaSu 37.41 0.04.02 46.36 45.83
3 Natunen Timo SaSu 38.24 0.04.45 44.08 43.59
4 Mehto Harri VaajTe 39.43 0.06.04 41.26 40.80
5 Tonteri Heikki Navi 44.28 0.10.49 35.64 35.24
6 Peltonen Timo SonPa 49.16 0.15.37 31.07 30.72

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylönen Juhani VaajTe 35.35 0.00.00 50.55 49.62
2 Partanen Timo RasHy 35.58 0.00.23 48.94 48.04
3 Heiskanen Hannu SonPa 38.18 0.02.43 44.95 44.12
4 Koponen Pekka LohiRa 40.39 0.05.04 41.40 40.64
5 Salonen Hannu KonnU 47.25 0.11.50 34.68 34.04
6 Tiusanen Hannu SaSu 48.16 0.12.41 33.27 32.66
Granholm Tommi Koovee KES -
Airaksinen Petri KuoSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Juha Hanka 30.57 0.00.00 47.46 45.98
2 Valkonen Pekka Kalske 34.07 0.03.10 42.59 41.26
3 Launonen Eino KuoSu 34.29 0.03.32 41.68 40.38
4 Aasla Hannu RaN 35.11 0.04.14 40.40 39.15
5 Huttunen Kalle KuoSu 35.32 0.04.35 39.56 38.33
6 Halonen Pauli SäynSa 36.43 0.05.46 37.86 36.68
7 Hyytiäinen Timo JuvU 39.00 0.08.03 35.24 34.14
8 Mourujärvi Kauno KuoSu 42.15 0.11.18 32.16 31.15
9 Matilainen Jorma S-JKL 46.12 0.15.15 29.07 28.16
10 Siitonen Hannu RastiE4 46.33 0.15.36 28.51 27.62
11 Karhunen Juha KuoSu 48.02 0.17.05 27.30 26.45
12 Timonen Pertti RAPSU 49.46 0.18.49 26.03 25.22
13 Huusko Martti IisVi 51.44 0.20.47 24.74 23.97
Suhonen Kauko LS-37 KES -
Lappalainen Pertti LohiRa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 23.29 0.00.00 45.75 45.58
2 Partanen Aimo NilsNu 28.35 0.05.06 37.15 37.02
3 Savolainen Martti SäynSa 31.39 0.08.10 33.16 33.04
4 Roivas Matti UrjU 33.02 0.09.33 31.40 31.28
5 Turpeinen Timo VaajTe 33.16 0.09.47 30.80 30.69
6 Äikäs Esko TikSu 34.26 0.10.57 29.40 29.29
7 Hyvönen Eero PorvU 37.27 0.13.58 26.70 26.60
8 Väänänen Matti NilsNu 38.45 0.15.16 25.48 25.39
9 Huttunen Kari KeU 39.08 0.15.39 24.92 24.83
10 Liukkonen Leo PiVe 41.55 0.18.26 22.97 22.89
11 Matilainen Juhani NilsNu 42.44 0.19.15 22.24 22.16
12 Alanko Tapio PerhKi 44.51 0.21.22 20.91 20.84
13 Salonen Kauko ViPa 45.35 0.22.06 20.30 20.23
Heinonen Kari KuoSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 24.20 0.00.00 39.07 38.41
2 Karppinen Eino SäynSa 26.18 0.01.58 35.73 35.13
3 Hyyryläinen Jorma Navi 26.45 0.02.25 34.72 34.13
4 Korhonen Pauli SäynSa 28.41 0.04.21 32.00 31.46
5 Ruuskanen Seppo KuoSu 28.48 0.04.28 31.48 30.95
6 Lehtonen Matti PiVe 29.45 0.05.25 30.11 29.60
7 Kajava Viljo KuoSu 30.26 0.06.06 29.07 28.58
8 Seilonen Reino KaSu 30.47 0.06.27 28.39 27.91
9 Pohjola Eino Mesik 31.22 0.07.02 27.51 27.05
10 Rantakangas Erkki AlajA 32.32 0.08.12 26.19 25.74
11 Salo Jaakko SaPu 34.43 0.10.23 24.22 23.81
12 Jakovlev Sulo PiVe 36.29 0.12.09 22.75 22.37
13 Kytöjoki Juhani Jyry 39.08 0.14.48 20.93 20.58
14 Voutilainen Taisto IPR 45.32 0.21.12 17.75 17.45

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 33.40 0.00.00 27.17 26.45
2 Näkkilä Matti KonnU 45.47 0.12.07 18.48 17.99
3 Laine Tapani KuoSu 50.35 0.16.55 15.37 14.96

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 34.48 0.00.00 19.86 20.37
2 Moisio Paavo SaPu 39.02 0.04.14 16.38 16.80
3 Känninen Lauri KuoSu 1.22.10 0.47.22 7.15 7.33

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Samuli SaSu 54.44 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvönen Jerry KuoSu 20.07 0.00.00
2 Nurmi Elias KuoSu 31.24 0.11.17
3 Hämäläinen Kasperi KuoSu 38.05 0.17.58

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Vinski Navi 16.02 0.00.00
2 Karjalainen Aatu KuoSu 18.08 0.02.06
3 Martikainen Eemil VierKo 22.36 0.06.34
4 Voutilainen Joona KuoSu 27.19 0.11.17

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 13.05 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 13.23 0.00.18
3 Paalanen Tuomas IPR 15.33 0.02.28
4 Ryynänen Teppo KuoSu 16.34 0.03.29
5 Kämäräinen Aaro S-JKL 20.24 0.07.19
6 Karjalainen Akseli KuoSu 20.38 0.07.33
7 Pasanen Valtteri KuoSu 21.50 0.08.45
8 Näpänkangas Olli S-JKL 23.45 0.10.40
9 Kukkonen Niilo IisVi 28.20 0.15.15
10 Hyvönen Otso KuoSu 29.57 0.16.52

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Laura AnttU 33.19 0.00.00 79.96 78.41
2 Andelin Sanna LaTa 35.50 0.02.31 68.76 67.43
3 Valkonen Oona Kalske 47.26 0.14.07 47.74 46.81

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Sini Navi 36.26 0.00.00
2 Airaksinen Eveliina LohiRa 57.24 0.20.58

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 1.33.30 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 35.23 0.00.00 56.92 56.91
2 Heiskanen Reetta KuoSu 37.19 0.01.56 52.36 52.34
3 Sivill Saana S-JKL 39.38 0.04.15 47.77 47.76
4 Kukkonen Leena IisVi 43.58 0.08.35 41.69 41.68
5 Paalanen Satu IPR 53.52 0.18.29 32.90 32.90
Väisänen Inka KuoSu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 38.05 0.00.00 38.77 38.37
2 Sundvall Tiina KuoSu 1.00.46 0.22.41 22.48 22.24
3 Turtinen Mari SaPu 1.06.45 0.28.40 18.80 18.61

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 28.09 0.00.00 50.29 48.25
2 Airaksinen Merja KuoSu 31.14 0.03.05 43.63 41.86
3 Jämsen Anneli LohiRa 35.24 0.07.15 36.99 35.49
4 Soininen Ulla SäynSa 41.58 0.13.49 29.94 28.73
5 Näkkilä Marjatta KuoSu 49.23 0.21.14 24.37 23.38

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Eeva LohiRa 57.29 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Timonen Sirkku RAPSU 1.15.50 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Satu KeuKi 39.23 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Aino HS 34.28 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lilja Riikka S-JKL 18.47 0.00.00
2 Kuokka Iida-Liisa IisVi 21.51 0.03.04
3 Keurulainen Siiri RastiE4 30.05 0.11.18
4 Rasimus Siiri S-JKL 31.33 0.12.46
5 Kärnä Nina SonPa 32.12 0.13.25

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 17.15 0.00.00
2 Kukkonen Senni IisVi 23.10 0.05.55
3 Martikainen Aada VierKo 25.55 0.08.40
4 Kankkunen Outi KuoSu 27.48 0.10.33
5 Hyvönen Vilma KuoSu 30.03 0.12.48

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Alisa SonPa 15.51 0.00.00
2 Keurulainen Helmi RastiE4 16.50 0.00.59
3 Malinen Fanni Navi 22.52 0.07.01
4 Ryynänen Peppi KuoSu 23.09 0.07.18
5 Tirkkonen Ronja KuoSu 25.05 0.09.14
6 Nissinen Tuulia KuoSu 25.07 0.09.16
7 Karjalainen Reetta KuoSu 29.09 0.13.18
8 Koponen Terhi KuoSu 57.55 0.42.04