FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jokilaakson Rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 1.11.25 0.00.00 70.61 64.65
2 Kaskinen Kare UlvUra 1.15.25 0.04.00 65.61 60.07
3 Pöyhönen Petja RasKa 1.19.41 0.08.16 60.91 55.77
4 Critchley Will VaajTe 1.22.02 0.10.37 58.01 53.12
5 Rostedt Teemu EKU 1.34.18 0.22.53 49.46 45.29
6 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.36.24 0.24.59 47.40 43.40
7 Jokela Ville SuSe 1.38.17 0.26.52 45.53 41.69
8 Collander Tomi RasKa 2.09.43 0.58.18 33.77 30.92
9 Juhola Juha RasKa 2.30.13 1.18.48 28.53 26.12

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Hannu Hiisi 1.14.52 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Veli-Matti MSParma 53.22 0.00.00 51.26 47.13
2 Toivio Matti RaPi 59.55 0.06.33 42.23 38.83
3 Virtaniemi Saku Palo-88 1.03.21 0.09.59 36.70 33.75

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Numminen Mika UrjU 55.51 0.00.00 42.38 42.03
2 Ojala Jari PirHi 58.30 0.02.39 38.43 38.12
3 Lassila Petri RasKa 1.20.10 0.24.19 26.57 26.35
4 Jutila Veli-Matti RasKa 1.32.07 0.36.16 21.84 21.66

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maunuksela Jari UrjU 44.37 0.00.00 52.23 51.54
2 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 46.47 0.02.10 49.13 48.48
3 Laasonen Mauri TP 50.19 0.05.42 45.05 44.45
4 Tarkkanen Matti UlvUra 50.21 0.05.44 44.39 43.80
5 Oksanen Jukka RasKa 51.46 0.07.09 42.56 42.00
6 Vehkala Seppo SiikSi 53.57 0.09.20 40.25 39.72
7 Sinkkonen Juha Rasti88 54.10 0.09.33 39.50 38.98
8 Kuusholma Ari Hiisi 1.00.52 0.16.15 34.63 34.17
9 Rantala Pekka SuSe 1.15.34 0.30.57 27.47 27.11
10 Huhtala Ismo YlKi 1.20.24 0.35.47 25.43 25.09
11 Lahdenmäki Pertti UlvUra 1.24.52 0.40.15 23.71 23.40
Paija Markku LHR KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 43.58 0.00.00 49.31 48.93
2 Lillandt Stefan Kristina 44.47 0.00.49 44.78 44.44
3 Lanne Vesa Hiisi 49.38 0.05.40 37.13 36.84

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtanen Simo HinnYr 43.46 0.00.00 48.32 48.05
2 Hirvelä Reijo PunKu 44.14 0.00.28 46.61 46.36
3 Pulkkinen Erkki RaLu 48.59 0.05.13 41.01 40.79
4 Kiiskinen Arto TP 49.40 0.05.54 39.39 39.17
5 Etu-Huitti Arto MSParma 50.11 0.06.25 37.93 37.72
6 Jakobsson Markus RasKa 53.23 0.09.37 34.66 34.47
7 Laine Esa TP 53.34 0.09.48 33.56 33.37

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Pentti KanSu 37.15 0.00.00 45.46 44.90
2 Hörkkö Jaakko MSParma 45.03 0.07.48 36.97 36.51
3 Roivas Matti UrjU 45.37 0.08.22 35.89 35.45
4 Kares Olli Hiisi 46.08 0.08.53 34.87 34.44
5 Virtanen Jorma Hiisi 47.40 0.10.25 33.16 32.75
6 Nurminen Markku SuosmSa 48.12 0.10.57 32.21 31.81
7 Euren Pertti RasKa 49.52 0.12.37 30.57 30.19
8 Railimo Matti SOC 50.01 0.12.46 29.91 29.54
9 Varjonen Heikki RaLu 51.26 0.14.11 28.54 28.18
10 Laine Jaakko HS 53.03 0.15.48 27.13 26.80

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 30.48 0.00.00 47.35 47.26
2 Rusko Heikki VaajTe 35.57 0.05.09 40.21 40.13
3 Rautarae Veikko HirvHe 36.22 0.05.34 39.40 39.32
4 Penttinen Juha Mesik 38.42 0.07.54 36.69 36.62
5 Tiitola Tero RasKa 40.36 0.09.48 34.66 34.59
6 Jonkka Arvo RasKa 40.56 0.10.08 34.06 33.99
7 Elonen Matti RaLu 41.08 0.10.20 33.58 33.51
8 Tammisaari Pentti HirvHe 42.04 0.11.16 32.53 32.46
9 Heerman Stig RaLu 42.55 0.12.07 31.59 31.52
10 Ketamo Juhani SuSe 44.09 0.13.21 30.41 30.35
11 Hahto Matti OrPo 44.17 0.13.29 30.03 29.97
12 Rantanen Ismo Palo-88 46.19 0.15.31 28.43 28.38
13 Kaasalainen Oiva SuSe 47.37 0.16.49 27.39 27.33
14 Rintala Paavo Palo-88 49.42 0.18.54 25.98 25.93
15 Latvala Timo EE 52.05 0.21.17 24.54 24.49
16 Halkosaari Severi NiS 57.33 0.26.45 21.99 21.94
17 Asikainen Markku Hiisi 58.02 0.27.14 21.58 21.54
18 Jylhä Keijo JRV 1.10.15 0.39.27 17.65 17.61

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 36.34 0.00.00 39.14 38.87
2 Rintala Pentti Hiisi 42.08 0.05.34 33.12 32.89
3 Nurmo Heikki PunKu 44.23 0.07.49 30.64 30.42
4 Valtonen Teuvo Hiisi 46.54 0.10.20 28.23 28.03
5 Saario Pentti LoJa 56.41 0.20.07 22.73 22.57
6 Iso-Somppi Ahti LoJa 56.59 0.20.25 21.98 21.83
7 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.02.26 0.25.52 19.49 19.35

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Jukka Hiisi 44.49 0.00.00 32.11 31.95
2 Siivonen Jukka RasKa 51.01 0.06.12 27.50 27.37
3 Mikola Oiva Hiisi 56.34 0.11.45 24.17 24.05
4 Ali-Rantala Arvo LoJa 58.49 0.14.00 22.63 22.52
5 Mård Leo Kristina 1.01.40 0.16.51 21.00 20.90
6 Ylijoki Olli PunKu 1.05.57 0.21.08 19.09 19.00
Lammensalo Jaakko Hiisi HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 52.45 0.00.00 26.90 26.35
2 Paunuvuori Toivo SuSe 54.42 0.01.57 24.00 23.51
3 Villgren Väinö UlvUra 56.48 0.04.03 21.24 20.80

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Petteri RaN 1.08.22 0.00.00
2 Kaihtela Juuso RaLu 1.16.24 0.08.02

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohtander Aleksi RaLu 31.39 0.00.00
2 Jutila Pietu RasKa 33.45 0.02.06
Willman Pyry RasKa HYL -
Kesti Erik RasKa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Willman Iivari RasKa 37.10 0.00.00
2 Nolvi Joona RasKa 49.20 0.12.10

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Filppula Juho VaHa 34.40 0.00.00
2 Murto Aleksi RasKa 40.31 0.05.51

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Paavo RasKa 15.47 0.00.00
2 Ojala Kalle Koovee 17.44 0.01.57
3 Gustafsson Eero UlvUra 21.54 0.06.07
4 Kujansuu Aaro RasKa 23.50 0.08.03
5 Horelli Felix KoKV 31.29 0.15.42
Ojala Aleksi Koovee HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil TP 9.22 0.00.00
2 Lehtilä Teemu PunKu 12.05 0.02.43
3 Horelli Romeo KoKV 14.20 0.04.58
4 Kujansuu Lauri RasKa 16.17 0.06.55
5 Pohjalainen Oskari LoJa 16.21 0.06.59
6 Koivula Lauri UlvUra 17.20 0.07.58

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Emmi SuSe 1.00.38 0.00.00
2 Kuusela Tuija RasKa 1.02.44 0.02.06

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkivaara Jonna RasKa 1.19.00 0.00.00
2 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 1.26.50 0.07.50

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 39.15 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fingerroos Meri PR 55.39 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kauppila Marika Hiisi 46.23 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 50.32 0.00.00 40.16 39.02
2 Paija Päivi LHR 54.51 0.04.19 35.15 34.15
3 Kuusholma Tiina Hiisi 57.50 0.07.18 31.58 30.68
4 Tuuppa Riikka EKU 57.59 0.07.27 29.75 28.90

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 37.22 0.00.00 52.72 50.62
2 Laasonen Kirsi TP 40.24 0.03.02 46.32 44.48
3 Annila Päivi TP 48.08 0.10.46 36.84 35.37
4 Reiman Päivi Hiisi 56.50 0.19.28 29.46 28.29

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 38.21 0.00.00 42.48 39.94
2 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 43.16 0.04.55 36.24 34.07
3 Tienari Pauliina KyRa 1.01.46 0.23.25 24.40 22.94
4 Nurminen Aila Hiisi 1.13.08 0.34.47 19.77 18.59
Kiiskinen Gunnevi TP KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 41.15 0.00.00
2 Pitkänen Eila JRV 51.30 0.10.15

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 34.47 0.00.00 46.66 46.39
2 Nurmi Raija RaLu 39.02 0.04.15 40.02 39.79
3 Kaasalainen Tuula SuSe 46.17 0.11.30 32.43 32.25
4 Ketola Paula LoJa 47.20 0.12.33 30.43 30.25
5 Piiparinen Seija RasKa 48.25 0.13.38 28.49 28.33

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 46.11 0.00.00
2 Kirkkala Aino SuosmSa 48.38 0.02.27
Kallio Tuija RaTU KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehkala Eveliina SiikSi 1.04.40 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Oona UlvUra 38.48 0.00.00 50.31 46.82
2 Jutila Pinja RasKa 43.09 0.04.21 44.11 41.05
3 Tarkkanen Annika UlvUra 45.54 0.07.06 40.40 37.60
4 Nylund Laura RasKa 46.17 0.07.29 39.01 36.31
5 Mäkinen Tuuli LLuja 47.50 0.09.02 36.73 34.18
6 Jutila Iisa RasKa 49.22 0.10.34 34.60 32.20
7 Pohjalainen Anni LoJa 59.04 0.20.16 28.09 26.14

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivula Lotta UlvUra 52.18 0.00.00
2 Pohjalainen Emmi LoJa 54.04 0.01.46
3 Filppula Ella VaHa 1.19.25 0.27.07
Vehkala Katariina SiikSi KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Jenny Koovee 42.19 0.00.00
2 Tuhkanen Suvi UlvUra 44.18 0.01.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 20.14 0.00.00
2 Lohtander Ilona RaLu 21.00 0.00.46
3 Luoma Elli UlvUra 23.16 0.03.02
4 Hall Wilma ValSu 42.44 0.22.30
5 Lähteenmäki Vilma AngA 48.43 0.28.29

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Punto Elli SuSe 20.50 0.00.00
2 Sjöblom Lotta UlvUra 22.43 0.01.53
3 Vehkala Anniina SiikSi 27.47 0.06.57

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Eerika RaLu 10.17 0.00.00
2 Lähteenmäki Olga AngA 22.02 0.11.45
3 Koskinen Aino TP 22.23 0.12.06
4 Hall Ninni ValSu 37.05 0.26.48

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Mika RaN 1.26.48 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine-Itävuo Tuija TP 54.18 0.00.00 52.44 50.01
2 Uusikartano Hanna KodisjKa 56.26 0.02.08 48.57 46.31
3 Sinkkonen Tuula Rasti88 58.52 0.04.34 44.75 42.67
4 Mäki-Laurila Anne PunKu 1.04.45 0.10.27 39.03 37.22
5 Mäntylä Terhi RaN 1.23.35 0.29.17 28.96 27.61