FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
OrPo Pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Timo VaHa 1.22.33 0.00.00 76.19 75.39
2 Nurminen Ilkka HS 1.29.20 0.06.47 68.89 68.17
3 Pesu Raino TP 1.29.56 0.07.23 66.94 66.23
4 Mähönen Jouni TP 1.30.08 0.07.35 65.29 64.61
5 Räty Harri HiKi 1.32.58 0.10.25 61.85 61.20
6 Pitkänen Jonne TP 1.44.31 0.21.58 53.73 53.16
7 Kemppinen Mikko LaTa 1.45.55 0.23.22 51.74 51.20
Repo Ville VeVe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Samuel SalRe 1.25.48 0.00.00 48.85 48.37
2 Koskinen Petteri JRV 1.46.04 0.20.16 38.33 37.96
3 Lahtomäki Olli JRV 1.56.05 0.30.17 33.94 33.61
4 Viljanen Heikki IkNV 2.04.40 0.38.52 30.59 30.30
5 Siivonen Jere Koovee 2.06.44 0.40.56 29.10 28.82
6 Jussila Jorma JRV 2.09.47 0.43.59 27.45 27.18

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björkqvist Niklas HlS 1.35.51 0.00.00 41.95 41.03
2 Lehtimäki Harri RMH 1.38.21 0.02.30 40.11 39.24
3 Suuriniemi Timo HauSi 1.41.45 0.05.54 38.03 37.21
4 Pahkala Mika KangSK 1.45.55 0.10.04 35.82 35.05
5 Tukiainen Heikki TP 2.09.24 0.33.33 28.74 28.12
6 Lindholm Antti PerhKi 2.25.27 0.49.36 25.05 24.51
7 Alajoutsi Jukka Koovee 2.37.10 1.01.19 22.70 22.21
Torvinen Pekka SiiRa HYL -
Reiman Markku JäPa KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Janne VaajTe 1.05.36 0.00.00 62.77 60.68
2 Laitamäki Mika HlT 1.13.41 0.08.05 54.69 52.86
3 Ruuska Vesa KangSK 1.19.16 0.13.40 49.72 48.06
4 Myllykoski Pekka S-JKL 1.27.19 0.21.43 44.13 42.66
5 Numminen Mika UrjU 1.35.16 0.29.40 39.52 38.20
6 Aho Jarmo PäLuLu 1.40.58 0.35.22 36.41 35.20
7 Torri Pauli HPV 1.47.21 0.41.45 33.43 32.31
8 Kuusisto Seppo Koovee 2.05.51 1.00.15 27.81 26.88

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkamo Severi Koovee 1.08.58 0.00.00 47.53 44.99
2 Väätäinen Olli Hiisi 1.09.39 0.00.41 45.89 43.43
3 Ketola Akseli Koovee 1.19.58 0.11.00 38.94 36.86
4 Jokela Herkko IkNV 1.44.04 0.35.06 29.14 27.58
5 Rantala Tommi S-JKL 1.44.05 0.35.07 28.35 26.83
6 Oikarinen Markku S-JKL 1.47.12 0.38.14 26.76 25.32
7 Suojanen Jukka Koovee 2.42.38 1.33.40 17.13 16.22
Nurminen Jussi VaHa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enroth Vesa TarpSu 1.07.20 0.00.00 60.44 60.21
2 Enroth Eero KangSK 1.08.47 0.01.27 58.53 58.31
3 Mäki Pekka KangSK 1.09.43 0.02.23 57.12 56.90
4 Kärkkäinen Panu JRV 1.11.35 0.04.15 55.02 54.81
5 Kujanpää Jukka KangSK 1.13.33 0.06.13 52.96 52.76
6 Salonen Timo VaHa 1.15.47 0.08.27 50.82 50.63
7 Harju Juha-Pekka TP 1.17.12 0.09.52 49.33 49.14
8 Virtanen Markku LamSä 1.19.32 0.12.12 47.33 47.15
9 Linnainmaa Pekka PäLuLu 1.25.10 0.17.50 43.69 43.52
10 Jylhä Seppo KäTa 1.26.43 0.19.23 42.40 42.24
11 Laasonen Mauri TP 1.27.46 0.20.26 41.40 41.24
12 Taubert Tero Koovee 1.46.42 0.39.22 33.64 33.52
Salomaa Riku TP KES -
Peltola Ilkka IHR KES -
Huostila Markku LamSä KES -
Järvinen Seppo SaPu EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Aaro VaHa 58.01 0.00.00 65.00 63.11
2 Lilja Juha TP 1.09.52 0.11.51 51.95 50.44
3 Kauppi Akseli TP 1.17.31 0.19.30 45.00 43.69
4 Puranen Konsta TP 1.21.35 0.23.34 41.02 39.83
5 Hakala Petteri RaN 1.32.43 0.34.42 34.57 33.57

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 1.13.51 0.00.00 70.49 70.03
2 Pesu Mervi TP 1.16.40 0.02.49 66.45 66.02
3 Toivonen Sirra KangSK 1.18.24 0.04.33 63.55 63.14
4 Liuha Riina KangSK 1.24.39 0.10.48 57.54 57.17
5 Siivonen Hanna-Mari Koovee 1.30.16 0.16.25 52.73 52.39
6 Honkimaa Anni EsSu 1.33.14 0.19.23 49.85 49.53
7 Jurvakainen Vuokko S-JKL 1.56.35 0.42.44 38.91 38.66
Mykkänen Terhi KangSK KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 50.53 0.00.00 61.34 60.02
2 Ahonen Pekka HauSi 57.10 0.06.17 54.05 52.89
3 Kallio Jukka TP 58.19 0.07.26 52.45 51.32
4 Mäkelä Markku RasKa 58.30 0.07.37 51.75 50.64
5 Kittilä Pekka HlS 1.01.33 0.10.40 48.68 47.63
6 Rantala Timo KPV 1.06.49 0.15.56 44.38 43.42
7 Oikarinen Jarmo TP 1.07.46 0.16.53 43.29 42.36
8 Asikainen Timo Hiisi 1.09.06 0.18.13 42.01 41.10
9 Vesala Pekka PirHi 1.18.00 0.27.07 36.81 36.02
10 Laukkanen Erkki KangSK 1.18.23 0.27.30 36.24 35.46
11 Ylikoski Kari TP 1.20.17 0.29.24 34.99 34.24
12 Järvinen Jari HlT 1.21.42 0.30.49 34.00 33.27
13 Toivonen Jari EE 1.27.09 0.36.16 31.52 30.84
14 Maijala Kari EE 1.27.48 0.36.55 30.93 30.26
15 Hyvärinen Vesa KemijU 1.28.16 0.37.23 30.41 29.76
16 Pitkänen Juhani TP 1.41.29 0.50.36 26.14 25.58

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karhu Satu VaHa 1.57.58 0.00.00
Haapamäki Jatta Eräp EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 1.04.21 0.00.00 48.98 48.15
2 Pihlajamaa Martti VetU 1.08.40 0.04.19 45.28 44.50
3 Vehmaa Hannu Koovee 1.09.26 0.05.05 44.16 43.40
4 Huikkola Markku KangSK 1.11.13 0.06.52 42.45 41.72
5 Papinsaari Kari KangSK 1.12.25 0.08.04 41.15 40.45
6 Rajala Markku PäLuLu 1.17.33 0.13.12 37.87 37.23
7 Ukkonen Leo TP 1.32.21 0.28.00 31.34 30.80
8 Salminen Pertti PäLuLu 1.33.27 0.29.06 30.51 29.99
9 Nurminen Hannu Hiisi 2.00.20 0.55.59 23.34 22.94
Nieminen Aki RaN KES -
Kauppi Hannu AR KES -
Kartaslammi Ari KyRa KES -
Liukkala Pekka HauSi EIL -
Hanttu Ari RaN EIL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Elina SuSe 1.06.20 0.00.00
2 Räty Elina HiKi 1.11.47 0.05.27
Mäki-Laurila Anne PunKu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahvenjärvi Pia Koovee 58.26 0.00.00
2 Aho Anna-Maija PäLuLu 1.33.01 0.34.35

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suojanen Susanna Koovee 1.19.19 0.00.00
Metsälä Emma HlS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 50.41 0.00.00 49.09 48.61
2 Lavikainen Jussi KangSK 58.48 0.08.07 41.94 41.53
3 Siuko Hannu SuSe 1.00.11 0.09.30 40.61 40.21
4 Hillo Heikki VaHa 1.01.06 0.10.25 39.65 39.25
5 Käyhkö Kari LS-37 1.04.08 0.13.27 37.43 37.06
6 Ylikoski Erkki KanSu 1.05.51 0.15.10 36.12 35.76
7 Saari Tauno SuSe 1.06.43 0.16.02 35.32 34.97
8 Lakkinen Keijo SuSe 1.07.49 0.17.08 34.42 34.08
9 Nikkari Paavo LS-37 1.10.07 0.19.26 32.98 32.65
10 Suominen Risto SuSi 1.11.11 0.20.30 32.18 31.86
11 Koskinen Kaj VaHa 1.13.59 0.23.18 30.66 30.36
12 Ottelin Pekka JRV 1.19.55 0.29.14 28.11 27.83
13 Roivas Matti UrjU 1.22.00 0.31.19 27.13 26.86
14 Kaarnijärvi Veikko JRV 1.23.01 0.32.20 26.53 26.27
15 Pusa Raimo VirtU 1.31.24 0.40.43 23.86 23.62
16 Nurminen Sakari TuMe 1.36.22 0.45.41 22.40 22.18
17 Koskinen Timo VaHa 2.01.48 1.11.07 17.54 17.37
Talvitie Heikki RaiKu KES -
Mäkelä Harri SuSe EIL -
Karvonen Jorma TarpSu EIL -
Järvenpää Heikki SuSe EIL -
Haarajoki Matti TP EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 1.02.24 0.00.00 50.44 48.71
2 Seppälä Anu EE 1.19.03 0.16.39 37.82 36.53
3 Järvinen Tuija HlT 1.30.59 0.28.35 31.13 30.06
4 Koivuniemi Leena RaN 1.43.58 0.41.34 25.73 24.85

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Matti KyRa 48.25 0.00.00 39.52 39.51
2 Penttinen Juha Mesik 51.05 0.02.40 37.19 37.18
3 Jonkka Arvo RasKa 51.09 0.02.44 36.87 36.87
4 Tiitola Tero RasKa 51.36 0.03.11 36.29 36.28
5 Valta Matti JRV 56.33 0.08.08 32.87 32.86
6 Koskinen Kari SOC 59.09 0.10.44 31.19 31.19
7 Rantakangas Erkki AlajA 1.01.22 0.12.57 29.84 29.84
8 Valtee Juhani Eräp 1.02.05 0.13.40 29.28 29.27
9 Helminen Pentti JRV 1.03.23 0.14.58 28.46 28.46
10 Toskala Paavo KoS 1.04.11 0.15.46 27.89 27.89
11 Jylhä Keijo JRV 1.04.23 0.15.58 27.60 27.59
12 Ansamaa Reino RaN 1.05.57 0.17.32 26.73 26.73
13 Latvala Timo EE 1.09.52 0.21.27 25.04 25.03
14 Niemi Pentti HauSi 1.17.52 0.29.27 22.29 22.29
15 Mattila Kari EE 1.19.28 0.31.03 21.67 21.67
16 Tiura Tapio HS 1.24.04 0.35.39 20.32 20.32
17 Lampi Eero PäijRa 1.29.25 0.41.00 18.95 18.95
18 Henriksson Jouko HlS 1.30.56 0.42.31 18.49 18.48
19 Ylitalo Antti TP 1.31.08 0.42.43 18.30 18.29
20 Koivisto Pentti TP 1.46.03 0.57.38 15.59 15.59
21 Korpela Kalevi TP 2.08.18 1.19.53 12.78 12.78
Kotikoski Juhani TP KES -
Paavola Vesa EE EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 50.38 0.00.00 56.66 55.28
2 Maijala Sari EE 51.34 0.00.56 55.08 53.74
3 Kärkkäinen Tarja JRV 55.22 0.04.44 50.78 49.54
4 Pelto-Huikko Anne Hiisi 56.19 0.05.41 49.41 48.21
5 Virtanen Marjo Hiisi 58.24 0.07.46 47.16 46.01
6 Toivonen Merja EE 1.01.19 0.10.41 44.45 43.37
7 Laurila Saija KangSK 1.02.59 0.12.21 42.82 41.78
8 Rajamäki Terhi KangSK 1.07.39 0.17.01 39.44 38.48
9 Antila Suvi PäLuLu 1.08.39 0.18.01 38.45 37.51
10 Rantala Maj-Lis KPV 1.11.53 0.21.15 36.32 35.43
11 Kananen Tuula JRV 1.22.54 0.32.16 31.14 30.39
12 Papinsaari Sirpa KangSK 1.30.54 0.40.16 28.09 27.41
13 Nurminen Aila Hiisi 1.31.40 0.41.02 27.54 26.87
14 Toivanen Tuula RaN 1.47.02 0.56.24 23.32 22.75
15 Savolainen Raija TP 1.55.26 1.04.48 21.37 20.85
Vesanen Terhi KangSK KES -
Lusa Sirpa TP EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Marita SuSe 42.05 0.00.00 54.20 52.06
2 Juura Maarit KanSu 44.28 0.02.23 50.52 48.53
3 Mikkolainen Mirja VaHa 47.53 0.05.48 46.20 44.38
4 Korpio Aulikki VaHa 49.22 0.07.17 44.12 42.38
5 Siuko Anja SuSe 51.29 0.09.24 41.64 40.00
6 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 54.14 0.12.09 38.90 37.36
7 Kiiskinen Gunnevi TP 58.39 0.16.34 35.39 33.99
8 Laukkanen Kirsti HlT 59.40 0.17.35 34.21 32.86
9 Niemi Tuire TP 1.00.48 0.18.43 33.01 31.71
10 Elfvengren Päivi S-JKL 1.02.11 0.20.06 31.73 30.47
Lavikainen Pirjo KangSK KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivuniemi Sakari RaN 42.53 0.00.00 56.60 50.70
2 Laakso Lasse S-JKL 46.04 0.03.11 50.72 45.43
3 Mustajoki Tiitus TP 52.33 0.09.40 42.73 38.27
4 Virtanen Aaro HU-46 55.22 0.12.29 38.91 34.85
5 Nurminen Eerik KangSK 1.23.28 0.40.35 24.72 22.14

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäenpää Maija HlS 55.42 0.00.00 47.88 45.38
2 Järventausta Ennimaria KyRa 1.01.28 0.05.46 41.76 39.58
3 Metsälä Essi HlS 1.06.49 0.11.07 36.92 34.99
4 Jokinen Johanna Eräp 1.22.49 0.27.07 28.58 27.08
5 Hirvonen Julia KyRa 2.14.09 1.18.27 16.90 16.01
Kukonlehto Hilda KangSK EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Heikki EE 49.14 0.00.00 35.67 34.90
2 Aronen Osmo RasKa 50.27 0.01.13 34.07 33.33
3 Houni Mikko EE 51.49 0.02.35 32.44 31.74
4 Paavola Seppo EE 53.02 0.03.48 30.99 30.32
5 Rantala Heikki EE 54.39 0.05.25 29.38 28.74
6 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.01.45 0.12.31 25.39 24.84
7 Kuusisto Kalevi HlT 1.02.22 0.13.08 24.54 24.01
Hurme Heikki HPV KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 45.24 0.00.00
2 Törrö Maria-Leena VaHa 1.01.21 0.15.57

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Kalervo KangSK 48.35 0.00.00
2 Nisula Alpo Eräp 55.57 0.07.22
Koppelomäki Mikko EE EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 46.00 0.00.00 40.53 38.85
2 Hurskainen Seija VaHa 47.47 0.01.47 37.06 35.53
3 Kemppi Tuula MSParma 49.13 0.03.13 34.09 32.68
4 Koskinen Marja-Terttu VaHa 51.48 0.05.48 30.59 29.33

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.20.49 0.00.00 35.69 35.41
2 Lahtinen Raija VaHa 1.36.20 0.15.31 28.44 28.22
3 Kirkkala Aino SuosmSa 1.39.20 0.18.31 26.13 25.93
Isosomppi Terttu VaHa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 47.00 0.00.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.19.11 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nieminen Juho TP 24.35 0.00.00
2 Ahola Topias KangSK 30.25 0.05.50
3 Valkolehto Tommi RaN 30.42 0.06.07
4 Laakso Topi S-JKL 30.50 0.06.15
5 Aumo Oskari Keihäs 31.08 0.06.33
6 Aaltio Eerik VaHa 32.24 0.07.49
7 Salonen Seeti VaHa 35.35 0.11.00
8 Alajoutsi Jasper Koovee 37.35 0.13.00
Olkkonen Vili KangSK HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joensivu Inka VaHa 32.59 0.00.00
2 Konstari Elena JRV 33.24 0.00.25
3 Salmia Tessa TarpSu 34.41 0.01.42
4 Mustajoki Villa TP 35.01 0.02.02
5 Leinamo Sonja Keihäs 38.01 0.05.02
6 Savisaari Outi TP 38.36 0.05.37
7 Kuoppala Elli TarpSu 39.56 0.06.57
8 Kiuru Milja VaHa 42.18 0.09.19
9 Filppula Ella VaHa 46.39 0.13.40

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtiniemi Eino RaN 25.59 0.00.00
2 Virtanen Ilari HU-46 26.51 0.00.52
3 Nieminen Lauri VaHa 28.00 0.02.01
4 Rantala Valtteri Keihäs 28.46 0.02.47
5 Alajoutsi Oliver Koovee 28.57 0.02.58
6 Mäenpää Matias TP 29.17 0.03.18
7 Kaukinen Mikael RaN 30.28 0.04.29
8 Schüle Oliver Koovee 30.37 0.04.38
9 Tukiainen Otso TP 30.43 0.04.44
10 Tukiainen Jyry TP 38.11 0.12.12
11 Purimo Jesse OrPo 38.48 0.12.49
Raitanen Konsta TP EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 22.47 0.00.00
2 Kontio Katri KangSK 23.10 0.00.23
3 Tikkakoski Ilona TP 24.39 0.01.52
4 Simola Rita Koovee 25.32 0.02.45
5 Leppänen Netta Keihäs 30.19 0.07.32
6 Imberg Venla HlS 30.27 0.07.40
7 Pesu Vilma TP 34.56 0.12.09
Kuusinen Saana HlS EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Tuomas Keihäs 18.18 0.00.00
1 Liponkoski Aapo TP 18.18 0.00.00
3 Konttila Milo Koovee 20.13 0.01.55
4 Toivanen Nico KyRa 20.28 0.02.10
5 Simola Jere Koovee 23.14 0.04.56
6 Skyttä Ilari HlS 25.40 0.07.22
7 Filppula Juho VaHa 26.04 0.07.46
8 Huostila Sampo LamSä 27.37 0.09.19
9 Vennelä Nuutti KangSK 27.40 0.09.22
10 Taura Kalle TarpSu 30.24 0.12.06
11 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 31.06 0.12.48
12 Immonen Matias HlS 32.26 0.14.08
13 Suojanen Henri Koovee 32.40 0.14.22
14 Mähönen Veeti TP 34.31 0.16.13
15 Niemelä Leevi KangSK 44.46 0.26.28
Aho Rauli VaHa EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Olkkonen Veera KangSK 19.54 0.00.00
2 Helen Janette HlS 20.37 0.00.43
3 Kulju Eevi Keihäs 22.17 0.02.23
4 Pajula Siiri KangSK 29.45 0.09.51
5 Kontio Kirsi KangSK 30.02 0.10.08
6 Rintanen Anni KangSK 30.53 0.10.59
7 Laitamäki Lotta HlT 34.10 0.14.16
8 Jauhiainen Sara OrPo 57.04 0.37.10
Matinheikki Liisa TP KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järvensivu Pyry OrPo 19.49 0.00.00
2 Konstari Elmeri JRV 21.45 0.01.56

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nummela Laura OrPo 16.33 0.00.00
2 Aalto Aura TP 22.12 0.05.39
3 Sipilä Mia KangSK 22.22 0.05.49
Ojala Linnea Keihäs EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli TP 12.35 0.00.00
2 Koskinen Eemil TP 15.19 0.02.44
3 Taubert Johannes Koovee 18.14 0.05.39
4 Uusitalo Joni KangSK 19.20 0.06.45
5 Schüle Elias Koovee 19.48 0.07.13
6 Purimo Aaro OrPo 23.12 0.10.37
7 Taura Elias TarpSu 23.55 0.11.20
8 Kulju Kalle Keihäs 24.19 0.11.44
9 Rosenström Juho KangSK 24.44 0.12.09
10 Ala-Jaskara Eero KyRa 25.18 0.12.43
11 Hämäläinen Aaro KangSK 26.25 0.13.50
12 Nummela Luukas OrPo 27.05 0.14.30
13 Skyttä Akseli TP 27.27 0.14.52
14 Ahtola Touko KangSK 35.20 0.22.45
15 Jauhiainen Santtu OrPo 38.17 0.25.42
16 Yli-Villamo Veeti KangSK 38.20 0.25.45
17 Ahvenjärvi Olli Koovee 43.17 0.30.42
18 Kyckling Niilo Eräp 44.45 0.32.10

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Tuulia TarpSu 14.57 0.00.00
2 Suomalainen Karoliina KangSK 18.58 0.04.01
3 Nieminen Reetta VaHa 19.05 0.04.08
4 Taubert Hertta Koovee 23.12 0.08.15
5 Koskinen Aino TP 23.22 0.08.25
6 Leppänen Sara Keihäs 23.34 0.08.37
7 Mustajoki Hulda TP 24.19 0.09.22
8 Salmia Kaisla TarpSu 24.48 0.09.51
9 Lämsä Moona VaHa 26.17 0.11.20
10 Kuoppala Selma TarpSu 27.38 0.12.41
11 Laamanen Karoliina TarpSu 28.28 0.13.31
12 Pajula Eveliina KangSK 30.19 0.15.22
13 Vallittu Tuuli KangSK 39.53 0.24.56
14 Liuha Vilma KangSK 39.56 0.24.59
Haanpää Venla TP EIL -