FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti-rastit 1 pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Niko Pohjant 31.31 0.00.00 69.49 68.39
2 Ketonen Miikka KoS 32.17 0.00.46 66.92 65.85
3 Kujala Jouni Pohjant 33.09 0.01.38 64.27 63.24
4 Linnainmaa Lauri Koovee 34.45 0.03.14 60.45 59.49
5 Kuopus Sauli PudU 38.51 0.07.20 53.30 52.45
6 Keränen Teemu KaSu 40.34 0.09.03 50.31 49.51
7 Päivärinta Juhani KiimU 41.37 0.10.06 48.32 47.55
8 Kukkola Mikko KoS 42.28 0.10.57 46.65 45.91
9 Pasanen Pertti SuomRa 44.24 0.12.53 43.95 43.25
10 Väyrynen Ville Rasti-Pi 44.57 0.13.26 42.75 42.06
11 Rapo Mikko RoLa 49.20 0.17.49 38.34 37.73
12 Keski-Ojala Markus KannUra 1.03.28 0.31.57 29.33 28.87
Tauriainen Teemu KEV EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Teemu KoskRi 31.23 0.00.00 56.17 52.73
2 Korhonen Ari-Matti KaSu 33.25 0.02.02 51.43 48.29
3 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 33.48 0.02.25 49.55 46.51
4 Kotaniemi Juha KoskRi 34.17 0.02.54 47.56 44.65
5 Koljonen Jouni VaKa 37.34 0.06.11 42.23 39.65
6 Hänninen Janne SalKa 37.40 0.06.17 40.95 38.44
Velema Hans-Paul SalRe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peisa Panu SalRe 30.11 0.00.00 35.20 35.20
2 Juola Osmo KaJu 32.26 0.02.15 31.53 31.53
3 Lehtonen Daniel LänRa 46.03 0.15.52 21.34 21.34
4 Räisänen Jani SalRe 50.04 0.19.53 18.83 18.83
5 Rinta Toni KoskRi 51.55 0.21.44 17.39 17.39

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerholm Lasse VePo 25.58 0.00.00 45.10 42.74
2 Lammi Harri SalRe 27.02 0.01.04 42.51 40.29
3 Järvenpää Esa S-JKL 28.13 0.02.15 39.95 37.86
4 Holappa Hannu VePo 29.07 0.03.09 37.96 35.98
5 Karvonen Sami SalRe 29.56 0.03.58 36.19 34.30
6 Kuusikko Marko SalRe 30.31 0.04.33 34.78 32.96
7 Männikkö Ari YlikNM 31.24 0.05.26 33.10 31.37
8 Kela Marko OulRe 35.01 0.09.03 29.05 27.54
9 Määttä Jari OH 43.42 0.17.44 22.78 21.59

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 26.11 0.00.00 42.76 41.24
2 Veijola Seppo IinYr 28.43 0.02.32 38.01 36.66
3 Backman Kari IinYr 30.33 0.04.22 34.82 33.58
4 Härkönen Antti PudU 32.21 0.06.10 32.01 30.87
5 Luodonpää Risto AlatPi 32.57 0.06.46 30.58 29.49
6 Alahäivälä Tapani PudU 33.41 0.07.30 29.08 28.05
7 Juntunen Reijo IinYr 36.58 0.10.47 25.74 24.83

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Raimo HaapavU 22.53 0.00.00 37.83 37.02
2 Paananen Jarmo SalRe 25.01 0.02.08 33.31 32.59
3 Rankinen Juho OulRe 25.20 0.02.27 31.61 30.93
4 Tepsa Antti LapVe 28.39 0.05.46 26.82 26.24
5 Lotvonen Kari LaiVe 38.07 0.15.14 19.30 18.89

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 22.08 0.00.00 51.62 50.46
2 Heikka Markku ONMKY 22.33 0.00.25 50.27 49.14
3 Vilminko Pauli SiSe 22.53 0.00.45 49.14 48.04
4 Tervo Arhi ONMKY 22.55 0.00.47 48.67 47.58
5 Airaksinen Risto OuTa 23.53 0.01.45 46.33 45.29
6 Keltamäki Seppo JoKu 24.45 0.02.37 44.34 43.35
7 Grekelä Antti HaHe 24.49 0.02.41 43.86 42.87
8 Udd Esko LänRa 25.34 0.03.26 42.22 41.27
9 Määttä Anse KemijU 26.19 0.04.11 40.67 39.76
10 Ruokamo Eero OuTa 26.50 0.04.42 39.55 38.67
11 Nurminen Jouko TP 27.40 0.05.32 38.03 37.18
12 Kurkela Reino OH 27.52 0.05.44 37.44 36.60
13 Köngäs Martti PuolRy 28.56 0.06.48 35.75 34.95
14 Juntunen Olli PeRa 29.02 0.06.54 35.31 34.52
15 Ronkainen Timo KEV 29.15 0.07.07 34.74 33.96
16 Pihlajaniemi Pekka SalRe 30.33 0.08.25 32.97 32.23
17 Julkunen Pasi TP 31.38 0.09.30 31.55 30.85
18 Toppari Pekka PuolRy 34.29 0.12.21 28.69 28.04
19 Argillander Erkki VaKa 37.48 0.15.40 25.93 25.35
Kotila Harri YlikNM HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahkola Paavo KEV 19.48 0.00.00 42.32 42.03
2 Kemppainen Taisto VaKa 20.16 0.00.28 40.98 40.70
3 Kari Erkki KajKu 24.02 0.04.14 34.25 34.02
4 Laitinen Olli PeRa 24.07 0.04.19 33.82 33.59
5 Puurunen Jorma ONMKY 24.13 0.04.25 33.38 33.15
6 Hurskainen Pentti OulRe 25.44 0.05.56 31.12 30.91
7 Sevon Niilo SalRe 25.59 0.06.11 30.54 30.33
8 Toropainen Pauli ONMKY 28.02 0.08.14 28.04 27.85
9 Kinnunen Raimo Pohjant 28.57 0.09.09 26.90 26.72
10 Tuohimaa Esko ONMKY 29.33 0.09.45 26.10 25.93
11 Sivonen Urho SalRe 31.49 0.12.01 24.01 23.85
12 Liedes Sakari Iisu 32.22 0.12.34 23.38 23.22
13 Puurunen Reijo OuTa 33.59 0.14.11 22.05 21.90
14 Juutinen Hannu Pohjant 34.52 0.15.04 21.28 21.13
15 Tapaninaho Kalevi ONMKY 36.14 0.16.26 20.27 20.13
16 Kinnula Ahti KEV 37.45 0.17.57 19.26 19.13
17 Mustonen Lauri AlatPi 41.30 0.21.42 17.34 17.22
Myllymaa Kauko OulRe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 16.41 0.00.00 37.00 36.73
2 Mäkinen Juhani SalRe 19.01 0.02.20 32.11 31.88
3 Grekula Kalervo SalRe 20.05 0.03.24 30.08 29.86
4 Mikkonen Antero KoskRi 20.20 0.03.39 29.38 29.17
5 Kukkohovi Reino OSVA 21.04 0.04.23 28.05 27.84
6 Pelkonen Toivo YlikNM 21.46 0.05.05 26.84 26.64
7 Mattila Seppo KoskRi 22.28 0.05.47 25.71 25.52
8 Pietiläinen Erkki PeRa 24.20 0.07.39 23.47 23.29
9 Tahkola Matti KEV 24.26 0.07.45 23.10 22.93
10 Lassila Matti SalRe 27.54 0.11.13 19.99 19.84
11 Mattila Kalle PosPy 30.12 0.13.31 18.25 18.12
12 Luukkonen Taisto PudU 31.34 0.14.53 17.25 17.12
13 Pelkonen Alpo OSVA 55.14 0.38.33 9.74 9.67
14 Jokikuona Toivo RasTiimi 57.20 0.40.39 9.27 9.20
Lappalainen Jorma KaSu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 21.11 0.00.00 35.63 35.49
2 Nikula Reino OuTa 22.59 0.01.48 32.02 31.89
3 Veijovaara Jorma Pohjant 26.37 0.05.26 26.94 26.83
4 Takkinen Esko KiimU 28.41 0.07.30 24.34 24.25
5 Pelkonen Heimo KiimU 29.22 0.08.11 23.13 23.04
6 Ronkainen Väinö KEV 30.33 0.09.22 21.62 21.53
7 Männikkö Kalle ONMKY 30.50 0.09.39 20.81 20.73

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Pentti KiimU 32.45 0.00.00 12.15 12.15
2 Noponen Arvi SuomRa 33.34 0.00.49 10.96 10.96
3 Pyky Esko KiimU 43.05 0.10.20 7.85 7.85

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 21.51 0.00.00
2 Vartiainen Sulo KiimU 30.49 0.08.58

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Arttu AlatPi 30.18 0.00.00 61.09 56.37
2 Härkönen Taneli PudU 36.07 0.05.49 49.33 45.52
3 Schroderus Santeri Pohjant 36.46 0.06.28 46.57 42.97
4 Vuopio Heikki PelPo 38.23 0.08.05 42.80 39.49
5 Inget Juha-Matti PudU 40.02 0.09.44 39.30 36.27

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holappa Joona VePo 45.44 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerholm Thomas VePo 22.50 0.00.00 41.62 40.25
2 Hiltunen Juho ONMKY 23.23 0.00.33 38.61 37.34
3 Oikkonen Severi OH 26.47 0.03.57 31.93 30.88
Kankainen Valtteri SoJy EIL -
Laurila Santeri SalRe EIL -
Ylilauri Veikka SalRe HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Haarala Eelis Pohjant KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jussi OH 14.26 0.00.00
2 Salmela Matti S-2000 18.31 0.04.05
3 Kuusikko Miska SalRe 19.35 0.05.09
4 Niinimäki Niilo Pohjant 20.09 0.05.43
5 Similä Severi Pohjant 22.11 0.07.45
6 Korhonen Konsta KaSu 36.21 0.21.55
7 Loukkaanhuhta Kalle SalRe 51.44 0.37.18
Lindeman Markus SoJy HYL -
Ikäläinen Erkki OH KES -
Ukkola Sakari Pohjant EIL -
Kinnunen Eerik Pohjant EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 6.40 0.00.00
2 Heikkinen Otso SoJy 7.51 0.01.11
3 Niinimäki Olli Pohjant 12.05 0.05.25
4 Pääkkönen Rasmus OH 12.17 0.05.37
5 Ylilauri Viljami SalRe 15.19 0.08.39
6 Kinnunen Antti Pohjant 15.46 0.09.06

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 11.22 0.00.00
2 Jaatinen Janne HaHe 11.47 0.00.25
3 Kotilehto Ville LapVe 12.30 0.01.08
4 Hukkanen Pekka VierKo 15.52 0.04.30
Kultima Lauri LapVe EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räisänen Noora SalRe 37.59 0.00.00 62.53 60.59
2 Laitinen Kaisa YlikNM 40.23 0.02.24 58.26 56.46
3 Laitinen Maria YlikNM 40.54 0.02.55 56.98 55.21
4 Vaara Annika LapVe 41.54 0.03.55 55.09 53.38
5 Vuopio Aino PelPo 43.14 0.05.15 52.88 51.24
6 Julkunen Sonja TP 44.51 0.06.52 50.48 48.91
7 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 45.49 0.07.50 48.92 47.41
8 Kiuttu Marjut IinYr 47.19 0.09.20 46.90 45.45
9 Lotvonen Essi LaiVe 48.52 0.10.53 44.96 43.56
10 Pasanen Maija SuomRa 49.14 0.11.15 44.17 42.80
11 Mattila Orvokki Pohjant 53.53 0.15.54 39.95 38.71
12 Rahko Jenni LaiVe 54.48 0.16.49 38.87 37.67
13 Kurikkala Eeva KaJu 55.47 0.17.48 37.79 36.62
14 Mäkinen Sanni SalRe 56.24 0.18.25 36.98 35.83
15 Asmundela Maija KannUra 58.19 0.20.20 35.38 34.28
16 Palmer Katharina Pohjant 58.51 0.20.52 34.68 33.61
17 Sergejeff Kati Iisu 1.06.19 0.28.20 30.44 29.50

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolkkinen Aino SoJy 39.05 0.00.00 36.75 36.75
2 Lithovius Anna-Riikka OSVA 40.07 0.01.02 34.73 34.73
3 Korkalo Henna-Riikka OH 40.30 0.01.25 33.34 33.34
4 Korhonen Jaana KaSu 42.12 0.03.07 30.97 30.97
5 Lehtonen Mirva VePo 55.28 0.16.23 22.79 22.79
6 Heikkinen Leena SoJy 55.33 0.16.28 21.98 21.98

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Velema Riikka SalRe 29.35 0.00.00 41.78 38.47
2 Goman Annukka VePo 30.44 0.01.09 38.71 35.64
3 Kankainen Ulla-Maria SoJy 32.45 0.03.10 34.91 32.14
4 Korpi Virpi LapVe 37.08 0.07.33 29.54 27.20
5 Kela Merja OulRe 43.21 0.13.46 24.23 22.32

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 25.41 0.00.00 50.08 47.45
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 26.27 0.00.46 47.59 45.09
3 Käkelä Maija PuolRy 28.30 0.02.49 43.20 40.93
4 Laurila Sari SalRe 29.51 0.04.10 40.32 38.20
5 Viitanen Kirsi OH 30.14 0.04.33 38.90 36.86
6 Pesonen Orvokki HaHe 32.16 0.06.35 35.59 33.72
7 Oikkonen Mirka OH 36.37 0.10.56 30.61 29.00
8 Pesonen Merja PeRa 43.33 0.17.52 25.10 23.79

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 25.41 0.00.00 47.18 45.11
2 Riikola Sirpa YlikNM 27.47 0.02.06 42.52 40.66
3 Kanerva Kerttu LapVe 30.40 0.04.59 37.53 35.89
4 Väänänen Mervi OuTa 33.02 0.07.21 33.93 32.44
5 Jokikokko Tarja OuTa 35.14 0.09.33 30.95 29.59
6 Kosamo Maire PudU 45.32 0.19.51 23.28 22.26
7 Määttä Anna-Maija OH 46.25 0.20.44 22.19 21.22

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinniemi Seija SiSe 27.48 0.00.00 34.31 34.05
2 Myllymaa Pirkko OulRe 30.05 0.02.17 29.33 29.10
3 Jokela Riitta YlikNM 35.26 0.07.38 22.88 22.70

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Taina LapVe 22.17 0.00.00
2 Kuusela Vappu VaKa 26.21 0.04.04

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 27.59 0.00.00 34.97 34.05
2 Kela Mirja OulRe 28.18 0.00.19 33.84 32.95
3 Halme Ritva KiimU 29.15 0.01.16 32.02 31.18
4 Pelkonen Maija OSVA 30.51 0.02.52 29.68 28.90
5 Rajaniemi Anneli OTaru 31.25 0.03.26 28.48 27.73
6 Köngäs Kaarina PuolRy 34.14 0.06.15 25.52 24.85
7 Nurminen Eija TP 35.01 0.07.02 24.35 23.71
Hautala Tuula ONMKY HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Anneli KemijU 27.45 0.00.00 22.47 22.51
2 Hankonen Anna-Liisa Iisu 28.05 0.00.20 20.54 20.57
3 Nikula Irma OuTa 31.36 0.03.51 16.77 16.80

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaatinen Milja HaHe 40.47 0.00.00
2 Backman Saana HaHe 43.00 0.02.13
Näsi Aurora Pohjant HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Anna YlikNM 31.21 0.00.00 35.94 35.20
2 Juntunen Johanna IinYr 37.55 0.06.34 28.60 28.01
3 Holappa Sini YlikNM 38.28 0.07.07 27.09 26.54
4 Uusitalo Annika YlikNM 43.45 0.12.24 22.85 22.39
5 Impiö Tiia VePo 44.39 0.13.18 21.45 21.01

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 23.04 0.00.00 50.46 49.62
2 Oikkonen Sanni OH 23.08 0.00.04 49.69 48.86
3 Isojärvi Johanna OH 23.22 0.00.18 48.57 47.76
4 Tikkanen Tia-Maria KaSu 25.10 0.02.06 44.52 43.78
5 Väliheikki Julia Pohjant 25.26 0.02.22 43.48 42.76
6 Riikola Roosa YlikNM 26.21 0.03.17 41.41 40.73
7 Portimojärvi Saana OH 26.22 0.03.18 40.84 40.16
8 Jaatinen Venla HaHe 27.17 0.04.13 38.93 38.28
9 Härkönen Laura Pohjant 27.25 0.04.21 38.21 37.58
10 Rantala Aino OH 27.55 0.04.51 37.00 36.39
11 Lehto Oona LaiVe 28.14 0.05.10 36.07 35.48
12 Goman Anna VePo 28.16 0.05.12 35.52 34.93
13 Päkkilä Suvi HaHe 42.42 0.19.38 23.17 22.79

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Wilma Pohjant 19.41 0.00.00
2 Riikola Riina YlikNM 24.51 0.05.10
3 Ojanaho Ansa-Lotta OH 26.43 0.07.02
4 Pääkkönen Nea OH 29.41 0.10.00
5 Pesonen Lotta SalRe 39.19 0.19.38
Kankainen Venla SoJy EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Heidi Pohjant 17.36 0.00.00
1 Mutka Aino Pohjant 17.36 0.00.00
3 Saraniemi Iida OH 17.40 0.00.04
4 Portimojärvi Emma-Leena OH 18.13 0.00.37
5 Goman Maija VePo 18.29 0.00.53
6 Holopainen Oili S-2000 19.38 0.02.02
7 Tikkanen Mia-Emilia KaSu 19.57 0.02.21
8 Viippola Venla OuTa 21.05 0.03.29
9 Tolkkinen Tuuli SoJy 24.16 0.06.40
Hemmi Kia Pohjant EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 7.47 0.00.00
2 Oikkonen Sissi OH 10.44 0.02.57
3 Hemmi Mai Pohjant 12.45 0.04.58
4 Anttila Minea Pohjant 14.40 0.06.53
5 Jaatinen Ilona HaHe 25.05 0.17.18

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Loukkaanhuhta Elli SalRe 9.41 0.00.00
2 Lehtonen Olivia VePo 9.54 0.00.13
3 Salmela Anni S-2000 11.15 0.01.34
4 Vaara Iina LapVe 11.59 0.02.18
5 Kuru Camilla VePo 14.14 0.04.33
6 Päkkilä Veera HaHe 20.03 0.10.22

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Eevi S-2000 8.44 0.00.00
2 Mäkäräinen Selma Pohjant 10.06 0.01.22
3 Similä Helmiina Pohjant 12.06 0.03.22
4 Moilanen Neea PudU 12.28 0.03.44
5 Pesonen Venla SalRe 12.34 0.03.50
6 Heikkinen Hilla SoJy 13.20 0.04.36
7 Kuusikko Kiia SalRe 13.24 0.04.40
8 Alahäivälä Silja PudU 13.35 0.04.51
9 Viitanen Emmi OH 13.47 0.05.03
10 Anttila Ilona Pohjant 15.23 0.06.39
11 Goman Matleena VePo 15.26 0.06.42
12 Portimojärvi Venla OH 16.07 0.07.23
13 Vaara Ella LapVe 16.51 0.08.07
14 Päkkilä Venla HaHe 17.45 0.09.01
15 Isolahti Aino Pohjant 20.00 0.11.16
16 Niinimäki Nelli Pohjant 22.12 0.13.28
17 Salmela Siiri S-2000 22.33 0.13.49
Ronkainen Kiira KoskRi EIL -