FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Noname-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Mikko YKV 1.08.08 0.00.00 81.85 80.13
2 Iivari Antti RasKu 1.09.06 0.00.58 80.22 78.53
3 Juura Elmeri KanSu 1.12.28 0.04.20 76.03 74.43
4 Hemminki Antti RasKu 1.14.17 0.06.09 73.72 72.17
5 Bäckström Anders Femman 1.14.33 0.06.25 73.01 71.47
6 Löfbacka Sami KPV 1.16.49 0.08.41 70.42 68.94
7 Markkila Eero RasKu 1.18.52 0.10.44 68.16 66.73
8 Sundelin Peter Femman 1.20.15 0.12.07 66.57 65.17
9 Uusivirta Risto RasTiimi 1.20.38 0.12.30 65.84 64.46
10 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.22.26 0.14.18 64.00 62.65
11 Fränti Juha RasKu 1.23.05 0.14.57 63.09 61.77
12 Järn Staffan Femman 1.23.17 0.15.09 62.54 61.22
13 Hällström af Fabian OK77 1.24.01 0.15.53 61.60 60.30
14 Hongell Esa KoS 1.24.04 0.15.56 61.16 59.88
15 Korkeakangas Antti RaJu 1.24.18 0.16.10 60.59 59.32
16 Lauronen Jarkko LaihLu 1.25.02 0.16.54 59.68 58.42
17 Jansson Sören Falken 1.25.39 0.17.31 58.86 57.62
18 Hongell Timo KoS 1.27.00 0.18.52 57.56 56.35
19 Fränti Arto KoS 1.29.31 0.21.23 55.57 54.40
20 Smeds Kenneth NOK 1.30.05 0.21.57 54.85 53.69
21 Vesterback Jonas Malax 1.31.02 0.22.54 53.91 52.77
22 Grahn Viljam Femman 1.31.33 0.23.25 53.24 52.12
23 Poutanen Mikko KoS 1.34.10 0.26.02 51.40 50.32
24 Söderström Peter Raseborg 1.39.40 0.31.32 48.23 47.22
25 Harald Joachim Falken 2.06.13 0.58.05 37.82 37.03
26 Heiskanen Severi Kalske 2.26.24 1.18.16 32.38 31.70
Norkio Antti KanSu EIL -
Wärnman Patrik Brahe EIL -
Snickars Caj Solf EIL -
Heiska Samu VeVe EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Eskil NOK 1.40.14 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakomäki Kimmo VaaSu 1.18.57 0.00.00 36.72 35.51
2 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.19.37 0.00.40 33.68 32.57
3 Jussinmäki Ari HalTo 1.23.44 0.04.47 29.43 28.46
Lindfors Kari Falken EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ropponen Mika RasPi 1.04.48 0.00.00 46.61 46.58
2 Savolainen Tomi RasKe 1.15.38 0.10.50 38.74 38.71
3 Nikkola Hannu RaJu 1.19.33 0.14.45 35.69 35.67
4 Isoluoma Jani RasKu 1.20.10 0.15.22 34.29 34.26
5 Ylihärsilä Arto AlahKi 1.28.55 0.24.07 29.89 29.87
6 Lindholm Antti PerhKi 1.38.24 0.33.36 26.09 26.08

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Janne RaLu 1.07.38 0.00.00 52.56 51.67
2 Heikkilä Ossi S-JKL 1.08.09 0.00.31 51.56 50.69
3 Johansson Peter Brahe 1.09.34 0.01.56 49.92 49.08
4 Vesisenaho Tero SaPu 1.10.10 0.02.32 48.90 48.08
5 Kamila Kai SuJu 1.12.30 0.04.52 46.76 45.98
6 Reinikka Timo VaaSu 1.15.13 0.07.35 44.53 43.78
7 Peltola Matti KeuKi 1.16.14 0.08.36 43.40 42.67
8 Strandvall Sören Minken 1.21.53 0.14.15 39.90 39.23
9 Kujanpää Marko AlajA 1.26.01 0.18.23 37.51 36.88
10 Suvanto Mikael RaJu 1.26.06 0.18.28 37.00 36.38
11 Kuusikko Marko SalRe 1.31.59 0.24.21 34.18 33.61
12 Salmela Petri EE 1.55.23 0.47.45 26.90 26.44
13 Lindgrén Henrik Femman 1.57.43 0.50.05 26.01 25.58
14 Maasalo Pekka KoS 2.08.00 1.00.22 23.60 23.21

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 1.07.31 0.00.00 52.02 50.99
2 Latvala Juha AlajA 1.07.37 0.00.06 51.16 50.15
3 Sippola Asko KuortKu 1.12.25 0.04.54 47.05 46.11
4 Koskela Heikki RaJu 1.13.21 0.05.50 45.73 44.82
5 Kujala Tapio YKV 1.14.02 0.06.31 44.59 43.71
6 Lassila Antti KuortKu 1.17.40 0.10.09 41.83 41.00
7 Höstman Stefan Malax 1.19.28 0.11.57 40.22 39.42
8 Mäkelä Markku VirtU 1.19.50 0.12.19 39.37 38.59
9 Kirkkomäki Jarmo KauWi 1.31.05 0.23.34 33.93 33.26
10 Kinnari Jukka SuJu 1.39.08 0.31.37 30.65 30.04
Kivelä Jari PerhKi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäck Mikael Femman 1.02.04 0.00.00 53.15 52.53
2 Vallbacka Heikki KortJV 1.07.13 0.05.09 48.41 47.85
3 Ahola Arvo RasKu 1.08.43 0.06.39 46.70 46.16
4 Strandberg Stefan Femman 1.18.43 0.16.39 40.19 39.73
5 Kangasmäki Esa SuJu 1.19.32 0.17.28 39.21 38.76
6 Rantala Timo KPV 1.21.01 0.18.57 37.94 37.50
7 Toikkanen Ilpo SuJu 1.22.31 0.20.27 36.71 36.28
8 Tamminen Hannu SuJu 1.25.11 0.23.07 35.03 34.62
9 Jurvakainen Jari S-JKL 1.38.25 0.36.21 29.86 29.52
Hakala Heikki KortJV HYL -
Toppari Reijo KauWi KES -
Hautala Eero KortJV KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-Aho Timo KauKa 1.02.17 0.00.00 46.85 46.57
2 Rintamäki Seppo RaJu 1.02.36 0.00.19 46.31 46.03
3 Kivipelto Kalevi AlajA 1.02.43 0.00.26 45.92 45.64
4 Lillsjö Bengt Malax 1.04.24 0.02.07 44.43 44.15
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.04.28 0.02.11 44.09 43.82
6 Joki Sauli VetU 1.07.38 0.05.21 41.74 41.48
7 Hilli Veikko RaJu 1.07.39 0.05.22 41.45 41.19
8 Viinikka Matti KauKa 1.07.50 0.05.33 41.06 40.80
9 Nyystilä Jukka LaihLu 1.07.51 0.05.34 40.77 40.52
10 Rustari Mauri VirtU 1.09.10 0.06.53 39.72 39.47
11 Luuri Pertti RaJu 1.10.17 0.08.00 38.81 38.57
12 Suutarinen Erkki VirtU 1.11.45 0.09.28 37.75 37.52
13 Österbacka Bo Minken 1.12.31 0.10.14 37.09 36.86
14 Pihlajamaa Martti VetU 1.12.55 0.10.38 36.63 36.40
15 Keltamäki Seppo JoKu 1.13.10 0.10.53 36.24 36.02
16 Alanen Martti RasKu 1.15.51 0.13.34 34.71 34.50
17 Pöyhönen Hannu VetU 1.17.14 0.14.57 33.84 33.63
18 Nuuttila Kari KauKa 1.18.13 0.15.56 33.17 32.97
19 Sivén Osmo ÄhtU 1.18.35 0.16.18 32.78 32.57
20 Rantamäki Veikko KauKa 1.21.48 0.19.31 31.25 31.06
21 Sillanpää Juhani AlajA 1.22.26 0.20.09 30.78 30.59
22 Kujanpää Heikki AlajA 1.25.25 0.23.08 29.49 29.30
23 Ridanpää Antti YKV 1.28.04 0.25.47 28.38 28.21
24 Kronberg Håkan Femman 1.35.48 0.33.31 25.89 25.73
Airaksinen Risto OuTa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juola Eero KoS 46.34 0.00.00 49.83 49.24
2 Turunen Erkki SuSe 49.50 0.03.16 46.18 45.63
3 Lövsund Bengt Botnia 51.38 0.05.04 44.19 43.67
4 Hämäläinen Seppo KanSu 52.11 0.05.37 43.36 42.85
5 Rauma Håkan Botnia 54.08 0.07.34 41.44 40.95
6 Lågland Henry VaaSu 55.53 0.09.19 39.79 39.33
7 Hautala Olavi RaJu 56.01 0.09.27 39.35 38.89
8 Björklund Håkan Falken 57.01 0.10.27 38.33 37.87
9 Hongell Harri KoS 57.32 0.10.58 37.65 37.20
10 Saari Tauno SuSe 57.41 0.11.07 37.21 36.77
11 Pollari Kalevi YKV 57.47 0.11.13 36.81 36.38
12 Hahtola Aulis RasKu 58.15 0.11.41 36.19 35.76
13 Kokkonen Hannu RasPi 59.00 0.12.26 35.40 34.98
14 Williamsson Bo-Göran VaaSu 59.49 0.13.15 34.59 34.18
15 Närvä Martti SuJu 1.01.52 0.15.18 33.13 32.74
16 Pienimäki Kari RaJu 1.10.50 0.24.16 28.67 28.33
17 Harald Hilding Falken 1.12.45 0.26.11 27.64 27.32
18 Joensuu Heimo AlajA 1.24.30 0.37.56 23.57 23.29
Salminen Esko TurSa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 42.33 0.00.00 41.96 41.53
2 Torrkulla Roy Minken 48.11 0.05.38 36.66 36.28
3 Erkinheimo Voitto KortJV 48.50 0.06.17 35.78 35.41
4 Backman Sven-Olof Falken 49.32 0.06.59 34.89 34.53
5 Taipalus Esko RasKe 49.43 0.07.10 34.37 34.02
6 Peltola Lasse SuJu 52.28 0.09.55 32.21 31.88
7 Rantakangas Erkki AlajA 52.33 0.10.00 31.79 31.47
8 Mäkinen Juhani SalRe 54.02 0.11.29 30.57 30.25
9 Kankaanpää Jussi RaJu 55.15 0.12.42 29.55 29.24
10 Saarimäki Jorma VaaSu 55.50 0.13.17 28.89 28.60
11 Ojajärvi Väinö RaJu 57.25 0.14.52 27.76 27.48
12 Berger Torolf Falken 57.36 0.15.03 27.34 27.07
13 Lähdekorpi Mauri Femman 58.27 0.15.54 26.62 26.35
14 Ropponen Hemmo RasPi 1.22.08 0.39.35 18.71 18.52
Tammela Seppo TikSu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Mauno ViiSu 55.52 0.00.00 36.72 35.82
2 Keskinen Matti TikSu 56.30 0.00.38 35.89 35.01
3 Hietaharju Antti ÄhtU 57.52 0.02.00 34.63 33.79
4 Fränti Eero KoS 58.10 0.02.18 34.04 33.22
5 Tammisto Vesa KauWi 1.00.00 0.04.08 32.61 31.82
6 Salmela Kosti PihtTu 1.06.03 0.10.11 29.26 28.55
7 Reini Jaakko TikSu 1.07.28 0.11.36 28.30 27.61
8 Gunell Kurt Falken 1.08.54 0.13.02 27.37 26.70
9 Kumara Pentti SievSi 1.22.34 0.26.42 22.55 22.00
10 Ketola Tuomo KauKa 1.25.39 0.29.47 21.46 20.94
11 Staffans Per-Erik Vörå 1.29.11 0.33.19 20.35 19.85
12 Autio Mauno AlajA 1.31.00 0.35.08 19.68 19.20
Hjerpe Lars Femman HYL -
Knuuttila Helge VaaSu KES -
Myllymäki Antti VaaSu EIL -
Latvala Matti RaJu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 36.05 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 50.31 0.00.00
2 Mansikkamäki Lauri KauWi 1.00.06 0.09.35

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Joonatan PerhKi 1.05.28 0.00.00 50.35 41.25
2 Holopainen Mauri S-2000 1.09.34 0.04.06 45.02 36.88
3 Johansson Axel Brahe 1.11.46 0.06.18 41.34 33.86
4 Heiskanen Pietu Kalske 1.42.48 0.37.20 27.26 22.33

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 1.02.00 0.00.00 49.31 44.54
2 Tiukkanen Juho VaaSu 1.10.49 0.08.49 41.56 37.53
3 Hyvönen Robert RasTiimi 1.13.20 0.11.20 38.57 34.83
4 Stevander Pyry KuortKu 1.14.45 0.12.45 36.30 32.79
5 Salmela Taavi EE 2.07.41 1.05.41 20.35 18.38

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venetjoki Väinö KoS 45.39 0.00.00 53.55 50.58
2 Peltola Samuli KeuKi 51.42 0.06.03 46.69 44.10
3 Kuusisto Topi LaihLu 52.21 0.06.42 45.53 43.00
4 Jussinmäki Akseli HalTo 53.23 0.07.44 44.08 41.63
5 Kangas Juho LapVi 53.41 0.08.02 43.26 40.86
6 Johansson Emil Brahe 55.46 0.10.07 41.10 38.82
7 Laasanen Matti LaihLu 1.00.30 0.14.51 37.38 35.30
8 Kullman Hannes Falken 1.01.50 0.16.11 36.08 34.07
9 Rantoja Jarkko RasKe 1.02.07 0.16.28 35.42 33.45
10 Enlund Lukas Femman 1.05.29 0.19.50 33.13 31.29
11 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 1.12.21 0.26.42 29.56 27.92
12 Hölsö Severi YKV 1.15.20 0.29.41 27.99 26.43
13 Tiukkanen Jaakko VaaSu 1.33.00 0.47.21 22.34 21.10
Viianen Lauri LaihLu EIL -
Naskali Lauri KyRa EIL -
Koivisto Juho KortJV EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasanen Aapo RaJu 39.14 0.00.00
2 Jansson Emil Falken 41.12 0.01.58
3 Pitkänen Ville RaJu 44.11 0.04.57
4 Perttu Topi LaihLu 54.21 0.15.07
5 Strandvall Evert Minken 1.08.22 0.29.08

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Sampo LapVi 21.40 0.00.00
2 Stevander Karri KuortKu 25.34 0.03.54
3 Lindgren Oscar Femman 27.51 0.06.11
4 Lemberg Roope RaJu 32.23 0.10.43
5 Konttinen Markus RaJu 33.26 0.11.46
6 Joensuu Valter Brahe 35.31 0.13.51
7 Keskinen Eetu VaaSu 36.51 0.15.11
8 Salmela Aatu EE 50.35 0.28.55
Krook Tim Falken HYL -
Mäki Jasper LapVi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Miska SalRe 18.43 0.00.00
2 Kallioniemi Jami RaLu 19.26 0.00.43
3 Ekola Juuso AlahKi 21.46 0.03.03
4 Ylihärsilä Roni AlahKi 23.37 0.04.54
5 Lemberg Ville RaJu 23.40 0.04.57
6 Jussinmäki Pietari HalTo 26.36 0.07.53
7 Bergström Jesper Femman 28.13 0.09.30
8 Kangas Aapo LapVi 30.34 0.11.51
9 Ylihärsilä Riku AlahKi 58.55 0.40.12
Sankelo Verneri KortJV EIL -
Hahn Felix Solf EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Tuomas KeuKi 16.09 0.00.00
2 Rajamäki Atte YKV 17.24 0.01.15
3 Nivukoski Topi YKV 18.14 0.02.05
4 Hantula Jussi KauWi 18.16 0.02.07
5 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 25.41 0.09.32

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Iisakki HalTo 12.27 0.00.00
2 Kallioniemi Justus RaLu 12.52 0.00.25
3 Isokangas Ville AlajA 13.20 0.00.53
4 Peltola Konsta KeuKi 14.00 0.01.33
5 Hietala Vilho S-JKL 15.07 0.02.40
6 Krook Rasmus Falken 15.18 0.02.51
7 Jansson Lukas Falken 15.49 0.03.22
8 Koivisto Asser KortJV 17.00 0.04.33
9 Seppälä Paavo Femman 18.23 0.05.56
10 Ylihärsilä Manu AlahKi 18.36 0.06.09
11 Isokangas Niilo AlajA 19.25 0.06.58
12 Muhonen Eetu RaJu 20.19 0.07.52
13 Noponen Veeti LapVi 21.01 0.08.34
14 Suokko Lauri LapVi 21.47 0.09.20
15 Ojanen Veeti LapVi 22.31 0.10.04
16 Muhonen Aatu RaJu 23.37 0.11.10
17 Paloniemi Leevi LapVi 28.07 0.15.40
18 Lindfors Hugo Falken 29.17 0.16.50
19 Keski-Säntti Eemeli YKV 40.57 0.28.30
20 Sillanpää Daniel RasKu 43.59 0.31.32

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sianoja Maija MSParma 1.05.15 0.00.00 78.42 77.71
2 Heittola Satu RasKu 1.08.12 0.02.57 73.62 72.95
3 Portin Laura MSParma 1.16.48 0.11.33 64.13 63.55
4 Tunis Pernilla Femman 1.20.20 0.15.05 60.11 59.57
5 Juvakka Vilma SKVuoksi 1.23.48 0.18.33 56.48 55.97
6 Lindfors Lina Falken 1.24.20 0.19.05 54.99 54.49
7 Smeds Heidi NOK 1.24.29 0.19.14 53.75 53.27
8 Heiskanen Sirja Kalske 2.03.09 0.57.54 36.10 35.77
Palomäki Sanna RasKu HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaitola Iina RasKe 45.03 0.00.00
2 Nurmi Venla RasKe 50.24 0.05.21
3 Buss Emma NOK 55.18 0.10.15

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 1.03.59 0.00.00 49.13 46.12
2 Hemminki Hanna PoRa 1.07.21 0.03.22 44.34 41.63
3 Eskola Marianne TP 1.13.16 0.09.17 38.61 36.25
4 Nivukoski Elisa YKV 1.22.51 0.18.52 32.25 30.28

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Malin Brahe 1.07.43 0.00.00 42.23 41.44
2 Nynäs Kati Botnia 1.14.41 0.06.58 37.14 36.45
3 Naskali Liisa KyRa 1.16.09 0.08.26 35.30 34.64
4 Kujanpää Maarit KuortKu 1.22.48 0.15.05 31.43 30.84
5 Lautamo Riikka VaaSu 1.25.04 0.17.21 29.59 29.03
6 Puro-Aho Veera VaaSu 1.25.38 0.17.55 28.39 27.85
Grankull Jaana Kronan EIL -
Fränti Kati RasKu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.07.18 0.00.00 38.91 36.63
2 Heiskanen Ulla-Mari Kalske 1.11.26 0.04.08 35.29 33.21
3 Snickars Virpi Solf 1.13.26 0.06.08 32.99 31.05
4 Vesisenaho Anu SaPu 1.14.19 0.07.01 31.27 29.44
5 Lindgren Annika Femman 1.16.32 0.09.14 29.09 27.38
Wärnman Ingela Falken EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 59.30 0.00.00 54.41 53.66
2 Katajamäki Tuija KauWi 1.03.49 0.04.19 49.20 48.53
3 Koskela Sari RaJu 1.16.42 0.17.12 39.67 39.13
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.18.52 0.19.22 37.35 36.84
5 Ojajärvi Päivi RasKe 1.22.23 0.22.53 34.58 34.10
6 Friman Rose-Maj Solf 1.57.00 0.57.30 23.52 23.19

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 58.28 0.00.00 41.68 39.05
2 Rantala Maj-Lis KPV 1.00.28 0.02.00 39.29 36.81
3 Kankaanpää Tarja KauWi 1.04.05 0.05.37 36.12 33.84
4 Raatikainen Päivi LohiRa 1.06.38 0.08.10 33.83 31.69
5 Leppä Eija SuJu 1.07.02 0.08.34 32.72 30.65
6 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 1.24.11 0.25.43 25.33 23.73
Rantamäki Anita KauKa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 49.06 0.00.00 49.53 48.56
2 Saari Marita SuSe 51.03 0.01.57 46.74 45.83
3 Björklund Gunilla Falken 52.03 0.02.57 44.97 44.09
4 Sivén Hannele ÄhtU 59.56 0.10.50 38.29 37.54
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.07.48 0.18.42 33.18 32.53
6 Fred Bodil Femman 1.12.10 0.23.04 30.54 29.94
7 Berger Gunhild Falken 1.16.29 0.27.23 28.22 27.67
Pöyhönen Lea VetU HYL -
Kujanpää Tuula AlajA HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 55.43 0.00.00 42.26 42.17
2 Erkinheimo Ritva KortJV 1.08.11 0.12.28 33.50 33.42
3 Lähdekorpi Kaija Femman 1.12.27 0.16.44 30.55 30.48
4 Finnilä Katariina VetU 1.21.38 0.25.55 26.25 26.19
5 Ketola Sirkka KauKa 1.44.01 0.48.18 19.92 19.88
Peltola Hilkka SuJu KES -
Maja Alli RaJu EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Linnea Kronan 52.21 0.00.00 43.06 40.79
2 Strandvall Amanda Minken 53.14 0.00.53 41.07 38.91
3 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 1.08.43 0.16.22 30.83 29.21
4 Huhdankoski Elina KauWi 1.10.52 0.18.31 28.94 27.42
5 Rinta-Koski Aino VaaSu 1.23.19 0.30.58 23.81 22.56
6 Höstman Ellinor Solf 1.31.07 0.38.46 21.03 19.92
Syrjälä Annamari LaihLu EIL -
Koskela Sanna RaJu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snickars Fia Solf 53.21 0.00.00 45.10 44.57
2 Torrkulla Matilda Femman 53.42 0.00.21 44.33 43.80
3 Ruokola Anna RaJu 56.23 0.03.02 41.76 41.27
4 Keskinen Nella VaaSu 56.37 0.03.16 41.13 40.65
5 Peltonen Sara LapVi 59.55 0.06.34 38.44 37.98
6 Myllymäki Maarit KortJV 1.00.02 0.06.41 37.93 37.48
7 Joensuu Ida Brahe 1.01.31 0.08.10 36.60 36.17
8 Viianen Jenna LaihLu 1.02.44 0.09.23 35.48 35.06
9 Nuuttila Anni RaJu 1.03.39 0.10.18 34.56 34.15
10 Perttu Pauliina LaihLu 1.05.23 0.12.02 33.25 32.86
11 Katajamäki Henna-Riina KauWi 1.10.26 0.17.05 30.50 30.14
12 Lindgren Hanna Femman 1.11.42 0.18.21 29.60 29.25
13 Heiskanen Siina Kalske 1.16.59 0.23.38 27.24 26.91
14 Björklund Louise Falken 1.25.42 0.32.21 24.17 23.88
15 Kaksonen Terhi YKV 1.42.55 0.49.34 19.87 19.64
Rintala Neea KortJV EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 38.05 0.00.00
2 Hoskari Maria RasKe 44.56 0.06.51
3 Ylihärsilä Ronja AlahKi 1.02.10 0.24.05
Hölsö Henriikka YKV EIL -
Ivars Malin Femman EIL -
Viianen Eveliina LaihLu HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Emmi LapVi 24.13 0.00.00
2 Myrskog Rosa Kronan 31.36 0.07.23
3 Rasimus Siiri S-JKL 34.26 0.10.13
4 Peltola Eeva LapVi 40.43 0.16.30
5 Melender Emilia RaJu 42.27 0.18.14
6 Kaitola Anna RasKe 50.27 0.26.14
Torrkulla Henna Femman EIL -
Hahn Olivia Solf EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karppi Iiris LaihLu 20.27 0.00.00
2 Kankaanpää Aino LaihLu 21.34 0.01.07
3 Koivula Venla LaihLu 25.33 0.05.06
4 Ojala Irina RasKu 29.02 0.08.35
5 Lindfors Karolina Falken 29.06 0.08.39
6 Nynäs Amanda Botnia 43.11 0.22.44
Koivisto Aida KortJV EIL -
Jansson Mia Falken EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 17.31 0.00.00
2 Peltonen Sini LapVi 17.52 0.00.21
3 Hietamäki Sini RaJu 18.11 0.00.40
4 Kullman Thea Falken 21.28 0.03.57
5 Rintala Lotta LaihLu 25.35 0.08.04
6 Kontio Krista LapVi 28.46 0.11.15
7 Lautamo Penne VaaSu 32.49 0.15.18
8 Syrjälä Eveliina KauWi 1.08.18 0.50.47
Lindgren Ida Femman EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Sini LapVi 13.21 0.00.00
2 Naskali Johanna KyRa 14.28 0.01.07
3 Hoskari Sanni RasKe 14.52 0.01.31
4 Perttu Laura LaihLu 15.47 0.02.26
5 Saari Venla PoRa 17.28 0.04.07
6 Nivukoski Lotta LapVi 18.53 0.05.32
7 Nylund Helmina LapVi 19.32 0.06.11
8 Kero Fanni LapVi 20.17 0.06.56
9 Kuusikko Kiia SalRe 21.00 0.07.39
10 Välimäki Emilia LapVi 21.52 0.08.31
11 Taskinen Elviira LapVi 22.03 0.08.42
12 Kontio Seria LapVi 23.07 0.09.46
13 Perttu Tuulia LaihLu 24.44 0.11.23
14 Suokko Matilda LapVi 25.36 0.12.15
15 Rintala Noora LaihLu 27.47 0.14.26
16 Kankaanpää Sanni LaihLu 28.21 0.15.00
17 Huhdankoski Aino KauWi 28.39 0.15.18
18 Kuoppala Kiira LapVi 29.02 0.15.41
19 Nivukoski Siiri YKV 29.45 0.16.24
20 Hietamäki Anni RaJu 46.15 0.32.54
21 Sippola Sanni LapVi 52.46 0.39.25