FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
KevätSuunnistus, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Jussi TuMe 58.08 0.00.00 91.93 92.42
2 Föhr Tero VeVe 59.57 0.01.49 88.78 89.26
3 Silvennoinen Santeri KR 1.00.16 0.02.08 87.95 88.43
4 Kivelä Matti HiKi 1.00.34 0.02.26 87.16 87.63
5 Fabritius Mikael Trian 1.00.49 0.02.41 86.44 86.91
6 Fincke Simo-Pekka KR 1.01.04 0.02.56 85.74 86.20
7 Hyyryläinen Juha AnttU 1.03.55 0.05.47 81.57 82.02
8 Parkkinen Jarno Koovee 1.04.01 0.05.53 81.11 81.55
9 Grishman Denis RaVa 1.04.23 0.06.15 80.31 80.75
10 Närvä Tomi HiKi 1.06.25 0.08.17 77.52 77.95
11 Sorsa Perttu HiKi 1.06.30 0.08.22 77.10 77.52
12 Kotro Tuomas IkNV 1.06.33 0.08.25 76.72 77.13
13 Taussi Jussi KyS 1.07.13 0.09.05 75.64 76.05
14 Jäppinen Eero AnttU 1.08.02 0.09.54 74.41 74.81
15 Kuningas Janne LuuRa 1.08.35 0.10.27 73.50 73.89
16 Saikko Antti LappRi 1.09.29 0.11.21 72.23 72.62
17 Rautanen Mika TuuSe 1.10.23 0.12.15 71.00 71.39
18 Saikko Ville LappRi 1.10.38 0.12.30 70.44 70.83
19 Sankari Matias LS-37 1.11.15 0.13.07 69.53 69.91
20 Kaplas Jarkko JoKu 1.15.14 0.17.06 65.56 65.92
21 Järvinen Seppo LS-37 1.15.36 0.17.28 64.96 65.31
22 Leirimaa Tatu RaVa 1.15.41 0.17.33 64.60 64.95
23 Luoma Ville HiKi 1.19.17 0.21.09 61.39 61.72
24 Sorsa Lauri HiKi 1.20.01 0.21.53 60.56 60.89
25 Kettunen Pyry SäynSa 1.20.59 0.22.51 59.57 59.89
26 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.21.56 0.23.48 58.61 58.93
27 Irtola Miika KS 1.23.33 0.25.25 57.22 57.53
28 Husu Miika SKVuoksi 1.23.57 0.25.49 56.69 57.00
29 Manninen Marko Navi 1.25.57 0.27.49 55.12 55.42
30 Pohjola Jukka HauSi 1.26.31 0.28.23 54.51 54.80
31 Tonder Aapo SKVuoksi 1.29.16 0.31.08 52.58 52.87
32 Puonti Tuomas SKVuoksi 1.31.44 0.33.36 50.93 51.21
33 Ovaska Janne LuuRa 1.32.07 0.33.59 50.49 50.76
34 Kokkinen Kari LaTa 1.32.49 0.34.41 49.87 50.14
35 Hirvi Joonas RaKaS 1.33.52 0.35.44 49.08 49.35
36 Horppu Matti PertPe 1.38.03 0.39.55 46.77 47.02
37 Kalapudas Antti AlatPi 1.38.13 0.40.05 46.47 46.72
38 Hurri Antti KyS 1.39.48 0.41.40 45.51 45.76

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niiranen Arto KR 51.34 0.00.00 43.58 43.40
2 Koskelainen Marko IitPy 56.19 0.04.45 38.40 38.25
3 Partti Jussi Navi 59.57 0.08.23 34.67 34.53
4 Kalapudas Kalle NaTe 1.01.44 0.10.10 32.31 32.17
5 Valkonen Henri IHR 1.03.52 0.12.18 29.91 29.78

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahvenainen Timo LS-37 54.11 0.00.00 65.20 65.14
2 Kiiskinen Petri RasPi 56.29 0.02.18 61.61 61.55
3 Fabritius Erik Trian 58.51 0.04.40 58.23 58.17
4 Gynther Kimmo IHR 59.46 0.05.35 56.45 56.39
5 Nurminen Janne HS 1.02.53 0.08.42 52.81 52.76
6 Sainio Mikko HU-46 1.08.04 0.13.53 48.01 47.96
7 Asikainen Pasi JoKu 1.09.19 0.15.08 46.38 46.33
8 Lavonen Tommi KS 1.16.07 0.21.56 41.54 41.50
9 Mattila Esa Trian 1.31.53 0.37.42 33.83 33.80
10 Rosenblad Kalle HiKi 1.33.46 0.39.35 32.59 32.56
11 Kiiski Mikko KyS 1.36.53 0.42.42 30.99 30.96

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 49.37 0.00.00 62.85 59.44
2 Åberg Janne HyRa 50.54 0.01.17 60.75 57.46
3 Saarela Jarno KyS 53.19 0.03.42 57.51 54.39
4 Saarilaakso Miko LappRi 54.25 0.04.48 55.87 52.84
5 Tonder Mika SKVuoksi 54.48 0.05.11 55.01 52.02
6 Rautio Mikko JoKu 56.20 0.06.43 53.05 50.17
7 Seppälä Ville KyS 57.22 0.07.45 51.64 48.84
8 Hytönen Harri RaVa 57.45 0.08.08 50.85 48.09
9 Kurhinen Jani S-JKL 1.00.46 0.11.09 47.90 45.30
10 Sjöblom Sami KyS 1.02.22 0.12.45 46.25 43.74
11 Hämäläinen Esa PunKu 1.02.37 0.13.00 45.65 43.17
12 Gröhn Timo HU-46 1.02.46 0.13.09 45.13 42.68
13 Salo Jukka KuUS 1.08.18 0.18.41 41.09 38.86
14 Hujala Teppo Navi 1.14.16 0.24.39 37.44 35.41
15 Tani Jukka KyS 1.16.23 0.26.46 36.06 34.11
16 Hamppu Aleksei HS 1.20.14 0.30.37 34.01 32.16
17 Hämäläinen Markku ORa 1.23.33 0.33.56 32.35 30.59
18 Pullinen Alexander KS 1.47.48 0.58.11 24.83 23.48
19 Marttinen Jarno AnttU 1.49.28 0.59.51 24.21 22.90

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 48.35 0.00.00 61.18 60.06
2 Tervala Mika RaVa 51.44 0.03.09 56.84 55.80
3 Kurhinen Tomi RaVa 53.21 0.04.46 54.52 53.52
4 Venäläinen Toni VaHa 56.31 0.07.56 50.90 49.97
5 Lehtonen Timo LS-37 58.05 0.09.30 48.98 48.08
6 Heikkinen Mikko HU-46 58.45 0.10.10 47.88 47.01
7 Siljander Juha VeVe 59.14 0.10.39 46.95 46.09
8 Liljeström Kimmo HS 59.30 0.10.55 46.21 45.36
9 Korhonen Mika SKVuoksi 1.00.07 0.11.32 45.20 44.38
10 Neuvonen Janne LuuRa 1.01.04 0.12.29 43.98 43.18
11 Sundqvist Jari LS-37 1.05.10 0.16.35 40.72 39.98
12 Nieminen Markku PäLuLu 1.05.24 0.16.49 40.09 39.36
13 Lohikainen Timo RaVa 1.11.47 0.23.12 36.08 35.42
14 Kelavirta Teemu KyS 1.22.18 0.33.43 31.08 30.52
15 Reiman Markku JäPa 1.58.58 1.10.23 21.24 20.85

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 45.19 0.00.00 57.95 56.90
2 Peltola Ilkka IHR 46.28 0.01.09 55.91 54.90
3 Elo Mika KuUS 47.39 0.02.20 53.93 52.96
4 Partanen Juha RasHy 49.25 0.04.06 51.43 50.50
5 Valkonen Pasi IHR 49.38 0.04.19 50.64 49.73
6 Niiranen Ari KR 53.46 0.08.27 46.22 45.39
7 Kuusinen Mikko Lynx 54.10 0.08.51 45.36 44.54
8 Takaoja Vesa ORa 1.00.24 0.15.05 40.22 39.49
9 Eskelinen Jussi RaKaS 1.01.54 0.16.35 38.79 38.09
10 Pirtilä Timo KyS 1.03.44 0.18.25 37.23 36.56
11 Karjalainen Heikki Raus 1.07.42 0.22.23 34.63 34.01
12 Laine Kimmo KyS 1.07.55 0.22.36 34.11 33.49
13 Penttinen Tapani Navi 1.11.33 0.26.14 31.98 31.41
14 Sankari Jeremias IHR 1.16.35 0.31.16 29.51 28.98
Neuvonen Timo MulPa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 46.39 0.00.00 53.36 52.65
2 Hyppänen Timo EKSu 46.44 0.00.05 52.12 51.43
3 Hämäläinen Markku RaVa 50.29 0.03.50 47.19 46.56
4 Parnetti Roy KeU 53.07 0.06.28 43.85 43.26
5 Kauppila Jorma VeVe 54.23 0.07.44 41.85 41.29
6 Mäntynen Ari KyS 55.15 0.08.36 40.22 39.69
7 Heikkinen Juha Pihkan 1.08.30 0.21.51 31.67 31.24
8 Karlsson Henrik KuUS 1.09.19 0.22.40 30.52 30.12

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Pekka JoKu 46.48 0.00.00 47.27 45.17
2 Nyberg Henry Trian 47.19 0.00.31 46.12 44.06
3 Hirvikallio Lassi LuuRa 48.47 0.01.59 44.11 42.15
4 Aherto Jorma LS-37 52.04 0.05.16 40.75 38.94
5 Jumppanen Jarmo Pihkan 55.35 0.08.47 37.63 35.95
6 Laukka John RaVa 59.59 0.13.11 34.37 32.84
7 Virtanen Timo IitPy 1.06.37 0.19.49 30.49 29.13
8 Pohjola Pekka HauSi 1.11.00 0.24.12 28.18 26.93
9 Nykänen Kimmo EKSu 1.17.50 0.31.02 25.32 24.20
10 Laukka Ville Raus 1.17.51 0.31.03 24.93 23.82
11 Währn Hannu KyS 1.25.02 0.38.14 22.47 21.47
Nieminen Hannu NaTe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 42.50 0.00.00 53.53 53.43
2 Saarinen Heikki MU 43.15 0.00.25 52.71 52.61
3 Päivänranta Pertti JoKu 43.42 0.00.52 51.87 51.77
4 Mäkelä Martti SOC 47.01 0.04.11 47.93 47.84
5 Liljeström Åge HS 47.02 0.04.12 47.63 47.54
6 Lakanen Ensio VaajTe 47.27 0.04.37 46.93 46.84
7 Pokela Erkki LuuRa 48.44 0.05.54 45.42 45.34
8 Railimo Matti SOC 48.47 0.05.57 45.11 45.02
9 Pellinen Veikko JoKu 50.00 0.07.10 43.74 43.66
10 Miettinen Kauko SuoVa 52.40 0.09.50 41.28 41.20
11 Sane Kari HS 52.56 0.10.06 40.82 40.74
12 Herttuainen Vesa RaKaS 53.05 0.10.15 40.45 40.38
13 Peippo Tapio SKVuoksi 53.43 0.10.53 39.73 39.66
14 Kyckling Veli-Matti HS 57.51 0.15.01 36.66 36.60
15 Pulli Martti LappRi 58.53 0.16.03 35.80 35.73
16 Koivula Jouko HS 59.33 0.16.43 35.17 35.11
17 Pitkänen Heikki RaVa 1.01.45 0.18.55 33.71 33.64
18 Kaukiainen Raimo HU-46 1.01.56 0.19.06 33.39 33.33
19 Peräkasari Kari LuuRa 1.02.55 0.20.05 32.66 32.60
20 Lappalainen Martti Navi 1.04.08 0.21.18 31.83 31.78
21 Välimäki Pertti LS-37 1.04.34 0.21.44 31.42 31.36
22 Sarkkinen Heino LaTa 1.04.47 0.21.57 31.11 31.05
23 Romula Tuomo Mesik 1.05.53 0.23.03 30.39 30.33
24 Leino Tapio HS 1.10.08 0.27.18 28.36 28.30
25 Parjanne Mikko EsSu 1.10.12 0.27.22 28.14 28.09
26 Kalapudas Risto NaTe 1.13.56 0.31.06 26.54 26.49
27 Pöntinen Jorma Navi 1.40.52 0.58.02 19.32 19.29

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Jorma Navi 44.21 0.00.00 38.61 38.11
2 Valtee Pertti HS 46.47 0.02.26 35.92 35.45
3 Laitinen Matti Mesik 51.52 0.07.31 31.78 31.37
4 Rönkkö Paavo EsSu 56.27 0.12.06 28.63 28.26
5 Kykkänen Herkko KaaRa 1.07.17 0.22.56 23.54 23.24
6 Rautio Pekka JoKu 1.07.57 0.23.36 22.84 22.54
7 Seitsonen Kauko Kajo 1.09.37 0.25.16 21.83 21.55
8 Pöyhiä Jorma RaKaS 1.11.02 0.26.41 20.94 20.67
9 Einonen Esa IHR 1.12.03 0.27.42 20.20 19.94

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlS 38.50 0.00.00 40.37 39.83
2 Rönn Ralf AOK 43.07 0.04.17 35.75 35.27
3 Salo Markku LS-37 44.37 0.05.47 33.97 33.51
4 Salo Eero InkTe 44.46 0.05.56 33.27 32.82
5 Salmi Tarmo JoKu 44.56 0.06.06 32.56 32.13
6 Martikainen Erkki LS-37 52.08 0.13.18 27.57 27.20
7 Kvick Aimo IHR 59.24 0.20.34 23.75 23.43
8 Salminen Kari JoKu 1.07.32 0.28.42 20.51 20.23
Klinga Esa LS-37 HYL -
Sorola Matti MulPa HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Iiro RaVa 1.25.07 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pousi Juho VeVe 46.38 0.00.00 60.38 56.22
2 Suutari Matti VeVe 47.51 0.01.13 57.87 53.88
3 Sakki Eemil KS 53.28 0.06.50 50.91 47.40
4 Pätäri Viljami KyS 54.34 0.07.56 49.03 45.64
5 Mesiäinen Jaakko Navi 56.17 0.09.39 46.70 43.48
6 Niemi Oskari LappRi 57.02 0.10.24 45.26 42.14
7 Parviainen Markus SKVuoksi 57.17 0.10.39 44.24 41.19
8 Lindén Mikael KS 59.14 0.12.36 41.99 39.10
9 Pylvänäinen Samu KS 1.02.17 0.15.39 39.18 36.48
10 Leirimaa Lauri RaVa 1.18.36 0.31.58 30.45 28.35

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Väinö KyS 37.20 0.00.00 49.21 45.65
2 Virtanen Aaro HU-46 50.11 0.12.51 35.69 33.11
3 Hakulinen Saku VeVe 52.39 0.15.19 33.15 30.75
4 Kukkonen Henri VeVe 56.59 0.19.39 29.82 27.66
5 Hirvikallio Aatu LuuRa 1.00.41 0.23.21 27.24 25.28
6 Husu Eeka SKVuoksi 1.01.29 0.24.09 26.14 24.25
7 Marttinen Harri AnttU 1.37.34 1.00.14 16.00 14.85

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 32.27 0.00.00
2 Hamppu Anton HS 39.13 0.06.46
3 Kuusela Otto RaVa 53.34 0.21.07
Ripatti Max JoKu KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Riku HU-46 22.00 0.00.00
2 Maasilta Aapo RaVa 27.46 0.05.46
3 Suurnäkki Elias KS 28.37 0.06.37
4 Nokka Ilari KyS 29.57 0.07.57
5 Myllärinen Vertti LappRi 30.21 0.08.21
6 Virtanen Ilari HU-46 30.24 0.08.24
7 Kaitainen Lassi KyS 36.31 0.14.31
8 Soini Otto KyS 47.21 0.25.21
9 Lindqvist Topi KS 51.22 0.29.22
10 Pikkarainen Pyry LS-37 54.43 0.32.43

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Kaapo LS-37 16.20 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 18.26 0.02.06
3 Ala-Heikkilä Elias AR 20.22 0.04.02
4 Niskanen Aatu VeVe 21.34 0.05.14
5 Ruoti Eeli VeVe 24.00 0.07.40
6 Kurhinen Samuel RaVa 24.08 0.07.48
7 Malinen Vinski Navi 25.36 0.09.16
8 Säyriö Jyri KS 26.32 0.10.12
Granqvist Aapo LS-37 HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mukkala Jonne KR 27.42 0.00.00
2 Granqvist Eetu LS-37 46.50 0.19.08
3 Sarkkinen Joonas LaTa 48.52 0.21.10
Mattila Topi Trian HYL -
Ruotsalainen Jesse KyS HYL -
Zerni Topias KS HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 11.50 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 12.14 0.00.24
3 Kielenniva Aleksi KS 15.10 0.03.20
4 Kurhinen Miika S-JKL 15.18 0.03.28
5 Seppälä Matias KyS 15.43 0.03.53
6 Liljeström Matias HS 16.39 0.04.49

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 11.20 0.00.00
2 Kuusinen Tuomas Lynx 12.03 0.00.43
3 Pajari Antti SKVuoksi 15.06 0.03.46
4 Pylvänäinen Jere KS 15.34 0.04.14
5 Sarkkinen Eetu LaTa 15.35 0.04.15
6 Töyrylä Rasmus KyS 16.12 0.04.52
7 Kukkonen Aaro VeVe 16.44 0.05.24
8 Saarilaakso Sulo LappRi 18.16 0.06.56
9 Siljander Vilho VeVe 18.28 0.07.08
10 Kiintola Eemil KS 19.04 0.07.44
11 Saarela Ossi KyS 20.33 0.09.13
12 Talka Eero KS 20.38 0.09.18
13 Kaitainen Otto KyS 20.44 0.09.24
14 Karvonen Tatu KS 21.45 0.10.25
15 Takanen Eetu VeVe 23.39 0.12.19
16 Jokela Väinö VeVe 27.54 0.16.34
17 Mukkala Jonni KR 28.31 0.17.11
18 Karvonen Elmo KS 29.16 0.17.56
19 Ruotsalainen Aleksi KyS 35.12 0.23.52
20 Simola Viljo LuuRa 35.33 0.24.13

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna LS-37 57.34 0.00.00 86.31 86.11
2 Joensuu Marttiina Pohjant 58.09 0.00.35 84.91 84.72
3 Wennman Heini Pohjant 59.16 0.01.42 82.79 82.60
4 Kauppila Sanna AngA 1.01.26 0.03.52 79.36 79.18
5 Hyyryläinen Laura AnttU 1.02.09 0.04.35 77.95 77.77
6 Väyrynen Aino KyS 1.03.31 0.05.57 75.78 75.61
7 Andelin Sanna LaTa 1.05.44 0.08.10 72.75 72.59
8 Pötry Mervi KR 1.09.52 0.12.18 68.00 67.85
9 Kangasaho Essi HiKi 1.10.33 0.12.59 66.91 66.75
10 Kilpeläinen Elina VeVe 1.11.02 0.13.28 66.01 65.86
11 Elffors Anna Trian 1.13.52 0.16.18 63.06 62.92
12 Töyrylä Salla KyS 1.13.54 0.16.20 62.61 62.47
13 Laine Hanna KR 1.14.00 0.16.26 62.11 61.97
14 Pakkanen Reetta VeVe 1.15.15 0.17.41 60.66 60.52
15 Valkonen Oona Kalske 1.16.16 0.18.42 59.45 59.31
16 Julku Päivi KyS 1.16.52 0.19.18 58.58 58.45
17 Orkola Pirita HiKi 1.19.02 0.21.28 56.58 56.45
18 Karetjoki Miia LS-37 1.21.12 0.23.38 54.69 54.56
19 Rantanen Emilia MSParma 1.22.08 0.24.34 53.69 53.57
20 Lohikainen Milla RaVa 1.27.00 0.29.26 50.33 50.21
21 Niinisalo Jenna VeVe 1.31.24 0.33.50 47.57 47.46
22 Kääriä Venla KyS 1.34.08 0.36.34 45.86 45.75
23 Hyvärinen Emilia LS-37 1.34.15 0.36.41 45.47 45.36
24 Rautanen Eeva TuuSe 1.44.31 0.46.57 40.71 40.61
25 Kantanen Raisa RaKaS 2.03.09 1.05.35 34.29 34.22

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Outi Kalske 54.37 0.00.00 49.72 46.82
2 Simola Anni LuuRa 58.45 0.04.08 44.49 41.89
3 Valkonen Viivi Kalske 1.09.55 0.15.18 35.93 33.83
4 Franssila Hanna PorvU 1.11.54 0.17.17 33.52 31.56
5 Andelin Marjaana LaTa 1.12.01 0.17.24 32.05 30.18

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruoti Roosa VeVe 43.36 0.00.00
2 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 55.54 0.12.18

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Tiina PoRa 1.09.30 0.00.00 27.25 27.25
2 Hyyrynen Elina KuUS 1.10.48 0.01.18 25.41 25.41
3 Rantanen Sinikka KyS 1.22.05 0.12.35 20.77 20.77
4 Pätäri Päivi KyS 1.32.01 0.22.31 17.50 17.50

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 56.22 0.00.00 57.85 55.97
2 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 59.40 0.03.18 53.48 51.75
3 Huusari Heidi InkTe 1.02.41 0.06.19 49.79 48.18
4 Wartiainen Piritta EsSu 1.03.51 0.07.29 47.78 46.24
5 Laurinen Mari HyRa 1.07.42 0.11.20 44.03 42.61
6 Tonder Mari SKVuoksi 1.09.05 0.12.43 42.14 40.78
7 Kärkkäinen Varpu ORa 1.11.48 0.15.26 39.57 38.29
8 Nieminen Minna IHR 1.21.15 0.24.53 34.11 33.01

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Anniina VeVe 1.13.20 0.00.00 41.88 41.16
2 Sundqvist Sari LS-37 1.15.30 0.02.10 39.15 38.48
3 Översti Irene IHR 1.24.46 0.11.26 33.52 32.94
4 Yrjölä Ulla Muura 1.36.55 0.23.35 28.13 27.64
Hautaniemi Marjaana RaKaS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurri Leena Navi 47.46 0.00.00 60.65 60.76
2 Remahl Virpi LS-37 47.49 0.00.03 59.68 59.79
3 Tonder Marja AlatPi 48.51 0.01.05 57.52 57.63
4 Koistinen Aija KR 49.05 0.01.19 56.36 56.47
5 Silvennoinen Tarja KR 50.12 0.02.26 54.25 54.35
6 Lankinen Pauliina HS 53.04 0.05.18 50.50 50.59
7 Turunen Sisko KR 53.12 0.05.26 49.55 49.65
8 Rantalainen Anna-Lea LS-37 55.47 0.08.01 46.48 46.57
9 Einonen Päivi LS-37 59.55 0.12.09 42.55 42.63
10 Valkonen Virpi Kalske 1.20.44 0.32.58 31.04 31.10
11 Kinnunen Virpi ORa 1.24.02 0.36.16 29.30 29.36

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkasjärvi Elina RR 54.32 0.00.00 47.80 47.20
2 Vestola Arja NaTe 57.34 0.03.02 43.58 43.03
3 Töyrylä Marja KyS 1.00.08 0.05.36 40.10 39.59
4 Fincke Kirsi VeVe 1.02.01 0.07.29 37.30 36.83
5 Pulkkinen Arja JoKu 1.17.29 0.22.57 28.60 28.24

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soanjärvi Tuija Lynx 55.42 0.00.00 42.34 42.26
2 Purhonen Kaija HU-46 57.12 0.01.30 40.00 39.92
3 Lehto Ulla KyS 57.41 0.01.59 38.44 38.36
4 Parjanne Marja-Liisa EsSu 1.08.45 0.13.03 31.22 31.16
5 Rinne Annikki HU-46 1.12.55 0.17.13 28.46 28.41
6 Hakkarainen Maria-Leena IHR 1.18.43 0.23.01 25.47 25.42

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 42.21 0.00.00 48.47 47.56
2 Lakanen Sirpa MuuRa 47.59 0.05.38 42.06 41.28
3 Juvonen Marja RaKaS 50.19 0.07.58 39.43 38.69
4 Särkkä Liisa Navi 50.30 0.08.09 38.61 37.89
5 Pöntinen Tuula Navi 51.36 0.09.15 37.13 36.43
6 Heimonen Arja Navi 52.16 0.09.55 36.00 35.32
7 Koivula Sirpa HS 54.20 0.11.59 34.00 33.36
8 Andelin Tarja LaTa 54.41 0.12.20 33.16 32.53
9 Venäläinen Kaija VaHa 59.24 0.17.03 29.95 29.39
10 Kukkonen Marja RaKaS 1.21.31 0.39.10 21.40 21.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 47.38 0.00.00
2 Talka Riitta JoKu 1.06.05 0.18.27

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vauhkonen Marjatta EE 48.22 0.00.00
2 Pekkarinen Eila KeU 50.50 0.02.28

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Ella RaVa 57.59 0.00.00 53.31 50.53
2 Räisänen Noora SalRe 1.00.34 0.02.35 47.21 44.74
3 Lindfelt Suvi LS-37 1.05.25 0.07.26 40.16 38.07

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahdelma Saana Navi 53.24 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Riikka KS 43.30 0.00.00 50.00 47.33
2 Ruoti Miina VeVe 45.50 0.02.20 46.86 44.36
3 Taipale Anniina LS-37 49.18 0.05.48 43.01 40.72
4 Pellinen Viivi JoKu 49.46 0.06.16 42.06 39.82
5 Lohikainen Eveliina RaVa 50.01 0.06.31 41.31 39.10
6 Rautamaa Heidi VeVe 53.33 0.10.03 38.08 36.04
7 Ojala Jutta VeVe 54.17 0.10.47 37.06 35.08
8 Kinnunen Jutta ORa 54.53 0.11.23 36.16 34.23
9 Sundqvist Ida LS-37 57.47 0.14.17 33.88 32.07
10 Laitinen Emilia VeVe 58.12 0.14.42 33.17 31.40
11 Kormu Neea VeVe 1.04.44 0.21.14 29.40 27.83
Pakkanen Raita VeVe KES -
Niskanen Nelli VeVe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Liisa KS 31.23 0.00.00
2 Luukkonen Lotta KS 37.00 0.05.37
3 Kurhinen Anna RaVa 45.36 0.14.13
4 Mattinen Lotta JoKu 49.33 0.18.10
5 Jäkälä Hanne SKVuoksi 49.59 0.18.36
6 Vanhatalo Salla KS 51.33 0.20.10
7 Nurmilaukas Iiris LuuRa 1.01.55 0.30.32

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Ida VeVe 23.43 0.00.00
2 Karttunen Lilia LS-37 29.20 0.05.37
3 Neuvonen Venla LuuRa 33.30 0.09.47
4 Lehtonen Maiju LS-37 35.37 0.11.54
5 Soini Mette KyS 36.08 0.12.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 14.57 0.00.00
2 Pätäri Emilia KyS 18.31 0.03.34
3 Gröhn Ronja HU-46 19.14 0.04.17
4 Kiiski Aliisa KyS 22.04 0.07.07
5 Åberg Nea HyRa 26.30 0.11.33
6 Tonder Oona SKVuoksi 26.43 0.11.46
7 Hämäläinen Ella ORa 1.27.02 1.12.05
8 Laitinen Julia VeVe 1.32.56 1.17.59

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ripatti Mona JoKu 19.07 0.00.00
2 Neuvonen Riina LuuRa 22.56 0.03.49
3 Mukkala Jonna KR 26.03 0.06.56
4 Pajari Maija SKVuoksi 30.20 0.11.13
5 Kaplas Kerttu JoKu 30.37 0.11.30
6 Kielenniva Emilia KS 35.57 0.16.50

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Åberg Ninni HyRa 14.21 0.00.00
2 Rautio Oona JoKu 16.32 0.02.11
3 Hyyrynen Nanna KuUS 16.46 0.02.25
4 Kiintola Emilia KS 16.48 0.02.27
5 Kantanen Reea RaKaS 21.52 0.07.31

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindén Selma KS 16.07 0.00.00
2 Huuhko Riikka LuuRa 20.02 0.03.55
3 Hyvölä Venla KyS 20.23 0.04.16
4 Malinen Fanni Navi 21.04 0.04.57
5 Kormu Netta VeVe 21.36 0.05.29
6 Hyyrynen Hilma KuUS 25.42 0.09.35
7 Pötry Miia KR 27.44 0.11.37
8 Laukkanen Alma KS 28.20 0.12.13
9 Lehtonen Uma LS-37 28.56 0.12.49
10 Turunen Ilona KyS 30.10 0.14.03
11 Sippu Jenna InkTe 30.54 0.14.47
12 Kaplas Martta JoKu 33.49 0.17.42
13 Kaplas Elsa JoKu 35.41 0.19.34