FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koivu ja Tähti -rastit 1. pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujala Jouni Pohjant 34.58 0.00.00 81.51 80.03
2 Parkkinen Ville IkNV 35.29 0.00.31 79.65 78.20
3 Haapasalo Harri Pohjant 39.30 0.04.32 70.95 69.66
4 Parkkinen Keijo YlikNM 39.42 0.04.44 70.00 68.72
5 Vapa Marko OH 39.46 0.04.48 69.28 68.02
6 Saarela Ville-Petteri KemU 41.44 0.06.46 65.45 64.26
7 Runtti Janne KiimU 41.59 0.07.01 64.49 63.32
8 Karppinen Timo Pohjant 42.21 0.07.23 63.37 62.22
9 Viippola Ilpo OuTa 42.58 0.08.00 61.91 60.78
10 Härkönen Aleksi PudU 44.47 0.09.49 58.87 57.80
11 Huuha Aleksi OuHu 47.50 0.12.52 54.62 53.63
12 Härkönen Taneli PudU 49.25 0.14.27 52.39 51.44
13 Isokoski Erkki VePo 53.35 0.18.37 47.87 47.00
14 Kesälä Mikko Pohjant 54.30 0.19.32 46.63 45.78
15 Kokkonen Timo KaSu 55.20 0.20.22 45.50 44.67
16 Mikkonen Ville KoskRi 57.30 0.22.32 43.37 42.58
17 Yliluoma Paavo YlivKu 59.35 0.24.37 41.46 40.70
18 Koutonen Mikko VePo 1.00.08 0.25.10 40.68 39.94
Kokkonen Eemeli KaSu KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laininen Heikki SiiRa 53.22 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Teemu KoskRi 30.10 0.00.00 59.89 56.01
2 Määttä Jari KemijU 32.48 0.02.38 53.43 49.96
3 Kotaniemi Juha KoskRi 34.41 0.04.31 48.97 45.79
4 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 34.59 0.04.49 47.00 43.95
5 Koljonen Jouni VaKa 45.27 0.15.17 34.98 32.71
6 Ikola Juhani SuJu 1.04.26 0.34.16 23.83 22.29

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Mikko Pohjant 37.38 0.00.00 33.29 32.61
2 Hasu Jarkko S-2000 41.42 0.04.04 28.54 27.96
3 Haikola Petteri KaSu 45.15 0.07.37 24.92 24.41
4 Niinimäki Tuukka Pohjant 46.04 0.08.26 23.11 22.65

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Jarmo Pohjant 34.34 0.00.00 45.40 42.98
2 Järvenpää Esa S-JKL 34.43 0.00.09 44.58 42.21
3 Näpänkangas Mika S-JKL 35.26 0.00.52 43.08 40.78
4 Grekelä Heikki Pohjant 36.49 0.02.15 40.88 38.70
5 Qvist Lasse KoskRi 38.03 0.03.29 38.99 36.91
6 Kuusikko Marko SalRe 39.38 0.05.04 36.89 34.93
7 Fredriksson Kaj Pohjant 40.03 0.05.29 35.98 34.06
8 Kankainen Janne SoJy 41.27 0.06.53 34.24 32.42
9 Kela Marko OulRe 44.22 0.09.48 31.51 29.83
10 Mutka Kai Pohjant 52.43 0.18.09 26.11 24.72
11 Sillanpää Tommi Pohjant 1.02.22 0.27.48 21.73 20.57
Loukusa Markku Iisu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 30.37 0.00.00 39.56 38.30
2 Nummi Matti VaKa 32.55 0.02.18 36.11 34.95
3 Kellokumpu Seppo KaSu 33.55 0.03.18 34.37 33.27
4 Luodonpää Risto AlatPi 34.24 0.03.47 33.23 32.17
5 Lehtosaari Jari HaHe 34.49 0.04.12 32.18 31.15
6 Backman Kari IinYr 38.17 0.07.40 28.67 27.76
7 Juntunen Reijo IinYr 40.13 0.09.36 26.73 25.87
8 Härkönen Antti PudU 41.26 0.10.49 25.40 24.58
9 Mäkinen Tapani OSVA 1.13.31 0.42.54 14.01 13.56

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 21.53 0.00.00 45.02 44.67
2 Parkkinen Pekka Pohjant 24.10 0.02.17 39.54 39.24
3 Räisänen Kari KiimU 25.19 0.03.26 36.58 36.30
4 Niemelä Urpo Pohjant 25.40 0.03.47 34.93 34.66
5 Seppänen Ilpo VaKa 36.58 0.15.05 23.45 23.27
6 Kurula Juhani Pohjant 42.23 0.20.30 19.76 19.61

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervo Arhi ONMKY 23.11 0.00.00 50.17 48.90
2 Airaksinen Risto OuTa 23.14 0.00.03 49.64 48.39
3 Kurkela Reino OH 23.44 0.00.33 48.19 46.98
4 Heikka Markku ONMKY 24.06 0.00.55 47.05 45.87
5 Hautala Matti ONMKY 24.08 0.00.57 46.59 45.41
6 Udd Esko LänRa 24.19 0.01.08 45.84 44.68
7 Tahkola Tapio KEV 24.26 0.01.15 45.22 44.08
8 Karhunen Juha KuoSu 25.14 0.02.03 43.40 42.31
9 Grekelä Antti HaHe 27.37 0.04.26 39.31 38.32
10 Ahokoivu Hemmo Pohjant 29.03 0.05.52 37.03 36.10
11 Juntunen Olli PeRa 29.21 0.06.10 36.32 35.41
12 Haapasalo Pertti Pohjant 29.41 0.06.30 35.59 34.69
13 Paaso Jouko PeRa 30.03 0.06.52 34.83 33.96
14 Mourujärvi Kauno KuoSu 31.30 0.08.19 32.92 32.09
15 Mäntykenttä Hannu OYUS 32.01 0.08.50 32.09 31.28
16 Argillander Erkki VaKa 32.21 0.09.10 31.46 30.67
17 Kaasinen Aulis Pohjant 33.23 0.10.12 30.19 29.43
18 Vilminko Pauli SiSe 35.14 0.12.03 28.33 27.62
Kotila Harri YlikNM HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sevon Niilo SalRe 21.14 0.00.00 36.54 36.32
2 Tuohimaa Esko ONMKY 24.10 0.02.56 31.84 31.64
3 Mustonen Lauri AlatPi 25.14 0.04.00 30.24 30.05
4 Oikarinen Pertti SuomRa 25.15 0.04.01 29.96 29.78
5 Tolkkinen Veikko SoJy 25.37 0.04.23 29.28 29.10
6 Hurskainen Pentti OulRe 26.28 0.05.14 28.10 27.92
7 Myllymaa Kauko OulRe 27.31 0.06.17 26.79 26.62
8 Juutinen Hannu Pohjant 28.57 0.07.43 25.24 25.08
9 Ervasti Onni PeRa 29.24 0.08.10 24.63 24.48
10 Toropainen Pauli ONMKY 29.40 0.08.26 24.19 24.05
11 Sivonen Urho SalRe 29.41 0.08.27 23.96 23.82
12 Kinnunen Raimo Pohjant 30.04 0.08.50 23.44 23.30
13 Liedes Sakari Iisu 31.19 0.10.05 22.30 22.16
14 Kari Erkki KajKu 31.28 0.10.14 21.99 21.85
15 Heinikoski Kalevi KoskRi 34.34 0.13.20 19.83 19.71
16 Puurunen Reijo OuTa 38.58 0.17.44 17.42 17.32
17 Määttä Jouko PuolRy 46.03 0.24.49 14.60 14.51
Kinnula Ahti KEV HYL -
Tapaninaho Kalevi ONMKY KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Jorma VaKa 22.08 0.00.00 39.18 38.64
2 Mäkinen Juhani SalRe 24.06 0.01.58 35.39 34.90
3 Grekula Kalervo SalRe 24.26 0.02.18 34.31 33.84
4 Kukkohovi Reino OSVA 24.55 0.02.47 33.07 32.61
5 Lukkarinen Olavi Pohjant 27.20 0.05.12 29.61 29.20
6 Pelkonen Toivo YlikNM 27.26 0.05.18 28.98 28.58
7 Hanhela Mauno HaHe 27.52 0.05.44 28.01 27.62
8 Kaipala Rauno Pohjant 33.04 0.10.56 23.17 22.85
9 Pietiläinen Erkki PeRa 35.23 0.13.15 21.24 20.95
10 Mattila Seppo KoskRi 46.38 0.24.30 15.81 15.59

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 20.58 0.00.00 33.32 33.20
2 Nikula Reino OuTa 22.44 0.01.46 28.42 28.32
3 Veijovaara Jorma Pohjant 25.49 0.04.51 23.00 22.92

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 28.20 0.00.00
2 Pyky Esko KiimU 57.03 0.28.43

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 31.29 0.00.00
2 Moilanen Teuvo KaSu 45.27 0.13.58

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Santeri Pohjant 34.07 0.00.00
2 Räisänen Harri KiimU 34.15 0.00.08

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Tommi KaSu 31.30 0.00.00 55.04 54.33
2 Nissinen Jere Pohjant 33.22 0.01.52 48.06 47.45
3 Ojanaho Niilo OH 35.45 0.04.15 41.22 40.69

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankainen Valtteri SoJy 29.14 0.00.00 37.62 33.63
2 Laurila Santeri SalRe 36.02 0.06.48 28.23 25.23
3 Westerholm Thomas VePo 44.43 0.15.29 20.90 18.69

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikka Benjamin Pohjant 30.55 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Miska SalRe 13.26 0.00.00
1 Ukkola Sakari Pohjant 13.26 0.00.00
3 Kinnunen Eerik Pohjant 15.40 0.02.14
4 Similä Severi Pohjant 16.01 0.02.35
5 Matinlauri Kasperi HaHe 17.57 0.04.31
6 Niinimäki Niilo Pohjant 21.20 0.07.54
7 Salmela Matti S-2000 26.49 0.13.23

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 14.38 0.00.00
2 Pulju Eetu OH 16.17 0.01.39
3 Kinnunen Juuso Pohjant 25.09 0.10.31
4 Kinnunen Antti Pohjant 48.15 0.33.37

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niinimäki Olli Pohjant 32.33 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 18.31 0.00.00
2 Määttä Roope Pohjant 21.57 0.03.26
3 Jaatinen Janne HaHe 22.02 0.03.31
4 Näpänkangas Olli S-JKL 24.59 0.06.28
5 Matinlauri Miska HaHe 25.55 0.07.24
6 Oikarinen Oiva S-2000 31.05 0.12.34
7 Triipponen Vetja KuPe 40.26 0.21.55

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna Pohjant 32.58 0.00.00 77.50 76.28
2 Kaskinen Mira RasKa 35.46 0.02.48 70.24 69.14
3 Laitinen Maria YlikNM 36.37 0.03.39 67.45 66.39
4 Autio Henna RasTiimi 41.58 0.09.00 57.84 56.93
5 Huuha Anni OuHu 43.23 0.10.25 54.97 54.10
6 Rajaniemi Katja OTaru 45.41 0.12.43 51.27 50.46
7 Jaako Niina LänRa 52.05 0.19.07 44.15 43.45
8 Mattila Orvokki Pohjant 55.33 0.22.35 40.63 39.99
9 Bergman Marjo OH 55.39 0.22.41 39.79 39.16
10 Korhonen Hanna KaSu 58.17 0.25.19 37.26 36.67

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolkkinen Aino SoJy 42.07 0.00.00
2 Heikkinen Leena SoJy 54.19 0.12.12

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niinimäki Riitta Pohjant 35.27 0.00.00 53.53 50.27
2 Hankonen Johanna Pohjant 37.42 0.02.15 49.58 46.56
3 Klasila Satu PeRa 38.42 0.03.15 47.57 44.67
4 Goman Annukka VePo 39.26 0.03.59 45.96 43.16
5 Kankainen Ulla-Maria SoJy 41.24 0.05.57 43.09 40.46
6 Parkkinen Piia YlikNM 42.38 0.07.11 41.18 38.67
7 Martinmäki Kaisu Pohjant 42.51 0.07.24 40.30 37.85
8 Sillanpää Elina Pohjant 45.10 0.09.43 37.61 35.31
9 Kela Merja OulRe 46.10 0.10.43 36.17 33.97
10 Torvinen Sirpa OH 48.37 0.13.10 33.77 31.71
11 Kotaniemi Sari KoskRi 48.50 0.13.23 33.03 31.02

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 33.26 0.00.00 47.93 45.80
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 38.16 0.04.50 40.83 39.02
3 Silventoinen Ulla Pohjant 39.14 0.05.48 38.80 37.08
4 Laaksoviita Katja SuomRa 43.50 0.10.24 33.81 32.31
5 Viitanen Kirsi OH 53.27 0.20.01 26.98 25.78
6 Pesonen Merja PeRa 1.02.57 0.29.31 22.27 21.28
7 Laurila Sari SalRe 1.07.29 0.34.03 20.18 19.29

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 39.51 0.00.00 45.81 44.31
2 Riikola Sirpa YlikNM 40.43 0.00.52 43.88 42.44
3 Hokajärvi Raili Pohjant 43.19 0.03.28 40.34 39.02
4 Kauppinen Liisa SuomRa 46.46 0.06.55 36.53 35.33
5 Mäkinen Päivi OSVA 47.36 0.07.45 35.07 33.92
6 Jurvakainen Tuija RasHy 51.13 0.11.22 31.83 30.78
7 Kosamo Maire PudU 59.10 0.19.19 26.89 26.01
Väänänen Mervi OuTa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllymaa Pirkko OulRe 39.35 0.00.00
2 Jussinniemi Seija SiSe 52.44 0.13.09

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 39.52 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 23.46 0.00.00 31.36 29.77
2 Halme Ritva KiimU 25.35 0.01.49 27.68 26.27
3 Kela Mirja OulRe 32.18 0.08.32 20.77 19.71
4 Hautala Tuula ONMKY 35.11 0.11.25 18.01 17.09

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 35.07 0.00.00
2 Nikula Irma OuTa 39.49 0.04.42

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Juliaana Pohjant 35.38 0.00.00 56.00 54.25
2 Backman Saana HaHe 38.03 0.02.25 48.51 46.99
3 Jaatinen Milja HaHe 46.50 0.11.12 36.22 35.08

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Henriikka Pohjant 34.03 0.00.00 45.11 42.35
2 Juntunen Johanna IinYr 34.33 0.00.30 41.12 38.61
3 Impiö Tiia VePo 48.07 0.14.04 27.13 25.47

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Lotta Pohjant 28.45 0.00.00 36.16 36.04
2 Goman Anna VePo 28.55 0.00.10 34.15 34.05
3 Jaatinen Venla HaHe 34.17 0.05.32 27.29 27.20
4 Päkkilä Suvi HaHe 51.20 0.22.35 17.21 17.16

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näpänkangas Elsa S-JKL 18.58 0.00.00
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 19.10 0.00.12
3 Riikola Riina YlikNM 21.16 0.02.18
4 Kankainen Venla SoJy 21.36 0.02.38
5 Haapasalo Wilma Pohjant 24.38 0.05.40
6 Loukusa Iina Iisu 34.35 0.15.37
Pesonen Lotta SalRe KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Venla OuTa 15.14 0.00.00
2 Goman Maija VePo 16.54 0.01.40
3 Haapasalo Heidi Pohjant 17.29 0.02.15
3 Tolkkinen Tuuli SoJy 17.29 0.02.15
5 Kari Reetta LaiVe 18.54 0.03.40
6 Mutka Aino Pohjant 19.01 0.03.47
7 Loukusa Anni Iisu 19.03 0.03.49
8 Triipponen Vanni KuPe 19.30 0.04.16
9 Kari Seela LaiVe 19.33 0.04.19

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Elsa S-2000 15.34 0.00.00
2 Jaatinen Ilona HaHe 20.26 0.04.52
3 Parkkinen Laura YlikNM 22.00 0.06.26
Anttila Minea Pohjant HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinlauri Mimosa HaHe 27.25 0.00.00
2 Salmela Anni S-2000 28.18 0.00.53

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkäräinen Selma Pohjant 15.32 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 16.06 0.00.34
3 Similä Helmiina Pohjant 17.39 0.02.07
4 Salmela Siiri S-2000 18.05 0.02.33
5 Viitanen Emmi OH 18.39 0.03.07
6 Niinimäki Nelli Pohjant 19.23 0.03.51
7 Hasu Eevi S-2000 21.16 0.05.44
8 Parkkinen Anna YlikNM 21.24 0.05.52
9 Kuusikko Kiia SalRe 22.21 0.06.49
10 Pesonen Venla SalRe 25.26 0.09.54
11 Matinlauri Emilia HaHe 26.14 0.10.42
12 Väisänen Martta LaiVe 33.02 0.17.30