FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti ja WRE-osakilpailu, karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Michiels Yannick TuMe 12.14 0.00.00 92.83 93.26
2 Kymäläinen Severi TP 12.20 0.00.06 91.79 92.22
3 Boesen Andreas Hougaard AngA 12.30 0.00.16 90.28 90.70
4 Liukkonen Oskari HiKi 12.31 0.00.17 89.88 90.30
5 Syrjäläinen Topi HS 12.33 0.00.19 89.35 89.77
6 Saikko Antti TP 12.39 0.00.25 88.37 88.78
7 Heiska Samu VeVe 12.42 0.00.28 87.74 88.15
8 Ojanaho Olli HS 12.50 0.00.36 86.55 86.96
9 Pukema Hannu-Pekka RR 12.53 0.00.39 85.94 86.34
10 Niemi Vili PR 12.59 0.00.45 85.00 85.40
11 Pernu Lari EsSu 13.10 0.00.56 83.55 83.95
11 Vainio Eero-Matti MSParma 13.10 0.00.56 83.55 83.95
13 Muukkonen Petteri Trian 13.11 0.00.57 82.91 83.30
14 Sirén Mikko AngA 13.13 0.00.59 82.43 82.82
15 Räsänen Markus KR 13.16 0.01.02 81.85 82.24
16 Heinaro Einari HS 13.17 0.01.03 81.48 81.87
17 Aaltio Aapo KuoSu 13.22 0.01.08 80.71 81.09
18 Joensuu Ari-Pekka PR 13.23 0.01.09 80.34 80.72
19 Leskinen Aapo Lynx 13.32 0.01.18 79.19 79.56
20 Kuukka Anton TP 13.36 0.01.22 78.54 78.91
21 Korpi Juho Navi 13.41 0.01.27 77.80 78.17
22 Kivelä Matti HiKi 13.42 0.01.28 77.45 77.81
23 Viitasaari Toni-Antti KoS 13.47 0.01.33 76.72 77.09
24 Sundelin Peter Femman 13.48 0.01.34 76.37 76.73
25 Sulkula Ilari VaajTe 13.53 0.01.39 75.66 76.02
26 Lipsanen Jeremias Navi 13.54 0.01.40 75.31 75.67
26 Stenbacka Wilhelm OK77 13.54 0.01.40 75.31 75.67
28 Kujala Rainer Lynx 14.00 0.01.46 74.27 74.62
29 Juopperi Sami-Petteri PelPo 14.13 0.01.59 72.89 73.23
30 Kalve Henri MSParma 14.14 0.02.00 72.55 72.89
31 Pohjola Lauri S-JKL 14.20 0.02.06 71.80 72.14
32 Huikko Petteri VaajTe 14.24 0.02.10 71.22 71.56
33 Hakulinen Niko VeVe 14.38 0.02.24 69.84 70.17
34 Nurmiainen Aaro RR 14.51 0.02.37 68.58 68.91
35 Kuleshov Mikhail EsSu 14.55 0.02.41 68.04 68.36
36 Rantala Paavo KoS 14.59 0.02.45 67.50 67.82
37 Kautto Lasse VaajTe 15.39 0.03.25 64.40 64.70
37 Kleemola Lauri Lynx 15.39 0.03.25 64.40 64.70
39 Luoma Ville HiKi 15.44 0.03.30 63.61 63.91
40 Seppänen Mika VaKa 15.51 0.03.37 62.91 63.21
41 Vierimaa Ville EsAk 15.53 0.03.39 62.56 62.85
42 Lehtola Tomi Koovee 15.54 0.03.40 62.27 62.56
43 Kahila Eero TP 16.45 0.04.31 58.90 59.18
Huostila Anssi TP HYL -
Kukkonen Janne KuoSu HYL -
Parjanne Antti Lynx HYL -
Sorsa Perttu HiKi HYL -
Teittinen Panu KangSK HYL -
Tsvetkov Dmitry IkNV HYL -

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkarinen Jesse PR 11.57 0.00.00 93.25 92.39
2 Tranchand Frederic PR 11.58 0.00.01 92.80 91.95
2 Von Arx Philipp LS-37 11.58 0.00.01 92.80 91.95
4 Lassila Ari-Pekka Koovee 12.02 0.00.05 91.66 90.81
5 Simosas Otto TP 12.09 0.00.12 90.47 89.63
6 Koskinen Roope KR 12.22 0.00.25 88.57 87.76
6 Koistinen Olli-Pekka HiKi 12.22 0.00.25 88.57 87.76
8 Karppinen Aleksi IkNV 12.24 0.00.27 87.72 86.91
9 Nenonen Lauri KR 12.25 0.00.28 87.30 86.49
9 Anttolainen Aleksi LS-37 12.25 0.00.28 87.30 86.49
11 Heikkilä Ollipekka HS 12.29 0.00.32 86.22 85.43
12 Hämäläinen Sami MSParma 12.30 0.00.33 85.80 85.01
13 Penttinen Topi Trian 12.32 0.00.35 85.27 84.49
14 Tikhonov Gleb TuMe 12.40 0.00.43 84.08 83.30
15 Sopo Aleksi KuoSu 12.44 0.00.47 83.34 82.57
16 Istolahti Tuomo KangSK 12.57 0.01.00 81.65 80.90
17 Elo Markku AngA 13.00 0.01.03 81.04 80.30
18 Airila Hannu KR 13.11 0.01.14 79.63 78.89
19 Ahonen Jere KangSK 13.14 0.01.17 79.04 78.31
20 Leirimaa Tatu RaVa 13.23 0.01.26 77.87 77.15
21 Taivainen Juho-Matti PelPo 13.26 0.01.29 77.30 76.58
22 Hölli Mikko KangSK 13.29 0.01.32 76.73 76.02
23 Järvenpää Antti OK77 13.37 0.01.40 75.70 75.00
23 Sund Otto Trian 13.37 0.01.40 75.70 75.00
25 Taulavuori Arttu AlatPi 13.41 0.01.44 74.78 74.08
26 Hasu Simo Trian 13.42 0.01.45 74.41 73.72
27 Ikonen Pasi PR 13.54 0.01.57 73.06 72.39
28 Manninen Heikki AnttU 13.58 0.02.01 72.44 71.77
28 Tulonen Benjamin HiKi 13.58 0.02.01 72.44 71.77
30 Senttula Tuukka S-JKL 14.04 0.02.07 71.39 70.73
31 Väyrynen Ville RasPi 14.07 0.02.10 70.87 70.21
32 Salvioni Gianluca VaajTe 14.22 0.02.25 69.37 68.73
33 Viljakainen Antton AnttU 14.27 0.02.30 68.70 68.07
34 Kanniainen Tomi PuolRy 14.28 0.02.31 68.36 67.73
35 Snickars Caj OK77 14.43 0.02.46 66.94 66.33
36 Lahtinen Atte HS 15.05 0.03.08 65.06 64.46
37 Kokkinen Kari LaTa 15.17 0.03.20 63.96 63.37
38 Uusitalo Jyri PelPo 15.19 0.03.22 63.58 62.99
39 Häkkinen Kalle S-JKL 15.20 0.03.23 63.26 62.68
40 Oripelto Viljo HauSi 15.34 0.03.37 62.07 61.49
41 Hakkarainen Markus RaKaS 15.38 0.03.41 61.56 60.99
42 Niemi Pyry RR 15.39 0.03.42 61.25 60.69
43 Keski-Ojala Markus KannUra 19.00 0.07.03 50.25 49.79
Hasu Topi Trian HYL -
Häkkinen Aapo SaPu HYL -

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Portin Fredric PR 11.34 0.00.00 97.02 93.77
2 Hirvikallio Joni Koovee 11.42 0.00.08 95.60 92.39
3 Niemi Aleksi TP 11.49 0.00.15 94.33 91.17
4 Lundanes Olav PR 11.50 0.00.16 93.89 90.74
5 Popov Igor Hiisi 11.55 0.00.21 92.92 89.80
6 Savolainen Eetu IkNV 11.56 0.00.22 92.47 89.37
7 Patana Mikko HiKi 12.00 0.00.26 91.65 88.58
8 Takanen Lari VeVe 12.01 0.00.27 91.21 88.15
9 Kuukka Elias TP 12.03 0.00.29 90.65 87.61
10 Talvinen Arto MSParma 12.04 0.00.30 90.21 87.19
11 Komarov Kirill EsSu 12.11 0.00.37 89.04 86.06
12 Kari Tuomas AngA 12.26 0.00.52 86.95 84.04
13 Suna Jussi TuMe 12.27 0.00.53 86.53 83.63
14 Hyvönen Pekka AngA 12.34 0.01.00 85.43 82.57
15 Detkov Sergei Hiisi 12.35 0.01.01 85.02 82.17
16 Saari Toni VaajTe 12.38 0.01.04 84.39 81.56
16 Lahtinen Tuomo LS-37 12.38 0.01.04 84.39 81.56
18 Suominen Eemeli HiKi 12.40 0.01.06 83.57 80.78
19 Saikko Ville LappRi 12.53 0.01.19 81.88 79.14
20 Westerlund Juho Koovee 12.54 0.01.20 81.48 78.75
21 Hällström af Fabian OK77 12.55 0.01.21 81.09 78.37
22 Sipponen Jere PR 12.58 0.01.24 80.49 77.79
23 Leskinen Antti-Pekka Lynx 13.02 0.01.28 79.79 77.12
24 Seppänen Kari-Pekka RasKa 13.05 0.01.31 79.20 76.54
25 Lampinen Ville HS 13.13 0.01.39 78.12 75.50
26 Summanen Aapo HS 13.19 0.01.45 77.25 74.66
27 Hakala Antti KortJV 13.20 0.01.46 76.87 74.30
27 Istolahti Jaakko KangSK 13.20 0.01.46 76.87 74.30
29 Kuutti Veli-Pekka EsAk 13.32 0.01.58 75.18 72.66
30 Solonen Joni LS-37 13.40 0.02.06 74.17 71.69
31 Hyppölä Sampo KuoSu 13.49 0.02.15 73.10 70.65
32 Saramäki Niklas Lynx 13.57 0.02.23 72.13 69.72
33 Jalli Eero MSParma 14.12 0.02.38 70.60 68.23
34 Laasanen Lauri LaihLu 14.16 0.02.42 70.01 67.66
35 Harju Jussi TP 14.29 0.02.55 68.70 66.40
36 Vehmas Miika EsSu 14.44 0.03.10 67.28 65.03
37 Järvinen Ossi TP 14.48 0.03.14 66.73 64.49
38 Hietala Esa PudU 14.49 0.03.15 66.40 64.17
39 Tauriainen Teemu KEV 14.52 0.03.18 65.92 63.72
40 Niiranen Arto KuoSu 14.53 0.03.19 65.60 63.40
41 Virekunnas Heikki TP 15.16 0.03.42 63.71 61.57
42 Hirvi Joonas RaKaS 16.16 0.04.42 59.56 57.56
43 Hakala Joakim Femman 17.41 0.06.07 54.58 52.75
44 Ovaska Janne VeVe 23.08 0.11.34 41.56 40.17
45 Sainio Santeri KangSK 25.34 0.14.00 37.46 36.20
Kahila Lauri TP KES -

Sarja H21K4
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahola Topias Navi 12.00 0.00.00 90.42 91.77
2 Mäkelä Tuomo AngA 12.05 0.00.05 89.48 90.82
3 Popov Artem MSParma 12.06 0.00.06 89.03 90.37
4 Nakonechnyi Dmitry Hiisi 12.15 0.00.15 87.63 88.94
5 Heinonen Eero MSParma 12.16 0.00.16 87.19 88.50
6 Sorvisto Juha VaajTe 12.20 0.00.20 86.41 87.70
7 Ahola Joonas Navi 12.22 0.00.22 85.86 87.15
8 Ylinen Juho IkNV 12.30 0.00.30 84.63 85.90
9 Kangas Veli HS 12.36 0.00.36 83.65 84.91
10 Knuuttila Mikko IkNV 12.37 0.00.37 83.24 84.48
11 Hramov Andrei Hiisi 12.44 0.00.44 82.17 83.40
12 Silvennoinen Santeri KR 12.45 0.00.45 81.76 82.98
13 Vanhanen Konsta IkNV 12.50 0.00.50 80.93 82.14
14 Mänkärlä Janne Lynx 13.06 0.01.06 78.98 80.17
15 Sõnajalg Ats LapVi 13.12 0.01.12 78.09 79.26
16 Närvä Tomi HiKi 13.13 0.01.13 77.70 78.86
17 Huila Joona Hiisi 13.24 0.01.24 76.35 77.49
18 Sorsa Aleksi TP 13.26 0.01.26 75.87 77.00
19 Kotro Tuomas IkNV 13.29 0.01.29 75.30 76.43
20 Hyyryläinen Juha AnttU 13.30 0.01.30 74.92 76.04
21 Salmenkylä Anton HS 13.32 0.01.32 74.45 75.56
22 Vesanto Anssi EsSu 13.35 0.01.35 73.89 75.00
23 Inkeri Eero VeVe 13.42 0.01.42 72.98 74.07
24 Niskanen Teemu LS-37 14.02 0.02.02 70.97 72.03
24 Lammi Aleksi RasKu 14.02 0.02.02 70.97 72.03
24 Vainio Antti MSParma 14.02 0.02.02 70.97 72.03
27 Luoma Juha IkNV 14.09 0.02.09 69.56 70.60
27 Saarela Ville-Petteri KemU 14.09 0.02.09 69.56 70.60
29 Ray Jonathan OK77 14.11 0.02.11 68.85 69.88
29 Snellman Tomas RaLu 14.11 0.02.11 68.85 69.88
31 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 14.27 0.02.27 67.04 68.05
32 Jern Tobias OK77 14.33 0.02.33 66.32 67.31
33 Ruohola Aaro MSParma 15.05 0.03.05 63.72 64.67
34 Sorsa Lauri HiKi 15.13 0.03.13 62.90 63.84
35 Väyrynen Seppo RasPi 15.19 0.03.19 62.24 63.17
36 Kankkunen Matias OK77 15.24 0.03.24 61.65 62.57
37 Manninen Kalle AnttU 16.08 0.04.08 58.61 59.49
38 Tuomaala Juuso LapVi 16.26 0.04.26 57.30 58.16
39 Taanila Vesa IkNV 17.10 0.05.10 54.63 55.45
40 Lintula Tapani KärsKa 17.22 0.05.22 53.78 54.58
41 Kauppila Tomi VeVe 18.14 0.06.14 51.01 51.77
Melin Christoffer Falken KES -
Pöyhönen Petja RasKa HYL -

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Jenny HiKi 12.31 0.00.00 94.38 92.08
2 Hulkkonen Johanna Koovee 12.38 0.00.07 93.22 90.95
3 Haajanen Sofia Pohjant 12.45 0.00.14 92.09 89.84
4 Ukskoski Karoliina Koovee 12.49 0.00.18 91.32 89.10
5 Sianoja Maija MSParma 12.50 0.00.19 90.92 88.71
6 Mironova Svetlana Koovee 12.57 0.00.26 89.83 87.64
7 Westerlund Ina PR 13.01 0.00.30 89.09 86.92
8 Enlund Alexandra Femman 13.05 0.00.34 88.36 86.20
9 Niittynen Miia Koovee 13.15 0.00.44 86.97 84.85
10 Järveläinen Julia Femman 13.23 0.00.52 85.84 83.74
11 Haikonen Henna-Riikka AnttU 13.31 0.01.00 84.72 82.66
12 Dambe Inga PR 13.48 0.01.17 82.72 80.71
13 Koskinen Noora MSParma 13.49 0.01.18 82.36 80.35
14 Savkina Ekaterina EsSu 13.53 0.01.22 81.70 79.71
15 Hyyrynen Noora KS 13.57 0.01.26 81.05 79.08
16 Parjanne Laura HiKi 13.58 0.01.27 80.70 78.73
17 Mattila Milla HS 13.59 0.01.28 80.34 78.39
18 Oksanen Maiju IkNV 14.03 0.01.32 79.70 77.76
18 Saarimäki Heini AngA 14.03 0.01.32 79.70 77.76
20 Gustafsson Jannina MSParma 14.05 0.01.34 79.00 77.08
21 Peltomäki Elli RasKa 14.27 0.01.56 76.75 74.88
22 Kivelä Sanni AngA 14.30 0.01.59 76.23 74.38
23 Uotila Erika Koovee 14.49 0.02.18 74.36 72.55
24 Ylikylä Sanna RasKa 14.50 0.02.19 74.03 72.23
25 Vike Laura Koovee 14.54 0.02.23 73.46 71.67
26 Julkunen Sonja TuS 15.03 0.02.32 72.49 70.72
27 Honkanen Miitu KuoSu 15.06 0.02.35 72.01 70.25
28 Pusa Sanna KeuKi 15.09 0.02.38 71.53 69.79
28 Hietanen Pinja KS 15.09 0.02.38 71.53 69.79
30 Heittola Suvi RR 15.10 0.02.39 70.97 69.25
30 Kymäläinen Sanni TP 15.10 0.02.39 70.97 69.25
32 Rihma Annika HiKi 15.12 0.02.41 70.34 68.63
33 Haavisto Emmi TuS 15.17 0.02.46 69.72 68.02
34 Jakobsson Laura RasKa 15.18 0.02.47 69.41 67.72
35 Harju Suvi TP 15.40 0.03.09 67.56 65.91
36 Kari Jaana LänRa 15.45 0.03.14 66.97 65.34
37 Skogvik Ida-Marie OK77 15.58 0.03.27 65.83 64.23
38 Manderbacka Hanne TuS 16.05 0.03.34 65.13 63.54
39 Jerkku Laura TuS 16.13 0.03.42 64.37 62.80
40 Backman Saana IinYr 16.32 0.04.01 62.92 61.39
41 Ylipelkola Essi KortJV 16.46 0.04.15 61.83 60.32
42 Väyrynen Anni KyS 17.01 0.04.30 60.71 59.23
43 Laitala Piia KaJu 17.29 0.04.58 58.88 57.45
44 Kuusrainen Anni KoskRi 18.47 0.06.16 54.61 53.28
45 Pasanen Pihla RaJu 20.18 0.07.47 50.35 49.13
Kuusela Tuija RasKa HYL -
Otsamo Pihla HS HYL -
Ståhlberg Emilia EsSu HYL -
Vääränen Sari KS HYL -
Simkova Johanka SWE HYL -

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Närhi Anna IFKGöte 12.13 0.00.00 95.35 93.38
2 Anttonen Sari KeuKi 12.22 0.00.09 93.88 91.94
3 Kaskinen Mira RasKa 12.25 0.00.12 93.18 91.25
4 Nurmi Kirsi SWE 12.28 0.00.15 92.49 90.58
5 Hulkkonen Niina SOK 12.49 0.00.36 89.65 87.80
6 Istolahti Tiia MSParma 12.50 0.00.37 89.22 87.38
7 Karhola Lotta TP 12.52 0.00.39 88.68 86.85
8 Wennman Heini Pohjant 12.56 0.00.43 87.92 86.10
9 Ylikylä Suvi RasKa 12.59 0.00.46 87.28 85.47
10 Karvonen Sara Lynx 13.02 0.00.49 86.64 84.85
11 Uotila Ulrika Koovee 13.10 0.00.57 85.46 83.69
12 Kirvesmies Lotta LS-37 13.11 0.00.58 85.05 83.29
13 Viberg Tuulia MSParma 13.14 0.01.01 84.43 82.68
14 Ramstein Laura LS-37 13.15 0.01.02 84.02 82.29
15 Raitanen Hanna RR 13.35 0.01.22 81.67 79.98
16 Kemp Emily AngA 13.50 0.01.37 79.90 78.25
17 Joonas Laura KuoSu 13.53 0.01.40 79.33 77.69
18 Lohikainen Milla RaVa 13.57 0.01.44 78.67 77.04
19 Hirvonen Eveliina PR 14.05 0.01.52 77.64 76.04
20 Heittola Satu RasKu 14.09 0.01.56 76.99 75.40
20 Somova Inna Hiisi 14.09 0.01.56 76.99 75.40
22 Kauppila Sanna AngA 14.12 0.01.59 76.16 74.59
23 Seppänen Mari OK77 14.31 0.02.18 74.23 72.69
24 Toivonen Alma KuoSu 14.33 0.02.20 73.78 72.26
24 Nurmela Sari AnttU 14.33 0.02.20 73.78 72.26
26 Maalberg Maiki EST 14.47 0.02.34 72.08 70.59
27 Väyrynen Aino KyS 14.49 0.02.36 71.65 70.17
28 Lylynperä Kaisa AngA 14.55 0.02.42 70.91 69.44
29 Moilanen Anna KuoSu 15.05 0.02.52 69.86 68.42
30 Saarinen Minna KangSK 15.10 0.02.57 69.21 67.78
31 Andelin Sanna LaTa 15.23 0.03.10 67.98 66.58
31 Kauppinen Silja KR 15.23 0.03.10 67.98 66.58
33 Truhponen Minna SaPu 15.24 0.03.11 67.39 66.00
34 Rautiainen Satu RastiE4 15.36 0.03.23 66.27 64.90
35 Jussila Jutta SWE 15.40 0.03.27 65.74 64.38
36 Latva-Kiskola Piia RR 15.42 0.03.29 65.34 63.99
37 Puikkonen Janika S-JKL 16.23 0.04.10 62.38 61.09
38 Lahtinen Sonja HS 17.23 0.05.10 58.56 57.35
39 Rautanen Eeva TuuSe 17.30 0.05.17 57.94 56.75
40 Lotvonen Essi LaiVe 17.37 0.05.24 57.33 56.15
41 Miettinen Minna MSParma 17.59 0.05.46 55.94 54.79
42 Karhunen Anni HS 18.27 0.06.14 54.31 53.19
43 Salminen Henna OK77 18.36 0.06.23 53.66 52.55
44 Rauttola Tiia-Maria EsSu 19.31 0.07.18 50.94 49.89
Raasakka Maija EsSu HYL -

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Esteves Ferreira Ricardo MSParma 11.26 0.00.00 81.68 82.38
2 Heikkilä Tuomas HS 11.31 0.00.05 80.60 81.29
3 Ruohola Akseli MSParma 11.44 0.00.18 78.64 79.31
4 Julkunen Aaro MSParma 11.47 0.00.21 77.83 78.49
5 Koivumäki Lauri KoS 11.54 0.00.28 76.59 77.25
6 Klemola Saul Koovee 12.02 0.00.36 75.28 75.92
7 Lapila Eero MSParma 12.06 0.00.40 74.40 75.04
7 Westerlund Otso Koovee 12.06 0.00.40 74.40 75.04
9 Visuri Ilari OK77 12.15 0.00.49 72.57 73.20
10 Heikkinen Valtteri VeVe 12.18 0.00.52 71.82 72.44
11 Salonen Matias HS 12.21 0.00.55 71.08 71.69
12 Valkila Saku TuS 12.22 0.00.56 70.53 71.13
13 Hakuli Tommi SKUusi 12.28 0.01.02 69.52 70.11
14 Johansson Väinö Koovee 12.38 0.01.12 68.16 68.74
15 Koivisto Antton SKUusi 12.41 0.01.15 67.44 68.02
16 Lähdesmäki Mikko RaJu 12.53 0.01.27 65.96 66.53
17 Joutsensaari Jeremias KangSK 12.58 0.01.32 65.11 65.66
18 Hirvonen Joni RaVa 13.02 0.01.36 64.34 64.89
18 Inkilä Reetu KeuKi 13.02 0.01.36 64.34 64.89
20 Koivisto Daniel VeVe 13.10 0.01.44 62.84 63.38
21 Ekholm Tobias Trian 13.13 0.01.47 62.18 62.71
22 Nurmi Miika VaaSu 13.18 0.01.52 61.37 61.89
23 Niskanen Janne VeVe 13.25 0.01.59 60.42 60.93
24 Reijonen Kasperi Trian 14.21 0.02.55 56.10 56.58
25 Mäki Juho Rasti88 15.20 0.03.54 52.13 52.58
Leirimaa Lauri RaVa HYL -

Sarja H20K2
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Aaro VaHa 11.47 0.00.00 82.43 82.62
2 Palmen Alvar EsSu 11.50 0.00.03 81.64 81.83
3 Eerola Teemu TP 12.07 0.00.20 79.31 79.49
4 Sevelius Emil Trian 12.09 0.00.22 78.66 78.84
5 Kaario Otto S-JKL 12.19 0.00.32 77.17 77.35
5 Pajukangas Mikko KPV 12.19 0.00.32 77.17 77.35
7 Kinnala Ville TuS 12.21 0.00.34 76.12 76.30
8 Laaksonen Arttu AngA 12.25 0.00.38 75.29 75.47
9 Niemi Topias HS 12.32 0.00.45 74.18 74.35
10 Huhtanen Kiri TP 12.35 0.00.48 73.47 73.64
11 Pryjma Fryderyk Koovee 12.47 0.01.00 71.91 72.08
12 Vuori Justus TuS 12.48 0.01.01 71.41 71.58
13 Nokka Atte Rasti88 13.04 0.01.17 69.56 69.72
14 Viippola Aapo OuTa 13.10 0.01.23 68.63 68.79
15 Nummelin Oskari TuS 13.11 0.01.24 68.15 68.31
16 Niemi Oskari LappRi 13.12 0.01.25 67.67 67.83
17 Ruuhiala Roope Hiisi 13.24 0.01.37 66.27 66.43
18 Husu Miika LappRi 13.25 0.01.38 65.80 65.96
18 Mäkinen Tuukka MSParma 13.25 0.01.38 65.80 65.96
20 Hiidenhovi Aleks MSParma 13.26 0.01.39 64.95 65.10
21 Mesiäinen Jaakko Navi 13.27 0.01.40 64.48 64.63
22 Tonder Aapo LappRi 13.48 0.02.01 62.47 62.61
23 Härkönen Sami OuTa 13.54 0.02.07 61.64 61.79
24 Ahtiainen Antti VeVe 14.27 0.02.40 58.94 59.07
25 Nissinen Veeti PuolRy 15.10 0.03.23 55.81 55.94
26 Nurmela Joose KoS 15.54 0.04.07 52.91 53.03
Väyrynen Antti KyS HYL -
Tiljander Ville HyRa HYL -
Ojanen Joonas HyRa HYL -

Sarja H18K
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Niklas TuMe 10.37 0.00.00 78.65 76.52
2 Keronen Leevi TP 10.50 0.00.13 76.81 74.73
3 Venetjoki Väinö KoS 11.12 0.00.35 74.04 72.04
4 Eerola Mikko TP 11.15 0.00.38 73.46 71.47
5 Oksanen Teemu IkNV 11.21 0.00.44 72.56 70.60
6 Koivuniemi Sakari TP 11.29 0.00.52 71.47 69.54
7 Lindqvist Arttu KS 11.38 0.01.01 70.31 68.40
8 Jalonen Jussi HlS 11.40 0.01.03 69.86 67.97
9 Kinnunen Valtteri MU 11.41 0.01.04 69.52 67.63
10 Silvennoinen Oskari KR 11.43 0.01.06 69.08 67.21
10 Pasanen Ville KuoSu 11.43 0.01.06 69.08 67.21
12 Turkki Eero ORa 11.45 0.01.08 68.40 66.54
13 Lamberg Benjamin EsSu 11.52 0.01.15 67.49 65.66
14 Mustajoki Tiitus TP 11.54 0.01.17 67.06 65.24
15 Johansson Emil Brahe 11.55 0.01.18 66.73 64.92
15 Sankelo Antton LapVi 11.55 0.01.18 66.73 64.92
17 Vaismaa Lassi JRV 12.01 0.01.24 65.70 63.91
18 Nokka Vesa Rasti88 12.02 0.01.25 65.37 63.60
19 Tervakangas Mikko EsSu 12.03 0.01.26 65.04 63.28
20 Rautio Mikael EsSu 12.12 0.01.35 64.01 62.27
21 Mannonen Ville HS 12.13 0.01.36 63.69 61.96
21 Helminen Topias JRV 12.13 0.01.36 63.69 61.96
23 Viinikainen Vilppu EsSu 12.17 0.01.40 62.88 61.17
24 Stenbacka Oscar OK77 12.18 0.01.41 62.56 60.87
24 Vaenerberg Niko MU 12.18 0.01.41 62.56 60.87
26 Asklöf Henrik TP 12.20 0.01.43 61.93 60.25
27 Talja Eljas OK77 12.32 0.01.55 60.72 59.07
28 Kuva Lassi RaVa 12.35 0.01.58 60.25 58.62
29 Simonen Markus KR 12.37 0.02.00 59.86 58.24
30 Nykänen Tomi LS-37 12.38 0.02.01 59.56 57.95
31 Joopi Ville UlvUra 12.40 0.02.03 59.18 57.57
31 Liukkonen Eetu Trian 12.40 0.02.03 59.18 57.57
33 Kontio Kimmo KangSK 12.42 0.02.05 58.58 56.99
34 Pirhonen Nuutti AngA 12.45 0.02.08 58.12 56.55
35 Tala Miika HS 12.59 0.02.22 56.86 55.32
36 Liukkonen Leevi Trian 13.23 0.02.46 54.95 53.46
37 Arvela Oskari LS-37 13.26 0.02.49 54.53 53.05
38 Kotro Väinö KyS 13.44 0.03.07 53.13 51.69
39 Nissinen Jere Pohjant 13.51 0.03.14 52.48 51.06
40 Koskela Sakari RaJu 14.15 0.03.38 50.81 49.43
41 Kronqvist Emil KoS 14.17 0.03.40 50.49 49.12
41 Liukka Pieti KR 14.17 0.03.40 50.49 49.12
43 Leonsaari Juho KangSK 14.42 0.04.05 48.67 47.35
44 Rokka Matias LHR 14.47 0.04.10 48.20 46.90
Ukkola Samuli OSVA HYL -

Sarja H17K
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemensivu Timi RaLu 10.12 0.00.00 69.46 66.98
2 Lepistö Oskari MSParma 10.13 0.00.01 69.13 66.67
3 Willman Pyry RasKa 10.17 0.00.05 68.46 66.03
4 Koivumäki Olli KoS 10.50 0.00.38 64.78 62.48
5 Peltola Samuli KeuKi 10.54 0.00.42 64.18 61.90
6 Haltia Ilari RR 10.55 0.00.43 63.88 61.61
7 Viskari Juuso Lynx 11.03 0.00.51 62.91 60.67
8 Outinen Tuomas KyS 11.04 0.00.52 62.62 60.39
9 Forsell Mickel Botnia 11.05 0.00.53 62.32 60.11
10 Hiiro Artturi RR 11.09 0.00.57 61.75 59.55
11 Donner Jonny OK77 11.11 0.00.59 61.37 59.19
12 Kinnala Kalle TuS 11.14 0.01.02 60.90 58.73
13 Uusitalo Topias EsSu 11.17 0.01.05 60.43 58.28
13 Laitinen Vertti Koovee 11.17 0.01.05 60.43 58.28
15 Toivonen Vilhelm KangSK 11.18 0.01.06 59.95 57.82
15 Hihnala Henrik Koovee 11.18 0.01.06 59.95 57.82
17 Rantoja Jarkko PR 11.19 0.01.07 59.47 57.36
18 Laasanen Matti LaihLu 11.22 0.01.10 59.02 56.92
19 Matinheikki Leo TP 11.23 0.01.11 58.74 56.65
20 Syrjäläinen Lauri HS 11.24 0.01.12 58.46 56.38
21 Hiltunen Juho ONMKY 11.31 0.01.19 57.67 55.62
22 Gripenberg Otto Brahe 11.34 0.01.22 57.23 55.19
23 Udell Robin Solf 11.39 0.01.27 56.63 54.62
24 Schüle Joel Koovee 11.45 0.01.33 55.96 53.97
25 Aho Ilmari VaHa 11.46 0.01.34 55.69 53.71
26 Marttinen Harri AnttU 11.47 0.01.35 55.43 53.45
27 Tikkanen Elias EsSu 11.49 0.01.37 55.08 53.12
28 Kallio Matti SKUusi 11.50 0.01.38 54.82 52.87
28 Ikola Atte HS 11.50 0.01.38 54.82 52.87
30 Jutila Pietu RasKa 11.51 0.01.39 54.37 52.43
31 Kolganov Vladislav LS-37 11.55 0.01.43 53.88 51.96
32 Malinen Hannu KuPe 12.00 0.01.48 53.32 51.42
33 Kangas Juho LapVi 12.02 0.01.50 52.99 51.10
34 Naskali Lauri Koovee 12.11 0.01.59 52.15 50.30
35 Reijonen Oskari Trian 12.16 0.02.04 51.62 49.78
36 Partanen Lauri HyRa 12.21 0.02.09 51.09 49.27
37 Orrainen Severi HyRa 12.25 0.02.13 50.64 48.84
38 Salopää Jesse RasKa 12.26 0.02.14 50.39 48.60
39 Kumara Eemeli LaihLu 12.28 0.02.16 50.08 48.30
39 Kopra Marcus Trian 12.28 0.02.16 50.08 48.30
41 Petrelius Eetu OH 12.30 0.02.18 49.59 47.83
42 Sinervä Onni TuS 12.36 0.02.24 49.02 47.28
43 Takanen Aaro VeVe 12.39 0.02.27 48.65 46.92
44 Hautakangas Nuuti HyRa 12.55 0.02.43 47.48 45.79
45 Haanpää Klaus PR 13.08 0.02.56 46.53 44.87
46 Kukkonen Henri VeVe 13.10 0.02.58 46.24 44.59
47 Lerssi Mitri KPV 13.36 0.03.24 44.60 43.02
Höök Jaakko RaJu HYL -
Kankainen Valtteri SoJy HYL -

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jansson Emil Falken 9.02 0.00.00 65.09 64.02
2 Seppä Touko TuS 9.19 0.00.17 62.92 61.89
3 Ojala Aaro KS 9.24 0.00.22 62.17 61.15
4 Lautamäki Matias HlS 9.29 0.00.27 61.44 60.43
5 Salonen Seeti VaHa 9.36 0.00.34 60.51 59.52
6 Rousku Samuli MSParma 9.37 0.00.35 60.22 59.23
7 Salo Kristian Trian 9.41 0.00.39 59.63 58.65
7 Willman Iivari RasKa 9.41 0.00.39 59.63 58.65
9 Alajoutsi Jasper Koovee 9.47 0.00.45 58.66 57.69
10 Korhonen Eetu SKVuoksi 9.59 0.00.57 57.30 56.36
10 Määttälä Mikko EsSu 9.59 0.00.57 57.30 56.36
12 Virtala Alex PIF 10.03 0.01.01 56.57 55.64
12 Reiman Antti AngA 10.03 0.01.01 56.57 55.64
14 Laitamäki Wille MSParma 10.05 0.01.03 56.04 55.12
15 Oikkonen Severi OH 10.14 0.01.12 55.04 54.14
16 Virtanen Akseli KyS 10.23 0.01.21 54.08 53.19
16 Konttila Akseli TP 10.23 0.01.21 54.08 53.19
18 Mustajoki Olli TP 10.27 0.01.25 53.39 52.52
19 Väisänen Lenni HS 10.29 0.01.27 53.06 52.19
19 Karttila Aleksi MSParma 10.29 0.01.27 53.06 52.19
19 Pajuoja Otso EsSu 10.29 0.01.27 53.06 52.19
22 Koskinen Eemil RaN 10.33 0.01.31 52.22 51.36
22 Olkkonen Vili KangSK 10.33 0.01.31 52.22 51.36
24 Lahti Valtteri RasKa 10.34 0.01.32 51.80 50.95
25 Laaksonen Emil EsSu 10.35 0.01.33 51.56 50.71
26 Röntynen Leevi TuS 10.38 0.01.36 51.15 50.31
27 Nieminen Juho TP 10.44 0.01.42 50.51 49.68
27 Tuomasjukka Voima PR 10.44 0.01.42 50.51 49.68
27 Hamppu Anton HS 10.44 0.01.42 50.51 49.68
30 Tiainen Olli EsSu 10.47 0.01.45 49.78 48.96
31 Pitkänen Ville RaJu 10.58 0.01.56 48.79 47.99
32 Sorsa Antti EsSu 11.06 0.02.04 48.04 47.26
33 Valkolehto Tommi TP 11.14 0.02.12 47.32 46.54
34 Heikka Benjamin Pohjant 11.15 0.02.13 47.09 46.32
35 Passila Miika HU-46 11.17 0.02.15 46.79 46.03
36 Nolvi Joona RasKa 11.19 0.02.17 46.50 45.74
37 Pellinen Veeti JoKu 11.23 0.02.21 46.07 45.32
38 Jylkkä Miro YlivKu 11.24 0.02.22 45.85 45.10
39 Lemström Karl Emil Raseborg 11.28 0.02.26 45.43 44.68
40 Pelkonen Oula RaVa 11.29 0.02.27 45.21 44.47
41 Johansson Eelis Trian 11.30 0.02.28 44.99 44.25
41 Pasanen Aapo RaJu 11.30 0.02.28 44.99 44.25
43 Aaltio Eerik VaHa 11.32 0.02.30 44.56 43.82
43 Leiniö Juho HS 11.32 0.02.30 44.56 43.82
45 Maronen Matias Lynx 12.09 0.03.07 42.00 41.32
46 Nieminen Eero S-JKL 12.44 0.03.42 39.94 39.29
47 Frenckell von Waldemar OK77 13.17 0.04.15 38.15 37.53
48 Ripatti Max JoKu 15.23 0.06.21 32.83 32.29
Tanninen Ilmari KR HYL -
Boström Kristian EsSu HYL -
Syrjälä Niilo LHR HYL -

Sarja H15K
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mbembela Karim Lynx 9.17 0.00.00 58.71 55.70
2 Kemppi Topias EsSu 9.18 0.00.01 58.43 55.44
3 Ruuskanen Tuomas EsSu 9.25 0.00.08 57.54 54.60
4 Gröhn Riku HU-46 9.26 0.00.09 57.27 54.34
4 Sankelo Sampo LapVi 9.26 0.00.09 57.27 54.34
6 Alajoutsi Oliver Koovee 9.27 0.00.10 56.84 53.93
7 Vaherlehto Eemi EsAk 9.32 0.00.15 56.18 53.30
8 Ronkainen Aarni JRV 9.33 0.00.16 55.91 53.05
8 Maasilta Aapo RaVa 9.33 0.00.16 55.91 53.05
10 Yliaho Joona Koovee 9.37 0.00.20 55.20 52.38
11 Raasakka Jussi EsSu 9.40 0.00.23 54.75 51.95
12 Hämäläinen Kasperi KuoSu 9.41 0.00.24 54.50 51.71
13 Kallela Luca HS 9.43 0.00.26 54.15 51.38
13 Koponen Matias Lynx 9.43 0.00.26 54.15 51.38
15 Rantala Jussi OH 9.46 0.00.29 53.55 50.81
16 Kirjavainen Santeri KuoSu 9.49 0.00.32 53.11 50.40
17 Lemberg Roope RaJu 9.55 0.00.38 52.42 49.74
18 Kumara Heikki LaihLu 9.57 0.00.40 52.09 49.42
19 Kupiainen Tuukka TP 10.00 0.00.43 51.67 49.03
20 Similä Severi Pohjant 10.02 0.00.45 51.34 48.71
21 Ukkola Sakari Pohjant 10.08 0.00.51 50.68 48.09
22 Ketonen Juuso RaVa 10.10 0.00.53 50.36 47.78
23 Mäenpää Matias TP 10.17 0.01.00 49.63 47.09
24 Helin Saku RaJu 10.23 0.01.06 49.00 46.50
25 Hyvönen Jerry KuoSu 10.29 0.01.12 48.39 45.91
26 Välimaa Aleksi Rasti88 10.34 0.01.17 47.86 45.41
27 Pihlajamäki Teemu LapVi 10.44 0.01.27 46.97 44.56
28 Laine Aarni TP 10.45 0.01.28 46.75 44.36
29 Schüle Oliver Koovee 10.51 0.01.34 46.17 43.81
30 Still Alec Trian 10.55 0.01.38 45.75 43.41
31 Korhonen Konsta KaSu 10.57 0.01.40 45.46 43.14
32 Nieminen Lauri VaHa 11.01 0.01.44 45.05 42.74
33 Kaitainen Lassi KyS 11.18 0.02.01 43.78 41.54
34 Biskop Robert KoS 11.22 0.02.05 43.38 41.16
34 Rokka Tuomas LHR 11.22 0.02.05 43.38 41.16
36 Vuorela Joona EsSu 11.27 0.02.10 42.79 40.60
37 Hämäläinen Aleksi RR 11.33 0.02.16 42.29 40.12
38 Tukiainen Jyry TP 11.37 0.02.20 41.91 39.76
39 Finskas Lucas Femman 11.45 0.02.28 41.30 39.18
40 Virtanen Ilari LS-37 11.46 0.02.29 41.11 39.00
40 Rautio Juho JoKu 11.46 0.02.29 41.11 39.00
42 Aikio Valtteri KEV 11.47 0.02.30 40.78 38.69
43 Joensuu Valter Brahe 11.55 0.02.38 40.19 38.14
44 Ylimaa Juho AngA 12.04 0.02.47 39.56 37.54
45 Pikkarainen Pyry LS-37 12.06 0.02.49 39.32 37.31
46 Ekman Edvin OK77 12.10 0.02.53 38.98 36.98
47 Nordgren Simon Trian 12.11 0.02.54 38.80 36.81
48 Forsell Gustav Botnia 12.20 0.03.03 38.20 36.24
49 Konttinen Markus RaJu 12.24 0.03.07 37.87 35.93
50 Liukkonen Anton Trian 14.21 0.05.04 32.61 30.94
51 Mutikainen Leevi RaJu 16.41 0.07.24 27.96 26.52
Stevander Karri LapVi HYL -
Tukiainen Otso TP HYL -

Sarja H14K
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Rauli VaHa 8.58 0.00.00
2 Niemensivu Miki RaLu 9.14 0.00.16
3 Ekola Juuso AlahKi 9.27 0.00.29
4 Syrjälä Elmeri LHR 9.34 0.00.36
5 Axelin Eelis PR 9.35 0.00.37
6 Lehtonen Elias UlvUra 9.37 0.00.39
7 Kuusikko Miska SalRe 9.48 0.00.50
8 Hansén Lucas Botnia 9.51 0.00.53
9 Liponkoski Aapo TP 9.52 0.00.54
10 Jussinmäki Pietari HalTo 9.56 0.00.58
11 Paananen Joonas TuS 9.57 0.00.59
12 Kallioniemi Jami RaLu 9.59 0.01.01
13 Leinamo Tuomas Keihäs 10.00 0.01.02
14 Koivisto Mikael SKUusi 10.03 0.01.05
14 Taura Kalle TarpSu 10.03 0.01.05
16 Granqvist Aapo LS-37 10.08 0.01.10
17 Donner Jesper OK77 10.16 0.01.18
18 Rannila Oskari VetU 10.20 0.01.22
19 Sankelo Verneri LapVi 10.26 0.01.28
20 Vuorensola Joonatan Lynx 10.27 0.01.29
21 Nupponen Juho RaLu 10.38 0.01.40
22 Peltonen Lasse KS 10.42 0.01.44
23 Engström Simon PIF 10.45 0.01.47
23 Haanpää Leo PR 10.45 0.01.47
25 Aaltonen Tatu Lynx 10.48 0.01.50
26 Rautio Daniel EsSu 10.53 0.01.55
27 Holmroos Sakari TuS 10.56 0.01.58
28 Passila Veeti HU-46 11.21 0.02.23
29 Ojala Urho KS 11.30 0.02.32
30 Gretschel Eino KaSu 11.35 0.02.37
31 Malinen Vinski Navi 11.55 0.02.57
32 Määttä Max Trian 11.59 0.03.01
33 Zerni Topias KS 12.07 0.03.09
34 Välkki Totte TP 12.16 0.03.18
35 Pitkänen Nikanor RR 12.29 0.03.31
36 Leiniö Iikka HS 13.16 0.04.18
Virkajärvi Juho JRV HYL -

Sarja D20K
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nymalm Amy PIF 11.45 0.00.00 83.17 82.52
2 Klemettinen Veera S-JKL 11.49 0.00.04 82.36 81.71
3 Strandvall Amanda Minken 11.52 0.00.07 81.67 81.02
4 Haanpää Anni TP 12.28 0.00.43 77.41 76.80
5 Rantala Jasmiina RaLu 12.30 0.00.45 76.88 76.27
6 Heikkilä Tuuli Lynx 12.33 0.00.48 76.25 75.65
7 Niva Sara Pohjant 12.36 0.00.51 75.62 75.03
8 Cederberg Ida-Marie PIF 12.46 0.01.01 74.32 73.73
9 Juva Jonna AngA 12.50 0.01.05 73.61 73.03
10 Matilainen Annika HS 12.51 0.01.06 73.20 72.62
11 Plit Heidi EsSu 13.04 0.01.19 71.68 71.11
12 Tuomisto Satu VaaSu 13.09 0.01.24 70.91 70.35
13 Lainio Ilona TuS 13.11 0.01.26 70.42 69.87
14 Rintanen Heini TP 13.24 0.01.39 68.98 68.44
15 Kovanen Maiju S-JKL 13.27 0.01.42 68.42 67.88
16 Viholainen Elisa S-JKL 13.31 0.01.46 67.78 67.25
17 Pelkonen Roosa RaVa 13.32 0.01.47 67.40 66.87
18 Norrbacka Sanni Lynx 13.35 0.01.50 66.85 66.32
19 Pylvänäinen Henna KS 13.42 0.01.57 65.99 65.46
20 Kirvesmies Annika KuoSu 13.43 0.01.58 65.61 65.09
20 Hakomäki Emmi TP 13.43 0.01.58 65.61 65.09
22 Avelin Melina TP 14.16 0.02.31 62.51 62.01
23 Rontu Nella AngA 14.33 0.02.48 61.01 60.53
24 Mäntylä Tiina RasKe 14.44 0.02.59 59.98 59.50
25 Tolonen Sirje LänRa 14.46 0.03.01 59.56 59.09
26 Juntunen Johanna IinYr 15.18 0.03.33 57.22 56.77
27 Oksanen Emmi SiiRa 15.32 0.03.47 56.10 55.66
28 Ruoti Roosa VeVe 15.45 0.04.00 55.07 54.63
29 Vesikko Venla JoKu 15.47 0.04.02 54.70 54.26
30 Koskela Sanna RaJu 15.57 0.04.12 53.87 53.44
31 Tanskanen Anni IisVi 16.12 0.04.27 52.79 52.37
32 Kantola Claudia LS-37 16.24 0.04.39 51.89 51.48
33 Simola Anna LHR 16.26 0.04.41 51.54 51.13
34 Kukkonen Tuulia VeVe 17.00 0.05.15 49.58 49.19
35 Westerback Liva OK77 17.10 0.05.25 48.86 48.48
36 Impiö Tiia Pohjant 17.35 0.05.50 47.48 47.10
37 Laasanen Maija LaihLu 17.58 0.06.13 46.24 45.87

Sarja D18K
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Inka JRV 10.34 0.00.00 76.57 71.75
2 Taulavuori Venla AlatPi 10.38 0.00.04 75.65 70.88
3 Telgma Teele HiKi 10.45 0.00.11 74.40 69.71
4 Silvennoinen Siiri KR 11.04 0.00.30 71.85 67.32
5 Turakainen Venla HS 11.15 0.00.41 70.26 65.83
6 Pakkanen Raita VeVe 11.41 0.01.07 67.26 63.02
7 Klemettinen Kaisa S-JKL 11.48 0.01.14 66.20 62.02
8 Ovaska Jenni VeVe 12.03 0.01.29 64.44 60.37
9 Torrkulla Matilda Femman 12.09 0.01.35 63.52 59.52
10 Virtala Jenny PIF 12.27 0.01.53 61.62 57.73
11 Harjula Tanja KS 12.34 0.02.00 60.67 56.85
12 Haavisto Veera IkNV 12.35 0.02.01 60.22 56.42
13 Pellonperä Sofia EsSu 12.39 0.02.05 59.53 55.78
14 Ruoti Miina VeVe 12.47 0.02.13 58.55 54.86
15 Eerola Lotta TP 13.00 0.02.26 57.21 53.61
16 Kuusela Aino RaVa 13.01 0.02.27 56.78 53.20
17 Lohikainen Eveliina RaVa 13.06 0.02.32 56.06 52.53
18 Sankelo Lotta Pohjant 13.11 0.02.37 55.36 51.87
19 Pellinen Viivi JoKu 13.17 0.02.43 54.59 51.15
20 Ojala Jutta VeVe 13.33 0.02.59 53.17 49.82
21 Laine Roosa EsSu 13.37 0.03.03 52.57 49.25
22 Aho Marika S-JKL 13.53 0.03.19 51.22 47.99
23 Biskop Greta KoS 14.10 0.03.36 49.87 46.72
24 Nygård Mette S-JKL 14.23 0.03.49 48.79 45.71
25 Väliheikki Julia Pohjant 14.40 0.04.06 47.53 44.53
26 Päkkilä Suvi HaHe 16.41 0.06.07 41.50 38.89
27 Peltonen Riikka KS 17.09 0.06.35 40.10 37.57

Sarja D17K
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karjalainen Mikaela JRV 9.56 0.00.00 75.40 68.18
2 Määttänen Maria EsSu 10.38 0.00.42 70.15 63.43
3 Taipale Anniina LS-37 10.42 0.00.46 69.43 62.78
4 Luoma Oona TP 10.48 0.00.52 68.51 61.95
5 Pitkänen Hilla JRV 11.03 0.01.07 66.68 60.30
6 Haikonen Sanni UlvUra 11.09 0.01.13 65.81 59.51
7 Väätäjä Milja PR 11.16 0.01.20 64.86 58.65
8 Metsälä Essi HlS 11.24 0.01.28 63.84 57.72
9 Ylikangas Pinja KoS 11.36 0.01.40 62.47 56.49
10 Rantala Aino OH 11.47 0.01.51 61.24 55.38
11 Järventausta Ennimaria KyRa 11.51 0.01.55 60.64 54.84
12 Melender Ida RaJu 11.53 0.01.57 60.22 54.45
13 Simola Rosa Koovee 11.58 0.02.02 59.54 53.84
14 Jutila Iisa RasKa 11.59 0.02.03 59.21 53.54
15 Virtanen Heta HlS 12.03 0.02.07 58.63 53.01
15 Venetjoki Venla KoS 12.03 0.02.07 58.63 53.01
17 Lindgren Hanna Femman 12.12 0.02.16 57.41 51.91
18 Kuusisto Idaliina Koovee 12.13 0.02.17 57.08 51.62
19 Kiiskinen Elisa SoJy 12.26 0.02.30 55.84 50.50
20 Sainio Linda KangSK 12.31 0.02.35 55.23 49.94
21 Gullqvist Chira Trian 12.37 0.02.41 54.55 49.33
22 Mäenpää Maija HlS 12.38 0.02.42 54.24 49.05
23 Jussila Ida TP 12.40 0.02.44 53.86 48.70
24 Mäkinen Tuuli UlvUra 13.00 0.03.04 52.24 47.24
25 Ollikainen Jatta Navi 13.04 0.03.08 51.74 46.79
26 Tarkkanen Annika UlvUra 13.12 0.03.16 50.99 46.11
26 Niva Heini Pohjant 13.12 0.03.16 50.99 46.11
28 Isoniemi Sandra Trian 13.15 0.03.19 50.34 45.52
29 Hirvonen Julia KyRa 13.18 0.03.22 49.92 45.14
30 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 13.21 0.03.25 49.51 44.77
31 Espo Elina KS 13.28 0.03.32 48.85 44.18
32 Haikama Outi HlS 13.34 0.03.38 48.27 43.65
33 Goman Anna VePo 14.15 0.04.19 45.74 41.36
34 Lindahl Jannica Trian 14.37 0.04.41 44.39 40.14
35 Nordgren Sofia Trian 14.40 0.04.44 44.03 39.81
36 Haverinen Marika KaSu 15.06 0.05.10 42.56 38.49
37 Silvennoinen Venla Trian 16.22 0.06.26 39.08 35.34
Keränen Saimi RasHy HYL -

Sarja D16K
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ankelo Elsa MSParma 9.31 0.00.00 64.17 60.43
2 Hoskari Maria RasKe 9.37 0.00.06 63.29 59.60
3 Salmia Tessa MSParma 9.46 0.00.15 62.10 58.48
4 Peltonen Liisa KS 9.49 0.00.18 61.56 57.97
5 Hansén Amanda Botnia 9.50 0.00.19 61.24 57.67
6 Kärnä Nina SonPa 9.53 0.00.22 60.72 57.18
7 Tuomala Miina-Maria S-JKL 9.54 0.00.23 60.40 56.88
8 Kankainen Venla SoJy 9.55 0.00.24 60.08 56.58
9 Raasakka Liisa EsSu 9.58 0.00.27 59.57 56.10
10 Nurminen Kaarina TP 10.01 0.00.30 59.06 55.62
11 Näpänkangas Elsa S-JKL 10.06 0.00.35 58.36 54.96
12 Leinamo Sonja Keihäs 10.10 0.00.39 57.77 54.40
13 Niemi Tiina PoRa 10.13 0.00.42 57.28 53.94
13 Haunia Heta RasKa 10.13 0.00.42 57.28 53.94
15 Mårtenson Lydia OK77 10.16 0.00.45 56.58 53.28
15 Asklöf Aino Lynx 10.16 0.00.45 56.58 53.28
17 Pääkkönen Nea KuPe 10.24 0.00.53 55.45 52.22
18 Hyyppä Milja KoS 10.26 0.00.55 55.06 51.86
19 Peura Kerttu EsSu 10.39 0.01.08 53.74 50.61
19 Laine Anni TP 10.39 0.01.08 53.74 50.61
19 Laurén Jill PIF 10.39 0.01.08 53.74 50.61
22 Kiljunen Emmi LS-37 10.43 0.01.12 52.81 49.74
23 Tiljander Venla HyRa 10.45 0.01.14 52.45 49.40
24 Kuokka Iida-Liisa IisVi 10.46 0.01.15 52.17 49.13
25 Mäkinen Sanni HS 10.51 0.01.20 51.58 48.57
26 Joensivu Inka VaHa 10.53 0.01.22 51.22 48.24
27 Konstari Elena JRV 11.01 0.01.30 50.41 47.47
28 Lounela Alina TuS 11.04 0.01.33 49.99 47.08
29 Latvala Matilda SKUusi 11.08 0.01.37 49.50 46.61
30 Tuomisto Saara MSParma 11.14 0.01.43 48.87 46.02
31 Soikkeli Sofia EsSu 11.15 0.01.44 48.61 45.77
32 Mäkelä Aino SaPu 11.24 0.01.53 47.78 44.99
33 Koivula Lotta UlvUra 11.26 0.01.55 47.45 44.69
34 Hilo Hanne EsSu 11.28 0.01.57 47.13 44.38
35 Mustajoki Villa TP 11.29 0.01.58 46.88 44.14
36 Hyörtti Maria RaLu 11.30 0.01.59 46.62 43.91
37 Mattinen Lotta JoKu 11.32 0.02.01 46.30 43.61
38 Katajamäki Emma MSParma 11.53 0.02.22 44.76 42.15
39 Mäkelä Sarita KyS 12.01 0.02.30 44.09 41.52
40 Salonen Venla HS 12.09 0.02.38 43.43 40.90
41 Liukka Venla KR 12.20 0.02.49 42.61 40.13
42 Lappi Essi EsSu 13.26 0.03.55 38.96 36.69
43 Marttinen Jenni AnttU 13.53 0.04.22 37.54 35.36
Mattila Elisa KS HYL -

Sarja D15K1
Matka
Osallistujien määrä 58
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Simola Rita Koovee 9.18 0.00.00 60.29 56.29
2 Nietula Minja HS 9.21 0.00.03 59.81 55.84
3 Kukonlehto Fanny KangSK 9.32 0.00.14 58.51 54.62
4 Karppinen Inari EsAk 9.36 0.00.18 57.95 54.10
5 Koskinen Adveliina KyRa 9.50 0.00.32 56.42 52.68
6 Hietala Emmi LapVi 9.51 0.00.33 56.18 52.45
6 Ojala Jenny Koovee 9.51 0.00.33 56.18 52.45
8 Kontio Katri KangSK 9.53 0.00.35 55.69 51.99
9 Heikkinen Ida VeVe 9.54 0.00.36 55.44 51.77
10 Tikkakoski Ilona TP 9.57 0.00.39 55.02 51.37
11 Ojanaho Ansa-Lotta OH 10.02 0.00.44 54.41 50.80
12 Lehtonen Maiju LS-37 10.05 0.00.47 54.00 50.41
13 Koskela Iina VetU 10.09 0.00.51 53.50 49.95
14 Korpi Anna LänRa 10.10 0.00.52 53.26 49.73
15 Häkkinen Pihla TP 10.12 0.00.54 52.95 49.43
16 Karttunen Lilia LS-37 10.17 0.00.59 52.37 48.90
17 Taulavuori Anni AlatPi 10.19 0.01.01 52.06 48.61
18 Hahn Olivia Solf 10.20 0.01.02 51.83 48.39
19 Viippola Venla OuTa 10.27 0.01.09 51.11 47.72
20 Kerkkonen Aada JRV 10.28 0.01.10 50.89 47.52
21 Viitasaari Liina KoS 10.31 0.01.13 50.51 47.16
22 Melender Emilia RaJu 10.34 0.01.16 50.13 46.80
23 Riutto Eerika HU-46 10.39 0.01.21 49.60 46.31
24 Tala Emilia HS 10.42 0.01.24 49.23 45.96
24 Pitkänen Helmi JRV 10.42 0.01.24 49.23 45.96
26 Kuusinen Saana HlS 10.43 0.01.25 48.88 45.64
26 Heikkilä Suvi Lynx 10.43 0.01.25 48.88 45.64
28 Rannila Venla VetU 10.53 0.01.35 47.86 44.68
28 Norrbacka Salla HyRa 10.53 0.01.35 47.86 44.68
30 Tala Juulia HS 10.56 0.01.38 47.37 44.23
31 Pesu Vilma TP 11.02 0.01.44 46.81 43.70
32 Leppämäki Elsa S-JKL 11.03 0.01.45 46.60 43.51
33 Saraniemi Iida OH 11.05 0.01.47 46.33 43.26
34 Kontkanen Ida KangSK 11.08 0.01.50 45.99 42.94
35 Holopainen Oili S-2000 11.12 0.01.54 45.58 42.56
36 Yli-Hietanen Silja TP 11.13 0.01.55 45.38 42.37
37 Juntunen Marikki KR 11.14 0.01.56 45.19 42.19
38 Niininen Erika VetU 11.15 0.01.57 44.99 42.00
39 Vallema Henrika VeVe 11.16 0.01.58 44.79 41.82
40 Torrkulla Henna Femman 11.20 0.02.02 44.40 41.45
41 Koivunen Jutta RasKa 11.32 0.02.14 43.50 40.61
42 Myrskog Rosa Kronan 11.36 0.02.18 43.12 40.26
43 Laitimo Maija JoKu 11.37 0.02.19 42.93 40.08
44 Leppänen Netta Keihäs 11.47 0.02.29 42.20 39.40
45 Linnainmaa Katja PäLuLu 11.49 0.02.31 41.96 39.17
46 Goman Maija VePo 12.11 0.02.53 40.57 37.88
46 Hemmi Kia Pohjant 12.11 0.02.53 40.57 37.88
48 Salonen Elli HS 12.25 0.03.07 39.57 36.95
49 Oikarinen Anni S-2000 12.27 0.03.09 39.35 36.74
50 Gretschel Liisa KaSu 12.32 0.03.14 38.97 36.38
51 Markki Emmi EsSu 12.37 0.03.19 38.59 36.03
52 Palokangas Mette AlatPi 13.23 0.04.05 36.27 33.87
52 Martikainen Kristiina Trian 13.23 0.04.05 36.27 33.87
54 Soini Mette KyS 14.25 0.05.07 33.47 31.25
55 Haapasalo Heidi Pohjant 15.13 0.05.55 31.61 29.51
56 Nieminen Noora S-JKL 16.03 0.06.45 29.88 27.90
Wahlsten Vilma PR HYL -
Sokolova Ekaterina KR HYL -

Sarja D14K1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 9.20 0.00.00
2 Yli-Futka Amanda UlvUra 9.39 0.00.19
3 Valio Salla TP 9.41 0.00.21
4 Petrelius Enni OH 9.46 0.00.26
5 Heinäaro Iida HyRa 9.48 0.00.28
6 Isoherranen Salla Lynx 9.49 0.00.29
7 Sallila Katarina HS 9.52 0.00.32
8 Rajala Anni HS 9.58 0.00.38
9 Berg Nicolina Botnia 10.00 0.00.40
10 Pätäri Emilia KyS 10.05 0.00.45
11 Kokkonen Meeri KaSu 10.09 0.00.49
12 Kärnä Emmi SonPa 10.18 0.00.58
13 Julkunen Siiri LHR 10.21 0.01.01
13 Schmidt Emilia TP 10.21 0.01.01
15 Tuohimaa Ines Solf 10.27 0.01.07
16 Määttälä Fanni EsSu 10.29 0.01.09
17 Lönnström Melissa Trian 10.31 0.01.11
18 Olkkonen Veera KangSK 10.34 0.01.14
19 Pirilä Elisa MSParma 10.35 0.01.15
20 Luoma Elli TP 10.36 0.01.16
21 Matinheikki Liisa TP 10.48 0.01.28
21 Turakainen Veera HS 10.48 0.01.28
23 Rantakokko Merianna HS 10.54 0.01.34
24 Miettinen Kiia Pihkan 10.58 0.01.38
25 Lehtonen Olivia VePo 11.03 0.01.43
26 Laine Noora TP 11.10 0.01.50
27 Mäkelä Venla SaPu 11.18 0.01.58
28 Kaario Saara S-JKL 11.22 0.02.02
29 Hyyppä Liina KoS 11.26 0.02.06
30 Turkkila Liisa EsSu 11.30 0.02.10
31 Parkkinen Laura YlikNM 11.38 0.02.18
32 Wickholm Wilma Trian 11.42 0.02.22
33 Multala Essi RR 11.43 0.02.23
34 Aalto Aura TP 11.54 0.02.34
34 Åberg Nea HyRa 11.54 0.02.34
36 Ripatti Mona JoKu 12.00 0.02.40
37 Soikkeli Linnea EsSu 12.39 0.03.19
38 Jansson Mia Falken 12.47 0.03.27
39 Laasonen Lotta Trian 13.03 0.03.43
40 Jokela Kiia VeVe 13.04 0.03.44
41 Syrjäläinen Venla HS 13.38 0.04.18
42 Hämäläinen Elina RR 14.44 0.05.24
43 Lavonen Sanni MiehVi 15.08 0.05.48

Sarja H35K
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leskinen Aleksi Lynx 12.16 0.00.00 86.22 84.49
2 Tölli Tuomas RR 12.40 0.00.24 83.17 81.51
3 Huttunen Esa TuMe 12.46 0.00.30 82.20 80.56
4 Fabritius Mikael Trian 13.05 0.00.49 79.90 78.30
4 Rautanen Mika TuuSe 13.05 0.00.49 79.90 78.30
6 Väänänen Heikki Pihkan 13.07 0.00.51 79.08 77.50
7 Saarinen Timo VaHa 13.17 0.01.01 77.78 76.22
8 Matilainen Juha EsSu 13.18 0.01.02 77.38 75.83
9 Rankka Eelis VePo 13.27 0.01.11 76.21 74.69
9 Kotamäki Iivo IkNV 13.27 0.01.11 76.21 74.69
11 Alonen Matti S-JKL 13.31 0.01.15 75.24 73.73
12 Harju Teemu KoskRi 13.36 0.01.20 74.48 72.98
13 Tölli Marko S-JKL 13.47 0.01.31 73.19 71.72
14 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 13.56 0.01.40 72.11 70.67
15 Auvinen Jukka KuoSu 13.58 0.01.42 71.65 70.21
16 Mäkelä Esa Iisu 14.02 0.01.46 71.02 69.59
17 Paukkunen Petri MSParma 14.17 0.02.01 69.49 68.10
18 Sompi Jani JRV 14.18 0.02.02 69.12 67.74
19 Lövsund Johan Botnia 14.19 0.02.03 68.76 67.38
19 Remes Touko KoskRi 14.19 0.02.03 68.76 67.38
21 Korpinen Olli-Jussi AnttU 14.26 0.02.10 67.64 66.28
22 Leinonen Jaakko YlikNM 14.35 0.02.19 66.66 65.33
23 Aaltonen Vesa Brahe 14.41 0.02.25 65.93 64.61
24 Hirvonen Juha LS-37 14.43 0.02.27 65.51 64.20
25 Lauronen Jarkko LaihLu 14.45 0.02.29 65.08 63.78
26 Koljonen Jouni VaKa 15.00 0.02.44 63.73 62.45
26 Isokoski Teppo KoS 15.00 0.02.44 63.73 62.45
28 Lassila Jussi PiTa 15.06 0.02.50 62.77 61.51
28 Isokoski Erkki VePo 15.06 0.02.50 62.77 61.51
30 Lappalainen Antero PuolRy 15.16 0.03.00 61.55 60.32
31 Silvasti Heikki JRV 15.21 0.03.05 60.95 59.73
32 Tala Henrik HS 15.38 0.03.22 59.59 58.39
33 Laine Kalle KauKa 15.40 0.03.24 59.20 58.01
34 Sevon Tuomo SalRe 15.43 0.03.27 58.75 57.58
35 Stoor Matti KoS 15.47 0.03.31 58.25 57.08
36 Kalapudas Antti AlatPi 15.57 0.03.41 57.38 56.23
37 Lahtinen Ismo OJy 16.23 0.04.07 55.62 54.50
38 Ranki Arto AngA 16.49 0.04.33 53.94 52.86
39 Laurila Mika KoskRi 18.02 0.05.46 50.08 49.07
Välikorpi Jari RasKu KES -

Sarja H40K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jansson Sören Falken 12.24 0.00.00 72.88 76.05
2 Vapa Marko S-2000 12.43 0.00.19 70.84 73.92
3 Sarkkinen Timo LaTa 12.47 0.00.23 70.25 73.31
4 Lehtonen Eero UlvUra 12.48 0.00.24 69.94 72.98
5 Hämäläinen Ari LS-37 12.55 0.00.31 69.09 72.10
6 Väänänen Petri SiiRa 12.58 0.00.34 68.60 71.59
7 Rantala Teemu LapVi 13.00 0.00.36 68.21 71.18
8 Palokangas Markus AlatPi 13.06 0.00.42 67.47 70.41
9 Salo Markus PunKu 13.11 0.00.47 66.83 69.74
9 Köngäs Teemu SoJy 13.11 0.00.47 66.83 69.74
11 Tala Tuomas HS 13.14 0.00.50 66.15 69.03
12 Peltonen Tommi JRV 13.21 0.00.57 65.36 68.21
13 Häkkinen Mika Hiilto 13.22 0.00.58 65.07 67.90
14 Junttila Tero SWE 13.23 0.00.59 64.78 67.60
15 Kiuru Jani RaKaS 13.27 0.01.03 64.25 67.05
16 Backlund Jan-Anders Femman 13.28 0.01.04 63.96 66.74
16 Hämäläinen Jani LS-37 13.28 0.01.04 63.96 66.74
18 Raute Kaj SuSi 13.29 0.01.05 63.46 66.22
19 Silvonen Tomi LS-37 13.34 0.01.10 62.86 65.60
20 Holmroos Joni TuS 13.35 0.01.11 62.58 65.30
21 Korhonen Ari-Matti KaSu 13.43 0.01.19 61.76 64.45
22 Nurminen Ilkka HS 13.44 0.01.20 61.48 64.16
23 Puro-Aho Arto YKV 13.55 0.01.31 60.47 63.10
24 Löfbacka Sami KPV 13.57 0.01.33 60.12 62.74
25 Hyyppä Tuomas KoS 14.08 0.01.44 59.14 61.72
25 Rautio Mikko JoKu 14.08 0.01.44 59.14 61.72
27 Asikainen Saku Hiisi 14.11 0.01.47 58.54 61.09
28 Ronkainen Markus KoskRi 14.14 0.01.50 58.13 60.66
29 Hihnala Tero Koovee 14.24 0.02.00 57.26 59.76
30 Husu Heikki SKVuoksi 14.27 0.02.03 56.87 59.35
31 Rinta Toni KoskRi 14.37 0.02.13 56.03 58.47
32 Kotaniemi Juha KoskRi 14.43 0.02.19 55.46 57.87
33 Taarna Terho KoS 14.45 0.02.21 55.14 57.54
34 Partanen Tapani HyRa 15.00 0.02.36 54.03 56.38
35 Matilainen Teemu RaHa 15.03 0.02.39 53.66 56.00
36 Kero Mikko OK77 15.07 0.02.43 53.24 55.56
37 Oikarinen Matti S-2000 15.15 0.02.51 52.59 54.88
38 Varis Ari RastiE4 15.33 0.03.09 51.39 53.63
39 Jylkkä Marko YlivKu 15.36 0.03.12 51.05 53.27
40 Hyvärinen Pietari EsSu 16.02 0.03.38 49.49 51.65
41 Torrkulla Michael Femman 16.05 0.03.41 49.16 51.30
42 Halonen Tero KoskRi 16.38 0.04.14 47.37 49.43
43 Myllymäki Jyri VetU 17.45 0.05.21 44.23 46.15
44 Pelkonen Hannu YlikNM 17.47 0.05.23 43.99 45.90
45 Kantelinen Teemu HyRa 18.15 0.05.51 42.71 44.57
46 Pussila Tuomas S-2000 19.15 0.06.51 40.34 42.10
47 Engström Jon PIF 20.22 0.07.58 37.99 39.65
48 Järvelin Marko PeRa 24.39 0.12.15 31.28 32.64
Laitinen Antti KoskRi HYL -

Sarja H45K1
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saari Petri VaajTe 11.45 0.00.00 73.89 69.21
2 Pulli Antero RR 11.53 0.00.08 72.68 68.08
3 Heikkilä Tero PR 12.01 0.00.16 71.50 66.97
4 Vaherlehto Tuomas EsAk 12.17 0.00.32 69.58 65.18
5 Noponen Petri AnttU 12.41 0.00.56 67.03 62.79
6 Kankaanpää Vesa OK77 12.44 0.00.59 66.42 62.21
7 Ylikangas Esko KoS 12.50 0.01.05 65.55 61.40
8 Venäläinen Toni VaHa 12.55 0.01.10 64.78 60.68
9 Klemettinen Vesa S-JKL 13.07 0.01.22 63.45 59.43
10 Illaru Tonu PePo 13.17 0.01.32 62.31 58.37
11 Hanhela Jussi-Pekka HaHe 13.18 0.01.33 61.90 57.98
12 Maasilta Tommi RaVa 13.32 0.01.47 60.50 56.67
13 Köngäs Lasse OuTa 13.33 0.01.48 60.09 56.29
14 Pihlajaniemi Janne VePo 13.34 0.01.49 59.69 55.91
15 Johansson Jari Trian 13.40 0.01.55 58.92 55.19
16 Salonen Kari HS 13.44 0.01.59 58.31 54.62
17 Isoluoma Jani RasKu 13.46 0.02.01 57.84 54.18
18 Ekola Juha AlahKi 14.14 0.02.29 55.63 52.11
19 Kela Marko OulRe 14.42 0.02.57 53.56 50.17
20 Kuusikko Marko SalRe 14.45 0.03.00 53.07 49.71
21 Haikola Petteri KaSu 14.52 0.03.07 52.36 49.04
22 Liljeström Kimmo HS 14.53 0.03.08 52.00 48.70
23 Marttinen Jarno AnttU 15.06 0.03.21 50.95 47.73
24 Pitkänen Jaakko RR 15.12 0.03.27 50.32 47.14
25 Kokkonen Timo KaSu 15.41 0.03.56 48.48 45.41
25 Biskop Kim KoS 15.41 0.03.56 48.48 45.41
27 Laine Arttu EsSu 16.42 0.04.57 44.99 42.15
28 Kultima Juha LapVe 17.55 0.06.10 41.69 39.05
Hyvönen Markku Lynx HYL -
Donner Mikael OK77 HYL -

Sarja H45K2
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hölsö Mikko YKV 11.44 0.00.00 65.17 66.27
2 Uusitalo Tero EsAk 11.53 0.00.09 64.03 65.11
3 Lapila Pekka MSParma 11.55 0.00.11 63.53 64.60
4 Mamia Tero Koovee 11.57 0.00.13 63.03 64.09
5 Holm Jari ViiSu 12.17 0.00.33 61.01 62.04
6 Kaario Kimmo S-JKL 12.35 0.00.51 59.25 60.25
7 Asklöf Tom Lynx 12.41 0.00.57 58.48 59.47
8 Kemppi Joni EsSu 12.43 0.00.59 58.03 59.01
9 Kallioniemi Janne RaLu 12.44 0.01.00 57.65 58.62
10 Kleemola Jari PertPe 12.53 0.01.09 56.69 57.64
11 Rajala Marko HS 12.55 0.01.11 56.24 57.19
12 Laaksonen Pasi EsSu 13.09 0.01.25 54.95 55.88
13 Tohmola Mika VePo 13.11 0.01.27 54.53 55.44
14 Torrkulla Jan Femman 13.15 0.01.31 53.96 54.87
15 Isoherranen Sami Lynx 13.38 0.01.54 52.16 53.04
16 Arola Pertti Rasti88 13.42 0.01.58 51.63 52.50
17 Lehtonen Olli KoHo 13.43 0.01.59 51.29 52.15
17 Korhonen Mika SKVuoksi 13.43 0.01.59 51.29 52.15
19 Jokela Jari RaN 13.51 0.02.07 50.24 51.09
20 Kuusisto Seppo Koovee 13.54 0.02.10 49.79 50.63
21 Hanhela Veli-Matti MSParma 14.13 0.02.29 48.41 49.23
22 Kankainen Janne SoJy 14.37 0.02.53 46.82 47.61
23 Nurmiainen Jouko Raseborg 14.38 0.02.54 46.51 47.29
24 Haikonen Jyrki UlvUra 14.42 0.02.58 46.04 46.81
25 Koivula Risto UlvUra 14.57 0.03.13 45.01 45.77
26 Hiltula Hannu PudU 15.12 0.03.28 44.02 44.76
27 Taulavuori Tero AlatPi 15.47 0.04.03 42.15 42.86
28 Laine Sampo TP 15.56 0.04.12 41.51 42.21
29 Vainionpää Jukka RaJu 16.03 0.04.19 40.97 41.67
30 Välkki Antti TP 16.49 0.05.05 38.88 39.53
Strandvall Sören Minken HYL -

Sarja H50K1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 9.46 0.00.00 64.70 68.87
2 Virtanen Antti HlS 10.22 0.00.36 60.66 64.57
3 Haanpää Tuomo TP 10.23 0.00.37 60.27 64.16
4 Jussila Kari TP 10.32 0.00.46 59.12 62.93
5 Juvakka Pekka AnttU 10.35 0.00.49 58.55 62.33
6 Veijola Seppo IinYr 10.41 0.00.55 57.71 61.44
7 Hakulinen Pekka EsSu 10.45 0.00.59 57.07 60.76
8 Östergård Patric Trian 10.52 0.01.06 56.18 59.80
9 Tähtinen Timo HS 10.53 0.01.07 55.81 59.41
10 Ojalainen Jorma SKVuoksi 10.57 0.01.11 55.19 58.75
11 Nurmela Timo RasKu 11.02 0.01.16 54.50 58.02
12 Helin Timo VaRa 11.16 0.01.30 53.10 56.53
13 Hämynen Petri ÄäSa 11.24 0.01.38 52.21 55.58
14 Jokinen Heikki LS-37 11.29 0.01.43 51.56 54.89
15 Nokka Ilkka Rasti88 11.33 0.01.47 51.00 54.29
16 Lassila Antti KuortKu 11.39 0.01.53 50.30 53.55
17 Ray Tomas OK77 11.55 0.02.09 48.92 52.08
18 Syrjäläinen Janne AnttU 11.57 0.02.11 48.53 51.66
19 Räbb Rainer GIF 12.02 0.02.16 47.94 51.03
20 Nietosjärvi Tommi Pihkan 12.05 0.02.19 47.49 50.55
21 Sundqvist Jari LS-37 12.15 0.02.29 46.59 49.60
22 Numminen Hannu EsAk 12.55 0.03.09 43.95 46.78
23 Salmia Teppo TarpSu 13.15 0.03.29 42.61 45.36
24 Melin Martin Falken 13.27 0.03.41 41.75 44.45
25 Ylitalo Matti LoJa 14.06 0.04.20 39.61 42.17
26 Jaatinen Tapio SKVuoksi 14.14 0.04.28 39.02 41.54
27 Ojanen Juha HyRa 14.47 0.05.01 37.37 39.78
28 Ekström Thomas MSParma 14.49 0.05.03 37.07 39.47
29 Alahäivälä Tapani PudU 14.52 0.05.06 36.74 39.12
30 Haunia Heikki HSU 15.34 0.05.48 34.90 37.15
31 Määttä Jari OH 16.37 0.06.51 32.51 34.60
Haverinen Arto KaSu HYL -

Sarja H50K2
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parkkinen Keijo YlikNM 9.56 0.00.00 65.26 66.76
2 Prittinen Juha HlS 10.06 0.00.10 63.89 65.36
3 Nygård Marko KuoSu 10.22 0.00.26 61.96 63.39
4 Kemppainen Vesa Iisu 10.31 0.00.35 60.80 62.20
5 Strömberg Juha-Pekka Jyry 10.33 0.00.37 60.32 61.72
6 Suominen Manne HiKi 10.34 0.00.38 59.95 61.33
7 Parttimaa Timo AngA 10.42 0.00.46 58.93 60.29
8 Heikkilä Ossi S-JKL 10.49 0.00.53 58.02 59.36
9 Kuusinen Petri HlS 10.54 0.00.58 57.31 58.63
9 Viitanen Reijo RaN 10.54 0.00.58 57.31 58.63
9 Järvenpää Esa S-JKL 10.54 0.00.58 57.31 58.63
12 Leppänen Jaakko JoS 11.10 0.01.14 55.15 56.42
13 Karvonen Sami SalRe 11.11 0.01.15 54.80 56.06
14 Korhonen Jussi HlS 11.13 0.01.17 54.38 55.63
15 Viitasaari Tommi KoS 11.17 0.01.21 53.79 55.03
16 Heikkinen Mikko HU-46 11.23 0.01.27 53.06 54.29
17 Nivala Jarmo YlivKu 11.27 0.01.31 52.50 53.71
18 Leppämäki Tero ViiSu 11.28 0.01.32 52.16 53.36
19 Ketola Mika Koovee 11.46 0.01.50 50.58 51.75
20 Ojala Kai ONMKY 11.48 0.01.52 50.19 51.35
21 Kellokumpu Seppo KaSu 11.58 0.02.02 49.24 50.38
21 Backman Kari IinYr 11.58 0.02.02 49.24 50.38
23 Laasanen Juha LaihLu 12.06 0.02.10 48.21 49.33
24 Söderström Martin HS 12.23 0.02.27 46.87 47.95
25 Kiljunen Juha LS-37 12.25 0.02.29 46.51 47.58
26 Julkunen Tero LHR 12.28 0.02.32 46.09 47.15
27 Ilmonen Matti JRV 12.33 0.02.37 45.55 46.60
28 Kälviäinen Sami HS 12.39 0.02.43 44.95 45.99
29 Kujala Tapio RaJu 12.40 0.02.44 44.66 45.69
30 Mutka Jouni S-JKL 12.42 0.02.46 44.31 45.33
31 Hällström af Anders OK77 13.24 0.03.28 41.78 42.74
32 Holmi Lauri YlikNM 13.56 0.04.00 39.97 40.89
33 Rokka Timo LHR 16.05 0.06.09 34.44 35.24
Hautaniemi Petri RaKaS HYL -

Sarja H55K1
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 9.05 0.00.00 60.40 63.58
2 Kiljunen Pekka AnttU 9.26 0.00.21 57.99 61.05
3 Kukkola Pauli SiiRa 9.48 0.00.43 55.67 58.60
4 Noponen Pekka S-JKL 9.50 0.00.45 55.32 58.24
5 Kärkkäinen Panu JRV 9.59 0.00.54 54.34 57.21
6 Lehto Kari TuMe 10.00 0.00.55 54.10 56.95
7 Molnar Geza RaVa 10.02 0.00.57 53.77 56.60
8 Hakulinen Jukka VeVe 10.04 0.00.59 53.44 56.25
9 Viitasaari Sauli KoS 10.06 0.01.01 53.11 55.91
10 Sippola Asko KuortKu 10.11 0.01.06 52.52 55.29
11 Bäck Mikael Femman 10.24 0.01.19 51.28 53.99
12 Piispanen Reima HaapavU 10.25 0.01.20 51.06 53.75
13 Virtala Markku PIF 10.28 0.01.23 50.67 53.34
14 Vuorinen Pekka Trian 10.34 0.01.29 50.04 52.68
15 Rankinen Juho OulRe 10.37 0.01.32 49.66 52.28
16 Nummela Arto MU 10.38 0.01.33 49.44 52.05
17 Hautamäki Reijo RasKu 10.43 0.01.38 48.92 51.49
18 Rantala Timo KPV 10.44 0.01.39 48.70 51.27
18 Polso Jukka KoS 10.44 0.01.39 48.70 51.27
20 Mäkikyrö Jukka OH 10.46 0.01.41 48.26 50.81
21 Koskinen Juha VaajTe 10.50 0.01.45 47.83 50.35
22 Lerssi Juha KPV 10.57 0.01.52 47.18 49.67
23 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 10.58 0.01.53 46.97 49.44
24 Nyholm Thomas Trian 11.01 0.01.56 46.62 49.07
25 Toppari Reijo KauWi 11.03 0.01.58 46.34 48.78
26 Ojalainen Kari SKVuoksi 11.06 0.02.01 45.99 48.42
27 Kemppainen Jukka KaSu 11.10 0.02.05 45.58 47.98
28 Vuorinen Hannu KyS 11.11 0.02.06 45.38 47.77
29 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 11.12 0.02.07 45.17 47.55
30 Virtanen Kari MSParma 11.17 0.02.12 44.70 47.06
31 Partanen Timo RasHy 11.22 0.02.17 44.24 46.57
32 Elo Jussi LaJy 11.24 0.02.19 43.98 46.30
33 Koskela Heikki RaJu 11.25 0.02.20 43.78 46.09
34 Hakala Heikki KortJV 11.26 0.02.21 43.58 45.88
35 Härkönen Antti PudU 11.28 0.02.23 43.32 45.61
36 Laine Markku MU 11.29 0.02.24 43.13 45.40
37 Tiusanen Hannu SaSu 11.43 0.02.38 42.14 44.36
38 Frilander Heikki Trian 11.49 0.02.44 41.65 43.85
39 Patana Pekka LaihLu 12.03 0.02.58 40.72 42.87
40 Huhtanen Ossi TP 12.04 0.02.59 40.54 42.68
41 Jurvakainen Jari S-JKL 12.05 0.03.00 40.36 42.48
42 Itkonen Raimo S-JKL 12.07 0.03.02 40.12 42.24
43 Lahtinen Jari IHR 12.12 0.03.07 39.72 41.82
43 Liukkonen Jari IHR 12.12 0.03.07 39.72 41.82
45 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 12.14 0.03.09 39.36 41.44
46 Heiskanen Hannu SonPa 12.17 0.03.12 39.08 41.14
47 Koivumäki Kari KoS 12.20 0.03.15 38.80 40.84
47 Liukkonen Juha HiKi 12.20 0.03.15 38.80 40.84
49 Luodonpää Risto AlatPi 13.06 0.04.01 36.29 38.21
50 Jaskari Juhani HU-46 13.14 0.04.09 35.81 37.70
50 Lotvonen Kari LaiVe 13.14 0.04.09 35.81 37.70
52 Lammi Hannu HS 13.25 0.04.20 35.10 36.95
53 Airaksinen Petri KuoSu 14.50 0.05.45 31.64 33.31
Keränen Kari KEV HYL -
Mäkipää Kalevi Hiisi HYL -

Sarja H60K1
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 10.26 0.00.00 55.04 52.91
2 Nylund Sven-Olof Botnia 10.28 0.00.02 54.58 52.47
3 Anjala Ari LS-37 10.29 0.00.03 54.21 52.11
4 Nissilä Jorma KoS 10.30 0.00.04 53.84 51.76
5 Malinen Jouko RR 10.33 0.00.07 53.30 51.24
6 Lind Sune Falken 10.36 0.00.10 52.77 50.73
7 Liikkanen Reima LaTa 10.42 0.00.16 52.00 49.99
8 Kotala Markku LS-37 11.14 0.00.48 49.27 47.36
9 Kotilainen Matti LS-37 11.15 0.00.49 48.93 47.04
10 Markki Tapio EsSu 11.22 0.00.56 48.17 46.31
11 Pulkkinen Erkki RaLu 11.34 0.01.08 47.08 45.26
12 Grekelä Antti HaHe 11.36 0.01.10 46.69 44.88
13 Nurisalo Seppo KoS 11.57 0.01.31 45.07 43.33
14 Wickholm Björn-Erik Raseborg 12.28 0.02.02 42.96 41.30
15 Virtanen Kari OH 12.37 0.02.11 42.22 40.59
16 Puustinen Tuomo Pihkan 12.47 0.02.21 41.44 39.83
17 Kaartinen Pekka KaSu 12.50 0.02.24 41.04 39.46
18 Suorsa Matti PudU 12.52 0.02.26 40.71 39.13
19 Lindroos Mårten KSF 13.06 0.02.40 39.75 38.22
20 Pihlajamaa Martti VetU 13.33 0.03.07 38.21 36.74
21 Leppälä Martti HlS 13.34 0.03.08 37.95 36.48
22 Eriksson Sven GIF 13.59 0.03.33 36.60 35.19
23 Kartaslammi Ari IkNV 14.11 0.03.45 35.88 34.49
24 Viitasalo Harri RiSu 14.18 0.03.52 35.38 34.01
25 Halla-Aho Timo AlajA 14.36 0.04.10 34.45 33.12
26 Tuomaala Juhani KoS 15.21 0.04.55 32.57 31.31
27 Kivipelto Kalevi AlajA 15.50 0.05.24 31.39 30.18
28 Talja Keijo OK77 16.21 0.05.55 30.22 29.05
29 Liukko Timo EnonkU 16.39 0.06.13 29.49 28.35
Juutilainen Anssi SKVuoksi HYL -

Sarja H60K2
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Junkala Eero KannUra 10.23 0.00.00 53.64 53.86
2 Ahonen Pekka HauSi 10.33 0.00.10 52.52 52.73
3 Niemi Kari-Veli HauSi 11.01 0.00.38 50.03 50.24
4 Laaksonen Lasse SuSi 11.22 0.00.59 48.24 48.44
5 Tervo Arhi ONMKY 11.25 0.01.02 47.78 47.97
6 Hautala Matti ONMKY 11.26 0.01.03 47.46 47.65
7 Heikka Markku ONMKY 11.30 0.01.07 46.93 47.12
8 Huttunen Kalle KuoSu 11.36 0.01.13 46.28 46.47
9 Hattar Allan Falken 11.53 0.01.30 44.93 45.11
10 Pulkkinen Pekka JoKu 12.01 0.01.38 44.19 44.37
11 Kurkela Reino OH 12.02 0.01.39 43.89 44.07
12 Aherto Jorma LS-37 12.10 0.01.47 43.17 43.35
13 Linjakumpu Seppo KEV 12.12 0.01.49 42.82 42.99
14 Kotala Ilkka OH 12.38 0.02.15 41.12 41.29
15 Laukka John RaVa 12.40 0.02.17 40.79 40.95
15 Vornanen Pekka SuoVa 12.40 0.02.17 40.79 40.95
17 Pajukangas Tauno KPV 13.00 0.02.37 39.30 39.46
18 Tahkola Tapio KEV 13.07 0.02.44 38.73 38.89
19 Kumpulainen Olli JäPa 13.24 0.03.01 37.70 37.85
20 Parikka Esko HU-46 13.37 0.03.14 36.88 37.03
21 Karppinen Jouko VaKa 13.40 0.03.17 36.54 36.69
22 Turkka Esko KS 13.52 0.03.29 35.80 35.95
23 Joki Sauli VetU 13.54 0.03.31 35.51 35.66
24 Argillander Erkki VaKa 13.59 0.03.36 35.09 35.24
25 Paaso Jouko PeRa 15.00 0.04.37 32.52 32.65
26 Kotila Harri YlikNM 16.32 0.06.09 29.33 29.45
27 Kerätär Mauri OH 17.06 0.06.43 28.19 28.31
28 Vilminko Pauli SiSe 18.57 0.08.34 25.29 25.39
Pensas Esko LaihLu HYL -
Korpijärvi Asko KannUra HYL -

Sarja H65K1
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 9.44 0.00.00 53.94 49.89
2 Kemppainen Taisto VaKa 10.11 0.00.27 51.30 47.44
3 Toppari Pekka PuolRy 10.19 0.00.35 50.39 46.60
4 Ylikoski Erkki VaHa 10.20 0.00.36 50.05 46.29
5 Ilmakunnas Pekka Pihkan 10.31 0.00.47 48.93 45.25
6 Hahtola Aulis RasKu 10.32 0.00.48 48.60 44.95
7 Ruokamo Eero OuTa 10.36 0.00.52 48.05 44.43
8 Valkonen Timo RR 10.37 0.00.53 47.73 44.14
8 Forsström Ove Raseborg 10.37 0.00.53 47.73 44.14
10 Rauhamäki Kimmo JRV 10.44 0.01.00 46.72 43.20
11 Pietilä Pekka KangSK 11.04 0.01.20 45.07 41.68
11 Laine Harri KauKa 11.04 0.01.20 45.07 41.68
13 Tarvonen Keijo Kalske 11.21 0.01.37 43.49 40.21
14 Keltamäki Seppo JoKu 11.40 0.01.56 42.08 38.91
15 Udd Esko LänRa 11.58 0.02.14 40.81 37.74
16 Kattilakoski Eero KPV 12.00 0.02.16 40.47 37.43
17 Koskinen Kaj VaHa 12.04 0.02.20 40.03 37.02
18 Ollikainen Seppo JuvU 12.09 0.02.25 39.54 36.57
19 Moisander Jouni RaVi 12.13 0.02.29 39.11 36.17
20 Karstunen Hannu HaapavU 12.16 0.02.32 38.74 35.82
21 Tuohimaa Esko ONMKY 12.18 0.02.34 38.42 35.53
22 Kaukiainen Raimo HU-46 12.30 0.02.46 37.59 34.77
23 Pokela Erkki LuuRa 12.52 0.03.08 36.32 33.59
24 Lassila Heikki PiTa 13.04 0.03.20 35.56 32.89
25 Puurunen Jorma ONMKY 13.26 0.03.42 34.40 31.81
26 Antikainen Raimo KuoSu 13.40 0.03.56 33.62 31.09
27 Kujanpää Heikki AlajA 16.33 0.06.49 27.60 25.53
Tervo Vesa RR HYL -
Rautanen Pauli JäPa HYL -