FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Botnias Nationella
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäckström Anders Femman 46.44 0.00.00 72.42 71.91
2 Hongell Esa KoS 49.39 0.02.55 67.24 66.76
3 Torrkulla Jan Femman 51.19 0.04.35 64.15 63.70
4 Fränti Arto KoS 51.52 0.05.08 62.58 62.14
5 Snickars Caj Solf 53.49 0.07.05 59.46 59.04
6 Nurmela Joose KoS 54.49 0.08.05 57.53 57.12
7 Hongell Timo KoS 55.12 0.08.28 56.30 55.90
8 Järn Staffan Femman 55.17 0.08.33 55.38 54.98
9 Stubb Hannes Falken 55.43 0.08.59 54.12 53.73
10 Kukkola Mikko KoS 59.00 0.12.16 50.32 49.97
11 Wärnman Patrik Brahe 1.02.00 0.15.16 47.14 46.81
12 Keski-Ojala Markus KannUra 1.31.56 0.45.12 31.29 31.07

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Mattias Terjärv 41.19 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Calden Niclas Minken 53.02 0.00.00 46.74 43.86
2 Hyyppä Tuomas KoS 56.20 0.03.18 42.69 40.05
3 Nilsson Markus Minken 59.36 0.06.34 39.10 36.69
4 Jussinmäki Ari HalTo 1.07.40 0.14.38 33.34 31.28
5 Öhman Andreas Malax 1.12.44 0.19.42 29.99 28.14
6 Lindfors Kari Falken 1.14.32 0.21.30 28.27 26.53

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylkkä Marko YlivKu 54.40 0.00.00 37.84 33.77
2 Qvisen Leif Femman 59.25 0.04.45 33.08 29.52
3 Myllymäki Kari KoS 1.12.25 0.17.45 25.71 22.95
4 Särs Kåre Solf 1.25.56 0.31.16 20.46 18.26

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Tomas Minken 48.19 0.00.00 46.38 42.51
2 Viitasaari Tommi KoS 51.11 0.02.52 42.14 38.62
3 Tanttinen Ilkka KoS 52.33 0.04.14 39.45 36.15
4 Haglund Tommy Brahe 54.11 0.05.52 36.71 33.64
5 Biskop Kim KoS 1.05.10 0.16.51 29.23 26.79

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer GIF 43.16 0.00.00 48.45 48.49
2 Wiklund Torbjörn Falken 47.43 0.04.27 42.83 42.87
3 Stenlund Dan Brahe 49.03 0.05.47 40.60 40.63
4 Kattilakoski Jarmo KoS 51.55 0.08.39 37.35 37.38
5 Stenlund Tom Brahe 52.00 0.08.44 36.28 36.31
6 Virkkala Harri KoS 52.35 0.09.19 34.88 34.91
7 Koivumäki Kari KoS 55.49 0.12.33 31.92 31.95

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åbacka Stefan Kronan 41.48 0.00.00 22.42 19.95
2 Stubb Stefan Falken 43.45 0.01.57 19.81 17.64
3 Polso Jukka KoS 47.38 0.05.50 16.72 14.88

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hattar Allan Falken 45.08 0.00.00 41.43 39.59
2 Österbacka Bo Minken 46.49 0.01.41 38.75 37.02
3 Nurisalo Seppo KoS 48.14 0.03.06 36.44 34.82
4 Saarela Esa KoS 48.19 0.03.11 35.22 33.66
5 Jylkkä Markku YlivKu 48.53 0.03.45 33.66 32.17
Pöyhönen Hannu VetU KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 37.23 0.00.00 42.67 42.41
2 Björklund Håkan Falken 37.32 0.00.09 41.92 41.66
3 Nynäs Henning Brahe 38.00 0.00.37 40.83 40.58
4 Viitasaari Eero KoS 39.58 0.02.35 38.28 38.05
5 Åkerblom Måns GIF 46.32 0.09.09 32.41 32.21
6 Kätkä Vesa Reima 47.25 0.10.02 31.35 31.16
7 Nygård Eelis VetU 48.25 0.11.02 30.25 30.07
8 Kattilakoski Eero KPV 51.11 0.13.48 28.19 28.02
9 Törmälä Samuli YlivKu 51.22 0.13.59 27.66 27.50
10 Haldin Torvald Femman 52.04 0.14.41 26.88 26.71
11 Jussinmäki Mauri HalTo 56.44 0.19.21 24.28 24.13
12 Blomqvist Carl-Henrik Minken 1.07.02 0.29.39 20.23 20.10

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Roy Minken 33.25 0.00.00 31.38 30.82
2 Backman Sven-Olof Falken 40.57 0.07.32 24.97 24.53
3 Korva Pauli KoS 42.38 0.09.13 23.37 22.95
4 Toskala Paavo KoS 46.20 0.12.55 20.94 20.56
5 Lähdekorpi Mauri Femman 55.48 0.22.23 16.91 16.61
6 Östman Lars-Erik Brahe 1.11.46 0.38.21 12.79 12.56
Wikblom Yngve Minken KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietalahti Aapo HalTo 36.03 0.00.00 32.07 31.90
2 Gunell Kurt Falken 36.27 0.00.24 31.19 31.03
3 Hjerpe Lars Femman 40.34 0.04.31 27.55 27.41
4 Storm Sven-Olof Femman 42.53 0.06.50 25.61 25.48
5 Kumara Pentti SievSi 44.23 0.08.20 24.31 24.19
6 Sandvik Klas Terjärv 48.10 0.12.07 22.00 21.89
7 Kvist Samuel Femman 54.34 0.18.31 19.07 18.97
8 Fränti Eero KoS 57.51 0.21.48 17.65 17.56
9 Staffans Per-Erik Vörå 1.01.11 0.25.08 16.38 16.29
Granbacka Pär Brahe KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Barkar Alf Falken 36.53 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 50.47 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivumäki Olli KoS 31.50 0.00.00 43.44 40.87
2 Forsell Mickel Botnia 37.27 0.05.37 36.14 33.99
3 Lakanen Eetu PerhKi 37.52 0.06.02 34.96 32.88
4 Taipale Aapo VetU 38.53 0.07.03 33.28 31.31
5 Jussinmäki Akseli HalTo 39.30 0.07.40 32.01 30.11
6 Udell Robin Solf 42.00 0.10.10 29.40 27.66
7 Mylläri Lucas NOK 45.30 0.13.40 26.49 24.92
8 Särs Waldemar Solf 1.14.11 0.42.21 15.85 14.91

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tilvis Paavo KaJu 1.00.11 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 15.10 0.00.00
2 Biskop Robert KoS 20.18 0.05.08
3 Björklund Aron Botnia 23.34 0.08.24

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hansén Lucas Botnia 9.58 0.00.00
2 Udell Oliver Solf 12.12 0.02.14
3 Rannila Oskari VetU 13.30 0.03.32
4 Granlund Hannes Minken 13.32 0.03.34
5 Jussinmäki Pietari HalTo 15.38 0.05.40
6 Särs Benjamin Solf 20.45 0.10.47

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Friman Ben Solf 16.29 0.00.00
2 Forsström Anton Botnia 18.15 0.01.46

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Berg Eelian Botnia 10.27 0.00.00
2 Kallio Santeri KoS 10.38 0.00.11
3 Wikblom Melker Minken 11.16 0.00.49
4 Forsström Emil Botnia 11.30 0.01.03
5 Jussinmäki Iisakki HalTo 12.57 0.02.30
6 Qvisén Aaron Femman 13.17 0.02.50
7 Seppälä Paavo Femman 14.49 0.04.22
8 Lindfors Hugo Falken 18.06 0.07.39

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfors Lina Falken 54.24 0.00.00 44.55 44.56
2 Haga Antonia Botnia 55.08 0.00.44 43.01 43.02
3 Fränti Eeva-Maria KoS 55.33 0.01.09 41.75 41.77
4 Högland Ida Brahe 55.54 0.01.30 40.56 40.57
5 Stenlund Elisabeth Brahe 1.06.57 0.12.33 33.09 33.10
6 Bäckström Ida Femman 1.14.04 0.19.40 29.21 29.22
7 Asmundela Maija KannUra 1.22.45 0.28.21 25.52 25.53
8 Friman Sonja Solf 1.33.49 0.39.25 21.96 21.96

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Caldén Mikaela Minken 38.34 0.00.00
2 Bergqvist Katarina Falken 49.44 0.11.10

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Ena Linda Falken KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snickars Virpi Solf 49.21 0.00.00
2 Granlund Elisabeth Minken 1.10.09 0.20.48

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 44.20 0.00.00 27.89 32.99
2 Mylläri Britt-Marie NOK 50.23 0.06.03 23.32 27.58
3 Friman Rose-Maj Solf 1.15.52 0.31.32 14.67 17.35
4 Stenlund Lena Brahe 1.43.20 0.59.00 10.17 12.03

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 38.53 0.00.00 38.37 37.02
2 Berger Gunhild Falken 47.54 0.09.01 30.21 29.15
3 Pöyhönen Lea VetU 48.19 0.09.26 29.03 28.00
4 Fred Bodil Femman 54.07 0.15.14 25.09 24.21
5 Kattilakoski Kirsti KoS 55.25 0.16.32 23.69 22.86
6 Finnäs Gun Brahe 57.44 0.18.51 21.97 21.19

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Marianne Minken 40.05 0.00.00 36.00 32.48
2 Lähdekorpi Kaija Femman 42.49 0.02.44 32.02 28.88
3 Stoor Anne KoS 52.25 0.12.20 24.78 22.35
4 Nylund Marlene Falken 55.11 0.15.06 22.23 20.05

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 35.31 0.00.00
2 Thomen Kristina Brahe 54.00 0.18.29

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 29.28 0.00.00 17.50 17.51
2 Lassila Gunvor Falken 41.59 0.12.31 11.36 11.37
3 Hjerpe Ann-Britt Falken 1.09.14 0.39.46 6.33 6.33

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Venla KoS 1.35.33 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snickars Fia Solf 38.18 0.00.00 37.28 35.66
2 Granlund Linda Minken 52.14 0.13.56 26.52 25.37
3 Biskop Greta KoS 1.01.40 0.23.22 21.77 20.82
4 Hästö Julia Femman 1.25.16 0.46.58 15.24 14.58
5 Björklund Louise Falken 1.25.58 0.47.40 14.62 13.98
Slotte Elin Kronan KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Granlund Linnea Minken 22.11 0.00.00
2 Hästö Louisa Femman 24.44 0.02.33
3 Hansén Amanda Botnia 26.20 0.04.09
4 Granlund Anna Minken 33.00 0.10.49
5 Hyyppä Milja KoS 34.35 0.12.24
6 Koskela Iina HalTo 43.12 0.21.01

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Rosa Kronan 20.03 0.00.00
2 Torrkulla Henna Femman 20.52 0.00.49
3 Hahtokari Janica Kronan 22.48 0.02.45
4 Björklund Sandra Falken 23.42 0.03.39
5 Viitasaari Liina KoS 24.42 0.04.39
6 Rannila Venla VetU 25.46 0.05.43
7 Björklund Cecilia Falken 26.00 0.05.57
8 Brunell Marie Kronan 29.56 0.09.53
9 Slotte Jennie Kronan 40.12 0.20.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Marion Botnia 14.04 0.00.00
2 Lakanen Inka PerhKi 14.14 0.00.10
3 Lindfors Karolina Falken 16.35 0.02.31
4 Kattilakoski Ida KoS 16.54 0.02.50
5 Slotte Johanna Kronan 19.39 0.05.35
6 Hyyppä Liina KoS 22.18 0.08.14
7 Nynäs Amanda Botnia 31.12 0.17.08

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Matilda KoS 20.19 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liljeqvist Emilia Minken 12.17 0.00.00
2 Björkfors Elsie Botnia 12.53 0.00.36
3 Calden Linnea Minken 14.14 0.01.57
4 Biskop Patricia KoS 15.06 0.02.49
5 Torrkulla Venla Femman 15.13 0.02.56
6 Klemola Vilma VetU 15.29 0.03.12
7 Nynäs Matilda Botnia 17.27 0.05.10