FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keurusrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani Koovee 38.37 0.00.00 90.91 91.27
2 Saari Petri VaajTe 39.13 0.00.36 89.08 89.44
3 Taanila Vesa IkNV 40.19 0.01.42 86.23 86.58
4 Hautala Jarkko VaajTe 40.45 0.02.08 84.90 85.24
5 Sulkula Ilari S-JKL 42.59 0.04.22 80.09 80.42
6 Oikarinen Lauri PelPo 43.17 0.04.40 79.14 79.46
7 Karjalainen Teemu VaajTe 43.30 0.04.53 78.36 78.68
8 Kautto Lasse VaajTe 43.31 0.04.54 77.94 78.25
9 Saari Aki VaajTe 43.36 0.04.59 77.40 77.71
10 Nissinen Niko Pohjant 44.22 0.05.45 75.68 75.99
11 Tölli Marko S-JKL 44.27 0.05.50 75.15 75.46
12 Valkonen Lauri LS-37 44.31 0.05.54 74.66 74.96
13 Jurvakainen Tuukka VaajTe 44.58 0.06.21 73.54 73.83
14 Ylinen Juho IkNV 47.00 0.08.23 69.99 70.28
15 Kettunen Heikki ViPa 47.08 0.08.31 69.43 69.72
16 Kujala Rainer Lynx 47.36 0.08.59 68.40 68.67
17 Hartman Janne VaajTe 47.42 0.09.05 67.90 68.17
18 Häkkinen Janne PelPo 48.43 0.10.06 66.13 66.40
19 Liuha Jari ViPa 50.23 0.11.46 63.61 63.87
20 Lepo Mikko S-JKL 50.46 0.12.09 62.79 63.05
21 Salvioni Gianluca VaajTe 51.34 0.12.57 61.49 61.74
22 Ilmonen Aleksi JRV 52.18 0.13.41 60.30 60.55
23 Alonen Matti S-JKL 52.45 0.14.08 59.46 59.71
24 Linna Matti S-JKL 53.36 0.14.59 58.20 58.44
25 Helminen Topias JRV 54.48 0.16.11 56.62 56.85
26 Kärkkäinen Matti JRV 57.47 0.19.10 53.40 53.62
27 Inkilä Reetu KeuKi 1.01.14 0.22.37 50.12 50.32
28 Varis Henry JRV 1.01.46 0.23.09 49.41 49.61
29 Häkkinen Aapo SaPu 1.01.51 0.23.14 49.07 49.27
30 Lillandt Rasmus Kristina 1.07.14 0.28.37 44.89 45.07
31 Valkonen Henri IHR 1.09.12 0.30.35 43.37 43.54
Kohvakka Heikki Kalske KES -
Sormunen Roope JRV EIL -
Föhr Tero VeVe EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukskoski Karoliina PerhKi 34.37 0.00.00 81.67 80.15
2 Mörsky Sonja KeuKi 35.25 0.00.48 79.08 77.60
3 Nurminen Inka JRV 35.39 0.01.02 77.82 76.37
4 Heittola Satu RasKu 36.40 0.02.03 74.94 73.54
5 Taini Mia JRV 37.16 0.02.39 73.02 71.66
6 Huuskonen Taija JRV 37.20 0.02.43 72.18 70.83
7 Heittola Suvi RasKu 37.43 0.03.06 70.74 69.42
8 Palomäki Sanna RasKu 38.56 0.04.19 67.85 66.59
9 Rautiainen Satu RastiE4 39.41 0.05.04 65.90 64.67
10 Peltomäki Elli RasKa 41.10 0.06.33 62.88 61.71
11 Turunen Marjut SKVuoksi 47.38 0.13.01 53.79 52.79
12 Korhonen Kati S-JKL 50.26 0.15.49 50.28 49.34
13 Saarinen Suvi S-JKL 52.38 0.18.01 47.67 46.78
14 Uotila Taina OrPo 52.56 0.18.19 46.90 46.03
15 Alvoittu Elina ViPa 54.41 0.20.04 44.92 44.08
16 Asmundela Maija KannUra 57.34 0.22.57 42.21 41.42
17 Nummela Emmi ViPa 1.02.56 0.28.19 38.19 37.47
Tuominen Lotta RaJu EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitanen Jukka EE 40.36 0.00.00
Grönholm Henry KuoSu EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jyväsjärvi-Kiviranta Minna Eräp 40.24 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sompi Jani JRV 35.15 0.00.00 71.25 70.36
2 Hämäläinen Ari JRV 36.21 0.01.06 67.36 66.52
3 Maukonen Timo RastiE4 38.49 0.03.34 61.47 60.70
4 Silvasti Heikki JRV 39.13 0.03.58 59.24 58.50
5 Ronkainen Teemu JRV 42.23 0.07.08 53.33 52.66
6 Kivelä Marko ViPa 42.41 0.07.26 51.48 50.84
7 Lamminsivu Harri S-JKL 55.18 0.20.03 38.60 38.12

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorri Pietari VaajTe 34.12 0.00.00 52.67 52.32
2 Mikkola Jarno Pohjant 35.52 0.01.40 49.46 49.14
3 Varis Ari RastiE4 35.56 0.01.44 48.62 48.30
4 Jarva Jukka OrPo 36.43 0.02.31 46.85 46.54
5 Fredriksson Jan-Erik SalVie 37.11 0.02.59 45.53 45.23
6 Savolainen Tomi RasKe 38.16 0.04.04 43.54 43.25
7 Rahkila Pyry VaajTe 38.43 0.04.31 42.33 42.05
8 Jauhiainen Jani OrPo 39.45 0.05.33 40.55 40.29
9 Mönttinen Sami RastiE4 40.02 0.05.50 39.59 39.33
10 Isoluoma Jani RasKu 43.22 0.09.10 35.93 35.69
11 Lindholm Antti PerhKi 47.15 0.13.03 32.40 32.19

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Petri SaPu 30.46 0.00.00 57.23 57.10
2 Sivill Timo VaajTe 31.03 0.00.17 56.06 55.93
3 Kettunen Petri KR 31.20 0.00.34 54.90 54.78
4 Puttonen Jarmo VaajTe 31.55 0.01.09 53.26 53.14
5 Sivill Keijo RastiE4 32.39 0.01.53 51.44 51.33
6 Heikkilä Ossi S-JKL 32.51 0.02.05 50.51 50.40
7 Vesisenaho Tero SaPu 33.11 0.02.25 49.39 49.28
8 Reiman Timo VaajTe 34.08 0.03.22 47.42 47.31
9 Aarrejoki Heikki VaajTe 37.11 0.06.25 42.99 42.89
10 Hyttinen Tarmo RastiE4 40.20 0.09.34 39.12 39.04
11 Hakamäki Matti S-JKL 41.29 0.10.43 37.55 37.46
12 Nurmi Pasi RasKe 41.57 0.11.11 36.65 36.56
13 Manerus Eero PetPe 47.34 0.16.48 31.89 31.82
14 Pasanen Jussi RaJu 54.25 0.23.39 27.51 27.44
Björkqvist Niklas HlS EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 31.33 0.00.00 54.34 54.01
2 Noponen Pekka S-JKL 32.30 0.00.57 52.14 51.83
3 Nyholm Thomas Trian 32.53 0.01.20 50.93 50.62
4 Kärkkäinen Panu JRV 33.10 0.01.37 49.90 49.60
5 Helminen Hannu JRV 35.34 0.04.01 45.98 45.70
6 Alvoittu Petri ViPa 36.07 0.04.34 44.73 44.46
7 Lerssi Juha KPV 36.13 0.04.40 44.06 43.79
8 Ilmonen Matti IPR 36.20 0.04.47 43.37 43.11
9 Hämynen Petri ÄäSa 37.44 0.06.11 41.24 40.99
10 Mehto Harri VaajTe 38.14 0.06.41 40.18 39.94
11 Mäkelä Markku VirtU 40.10 0.08.37 37.76 37.53
12 Kujala Tapio YKV 40.50 0.09.17 36.66 36.43
13 Mutka Jouni S-JKL 49.19 0.17.46 29.95 29.77
Valkonen Pasi IHR KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Aimo RaN 30.39 0.00.00 52.72 52.21
2 Haapasalmi Eero OH 31.19 0.00.40 51.12 50.62
3 Lillandt Stefan Kristina 31.55 0.01.16 49.68 49.20
4 Ylönen Juhani VaajTe 32.05 0.01.26 48.95 48.48
5 Rantala Timo KPV 35.15 0.04.36 44.12 43.70
6 Vesala Pekka PirHi 35.20 0.04.41 43.59 43.17
7 Alakoski Markku S-JKL 37.06 0.06.27 41.11 40.71
8 Uotila Antti OrPo 37.19 0.06.40 40.46 40.07
9 Paukku Ismo ViPa 37.51 0.07.12 39.49 39.11
10 Särkkä Seppo VaajTe 37.52 0.07.13 39.07 38.69
11 Turunen Juha ViPa 38.14 0.07.35 38.30 37.93
12 Oikarinen Jarmo TP 38.48 0.08.09 37.35 36.99
13 Maijala Kari EE 40.45 0.10.06 35.19 34.85
14 Salonen Hannu KonnU 44.21 0.13.42 31.99 31.68
15 Uuttu Risto S-JKL 44.26 0.13.47 31.59 31.29
16 Senttula Asko S-JKL 46.05 0.15.26 30.13 29.84
Jurvakainen Jari S-JKL HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku SaPu 28.27 0.00.00 49.73 49.47
2 Tolonen Juha Hanka 28.53 0.00.26 48.59 48.34
3 Konttila Sauli KannUra 30.07 0.01.40 46.23 45.99
4 Ahlroth Timo TurSa 32.17 0.03.50 42.78 42.56
5 Tarvonen Keijo Kalske 33.43 0.05.16 40.63 40.42
6 Eno Kaarlo TeuRi 34.48 0.06.21 39.05 38.84
7 Kurittu Lassi S-JKL 35.34 0.07.07 37.89 37.69
8 Nieminen Tapio JRV 36.38 0.08.11 36.48 36.29
9 Koskinen Tuomo SuSe 37.00 0.08.33 35.82 35.63
10 Pensas Esko LaihLu 37.28 0.09.01 35.08 34.89
11 Rustari Mauri VirtU 37.32 0.09.05 34.72 34.54
12 Rantapuska Seppo PetPe 37.42 0.09.15 34.27 34.09
13 Rajala Markku PäLuLu 38.14 0.09.47 33.50 33.32
14 Lepistö Heikki OrPo 38.37 0.10.10 32.87 32.70
15 Kaihlavirta Heikki TikSu 41.28 0.13.01 30.35 30.19
16 Raatikainen Pekka RastiE4 44.33 0.16.06 27.99 27.85
17 Väätäinen Hannu ViPa 45.17 0.16.50 27.29 27.15
18 Kartaslammi Ari KyRa 45.19 0.16.52 27.03 26.89
Suutarinen Erkki VirtU HYL -
Hämynen Timo ÄäSa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 26.40 0.00.00 45.46 45.00
2 Siuko Hannu SuSe 28.32 0.01.52 42.18 41.76
3 Lavikainen Jussi KangSK 29.09 0.02.29 40.99 40.58
3 Salonen Kauko ViPa 29.09 0.02.29 40.99 40.58
5 Virtanen Matti ViPa 29.32 0.02.52 39.88 39.48
6 Sompi Eero JRV 31.45 0.05.05 36.82 36.45
7 Savolainen Martti SäynSa 33.02 0.06.22 35.13 34.77
8 Äikäs Esko TikSu 33.33 0.06.53 34.33 33.98
9 Immanen Pertti OrPo 33.40 0.07.00 33.95 33.61
10 Lindstedt Tapio OrPo 33.54 0.07.14 33.46 33.13
11 Jarva Risto OrPo 34.06 0.07.26 33.01 32.68
12 Pusa Raimo VirtU 34.47 0.08.07 32.11 31.79
13 Mäki Jouko PirHi 36.19 0.09.39 30.52 30.21
14 Ottelin Pekka JRV 36.20 0.09.40 30.27 29.96
15 Ovaska Ari EE 37.23 0.10.43 29.19 28.89
16 Pakarinen Jouko RastiE4 38.03 0.11.23 28.45 28.16
17 Kautto Lennart S-JKL 42.45 0.16.05 25.12 24.86
18 Junnola Mauri JRV 48.03 0.21.23 22.17 21.94
19 Humalamäki Hannu ÄhtU 51.08 0.24.28 20.66 20.45
20 Järvenpää Voitto RastiE4 52.31 0.25.51 19.95 19.75
21 Rahkila Paavo VaajTe 1.10.59 0.44.19 14.64 14.49
Hytönen Jorma RastiE4 HYL -
Koskinen Kaj VaHa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Kalevi TuS 23.51 0.00.00 42.18 42.22
2 Ansamaa Reino RaN 25.49 0.01.58 38.67 38.71
3 Voutilainen Taisto IPR 27.45 0.03.54 35.71 35.74
4 Valta Matti JRV 28.47 0.04.56 34.16 34.19
5 Taipalus Esko RasKe 29.44 0.05.53 32.82 32.85
6 Ruuskanen Seppo KuoSu 30.30 0.06.39 31.75 31.77
7 Soimasuo Juhani Eräp 31.05 0.07.14 30.91 30.94
8 Penttinen Juha Mesik 31.20 0.07.29 30.42 30.45
9 Häkkinen Risto ViPa 31.34 0.07.43 29.96 29.98
10 Niittymäki Antti Eräp 31.55 0.08.04 29.39 29.42
11 Karppinen Eino SäynSa 31.56 0.08.05 29.14 29.17
12 Valtee Juhani Eräp 33.13 0.09.22 27.79 27.81
13 Salo Jaakko SaPu 34.12 0.10.21 26.77 26.79
14 Latvala Timo EE 34.16 0.10.25 26.49 26.52
15 Jonkka Arvo RasKa 35.06 0.11.15 25.65 25.67
16 Hieta Lauri KanSu 37.48 0.13.57 23.62 23.64
17 Linna Mikko S-JKL 38.04 0.14.13 23.26 23.28
18 Helminen Pentti JRV 40.31 0.16.40 21.66 21.68
19 Mönttinen Erkki ViPa 45.34 0.21.43 19.10 19.11
20 Pitkänen Heikki JRV 46.57 0.23.06 18.37 18.39
21 Korpela Kalevi TP 1.32.32 1.08.41 9.24 9.25

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 29.04 0.00.00 38.13 36.97
2 Manerus Erkki PetPe 31.37 0.02.33 34.57 33.52
3 Myllymäki Antti VaaSu 32.37 0.03.33 33.05 32.04
4 Hietaharju Antti ÄhtU 33.31 0.04.27 31.71 30.75
5 Koipijärvi Erkki Eräp 34.43 0.05.39 30.18 29.26
6 Häkkinen Tapani IPR 35.04 0.06.00 29.45 28.55
7 Nieminen Mauno ViiSu 35.25 0.06.21 28.73 27.86
8 Paavilainen Arvo IPR 35.40 0.06.36 28.10 27.25
9 Sulander Heikki EE 36.55 0.07.51 26.74 25.93
10 Haanpää Pentti RasKu 40.52 0.11.48 23.79 23.07
11 Laine Tapani KuoSu 47.54 0.18.50 19.98 19.37
Houni Mikko EE EIL -
Valkonen Paavo Hanka KES -
Kuusisto Kalevi HlT EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 18.21 0.00.00 33.50 33.05
2 Nisula Alpo Eräp 30.42 0.12.21 19.02 18.77
3 Känninen Lauri KuoSu 51.26 0.33.05 10.76 10.61
Koppelomäki Mikko EE HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villgren Väinö UlvUra 41.10 0.00.00
2 Rantala Mauri RaN 41.19 0.00.09

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niininen Mirva RastiE4 50.21 0.00.00
2 Heletoja Taija OrPo 52.32 0.02.11

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 31.58 0.00.00 58.27 55.84
2 Kallio Terhi S-JKL 37.44 0.05.46 47.52 45.53
3 Ojala Leena RasKu 39.10 0.07.12 43.99 42.16
4 Haapamäki Jatta Eräp 42.46 0.10.48 38.66 37.05
5 Liikanen Annukka Kalske 56.39 0.24.41 27.95 26.78

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Tarja S-JKL 27.38 0.00.00 49.60 48.66
2 Ilmonen Kirsi JRV 28.45 0.01.07 47.03 46.13
3 Järvensivu Nina OrPo 35.28 0.07.50 37.59 36.88
4 Vesisenaho Anu SaPu 36.08 0.08.30 36.38 35.69
5 Sippo Leena Kalske 37.49 0.10.11 34.27 33.62
6 Tupitsa Sari RastiE4 38.16 0.10.38 33.38 32.74
7 Aarrejoki Sirpa S-JKL 39.23 0.11.45 31.96 31.35
8 Pakkala Pigga S-JKL 39.53 0.12.15 31.09 30.49
9 Tervonen Tarja IPR 43.24 0.15.46 28.14 27.60
10 Aho Tuija Kalske 45.54 0.18.16 26.20 25.70
11 Turtinen Mari SaPu 46.12 0.18.34 25.62 25.13
12 Kahelin Anne S-JKL 48.45 0.21.07 23.90 23.44

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkola Sinikka KuoSu 33.41 0.00.00 39.25 37.73
2 Kankaanranta Marja RastiE4 38.07 0.04.26 32.95 31.68
3 Laitinen Tiina KuoSu 43.54 0.10.13 27.10 26.06
Haapasalmi Tuija OH KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 27.17 0.00.00 53.25 52.50
2 Mutka Leena S-JKL 28.09 0.00.52 50.75 50.04
3 Maijala Sari EE 29.47 0.02.30 47.15 46.49
4 Oikarinen Sirkka TP 35.46 0.08.29 38.59 38.05
5 Kananen Tuula JRV 39.51 0.12.34 34.03 33.55
6 Uotila Terhi OrPo 45.36 0.18.19 29.20 28.79
7 Humalamäki Mirja SuomRa 46.07 0.18.50 28.35 27.95
8 Humalamäki Marja ÄhtU 48.26 0.21.09 26.50 26.12
9 Heikura Aura Kalske 49.21 0.22.04 25.51 25.16
Kärkkäinen Tarja JRV HYL -
Rantala Maj-Lis KPV EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Arja OrPo 27.57 0.00.00 52.58 51.30
2 Siuko Anja SuSe 34.24 0.06.27 41.44 40.43
3 Korpio Aulikki VaHa 35.00 0.07.03 39.47 38.51
4 Laukkanen Kirsti HlT 41.09 0.13.12 32.50 31.71
5 Elfvengren Päivi S-JKL 42.12 0.14.15 30.65 29.90
6 Lavikainen Pirjo KangSK 47.56 0.19.59 26.06 25.42

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 26.18 0.00.00 38.55 37.81
2 Valkonen Pirjo Hanka 31.21 0.05.03 31.13 30.53
3 Soikkeli Orvokki KanSu 31.33 0.05.15 29.73 29.16
4 Pitkänen Eila JRV 32.24 0.06.06 27.78 27.24
Asmundela Tuulikki S-JKL HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 27.50 0.00.00 33.30 32.51
2 Sulander Mirja-Liisa EE 29.12 0.01.22 30.15 29.44
3 Hautamäki Anna-Maija RasKe 46.21 0.18.31 18.00 17.57
4 Liuha Tuulikki S-JKL 1.03.17 0.35.27 12.45 12.15

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 39.12 0.00.00
2 Koivunen Saara S-JKL 39.26 0.00.14

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvensivu Oula OrPo 34.13 0.00.00 51.44 50.20
2 Sulkula Paulus S-JKL 38.21 0.04.08 44.17 43.11
3 Kauppinen Jussi AR 45.20 0.11.07 35.91 35.05
4 Rantala Tommi S-JKL 49.23 0.15.10 31.63 30.87
Hannunen Otto S-JKL KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Niina KeuKi 35.52 0.00.00 29.37 27.96
2 Kaitola Iina RasKe 38.25 0.02.33 25.36 24.15
3 Pasanen Pihla RaJu 40.05 0.04.13 22.33 21.27
Hannunen OIga S-JKL EIL -
Nurmi Eveliina RasKe EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyttinen Jaakko RastiE4 39.36 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Satu KeuKi 30.55 0.00.00
2 Oksanen Emmi SiiRa 32.27 0.01.32
Järvensivu Silja OrPo EIL -
Mäkinen Minna KeuKi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Samuli KeuKi 26.09 0.00.00 41.13 38.57
2 Pasanen Aapo RaJu 39.57 0.13.48 25.91 24.30
3 Järvinen Mikael KeuKi 59.58 0.33.49 16.59 15.56
4 Lerssi Mitri KPV 1.01.55 0.35.46 15.42 14.46
Väliharju Joonas TP EIL -
Kyrönlahti Tomi ViPa HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkinen Ella JRV 36.24 0.00.00
2 Liikanen Nea Kalske 1.05.32 0.29.08

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sippo Matias Kalske 16.14 0.00.00
2 Lahtinen Oskari KeuKi 18.03 0.01.49

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomala Miina-Maria S-JKL 12.27 0.00.00
2 Leppäsalmi Sara KeuKi 13.02 0.00.35
3 Konstari Elena JRV 13.15 0.00.48
4 Liikanen Noora Kalske 31.21 0.18.54

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 9.04 0.00.00
2 Lahtinen Olavi KeuKi 22.30 0.13.26
3 Kyrönlahti Tatu ViPa 24.54 0.15.50
Aho Miska ViPa HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasimus Siiri S-JKL 13.54 0.00.00
2 Sorri Sara S-JKL 13.59 0.00.05
3 Liikanen Eerika Kalske 17.20 0.03.26
Järvinen Maria KeuKi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vennelä Nuutti KangSK 14.12 0.00.00
2 Liuha Otto ViPa 16.45 0.02.33
3 Karjanlahti Kosti RasKu 17.06 0.02.54
4 Nurmi Aapo RasKe 19.13 0.05.01
5 Ronkainen Elias JRV 21.02 0.06.50
6 Karjalainen Anttijussi S-JKL 30.47 0.16.35
7 Liuha Matias ViPa 32.49 0.18.37
8 Kahelin Janne S-JKL 44.05 0.29.53
Väliharju Ville TP EIL -
Nurminen Hannes JRV EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pahkamäki Nella S-JKL 17.15 0.00.00
2 Ojala Irina RasKu 19.15 0.02.00
3 Virkajärvi Heta JRV 23.53 0.06.38
Lepo Veera S-JKL EIL -
Jauhiainen Sara OrPo HYL -
Karkiainen Helmi KeuKi HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahtinen Johannes KeuKi 15.45 0.00.00
2 Sorri Sisu S-JKL 16.15 0.00.30
3 Peltola Tuomas KeuKi 16.55 0.01.10
4 Järvensivu Pyry OrPo 19.52 0.04.07
Konstari Elmeri JRV HYL -
Sihvo Mikko S-JKL HYL -
Soanjärvi Santtu ViPa EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Papinaho Alina KeuKi 20.38 0.00.00
2 Aarrejoki Annika S-JKL 34.08 0.13.30
3 Isoluoma Marjukka RasKu 46.11 0.25.33

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 10.13 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 12.42 0.02.29
3 Peltola Konsta KeuKi 13.21 0.03.08
4 Aarrejoki Elmeri S-JKL 13.42 0.03.29
5 Tuomala Miiko S-JKL 14.10 0.03.57
6 Kämäräinen Aaro S-JKL 15.15 0.05.02
7 Hietala Vilho S-JKL 15.58 0.05.45
8 Jauhiainen Santtu OrPo 22.25 0.12.12
9 Lahtinen Elias KeuKi 23.39 0.13.26
10 Oksanen Reima S-JKL 30.18 0.20.05

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 12.28 0.00.00
2 Saari Venla PoRa 14.47 0.02.19
3 Taini Elli JRV 15.59 0.03.31
4 Isoluoma Petra RasKu 18.25 0.05.57
5 Suomi Siiri Kalske 19.21 0.06.53
6 Karjanlahti Veera RasKu 20.19 0.07.51
7 Liikanen Ella Kalske 21.11 0.08.43
8 Mustonen Sorja S-JKL 34.06 0.21.38