FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suunto Games, 2. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukkonen Oskari HiKi 1.13.46 0.00.00 95.23 95.04
2 Sirén Mikko AngA 1.17.34 0.03.48 90.03 89.84
3 Grishman Denis RaVa 1.18.30 0.04.44 88.42 88.23
4 Wickholm Jörgen Trian 1.19.17 0.05.31 87.01 86.83
5 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.20.59 0.07.13 84.67 84.49
6 Penttinen Topi Trian 1.21.17 0.07.31 83.84 83.66
7 Metsälä Tuomas Lynx 1.22.01 0.08.15 82.57 82.40
8 Hall Andreas HiKi 1.22.41 0.08.55 81.40 81.23
9 Anttolainen Aleksi LS-37 1.23.56 0.10.10 79.68 79.52
10 Hölsö Mikko YKV 1.24.21 0.10.35 78.79 78.62
11 Virta Jani Trian 1.24.47 0.11.01 77.89 77.73
12 Gabitov Rinat EsSu 1.25.39 0.11.53 76.61 76.45
13 Mjösund Asgeir MSParma 1.27.50 0.14.04 74.22 74.07
14 Mattila Tuomas VeVe 1.30.46 0.17.00 71.36 71.21
15 Von Arx Philipp LS-37 1.33.28 0.19.42 68.85 68.70
16 Mutka Manu TuMe 1.34.54 0.21.08 67.36 67.22
17 Hartvik Toni PR 1.36.30 0.22.44 65.81 65.67
18 Sipponen Jere PR 1.38.23 0.24.37 64.12 63.99
19 Heiskanen Oskari Lynx 1.40.56 0.27.10 62.08 61.96
20 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.43.33 0.29.47 60.11 59.98
21 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.59.42 0.45.56 51.65 51.54
22 Berg Kimmo EsAk 2.02.13 0.48.27 50.24 50.13
Huotari Lauri RaVa HYL -
Parjanne Antti TuMe KES -
Morrison Ross RR KES -
Mattila Tomi AngA KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 59.14 0.00.00 94.83 94.54
2 Mänkärlä Aino Lynx 1.01.48 0.02.34 89.19 88.92
3 Dambe Inga PR 1.04.15 0.05.01 84.15 83.89
4 Viberg Tuulia MSParma 1.05.57 0.06.43 80.38 80.14
5 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.06.30 0.07.16 78.13 77.90
6 Gunell Yvonne PIF 1.08.39 0.09.25 74.15 73.93
7 Norrgrann Saara PR 1.09.55 0.10.41 71.30 71.09
8 Hietaoja Essi HiKi 1.12.42 0.13.28 67.12 66.92
9 Parjanne Laura HiKi 1.32.29 0.33.15 51.63 51.47

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Pekka AngA 1.08.34 0.00.00 79.93 79.25
2 Toivio Heikki AngA 1.09.31 0.00.57 78.32 77.66
3 Nurmiainen Aaro LappRi 1.12.23 0.03.49 74.73 74.10
4 Helander Iisak Pohjant 1.13.43 0.05.09 72.89 72.28
5 Ritasalo Teemu EsAk 1.14.13 0.05.39 71.92 71.31
6 Huusari Pekka LS-37 1.15.31 0.06.57 70.21 69.61
7 Kleemola Lauri Lynx 1.16.34 0.08.00 68.78 68.20
8 Takala Matti VaHa 1.22.41 0.14.07 63.26 62.72
9 Kokkila Ville EsSu 1.27.02 0.18.28 59.68 59.18
10 Ojapalo Joona Lynx 1.27.14 0.18.40 59.14 58.64
11 Heikkilä Markus EsSu 1.29.40 0.21.06 57.13 56.65
12 Wickholm Roy Raseborg 1.31.58 0.23.24 55.32 54.85
13 Kujala Rainer Lynx 1.33.27 0.24.53 54.06 53.60
14 Järvinen Miika Koovee 1.36.38 0.28.04 51.90 51.47
15 Hirvonen Kimmo LS-37 1.37.25 0.28.51 51.12 50.69
16 Frey Alexander OK77 1.37.32 0.28.58 50.69 50.27
17 Löfroos Andreas Raseborg 1.39.26 0.30.52 49.36 48.95
18 Ahokainen Nike Pihkan 1.43.51 0.35.17 46.92 46.53
19 Tolvanen Leo Pihkan 2.01.54 0.53.20 39.68 39.35
20 Viitamäki Mikko YKV 2.16.15 1.07.41 35.24 34.94
Sakko Arto Pihkan HYL -
Leinonen Jaakko YlikNM HYL -
Rantala Jyri Koovee KES -
Niskanen Teemu LS-37 KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 1.04.22 0.00.00 35.71 35.03
2 Kerkola Riku SuSi 1.34.28 0.30.06 22.50 22.08
3 Näsi Matti RaJu 1.39.30 0.35.08 19.63 19.26

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Kari VaHa 1.11.11 0.00.00 64.00 61.46
2 Pikkarainen Toni EsAk 1.13.36 0.02.25 61.05 58.63
3 Korhonen Teemu EsAk 1.24.02 0.12.51 52.73 50.64
4 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.24.58 0.13.47 51.42 49.38
5 Sevon Tuomo SalRe 1.25.15 0.14.04 50.52 48.52
6 Suominen Petteri HPV 1.32.24 0.21.13 45.94 44.12
7 Lassila Jussi PiTa 1.39.13 0.28.02 42.16 40.49
8 Ruokolainen Mikko OK77 1.39.50 0.28.39 41.28 39.64
9 Ristiniitty Teemu RaVi 1.42.45 0.31.34 39.50 37.93
10 Ketola Mikko SaPu 1.49.59 0.38.48 36.34 34.89
11 Korhonen Seppo OH 2.03.44 0.52.33 31.80 30.53
Kemppainen Antti EsSu KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Levijoki Sami HiKi 1.07.37 0.00.00 62.07 62.01
2 Riissanen Jani EsAk 1.07.40 0.00.03 61.68 61.62
3 Sillanpää Sampo HyRa 1.09.48 0.02.11 59.46 59.40
4 Åberg Janne HyRa 1.10.38 0.03.01 58.42 58.37
5 Gröhn Timo HU-46 1.19.04 0.11.27 51.90 51.85
6 Isoherranen Sami Lynx 1.22.40 0.15.03 49.36 49.31
7 Laaksonen Pasi EsSu 1.23.21 0.15.44 48.67 48.62
8 Yashchenko Sergey Omega 1.23.29 0.15.52 48.31 48.27
9 Savolainen Tomi RasKe 1.24.47 0.17.10 47.30 47.25
10 Mäkelä Mikko Downtown 1.26.17 0.18.40 46.21 46.16
11 Hannula Markus MU 1.27.55 0.20.18 45.08 45.04
12 Järve Kaupo LSF PT 1.34.16 0.26.39 41.80 41.76
13 Pyy Erkko AngA 1.34.33 0.26.56 41.43 41.39
14 Baldrian Petr USK Prag 1.35.14 0.27.37 40.88 40.84
15 Maronen Mikke Lynx 1.36.30 0.28.53 40.11 40.07
16 Brandt Jani Downtown 1.38.01 0.30.24 39.25 39.21
17 Leskinen Jussi MSParma 1.41.20 0.33.43 37.73 37.70
18 Hellstedt Tony RaHa 1.44.33 0.36.56 36.35 36.31
19 Juutila Juha EsSu 1.47.40 0.40.03 35.08 35.05
20 Niinimäki Tuukka Pohjant 1.52.39 0.45.02 33.32 33.29
21 Kalvas Teemu KeU 1.53.03 0.45.26 33.00 32.97
22 Torvela Niko HTH 1.55.26 0.47.49 32.11 32.08
23 Sulg Rünno LSF PT 2.04.03 0.56.26 29.70 29.67
24 Reeni Esko RiSu 2.04.33 0.56.56 29.39 29.36
25 Meronen Juha OC Puist 2.08.31 1.00.54 28.30 28.27
26 Koskenvuo Leo EsSu 2.14.04 1.06.27 26.96 26.93
Skopinsky Sergey Omega KES -
Kämäräinen Sami L-US HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Mikael OK77 1.00.37 0.00.00 66.96 66.79
2 Parttimaa Timo AngA 1.01.11 0.00.34 65.98 65.82
3 Boström Mikael Lynx 1.04.22 0.03.45 62.38 62.23
4 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.08.26 0.07.49 58.36 58.21
5 Pavilainen Alexei HlS 1.08.58 0.08.21 57.59 57.45
6 Ryyppö Jarkko RaVa 1.09.44 0.09.07 56.65 56.51
7 Kerkola Mika SuSi 1.11.18 0.10.41 55.10 54.96
8 Laitamäki Mika HlT 1.11.53 0.11.16 54.35 54.21
9 Palmen Henrik EsSu 1.13.55 0.13.18 52.56 52.43
10 Walder Patrick CLYDE 1.17.18 0.16.41 49.98 49.85
11 Pihlajaniemi Janne VePo 1.20.44 0.20.07 47.58 47.46
12 Anttila Jouni SuSi 1.21.51 0.21.14 46.67 46.55
13 Strazdins Andris Purva Br 1.22.02 0.21.25 46.30 46.18
14 Mårtenson Rasmus OK77 1.22.22 0.21.45 45.85 45.73
15 Määttänen Pekka EsSu 1.23.26 0.22.49 45.00 44.89
16 Virtanen Kimmo AngA 1.23.32 0.22.55 44.69 44.57
17 Malinen Juha KR 1.24.12 0.23.35 44.07 43.96
18 Vompe Alexander Omega 1.27.37 0.27.00 42.11 42.00
19 Havento Jukka KaRa 1.28.01 0.27.24 41.67 41.56
20 Viisanen Ville ORa 1.32.35 0.31.58 39.38 39.28
21 Taskila Sakari LeSi 1.33.22 0.32.45 38.81 38.72
22 Autio Rauno KaRa 1.33.35 0.32.58 38.49 38.40
23 Putkinen Kimmo Lynx 1.46.18 0.45.41 33.68 33.60
24 Weiss Robert OK77 1.54.31 0.53.54 31.08 31.00
25 Koski Antti SuSi 2.08.00 1.07.23 27.63 27.56
26 Raitola Mika EsSu 2.32.12 1.31.35 23.10 23.04
26 Jakobsson Harri EsSu 2.32.12 1.31.35 23.10 23.04
Kaukonen Markus EsSu KES -
Ritvanen Paavo Pihkan KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jan OK77 54.39 0.00.00 62.14 62.04
2 Inkeri Pekka ORa 55.55 0.01.16 60.32 60.23
3 Jäppinen Jyrki OK77 58.38 0.03.59 57.13 57.04
4 Ray Tomas OK77 1.03.06 0.08.27 52.72 52.64
5 Kuusinen Mikko Lynx 1.04.25 0.09.46 51.28 51.20
6 Hakulinen Pekka EsSu 1.08.19 0.13.40 48.02 47.94
7 Huttunen Matti Pihkan 1.08.30 0.13.51 47.55 47.47
8 Pesola Sakari RasKe 1.08.38 0.13.59 47.12 47.05
9 Pekkala Pekka KeU 1.10.35 0.15.56 45.49 45.42
10 Frilander Heikki Trian 1.11.03 0.16.24 44.87 44.79
11 Perälä Harry KeU 1.11.19 0.16.40 44.37 44.30
12 Väänänen Urpo KR 1.12.24 0.17.45 43.39 43.32
13 Konttajärvi Seppo VePo 1.14.35 0.19.56 41.81 41.74
14 Karjala Jarmo RaVi 1.16.41 0.22.02 40.36 40.30
15 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.17.12 0.22.33 39.79 39.73
16 Pietikäinen Timo Pihkan 1.21.42 0.27.03 37.32 37.26
17 Lönnfeldt Erik OK77 1.22.01 0.27.22 36.89 36.83
18 Hämäläinen Keijo Pihkan 1.22.50 0.28.11 36.25 36.19
19 Frenckell von Wilhelm OK77 1.26.25 0.31.46 34.48 34.42
20 Launis Kasperi Raus 1.37.28 0.42.49 30.33 30.28
21 Antikainen Jarmo MU 1.39.10 0.44.31 29.58 29.53
22 Saarhelo Kai Lynx 2.02.19 1.07.40 23.79 23.75
Yliluikki Matti SuSi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Pertti KeU 53.19 0.00.00 54.07 53.85
2 Markki Tapio EsSu 59.25 0.06.06 48.00 47.80
3 Kittilä Pekka HlS 1.05.38 0.12.19 42.98 42.81
4 Kaartinen Pekka KaSu 1.08.18 0.14.59 40.85 40.68
5 Jokimies Pekka MSParma 1.08.45 0.15.26 40.14 39.97
6 Pajuoja Pekka Lynx 1.11.13 0.17.54 38.31 38.15
7 Parkkinen Kauko RR 1.12.01 0.18.42 37.46 37.30
8 Ojapalo Ilkka RR 1.16.13 0.22.54 34.99 34.84
9 Toppari Mauri HiKi 1.16.29 0.23.10 34.46 34.32
10 Nowak Jürgen Pihkan 1.18.07 0.24.48 33.35 33.21
10 Ruotsalainen Hannu EsSu 1.18.07 0.24.48 33.35 33.21
12 Tamminen Erkki SuJu 1.20.54 0.27.35 31.44 31.31
13 Iso-Markku Jouni SuSi 1.28.02 0.34.43 28.54 28.42
14 Väre Timo HyRa 1.32.02 0.38.43 26.96 26.85
15 Vainikka Jari Raus 1.34.30 0.41.11 25.93 25.82

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Jari AngA 52.59 0.00.00 57.12 56.39
2 Saarimäki Ilkka AngA 53.34 0.00.35 56.11 55.39
3 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 56.51 0.03.52 52.50 51.84
4 Turpeinen Seppo KontU 57.05 0.04.06 51.93 51.27
5 Hintukainen Keijo TuS 57.33 0.04.34 51.15 50.50
6 Tervo Vesa RR 57.48 0.04.49 50.57 49.93
7 Helkkula Rauli TuMe 59.01 0.06.02 49.18 48.55
8 Jokinen Arto HlS 59.04 0.06.05 48.79 48.17
9 Niemi Arto RR 1.00.11 0.07.12 47.54 46.93
10 Saari Kari HPV 1.00.26 0.07.27 47.00 46.40
11 Forsström Ove Raseborg 1.00.43 0.07.44 46.44 45.85
12 Antell Kai KeU 1.01.22 0.08.23 45.61 45.03
13 Hattar Allan Falken 1.01.33 0.08.34 45.14 44.57
14 Kiiskinen Arto TP 1.02.57 0.09.58 43.81 43.25
15 Sani Mikko HU-46 1.04.14 0.11.15 42.61 42.07
16 Rantala Jari Koovee 1.04.47 0.11.48 41.93 41.40
17 Levichev Alexandr RUS 1.08.46 0.15.47 39.21 38.71
18 Sjöholm Peter Raseborg 1.11.44 0.18.45 37.30 36.82
19 Mäki Erkki EE 1.14.39 0.21.40 35.56 35.11
20 Naakka Tapio PiTa 1.18.16 0.25.17 33.66 33.23
21 Niskanen Heikki TVV 1.19.03 0.26.04 33.06 32.64
22 Pyy Hannu AngA 1.20.02 0.27.03 32.40 31.98
23 Laukka Ville Raus 1.46.45 0.53.46 24.10 23.79

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka Raseborg 50.11 0.00.00 53.87 53.69
2 Peippo Tapio SKVuoksi 50.44 0.00.33 53.06 52.88
3 Kerkola Pekka HlT 54.53 0.04.42 48.83 48.67
4 Tolvanen Mauri LeSi 55.18 0.05.07 48.26 48.10
5 Pajala Tauno EsSu 56.10 0.05.59 47.31 47.15
6 Helkkula Simo PiTa 56.47 0.06.36 46.59 46.44
7 Lassila Heikki PiTa 57.52 0.07.41 45.52 45.37
8 Marti Pekka Ol.Biel. 58.43 0.08.32 44.66 44.51
9 Väätäinen Seppo EsSu 1.00.21 0.10.10 43.26 43.12
10 Kätkä Vesa Reima 1.01.26 0.11.15 42.31 42.17
11 Väli-Klemelä Seppo PR 1.01.57 0.11.46 41.77 41.63
12 Nieminen Pertti RR 1.02.38 0.12.27 41.13 40.99
13 Mouhu Reijo RaKaS 1.02.40 0.12.29 40.92 40.79
14 Ruotsalainen Reino KeU 1.03.30 0.13.19 40.20 40.07
15 Uljas Risto Jyry 1.03.51 0.13.40 39.80 39.67
16 Nippala Juhani Jyry 1.03.57 0.13.46 39.56 39.43
17 Laine Juhani KaRa 1.09.51 0.19.40 36.05 35.93
18 Kämpe Leif Raseborg 1.10.38 0.20.27 35.48 35.37
19 Tanttu Unto KeU 1.10.49 0.20.38 35.23 35.11
20 Romula Tuomo Mesik 1.11.02 0.20.51 34.96 34.84
21 Mattila Hannu EsAk 1.14.56 0.24.45 32.98 32.88
22 Heiskanen Risto EsSu 1.16.19 0.26.08 32.23 32.13
23 Nykänen Pentti Jyry 1.18.35 0.28.24 31.16 31.06
24 Tolvanen Harri Pihkan 1.18.44 0.28.33 30.95 30.85
25 Kaukiainen Raimo HU-46 1.18.46 0.28.35 30.79 30.69
26 Ryynänen Jorma Pihkan 1.23.15 0.33.04 28.99 28.90
27 Niemi Ilkka EsSu 1.24.56 0.34.45 28.28 28.19
28 Jokela Erkki LeSi 1.26.43 0.36.32 27.57 27.48
29 Alilonttinen Martti MSParma 1.30.38 0.40.27 26.25 26.16
30 Helin Jorma Jyry 1.34.07 0.43.56 25.15 25.07
31 Nordqvist Raimo EsAk 1.34.26 0.44.15 24.95 24.86
32 Penttinen Heikki LS-37 1.44.56 0.54.45 22.34 22.27
33 Nefedov Igor EsSu 1.45.56 0.55.45 22.02 21.95
34 Pöntinen Jorma Navi 2.03.21 1.13.10 18.82 18.75
Kurvinen Veijo HiKi HYL -
Turunen Erkki SuSe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Erkki AngA 35.25 0.00.00 46.99 46.67
2 Peltola Timo MSParma 36.08 0.00.43 45.81 45.50
3 Kuusi Klaus Mesik 36.09 0.00.44 45.55 45.24
4 Tammisaari Pentti HirvHe 37.16 0.01.51 43.94 43.64
5 Wessman Risto HiKi 37.44 0.02.19 43.16 42.87
6 Kivistö Erkki Pihkan 38.34 0.03.09 42.00 41.71
7 Paldanius Jorma TuS 39.39 0.04.14 40.63 40.35
8 Inkinen Paavo Jyry 40.32 0.05.07 39.52 39.25
9 Kyyrönen Heikki KS 40.41 0.05.16 39.16 38.89
10 Rapakko Timo SuSi 41.01 0.05.36 38.62 38.36
11 Engström Berndt PIF 42.18 0.06.53 37.24 36.98
12 Sirola Risto KeU 43.35 0.08.10 35.94 35.69
13 Hedenström Rauno MaMa 43.42 0.08.17 35.64 35.39
14 Laine Eero RaVi 43.58 0.08.33 35.22 34.98
15 Smedslund Torsten OK77 44.10 0.08.45 34.86 34.62
16 Jokinen Juhani MaMa 44.27 0.09.02 34.43 34.20
17 Visa Jouko SuSi 44.34 0.09.09 34.14 33.91
18 Mäkinen Jaakko AngA 45.11 0.09.46 33.48 33.25
19 Kytöjoki Juhani Jyry 45.24 0.09.59 33.12 32.90
20 Palomäki Mikko HyRa 49.31 0.14.06 30.19 29.98
21 Anjala Risto LS-37 51.09 0.15.44 29.05 28.85
22 Kokkonen Seppo KeU 51.29 0.16.04 28.69 28.50
23 Elomaa Pekka EsSu 55.36 0.20.11 26.41 26.23
24 Hartikainen Pertti S. RiSu 56.49 0.21.24 25.68 25.51
25 Pohjola Eino Mesik 57.10 0.21.45 25.37 25.20
26 Hartman Matti HiKi 1.02.14 0.26.49 23.16 23.00
27 Punkero Toivo LS-37 1.05.48 0.30.23 21.77 21.62
28 Heinonen Heikki LHR 1.07.41 0.32.16 21.03 20.89
Rönkkö Paavo EsSu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Kalle Mesik 36.11 0.00.00 43.73 43.35
2 Österberg Reino LeSi 39.13 0.03.02 40.00 39.64
3 Salminen Pertti HlS 41.05 0.04.54 37.84 37.50
4 Erkkilä Olavi HlS 41.48 0.05.37 36.86 36.53
5 Rytkölä Reijo SV 42.01 0.05.50 36.33 36.01
6 Kuutti Jorma PertPe 46.09 0.09.58 32.78 32.49
7 Perkinen Osmo Pihkan 46.34 0.10.23 32.18 31.90
8 Kleemola Pauli PertPe 50.34 0.14.23 29.36 29.10
9 Leino Reijo HiKi 50.53 0.14.42 28.90 28.65
10 Viiri Jyrki HirvHe 52.07 0.15.56 27.95 27.70
11 Sukki Martti LHR 52.52 0.16.41 27.29 27.05
12 Lainema Matti MSParma 59.27 0.23.16 24.03 23.82
13 Juhonsalo Matti LHR 1.00.38 0.24.27 23.34 23.13
14 Seitajoki Reijo Jyry 1.05.10 0.28.59 21.50 21.31
15 Kasi Servo KeU 1.08.42 0.32.31 20.19 20.01
16 Paasonen Seppo Pihkan 1.24.11 0.48.00 16.31 16.17
17 Hovinen Simo KeU 1.28.40 0.52.29 15.33 15.19
Aronen Osmo RasKa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Mikko MaMa 43.45 0.00.00 32.23 32.21
2 Asikainen Ville XYZ 46.25 0.02.40 28.10 28.09
3 Ijas Johannes KeU 1.12.10 0.28.25 16.61 16.60

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero LHR 43.18 0.00.00 16.72 16.73
2 Vanhala Toivo Pihkan 48.01 0.04.43 14.33 14.33
3 Partanen Antero RaVi 1.21.35 0.38.17 7.99 7.99
4 Koivisto Johan TapTa 1.38.44 0.55.26 6.23 6.24

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 47.05 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palmen Alvar EsSu 1.08.21 0.00.00 70.23 67.25
2 Larmala Niko EsSu 1.14.29 0.06.08 62.84 60.17
3 Ray Jonathan OK77 1.15.25 0.07.04 60.47 57.90
4 Lahtinen Vesa HiKi 1.15.27 0.07.06 58.85 56.35
5 Hällström af Fabian OK77 1.16.34 0.08.13 56.43 54.03
6 Vehmas Miika EsSu 1.18.31 0.10.10 53.50 51.22
7 Kerkola Nico SuSi 1.43.11 0.34.50 39.55 37.86

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skopinsky Dmitry Omega 2.08.34 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannonen Ville HS 39.00 0.00.00 54.64 50.70
2 Lamberg Benjamin SKUusi 42.51 0.03.51 48.98 45.45
3 Tala Miika HS 44.21 0.05.21 46.60 43.25
4 Tervakangas Mikko EsSu 47.00 0.08.00 43.30 40.18
5 Väisänen Leevi HS 47.49 0.08.49 41.89 38.87
6 Donner Jonny OK77 49.42 0.10.42 39.66 36.80
7 Heinonen Paavo HS 50.17 0.11.17 38.56 35.78
8 Virtanen Aaro HU-46 57.05 0.18.05 33.41 31.00
9 Hölsö Severi YKV 58.16 0.19.16 32.18 29.86
10 Kerkola Teemu SuSi 1.17.02 0.38.02 23.93 22.20
11 Saranen Daniel HS 1.26.04 0.47.04 21.04 19.53

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Elias EsSu 1.25.10 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laaksonen Emil EsSu 23.14 0.00.00
2 Sorsa Antti EsSu 25.04 0.01.50
3 Hamppu Anton HS 27.54 0.04.40
4 Leiniö Juho SKUusi 29.15 0.06.01
5 Maronen Matias Lynx 29.51 0.06.37
6 Kalvas Tuomo SKUusi 34.37 0.11.23
7 Väisänen Lenni HS 36.02 0.12.48
8 Yashchenko Igor Omega 36.37 0.13.23
9 Haapala Oskar EsSu 36.38 0.13.24
10 Sojakka Markus HS 38.55 0.15.41
11 Koski Joona SuSi 39.51 0.16.37
12 Jacobsson Oskari SKUusi 42.54 0.19.40
13 Toivanen Juuso Pihkan 1.02.54 0.39.40
Määttälä Mikko EsSu KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Riku HU-46 18.10 0.00.00
2 Donner Jesper OK77 22.00 0.03.50
3 Koponen Matias Lynx 27.43 0.09.33
4 Ristimäki Väinö HS 28.48 0.10.38
5 Mbembela Karim Lynx 33.17 0.15.07
6 Riissanen Miska EsAk 34.31 0.16.21
7 Virtanen Ilari HU-46 36.13 0.18.03
8 Maasilta Aapo RaVa 40.12 0.22.02
9 Kenttä Nooa OK77 40.35 0.22.25
Koskenvuo Aku EsSu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Tatu Lynx 16.19 0.00.00
2 Riissanen Pyry EsAk 21.49 0.05.30
3 Korento Benjamin OK77 23.50 0.07.31
4 Länsiluoto Juho HS 27.38 0.11.19
5 Malmberg Vilho HS 28.33 0.12.14
6 Engström Simon PIF 28.49 0.12.30
7 Leiniö Iikka SKUusi 31.43 0.15.24
8 Baldrian Tomas USK Prag 32.57 0.16.38
9 Jacobsson Emil SKUusi 33.00 0.16.41
10 Noponen Juho EsSu 33.39 0.17.20
11 Ruusu Rasmus EsSu 38.14 0.21.55
12 Nuottajärvi Veeti Trian 53.39 0.37.20
13 Peltola Eemil Lynx 57.30 0.41.11

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Joni EsSu 28.17 0.00.00
2 Niinimäki Olli Pohjant 30.18 0.02.01
3 Hyvärinen Luukas EsSu 33.21 0.05.04
4 Hämeenniemi Lauri HS 36.21 0.08.04
Toivanen Ville Pihkan HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Rasmus Lynx 12.33 0.00.00
2 Mjösund Linus Lynx 13.46 0.01.13
3 Maronen Markus Lynx 13.47 0.01.14
4 Korento Andreas OK77 20.11 0.07.38
5 Nuottajärvi Elias Trian 22.07 0.09.34
6 Vihavainen Vilppu Lynx 31.33 0.19.00

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 11.48 0.00.00
2 Hellstedt Oliver Lynx 14.14 0.02.26
3 Saranen Mikael HS 15.52 0.04.04
4 Isoherranen Antti Lynx 15.58 0.04.10
5 Kuusinen Tuomas Lynx 16.45 0.04.57
6 Leskinen Eemeli Lynx 17.34 0.05.46
7 Länsiluoto Väinö HS 18.12 0.06.24
8 Peltola Otto Lynx 19.14 0.07.26
9 Skopinsky Ivan Omega 19.41 0.07.53
10 Ristimäki Eino HS 21.05 0.09.17
11 Laisev Vjatseslav Pihkan 22.41 0.10.53
12 Joensuu Aapo HS 25.35 0.13.47
13 Donner Jeremy OK77 28.32 0.16.44

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 55.48 0.00.00 79.52 76.17
2 Latva-Kiskola Piia RasKu 1.04.25 0.08.37 68.19 65.32
3 Itkonen Maria LapVe 1.05.09 0.09.21 66.74 63.93
4 Ruokolainen Miina OK77 1.06.15 0.10.27 64.97 62.23
5 Paukkunen Sanna MSParma 1.06.20 0.10.32 64.22 61.51
6 Fiskars Mikaela Raseborg 1.06.37 0.10.49 63.28 60.61
7 Lindholm Vivian OK77 1.09.14 0.13.26 60.24 57.71
8 Porkka Paula HiKi 1.10.19 0.14.31 58.68 56.21
9 Grahn Elina OK77 1.11.00 0.15.12 57.49 55.07
10 Maisila Mirkka MSParma 1.11.12 0.15.24 56.71 54.32
11 Jacobsson Julia SKUusi 1.13.04 0.17.16 54.65 52.35
12 Ruotsalainen Hanna-Mari EsSu 1.18.27 0.22.39 50.34 48.22
13 Forsman Aada VaaSu 1.20.09 0.24.21 48.72 46.66
14 Kalenius Regina KarjUra 1.20.58 0.25.10 47.68 45.67
15 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.23.50 0.28.02 45.52 43.60
Isolähteenmäki Pia RasKa KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojapalo Anna Lynx 32.52 0.00.00 48.97 47.87
2 Antell Saara KeU 39.50 0.06.58 39.85 38.96
3 Orkola Saana HiKi 41.30 0.08.38 37.72 36.88
4 Diaz Emmi HlS 41.39 0.08.47 37.06 36.23
5 Salmi Anna MaMa 44.18 0.11.26 34.35 33.58
6 Latvasto-Hyvärinen Elisa KeU 48.09 0.15.17 31.15 30.45
7 Ray Jenny OK77 48.46 0.15.54 30.30 29.62
8 Hjelm Netta EsAk 55.35 0.22.43 26.19 25.60
9 Sopanen Nelly MaMa 58.13 0.25.21 24.63 24.08
10 Nefedova Irina EsSu 58.23 0.25.31 24.18 23.64
11 Lindholm Hanna PIF 59.41 0.26.49 23.29 22.77
12 Kuusinen Kati RaN 1.07.19 0.34.27 20.32 19.87

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyckling Katja Lynx 1.05.07 0.00.00 59.32 58.25
2 Laakso Sanna Hiisi 1.07.54 0.02.47 56.12 55.10
3 Iskhakova Marina Bennelon 1.14.42 0.09.35 50.30 49.39
4 Fey Natalia EsSu 1.16.28 0.11.21 48.45 47.57
5 Vaara Inga-Maria RaVi 1.19.38 0.14.31 45.86 45.03
6 Baldrianova Barbora USK Prag 1.20.00 0.14.53 44.99 44.18
7 Ali-Rekola Anne TVV 1.23.54 0.18.47 42.27 41.51
8 Laine Matilda RaVi 1.29.06 0.23.59 39.22 38.51
9 Asmundela Saara RiSu 1.36.04 0.30.57 35.82 35.18
10 Ristiniitty Minttu RaVi 1.40.50 0.35.43 33.61 33.00
11 Oinonen Lotta Pihkan 1.41.06 0.35.59 33.00 32.40
Laakso Kati Hiisi HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 48.13 0.00.00 70.63 71.57
2 Louhisola Meri Lynx 54.24 0.06.11 62.02 62.84
3 Tervakangas Sanna EsSu 54.34 0.06.21 61.24 62.05
4 Nuottajärvi Sanna Trian 54.58 0.06.45 60.22 61.01
5 Francke Astra EsSu 54.59 0.06.46 59.62 60.41
6 Vesterinen Kirsi HyRa 1.00.21 0.12.08 53.79 54.50
7 Marttila Outi EsSu 1.04.11 0.15.58 50.08 50.74
8 Isoherranen Kirsi Lynx 1.04.48 0.16.35 49.11 49.76
9 Laurinen Mari HyRa 1.08.00 0.19.47 46.33 46.94
10 Kleemola Katri PertPe 1.08.30 0.20.17 45.52 46.13
11 Skopinskaya Anastasia Omega 1.13.05 0.24.52 42.23 42.79
12 Määttälä Johanna EsSu 1.13.35 0.25.22 41.51 42.06
13 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 1.17.12 0.28.59 39.15 39.67
14 Yashchenko Maria Omega 1.23.11 0.34.58 35.95 36.43
15 Finne Miia EsAk 1.26.49 0.38.36 34.08 34.53
16 Salminen Ulla EsAk 1.42.28 0.54.15 28.56 28.94
Niinimäki Riitta Pohjant KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 46.32 0.00.00 61.00 58.41
2 Palmen Virpi EsSu 52.28 0.05.56 53.63 51.35
3 Ray Carola OK77 57.58 0.11.26 48.11 46.06
4 Torp-Donner Heidi OK77 59.25 0.12.53 46.51 44.53
5 Kerkola Tiina SuSi 1.00.08 0.13.36 45.54 43.60
6 Tilli Virpi Lynx 1.00.40 0.14.08 44.73 42.82
7 Kahanpää Hanna EsSu 1.07.00 0.20.28 40.13 38.42
8 Hovinen Mari KeU 1.07.05 0.20.33 39.70 38.01
9 Lintula Kirsi Trian 1.08.55 0.22.23 38.28 36.65
10 Tiitola Annamari Lynx 1.09.59 0.23.27 37.34 35.75
11 Haavisto Lotta TuS 1.12.47 0.26.15 35.56 34.05
12 Franssila Hanna PorvU 1.16.06 0.29.34 33.68 32.25
13 Holmgren Ulrica Trian 1.18.21 0.31.49 32.39 31.02
14 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.20.16 0.33.44 31.31 29.98
15 Strazdina Elgita Purva Br 1.20.55 0.34.23 30.75 29.44
16 Laurila Anneli Trian 1.24.35 0.38.03 29.12 27.88
17 Manova Maria Omega 1.54.29 1.07.57 21.30 20.39
Pikkarainen Anu EsAk HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 45.01 0.00.00 54.74 54.38
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 47.13 0.02.12 50.23 49.90
3 Varpula Marjut EsSu 50.49 0.05.48 44.85 44.56
4 Sipponen Eija PR 1.01.59 0.16.58 35.28 35.05
5 Launis Teija Raus 1.38.27 0.53.26 21.28 21.13

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 42.46 0.00.00 53.57 53.12
2 Kokkila Marita EsSu 43.33 0.00.47 51.95 51.51
3 Juga Liisa KeU 45.28 0.02.42 49.13 48.72
3 Leskinen Tiina Lynx 45.28 0.02.42 49.13 48.72
5 Lallo Tuula Trian 47.01 0.04.15 46.30 45.90
6 Jokinen Irma TurSa 47.21 0.04.35 45.36 44.98
7 Penttinen Riikka LS-37 49.43 0.06.57 42.63 42.27
8 Markki Outi EsSu 50.58 0.08.12 41.02 40.67
9 Sani Tuula HU-46 51.26 0.08.40 40.09 39.75
10 Kuisma Tuula SomEsa 55.17 0.12.31 36.78 36.47
11 Käkelä Anne RaVa 55.33 0.12.47 36.09 35.78
12 Saarimäki Helena AngA 1.01.12 0.18.26 32.29 32.02
13 Krum Mirva Trian 1.23.42 0.40.56 23.27 23.07

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Kirsti MaMa 48.23 0.00.00 46.53 43.75
2 Levicheva Nadezda RUS 54.06 0.05.43 41.04 38.59
3 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 56.17 0.07.54 38.90 36.58
4 Ojapalo Anneli RR 1.02.12 0.13.49 34.71 32.64
5 Hintukainen Terttu TuS 1.04.46 0.16.23 32.86 30.90
6 Virtanen Marita EsSu 1.05.42 0.17.19 31.93 30.02
6 Heinonen Kaija Pihkan 1.05.42 0.17.19 31.93 30.02
8 Metsämäki Leena TuS 1.11.52 0.23.29 28.33 26.64
9 Kiiskinen Gunnevi TP 1.13.36 0.25.13 27.25 25.62
10 Bergström Anneli EsSu 1.17.39 0.29.16 25.43 23.92
Windahl Leni Raseborg KES -
Soanjärvi Tuija Lynx KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Irmeli KaRa 39.55 0.00.00 49.56 49.39
2 Toivonen Vellamo OK77 40.57 0.01.02 47.75 47.59
3 Ketola Sirkka SaPu 41.03 0.01.08 47.08 46.92
4 Kurvinen Ulla HiKi 42.41 0.02.46 44.74 44.59
5 Kanste Helena Raseborg 46.41 0.06.46 40.42 40.28
6 Laitinen Hellevi EsAk 47.58 0.08.03 38.86 38.73
7 Särkkä Liisa Navi 49.58 0.10.03 36.85 36.73
8 Sundberg Liisa Lynx 51.57 0.12.02 35.00 34.89
9 Mononen Ritva HlS 52.59 0.13.04 33.89 33.78
10 Kajava Ritva HlS 54.06 0.14.11 32.77 32.66
11 Laaksonen Raili SuSi 57.41 0.17.46 30.34 30.24
12 Pöntinen Tuula Navi 1.23.08 0.43.13 20.78 20.71
13 Asmundela Tuulikki S-JKL 1.41.49 1.01.54 16.74 16.68
Kämäräinen Helena LS-37 KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 32.48 0.00.00 41.94 41.72
2 Reeni Eva RiSu 45.00 0.12.12 29.92 29.76
3 Wikström Sonja OK77 45.02 0.12.14 29.24 29.08
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 45.59 0.13.11 28.00 27.85
5 Ahonen Ulla HlS 48.19 0.15.31 26.03 25.89
6 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 52.07 0.19.19 23.57 23.44
7 Kuutti Kirsti PertPe 56.26 0.23.38 21.24 21.13
8 Hovinen Riitta KeU 1.01.15 0.28.27 19.09 18.99

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 49.29 0.00.00
2 Havukorpi Airi RaVi 58.43 0.09.14

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 53.41 0.00.00
2 Holopainen Kaarina KeU 1.33.55 0.40.14

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raasakka Maija EsSu 46.43 0.00.00
2 Anttila Tiina SuSi 56.44 0.10.01

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuuli Lynx 41.23 0.00.00 65.84 65.37
2 Rantala Jasmiina RaLu 43.06 0.01.43 61.32 60.88
3 Haavisto Alli TuS 44.52 0.03.29 57.08 56.68
4 Norrbacka Sanni HyRa 44.54 0.03.31 55.22 54.83
5 Donner Janina OK77 45.00 0.03.37 53.28 52.90
6 Weiss Michaela OK77 1.15.24 0.34.01 30.72 30.50

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttänen Maria EsSu 28.26 0.00.00 60.11 59.61
2 Haapala Ida EsSu 33.20 0.04.54 49.73 49.32
3 Turakainen Venla HS 42.17 0.13.51 37.99 37.68
4 Ståhlberg Elisa EsSu 44.12 0.15.46 35.19 34.90
5 Heinaro Ellen HS 49.28 0.21.02 30.40 30.15
6 Mäntylä Anni HS 53.51 0.25.25 26.98 26.76

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ristimäki Aino HS 33.33 0.00.00 27.75 26.88
2 Paloheimo Oona EsSu 38.16 0.04.43 22.50 21.80
3 Strazdina Ance Purva Br 1.06.38 0.33.05 11.88 11.51

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peura Kerttu EsSu 32.25 0.00.00
2 Asklöf Aino Lynx 34.28 0.02.03
3 Laurén Jill PIF 34.54 0.02.29
4 Seppälä Kaisla RR 35.29 0.03.04
5 Hölsö Henriikka YKV 43.01 0.10.36
6 Mäntylä Kaisa HS 45.31 0.13.06
7 Mäkinen Sanni Pihkan 47.49 0.15.24
Salonen Venla HS KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Emilia HS 20.43 0.00.00
2 Norrbacka Salla HyRa 25.28 0.04.45
3 Heikkilä Suvi Lynx 26.34 0.05.51
4 Tala Juulia HS 27.29 0.06.46
5 Salonen Elli HS 32.57 0.12.14
6 Nietula Minja HS 36.45 0.16.02
7 Markki Emmi EsSu 46.58 0.26.15
8 Laurén Sara PIF 58.06 0.37.23

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Veera HS 18.59 0.00.00
2 Ristimäki Vieno HS 22.10 0.03.11
3 Sallila Katarina HS 22.44 0.03.45
4 Isoherranen Salla Lynx 23.55 0.04.56
5 Mäntylä Ulla-Riina HS 24.11 0.05.12
6 Hosio Iris HiKi 24.12 0.05.13
7 Tupitsa Milla HS 26.50 0.07.51
8 Gröhn Ronja HU-46 27.59 0.09.00
9 Määttälä Fanni EsSu 30.02 0.11.03
10 Rehberger Nadja HS 36.17 0.17.18
11 Strazdina Aiga Purva Br 37.42 0.18.43
12 Väisänen Doris HS 38.58 0.19.59
13 Mänty Elisa RR 39.59 0.21.00
14 Virtanen Aino AngA 41.48 0.22.49
15 Lindroth Siiri KaRa 45.09 0.26.10
16 Rantala Ella HS 50.47 0.31.48
17 Joensuu Lumi HS 51.15 0.32.16
18 Hamppu Elina HS 54.18 0.35.19
19 Rantakokko Merianna HS 54.45 0.35.46
20 Åberg Nea HyRa 55.03 0.36.04

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Miettinen Kiia Pihkan 1.11.39 0.00.00
2 Maasilta Pihla RaVa 1.13.40 0.02.01
3 Vehkamäki Seraphina Pihkan 1.15.50 0.04.11

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Nelli Lynx 14.11 0.00.00
2 Lukkari Matilda SKUusi 14.50 0.00.39
3 Ryynänen Ella Pihkan 16.26 0.02.15
4 Kenttä Lumi OK77 16.42 0.02.31
5 Mbembela Kia Lynx 19.30 0.05.19
6 Anttila Krista SKUusi 20.53 0.06.42
7 Forsman Aada Lynx 25.33 0.11.22
8 Åberg Ninni HyRa 30.21 0.16.10
9 Ovaskainen Saimi Pihkan 44.12 0.30.01

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Baldrianova Eva USK Prag 19.08 0.00.00
2 Vehkamäki Isadora Pihkan 20.06 0.00.58
3 Niinimäki Nelli Pohjant 23.53 0.04.45
4 Kenttä Sora OK77 26.05 0.06.57
5 Ristiniitty Tuikku RaVi 27.09 0.08.01
6 Löfgren Wilma RR 27.19 0.08.11
7 Miettinen Iida Kristiina Pihkan 28.10 0.09.02
8 Koskenvuo Ada EsSu 28.22 0.09.14
9 Määttälä Senni EsSu 29.48 0.10.40
10 Noponen Terhi EsSu 30.47 0.11.39
11 Lindroth Siru KaRa 31.51 0.12.43
12 Heikkinen Matilda Lynx 33.26 0.14.18
13 Toivanen Sanni Pihkan 39.52 0.20.44
14 Pavilainen Anna Lynx 57.16 0.38.08