FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suunto Games 1. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wickholm Jörgen Trian 32.21 0.00.00 93.00 91.28
2 Sirén Mikko AngA 32.41 0.00.20 91.56 89.86
3 Anttolainen Aleksi LS-37 32.55 0.00.34 90.42 88.75
4 Leskinen Aapo Lynx 33.09 0.00.48 89.30 87.64
5 Grishman Denis RaVa 33.15 0.00.54 88.54 86.90
6 Mänkärlä Janne Lynx 34.22 0.02.01 85.20 83.62
7 Thorsson Erik TuMe 35.17 0.02.56 82.53 81.00
8 Hasu Topi Trian 35.19 0.02.58 81.99 80.48
9 Virta Jani Trian 35.28 0.03.07 81.19 79.69
10 Liukkonen Oskari HiKi 35.45 0.03.24 80.10 78.61
11 Salervo Mikko Trian 36.23 0.04.02 78.26 76.81
12 Hölsö Mikko YKV 36.35 0.04.14 77.39 75.96
13 Mjösund Asgeir MSParma 36.39 0.04.18 76.81 75.39
14 Von Arx Philipp LS-37 37.28 0.05.07 74.71 73.32
15 Gabitov Rinat EsSu 37.30 0.05.09 74.21 72.84
16 Leskinen Antti-Pekka Lynx 37.32 0.05.11 73.71 72.35
17 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 37.38 0.05.17 73.09 71.74
18 Hasu Simo Trian 38.30 0.06.09 71.03 69.71
18 Mäkinen Tapani TuMe 38.30 0.06.09 71.03 69.71
20 Mäkelä Tuomo AngA 38.53 0.06.32 69.50 68.21
21 Morrison Ross RR 39.22 0.07.01 68.23 66.97
22 Patana Mikko HiKi 40.26 0.08.05 66.04 64.81
23 Rajaniemi Juho TuS 41.08 0.08.47 64.52 63.33
24 Kuutti Veli-Pekka PertPe 42.15 0.09.54 62.43 61.28
25 Väisänen Patrik KS 42.32 0.10.11 61.64 60.50
26 Sorsa Lauri HiKi 43.59 0.11.38 59.24 58.14
27 Välikorpi Jari RasKu 44.04 0.11.43 58.76 57.68
28 Heiskanen Oskari Lynx 45.47 0.13.26 56.21 55.17
Heikkilä Tero PR HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Yvonne PIF 31.54 0.00.00 88.62 88.25
2 Lindeqvist Katri PR 32.08 0.00.14 86.77 86.41
3 Mänkärlä Aino Lynx 32.13 0.00.19 85.35 85.00
4 Haajanen Sofia Pohjant 32.21 0.00.27 83.81 83.46
5 Dambe Inga PR 34.12 0.02.18 78.15 77.82
6 Viberg Tuulia MSParma 36.15 0.04.21 72.67 72.36
7 Leskinen Anne-Mari Lynx 36.17 0.04.23 71.54 71.24
8 Mjösund Katja MSParma 37.04 0.05.10 68.99 68.70
9 Parjanne Laura HiKi 37.18 0.05.24 67.52 67.24
10 Schoultz von Katja Trian 37.24 0.05.30 66.31 66.03
11 Hietaoja Essi HiKi 38.55 0.07.01 62.73 62.47
12 Kangasaho Essi HiKi 41.20 0.09.26 58.13 57.89

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aaltonen Vesa Brahe 36.58 0.00.00 76.10 75.32
2 Ahvenainen Timo LS-37 36.59 0.00.01 75.67 74.89
3 Fabritius Erik Trian 38.30 0.01.32 72.32 71.57
4 Närvä Marko Lynx 38.55 0.01.57 71.17 70.43
5 Kujala Rainer Lynx 38.57 0.01.59 70.73 70.00
6 Nurmiainen Aaro LappRi 39.02 0.02.04 70.21 69.48
7 Ikäheimonen Jari Lynx 39.15 0.02.17 69.45 68.73
8 Niskanen Teemu LS-37 39.57 0.02.59 67.87 67.17
9 Huusari Pekka LS-37 40.22 0.03.24 66.81 66.12
10 Juutilainen Ilkka Trian 40.25 0.03.27 66.37 65.68
11 Kleemola Lauri Lynx 41.02 0.04.04 65.01 64.34
12 Ritasalo Teemu EsAk 41.49 0.04.51 63.45 62.79
13 Ojapalo Joona Lynx 43.04 0.06.06 61.27 60.64
14 Takala Matti VaHa 44.38 0.07.40 58.79 58.19
15 Koskinen Jussi KR 45.05 0.08.07 57.88 57.29
16 Louhisola Toni TuMe 46.02 0.09.04 56.37 55.79
17 Sainio Antti SKUusi 46.11 0.09.13 55.87 55.30
18 Hirvonen Kimmo LS-37 46.35 0.09.37 55.08 54.51
19 Löfroos Andreas Raseborg 47.00 0.10.02 54.28 53.72
20 Juutilainen Pauli SKUusi 47.07 0.10.09 53.84 53.28
21 Sorjonen Pekka RasPi 47.41 0.10.43 52.90 52.35
22 Rantala Jyri Koovee 50.06 0.13.08 50.05 49.54
23 Paasikoski Antti RR 53.02 0.16.04 47.01 46.53
24 Lönnroth Aapo SuSi 53.36 0.16.38 46.24 45.76
25 Ahokainen Nike Pihkan 54.15 0.17.17 45.42 44.95
26 Tolvanen Leo Pihkan 55.51 0.18.53 43.86 43.41
27 Frey Alexander OK77 57.20 0.20.22 42.47 42.03
28 Sakko Arto Pihkan 1.03.02 0.26.04 38.40 38.00
Viitamäki Mikko YKV HYL -
Leinonen Jaakko YlikNM KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 33.31 0.00.00 47.57 46.10
2 Kujanpää Juuso Lynx 34.20 0.00.49 44.12 42.75
3 Lindfors Teemu Pihkan 1.04.13 0.30.42 22.35 21.66
4 Näsi Matti RaJu 1.27.51 0.54.20 15.43 14.95

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Kari VaHa 35.47 0.00.00 63.21 61.09
2 Vahala Jani MaMa 39.20 0.03.33 56.93 55.02
3 Töyrylä Mikko KyS 41.07 0.05.20 53.91 52.10
4 Sevon Tuomo SalRe 42.42 0.06.55 51.39 49.66
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 43.37 0.07.50 49.79 48.11
6 Ruokolainen Mikko OK77 46.13 0.10.26 46.50 44.93
7 Luokola Kalle Downtown 47.07 0.11.20 45.13 43.61
8 Suominen Petteri HPV 47.12 0.11.25 44.57 43.07
9 Kuivalainen Jukka JäPa 53.34 0.17.47 38.85 37.54
10 Rosenblad Kalle HiKi 56.51 0.21.04 36.21 34.99
11 Lassila Jussi PiTa 58.08 0.22.21 35.02 33.84
12 Iskhakov Fedor Bennelon 59.22 0.23.35 33.91 32.77
13 Korhonen Seppo OH 1.03.01 0.27.14 31.59 30.52
14 Kemppainen Antti EsSu 1.18.41 0.42.54 25.01 24.17
15 Ketola Mikko SaPu 1.24.58 0.49.11 22.90 22.12
16 Terävä Antti Pihkan 1.31.47 0.56.00 20.95 20.24

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riissanen Jani EsAk 35.30 0.00.00 57.89 57.73
2 Levijoki Sami HiKi 35.43 0.00.13 57.26 57.10
3 Nurmilaukas Ville EsAk 35.56 0.00.26 56.63 56.48
4 Ahtiainen Akseli KR 36.07 0.00.37 56.07 55.92
5 Gröhn Timo HU-46 36.24 0.00.54 55.36 55.21
6 Isoherranen Sami Lynx 37.08 0.01.38 54.00 53.85
7 Laavainen Mikko MSParma 37.12 0.01.42 53.64 53.49
8 Savolainen Tomi RasKe 37.44 0.02.14 52.61 52.47
9 Beitnes Amund OK77 37.52 0.02.22 52.17 52.03
10 Kämäräinen Sami L-US 38.40 0.03.10 50.83 50.69
11 Lehtola Juha Lynx 38.55 0.03.25 50.25 50.11
12 Järve Kaupo LSF PT 40.41 0.05.11 47.82 47.69
13 Toivio Matti RaPi 40.56 0.05.26 47.29 47.16
14 Pitkänen Jaakko RR 42.46 0.07.16 45.03 44.91
15 Laaksonen Pasi EsSu 44.17 0.08.47 43.26 43.14
16 Mäkelä Mikko Downtown 45.44 0.10.14 41.67 41.56
17 Baldrian Petr USK Prag 46.37 0.11.07 40.67 40.56
18 Kalvas Teemu KeU 46.48 0.11.18 40.30 40.19
19 Yashchenko Sergey Omega 47.02 0.11.32 39.89 39.78
20 Maronen Mikke Lynx 47.06 0.11.36 39.62 39.51
21 Rajala Marko HS 48.24 0.12.54 38.35 38.24
22 Turkkila Kalle EsSu 51.06 0.15.36 36.13 36.03
23 Brandt Jani Downtown 53.10 0.17.40 34.54 34.44
24 Meronen Juha OC Puist 53.12 0.17.42 34.33 34.23
25 Sulg Rünno LSF PT 56.02 0.20.32 32.41 32.33
26 Repo Juuso EsSu 56.18 0.20.48 32.08 32.00
27 Saastamoinen Pasi AngA 57.04 0.21.34 31.48 31.39
28 Skopinsky Sergey Omega 58.04 0.22.34 30.77 30.68
29 Niinimäki Tuukka Pohjant 1.00.28 0.24.58 29.38 29.30
30 Reeni Esko RiSu 1.01.26 0.25.56 28.76 28.68
31 Tamminen Miika KS 1.02.19 0.26.49 28.19 28.11
32 Koskenvuo Leo EsSu 1.09.45 0.34.15 25.04 24.97

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Mikael OK77 27.38 0.00.00 68.64 68.68
2 Boström Mikael Lynx 28.24 0.00.46 66.45 66.48
3 Pavilainen Alexei HlS 30.36 0.02.58 61.35 61.38
4 Ryyppö Jarkko RaVa 31.08 0.03.30 59.98 60.01
5 Pulli Antero RR 31.45 0.04.07 58.51 58.54
6 Taskila Sakari LeSi 33.01 0.05.23 55.97 55.99
7 Kerkola Mika SuSi 33.06 0.05.28 55.53 55.56
8 Jokela Jukka NiS 33.40 0.06.02 54.30 54.33
9 Walder Patrick CLYDE 34.14 0.06.36 53.12 53.14
10 Larmala Juha-Pekka EsSu 34.55 0.07.17 51.80 51.82
11 Haaramo Panu EsSu 35.05 0.07.27 51.27 51.30
12 Kaukonen Markus EsSu 36.29 0.08.51 49.03 49.06
13 Autio Rauno KaRa 36.31 0.08.53 48.72 48.74
14 Mårtenson Rasmus OK77 38.43 0.11.05 45.70 45.72
15 Klinga Ville LS-37 40.50 0.13.12 43.09 43.11
16 Määttänen Pekka EsSu 41.11 0.13.33 42.49 42.51
17 Parttimaa Timo AngA 41.34 0.13.56 41.86 41.88
18 Anttila Jouni SuSi 41.37 0.13.59 41.57 41.59
19 Rontu Jari AngA 42.32 0.14.54 40.45 40.46
20 Havento Jukka KaRa 43.26 0.15.48 39.38 39.40
21 Strazdins Andris Purva Br 44.56 0.17.18 37.85 37.87
22 Ritvanen Paavo Pihkan 45.07 0.17.29 37.48 37.49
23 Virtanen Kimmo AngA 45.17 0.17.39 37.12 37.14
24 Hällström af Anders OK77 45.39 0.18.01 36.61 36.63
25 Weiss Robert OK77 51.56 0.24.18 31.99 32.01
26 Savela Pauli RR 52.17 0.24.39 31.59 31.60
27 Koski Antti SuSi 52.41 0.25.03 31.16 31.18
28 Passinen Jaakko EsSu 57.33 0.29.55 28.36 28.37
29 Jakobsson Harri EsSu 1.14.24 0.46.46 21.80 21.81
30 Raitola Mika EsSu 1.14.39 0.47.01 21.60 21.61

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ray Tomas OK77 33.37 0.00.00 56.88 56.74
2 Kuusinen Mikko Lynx 35.32 0.01.55 53.31 53.18
3 Väänänen Urpo KR 38.21 0.04.44 48.93 48.81
4 Niinimäki Risto Pihkan 38.59 0.05.22 47.67 47.55
5 Ritakallio Timo Lynx 40.31 0.06.54 45.42 45.31
6 Ijas Markku Raus 42.56 0.09.19 42.45 42.35
7 Väisänen Juha MU 43.44 0.10.07 41.26 41.16
8 Huttunen Matti Pihkan 43.50 0.10.13 40.76 40.66
9 Pietikäinen Timo Pihkan 44.38 0.11.01 39.63 39.53
10 Karjala Jarmo RaVi 44.57 0.11.20 38.95 38.86
11 Lönnfeldt Erik OK77 45.12 0.11.35 38.34 38.24
12 Frilander Heikki Trian 48.08 0.14.31 35.63 35.54
13 Nietosjärvi Tommi Pihkan 48.59 0.15.22 34.65 34.56
14 Launis Kasperi Raus 52.55 0.19.18 31.73 31.65
15 Saarhelo Kai Lynx 53.49 0.20.12 30.87 30.79
16 Frenckell von Wilhelm OK77 58.20 0.24.43 28.17 28.10
17 Antikainen Jarmo MU 1.07.30 0.33.53 24.08 24.02

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Pertti KeU 27.59 0.00.00 53.63 53.27
2 Markki Tapio EsSu 30.03 0.02.04 49.32 48.98
3 Kittilä Pekka HlS 33.32 0.05.33 43.64 43.34
4 Jokimies Pekka MSParma 34.09 0.06.10 42.30 42.01
5 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 36.27 0.08.28 39.12 38.85
6 Kaartinen Pekka KaSu 36.47 0.08.48 38.25 37.99
7 Parkkinen Kauko RR 39.15 0.11.16 35.37 35.13
8 Puustinen Tuomo Pihkan 40.53 0.12.54 33.50 33.27
9 Tamminen Erkki SuJu 42.28 0.14.29 31.81 31.59
10 Ojapalo Ilkka RR 43.00 0.15.01 30.98 30.76
11 Koistinen Kari HiKi 47.47 0.19.48 27.48 27.29
12 Vainikka Jari Raus 56.38 0.28.39 22.86 22.70
13 Väre Timo HyRa 58.12 0.30.13 21.92 21.77

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jarmo VeVe 28.58 0.00.00 54.58 54.10
2 Forsström Ove Raseborg 29.49 0.00.51 52.72 52.25
3 Tervo Vesa RR 30.18 0.01.20 51.58 51.12
4 Hintukainen Keijo TuS 31.17 0.02.19 49.67 49.23
5 Pellinen Jari AngA 31.26 0.02.28 49.14 48.70
6 Turpeinen Seppo KontU 32.17 0.03.19 47.56 47.14
7 Saarimäki Ilkka AngA 32.43 0.03.45 46.65 46.24
8 Ranta-Puska Kari EsAk 33.01 0.04.03 45.95 45.55
9 Saari Kari HPV 35.26 0.06.28 42.56 42.19
10 Levichev Alexandr RUS 35.49 0.06.51 41.85 41.48
11 Helkkula Rauli TuMe 36.11 0.07.13 41.18 40.81
12 Nevalainen Eero Pihkan 36.27 0.07.29 40.62 40.26
13 Antell Kai KeU 38.14 0.09.16 38.49 38.15
14 Nyström Jan-Eric AOK 38.33 0.09.35 37.94 37.60
15 Sjöholm Peter Raseborg 41.59 0.13.01 34.62 34.31
16 Rantala Jari Koovee 44.18 0.15.20 32.60 32.31
17 Naakka Tapio PiTa 46.04 0.17.06 31.15 30.88
18 Mäki Erkki EE 47.53 0.18.55 29.78 29.52
19 Lindeman Jorma R-P 49.39 0.20.41 28.54 28.29
20 Lähteenmäki Hannu HlT 49.41 0.20.43 28.33 28.08
21 Juutilainen Juhani KeU 50.01 0.21.03 27.96 27.72
22 Wickholm Martin Trian 53.36 0.24.38 25.92 25.69
23 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 57.42 0.28.44 23.92 23.71
24 Lindroos Mårten KSF 58.39 0.29.41 23.38 23.17
Valkonen Timo RR HYL -
Hattar Allan Falken HYL -
Toikkanen Jukka PorvU KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka Raseborg 27.47 0.00.00 53.59 53.16
2 Helkkula Simo PiTa 29.23 0.01.36 50.50 50.09
3 Jauhiainen Pentti Trian 29.37 0.01.50 49.92 49.52
4 Marti Pekka Ol.Biel. 30.19 0.02.32 48.60 48.21
5 Peippo Tapio SKVuoksi 30.51 0.03.04 47.59 47.21
6 Turunen Erkki SuSe 31.22 0.03.35 46.64 46.26
7 Kerkola Pekka HlT 31.39 0.03.52 46.06 45.69
8 Nippala Juhani Jyry 32.06 0.04.19 45.25 44.89
9 Lassila Heikki PiTa 32.18 0.04.31 44.81 44.45
10 Pajala Tauno EsSu 32.45 0.04.58 44.04 43.68
11 Ruotsalainen Reino KeU 33.46 0.05.59 42.56 42.21
12 Tanttu Unto KeU 34.00 0.06.13 42.11 41.77
13 Väätäinen Seppo EsSu 34.25 0.06.38 41.45 41.12
14 Kätkä Vesa Reima 34.41 0.06.54 40.98 40.65
15 Mouhu Reijo RaKaS 36.10 0.08.23 39.16 38.84
16 Mattila Hannu EsAk 36.44 0.08.57 38.41 38.10
17 Valldén Kari LeSi 36.45 0.08.58 38.26 37.95
18 Kämpe Leif Raseborg 37.06 0.09.19 37.75 37.45
19 Hyvönen Eero PorvU 37.23 0.09.36 37.33 37.03
20 Tolvanen Harri Pihkan 37.53 0.10.06 36.70 36.40
21 Kurvinen Veijo HiKi 38.00 0.10.13 36.45 36.16
22 Laine Juhani KaRa 38.18 0.10.31 36.03 35.74
23 Väli-Klemelä Seppo PR 38.28 0.10.41 35.74 35.45
24 Alilonttinen Martti MSParma 38.29 0.10.42 35.59 35.30
25 Uljas Risto Jyry 40.11 0.12.24 33.95 33.68
26 Ryynänen Jorma Pihkan 40.45 0.12.58 33.35 33.08
27 Nykänen Pentti Jyry 41.12 0.13.25 32.86 32.60
28 Kaukiainen Raimo HU-46 41.52 0.14.05 32.22 31.95
29 Vuorio Olavi JäPa 42.26 0.14.39 31.66 31.41
30 Niemi Ilkka EsSu 42.43 0.14.56 31.33 31.08
31 Partanen Risto HyRa 43.00 0.15.13 31.00 30.75
32 Parviainen Martti XYZ 45.40 0.17.53 29.08 28.84
33 Jokela Erkki LeSi 46.24 0.18.37 28.51 28.28
34 Heiskanen Risto EsSu 46.29 0.18.42 28.35 28.12
35 Terävä Seppo XYZ 48.41 0.20.54 26.96 26.74
36 Pammo Kalervo VaHa 51.14 0.23.27 25.51 25.31
37 Reponen Jouko Raus 56.39 0.28.52 22.98 22.80
38 Paikkala Jarmo Jyry 1.02.50 0.35.03 20.64 20.47
39 Pöntinen Jorma Navi 2.28.31 2.00.44 8.70 8.63
Helin Jorma Jyry KES -
Nefedov Igor EsSu KES -
Nordqvist Raimo EsAk KES -
Aarnio Seppo RaPi HYL -
Tolvanen Mauri LeSi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammisaari Pentti HirvHe 28.42 0.00.00 50.10 49.76
2 Wessman Risto HiKi 30.44 0.02.02 46.55 46.24
3 Peltola Timo MSParma 31.09 0.02.27 45.70 45.39
4 Paldanius Jorma TuS 33.54 0.05.12 41.78 41.50
5 Kyyrönen Heikki KS 34.17 0.05.35 41.11 40.82
6 Laine Erkki AngA 34.35 0.05.53 40.54 40.26
7 Sirola Risto KeU 35.18 0.06.36 39.51 39.24
8 Reijula Tapio Mesik 35.38 0.06.56 38.94 38.68
9 Kytöjoki Juhani Jyry 35.58 0.07.16 38.38 38.12
10 Rapakko Timo SuSi 36.16 0.07.34 37.87 37.61
11 Rönkkö Paavo EsSu 37.02 0.08.20 36.89 36.64
12 Elomaa Pekka EsSu 37.22 0.08.40 36.37 36.12
13 Bäckström Pentti KaRa 38.03 0.09.21 35.52 35.28
14 Hedenström Rauno MaMa 38.11 0.09.29 35.21 34.97
15 Visa Jouko SuSi 38.53 0.10.11 34.39 34.16
16 Punkero Toivo LS-37 39.41 0.10.59 33.52 33.29
17 Kervinen Unto JäPa 40.16 0.11.34 32.85 32.63
18 Jokinen Juhani MaMa 41.11 0.12.29 31.95 31.73
19 Palomäki Mikko HyRa 41.51 0.13.09 31.27 31.05
20 Laine Eero RaVi 43.49 0.15.07 29.70 29.50
21 Smedslund Torsten OK77 43.53 0.15.11 29.49 29.29
22 Anjala Risto LS-37 44.18 0.15.36 29.05 28.85
23 Engström Berndt PIF 45.03 0.16.21 28.41 28.21
24 Hartman Matti HiKi 45.23 0.16.41 28.04 27.85
25 Hartikainen Pertti S. RiSu 54.06 0.25.24 23.39 23.23
26 Paasikallio Martti JäPa 1.04.51 0.36.09 19.40 19.27
27 Niinimäki Jukka HyRa 1.15.10 0.46.28 16.64 16.53
28 Ahlqvist Pekka TuMe 1.32.32 1.03.50 13.44 13.35
Inkinen Paavo Jyry HYL -
Mäkinen Jaakko AngA KES -
Kuusi Klaus Mesik KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti HlS 31.51 0.00.00 43.46 42.86
2 Tolonen Kalle Mesik 33.59 0.02.08 40.35 39.80
3 Viiri Jyrki HirvHe 37.19 0.05.28 36.40 35.90
4 Leino Reijo HiKi 37.35 0.05.44 35.80 35.30
5 Aronen Osmo RasKa 37.53 0.06.02 35.17 34.69
6 Erkkilä Olavi HlS 37.55 0.06.04 34.80 34.32
7 Kuutti Jorma PertPe 39.42 0.07.51 32.91 32.45
8 Setälä Toivo JäPa 40.09 0.08.18 32.21 31.77
9 Launis Kari Raus 49.22 0.17.31 25.94 25.58
10 Lainema Matti MSParma 50.20 0.18.29 25.18 24.83
11 Kasi Servo KeU 54.59 0.23.08 22.82 22.50
12 Österberg Reino LeSi 55.50 0.23.59 22.24 21.93
13 Perkinen Osmo Pihkan 58.35 0.26.44 20.97 20.68
14 Karila Veijo Pihkan 1.01.57 0.30.06 19.62 19.35
15 Paasonen Seppo Pihkan 1.02.34 0.30.43 19.22 18.96
16 Hovinen Simo KeU 1.07.13 0.35.22 17.70 17.45
Koskinen Lennart EsSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 26.06 0.00.00 33.43 33.35
2 Pajuoja Reino EsSu 28.41 0.02.35 29.77 29.70
3 Asikainen Ville XYZ 36.18 0.10.12 23.01 22.95
4 Jakoaho Taisto HyRa 52.29 0.26.23 15.56 15.52
5 Ijas Johannes KeU 57.41 0.31.35 13.83 13.80
6 Lahti Heikki LeSi 1.02.25 0.36.19 12.48 12.45
7 Mäkinen Lasse RaHa 1.02.49 0.36.43 12.10 12.08
Laakso Mikko MU KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero LHR 30.14 0.00.00
2 Vanhala Toivo Pihkan 40.11 0.09.57
Partanen Antero RaVi HYL -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 1.15.40 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palmen Alvar EsSu 24.25 0.00.00 71.41 68.53
2 Tulonen Benjamin HiKi 26.27 0.02.02 64.68 62.07
3 Kerkola Nico SuSi 26.30 0.02.05 63.32 60.77
4 Lahtinen Vesa HiKi 27.07 0.02.42 60.68 58.23
5 Ray Jonathan OK77 27.16 0.02.51 59.15 56.76
6 Larmala Niko EsSu 27.47 0.03.22 56.87 54.58
7 Vehmas Miika EsSu 30.19 0.05.54 51.04 48.98
8 Hulkkonen Mikko SKUusi 35.51 0.11.26 42.25 40.55
9 Hällström af Fabian OK77 36.15 0.11.50 40.88 39.23

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skopinsky Dmitry Omega 1.18.43 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Miika HS 24.56 0.00.00 56.54 52.81
2 Kuva Lassi RaVa 25.48 0.00.52 53.90 50.34
3 Mannonen Ville HS 28.16 0.03.20 48.51 45.31
4 Tervakangas Mikko EsSu 29.01 0.04.05 46.60 43.52
5 Donner Jonny OK77 29.41 0.04.45 44.90 41.94
6 Heinonen Paavo HS 30.47 0.05.51 42.67 39.86
7 Raitola Sami EsSu 35.23 0.10.27 36.58 34.17
8 Virtanen Aaro HU-46 36.23 0.11.27 35.05 32.74
9 Hirvonen Tommi SKUusi 40.34 0.15.38 30.96 28.92
10 Hölsö Severi YKV 53.10 0.28.14 23.26 21.73
11 Kerkola Teemu SuSi 56.56 0.32.00 21.38 19.98
12 Saranen Daniel HS 57.24 0.32.28 20.88 19.50

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkonen Henri VeVe 35.00 0.00.00 30.19 27.57
2 Puusaari Aleksi SKUusi 46.19 0.11.19 21.11 19.27
3 Tikkanen Elias EsSu 1.03.05 0.28.05 14.24 13.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laaksonen Emil EsSu 24.18 0.00.00
2 Sorsa Antti EsSu 24.52 0.00.34
3 Hamppu Anton HS 24.57 0.00.39
4 Määttälä Mikko EsSu 27.03 0.02.45
5 Maronen Matias Lynx 27.48 0.03.30
6 Haapala Oskar EsSu 34.56 0.10.38
7 Pajuoja Otso EsSu 36.12 0.11.54
8 Väisänen Lenni HS 43.54 0.19.36
9 Yashchenko Igor Omega 45.52 0.21.34
10 Koski Joona SuSi 46.17 0.21.59
11 Leiniö Juho SKUusi 55.19 0.31.01
Sojakka Markus HS HYL -
Kalvas Tuomo SKUusi HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Riku HU-46 17.51 0.00.00
2 Mbembela Karim Lynx 22.56 0.05.05
3 Koskenvuo Aku EsSu 23.07 0.05.16
4 Koponen Matias Lynx 24.49 0.06.58
5 Donner Jesper OK77 25.57 0.08.06
6 Ristimäki Väinö HS 29.10 0.11.19
7 Kenttä Nooa OK77 31.50 0.13.59
8 Virtanen Ilari HU-46 43.04 0.25.13
9 Riissanen Miska EsAk 43.48 0.25.57
10 Laavainen Aamos MSParma 48.14 0.30.23

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Packalén Anton Lynx 18.24 0.00.00
2 Aaltonen Tatu Lynx 19.58 0.01.34
3 Salomäki Jaakko SKUusi 20.25 0.02.01
4 Korento Benjamin OK77 23.46 0.05.22
5 Leiniö Iikka SKUusi 23.48 0.05.24
6 Engström Simon PIF 24.24 0.06.00
7 Noponen Juho EsSu 26.03 0.07.39
8 Peltola Eemil Lynx 27.48 0.09.24
9 Riissanen Pyry EsAk 28.17 0.09.53
10 Länsiluoto Juho HS 29.14 0.10.50
11 Malmberg Vilho HS 29.15 0.10.51
12 Pitkänen Nikanor RR 36.05 0.17.41
13 Ruusu Rasmus EsSu 39.07 0.20.43
14 Baldrian Tomas USK Prag 53.24 0.35.00
Lehtola Matias Lynx HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Joni EsSu 30.03 0.00.00
2 Hämeenniemi Lauri HS 38.25 0.08.22
Hyvärinen Luukas EsSu KES -
Niinimäki Olli Pohjant HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maronen Markus Lynx 13.42 0.00.00
2 Koponen Rasmus Lynx 13.46 0.00.04
3 Mjösund Linus Lynx 15.03 0.01.21
4 Laavainen Alvan MSParma 22.42 0.09.00
5 Vihavainen Vilppu Lynx 26.19 0.12.37
6 Korento Andreas OK77 29.53 0.16.11
7 Salmi Eero HS 54.21 0.40.39

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 14.02 0.00.00
2 Kuusinen Karri Lynx 14.54 0.00.52
3 Kuusinen Tuomas Lynx 15.20 0.01.18
4 Isoherranen Antti Lynx 16.18 0.02.16
5 Kemppainen Aarne EsSu 17.55 0.03.53
6 Friman Eemeli HyRa 18.20 0.04.18
7 Länsiluoto Väinö HS 19.23 0.05.21
8 Skopinsky Ivan Omega 19.25 0.05.23
9 Ristimäki Eino HS 19.37 0.05.35
10 Leskinen Eemeli Lynx 20.02 0.06.00
11 Saranen Mikael HS 20.08 0.06.06
12 Donner Jeremy OK77 20.10 0.06.08
13 Nurmilaukas Niilo EsAk 21.06 0.07.04
14 Kukkonen Aaro VeVe 22.13 0.08.11
15 Mjösund Rasmus MSParma 28.28 0.14.26
16 Peltola Otto Lynx 29.49 0.15.47
17 Husu Aleksi HiKi 34.36 0.20.34

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Latva-Kiskola Piia RasKu 36.44 0.00.00 76.81 73.58
2 Paukkunen Sanna MSParma 36.52 0.00.08 75.65 72.47
3 Jacobsson Julia SKUusi 40.05 0.03.21 68.77 65.87
4 Töyrylä Salla KyS 41.43 0.04.59 65.30 62.55
5 Ruokolainen Miina OK77 42.43 0.05.59 63.01 60.35
6 Väre Tiina SomEsa 42.50 0.06.06 62.07 59.46
7 Lindholm Vivian OK77 45.26 0.08.42 57.80 55.37
8 Rajaniemi Maija TuS 47.38 0.10.54 54.45 52.16
9 Maisila Mirkka MSParma 49.45 0.13.01 51.48 49.31
10 Annila Silja RaLu 49.54 0.13.10 50.67 48.54
11 Andersen Karoline Asker SK 54.42 0.17.58 45.63 43.71
12 Isolähteenmäki Pia RasKa 56.44 0.20.00 43.42 41.59
13 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 1.03.07 0.26.23 38.51 36.89
Evele-Peltoniemi Inese EsSu HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojapalo Anna Lynx 27.46 0.00.00 51.76 50.75
2 Orkola Saana HiKi 32.15 0.04.29 44.09 43.23
3 Antell Saara KeU 33.52 0.06.06 41.53 40.72
4 Ray Jenny OK77 35.25 0.07.39 39.28 38.51
5 Sopanen Nelly MaMa 36.00 0.08.14 38.21 37.47
6 Diaz Emmi HlS 38.02 0.10.16 35.77 35.07
7 Salminen Henna OK77 38.54 0.11.08 34.57 33.90
8 Latvasto-Hyvärinen Elisa KeU 41.37 0.13.51 31.95 31.32
9 Salmi Anna MaMa 42.03 0.14.17 31.25 30.64
10 Grannabba Hanna Terjärv 43.27 0.15.41 29.89 29.31
11 Lindholm Hanna PIF 46.13 0.18.27 27.77 27.22
12 Nefedova Irina EsSu 51.19 0.23.33 24.71 24.22
13 Kujala Terhi PoRa 51.54 0.24.08 24.13 23.66
14 Hjelm Netta EsAk 52.05 0.24.19 23.75 23.29
15 Kuusinen Kati RaN 59.25 0.31.39 20.56 20.16

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 34.09 0.00.00 67.18 64.19
2 Närvä Sini Lynx 37.40 0.03.31 60.30 57.62
3 Kyckling Katja Lynx 37.42 0.03.33 59.63 56.98
4 Eskola Marianne TP 40.38 0.06.29 54.77 52.33
5 Laakso Sanna Hiisi 44.01 0.09.52 50.03 47.81
6 Castrén Jenni Jyry 44.37 0.10.28 48.85 46.68
7 Routsi Anastasia Hiisi 45.49 0.11.40 47.07 44.98
8 Laine Matilda RaVi 47.57 0.13.48 44.49 42.52
9 Iskhakova Marina Bennelon 49.13 0.15.04 42.88 40.98
10 Fey Natalia EsSu 49.27 0.15.18 42.22 40.34
11 Asmundela Saara RiSu 53.40 0.19.31 38.47 36.76
12 Baldrianova Barbora USK Prag 53.56 0.19.47 37.86 36.17
13 Sillanpää Hanna HyRa 55.51 0.21.42 36.15 34.54
14 Ali-Rekola Anne TVV 59.41 0.25.32 33.44 31.95
15 Oinonen Lotta Pihkan 1.01.36 0.27.27 32.03 30.60
Andersén Tiina EsAk KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Francke Astra EsSu 36.30 0.00.00 65.86 66.90
2 Tervakangas Sanna EsSu 37.28 0.00.58 63.55 64.57
3 Elovaara Heli AngA 38.20 0.01.50 61.53 62.51
4 Louhisola Meri Lynx 38.36 0.02.06 60.52 61.48
5 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 44.21 0.07.51 52.17 53.00
6 Lehto Salla Lynx 44.44 0.08.14 51.22 52.03
7 Nousiainen Sari EsSu 44.53 0.08.23 50.54 51.35
8 Isoherranen Kirsi Lynx 45.21 0.08.51 49.53 50.31
9 Packalen Auli Lynx 45.54 0.09.24 48.44 49.21
10 Skopinskaya Anastasia Omega 48.27 0.11.57 45.43 46.15
11 Wartiainen Piritta EsSu 49.41 0.13.11 43.85 44.54
12 Rautakorpi Tiina EsAk 50.29 0.13.59 42.70 43.38
13 Niinimäki Riitta Pohjant 56.26 0.19.56 37.80 38.40
14 Yashchenko Maria Omega 1.01.41 0.25.11 34.22 34.76
15 Hosio Sanna KarjUra 1.02.08 0.25.38 33.61 34.14
16 Finne Miia EsAk 1.02.17 0.25.47 33.17 33.69
17 Leiniö Sari Pihkan 1.06.52 0.30.22 30.56 31.04

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 27.07 0.00.00 59.19 58.38
2 Kerkola Tiina SuSi 32.29 0.05.22 48.95 48.28
3 Torp-Donner Heidi OK77 34.02 0.06.55 46.28 45.64
4 Tilli Virpi Lynx 34.59 0.07.52 44.59 43.98
5 Haavisto Lotta TuS 35.42 0.08.35 43.28 42.68
6 Ray Carola OK77 35.54 0.08.47 42.61 42.03
7 Sumanen Laura HyRa 38.22 0.11.15 39.48 38.94
8 Tiitola Annamari Lynx 38.34 0.11.27 38.89 38.36
9 Kahanpää Hanna EsSu 39.04 0.11.57 38.01 37.48
10 Lintula Kirsi Trian 39.26 0.12.19 37.27 36.76
11 Vikström Liisa Pihkan 42.01 0.14.54 34.62 34.15
12 Hovinen Mari KeU 43.33 0.16.26 33.06 32.60
13 Koistinen Marjo EsSu 44.14 0.17.07 32.21 31.76
14 Franssila Hanna PorvU 1.03.39 0.36.32 22.14 21.84
15 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.08.54 0.41.47 20.24 19.96
16 Strazdina Elgita Purva Br 1.28.15 1.01.08 15.63 15.42
Laurila Anneli Trian KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 31.58 0.00.00 56.36 55.37
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 34.48 0.02.50 50.47 49.59
3 Westberg-Arrakoski Annika OK77 36.11 0.04.13 47.30 46.47
4 Schoultz von Annika OK77 39.52 0.07.54 41.80 41.07
5 Häyhä Taina KeU 1.02.17 0.30.19 26.03 25.58
6 Paalanen Anne RR 1.02.28 0.30.30 25.24 24.79
Varpula Marjut EsSu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 34.17 0.00.00 53.37 52.91
2 Juga Liisa KeU 37.06 0.02.49 48.64 48.23
3 Lallo Tuula Trian 37.22 0.03.05 47.63 47.22
4 Kokkila Marita EsSu 39.21 0.05.04 44.59 44.21
5 Leskinen Tiina Lynx 42.43 0.08.26 40.50 40.15
6 Kerkola Maija HlT 44.27 0.10.10 38.36 38.03
7 Saarimäki Helena AngA 47.03 0.12.46 35.71 35.40
8 Markki Outi EsSu 48.16 0.13.59 34.29 33.99
9 Kuisma Tuula SomEsa 50.36 0.16.19 32.21 31.94
10 Aho Mervi HPV 52.59 0.18.42 30.29 30.03
11 Käkelä Anne RaVa 55.44 0.21.27 28.35 28.11
Kukkonen-Niinistö Jaana AngA KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Kirsti MaMa 32.11 0.00.00 47.11 45.04
2 Strang Heidi HyRa 37.19 0.05.08 40.12 38.36
3 Levicheva Nadezda RUS 40.33 0.08.22 36.46 34.85
4 Wickholm Rita Trian 43.43 0.11.32 33.38 31.91
5 Lehto Ulla KyS 45.35 0.13.24 31.60 30.21
6 Virtanen Marita EsSu 47.48 0.15.37 29.74 28.43
7 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 49.25 0.17.14 28.38 27.13
8 Metsämäki Leena TuS 51.46 0.19.35 26.73 25.55
9 Tienari Pauliina KyRa 54.51 0.22.40 24.88 23.78
10 Hintukainen Terttu TuS 56.58 0.24.47 23.62 22.58
11 Windahl Leni Raseborg 57.16 0.25.05 23.17 22.15
12 Ojapalo Anneli RR 1.00.22 0.28.11 21.66 20.71
Bergström Anneli EsSu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla HiKi 35.35 0.00.00 49.55 49.38
2 Toivonen Vellamo OK77 35.48 0.00.13 48.75 48.59
3 Kajava Ritva HlS 36.39 0.01.04 47.14 46.98
4 Laine Irmeli KaRa 38.10 0.02.35 44.81 44.66
5 Kanste Helena Raseborg 42.06 0.06.31 40.20 40.07
6 Kämäräinen Helena LS-37 43.30 0.07.55 38.50 38.37
7 Mononen Ritva HlS 43.45 0.08.10 37.88 37.75
8 Sundberg Liisa Lynx 45.38 0.10.03 35.93 35.81
9 Ketola Sirkka SaPu 47.09 0.11.34 34.40 34.29
10 Patronen Lea EsAk 56.17 0.20.42 28.50 28.41
11 Lipasti Hilkka EsSu 1.07.07 0.31.32 23.64 23.56
12 Laitinen Hellevi EsAk 1.14.22 0.38.47 21.10 21.03
13 Särkkä Liisa Navi 1.15.21 0.39.46 20.59 20.52
14 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.41.26 1.05.51 15.12 15.07
Asmundela Tuulikki S-JKL HYL -
Laaksonen Raili SuSi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 30.59 0.00.00 41.48 41.26
2 Reeni Eva RiSu 33.00 0.02.01 37.78 37.58
3 Wikström Sonja OK77 34.37 0.03.38 34.90 34.72
4 Tanska Eeva EsSu 40.13 0.09.14 29.08 28.93
5 Hovinen Riitta KeU 47.08 0.16.09 23.99 23.87
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Havukorpi Airi RaVi 44.59 0.00.00
2 Pekkarinen Eila KeU 45.48 0.00.49

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 42.28 0.00.00
2 Holopainen Kaarina KeU 44.39 0.02.11

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hasu Outi Trian 32.45 0.00.00 54.23 52.54
2 Anttila Tiina SuSi 37.52 0.05.07 45.14 43.74
3 Raasakka Maija EsSu 42.45 0.10.00 38.43 37.23
4 Arrakoski Sophia OK77 46.43 0.13.58 33.74 32.69
Ståhle Julia OK77 KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuuli Lynx 21.23 0.00.00 69.11 68.07
2 Norrbacka Sanni HyRa 22.53 0.01.30 63.77 62.82
3 Rantala Jasmiina RaLu 23.36 0.02.13 61.05 60.14
4 Plit Heidi EsSu 24.03 0.02.40 59.14 58.26
5 Haavisto Alli TuS 25.17 0.03.54 55.53 54.69
6 Donner Janina OK77 25.20 0.03.57 54.69 53.87
7 Tulonen Jenna HiKi 25.47 0.04.24 53.02 52.22
8 Friman Ronja HyRa 27.27 0.06.04 49.13 48.39
9 Hasu Iina Trian 28.36 0.07.13 46.50 45.81
10 Westerback Liva OK77 36.05 0.14.42 36.35 35.80
11 Weiss Michaela OK77 38.03 0.16.40 33.98 33.47
12 Lönnfeldt Julia OK77 39.02 0.17.39 32.65 32.16
Olkkonen Tiia RasTiimi HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttänen Maria EsSu 22.05 0.00.00 51.50 51.49
2 Haapala Ida EsSu 24.06 0.02.01 45.42 45.41
3 Szuromi Hanga TuS 24.41 0.02.36 42.62 42.61
4 Arrakoski Wilma OK77 33.11 0.11.06 30.42 30.41
5 Raasakka Liisa EsSu 40.12 0.18.07 24.05 24.04

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salomäki Eerika SKUusi 24.49 0.00.00 45.87 44.35
2 Paloheimo Oona EsSu 32.36 0.07.47 33.18 32.07
3 Ristimäki Aino HS 1.00.58 0.36.09 16.81 16.25
4 Strazdina Ance Purva Br 1.02.47 0.37.58 15.41 14.90

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Venla HS 30.31 0.00.00
2 Peura Kerttu EsSu 31.04 0.00.33
3 Asklöf Aino Lynx 34.33 0.04.02
4 Seppälä Kaisla RR 41.06 0.10.35
5 Laurén Jill PIF 49.08 0.18.37
6 Hölsö Henriikka YKV 49.54 0.19.23
7 Mäkinen Sanni Pihkan 54.04 0.23.33

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nietula Minja HS 22.54 0.00.00
2 Heikkilä Suvi Lynx 23.25 0.00.31
3 Tala Juulia HS 24.52 0.01.58
4 Norrbacka Salla HyRa 27.27 0.04.33
5 Tala Emilia HS 31.48 0.08.54
6 Markki Emmi EsSu 33.27 0.10.33
7 Ranta-Puska Maija EsAk 44.35 0.21.41
Laurén Sara PIF KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Salla Lynx 19.49 0.00.00
2 Virtanen Aino AngA 22.48 0.02.59
3 Gröhn Ronja HU-46 23.19 0.03.30
4 Turakainen Veera HS 23.58 0.04.09
5 Rantakokko Merianna HS 24.15 0.04.26
6 Hosio Iris HiKi 25.38 0.05.49
7 Väisänen Doris HS 28.20 0.08.31
8 Sallila Katarina HS 28.51 0.09.02
9 Rajala Anni HS 29.49 0.10.00
10 Rantala Ella HS 30.48 0.10.59
11 Multala Essi RR 31.42 0.11.53
12 Ristimäki Vieno HS 32.22 0.12.33
13 Rehberger Nadja HS 33.43 0.13.54
14 Turkkila Liisa EsSu 37.22 0.17.33
15 Strazdina Aiga Purva Br 38.45 0.18.56
16 Tupitsa Milla HS 40.31 0.20.42
17 Mänty Elisa RR 50.07 0.30.18
Hamppu Elina HS HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Aino Trian 25.36 0.00.00
2 Varonen Reetta RR 27.58 0.02.22
3 Vehkamäki Seraphina Pihkan 51.19 0.25.43
Jokela Iiris SKUusi HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Elovaara Emma AngA 16.10 0.00.00
2 Aaltonen Nelli Lynx 17.20 0.01.10
3 Lukkari Matilda SKUusi 19.48 0.03.38
4 Kenttä Lumi OK77 20.33 0.04.23
5 Mbembela Kia Lynx 21.02 0.04.52
6 Anttila Krista SKUusi 24.18 0.08.08

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pavilainen Anna Lynx 21.40 0.00.00
2 Niinimäki Nelli Pohjant 23.02 0.01.22
3 Baldrianova Eva USK Prag 23.17 0.01.37
4 Vehkamäki Isadora Pihkan 24.14 0.02.34
5 Määttälä Senni EsSu 25.58 0.04.18
6 Noponen Terhi EsSu 26.53 0.05.13
7 Nurmilaukas Tuuli EsAk 27.23 0.05.43
8 Lindroth Siru KaRa 29.02 0.07.22
9 Jokela Vilma SKUusi 29.54 0.08.14
10 Kenttä Sora OK77 31.11 0.09.31
11 Lindeqvist Minttu PR 32.01 0.10.21
12 Packalén Lotta Lynx 32.26 0.10.46
13 Heikkinen Matilda Lynx 33.35 0.11.55
14 Pohjola Linnea HS 34.09 0.12.29
15 Löfgren Wilma RR 34.20 0.12.40
16 Koskenvuo Ada EsSu 41.57 0.20.17