FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin K-P:n am-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketonen Miikka KoS 33.04 0.00.00 75.14 73.13
2 Lahtinen Tuomo LS-37 34.24 0.01.20 71.63 69.71
3 Vainionpää Matti RasKu 35.34 0.02.30 68.70 66.86
4 Koirikivi Anssi RasTiimi 35.50 0.02.46 67.61 65.80
5 Fränti Arto KoS 36.01 0.02.57 66.69 64.90
6 Poutanen Mikko KoS 36.18 0.03.14 65.60 63.84
7 Rantala Paavo KoS 37.15 0.04.11 63.37 61.67
8 Ylikangas Esko KoS 37.45 0.04.41 61.98 60.32
9 Pajula Harri LapVi 37.53 0.04.49 61.22 59.58
10 Uusivirta Risto RasTiimi 39.20 0.06.16 58.43 56.87
11 Kivelä Joonatan PerhKi 39.21 0.06.17 57.88 56.33
12 Isokoski Teppo KoS 41.23 0.08.19 54.54 53.08
13 Hongell Timo KoS 41.24 0.08.20 54.02 52.57
14 Venetjoki Väinö KoS 42.09 0.09.05 52.56 51.15
15 Kähtävä Tero KaJu 43.17 0.10.13 50.71 49.35
16 Hagström Fredrik Brahe 44.45 0.11.41 48.58 47.28
17 Wärnman Patrik Brahe 47.20 0.14.16 45.50 44.28
18 Isokääntä Antti YlivKu 49.34 0.16.30 43.03 41.87
19 Skog Mattias Terjärv 57.39 0.24.35 36.64 35.65

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 34.44 0.00.00 48.40 45.33
2 Jansson Sören Falken 36.40 0.01.56 44.12 41.33
3 Kalliokoski Jari HalTo 37.44 0.03.00 41.21 38.60
4 Forsen Johnny Terjärv 38.04 0.03.20 39.19 36.71
5 Jussinmäki Ari HalTo 39.19 0.04.35 36.34 34.04

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junnikkala Kalle KaJu 33.47 0.00.00 44.18 38.37
2 Taarna Terho KoS 35.55 0.02.08 40.94 35.55
3 Arovainio Petteri RasTiimi 38.44 0.04.57 37.38 32.46
4 Lahtinen Tero VetU 39.14 0.05.27 36.33 31.55
5 Juola Osmo KaJu 41.39 0.07.52 33.69 29.25
6 Kokkoniemi Tero RasTiimi 42.03 0.08.16 32.84 28.51
7 Isomäki Tommi PieHi 43.18 0.09.31 31.37 27.24
8 Niininen Heikki VetU 45.39 0.11.52 29.26 25.41
Myllymäki Jyri VetU HYL -
Myllymäki Kari KoS HYL -
Jylkkä Marko YlivKu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokikuona Juha RasTiimi 32.47 0.00.00 42.07 39.32
2 Haglund Tommy Brahe 36.29 0.03.42 37.37 34.93
3 Suvanto Mikael RaJu 38.41 0.05.54 34.83 32.56
4 Nivala Jarmo YlivKu 38.44 0.05.57 34.38 32.13
5 Tanttinen Ilkka KoS 40.06 0.07.19 32.81 30.66
6 Ahlsved Mikael Terjärv 40.20 0.07.33 32.22 30.12
7 Koirikivi Vesa RasTiimi 41.52 0.09.05 30.66 28.66
8 Lassila Kenneth Falken 42.06 0.09.19 30.12 28.15
9 Leppäniemi Esa VetU 43.31 0.10.44 28.77 26.89
10 Sipilä Jarkko YlivKu 47.32 0.14.45 26.00 24.30
11 Biskop Kim KoS 48.33 0.15.46 25.13 23.49
12 Björklund Tom Botnia 49.20 0.16.33 24.41 22.81
13 Åman Thomas Botnia 54.21 0.21.34 21.86 20.43
14 Maasalo Pekka KoS 55.21 0.22.34 21.18 19.80

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer GIF 25.02 0.00.00 44.02 43.70
2 Virkkala Harri KoS 27.34 0.02.32 39.22 38.94
3 Kalliokoski Arto PerhKi 27.42 0.02.40 38.29 38.01
4 Högnabba Jens-Ove Terjärv 28.46 0.03.44 36.15 35.89
5 Ronkainen Timo KoS 29.44 0.04.42 34.28 34.04
6 Koivumäki Kari KoS 30.07 0.05.05 33.16 32.92
7 Byggningsbacka Johan Brahe 30.11 0.05.09 32.40 32.17
8 Harju Kai KannUra 31.32 0.06.30 30.36 30.14
9 Rantala Pekka KoS 36.35 0.11.33 25.60 25.42

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stubb Stefan Falken 25.08 0.00.00 46.29 46.31
2 Polso Jukka KoS 26.03 0.00.55 43.55 43.56
3 Toppari Reijo KauWi 27.12 0.02.04 40.64 40.65
4 Hautala Eero KortJV 28.06 0.02.58 38.30 38.31
5 Vallbacka Heikki KortJV 29.15 0.04.07 35.80 35.81
6 Hietala Petri LohtVe 29.31 0.04.23 34.49 34.50
7 Korhonen Jukka RasTiimi 38.39 0.13.31 25.59 25.60

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Esa KoS 24.19 0.00.00 46.73 43.09
2 Kronholm Peter Brahe 25.27 0.01.08 44.23 40.79
3 Kivipelto Kalevi AlajA 25.46 0.01.27 43.28 39.90
4 Nylund Sven-Olof Botnia 27.24 0.03.05 40.31 37.17
5 Lind Sune Falken 27.33 0.03.14 39.70 36.61
6 Korpijärvi Asko KannUra 27.34 0.03.15 39.29 36.23
7 Joki Sauli VetU 28.39 0.04.20 37.43 34.52
8 Rantala Aulis KoS 29.30 0.05.11 35.99 33.19
9 Nurisalo Seppo KoS 29.32 0.05.13 35.59 32.82
10 Österbacka Bo Minken 30.22 0.06.03 34.26 31.59
11 Hattar Allan Falken 31.46 0.07.27 32.42 29.89
12 Tuomaala Juhani KoS 33.32 0.09.13 30.39 28.02
13 Pihlajamaa Martti VetU 34.34 0.10.15 29.18 26.90
14 Vesisenaho Markku SievSi 35.11 0.10.52 28.36 26.15
15 Pöyhönen Hannu VetU 36.28 0.12.09 27.07 24.96
16 Kujanpää Heikki AlajA 39.42 0.15.23 24.60 22.68
Jylkkä Markku YlivKu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 28.00 0.00.00 44.04 43.47
2 Björklund Håkan Falken 28.24 0.00.24 43.11 42.55
3 Juola Eero KoS 28.35 0.00.35 42.53 41.98
4 Rauma Håkan Botnia 28.46 0.00.46 41.95 41.41
5 Viitasaari Eero KoS 29.10 0.01.10 41.07 40.54
6 Nygård Eelis VetU 29.18 0.01.18 40.58 40.06
7 Alanko Tapio PerhKi 29.45 0.01.45 39.67 39.16
8 Pienimäki Kari RaJu 30.22 0.02.22 38.58 38.08
9 Lövsund Bengt Botnia 30.36 0.02.36 38.00 37.51
10 Törmä Markku KannUra 30.47 0.02.47 37.48 37.00
11 Williamsson Bo-Göran VaaSu 30.55 0.02.55 37.04 36.56
12 Haapala Risto KoS 32.50 0.04.50 34.61 34.16
13 Hongell Harri KoS 33.09 0.05.09 34.01 33.57
14 Torrkulla Tage Botnia 33.36 0.05.36 33.29 32.86
15 Kätkä Vesa Reima 34.50 0.06.50 31.86 31.45
16 Nylund Henrik Falken 35.53 0.07.53 30.68 30.29
16 Jussinmäki Mauri HalTo 35.53 0.07.53 30.68 30.29
18 Joensuu Martti NiS 38.01 0.10.01 28.50 28.13
19 Törmälä Samuli YlivKu 38.45 0.10.45 27.73 27.37
20 Niskanen Erkki SievSi 41.44 0.13.44 25.54 25.21
21 Finnilä Mauri VetU 47.27 0.19.27 22.28 21.99
Kainu Markku VetU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Roy Minken 23.15 0.00.00 31.45 30.81
2 Backman Sven-Olof Falken 24.34 0.01.19 29.32 28.73
3 Toskala Paavo KoS 26.59 0.03.44 26.29 25.75
4 Rantakangas Erkki AlajA 27.16 0.04.01 25.61 25.09
5 Jokela Vesa NiS 28.22 0.05.07 24.23 23.74
6 Wikblom Yngve Minken 28.59 0.05.44 23.34 22.86
7 Jylhä Keijo JRV 29.11 0.05.56 22.80 22.34
8 Linna Esko NivU 30.45 0.07.30 21.28 20.85
9 Korva Pauli KoS 32.04 0.08.49 20.07 19.66
10 Jokikuona Toivo RasTiimi 36.42 0.13.27 17.24 16.89
Östman Lars-Erik Brahe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Mauno NiS 27.16 0.00.00 27.84 27.77
2 Torvikoski Reijo RasTiimi 28.14 0.00.58 26.08 26.01
3 Kumara Pentti SievSi 33.28 0.06.12 21.32 21.27
4 Hietalahti Aapo HalTo 33.44 0.06.28 20.48 20.42
Fränti Eero KoS KES -
Staffans Per-Erik Vörå KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 22.26 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Niko KaJu 53.31 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Högnabba August Terjärv 29.22 0.00.00 43.37 41.48
2 Nurmela Joose KoS 32.07 0.02.45 38.46 36.79
3 Nivala Kari YlivKu 34.34 0.05.12 34.63 33.12
4 Koirikivi Riku RasTiimi 35.12 0.05.50 32.92 31.49
5 Rantala Peetu KoS 35.37 0.06.15 31.47 30.09
6 Hyvönen Robert RasTiimi 37.25 0.08.03 28.93 27.67

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipale Aapo VetU 25.30 0.00.00 38.99 36.48
2 Koivumäki Olli KoS 27.43 0.02.13 34.98 32.72
3 Lakanen Eetu PerhKi 28.35 0.03.05 33.05 30.91
4 Immonen Arttu YlivKu 29.56 0.04.26 30.73 28.74
5 Hölsö Severi YKV 32.47 0.07.17 27.30 25.53
6 Björklund Axel Botnia 39.34 0.14.04 21.99 20.57
7 Koirikivi Aleksi RasTiimi 41.42 0.16.12 20.27 18.96

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jylkkä Miro YlivKu 23.48 0.00.00
2 Koirikivi Tommi RasTiimi 25.40 0.01.52
3 Tilvis Paavo KaJu 28.06 0.04.18

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Biskop Robert KoS 17.15 0.00.00
2 Björklund Aron Botnia 18.41 0.01.26
3 Nykänen Juuso VetU 19.10 0.01.55
Hernesmaa Markus KannUra HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Immonen Perttu YlivKu 17.08 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rannila Oskari VetU 11.35 0.00.00
2 Jussinmäki Pietari HalTo 13.37 0.02.02

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Santeri KoS 7.31 0.00.00
2 Vuorinen Miki KoS 7.36 0.00.05
3 Jansson Lukas Falken 8.12 0.00.41
4 Sipilä Jami YlivKu 8.21 0.00.50
5 Jussinmäki Iisakki HalTo 9.16 0.01.45
6 Penttilä Leevi KPV 9.30 0.01.59
7 Peltoniemi Sisu KPV 10.04 0.02.33
8 Jussinmäki Joona HalTo 10.27 0.02.56
9 Puumala Peetu KPV 11.15 0.03.44
10 Kokkoniemi Ilmari RasTiimi 11.44 0.04.13
11 Löfbacka Atte KPV 12.13 0.04.42

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sipilä Tino YlivKu 10.06 0.00.00
2 Rannila Aatu VetU 12.59 0.02.53
3 Peltoniemi Sulo KPV 14.16 0.04.10
4 Kokkoniemi Paavo RasTiimi 26.19 0.16.13

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Roosa KoS 34.38 0.00.00 69.12 67.64
2 Rannila Tanja VetU 37.12 0.02.34 63.48 62.11
3 Istolahti Jaana VaaSu 38.16 0.03.38 60.85 59.54
4 Tiitto Johanna RasTiimi 39.36 0.04.58 57.98 56.73
5 Tiitto Katariina RasTiimi 39.57 0.05.19 56.65 55.44
6 Kettu Maria VetU 41.12 0.06.34 54.14 52.98
7 Ylipelkola Essi KortJV 43.16 0.08.38 50.80 49.71
8 Fränti Eeva-Maria KoS 43.24 0.08.46 49.89 48.82
9 Saarela Ruska KoS 46.03 0.11.25 46.31 45.32
10 Åstrand Ulla-Maria Botnia 53.35 0.18.57 39.19 38.35
11 Sundelin Ann-Sofie Botnia 55.51 0.21.13 37.02 36.22
12 Asmundela Maija KannUra 58.29 0.23.51 34.79 34.05

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junnikkala Linda KaJu 28.44 0.00.00
2 Peltoniemi Päivi KoS 30.36 0.01.52

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 26.12 0.00.00 45.67 46.13
2 Langels Annette NOK 28.14 0.02.02 41.32 41.74
3 Grankull Jaana Kronan 30.06 0.03.54 37.77 38.15
4 Nynäs Kati Botnia 30.08 0.03.56 36.73 37.10
5 Björndahl Lilian Falken 30.10 0.03.58 35.70 36.06
6 Kurikkala Sirkku KaJu 42.18 0.16.06 24.75 25.00
Halla-aho Johanna HimU KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 32.57 0.00.00 35.27 32.86
2 Björklund Majbritt Botnia 39.14 0.06.17 28.51 26.56
3 Åman Veronica Botnia 40.37 0.07.40 26.47 24.66
4 Hyvönen Jaana RasTiimi 41.21 0.08.24 24.94 23.24
Kielinen-Myllymäki Satu KortJV HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 23.44 0.00.00 36.49 36.73
2 Ekdahl Pirkko NiS 26.07 0.02.23 30.67 30.87
3 Ukskoski Marianne PerhKi 36.26 0.12.42 20.20 20.34

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 42.21 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 22.13 0.00.00 33.97 30.55
2 Kattilakoski Kirsti KoS 28.46 0.06.33 25.25 22.71
3 Pöyhönen Lea VetU 29.16 0.07.03 23.85 21.45
4 Berger Gunhild Falken 29.47 0.07.34 22.49 20.23
5 Lassila Eija VetU 37.55 0.15.42 16.92 15.22

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Marianne Minken 28.41 0.00.00 33.15 29.54
2 Stoor Anne KoS 29.18 0.00.37 31.23 27.83
3 Nylund Marlene Falken 31.40 0.02.59 27.77 24.75
4 Finnilä Katariina VetU 34.57 0.06.16 24.14 21.51
5 Mikkilä Ritva NiS 54.31 0.25.50 14.82 13.21

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Venla KoS 1.24.27 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Loviisa PerhKi 32.39 0.00.00 30.33 29.94
2 Halla-aho Emma KoS 33.52 0.01.13 27.78 27.42
3 Kurikkala Eeva KaJu 37.20 0.04.41 23.87 23.57
4 Simola Jenni HalTo 50.06 0.17.27 16.80 16.59

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Biskop Greta KoS 28.58 0.00.00
2 Ylikangas Pinja KoS 33.51 0.04.53
Siironen Ella KoS KES -
Simola Maisa HalTo KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyyppä Milja KoS 24.35 0.00.00
2 Hölsö Henriikka YKV 25.06 0.00.31
3 Suvanto Eveliina Falken 26.34 0.01.59
4 Haikara Sanni NiS 31.57 0.07.22
5 Kurikkala Anna KaJu 33.35 0.09.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Iina HalTo 14.13 0.00.00
2 Rannila Venla VetU 16.15 0.02.02
3 Niininen Erika VetU 17.03 0.02.50
4 Kupsala Loviisa KannUra 19.16 0.05.03

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Matilda KoS 20.12 0.00.00
2 Peltoniemi Anni KoS 21.18 0.01.06
3 Haikara Elsa NiS 22.33 0.02.21
4 Simola Kerttu HalTo 23.26 0.03.14

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Inka PerhKi 14.49 0.00.00
2 Hyyppä Liina KoS 19.35 0.04.46
3 Kattilakoski Ida KoS 20.20 0.05.31
4 Nynäs Amanda Botnia 23.18 0.08.29
5 Rokala Erica HalTo 44.55 0.30.06

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Biskop Patricia KoS 10.42 0.00.00
2 Nykänen Juulia VetU 12.03 0.01.21
3 Pulkkinen Helmi KoS 14.37 0.03.55
4 Pulkkinen Linnea KoS 17.47 0.07.05

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nynäs Matilda Botnia 12.03 0.00.00
2 Penttilä Veena KPV 14.24 0.02.21