FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
EP:n AM HiSU Sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Karri KuortKu 10.36 0.00.00
2 Lemberg Roope RaJu 13.28 0.02.52
3 Karhunen Juho YKV 17.23 0.06.47
4 Lemberg Ville RaJu 17.42 0.07.06

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 10.21 0.00.00
2 Laasanen Matti LaihLu 12.51 0.02.30
3 Viianen Lauri LaihLu 18.51 0.08.30

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Sakari RaJu 15.59 0.00.00 30.36
2 Stevander Pyry KuortKu 16.00 0.00.01 29.57
3 Kaksonen Teemu YKV 16.48 0.00.49 27.44
4 Vuorela Johannes YKV 20.32 0.04.33 21.86
5 Hietaharju Ossi RaJu 21.06 0.05.07 20.70
6 Lassila Aaro KuortKu 26.32 0.10.33 16.00
7 Somppi Simo-Atte LaihLu 29.04 0.13.05 14.19

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lammi Aleksi LapVi 17.25 0.00.00 34.26
2 Rintala Niku TeuRi 18.30 0.01.05 31.04
3 Ylipulli Eero LapVi 20.01 0.02.36 27.57
4 Lähdesmäki Mikko RaJu 22.10 0.04.45 23.89
5 Hietaharju Aku RaJu 22.36 0.05.11 22.44

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Tero YKV 24.55 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turunen Josefiina KauKa 11.57 0.00.00
2 Niska Saana LapVi 12.25 0.00.28
3 Lehtinen Noora KauKa 14.49 0.02.52
4 Karppi Iiris LaihLu 18.31 0.06.34
5 Kankaanpää Aino LaihLu 22.19 0.10.22
6 Oikarainen Siiri LaihLu 24.07 0.12.10
7 Koivula Venla LaihLu 25.01 0.13.04
Ojala Irina RasKu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Melender Ida RaJu 13.03 0.00.00
2 Nuuttila Anni KauKa 13.29 0.00.26
3 Ruokola Anna RaJu 15.07 0.02.04
4 Niemi Tiina PoRa 16.14 0.03.11
5 Turunen Eveliina KauKa 17.22 0.04.19
6 Lammi Tara KauWi 19.18 0.06.15
7 Katajamäki Henna-Riina KauWi 21.43 0.08.40
8 Kaksonen Terhi YKV 22.08 0.09.05

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Välimaa Eveliina VaaSu 16.39 0.00.00
2 Kamila Minerva SuJu 32.06 0.15.27
Hietaharju Suvi RaJu HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäntylä Tiina RasKe 20.37 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehto Hanna LapVi 15.54 0.00.00 37.72
2 Mäntylä Tanja RasKe 16.42 0.00.48 35.01
3 Tuomisto Satu VaaSu 16.45 0.00.51 34.01
4 Lehto Jenna LapVi 17.17 0.01.23 32.10
5 Koskela Sanna RaJu 17.43 0.01.49 30.46
6 Stevander Fanni KuortKu 17.59 0.02.05 29.18
7 Lassila Elli KuortKu 24.51 0.08.57 20.51

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 16.12 0.00.00
2 Saari Petri PoRa 17.27 0.01.15
3 Heiska Samu PoRa 18.13 0.02.01
4 Latva Niko SuJu 21.21 0.05.09
5 Kankaanpää Juha LaihLu 34.16 0.18.04
Lauronen Jarkko LaihLu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Katajamäki Reima SuJu 22.30 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 18.09 0.00.00 34.02
2 Nivukoski Juha YKV 18.38 0.00.29 32.14
3 Karppi Tapio LaihLu 21.06 0.02.57 27.51
4 Koivula Petri LaihLu 26.33 0.08.24 21.16
5 Rajala Teemu JalJa 26.37 0.08.28 20.41
Lemberg Tommy RaJu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 15.50 0.00.00 36.23
2 Nevala Pasi TeuRi 18.32 0.02.42 30.18
3 Niemi Ismo PoRa 18.42 0.02.52 29.14
4 Laasanen Juha LaihLu 20.12 0.04.22 26.27
5 Talvitie Jari PoRa 20.30 0.04.40 25.18
6 Karhunen Jukka YKV 20.38 0.04.48 24.32
Hauhia Teemu RasKu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Seppo JalJa 13.28 0.00.00 36.07
2 Sippola Asko KuortKu 14.23 0.00.55 32.93
3 Kaksonen Martti YKV 16.42 0.03.14 27.64
4 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 17.57 0.04.29 25.03
5 Lassila Antti KuortKu 18.39 0.05.11 23.44
6 Lyyluoma Pasi TeuRi 19.01 0.05.33 22.35
7 Melender Jyrki RaJu 24.26 0.10.58 16.90

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kangasmäki Esa SuJu 17.00 0.00.00 28.60
2 Mahlamäki Jari TeuRi 19.42 0.02.42 24.15
3 Pensas Esko LaihLu 20.28 0.03.28 22.74
4 Hakala Heikki KortJV 20.36 0.03.36 22.08
5 Linna Heikki RasKe 20.45 0.03.45 21.42
6 Tamminen Erkki SuJu 22.47 0.05.47 19.05
7 Tamminen Hannu SuJu 22.58 0.05.58 18.45
8 Laurila Timo JalJa 30.56 0.13.56 13.36

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 20.20 0.00.00
2 Rintamäki Seppo RaJu 21.07 0.00.47
3 Niinimäki Hannu K. LaihLu 21.13 0.00.53
4 Hakomäki Juhani LapVi 22.23 0.02.03
4 Kaataja Jorma RasKe 22.23 0.02.03
6 Kalliomaa Lasse LaihLu 38.38 0.18.18
Matikainen Hannu RasKe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köykkä Jussi RasKu 15.50 0.00.00 42.72
2 Hahtola Aulis RasKu 18.37 0.02.47 35.42
3 Niemelä Pentti LaihLu 20.45 0.04.55 30.97
4 Hautala Olavi RaJu 22.34 0.06.44 27.72
5 Kujala Seppo PoRa 22.55 0.07.05 26.56
6 Pienimäki Kari RaJu 24.21 0.08.31 24.30
7 Ilkka Jarmo RaJu 26.48 0.10.58 21.45

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 14.38 0.00.00 32.36
2 Taipalus Esko RasKe 14.52 0.00.14 30.90
3 Varpula Seppo SuJu 18.53 0.04.15 23.57
4 Hakala Eino RasKe 19.04 0.04.26 22.60
5 Kamila Pentti LaihLu 25.02 0.10.24 16.65
Peltola Lasse SuJu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Myllymäki Antti VaaSu 14.05 0.00.00 14.85
2 Knuuttila Helge VaaSu 17.51 0.03.46 10.84
3 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 21.09 0.07.04 8.41

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kataja Reino SuJu 12.48 0.00.00
Ylipelkola Erkki KortJV HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 17.51 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Eeva-Liisa KortJV 15.23 0.00.00 44.00
2 Tuomisto Anu VaaSu 18.06 0.02.43 35.99
3 Ylipelkola Essi KortJV 18.17 0.02.54 34.24
4 Palomäki Sanna PoRa 19.18 0.03.55 31.13
5 Ojala Ulla PoRa 22.48 0.07.25 25.23

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 15.37 0.00.00
2 Keski-Säntti Eija YKV 19.47 0.04.10
3 Kujala Terhi PoRa 21.16 0.05.39
4 Rajala Mia SuJu 35.18 0.19.41

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautamäki Anne-Mari RasKe 26.31 0.00.00
Ojala Leena RasKu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rajasaari Kristiina RasKe 14.35 0.00.00 31.98
2 Erkkilä Marja RaJu 15.42 0.01.07 28.59
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 16.21 0.01.46 26.38
4 Stevander Arja KuortKu 17.49 0.03.14 23.23
5 Hauhia Eija RaJu 19.36 0.05.01 20.22

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 14.32 0.00.00 57.79
2 Katajamäki Tuija KauWi 15.08 0.00.36 53.83
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 15.56 0.01.24 49.55
4 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 18.05 0.03.33 42.26
5 Koskela Sari RaJu 18.22 0.03.50 40.24
6 Ojajärvi Päivi RasKe 21.58 0.07.26 32.50

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 16.23 0.00.00 35.85
2 Hautala Päivi RaJu 19.39 0.03.16 28.77
3 Mäntylä Kirsti RasKe 20.21 0.03.58 26.70
4 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 23.31 0.07.08 22.17
5 Erkkilä Riitta LapVi 24.30 0.08.07 20.38

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautamäki Leena KortJV 18.49 0.00.00 20.36
2 Laurila Arja JalJa 21.42 0.02.53 16.33
3 Sauru Seija PoRa 24.06 0.05.17 13.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 24.08 0.00.00 20.99
2 Maja Alli RaJu 25.47 0.01.39 18.67
3 Ala-Petäys Terttu JalJa 26.43 0.02.35 17.07
4 Peltola Hilkka SuJu 28.27 0.04.19 15.14