FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Keski-Suomen AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomala Misa S-JKL 37.20 0.00.00 82.55
2 Reponen Tommi S-JKL 38.00 0.00.40 79.89
3 Viholainen Joona S-JKL 41.51 0.04.31 71.43
4 Saari Petri PoRa 42.19 0.04.59 69.55
5 Väyrynen Ville RasPi 42.25 0.05.05 68.30
6 Väyrynen Jukka RasPi 43.23 0.06.03 65.71
7 Liukkala Jaakko HauSi 44.57 0.07.37 62.39
8 Peltonen Heikki IPR 45.49 0.08.29 60.20
9 Häkkinen Kalle S-JKL 49.55 0.12.35 54.33
10 Pirilä Mikko HlS 52.27 0.15.07 50.83
11 Kohvakka Heikki Kalske 54.58 0.17.38 47.66

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 34.35 0.00.00 89.68
2 Pusa Sanna HU 36.48 0.02.13 82.47
3 Niittymäki Johanna Koovee 36.49 0.02.14 80.63
4 Suutari Mirka KS 36.55 0.02.20 78.61
5 Koivunen Mari LamSä 38.49 0.04.14 73.05
6 Tuomisto Anu VaaSu 42.35 0.08.00 65.03
7 Palomäki Sanna PoRa 43.45 0.09.10 61.77
Valkonen Oona Kalske HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Petri SaPu 40.21 0.00.00
2 Lamminsivu Harri S-JKL 1.05.03 0.24.42

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salo Markus PunKu 33.25 0.00.00 24.90
2 Hankaniemi Tomi PunKu 35.56 0.02.31 22.00
3 Pitkänen Marko JRV 39.08 0.05.43 19.14
4 Ikola Timo LeSi 50.09 0.16.44 14.11

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 38.16 0.00.00 36.23
2 Kinnari Jukka SuJu 46.12 0.07.56 28.88
3 Ilmonen Matti IPR 46.29 0.08.13 27.59
4 Laasanen Juha LaihLu 47.43 0.09.27 25.78
Sipiläinen Jouni S-JKL KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 31.33 0.00.00 62.10
2 Kotro Petri KaaRa 32.42 0.01.09 59.10
3 Savikko Olli TarpSu 33.53 0.02.20 56.25
4 Maunuksela Jari TarpSu 34.33 0.03.00 54.39
5 Juvakka Pekka S-JKL 36.53 0.05.20 50.23
6 Lassila Antti KuortKu 38.12 0.06.39 47.80
7 Tuomisto Juha VaaSu 39.29 0.07.56 45.57
8 Alvoittu Petri IPR 41.12 0.09.39 43.02
9 Autio Matti S-JKL 43.22 0.11.49 40.25
10 Lyyluoma Pasi TeuRi 44.49 0.13.16 38.35
11 Hirvensalo Jorma SaPu 45.55 0.14.22 36.85
12 Gretschel Horst KEV 57.52 0.26.19 28.78

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Glenn Malax 32.34 0.00.00 49.80
2 Oikarinen Jarmo TP 33.00 0.00.26 48.22
3 Valkonen Pekka Kalske 34.13 0.01.39 45.62
4 Tolonen Juha Hanka 36.27 0.03.53 41.99
5 Paukku Ismo IPR 38.06 0.05.32 39.38
6 Leppälä Martti HlS 41.14 0.08.40 35.65
7 Mahlamäki Jari TeuRi 44.57 0.12.23 32.02
8 Liikkanen Reima RaVa 45.40 0.13.06 30.85
9 Palomäki Eero Femman 1.04.16 0.31.42 21.45

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyberg Henry Trian 34.45 0.00.00 49.52
2 Väätäinen Hannu IPR 35.16 0.00.31 47.33
3 Ollikainen Seppo JuvU 35.43 0.00.58 45.29
4 Hyvönen Markku RasPi 44.42 0.09.57 35.03
Pietikäinen Markku JoKu HYL -
Raatikainen Seppo SaPu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 31.28 0.00.00 47.63
2 Inkinen Paavo Jyry 36.03 0.04.35 41.01
3 Lindstedt Tapio EE 37.29 0.06.01 38.90
4 Tonteri Eero S-JKL 38.11 0.06.43 37.65
5 Köykkä Jussi RasKu 38.25 0.06.57 36.89
6 Halkosaari Severi NiS 39.17 0.07.49 35.55
7 Pökälä Pekka AR 39.52 0.08.24 34.52
8 Kyckling Veli-Matti HS 40.41 0.09.13 33.33
9 Ottelin Pekka JRV 44.51 0.13.23 29.77
Salonen Kauko IPR HYL -
Koistinen Leo VaRa HYL -
Partanen Risto HyRa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jakovlev Sulo PiVe 32.25 0.00.00 38.04
2 Valtee Pertti HS 33.44 0.01.19 36.17
3 Tammela Seppo TikSu 34.21 0.01.56 35.13
4 Torvikoski Jouko JäPa 34.56 0.02.31 34.17
5 Reini Jaakko TikSu 35.41 0.03.16 33.08
6 Saarinen Mikko KeuKi 36.08 0.03.43 32.30
7 Salminen Kari Navi 37.16 0.04.51 30.96
8 Niittymäki Antti JRV 38.10 0.05.45 29.89
9 Pitkänen Heikki JRV 39.20 0.06.55 28.67
10 Varpula Seppo SuJu 39.27 0.07.02 28.25
11 Oksanen Aaro SaPu 43.56 0.11.31 25.06
12 Peltola Lasse SuJu 47.35 0.15.10 22.86
13 Paavilainen Arvo IPR 49.45 0.17.20 21.60
14 Varonen Arto LeSi 58.52 0.26.27 18.03
Teppo Jaakko KoS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Houni Mikko EE 28.25 0.00.00 35.51
2 Salmi Tarmo JoKu 31.59 0.03.34 31.02
3 Keskinen Matti TikSu 34.58 0.06.33 27.89
4 Moisio Paavo SaPu 35.55 0.07.30 26.69
5 Rantala Eino SaPu 37.30 0.09.05 25.11
6 Nieminen Mauno ViiSu 37.57 0.09.32 24.37
7 Partanen Heikki PiVe 49.10 0.20.45 18.47
8 Hakala Rauno EE 51.13 0.22.48 17.40
9 Valkonen Paavo Hanka 59.11 0.30.46 14.78
Myllymäki Antti VaaSu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vuorinen Pentti SuJu 44.28 0.00.00
Ilonen Tauno TY HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Holmberg Eetu RasKa 41.00 0.00.00
Väyrynen Seppo RasPi KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ilmonen Aleksi IPR 44.33 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Väinö KyS 27.13 0.00.00 36.20
2 Sipiläinen Konsta S-JKL 27.25 0.00.12 34.85
3 Lilja Juha TP 32.11 0.04.58 28.77
4 Viilo Lasse TP 32.47 0.05.34 27.35
5 Inkilä Reetu KeuKi 36.32 0.09.19 23.73
6 Lassila Aaro KuortKu 46.38 0.19.25 17.96

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Atte LeSi 28.37 0.00.00
2 Laasanen Matti LaihLu 31.23 0.02.46
3 Olkkonen Vili KangSK 32.39 0.04.02

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 18.31 0.00.00
2 Gretschel Eino KaSu 32.18 0.13.47

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Arja VaHa 56.44 0.00.00 36.25
2 Niininen Mirva ViPa 57.31 0.00.47 34.41
3 Salo Mervi PunKu 59.18 0.02.34 32.08
Rajala Mia SuJu KES -
Humppi Susan JRV HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Varkoi Annukka Hanka 36.32 0.00.00
2 Halttunen Jonna Kalske 36.49 0.00.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suutari Vuokko KS 35.07 0.00.00 36.58
2 Gretschel Anu KEV 35.46 0.00.39 35.02
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 43.14 0.08.07 28.23
4 Valkonen Virpi Kalske 47.54 0.12.47 24.81
5 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 47.57 0.12.50 24.11
6 Erkkilä Marja RaJu 52.26 0.17.19 21.44
Tupitsa Sari RastiE4 KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raatikainen Päivi Hanka 36.13 0.00.00 54.80
2 Laurila Saija EE 39.57 0.03.44 47.20
3 Mäntylä Kirsti RasKe 43.11 0.06.58 41.36
Soinila Helena TeuRi HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pajunen Arja OrPo 36.38 0.00.00 25.14
2 Hyvärinen Vappu SaPu 38.45 0.02.07 22.88
3 Liimatainen Raili LamSä 39.45 0.03.07 21.43
4 Ikonen Sinikka SaPu 48.44 0.12.06 16.77
5 Ahonkivi Irma RasKa 1.07.59 0.31.21 11.52

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 30.14 0.00.00 45.99
2 Sulander Mirja-Liisa Navi 30.20 0.00.06 44.98
3 Ketola Sirkka SaPu 30.53 0.00.39 43.34
4 Suomalainen Marja LeSi 32.42 0.02.28 40.13
5 Tupitsa Mirjami Jyry 38.48 0.08.34 33.15
6 Pitkänen Eila JRV 41.03 0.10.49 30.70
7 Hautamäki Anna-Maija RasKe 41.39 0.11.25 29.63
8 Törrö Maria-Leena VaHa 42.20 0.12.06 28.54
9 Peltola Hilkka SuJu 1.03.43 0.33.29 18.55

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Piiparinen Seija RasKa 39.15 0.00.00 27.13
2 Mäkinen Helena IlU 43.30 0.04.15 23.26
3 Ruusunen Marja-Liisa EE 45.00 0.05.45 21.30
4 Liuha Tuulikki Navi 56.02 0.16.47 16.15

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehto Hanna LapVi 46.11 0.00.00
2 Lehto Jenna LapVi 57.07 0.10.56

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 38.10 0.00.00
2 Puikkonen Janika S-JKL 45.17 0.07.07
Laasonen Sonja TP HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomisto Satu VaaSu 33.13 0.00.00 51.91
2 Viholainen Elisa S-JKL 34.03 0.00.50 46.84
3 Kovanen Anu S-JKL 37.58 0.04.45 38.60

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppäsalmi Sara HU 25.08 0.00.00
2 Konstari Elena JRV 26.57 0.01.49
3 Myllymäki Maarit KortJV 31.09 0.06.01
4 Tuomala Miina-Maria S-JKL 33.05 0.07.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Olkkonen Veera KangSK 34.15 0.00.00
2 Gretschel Liisa KaSu 40.05 0.05.50