FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Ensilumen Rastit ja WRE, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Staffan Femman 34.54 0.00.00 100.79
2 Linnainmaa Tero KyRa 36.34 0.01.40 95.51
3 Reponen Tommi S-JKL 36.48 0.01.54 94.22
4 Schnyder Gion SUI 36.52 0.01.58 93.37
5 Pukema Hannu-Pekka KS 37.12 0.02.18 91.85
6 Häkkinen Janne S-JKL 37.40 0.02.46 90.05
7 Kotro Tuomas SKVuoksi 37.50 0.02.56 88.99
8 Randman Priit EST 38.56 0.04.02 85.83
9 Sundelin Peter Femman 39.18 0.04.24 84.39
10 Uusitalo Jyri PelPo 39.19 0.04.25 83.71
11 Spoerry Christian SUI 43.17 0.08.23 75.46
12 Hallik Margus L-US 43.54 0.09.00 73.83
13 Tauriainen Teemu KEV 44.18 0.09.24 72.60
14 Tuomala Misa S-JKL 45.09 0.10.15 70.67
15 Lahtinen Tuomo IHR 47.04 0.12.10 67.26
16 Toomas Tiit EST 47.19 0.12.25 66.37
17 Kappenberger Andrin SUI 48.39 0.13.45 64.04
18 Saikko Ville LappRi 49.25 0.14.31 62.54
19 Liukkala Jaakko HauSi 52.04 0.17.10 58.87
20 Vainio Eero-Matti MSParma 53.31 0.18.37 56.81
21 Udam Ilmar EST 55.44 0.20.50 54.10
22 Latva Niko SuJu 1.04.38 0.29.44 46.26

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaskinen Mira UlvUra 30.11 0.00.00 98.04
2 Reponen Milka HU 30.50 0.00.39 95.25
3 Turunen Marjut SKVuoksi 31.25 0.01.14 92.77
4 Kudre Daisy EST 31.41 0.01.30 91.29
5 Koskela Salla LHR 32.27 0.02.16 88.45
6 Strub Carmen SUI 33.38 0.03.27 84.68
7 Suutari Mirka KS 34.22 0.04.11 82.23
8 Honkimaa Anni EsSu 34.32 0.04.21 81.19
9 Tallila Tiia VaHa 34.35 0.04.24 80.43
10 Niittymäki Johanna Koovee 35.08 0.04.57 78.54
11 Pusa Sanna HU 35.11 0.05.00 77.80
12 Kaasiku Evely EST 35.59 0.05.48 75.45
13 Joensuu Marttiina NiS 37.07 0.06.56 72.55
14 Tammemäe Piibe EST 40.39 0.10.28 65.70
15 Partanen Ritva LamSä 41.56 0.11.45 63.16
16 Bergman Marjo OH 42.05 0.11.54 62.40
17 Räisänen Mira SalRe 43.25 0.13.14 59.98
18 Lindroth Mia AR 46.59 0.16.48 54.95
19 Valdmane Liga LAT 49.26 0.19.15 51.78
20 Moilanen Anna KaSu 54.13 0.24.02 46.80
21 Hakala Eeva-Liisa KortJV 56.17 0.26.06 44.69

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virkki Janne HU 50.15 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 33.46 0.00.00 76.09
2 Nurminen Ilkka Hiilto 38.46 0.05.00 64.29
3 Ruutiainen Tomi SalRe 45.15 0.11.29 53.37
4 Ojala Tero KS 49.58 0.16.12 46.79
5 Leppäniemi Jani VetU 51.16 0.17.30 44.10
Viippola Ilpo S-2000 HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Mika LHR 31.05 0.00.00 66.47
2 Toivanen Samuli LuuRa 33.22 0.02.17 60.76
3 Kiljunen Juha RaVa 38.29 0.07.24 51.68
4 Tuokko Jyrki RaVa 38.44 0.07.39 50.34
5 Heinilä Hannu RaVa 41.24 0.10.19 46.16
6 Kamila Kai SuJu 43.41 0.12.36 42.86
7 Heiskanen Jari SonPa 50.17 0.19.12 36.47
8 Ekström Thomas MSParma 54.18 0.23.13 33.06
9 Kinnari Jukka SuJu 54.28 0.23.23 32.24

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 37.27 0.00.00 57.57
2 Sippola Asko KuortKu 37.31 0.00.04 56.60
3 Peltonen Heikki IPR 37.46 0.00.19 55.37
4 Marttinen Tuomo IPR 43.01 0.05.34 47.86
5 Lassila Antti KuortKu 44.04 0.06.37 45.99
6 Vilppola Arto OH 44.43 0.07.16 44.60
7 Tuomala Jyrki S-JKL 45.28 0.08.01 43.15
8 Lahtinen Jari IHR 1.08.44 0.31.17 28.07
Tholerud Håkan SWE KES -
Kaksonen Martti YKV KES -
Hänninen Jukka HiKi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haapasalmi Eero OH 28.57 0.00.00 57.01
2 Martikainen Pasi HU 35.52 0.06.55 44.87
3 Laine Markku MU 39.50 0.10.53 39.36
4 Rautasalo Jouko KR 45.39 0.16.42 33.44
5 Honkimaa Ari EsSu 49.09 0.20.12 30.22
6 Mattila Timo KPV 50.19 0.21.22 28.70
7 Halla-Aho Timo JoKu 1.06.15 0.37.18 21.18

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Udd Esko SOC 40.55 0.00.00 54.12
2 Tiilikainen Teuvo HlS 41.31 0.00.36 52.67
3 Keltamäki Seppo JoKu 41.49 0.00.54 51.63
4 Liukkala Pekka HauSi 44.02 0.03.07 48.40
5 Köngäs Martti PuolRy 48.40 0.07.45 43.23
6 Mourujärvi Kauno KuoSu 51.25 0.10.30 40.38
7 Männikkö Seppo TPU 52.06 0.11.11 39.32
8 Lappalainen Martti Navi 59.41 0.18.46 33.86
9 Mäki Erkki EE 1.08.50 0.27.55 28.95
Viitasaari Eero KoS HYL -
Nurminen Markku SuosmSa HYL -
Viitasaari Jussi NivU KES -
Urpalainen Jukka MiehVi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 33.16 0.00.00 54.29
2 Saarinen Heikki SOC 33.25 0.00.09 53.51
3 Virkkula Unto NivU 36.01 0.02.45 49.15
4 Lakkinen Keijo SuSe 39.16 0.06.00 44.62
5 Pokela Erkki LuuRa 39.40 0.06.24 43.71
6 Mäkilä Ilmari EsSu 41.50 0.08.34 41.02
7 Nurminen Heikki IPR 44.21 0.11.05 38.28
8 Korhonen Mauno KuoSu 45.11 0.11.55 37.18
9 Majasaari Kari SuJu 46.21 0.13.05 35.85
10 Mustonen Lauri AlatPi 47.18 0.14.02 34.75
11 Joensuu Martti NiS 53.03 0.19.47 30.64
12 Kattilakoski Eero KPV 53.23 0.20.07 30.11
13 Hautala Olavi RaJu 56.03 0.22.47 28.36
14 Halkosaari Severi NiS 56.51 0.23.35 27.64
Pöllänen Tapani SOC HYL -
Lehtinen Teuvo SOC HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 29.15 0.00.00 47.17
2 Nyberg Pertti SOC 33.36 0.04.21 40.70
3 Kaasalainen Oiva SuSe 35.23 0.06.08 38.31
4 Veijovaara Jorma Pohjant 35.49 0.06.34 37.50
5 Taipalus Esko RasKe 40.56 0.11.41 32.52
6 Kettunen Seppo Jyry 41.49 0.12.34 31.54
7 Rönkkö Paavo EsSu 41.50 0.12.35 31.24
8 Varpula Seppo SuJu 42.02 0.12.47 30.80
9 Karjalainen Seppo KuoSu 44.43 0.15.28 28.68
10 Laurikkala Jukka Koovee 48.51 0.19.36 26.00
11 Kettunen Kimmo SäynSa 53.50 0.24.35 23.37
12 Ryytty Urho SKVuoksi 57.34 0.28.19 21.64
13 Kankaanpää Jussi RaJu 58.53 0.29.38 20.95
14 Maronen Arto AlatPi 1.01.48 0.32.33 19.77
15 Teppo Jaakko KoS 1.16.02 0.46.47 15.91
Junttila Olavi HS HYL -
Ekström Marcus KauWi HYL -
Varis Martti OH KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 34.22 0.00.00 44.67
2 Alalahti Jaakko ONMKY 37.14 0.02.52 40.00
3 Oja Reijo NivU 45.08 0.10.46 31.97
4 Suorajärvi Mauri Pohjant 45.18 0.10.56 30.84
5 Pasonen Armo OK77 47.30 0.13.08 28.44
Häkkinen Tapani IPR KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suutari Veikko JoKu 48.38 0.00.00
2 Vuorinen Pentti SuJu 1.19.46 0.31.08

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karppinen Aleksi Pohjant 30.01 0.00.00 81.88
2 Bergman Markku OH 34.10 0.04.09 71.26
3 Sulkula Anton S-JKL 36.52 0.06.51 65.42
4 Aikio Severi KEV 37.06 0.07.05 64.39
5 Hyppölä Sampo SoJy 37.35 0.07.34 62.95
6 Schroderus Samuli Pohjant 37.47 0.07.46 62.00
7 Saal Andres EST 38.01 0.08.00 61.02
8 Pietikäinen Sauli KS 38.34 0.08.33 59.55
9 Schroderus Santeri Pohjant 39.34 0.09.33 57.46
10 Häkkinen Kalle S-JKL 40.44 0.10.43 55.25
11 Boos Noel SUI 42.07 0.12.06 52.89
12 Beglinger Lars SUI 43.33 0.13.32 50.62
13 Lindroth Joona AR 44.30 0.14.29 49.02
14 Piirisild Janek EST 45.03 0.15.02 47.91
15 Kaksonen Tero YKV 1.02.30 0.32.29 34.16
Saikko Antti LappRi HYL -
Huuha Aleksi OuHu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivanen Elmeri KS 30.44 0.00.00 71.50
2 Härkönen Tommi KaSu 31.34 0.00.50 68.57
3 Ojanaho Niilo OH 33.55 0.03.11 62.85
4 Oikarinen Tuomas OH 37.39 0.06.55 55.74
5 Pais Märten VeVe 43.45 0.13.01 47.22
6 Aho Aaro VaHa 43.57 0.13.13 46.25
7 Palmen Alvar EsSu 44.06 0.13.22 45.35
8 Kiljunen Eemeli RaVa 45.28 0.14.44 43.26
9 Nurminen Jani VaHa 53.25 0.22.41 36.20
Hallop Kevin EST HYL -
Tervala Miska RaVa KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heikkilä Niklas KS 28.39 0.00.00 63.13
2 Viippola Aapo OuTa 28.58 0.00.19 61.27
3 Nurminen Eerik KS 30.30 0.01.51 57.07
4 Hyppölä Pyry SoJy 32.01 0.03.22 53.31
5 Kaksonen Teemu YKV 35.23 0.06.44 47.28
6 Ruuhiala Roope Hiisi 35.42 0.07.03 45.91
7 Leitlands Matiss LAT 38.53 0.10.14 41.28
8 Rissanen Roni-Ville SonPa 39.06 0.10.27 40.18
9 Kontio Kimmo KangSK 44.38 0.15.59 34.44

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 23.14 0.00.00
2 Oikkonen Severi OH 23.54 0.00.40
3 Maijala Matias LapVe 25.34 0.02.20
4 Ojala Aaro KS 26.25 0.03.11
5 Oksa Antti-Jussi PirHi 27.32 0.04.18
6 Heiskanen Tatu SonPa 28.56 0.05.42
7 Arola Topias PR 30.08 0.06.54
8 Toivanen Rasmus HiKi 30.44 0.07.30
9 Visnevskis Haralds LAT 34.22 0.11.08
10 Petrelius Eetu OH 42.06 0.18.52
11 Rosenblad Kristian KeU 52.59 0.29.45
Olkkonen Vili KangSK HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jussi OH 8.38 0.00.00
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 11.01 0.02.23
3 Aikio Valtteri KEV 11.47 0.03.09
4 Ojala Urho KS 32.28 0.23.50

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kudre Timo EST 11.51 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vaara Annika LapVe 38.19 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pekkala Sini EsSu 46.34 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikkonen Mirka OH 44.26 0.00.00 65.77
2 Palmen Virpi EsSu 48.44 0.04.18 58.17
3 Oikarinen Maarit OH 50.13 0.05.47 54.71
4 Lehvonen Riitta LapVe 1.00.03 0.15.37 44.29
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.54.21 1.09.55 22.49
Haapasalmi Tuija OH KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Väärälä Marita OH 39.10 0.00.00 57.33
2 Pirttilä Lea OH 43.51 0.04.41 48.64
3 Gustafsson Johanna RR 50.37 0.11.27 39.92
4 Bergman Heidi OH 56.22 0.17.12 33.86

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 32.03 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 46.50 0.00.00
2 Sauru Seija PoRa 49.27 0.02.37

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 32.06 0.00.00 52.73
2 Törrö Maria-Leena VaHa 42.19 0.10.13 38.50
3 Kaasalainen Tuula SuSe 51.06 0.19.00 30.64
4 Köngäs Kaarina PuolRy 51.16 0.19.10 29.30
Holck Leena YllRa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 35.17 0.00.00 44.16
2 Mikkonen Ritva EsSu 40.15 0.04.58 37.88
3 Varis Tuula OH 48.37 0.13.20 30.68
4 Liuha Tuulikki Navi 50.17 0.15.00 29.00
5 Vauhkonen Marjatta EE 1.14.33 0.39.16 19.11
6 Piskonen Leena Navi 1.19.19 0.44.02 17.54
7 Valjakka Leena Navi 1.31.29 0.56.12 14.84
Ryytty Raija SKVuoksi KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 34.47 0.00.00 71.47
2 Korhonen Julia RaKaS 34.49 0.00.02 68.73
3 Rautasalo Essi KR 35.44 0.00.57 64.36
4 Räisänen Noora SalRe 35.47 0.01.00 61.66
5 Heiskanen Terhi SonPa 37.27 0.02.40 56.43

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 31.44 0.00.00 76.50
2 Suutari Tuuli KS 33.35 0.01.51 71.52
3 Klemettinen Veera S-JKL 34.33 0.02.49 68.76
4 Näsi Juliaana Pohjant 36.32 0.04.48 64.32
5 Kotila Laura OH 37.12 0.05.28 62.46
6 Näsi Aurora Pohjant 37.41 0.05.57 60.97
7 Kudre Doris RaKaS 37.44 0.06.00 60.20
8 Nurminen Jutta VaHa 42.59 0.11.15 52.24
9 Ståhlberg Emilia EsSu 46.06 0.14.22 48.15
10 Rooma Jonne EST 46.11 0.14.27 47.50
11 Kovanen Maiju S-JKL 47.05 0.15.21 46.04
12 Ekström Hanne-Line MSParma 50.02 0.18.18 42.80
13 Toomas Liis EST 51.43 0.19.59 40.91
Raudkepp Emily EST HYL -
Kontkanen Ronja PirHi HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pylvänäinen Henna KS 26.31 0.00.00 56.61
2 Oikkonen Sanni OH 28.26 0.01.55 51.92
3 Alberinga Vilma LAT 28.34 0.02.03 50.80
4 Kõivo Kristel EST 28.42 0.02.11 49.69
5 Taulavuori Venla AlatPi 28.50 0.02.19 48.59
6 Tholerud Kristina SWE 29.06 0.02.35 47.29
7 Ozola Sintija LAT 29.13 0.02.42 46.24
8 Locmele Elizabete LAT 32.12 0.05.41 41.18
9 Rulle Arta Renate LAT 34.01 0.07.30 38.25
10 Kovanen Anu S-JKL 36.44 0.10.13 34.74

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Aino OH 30.43 0.00.00
2 Suta Anna Emilija LAT 36.31 0.05.48
3 Trezina Aija Denija LAT 42.19 0.11.36
4 Kaksonen Terhi YKV 1.25.37 0.54.54

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Ansa-Lotta OH 9.33 0.00.00
2 Ekström Lotte-Line MSParma 11.01 0.01.28
3 Viippola Venla OuTa 11.35 0.02.02
4 Kontkanen Ida PirHi 13.10 0.03.37
5 Holopainen Oili S-2000 13.19 0.03.46
6 Olkkonen Veera KangSK 13.28 0.03.55
7 Taulavuori Anni AlatPi 15.36 0.06.03
8 Ruutiainen Helmi SalRe 17.21 0.07.48