FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen keskimatka Pohjant+VePo
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Aikio Santeri KEV 30.41 0.00.00 77.31
2 Kantomaa Jukka S-2000 31.52 0.01.11 73.20
3 Köngäs Teemu PuolRy 31.53 0.01.12 71.92
4 Viippola Ilpo S-2000 32.09 0.01.28 70.09
5 Tauriainen Teemu KEV 32.14 0.01.33 68.69
6 Saikko Ville LappRi 34.59 0.04.18 62.16
7 Haataja Miika KEV 35.25 0.04.44 60.28
8 Ojala Kai ONMKY 35.55 0.05.14 58.34
9 Leinonen Lauri Navi 36.24 0.05.43 56.48
10 Keltamäki Seppo JoKu 41.27 0.10.46 48.64
Mäkinen Seppo S-2000 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 34.08 0.00.00
2 Vapa Marko S-2000 41.23 0.07.15
Takamaa Mikko JalJa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hannuksela Jari S-2000 37.01 0.00.00
2 Toivonen Valtteri OH 40.04 0.03.03

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Similä Juha SKVuoksi 34.38 0.00.00 61.85
2 Suutari Tero KS 37.01 0.02.23 56.42
3 Kiljunen Juha RaVa 39.37 0.04.59 51.37
4 Lillhonga Robert GIF 41.48 0.07.10 47.40
5 Taulavuori Tero AlatPi 41.52 0.07.14 46.05
6 Hannila Petri S-2000 48.48 0.14.10 38.41
7 Heiskanen Jari SonPa 51.26 0.16.48 35.40

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Kimmo OH 26.00 0.00.00 59.30
2 Heiskanen Hannu SonPa 28.12 0.02.12 52.62
3 Vilppola Arto OH 30.58 0.04.58 46.06
4 Juntunen Reijo IinYr 39.00 0.13.00 35.09
5 Piispanen Reima SalRe 44.28 0.18.28 29.47

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haapasalmi Eero OH 30.17 0.00.00 53.78
2 Sipola Velu S-2000 31.31 0.01.14 49.09
3 Helander Rolf OuHu 33.48 0.03.31 43.37
4 Kurkela Reino OH 40.20 0.10.03 34.32

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Udd Esko SOC 27.07 0.00.00 51.54
2 Viitasaari Eero KoS 31.50 0.04.43 43.25
3 Mourujärvi Kauno KuoSu 34.53 0.07.46 38.87
4 Köngäs Martti PuolRy 35.07 0.08.00 38.01
5 Karstunen Hannu YlivKu 35.42 0.08.35 36.80
6 Ruokamo Eero OuTa 39.12 0.12.05 32.98
7 Vilhunen Lauri HU-46 39.23 0.12.16 32.30
8 Karhunen Juha KuoSu 41.14 0.14.07 30.34
9 Antikainen Raimo VetU 41.54 0.14.47 29.35
10 Pihlajaniemi Pekka SalRe 48.22 0.21.15 25.00
Turunen Esko SonPa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 25.42 0.00.00 51.01
2 Haapaniemi Niilo HaHe 27.51 0.02.09 46.53
3 Korhonen Mauno KuoSu 29.04 0.03.22 44.06
4 Lakkala Ossi KuoSu 30.57 0.05.15 40.89
5 Virkkula Unto NivU 31.18 0.05.36 39.95
6 Toropainen Pauli ONMKY 31.45 0.06.03 38.91
7 Oja Jorma NiS 33.15 0.07.33 36.70
8 Määttä Seppo KemijU 34.01 0.08.19 35.43
9 Åkerblom Måns GIF 35.54 0.10.12 33.15
10 Kajava Viljo KuoSu 36.18 0.10.36 32.37
11 Mustonen Lauri AlatPi 40.09 0.14.27 28.89
12 Kukkola Martti OuHu 45.20 0.19.38 25.25
Tapaninaho Kalevi ONMKY HYL -
Määttä Jouko PuolRy KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 32.58 0.00.00 41.77
2 Lind Matti KiimU 33.55 0.00.57 39.38
3 Karjalainen Seppo KuoSu 34.09 0.01.11 37.90
4 Kettunen Kimmo SäynSa 37.07 0.04.09 33.76
5 Linna Esko NivU 50.38 0.17.40 23.93
Männikkö Kalle ONMKY KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 23.31 0.00.00 41.99
2 Alakuijala Erkki S-2000 24.35 0.01.04 39.16
3 Oja Reijo NivU 25.49 0.02.18 36.34
4 Suorajärvi Mauri Pohjant 29.47 0.06.16 30.67
5 Pelkonen Heimo KiimU 33.33 0.10.02 26.49
6 Holm Lars-Gunnar Botnia 34.19 0.10.48 25.18
7 Laine Tapani KuoSu 36.30 0.12.59 23.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautala Eelis IisVi 29.46 0.00.00 21.62
2 Noponen Arvi SuomRa 46.54 0.17.08 12.69
3 Moilanen Teuvo KaSu 54.59 0.25.13 9.95
Turkka Jussi Iisu EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 27.24 0.00.00 82.49
2 Karppinen Aleksi Pohjant 27.39 0.00.15 80.80
3 Toivonen Eevert PirHi 28.44 0.01.20 76.84
4 Bergman Markku OH 29.53 0.02.29 73.01
5 Hyppölä Sampo SoJy 30.48 0.03.24 69.99
6 Saikko Antti LappRi 31.00 0.03.36 68.70
7 Rissanen Lari-Antti SonPa 31.42 0.04.18 66.36
8 Pietikäinen Sauli KS 31.44 0.04.20 65.47
9 Aikio Severi KEV 32.04 0.04.40 63.98
10 Tervala Miska RaVa 34.01 0.06.37 59.54
11 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 35.30 0.08.06 56.32
12 Hiitola Olli OTaru 38.12 0.10.48 51.66
13 Huuha Aleksi OuHu 41.03 0.13.39 47.43
Linna Matti OuHu HYL -
Schroderus Santeri Pohjant EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Härkönen Tommi KaSu 29.24 0.00.00 68.23
2 Toivanen Elmeri KS 30.26 0.01.02 65.09
3 Ojanaho Niilo OH 30.31 0.01.07 64.09
4 Aho Aaro VaHa 31.57 0.02.33 60.43
5 Kanniainen Tomi PuolRy 32.32 0.03.08 58.57
6 Viippola Aapo OuTa 32.52 0.03.28 57.22
7 Kiljunen Eemeli RaVa 33.33 0.04.09 55.30
8 Hyppölä Pyry SoJy 33.40 0.04.16 54.37
9 Oikarinen Tuomas OH 34.00 0.04.36 53.10
10 Rissanen Roni-Ville SonPa 34.39 0.05.15 51.38
11 Pais Märten VeVe 40.05 0.10.41 43.79
12 Nurminen Jani VaHa 45.08 0.15.44 38.33
13 Lillhonga Leander GIF 52.57 0.23.33 32.20

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Juho OH 34.57 0.00.00
2 Lillhonga Kevin GIF 55.33 0.20.36

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heiskanen Tatu SonPa 30.29 0.00.00
2 Maijala Matias LapVe 33.28 0.02.59
Rantala Jussi OH EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aikio Valtteri KEV 21.06 0.00.00
2 Kinnunen Eerik Pohjant 28.56 0.07.50
3 Kinnunen Antti Pohjant 42.32 0.21.26

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Eeva-Liisa KortJV 31.23 0.00.00 81.86
2 Rajaniemi Katja OTaru 31.49 0.00.26 79.23
3 Jaako Niina LänRa 34.40 0.03.17 71.33
4 Laitinen Maria OH 34.56 0.03.33 69.40
5 Bergman Marjo OH 36.50 0.05.27 64.52
6 Silventoinen Ulla SalRe 36.59 0.05.36 62.95
7 Tilvis Aija RasTiimi 38.54 0.07.31 58.61
8 Räisänen Mira SalRe 41.10 0.09.47 54.21
9 Hämäläinen Reetta KaSu 44.01 0.12.38 49.61

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Munsterhjelm Camilla Pohjant 42.20 0.00.00
2 Leskelä Maarit OSVA 50.29 0.08.09

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haataja Mirka EsSu 28.48 0.00.00 62.43
2 Hannuksela Eija S-2000 29.27 0.00.39 59.22
3 Haapasalmi Tuija OH 31.38 0.02.50 53.43
4 Lampela Anita SalRe 33.48 0.05.00 48.41
5 Oikarinen Maarit OH 34.50 0.06.02 45.42
6 Viitanen Kirsi OH 44.30 0.15.42 34.34
Oikkonen Mirka OH EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 32.29 0.00.00
2 Väärälä Marita OH 33.43 0.01.14
Ekdahl Pirkko NiS HYL -
Piispanen Eija OuHu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 27.47 0.00.00 54.26
2 Määttä Anne KEV 31.54 0.04.07 43.71
3 Käkelä Maija PuolRy 42.36 0.14.49 30.08

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karstunen Rauni YlivKu 40.53 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 24.43 0.00.00 50.55
2 Dahlman Kaija JoKu 33.35 0.08.52 35.34
3 Köngäs Kaarina PuolRy 39.35 0.14.52 28.41
4 Rajaniemi Anneli OTaru 45.33 0.20.50 23.31

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 37.19 0.00.00 15.06
2 Mattila Anneli Iisu 37.38 0.00.19 13.82
3 Vilppola Anneli Iisu 37.40 0.00.21 12.69

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikarinen Suvi OH 30.27 0.00.00 84.20
2 Räisänen Noora SalRe 31.48 0.01.21 78.90
3 Korhonen Julia RaKaS 34.42 0.04.15 70.72
4 Rautasalo Essi KR 35.03 0.04.36 68.45
5 Suutari Tuuli KS 35.46 0.05.19 65.54
6 Heiskanen Terhi SonPa 36.53 0.06.26 62.07
7 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 38.43 0.08.16 57.71
8 Hannila Henna S-2000 43.26 0.12.59 50.18

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 33.05 0.00.00 73.38
2 Näsi Juliaana Pohjant 34.32 0.01.27 69.13
3 Similä Roosa SKVuoksi 34.33 0.01.28 67.92
4 Näsi Aurora Pohjant 35.51 0.02.46 64.33
5 Juntunen Johanna IinYr 41.50 0.08.45 54.16
6 Nurminen Jutta VaHa 43.09 0.10.04 51.57
7 Pihlajamaa Susanna YlivKu 55.11 0.22.06 39.59
8 Pihlajamaa Riikka YlivKu 55.31 0.22.26 38.63
9 Hakala Hanna HaHe 57.30 0.24.25 36.59
Kotila Laura OH HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 32.06 0.00.00 37.05
2 Rantala Aino OH 36.02 0.03.56 31.77
3 Lehto Oona LaiVe 42.45 0.10.39 25.73
4 Kangas Taika Pohjant 45.36 0.13.30 23.14
5 Päkkilä Suvi HaHe 49.38 0.17.32 20.37

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkanen Tia-Maria KaSu 34.17 0.00.00
2 Isojärvi Johanna OH 35.12 0.00.55
3 Goman Anna VePo 45.42 0.11.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Ansa-Lotta OH 16.36 0.00.00
2 Viippola Venla OuTa 18.22 0.01.46
3 Holopainen Oili S-2000 19.21 0.02.45
4 Haapasalo Heidi Pohjant 20.36 0.04.00
5 Taulavuori Anni AlatPi 23.08 0.06.32
6 Triipponen Vanni KuPe 26.07 0.09.31
7 Tikkanen Mia-Emilia KaSu 26.33 0.09.57
8 Lehtonen Olivia VePo 33.34 0.16.58
Goman Maija VePo EIL -