FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen sprintti Pohjant+VePo
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Uusitalo Jyri PelPo 13.34 0.00.00 84.21
2 Aikio Santeri KEV 13.39 0.00.05 82.56
3 Viippola Ilpo S-2000 14.16 0.00.42 77.90
4 Kantomaa Jukka S-2000 14.35 0.01.01 75.14
5 Tauriainen Teemu KEV 15.04 0.01.30 71.69
6 Peltonen Tommi JRV 15.10 0.01.36 70.19
7 Saikko Ville LappRi 15.16 0.01.42 68.71
8 Leinonen Lauri Navi 16.07 0.02.33 64.12
9 Haataja Miika KEV 16.58 0.03.24 59.99
10 Huusko Samuli LaiVe 17.15 0.03.41 58.10
11 Ojala Kai ONMKY 17.18 0.03.44 57.03
Köngäs Teemu PuolRy HYL -
Mäkinen Seppo S-2000 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 15.40 0.00.00
2 Vapa Marko S-2000 18.39 0.02.59
Takamaa Mikko JalJa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hannuksela Jari S-2000 17.59 0.00.00
2 Toivonen Valtteri OH 18.50 0.00.51

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suutari Tero KS 16.32 0.00.00 58.19
2 Similä Juha SKVuoksi 16.36 0.00.04 56.51
3 Nivala Jarmo YlivKu 18.21 0.01.49 49.81
4 Heiskanen Jari SonPa 18.42 0.02.10 47.59
5 Kiljunen Juha RaVa 19.52 0.03.20 43.59
6 Taulavuori Tero AlatPi 20.31 0.03.59 41.03
7 Hannila Petri S-2000 26.35 0.10.03 30.76

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Kimmo OH 14.37 0.00.00 59.74
2 Vilppola Arto OH 17.16 0.02.39 48.68
3 Heiskanen Hannu SonPa 17.48 0.03.11 45.38
4 Piispanen Reima SalRe 21.54 0.07.17 35.39
5 Juntunen Reijo IinYr 27.14 0.12.37 27.26

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haapasalmi Eero OH 13.00 0.00.00
2 Kurkela Reino OH 20.53 0.07.53

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Udd Esko SOC 15.14 0.00.00 51.47
2 Viitasaari Eero KoS 16.07 0.00.53 47.73
3 Mourujärvi Kauno KuoSu 16.37 0.01.23 45.41
4 Ruokamo Eero OuTa 16.56 0.01.42 43.69
5 Karstunen Hannu YlivKu 17.25 0.02.11 41.64
6 Köngäs Martti PuolRy 17.40 0.02.26 40.22
7 Karhunen Juha KuoSu 19.47 0.04.33 35.17
8 Turunen Esko SonPa 22.17 0.07.03 30.57
9 Pihlajaniemi Pekka SalRe 33.14 0.18.00 20.05
Antikainen Raimo VetU EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 15.17 0.00.00 51.01
2 Lakkala Ossi KuoSu 17.15 0.01.58 44.63
3 Korhonen Mauno KuoSu 17.53 0.02.36 42.51
4 Oja Jorma NiS 19.20 0.04.03 38.81
5 Toropainen Pauli ONMKY 19.56 0.04.39 37.16
6 Mustonen Lauri AlatPi 20.15 0.04.58 36.09
7 Määttä Seppo KemijU 22.09 0.06.52 32.56
8 Haapaniemi Niilo HaHe 24.22 0.09.05 29.20
9 Kajava Viljo KuoSu 25.29 0.10.12 27.53
10 Virkkula Unto NivU 25.46 0.10.29 26.85
11 Tuohimaa Esko ONMKY 28.13 0.12.56 24.18
12 Määttä Jouko PuolRy 30.45 0.15.28 21.87
Tapaninaho Kalevi ONMKY KES -
Haapalehto Raimo VetU EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viitasaari Jussi NivU 16.38 0.00.00 44.24
2 Lind Matti KiimU 18.27 0.01.49 38.89
3 Veijovaara Jorma Pohjant 18.55 0.02.17 36.96
4 Karjalainen Seppo KuoSu 21.00 0.04.22 32.41
5 Linna Esko NivU 22.51 0.06.13 28.99
6 Männikkö Kalle ONMKY 26.26 0.09.48 24.36
Kettunen Kimmo SäynSa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oja Reijo NivU 18.40 0.00.00 41.99
2 Holm Lars-Gunnar Botnia 28.20 0.09.40 26.83
3 Suorajärvi Mauri Pohjant 30.20 0.11.40 24.29
4 Laine Tapani KuoSu 42.30 0.23.50 16.78
Alakuijala Erkki S-2000 HYL -
Alalahti Jaakko ONMKY HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautala Eelis IisVi 21.16 0.00.00 21.62
2 Moilanen Teuvo KaSu 32.57 0.11.41 13.26
3 Noponen Arvi SuomRa 39.12 0.17.56 10.56
4 Turkka Jussi Iisu 42.44 0.21.28 9.15

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karppinen Aleksi Pohjant 12.59 0.00.00 83.42
2 Schroderus Samuli Pohjant 13.26 0.00.27 79.77
3 Hyppölä Sampo SoJy 13.48 0.00.49 76.81
4 Toivonen Eevert PirHi 14.08 0.01.09 74.17
5 Saikko Antti LappRi 14.53 0.01.54 69.66
6 Bergman Markku OH 14.59 0.02.00 68.42
7 Linna Matti OuHu 15.00 0.02.01 67.57
8 Rissanen Lari-Antti SonPa 15.07 0.02.08 66.28
9 Schroderus Santeri Pohjant 15.25 0.02.26 64.24
10 Tervala Miska RaVa 15.29 0.02.30 63.21
11 Pietikäinen Sauli KS 15.44 0.02.45 61.47
12 Aikio Severi KEV 16.16 0.03.17 58.74
13 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 16.18 0.03.19 57.91
14 Hiitola Olli OTaru 17.21 0.04.22 53.73
15 Huuha Aleksi OuHu 18.25 0.05.26 49.99

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Härkönen Tommi KaSu 13.25 0.00.00 67.77
2 Hyppölä Pyry SoJy 13.28 0.00.03 66.74
3 Toivanen Elmeri KS 14.03 0.00.38 63.22
4 Ojanaho Niilo OH 14.23 0.00.58 61.03
5 Aho Aaro VaHa 14.52 0.01.27 58.34
6 Viippola Aapo OuTa 15.03 0.01.38 56.93
7 Kiljunen Eemeli RaVa 15.07 0.01.42 55.98
8 Oikarinen Tuomas OH 15.17 0.01.52 54.69
9 Kanniainen Tomi PuolRy 16.19 0.02.54 50.58
10 Taulavuori Arttu AlatPi 17.28 0.04.03 46.65
11 Nurminen Jani VaHa 18.26 0.05.01 43.63
12 Rissanen Roni-Ville SonPa 19.13 0.05.48 41.31
13 Nivala Kari YlivKu 19.41 0.06.16 39.80
14 Pais Märten VeVe 20.04 0.06.39 38.51

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Juho OH 18.48 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maijala Matias LapVe 11.44 0.00.00
2 Heiskanen Tatu SonPa 12.15 0.00.31
3 Kankainen Valtteri SoJy 17.12 0.05.28
4 Hiltunen Juho ONMKY 24.31 0.12.47
Rantala Jussi OH EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aikio Valtteri KEV 16.17 0.00.00
2 Tolkkinen Tuukka SoJy 19.39 0.03.22
3 Kinnunen Eerik Pohjant 27.58 0.11.41
4 Heikkinen Otso SoJy 28.51 0.12.34
5 Triipponen Vetja KuPe 33.16 0.16.59
Kinnunen Antti Pohjant KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rajaniemi Katja OTaru 16.43 0.00.00 79.23
2 Hakala Eeva-Liisa KortJV 16.50 0.00.07 77.00
3 Räisänen Mira SalRe 17.53 0.01.10 70.89
4 Bergman Marjo OH 18.32 0.01.49 66.87
5 Silventoinen Ulla SalRe 18.43 0.02.00 64.70
6 Laitinen Maria OH 18.44 0.02.01 63.13
7 Jaako Niina LänRa 19.05 0.02.22 60.48
8 Hämäläinen Reetta KaSu 21.21 0.04.38 52.73

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Santaniemi Merja OSVA 29.44 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Munsterhjelm Camilla Pohjant 19.15 0.00.00
2 Leskelä Maarit OSVA 23.32 0.04.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hannuksela Eija S-2000 14.43 0.00.00 60.31
2 Haapasalmi Tuija OH 17.00 0.02.17 50.91
3 Haataja Mirka EsSu 17.12 0.02.29 49.03
4 Lampela Anita SalRe 18.47 0.04.04 43.71
5 Taulavuori Tarja AlatPi 24.53 0.10.10 32.10
6 Viitanen Kirsi OH 29.04 0.14.21 26.72
Oikarinen Maarit OH HYL -
Oikkonen Mirka OH EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Väärälä Marita OH 17.58 0.00.00 59.72
2 Piispanen Eija OuHu 25.23 0.07.25 40.16
3 Lassila Päivi RasTiimi 27.34 0.09.36 35.03
4 Ekdahl Pirkko NiS 30.28 0.12.30 29.94

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 17.28 0.00.00 55.57
2 Käkelä Maija PuolRy 24.33 0.07.05 36.57
3 Määttä Anne KEV 27.48 0.10.20 29.68

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karstunen Rauni YlivKu 29.18 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 18.47 0.00.00 47.20
2 Köngäs Kaarina PuolRy 19.48 0.01.01 42.53
3 Dahlman Kaija JoKu 26.28 0.07.41 30.14
4 Rajaniemi Anneli OTaru 39.24 0.20.37 19.12

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 20.52 0.00.00 15.22
2 Vilppola Anneli Iisu 21.29 0.00.37 13.68
3 Mattila Anneli Iisu 25.32 0.04.40 10.57

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikarinen Suvi OH 16.07 0.00.00 81.13
2 Suutari Tuuli KS 16.34 0.00.27 77.23
3 Korhonen Julia RaKaS 17.11 0.01.04 72.83
4 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 17.27 0.01.20 70.11
5 Räisänen Noora SalRe 17.28 0.01.21 68.44
6 Heiskanen Terhi SonPa 18.17 0.02.10 63.85
7 Hannila Henna S-2000 23.02 0.06.55 49.47
Rautasalo Essi KR HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotila Laura OH 16.18 0.00.00 69.65
2 Näsi Juliaana Pohjant 16.44 0.00.26 66.83
3 Nenonen Liisa SKVuoksi 17.07 0.00.49 64.33
4 Similä Roosa SKVuoksi 18.37 0.02.19 58.24
5 Näsi Aurora Pohjant 19.41 0.03.23 54.21
6 Nurminen Jutta VaHa 21.59 0.05.41 47.77
7 Tanskanen Anni IisVi 23.02 0.06.44 44.85
8 Juntunen Johanna IinYr 26.10 0.09.52 38.83
9 Hakala Hanna HaHe 28.34 0.12.16 34.97
10 Pihlajamaa Riikka YlivKu 29.49 0.13.31 32.93
11 Pihlajamaa Susanna YlivKu 30.19 0.14.01 31.83

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 19.30 0.00.00 50.96
2 Rantala Aino OH 21.00 0.01.30 45.90
3 Linna Aino-Maria OuHu 22.25 0.02.55 41.67
4 Kangas Taika Pohjant 27.26 0.07.56 32.96
5 Lehto Oona LaiVe 31.18 0.11.48 27.94
6 Päkkilä Suvi HaHe 52.54 0.33.24 15.97

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Anna VePo 16.38 0.00.00
2 Tikkanen Tia-Maria KaSu 19.17 0.02.39
3 Kankainen Venla SoJy 23.48 0.07.10

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Ansa-Lotta OH 11.36 0.00.00
2 Holopainen Oili S-2000 12.28 0.00.52
3 Haapasalo Heidi Pohjant 13.25 0.01.49
4 Tolkkinen Tuuli SoJy 15.01 0.03.25
5 Viippola Venla OuTa 15.12 0.03.36
6 Taulavuori Anni AlatPi 15.43 0.04.07
7 Tikkanen Mia-Emilia KaSu 18.14 0.06.38
8 Goman Maija VePo 20.08 0.08.32
9 Triipponen Vanni KuPe 21.25 0.09.49
10 Lehtonen Olivia VePo 29.07 0.17.31
Goman Matleena VePo KES -