FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-keskimatka R1 karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kymäläinen Severi TP 21.12 0.00.00 93.72
2 Asikainen Aaro KR 21.38 0.00.26 91.55
3 Lakanen Jani VaajTe 21.39 0.00.27 91.20
4 Sund Otto Femman 22.11 0.00.59 88.72
5 Taanila Vesa IkNV 22.41 0.01.29 86.50
6 Salmenoja Samuli MSParma 22.43 0.01.31 86.10
7 Penttinen Topi Orient 22.48 0.01.36 85.51
8 Lehtola Samu KangSK 22.51 0.01.39 85.05
9 Jubelis Andris LapVi 22.53 0.01.41 84.65
10 Lehto Jonne VeVe 22.54 0.01.42 84.32
11 Heinonen Mikko KR 23.13 0.02.01 82.90
12 Liuha Jarkko VeVe 23.30 0.02.18 81.64
13 Kautto Lasse VaajTe 23.34 0.02.22 81.15
14 Arvola Miika Koovee 23.44 0.02.32 80.31
15 Pellinen Teppo JoKu 24.41 0.03.29 76.97
16 Kivelä Mikko YKV 24.44 0.03.32 76.57
17 Kaivosaari Antti JRV 24.54 0.03.42 75.80
18 Sundelin Peter Femman 25.06 0.03.54 74.95
19 Turunen Simo SKVuoksi 25.14 0.04.02 74.31
19 Mansner Victor SV 25.14 0.04.02 74.31
21 Sorsa Perttu HiKi 25.15 0.04.03 73.77
22 Rautanen Mika TuuSe 25.55 0.04.43 71.63
23 Ikäheimonen Jari TuMe 26.19 0.05.07 70.31
24 Uitto Ville RasKu 26.23 0.05.11 69.89
25 Summanen Eetu RR 26.27 0.05.15 69.48
26 Tammemäe Lauri HS 26.28 0.05.16 69.20
27 Vainio Eero-Matti MSParma 26.35 0.05.23 68.67
28 Matikainen Juho KS 26.36 0.05.24 68.39
29 Uusimäki Tommi PelPo 26.38 0.05.26 68.07
30 Kaskinen Kare UlvUra 27.00 0.05.48 66.92
31 Lahtinen Tuomo IHR 27.05 0.05.53 66.48
32 Maajärvi Matti LappRi 27.30 0.06.18 65.25
33 Lassila Juha VetU 27.46 0.06.34 64.40
34 Kainu Markus VetU 27.53 0.06.41 63.91
35 Iivari Antti RasKu 28.40 0.07.28 61.94
36 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 28.43 0.07.31 61.62
37 Laine Tuomo HiKi 28.54 0.07.42 61.01
38 Manninen Kalle AnttU 28.59 0.07.47 60.62
39 Partanen Juho S-JKL 30.45 0.09.33 56.94
40 Salminen Joonas VaHa 30.54 0.09.42 56.46
41 Blomster Daniel SV 32.15 0.11.03 53.91
42 Runtti Janne VePo 32.28 0.11.16 53.36
43 Järvinen Jari VaajTe 32.59 0.11.47 52.33
44 Kaario Kimmo VaajTe 33.04 0.11.52 52.01
45 Lahdenperä Matti LappRi 35.48 0.14.36 47.87
46 Heinonen Markku KeU 37.48 0.16.36 45.17
47 Ruohola Risto MSParma 42.40 0.21.28 39.87
48 Lyytikäinen Petri LappRi 46.07 0.24.55 36.76
49 Hämynen Timo ÄäSa 49.03 0.27.51 34.43

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Föhr Tero VeVe 20.54 0.00.00 93.15
2 Boström Mårten Lynx 21.25 0.00.31 90.63
3 Grishman Denis RasKu 21.40 0.00.46 89.30
4 Huovila Jarkko KR 21.57 0.01.03 87.88
5 Oikarinen Lauri PelPo 21.59 0.01.05 87.48
6 Pajunen Jere KR 22.01 0.01.07 87.07
7 Lindeqvist Juuso PR 22.11 0.01.17 86.15
8 Laukkarinen Jesse RR 22.25 0.01.31 84.99
9 Huhtinen Mikko TuS 22.33 0.01.39 84.22
10 Ahonen Jere KangSK 22.51 0.01.57 82.85
11 Mattila Tomi AngA 23.07 0.02.13 81.64
12 Kahelin Jouni VaajTe 23.22 0.02.28 80.51
13 Morrison Ross RR 23.31 0.02.37 79.74
14 Tani Jukka KS 23.58 0.03.04 78.00
15 Mikkolainen Juha VaHa 24.09 0.03.15 77.16
16 Knuuttila Mikko IkNV 24.34 0.03.40 75.61
17 Mäkinen Tapani MU 24.35 0.03.41 75.31
18 Hautala Jari Femman 24.57 0.04.03 73.97
19 Viholainen Joona S-JKL 24.58 0.04.04 73.68
19 Heinonen Jouni Koovee 24.58 0.04.04 73.68
21 Chegarovskiy Mikhail SV 25.02 0.04.08 73.01
21 Suonpää Lasse MSParma 25.02 0.04.08 73.01
23 Lapila Pekka MSParma 25.05 0.04.11 72.39
24 Saikko Ville LappRi 25.21 0.04.27 71.39
25 Kosola Ville Pohjant 25.24 0.04.30 71.02
26 Kalve Henri PR 25.41 0.04.47 70.00
27 Ahola Mika Navi 26.03 0.05.09 68.79
28 Seppänen Atte JoKu 26.16 0.05.22 67.99
29 Joensuu Ari-Pekka LapVi 26.55 0.06.01 66.13
30 Taanila Henri IkNV 27.19 0.06.25 64.94
31 Kokkila Ville EsSu 27.56 0.07.02 63.30
32 Åbacka Tommy Brahe 28.04 0.07.10 62.78
33 Kohvakka Ilkka KS 28.21 0.07.27 61.94
34 Haapalehto Tuomas VetU 29.19 0.08.25 59.70
34 Lehto Milko KarjUra 29.19 0.08.25 59.70
36 Alonen Matti S-JKL 29.54 0.09.00 58.14
37 Välikorpi Jari RasKu 30.23 0.09.29 57.01
38 Smeds Kenneth NOK 30.29 0.09.35 56.63
39 Hirvonen Kimmo LS-37 30.34 0.09.40 56.28
40 Heiskanen Oskari KangSK 30.37 0.09.43 56.00
41 Truhponen Mikko SaPu 31.10 0.10.16 54.82
42 Korkeakangas Antti RaJu 33.18 0.12.24 51.13
43 Kivelä Raine SaPu 33.39 0.12.45 50.42
44 Wickholm Roy Raseborg 34.29 0.13.35 49.03
45 Kokkinen Kari PertPe 36.36 0.15.42 46.03
46 Syrjäläinen Janne HS 37.13 0.16.19 45.11
47 Lehtonen Olli KoHo 39.24 0.18.30 42.45
48 Molnar Geza LS-37 42.00 0.21.06 39.68
49 Kohvakka Hannu Kalske 44.39 0.23.45 37.20
Tammemäe Timmo HS HYL -

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Vili RR 20.02 0.00.00 94.79
2 Fincke Simo-Pekka KR 20.46 0.00.44 91.16
3 Simosas Otto Orient 20.49 0.00.47 90.66
4 Kivelä Matti HiKi 21.19 0.01.17 88.26
5 Saari Petri VaajTe 21.20 0.01.18 87.92
6 Koistinen Olli-Pekka HiKi 21.29 0.01.27 87.04
7 Metsälä Juuso KR 21.50 0.01.48 85.38
8 Hyyryläinen Juha AnttU 21.57 0.01.55 84.66
9 Istolahti Tuomo YKV 22.24 0.02.22 82.70
10 Isokoski Markku PelPo 22.26 0.02.24 82.31
11 Hall Andreas Femman 22.38 0.02.36 81.33
12 Hyvönen Pekka AngA 22.39 0.02.37 81.01
13 Kujala Jouni Pohjant 22.51 0.02.49 80.05
14 Tikhonov Gleb TuMe 22.58 0.02.56 79.39
15 Hämälistö Sami TuMe 22.59 0.02.57 79.08
16 Haarlaa Tapio HS 23.03 0.03.01 78.60
17 Mutka Manu TuMe 23.24 0.03.22 77.18
18 Mertanen Simo Orient 23.33 0.03.31 76.44
18 Westerlund Juho Koovee 23.33 0.03.31 76.44
20 Bäckström Anders Femman 23.45 0.03.43 75.30
21 Väisänen Henrik Hiisi 23.47 0.03.45 74.95
22 Reponen Tommi PR 24.18 0.04.16 73.12
23 Taussi Jussi VeVe 24.22 0.04.20 72.68
24 Hartvik Toni PR 24.27 0.04.25 72.20
25 Ahola Janne Navi 24.33 0.04.31 71.67
26 Vartiainen Juha OrPo 24.41 0.04.39 71.04
27 Järn Staffan Brahe 25.23 0.05.21 68.85
28 Loukkalahti Marko HiKi 25.27 0.05.25 68.45
29 Sabel Ville Hiisi 25.31 0.05.29 68.04
30 Hirvikallio Petri LuuRa 26.01 0.05.59 66.51
31 Moisio Petri SaPu 26.10 0.06.08 65.91
32 Mäkäläinen Jyri SiiRa 26.14 0.06.12 65.52
33 Seppälä Otso RR 26.16 0.06.14 65.21
34 Pohjola Lauri S-JKL 26.17 0.06.15 64.95
35 Annila Petri Koovee 27.10 0.07.08 62.62
36 Krats Henri S-JKL 27.41 0.07.39 61.24
37 Kajarinne Petri KeuKi 28.39 0.08.37 58.98
38 Partanen Tapani HyRa 28.40 0.08.38 58.74
39 Ekström Thomas MSParma 28.48 0.08.46 58.26
40 Ray Tomas OK77 29.40 0.09.38 56.37
41 Sihvola Eerik KS 29.48 0.09.46 55.92
42 Palmen Henrik EsSu 29.55 0.09.53 55.51
43 Kontoniemi Henri TP 30.05 0.10.03 55.01
44 Lehtimäki Harri RMH 30.09 0.10.07 54.69
45 Ekonoja Antti PelPo 30.32 0.10.30 53.81
46 Silvasti Heikki MuuRa 34.03 0.14.01 48.09
47 Laine Miika KS 34.17 0.14.15 47.59
48 Meriheinä Ulf SV 37.23 0.17.21 43.49
49 Korkka Henri HinnYr 1.09.20 0.49.18 23.36
Lakanen Jonne VaajTe KES -

Sarja H21K4
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Daniel PR 21.23 0.00.00 92.84
2 Suna Jussi TuMe 21.38 0.00.15 91.49
3 Pohjala Johannes Hiisi 21.43 0.00.20 90.87
4 Portin Fredric PR 21.49 0.00.26 90.18
5 Popov Artem EsSu 21.54 0.00.31 89.56
6 Bertuks Edgars TuMe 21.57 0.00.34 89.09
7 Tambasau Yury MSParma 22.18 0.00.55 87.42
8 Liukkonen Oskari HiKi 22.22 0.00.59 86.90
9 Muukkonen Petteri VeVe 22.36 0.01.13 85.73
10 Patana Mikko HiKi 22.38 0.01.15 85.35
11 Airila Hannu KR 22.40 0.01.17 84.96
12 Leskinen Aapo Lynx 22.54 0.01.31 83.83
13 Itävuo Pekka Koovee 23.11 0.01.48 82.55
14 Lassen Tue VaajTe 23.13 0.01.50 82.18
15 Kari Tuomas AngA 23.22 0.01.59 81.39
15 Taivainen Juho-Matti PelPo 23.22 0.01.59 81.39
17 Mäkinen Vesa AngA 23.31 0.02.08 80.37
18 Väisänen Mikko AnttU 23.50 0.02.27 79.05
19 Heinmann Kristo KangSK 24.15 0.02.52 77.45
20 Hasu Topi Orient 24.31 0.03.08 76.36
20 Nurmiainen Aaro LappRi 24.31 0.03.08 76.36
22 Joensuu Timo VaajTe 25.03 0.03.40 74.26
23 Peltomäki Kalle SiikSi 25.39 0.04.16 72.29
24 Jokiranta Mika KS 25.42 0.04.19 71.92
25 Häkkinen Janne PelPo 25.52 0.04.29 71.22
26 Niemi Pyry RR 26.06 0.04.43 70.36
27 Hongell Timo KoS 26.45 0.05.22 68.43
28 Fröjdö Jonathan PR 26.58 0.05.35 67.66
29 Jern Jens Femman 27.22 0.05.59 66.45
30 Poutiainen Harri TuMe 27.24 0.06.01 66.15
31 Lehtimäki Juha ViPa 27.31 0.06.08 65.65
32 Seppänen Mika VaKa 27.35 0.06.12 65.28
33 Korpinen Olli-Jussi AnttU 27.39 0.06.16 64.91
33 Sundberg Ville Lynx 27.39 0.06.16 64.91
35 Nuuttila Lauri RasKu 27.50 0.06.27 64.05
36 Kahila Lauri TP 27.54 0.06.31 63.68
37 Saari Matti TuS 28.49 0.07.26 61.45
38 Lauronen Jarkko LaihLu 29.00 0.07.37 60.86
39 Husu Heikki SKVuoksi 30.18 0.08.55 58.05
40 Tölli Marko S-JKL 30.23 0.09.00 57.70
41 Tonder Jarmo KR 30.25 0.09.02 57.44
42 Ketonen Kleo Orient 31.24 0.10.01 55.45
43 Keisanen Janne RasKu 31.32 0.10.09 55.02
44 Savolainen Tomi RasKe 31.38 0.10.15 54.66
45 Autio Antti RasTiimi 33.52 0.12.29 50.88
46 Isokoski Erkki VePo 34.27 0.13.04 49.85
47 Hakala Henrikki EsSu 34.54 0.13.31 49.03
48 Järvenpää Mika VePo 37.12 0.15.49 45.84
49 Hakuli Kari KeU 42.14 0.20.51 40.24
50 Hämynen Petri ÄäSa 48.51 0.27.28 34.67
Juopperi Sami-Petteri PelPo HYL -

Sarja H21K5
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo HiKi 20.50 0.00.00 94.27
2 Anttonen Antti VaajTe 21.19 0.00.29 91.85
3 Nordberg Anders VaajTe 21.24 0.00.34 91.21
4 Novikov Leonid HiKi 22.03 0.01.13 88.25
5 Tsvetkov Dmitry IkNV 22.14 0.01.24 87.25
6 Sirmais Martins TuMe 22.16 0.01.26 86.85
7 Heinaro Einari HS 22.28 0.01.38 85.81
8 Rahko Sampo Pohjant 22.31 0.01.41 85.35
9 Sorvisto Juha VaajTe 22.39 0.01.49 84.58
10 Leskinen Antti-Pekka Lynx 23.11 0.02.21 82.38
11 Väre Teemu PR 23.21 0.02.31 81.53
12 Anjala Topi Koovee 23.22 0.02.32 81.22
13 Huikko Petteri VaajTe 23.37 0.02.47 80.10
14 Myllärinen Jani Koovee 23.43 0.02.53 79.51
15 Luoma Juha LapVi 23.45 0.02.55 79.15
16 Huttunen Esa TuMe 24.05 0.03.15 77.80
17 Metsälä Tuomas Lynx 24.27 0.03.37 76.39
18 Ylitalo Aki HauSi 24.34 0.03.44 75.78
19 Mähönen Timo KR 24.39 0.03.49 75.28
20 Saarinen Jarkko HiKi 25.03 0.04.13 73.84
21 Istolahti Jaakko YKV 25.35 0.04.45 72.07
22 Pukema Hannu-Pekka RR 25.38 0.04.48 71.69
23 Kleemola Lauri Lynx 25.51 0.05.01 70.86
23 Tiainen Topias Koovee 25.51 0.05.01 70.86
25 Saarela Ville KoS 25.58 0.05.08 70.08
26 Rjabyshkin Sergei PR 26.04 0.05.14 69.58
26 Mattila Olli MSParma 26.04 0.05.14 69.58
28 Mamia Tero Koovee 26.39 0.05.49 67.60
29 Manninen Heikki AnttU 26.40 0.05.50 67.33
30 Ketonen Miikka SalRe 26.43 0.05.53 66.98
30 Elo Markku AngA 26.43 0.05.53 66.98
32 Juutilainen Ilkka SV 26.56 0.06.06 66.00
33 Huusari Timo LS-37 27.11 0.06.21 65.17
34 Blomster Fredrik Orient 27.26 0.06.36 64.36
35 Kuningas Janne LuuRa 27.43 0.06.53 63.48
36 Pernu Kimmo EsSu 28.06 0.07.16 62.40
37 Sivill Timo VaajTe 28.47 0.07.57 60.71
38 Mieskoski Kimmo RaLu 28.50 0.08.00 60.40
39 Hakala Antti LapVi 29.16 0.08.26 59.30
40 Bruguière André RaN 29.17 0.08.27 59.06
41 Karetjoki Jouni HyRa 29.27 0.08.37 58.52
42 Heiska Samu LapVi 29.30 0.08.40 58.22
43 Vertainen Jukka JRV 30.35 0.09.45 55.96
44 Järvinen Miika Koovee 31.32 0.10.42 54.08
45 Haajanen Erik Raseborg 34.11 0.13.21 49.71
46 Samposalo Kai KangSK 34.13 0.13.23 49.49
47 Väliheikki Mikael LaiVe 34.53 0.14.03 48.37
48 Kesälä Mikko Pohjant 37.42 0.16.52 44.60
49 Nurmi Pasi RasKe 40.35 0.19.45 41.28
50 Lahtinen Jari IHR 43.25 0.22.35 38.45

Sarja H21K6
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gueorgiou Thierry KR 20.37 0.00.00 90.19
2 Ikonen Pasi VaajTe 20.50 0.00.13 88.98
3 Sild Lauri HiKi 21.00 0.00.23 88.00
4 Sirén Mikko AngA 21.20 0.00.43 86.36
5 Leskinen Aleksi Lynx 21.45 0.01.08 84.45
6 Kodeda Stepan MSParma 21.49 0.01.12 83.93
7 Parjanne Antti Lynx 21.51 0.01.14 83.54
8 Parkkinen Jarno RR 21.55 0.01.18 83.02
9 Henriksson Tobias PIF 21.58 0.01.21 82.58
10 Hernelahti Miika KR 22.11 0.01.34 81.51
11 Heinonen Samuel VaajTe 22.34 0.01.57 79.88
12 Hämäläinen Sami MSParma 22.35 0.01.58 79.57
13 Fabritius Mikael Orient 22.38 0.02.01 79.14
14 Hirvikallio Joni Koovee 22.48 0.02.11 78.31
15 Liukkonen Matti RR 22.59 0.02.22 77.44
16 Virta Jani SV 23.19 0.02.42 76.09
17 Löfbacka Sami KPV 23.52 0.03.15 74.09
18 Rantala Kalle KR 23.53 0.03.16 73.80
19 Turpeinen Antti VaajTe 24.10 0.03.33 72.70
20 Saarela Ville-Petteri KemU 24.27 0.03.50 71.63
21 Luoma Ville HiKi 24.28 0.03.51 71.35
22 Keskisaari Ville VaajTe 24.32 0.03.55 70.92
23 Koskinen Roope Hiisi 24.38 0.04.01 70.40
24 Tunis Staffan Femman 24.40 0.04.03 70.08
25 Myllymäki Tero VetU 24.53 0.04.16 69.24
26 Sundblom Sören SV 25.09 0.04.32 68.28
27 Teittinen Panu KangSK 25.20 0.04.43 67.56
28 Vainiomäki Samuel PelPo 25.27 0.04.50 67.02
29 Huhtanen Juha LapVi 25.31 0.04.54 66.63
30 Huusari Pekka LS-37 25.35 0.04.58 66.23
31 Tolonen Raine VePo 25.38 0.05.01 65.88
32 Agafontsev Yuri SV 26.01 0.05.24 64.69
33 Rajaniemi Juho TuS 26.39 0.06.02 62.94
34 Dobbs Neil HS 26.48 0.06.11 62.37
35 Virkki Janne KeuKi 27.15 0.06.38 61.13
36 Väisänen Patrik KS 27.40 0.07.03 60.01
37 Heikkinen Jarkko VeVe 28.06 0.07.29 58.88
38 Mikkola Timo Hiisi 28.07 0.07.30 58.64
39 Helander Iisak Pohjant 28.33 0.07.56 57.55
40 Kärkkäinen Matti JRV 30.04 0.09.27 54.46
41 Kansonen Jari JoKu 31.27 0.10.50 51.88
42 Alaperä Arttu-Pekka Pohjant 31.32 0.10.55 51.57
43 Panovec Jan Pohjant 32.45 0.12.08 49.48
44 Vaara Santeri KanSu 32.57 0.12.20 49.00
45 Kahila Eero TP 35.39 0.15.02 45.13
46 Partanen Janne S-JKL 36.29 0.15.52 43.95
47 Lindahl Anders AOK 38.32 0.17.55 41.46
48 Hakamäki Matti S-JKL 39.20 0.18.43 40.47
49 Villanen Simo SKVuoksi 41.16 0.20.39 38.44
50 Fingerroos Markus PR 1.11.14 0.50.37 22.19

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirmula Miika AngA 20.07 0.00.00 86.24
2 Nenonen Lauri SKVuoksi 20.39 0.00.32 83.60
3 Uusitalo Jyri PelPo 20.59 0.00.52 81.87
4 Parkkinen Ville Pohjant 21.08 0.01.01 80.90
5 Valtonen Luukas HS 21.53 0.01.46 77.74
6 Räsänen Markus KuoSu 21.56 0.01.49 77.18
7 Loukkalahti Otto HiKi 21.57 0.01.50 76.74
8 Leirimaa Tatu RaVa 22.10 0.02.03 75.61
9 Vesanto Anssi EsSu 22.22 0.02.15 74.56
10 Sulkula Ilari S-JKL 23.02 0.02.55 72.04
11 Vanhanen Konsta Pohjant 23.12 0.03.05 71.16
12 Mäkelä Atte HlS 23.33 0.03.26 69.74
13 Nissinen Niko Pohjant 23.47 0.03.40 68.71
14 Virkki Vili HlS 23.52 0.03.45 68.11
15 Kukkonen Janne KuoSu 23.55 0.03.48 67.62
16 Uitto Jussi RasKu 23.59 0.03.52 67.08
17 Similä Lauri SKVuoksi 24.05 0.03.58 66.46
18 Kuukka Elias TP 24.20 0.04.13 65.43
19 Huusari Pauli LS-37 25.18 0.05.11 62.60
20 Salervo Mikko OK77 25.41 0.05.34 61.34
21 Lund Matias Femman 25.50 0.05.43 60.65
22 Aaltonen Lassi HS 25.56 0.05.49 60.10
23 Åman Jonathan Femman 26.17 0.06.10 58.98
24 Saari Juho LapVi 26.25 0.06.18 58.36
25 Hakulinen Niko VeVe 26.37 0.06.30 57.61
26 Koskiaho Aleksi VeVe 27.07 0.07.00 56.24
27 Peltonen Topias IPR 27.13 0.07.06 55.72
28 Stenberg Tuomo MSParma 28.28 0.08.21 52.98
29 Kohvakka Heikki Kalske 28.30 0.08.23 52.62
30 Hakkarainen Markus RaKaS 28.45 0.08.38 51.87
31 Lahtinen Atte HS 28.58 0.08.51 51.20
32 Jokela Ville SuSe 29.57 0.09.50 49.23

Sarja H20K2
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närvä Tomi HiKi 19.46 0.00.00 83.41
2 Kannus Kristian KangSK 19.55 0.00.09 82.40
3 Sainio Santeri KangSK 20.00 0.00.14 81.67
4 Savolainen Eetu SiiRa 20.14 0.00.28 80.34
5 Kotro Tuomas SKVuoksi 20.39 0.00.53 78.35
6 Jurvakainen Tuukka VaajTe 20.51 0.01.05 77.23
7 Huhtinen Olli TuS 20.53 0.01.07 76.73
8 Tuomala Misa S-JKL 21.00 0.01.14 75.94
9 Aikio Santeri KEV 21.20 0.01.34 74.39
10 Anttolainen Aleksi LS-37 21.23 0.01.37 73.85
11 Laugesaar Tonis HiKi 21.41 0.01.55 72.47
12 Sipponen Jere PR 21.43 0.01.57 72.01
13 Viitasaari Toni-Antti KoS 22.22 0.02.36 69.57
14 Niskanen Teemu LS-37 22.47 0.03.01 67.96
14 Halme Jussi-Elmeri TP 22.47 0.03.01 67.96
16 Kulmala Teemu SaPu 23.15 0.03.29 65.93
17 Rantala Antti KangSK 23.16 0.03.30 65.55
18 Tupitsa Juuso HS 23.22 0.03.36 64.94
19 Lammi Pekka HS 23.55 0.04.09 63.12
20 Valjakka Vili AnttU 24.10 0.04.24 62.15
21 Kronberg Christian Femman 24.13 0.04.27 61.70
22 Hasu Simo Orient 24.23 0.04.37 60.96
23 Vikentyev Alexander TuS 24.37 0.04.51 60.07
24 Viberg Pauli TuS 25.06 0.05.20 58.61
25 Vilen Christoffer SV 25.16 0.05.30 57.91
26 Meriläinen Ari HlS 26.11 0.06.25 55.59
27 Virekunnas Heikki TP 26.16 0.06.30 55.12
28 Väänänen Vili SV 26.18 0.06.32 54.76
29 Kankkunen Matias OK77 27.11 0.07.25 52.69
30 Selenius Andreas Raseborg 29.00 0.09.14 49.13
31 Visuri Kerkko OK77 29.10 0.09.24 48.58
32 Senttula Tuukka S-JKL 31.48 0.12.02 44.31
33 Pirttiniemi Juho SaPu 34.52 0.15.06 40.20

Sarja H18K1
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Santeri KR 21.20 0.00.00 78.72
2 Talvinen Arto MSParma 21.21 0.00.01 78.42
3 Niemi Aleksi TP 21.41 0.00.21 76.98
4 Rissanen Lari-Antti SonPa 22.32 0.01.12 73.85
5 Kangas Veli HS 23.20 0.02.00 71.09
6 Karppinen Aleksi Pohjant 23.27 0.02.07 70.52
7 Leeuws Evert SV 23.30 0.02.10 70.15
8 Saari Aki RasKa 23.35 0.02.15 69.69
9 Sulkula Anton S-JKL 23.44 0.02.24 69.03
10 Takanen Lari VeVe 24.07 0.02.47 67.72
11 Roininen Lauri HS 24.08 0.02.48 67.46
11 Similä Henri SKVuoksi 24.08 0.02.48 67.46
13 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 25.14 0.03.54 64.11
14 Lampinen Ville HS 25.25 0.04.05 63.45
15 Linna Matti OuHu 25.36 0.04.16 62.79
16 Juhala Riku Hiisi 25.41 0.04.21 62.39
17 Salomaa Antti-Ville Navi 25.52 0.04.32 61.75
18 Saleva Eero TVV 26.06 0.04.46 61.00
19 Lahti Lasse-Pekka KangSK 26.13 0.04.53 60.53
20 Koskinen Miika RR 26.23 0.05.03 59.95
21 Leinonen Pauli S-JKL 26.36 0.05.16 59.27
22 Sainio Antti TVV 27.02 0.05.42 58.13
23 Huotari Lauri LS-37 27.26 0.06.06 57.10
24 Heikkilä Ville KangSK 27.27 0.06.07 56.87
25 Malinen Olli TVV 27.35 0.06.15 56.41
26 Sundelin Ville RasKa 27.39 0.06.19 56.09
27 Pöyhönen Petja RasKa 27.40 0.06.20 55.87
28 Lehto Elias KarjUra 27.50 0.06.30 55.35
29 Grahn Viljam NOK 28.01 0.06.41 54.81
30 Aikio Severi KEV 28.02 0.06.42 54.59
31 Hyytiäinen Henry KR 28.05 0.06.45 54.31
31 Lipsanen Jeremias Navi 28.05 0.06.45 54.31
33 Pantsar Jere PelPo 28.37 0.07.17 52.94
34 Hakala Joakim Femman 28.56 0.07.36 52.18
35 Lönnroth Aapo SuSi 29.18 0.07.58 51.35
36 Huostila Anssi LamSä 30.59 0.09.39 48.40
37 Niiranen Arto KR 31.05 0.09.45 48.08
38 Leino Akseli RR 31.24 0.10.04 47.43
39 Itkonen Otto TuS 31.31 0.10.11 47.09
40 Melin Christoffer Falken 31.38 0.10.18 46.75
41 Paloposki Pyry-Santeri HlS 32.32 0.11.12 45.30
42 Herttuainen Niko RaKaS 32.48 0.11.28 44.78
43 Ihalainen Jesse Navi 33.54 0.12.34 43.17
44 Mäenpää Aleksi TVV 33.59 0.12.39 42.91
45 Solonen Joni LS-37 35.12 0.13.52 41.28
45 Holmberg Eetu RasKa 35.12 0.13.52 41.28
47 Häkkinen Aapo SaPu 37.32 0.16.12 38.44
48 Kuoppamäki Juho RaVa 38.26 0.17.06 37.41
49 Häkkinen Kalle S-JKL 39.07 0.17.47 36.63
50 Manninen Mika Navi 43.22 0.22.02 32.92

Sarja H17K1
Matka
Osallistujien määrä 58
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Topias Navi 16.37 0.00.00 78.19
2 Ahola Joonas Navi 17.31 0.00.54 73.98
3 Raitanen Topi TVV 18.30 0.01.53 69.86
4 Kommio Jere HlS 20.24 0.03.47 63.19
5 Suominen Eemeli HiKi 20.25 0.03.48 62.97
6 Laitinen Justus Koovee 20.38 0.04.01 62.14
7 Tuomala Miro S-JKL 20.40 0.04.03 61.88
8 Salopelto Atso SKVuoksi 20.49 0.04.12 61.27
9 Saikko Antti LappRi 20.57 0.04.20 60.71
10 Schroderus Santeri Pohjant 21.00 0.04.23 60.41
11 Hanhijärvi Petrus EsAk 21.04 0.04.27 60.05
12 Willman Hermanni RasKa 21.08 0.04.31 59.70
13 Jern Jonas Femman 21.23 0.04.46 58.84
14 Hyppölä Sampo SoJy 21.45 0.05.08 57.69
15 Rantala Valtteri RaVa 22.05 0.05.28 56.67
16 Koivumäki Jarkko RasKa 22.22 0.05.45 55.80
17 Kivelä Joonatan PerhKi 22.28 0.05.51 55.40
18 Lindberg Mikko SomEsa 23.05 0.06.28 53.77
19 Linnaila Casper Orient 23.19 0.06.42 53.08
20 Irtola Miika KS 23.22 0.06.45 52.82
21 Schroderus Samuli Pohjant 23.23 0.06.46 52.64
22 Ruohola Aaro MSParma 23.26 0.06.49 52.38
23 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 23.35 0.06.58 51.90
24 Lindroth Joona AR 23.40 0.07.03 51.58
25 Niemi Mikael RaLu 23.43 0.07.06 51.32
25 Koirikivi Anssi RasTiimi 23.43 0.07.06 51.32
27 Rehn Dennis Raseborg 23.48 0.07.11 50.86
28 Kuukka Anton TP 24.01 0.07.24 50.26
29 Hulkkonen Mikko Pihkan 24.07 0.07.30 49.91
30 Niskanen Tuomo MU 24.08 0.07.31 49.73
31 Hindsberg Christoffer SV 24.17 0.07.40 49.28
32 Minkkinen Tomi RR 24.33 0.07.56 48.61
33 Visuri Kare OK77 24.49 0.08.12 47.95
34 Niinimäki Rasmus KyRa 24.58 0.08.21 47.52
35 Kulagin Artur HS 25.03 0.08.26 47.23
36 Lehto Linus KarjUra 25.11 0.08.34 46.84
37 Bergman Markku OH 25.25 0.08.48 46.28
38 Salo Niklas Orient 25.27 0.08.50 46.08
39 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 25.34 0.08.57 45.74
40 Jaarinen Timi VeVe 26.03 0.09.26 44.76
41 Jurvakainen Atte S-JKL 27.15 0.10.38 42.66
42 Snickars Caj Solf 27.16 0.10.39 42.51
43 Sormunen Vili RastiE4 28.16 0.11.39 40.89
44 Pietikäinen Sauli KS 28.17 0.11.40 40.74
45 Leipijärvi Joona HlS 28.22 0.11.45 40.50
46 Rantala Tommi S-JKL 28.30 0.11.53 40.19
47 Järvensivu Oula OrPo 28.31 0.11.54 40.05
48 Sainio Tuomas KangSK 28.39 0.12.02 39.74
49 Ervasti Samuli KEV 28.57 0.12.20 39.21
50 Sågfors Arne Botnia 29.06 0.12.29 38.89
51 Alanko Valtteri SV 29.43 0.13.06 37.97
52 Larjanne Juho RaVa 29.45 0.13.08 37.81
53 Nissinen Joni Pohjant 30.07 0.13.30 37.24
54 Sankelo Hermanni LapVi 30.12 0.13.35 37.02
55 Svedberg Rickard SV 30.41 0.14.04 36.33
56 Malmi Joona HS 31.53 0.15.16 34.85
57 Viberg Pyry TuS 38.05 0.21.28 29.09
58 Juntunen Jukka-Pekka KuPe 38.53 0.22.16 28.40

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Olli OH 16.54 0.00.00 69.72
2 Syrjäläinen Topi HS 19.07 0.02.13 61.39
3 Rahkola Mikko OH 19.30 0.02.36 59.95
4 Mustonen Pyry TP 19.40 0.02.46 59.20
5 Mustonen Vili TP 20.21 0.03.27 56.99
6 Rauhala Juha EsSu 20.30 0.03.36 56.34
7 Arola Matias PR 20.43 0.03.49 55.53
8 Saukkonen Samuli Pihkan 20.45 0.03.51 55.22
9 Pernu Lari EsSu 20.47 0.03.53 54.90
10 Korpi Juho LänRa 20.53 0.03.59 54.42
11 Skog Jaakko Koovee 20.58 0.04.04 53.98
12 Tervala Miska RaVa 21.00 0.04.06 53.67
13 Sulkula Paulus S-JKL 21.04 0.04.10 53.28
14 Tynys Joona KS 21.06 0.04.12 52.98
15 Ketola Akseli Koovee 21.19 0.04.25 52.22
16 Salmenkylä Anton HS 21.25 0.04.31 51.76
17 Puputti Tuomas HiKi 21.48 0.04.54 50.64
18 Ylipulli Eero VaaSu 23.24 0.06.30 46.97
19 Louhi Johannes HS 23.26 0.06.32 46.71
20 Taulavuori Arttu AlatPi 23.34 0.06.40 46.25
21 Kuusela Iiro RaVa 23.59 0.07.05 45.25
22 Ilmonen Aleksi JRV 24.25 0.07.31 44.26
23 Larmala Niko EsSu 25.16 0.08.22 42.58
24 Jumppanen Oskari HyRa 25.20 0.08.26 42.29
25 Molnár Dániel MU 25.24 0.08.30 41.99
26 Oripelto Viljo Keihäs 25.50 0.08.56 41.11
27 Ray Jonathan OK77 26.02 0.09.08 40.61
28 Härkönen Taneli PudU 26.10 0.09.16 40.23
29 Puolakanaho Sakari HyRa 26.34 0.09.40 39.45
30 Aaltio Viktor VaHa 26.49 0.09.55 38.91
31 Holmgren Benjamin SV 27.27 0.10.33 37.84
32 Kivikko Antti HlS 27.28 0.10.34 37.65
33 Kunnas Jonne SV 27.55 0.11.01 36.88
34 Järvinen Maximilian SV 29.00 0.12.06 35.34
35 Parjanen Joona MSParma 29.17 0.12.23 34.84
36 Penttilä Eero HlS 35.00 0.18.06 29.01
37 Lindroos André Raseborg 39.36 0.22.42 25.53
Sihvonen Anton Navi HYL -
Huostila Tommi LamSä KES -

Sarja H16K2
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Eevert KangSK 18.23 0.00.00 62.06
2 Heikkilä Ollipekka Lynx 18.34 0.00.11 61.20
3 Härkönen Aleksi PudU 19.02 0.00.39 59.46
4 Lavikainen Lauri KyS 19.04 0.00.41 59.12
5 Jalli Eero MSParma 19.16 0.00.53 58.28
6 Heinonen Eero MSParma 19.22 0.00.59 57.74
7 Huila Joona Hiisi 19.41 0.01.18 56.59
8 Sorsa Aleksi Pihkan 21.03 0.02.40 52.70
9 Järvinen Ossi TP 21.15 0.02.52 51.99
10 Lammi Aleksi LapVi 21.33 0.03.10 51.06
11 Elovaara Juho HlS 21.42 0.03.19 50.50
12 Valkamo Severi Koovee 21.47 0.03.24 50.10
13 Liikkanen Olli RaVa 21.57 0.03.34 49.51
14 Pitkänen Jonne TP 22.09 0.03.46 48.86
15 Pietikäinen Aleksi Pihkan 22.11 0.03.48 48.58
16 Lindahl Jesper AOK 22.29 0.04.06 47.74
17 Kivinen Vinsci HyRa 24.03 0.05.40 44.44
18 Lönnström Emil Orient 24.20 0.05.57 43.74
19 Oikarinen Tuomas OH 24.51 0.06.28 42.65
20 Ylinen Juho Eräp 25.03 0.06.40 42.13
21 Niemi Kasperi HS 25.06 0.06.43 41.86
22 Pernu Jere Pohjant 25.09 0.06.46 41.60
23 Suonurmi Vesa KyRa 25.55 0.07.32 40.20
24 Hannunen Otto S-JKL 26.38 0.08.15 38.95
25 Tulonen Benjamin HiKi 27.26 0.09.03 37.65
26 Ursin Antti Lynx 27.31 0.09.08 37.37
27 Sormunen Roope RastiE4 28.19 0.09.56 36.15
28 Moilanen Lasse PudU 28.48 0.10.25 35.39
29 Hällström af Fabian OK77 29.26 0.11.03 34.48
30 Seppälä Miro VeVe 29.34 0.11.11 34.17
31 Mattila Aleksi KyRa 29.55 0.11.32 33.62
32 Holopainen Mauri S-2000 30.14 0.11.51 33.12
33 Vehmas Miika EsSu 31.49 0.13.26 31.33
34 Hietaharju Aku RaJu 32.43 0.14.20 30.33
35 Hartman Teemu S-JKL 35.37 0.17.14 27.73
36 Pasanen Henri SV 36.39 0.18.16 26.83
37 Simola Paavo LHR 39.22 0.20.59 24.86
Laukkanen Anton KuoSu HYL -
Aikio Elmeri KEV HYL -

Sarja H15K1
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruohola Akseli MSParma 16.30 0.00.00 62.76
2 Rintala Niku TeuRi 17.28 0.00.58 59.09
3 Heikkilä Tuomas MU 17.49 0.01.19 57.75
4 Puranen Konsta Koovee 17.57 0.01.27 57.14
5 Mustajoki Taavi TP 18.02 0.01.32 56.69
6 Aho Aaro VaHa 18.11 0.01.41 56.04
7 Niskanen Janne VeVe 18.34 0.02.04 54.70
8 Nurmi Miika VaaSu 18.56 0.02.26 53.47
9 Suutari Matti VeVe 19.08 0.02.38 52.74
10 Viippola Aapo OuTa 19.17 0.02.47 52.16
11 Pätäri Viljami KS 20.13 0.03.43 49.59
12 Westerlund Otso Koovee 20.40 0.04.10 48.35
13 Koivisto Daniel KyS 21.11 0.04.41 47.01
14 Pais Märten VeVe 21.19 0.04.49 46.56
15 Pasi Antti KyS 21.48 0.05.18 45.38
16 Holmback Hannes Femman 22.01 0.05.31 44.78
17 Hellman Aleksi MSParma 22.02 0.05.32 44.60
18 Kinnala Ville TuS 22.14 0.05.44 44.05
18 Hirvonen Joni AR 22.14 0.05.44 44.05
20 Lohikoski Roope RasKa 22.38 0.06.08 42.98
21 Toivanen Elmeri KS 22.41 0.06.11 42.74
22 Otsamo Veeti HS 23.26 0.06.56 41.23
23 Vesterinen Arttu TP 23.32 0.07.02 40.91
24 Väyrynen Antti KyS 23.34 0.07.04 40.71
25 Korhonen Miikka TP 24.14 0.07.44 39.46
26 Stubb Hannes Falken 24.18 0.07.48 39.21
27 Tiljander Ville HyRa 24.32 0.08.02 38.71
28 Vuori Justus TuS 24.48 0.08.18 38.16
29 Hakala Petteri RaN 24.49 0.08.19 38.00
30 Kemppi Mikko KangSK 25.03 0.08.33 37.51
31 Rehn Ville Lynx 25.25 0.08.55 36.84
32 Kiljunen Eemeli RaVa 25.33 0.09.03 36.52
33 Mesiäinen Jaakko Navi 25.45 0.09.15 36.11
34 Huhtanen Kiri TP 25.58 0.09.28 35.68
35 Aurén Axel Botnia 26.36 0.10.06 34.70
36 Rantala Peetu KoS 27.25 0.10.55 33.55
37 Pitkänen Konsta TP 27.53 0.11.23 32.87
38 Heikkinen Valtteri VeVe 28.39 0.12.09 31.88
39 Hyppölä Pyry SoJy 29.25 0.12.55 30.93
40 Salonen Matias HS 30.37 0.14.07 29.61
41 Hakola Matti KangSK 32.17 0.15.47 27.98
42 Inkilä Reetu KeuKi 33.18 0.16.48 27.03
43 Tiukkanen Juho VaaSu 37.20 0.20.50 24.02
44 Lönnström Eric Orient 38.21 0.21.51 23.30
45 Lähdesmäki Mikko RaJu 38.47 0.22.17 22.95
46 Manninen Jere Navi 39.54 0.23.24 22.23
Kuokkanen Edvin TuS HYL -
Saukkonen Eemeli Pihkan HYL -

Sarja H15K2
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Teemu TP 18.01 0.00.00 61.95
2 Koivumäki Lauri KoS 18.20 0.00.19 60.69
3 Lahtinen Vesa HiKi 19.07 0.01.06 58.02
4 Ahola Erik KangSK 19.08 0.01.07 57.79
5 Kaario Otto S-JKL 19.19 0.01.18 57.06
6 Hakuli Tommi KeU 19.20 0.01.19 56.83
7 Julkunen Aaro LHR 19.30 0.01.29 56.16
8 Lapila Eero MSParma 19.35 0.01.34 55.75
9 Pätäri Valtteri KS 19.39 0.01.38 55.38
10 Härkönen Tommi KaSu 20.02 0.02.01 54.15
11 Takanen Samu VeVe 20.20 0.02.19 53.18
12 Tuomala Mitri S-JKL 20.46 0.02.45 51.90
13 Ahola Mikko KangSK 21.27 0.03.26 50.08
14 Mäkinen Tuukka LLuja 21.59 0.03.58 48.71
15 Lampinen Aaro MU 22.20 0.04.19 47.79
16 Lampinen Juuso HS 22.25 0.04.24 47.46
17 Niemi Topias HS 22.29 0.04.28 47.16
18 Hiidenhovi Aleks LHR 22.59 0.04.58 45.98
19 Natunen Samuli SaSu 23.33 0.05.32 44.73
20 Ketola Lauri Koovee 23.34 0.05.33 44.55
21 Sipiläinen Konsta S-JKL 23.42 0.05.41 44.15
22 Kettunen Teo SV 24.04 0.06.03 43.33
23 Hansén Linus Botnia 24.11 0.06.10 42.98
24 Palmen Alvar EsSu 24.26 0.06.25 42.40
25 Husu Miika SKVuoksi 24.47 0.06.46 41.66
26 Piironen Konsta MSParma 24.52 0.06.51 41.38
27 Sevelius Emil Orient 24.53 0.06.52 41.21
28 Lehtoranta Teemu TVV 25.29 0.07.28 40.10
29 Laaksonen Arttu AngA 25.43 0.07.42 39.60
30 Pajukangas Mikko KPV 25.56 0.07.55 39.14
31 Ekström Rasmus MSParma 26.04 0.08.03 38.80
32 Joutsensaari Jeremias KangSK 26.23 0.08.22 38.21
33 Westerlund Linus Raseborg 26.41 0.08.40 37.65
34 Visuri Ilari OK77 27.01 0.09.00 37.05
35 Hemminki Joni RaJu 27.22 0.09.21 36.45
36 Jutila Konsta RasKa 27.42 0.09.41 35.89
37 Nurminen Jani VaHa 28.32 0.10.31 34.72
38 Varis Henry RastiE4 28.59 0.10.58 34.06
39 Kukkula Tommi RasKa 29.46 0.11.45 33.04
40 Konttila Eemi Koovee 30.50 0.12.49 31.79
41 Leirimaa Lauri RaVa 32.03 0.14.02 30.47
42 Tuominen Juho KanSu 33.35 0.15.34 28.98
43 Heinaro Lauri EsSu 35.46 0.17.45 27.11
44 Kelosuo Eero SKVuoksi 35.58 0.17.57 26.86
45 Hyttinen Jaakko RastiE4 42.28 0.24.27 22.67
46 Hurmerinta Fredrik AOK 46.00 0.27.59 20.85
47 Grahn Eskil NOK 1.00.57 0.42.56 15.68
Tonder Aapo SKVuoksi KES -
Poutanen Mikko KoS HYL -

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 23.29 0.00.00 92.63
2 Viberg Tuulia MSParma 23.52 0.00.23 90.88
3 Liikanen Marjo RR 24.06 0.00.37 89.74
4 Väänänen Mari KR 24.32 0.01.03 87.90
5 Vinogradova Natalia AngA 25.01 0.01.32 85.95
6 Gunell Yvonne PIF 25.12 0.01.43 85.08
7 Autio Päivi Hiisi 25.41 0.02.12 83.23
8 Andelin Sanna LaTa 25.46 0.02.17 82.72
9 Reponen Milka KeuKi 25.50 0.02.21 82.26
10 Kauppi Minna AR 26.02 0.02.33 81.39
11 Nurmela Sari VeVe 26.24 0.02.55 80.02
12 Nurmela Maiju RaKaS 26.49 0.03.20 78.54
13 Wennman Heini Pohjant 26.55 0.03.26 78.02
14 Honkimaa Anni EsSu 27.04 0.03.35 77.36
15 Sivén Hanna ÄhtU 27.18 0.03.49 76.46
16 Murtola Elisa VeVe 27.22 0.03.53 76.05
17 Palomäki Sanna LapVi 27.32 0.04.03 75.36
18 Taini Mia Koovee 27.36 0.04.07 74.95
19 Istolahti Tiia MSParma 27.39 0.04.10 74.59
20 Nykänen Eveliina LappRi 27.57 0.04.28 73.56
21 Pietilä-Annala Jaana KangSK 28.12 0.04.43 72.69
22 Laitinen Anna RaLu 28.14 0.04.45 72.38
23 Kauppila Sanna VeVe 28.15 0.04.46 72.12
24 Hyyryläinen Laura AnttU 28.19 0.04.50 71.72
25 Autio Henna RasTiimi 29.25 0.05.56 68.83
26 Salmi Maria LappRi 29.43 0.06.14 67.92
27 Joona Krista PelPo 30.17 0.06.48 66.45
28 Juvonen Matleena RaKaS 30.29 0.07.00 65.80
29 Ahonen Laura KangSK 30.54 0.07.25 64.71
30 Voytova Alexandra RasKu 31.00 0.07.31 64.30
31 Kollanen Teresa RasKu 31.05 0.07.36 63.93
32 Niittymäki Johanna HlS 31.16 0.07.47 63.35
33 Mäkinen Essi VaHa 31.24 0.07.55 62.88
34 Rudnaya Anastasia MSParma 32.08 0.08.39 61.25
35 Matilainen Mirja HS 32.31 0.09.02 60.34
36 Smeds Heidi NOK 33.24 0.09.55 58.55
37 Liuha Elina SuSe 33.44 0.10.15 57.79
38 Salmenoja Sanna MSParma 33.49 0.10.20 57.46
39 Suutari Säde KS 34.00 0.10.31 56.97
40 Lassila Reetta RasTiimi 34.40 0.11.11 55.69
41 Sabel Jenni Hiisi 34.43 0.11.14 55.43
42 Lahtinen Katja HS 34.45 0.11.16 55.20
43 Porkka Paula HiKi 35.27 0.11.58 53.93
44 Glasberg Annelie NOK 36.48 0.13.19 51.78
45 Turunen Marjut SKVuoksi 38.31 0.15.02 49.31
46 Pirinen Marjo LaTa 41.05 0.17.36 46.08
47 Åkermarck-Mähönen Ramona HS 41.49 0.18.20 45.12
48 Koskenkorva Sanna KEV 42.25 0.18.56 44.33
49 Tuomisto Elisa KyRa 42.37 0.19.08 43.98
50 Pelkonen Suvi VeVe 43.04 0.19.35 43.37
51 Vääränen Sari KS 47.50 0.24.21 38.92
Koistinen Marjo EsSu KES -
Paukkunen Sanna MSParma HYL -

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sianoja Maija MSParma 23.34 0.00.00 91.00
2 Joensuu Marttiina Pohjant 24.24 0.00.50 87.63
3 Fincke Anni-Maija TP 24.34 0.01.00 86.77
4 Portin Laura PR 24.36 0.01.02 86.39
5 Sareila Outi MSParma 25.02 0.01.28 84.64
6 Anttonen Sari KeuKi 25.24 0.01.50 83.16
7 Järveläinen Julia Femman 25.36 0.02.02 82.26
8 Mörsky Sonja KeuKi 25.47 0.02.13 81.43
9 Höglund Henna KR 25.56 0.02.22 80.71
10 Närhi Anna HiKi 26.37 0.03.03 78.40
11 Kiuru Veera RaKaS 26.38 0.03.04 78.10
12 Kaskinen Mira RasKa 26.40 0.03.06 77.77
13 Parjanne Laura HiKi 26.41 0.03.07 77.48
14 Raitanen Hanna RR 27.14 0.03.40 75.67
15 Heittola Satu RasKu 27.26 0.03.52 74.89
16 Taanila Marjo Koovee 27.31 0.03.57 74.43
17 Kilpeläinen Elina VeVe 27.48 0.04.14 73.44
18 Rantanen Merja JRV 28.11 0.04.37 72.21
19 Karhola Lotta TP 28.15 0.04.41 71.81
20 Kanko Miina Koovee 28.16 0.04.42 71.54
21 Kukkonen Saara LS-37 28.19 0.04.45 71.19
22 Istolahti Jaana YKV 28.22 0.04.48 70.84
23 Niittynen Miia Koovee 28.24 0.04.50 70.53
24 Ojanen Maija KangSK 28.29 0.04.55 70.10
25 Rahko Saana-Maria Pohjant 28.30 0.04.56 69.83
26 Rintamäki Riina Pihkan 29.20 0.05.46 67.63
27 Laakso Niina HiKi 29.35 0.06.01 66.84
28 Tahvonen Satu PR 30.02 0.06.28 65.62
29 Mattila Milla HS 30.23 0.06.49 64.65
30 Haarlaa Tiina HS 31.22 0.07.48 62.42
31 Tarkiainen Tia JRV 31.49 0.08.15 61.34
32 Ekström Anu MSParma 32.00 0.08.26 60.78
33 Lylynperä Kaisa TuS 32.32 0.08.58 59.59
34 Saarinen Suvi S-JKL 32.33 0.08.59 59.36
35 Kauppila Terhi HS 34.23 0.10.49 56.01
36 Salminen Henna HS 36.07 0.12.33 53.14
37 Saarinen Minna Koovee 36.45 0.13.11 52.05
38 Lassila Roosa RasTiimi 36.53 0.13.19 51.69
39 Lax Sara Pohjant 37.09 0.13.35 51.15
40 Hasu Eveliina KS 38.03 0.14.29 49.77
41 Sundbäck Jasmin SV 38.04 0.14.30 49.58
41 Cobo Caballero Alicia Pohjant 38.04 0.14.30 49.58
43 Valkonen Outi Kalske 38.46 0.15.12 48.35
44 Dambe Signe PR 39.20 0.15.46 47.49
45 Grahn Elina NOK 40.00 0.16.26 46.54
45 Partanen Paula HyRa 40.00 0.16.26 46.54
47 Kihlström Tiina ÄhtU 43.43 0.20.09 42.29
48 Andelin Marjaana LaTa 45.54 0.22.20 40.13
49 Ihanainen Eija SaPu 45.55 0.22.21 39.98
50 Salonen Kirsi AR 52.26 0.28.52 34.89
51 Liubov Kutsenina TuS 53.48 0.30.14 33.88

Sarja D21K3
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundberg Karoliina Lynx 24.18 0.00.00 91.61
2 Fagerudd Salla PR 24.41 0.00.23 89.91
3 Saarimäki Heini AngA 24.52 0.00.34 88.98
4 Efimova Natalia Hiisi 24.55 0.00.37 88.53
4 Uotila Ulrika Koovee 24.55 0.00.37 88.53
6 Kinni Saila TP 25.12 0.00.54 87.01
7 Silvennoinen Emma PR 25.26 0.01.08 85.95
7 Lindholm Sara Raseborg 25.26 0.01.08 85.95
9 König-Salmi Vroni PR 25.59 0.01.41 83.61
10 Boström Matleena RR 26.05 0.01.47 83.04
11 Virta Elli RasKa 26.06 0.01.48 82.73
12 Ikäheimonen Taru Lynx 26.08 0.01.50 82.37
13 Hirvonen Eveliina PR 26.09 0.01.51 82.06
14 Harju Venla TP 26.14 0.01.56 81.54
15 Juga Emma SV 27.04 0.02.46 78.79
16 Leskinen Anne-Mari Lynx 27.36 0.03.18 77.02
17 Paunonen Tuuli Koovee 27.38 0.03.20 76.69
18 Kyrölä Sonja TP 27.55 0.03.37 75.67
19 Fincke Matleena AngA 28.19 0.04.01 74.37
20 Stenlund Hilla PR 29.16 0.04.58 71.72
21 Sundelin Ann-Sofie Botnia 29.45 0.05.27 70.33
22 Honkanen Miitu KuoSu 31.20 0.07.02 66.57
23 Silvennoinen Tarja KR 31.43 0.07.25 65.55
24 Bäck Sabina Femman 31.49 0.07.31 65.14
25 Sivill Saana S-JKL 32.09 0.07.51 64.25
26 Jurvakainen Vuokko S-JKL 32.12 0.07.54 63.95
27 Kiiski Johanna HS 32.22 0.08.04 63.41
28 Meriläinen Eija HS 32.24 0.08.06 63.14
29 Ekonoja Linda Botnia 32.36 0.08.18 62.55
30 Luoma Katja KS 32.52 0.08.34 61.84
31 Rintanen Mari KangSK 33.01 0.08.43 61.35
32 Lindholm Vivian OK77 33.19 0.09.01 60.60
33 Westerlund Ina OK77 33.55 0.09.37 59.33
34 Ilmoni Rafaela OK77 34.29 0.10.11 58.16
35 Toiviainen Anni SKVuoksi 34.51 0.10.33 57.36
36 Laakkonen Susanna MSParma 35.24 0.11.06 56.28
37 Linnaila Charlotta Orient 37.06 0.12.48 53.52
38 Aho Hanna ÄhtU 37.51 0.13.33 52.28
39 Hongell Mia-Riitta KoS 38.02 0.13.44 51.86
40 Laakso Sanna Hiisi 38.04 0.13.46 51.63
41 Diaz Emmi HlS 39.31 0.15.13 49.57
41 Munukka Ellu TP 39.31 0.15.13 49.57
43 Ray Carola OK77 39.51 0.15.33 48.82
44 Lövsund Anneli Botnia 39.52 0.15.34 48.63
45 Hietaoja Nelli HS 40.10 0.15.52 48.10
46 Moilanen Anna KaSu 40.27 0.16.09 47.60
47 Murtovaara Annemari KEV 40.43 0.16.25 47.13
48 Siivonen Hanna-Mari S-JKL 42.33 0.18.15 44.94
49 Heikkinen Anniina VeVe 43.45 0.19.27 43.55
50 Tiitola Annamari Lynx 46.14 0.21.56 41.07
Haajanen Sofia Pohjant KES -

Sarja D20K1
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Sanni AngA 22.04 0.00.00 92.33
2 Mähönen Emmi TP 23.22 0.01.18 86.91
3 Pajunen Jenna AnttU 23.53 0.01.49 84.75
4 Skog Henna Koovee 24.02 0.01.58 83.95
5 Haikonen Henna-Riikka AnttU 24.06 0.02.02 83.44
6 Valkonen Oona Kalske 24.10 0.02.06 82.93
7 Hulkkonen Johanna Pihkan 24.21 0.02.17 82.04
8 Kymäläinen Sanni TP 24.29 0.02.25 81.32
9 Gustafsson Jannina TVV 24.44 0.02.40 80.23
10 Peltomäki Elli RasKa 24.46 0.02.42 79.85
11 Sågfors Emilia Botnia 24.59 0.02.55 78.89
12 Saarela Ruska KoS 25.24 0.03.20 77.34
13 Kuusela Tuija RasKa 25.29 0.03.25 76.82
14 Minkkinen Sirkku RR 25.34 0.03.30 76.31
15 Hyvärinen Emilia RaVa 25.47 0.03.43 75.41
16 Forsell Susanna Raseborg 25.54 0.03.50 74.82
17 Turunen Maaret RR 26.34 0.04.30 72.69
18 Bergman Marjo OH 26.43 0.04.39 72.03
19 Nurmi Ella VaaSu 26.49 0.04.45 71.52
20 Toivanen Pinja RaN 27.02 0.04.58 70.70
21 Lammi Elina HS 27.14 0.05.10 69.93
22 Suhonen Anniina KuoSu 27.18 0.05.14 69.52
23 Karvonen Sara Lynx 27.58 0.05.54 67.63
24 Helle Annukka EsAk 28.20 0.06.16 66.52
25 Silvonen Vilmalotta HS 28.22 0.06.18 66.20
26 Fiskars Mikaela Raseborg 28.26 0.06.22 65.81
27 Saarinen Henna Koovee 28.46 0.06.42 64.82
28 Laakkio Emma AngA 29.08 0.07.04 63.78
29 Niinisalo Jenna VeVe 29.34 0.07.30 62.62
30 Venesmäki Johanna RaLu 29.48 0.07.44 61.90
31 Simosas Emma Orient 30.02 0.07.58 61.20
32 Tani Leena KS 30.23 0.08.19 60.28
33 Höstman Victoria Femman 30.33 0.08.29 59.73
34 Ylikangas Tiia RasKu 31.15 0.09.11 58.18
35 Annila Silja RaLu 32.06 0.10.02 56.43
36 Närhi Minna JRV 32.39 0.10.35 55.28
37 Pusa Sanna KeuKi 33.02 0.10.58 54.44
38 von Frenckell Johanna Raseborg 34.36 0.12.32 51.78
39 Kauppila Kaisa VeVe 34.38 0.12.34 51.54
39 Kerkkonen Anna JRV 34.38 0.12.34 51.54
41 Komonen Inka RaVa 35.31 0.13.27 49.88
42 Toivanen Minttu RaN 37.57 0.15.53 46.51
43 Virjula Laura Navi 38.12 0.16.08 46.03
44 Väyrynen Anni KyS 38.29 0.16.25 45.52
45 Hanhijärvi Marjukka EsAk 38.54 0.16.50 44.86
46 Räisänen Mira SalRe 41.28 0.19.24 41.92
47 Nylund Elin Femman 47.34 0.25.30 36.41

Sarja D18K1
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Suvi RasKu 23.21 0.00.00 76.09
2 Väyrynen Aino KyS 23.31 0.00.10 75.22
3 Rautasalo Essi KR 24.13 0.00.52 72.72
4 Hulkkonen Niina Pihkan 24.34 0.01.13 71.37
5 Heikkilä Venla MU 24.51 0.01.30 70.24
6 Hakala Essi MSParma 24.57 0.01.36 69.64
7 Otsamo Pihla HS 25.03 0.01.42 69.05
8 Sandelin Caroline NOK 25.10 0.01.49 68.42
9 Österman Lilja TuS 25.12 0.01.51 68.02
10 Rantanen Emilia MSParma 25.40 0.02.19 66.47
11 Holmgren Caroline SV 25.46 0.02.25 65.91
12 Oikarinen Suvi OH 25.54 0.02.33 65.27
13 Uusitalo Amanda Koovee 26.30 0.03.09 63.50
14 Borisova Daria Hiisi 28.04 0.04.43 59.67
15 Espo Maria KS 28.24 0.05.03 58.70
16 Valkonen Viivi Kalske 28.37 0.05.16 57.98
17 Isolähteenmäki Pia RasKa 29.09 0.05.48 56.65
18 Haapakoski Tiina RasKa 29.55 0.06.34 54.94
19 Kotkajuuri Anna KangSK 30.11 0.06.50 54.19
20 Lohikainen Milla RaVa 30.16 0.06.55 53.78
21 Sinisalo Laura MU 30.34 0.07.13 53.00
22 Kanko Ruut Koovee 31.29 0.08.08 51.21
23 Heiskanen Terhi SonPa 31.45 0.08.24 50.53
24 Huttunen Petra Koovee 31.47 0.08.26 50.23
25 Sandroos Lotta RasKa 32.09 0.08.48 49.41
26 Hietanen Pinja KS 32.14 0.08.53 49.04
27 Reiman Anni AngA 32.29 0.09.08 48.42
28 Kurri Noora SaRa 32.57 0.09.36 47.50
29 Linnainmaa Eeva KyRa 34.59 0.11.38 44.51
30 Ylikoski Taru KortJV 35.43 0.12.22 43.38
31 Kantanen Milla ViiSu 36.07 0.12.46 42.68
32 Ervasti Sofia KEV 37.43 0.14.22 40.66
33 Emaldynova Lilia AngA 38.23 0.15.02 39.75
34 Ahlfors Enni AngA 1.09.11 0.45.50 21.94
Hämäläinen Roosa KoS HYL -

Sarja D17K1
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna OH 19.46 0.00.00 76.27
2 Jokela Emmi SuSe 20.06 0.00.20 74.71
3 Schoultz von Katja OK77 20.37 0.00.51 72.56
4 Ukskoski Karoliina PerhKi 21.03 0.01.17 70.79
5 Hyyrynen Noora KS 22.11 0.02.25 66.91
6 Pöyhönen Saina Hiisi 22.35 0.02.49 65.47
7 Väisänen Essi SKVuoksi 22.44 0.02.58 64.78
8 Rajamäki Netta KangSK 23.40 0.03.54 61.98
9 Pajula Salla LapVi 23.46 0.04.00 61.48
10 Lövdal Elin Femman 24.05 0.04.19 60.43
11 Reponen Niina PR 24.08 0.04.22 60.06
12 Räisänen Noora SalRe 24.34 0.04.48 58.77
13 Kivistö Tuulia SV 25.16 0.05.30 56.91
14 Manderbacka Hanne VaaSu 25.18 0.05.32 56.61
15 Viilo Johanna TP 25.21 0.05.35 56.27
16 Anttila Tiina SuSi 25.30 0.05.44 55.71
17 Matilainen Helena HS 25.36 0.05.50 55.26
18 Strandvall Alexandra Kronan 25.55 0.06.09 54.36
19 Mikkola Heidi KanSu 25.59 0.06.13 54.00
20 Saarijärvi Salla TP 26.00 0.06.14 53.74
21 Aho Petra Navi 26.11 0.06.25 53.15
22 Sipiläinen Pinja S-JKL 26.50 0.07.04 51.64
23 Rehn Nelli Lynx 27.12 0.07.26 50.73
24 Mäntylä Tanja RasKe 27.24 0.07.38 50.15
25 Julkunen Sonja TP 27.25 0.07.39 49.91
26 Wärnman Jessica Falken 27.30 0.07.44 49.55
27 Jussila Jutta TP 27.43 0.07.57 48.95
28 Reunanen Anna-Reetta TP 27.58 0.08.12 48.31
29 Korhonen Julia RaKaS 28.40 0.08.54 46.92
30 Marttinen Sanni Navi 29.08 0.09.22 45.97
31 Rinta-Jouppi Mei TP 29.17 0.09.31 45.54
32 Juppo Mona HS 29.29 0.09.43 45.03
33 Reinikka Frida VaaSu 30.29 0.10.43 43.37
34 Tolonen Mirabella RR 30.43 0.10.57 42.85
35 Paunu Minttu TP 33.19 0.13.33 39.33
36 Hyttinen Inkeri RastiE4 34.40 0.14.54 37.63
37 Juvakka Vilma SKVuoksi 34.50 0.15.04 37.29
38 Tarvainen Heini Navi 37.38 0.17.52 34.36
39 Kiri Hanna VeVe 37.43 0.17.57 34.13
40 Välimaa Kristiina VaaSu 53.43 0.33.57 23.85

Sarja D16K1
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 18.18 0.00.00 68.61
2 Enlund Alexandra Femman 19.24 0.01.06 64.42
3 Haltia Riikka RR 19.42 0.01.24 63.14
4 Ståhlberg Emilia EsSu 20.45 0.02.27 59.66
5 Martikainen Karoliina SV 21.18 0.03.00 57.84
6 Lahtinen Krista HS 21.21 0.03.03 57.43
7 Malinen Anni TVV 21.48 0.03.30 55.98
8 Valtonen Anni MSParma 21.51 0.03.33 55.58
9 Kaartinen Selja AngA 22.44 0.04.26 53.16
10 Metsola Roosa KyS 23.04 0.04.46 52.14
11 Nygård Marikki KuoSu 23.44 0.05.26 50.42
12 Salonen Inka HS 23.45 0.05.27 50.14
13 Pulkkinen Iita Navi 23.52 0.05.34 49.65
14 Pöllänen Elsi HS 23.58 0.05.40 49.20
14 Hyvärinen Roosa RaVa 23.58 0.05.40 49.20
16 Fingerroos Camilla PR 24.23 0.06.05 47.87
17 Prittinen Aino HlS 24.51 0.06.33 46.74
18 Pakkanen Reetta VeVe 25.20 0.07.02 45.61
19 Väliheikki Petra LaiVe 25.40 0.07.22 44.79
20 Näsi Aurora Pohjant 25.43 0.07.25 44.48
21 Pasanen Pihla RaJu 26.00 0.07.42 43.76
22 Ekström Hanne-Line MSParma 27.08 0.08.50 41.72
23 Ek Rebecca Minken 28.26 0.10.08 39.61
24 Vehomäki Varpu ORa 28.55 0.10.37 38.74
25 Arrakoski Sophia OK77 29.18 0.11.00 38.03
26 Heiskanen Iida HS 30.37 0.12.19 36.20
27 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 31.02 0.12.44 35.53
28 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 31.41 0.13.23 34.61
29 Aaltonen Katariina HS 33.35 0.15.17 32.48
30 Toivari Ida VeVe 41.10 0.22.52 26.35
31 Ruponen Terhi RaVa 50.44 0.32.26 21.27
32 Turpiainen Henna HyRa 53.37 0.35.19 20.02
Virtanen Anna HlS HYL -

Sarja D16K2
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Ellen Kronan 21.14 0.00.00 61.36
2 Puikkonen Janika S-JKL 21.21 0.00.07 60.73
3 Yliluikki Henna SuSi 21.24 0.00.10 60.29
4 Mellberg Sonja VaaSu 21.33 0.00.19 59.58
5 Jerkku Laura TuS 22.20 0.01.06 57.21
6 Aho Varpu VaHa 22.41 0.01.27 56.05
7 Kinnala Venla TuS 22.45 0.01.31 55.60
8 Rahkola Ella-Noora OH 22.53 0.01.39 55.01
8 Rajala Milla LapVi 22.53 0.01.39 55.01
10 Jalava Enni VaRa 23.10 0.01.56 53.79
11 Kuronen Anna HS 23.28 0.02.14 52.83
12 Antikainen Inna TuS 23.29 0.02.15 52.53
13 Korteniemi Veera PelPo 23.32 0.02.18 52.15
14 Näsi Juliaana Pohjant 24.37 0.03.23 49.60
15 Brink Johanna PIF 25.07 0.03.53 48.36
16 Alatalo Sanni TP 25.36 0.04.22 47.20
17 Heikkilä Milja HlS 26.00 0.04.46 46.23
18 Siren Saara RaN 26.10 0.04.56 45.69
19 Oksanen Maiju IkNV 26.20 0.05.06 45.17
20 Toivanen Hilla RaN 26.44 0.05.30 44.25
21 Hannunen OIga S-JKL 26.52 0.05.38 43.80
22 Lehtola Moona KangSK 28.24 0.07.10 41.21
23 Taubert Iiris Koovee 29.26 0.08.12 39.55
24 Blomqvist Victoria Minken 29.27 0.08.13 39.32
25 Holmberg Laura RasKa 30.19 0.09.05 37.98
26 Himanka Jenna LapVi 30.51 0.09.37 37.12
27 Hirvonen Kia-Lotta RaVa 32.37 0.11.23 34.92
28 Jaatinen Milja HaHe 35.01 0.13.47 32.35
29 Kivilaakso Anni Lynx 35.29 0.14.15 31.74
30 Karlsson Pernilla PIF 36.18 0.15.04 30.85
31 Ahonen Noora Koovee 40.07 0.18.53 27.76
Högel Caroline SV KES -

Sarja D15K1
Matka
Osallistujien määrä 58
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 18.44 0.00.00 64.34
2 Sundman Josefina HiKi 19.44 0.01.00 60.92
3 Rantanen Essi MSParma 20.10 0.01.26 59.45
4 Heikkilä Tuuli Lynx 20.17 0.01.33 58.95
5 Matilainen Annika HS 21.05 0.02.21 56.57
6 Ahola Eveliina Navi 21.06 0.02.22 56.37
7 Juva Jonna AngA 21.11 0.02.27 56.00
8 Nymalm Amy PIF 21.22 0.02.38 55.37
9 Plit Heidi Lynx 21.29 0.02.45 54.92
10 Tuomisto Anu VaaSu 21.38 0.02.54 54.39
11 Kovanen Maiju S-JKL 21.45 0.03.01 53.96
12 Tuomisto Satu VaaSu 21.54 0.03.10 53.44
13 Hanhijärvi Leenukka EsAk 22.11 0.03.27 52.62
14 Torrkulla Julia Femman 22.41 0.03.57 51.32
15 Vuori Emilia AngA 23.16 0.04.32 49.89
16 Myrskog Linnea Kronan 23.31 0.04.47 49.23
17 Nummela Liinu MU 23.33 0.04.49 49.02
18 Lehtinen Jenna HlS 24.30 0.05.46 46.99
19 Annala Vilma KangSK 24.32 0.05.48 46.80
20 Aaltonen Anniina MSParma 24.40 0.05.56 46.42
21 Westerback Liva OK77 25.23 0.06.39 44.98
22 Haapasalo Henriikka Pohjant 25.28 0.06.44 44.71
23 Mahlamäki Ella EsSu 25.29 0.06.45 44.56
24 Stenius Veera LaiVe 25.42 0.06.58 44.06
25 Lahdelma Saana Navi 25.53 0.07.09 43.62
26 Kantola Claudia LS-37 26.27 0.07.43 42.57
27 Tuominen Krista LS-37 26.42 0.07.58 42.05
28 Harju Moona PudU 26.43 0.07.59 41.91
29 Riipinen Venla Navi 27.05 0.08.21 41.22
30 Kontinen Klaara Orient 27.10 0.08.26 40.98
31 Smeds Matilda Femman 27.30 0.08.46 40.37
32 Juntunen Johanna IinYr 27.48 0.09.04 39.82
33 Avelin Melina HlS 28.17 0.09.33 39.03
34 Varjus Viivi SKVuoksi 28.21 0.09.37 38.82
35 Kuuttinen Jannike NOK 28.42 0.09.58 38.24
36 Laasonen Sonja TP 28.55 0.10.11 37.84
37 Reiman Aino AngA 29.04 0.10.20 37.54
38 Pakkanen Anni SV 29.30 0.10.46 36.88
39 Kyrö Anni RaVa 29.47 0.11.03 36.42
40 Anttila Sara VaHa 30.12 0.11.28 35.81
41 Frenckell von Rafaela OK77 30.27 0.11.43 35.42
42 Suojanen Susanna Koovee 30.36 0.11.52 35.14
43 Järvelä Emmi KärKV 30.43 0.11.59 34.90
44 Päivähonka Salla RaVa 31.58 0.13.14 33.44
45 Isokallio Kiia RaN 32.01 0.13.17 33.29
46 Kalenius Camilla LS-37 32.16 0.13.32 32.93
47 Korhonen Saara TVV 32.30 0.13.46 32.60
48 Leipijärvi Jenna HlS 32.55 0.14.11 32.09
49 Kivikko Jenni HlS 33.11 0.14.27 31.73
50 Rautakorpi Miina KangSK 34.08 0.15.24 30.76
51 Stenbacka Emma VaaSu 34.16 0.15.32 30.55
52 Strandvall Amanda Minken 36.09 0.17.25 28.87
53 Vehmas Ella KuoSu 40.34 0.21.50 25.65
54 Hakala Hanna HaHe 40.52 0.22.08 25.38
55 Vehkalahti Jenny IkNV 42.52 0.24.08 24.12
56 Koli Helmi SV 44.06 0.25.22 23.37
57 Niemi Maria KaSu 46.58 0.28.14 21.88
Nurmi Venla RasKe KES -

Sarja D15K2
Matka
Osallistujien määrä 58
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Anni TP 18.41 0.00.00 61.69
1 Cederberg Ida-Marie PIF 18.41 0.00.00 61.69
3 Roininen Essi HS 18.57 0.00.16 60.50
4 Skog Ella Koovee 19.27 0.00.46 58.79
5 Rintanen Heini KangSK 20.23 0.01.42 55.95
6 Räsänen Johanna KuoSu 20.44 0.02.03 54.86
7 Norrbacka Sanni HyRa 21.21 0.02.40 53.13
8 Rantala Jasmiina RaLu 21.37 0.02.56 52.34
9 Pitkänen Salla TP 21.51 0.03.10 51.64
10 Kontkanen Ronja KangSK 22.09 0.03.28 50.80
11 Viholainen Elisa S-JKL 22.46 0.04.05 49.30
12 Sopo Annika KuoSu 22.51 0.04.10 48.98
13 Niva Sara LaiVe 23.06 0.04.25 48.32
14 Donner Janina OK77 23.11 0.04.30 48.02
15 Haavisto Alli TuS 23.13 0.04.32 47.82
16 Hyvärinen Ella RaVa 23.38 0.04.57 46.85
17 Saalo Hanna-Mari MU 23.56 0.05.15 46.13
18 Himilä Julia KaRa 24.06 0.05.25 45.69
19 Hasu Iina Orient 24.17 0.05.36 45.22
20 Nurminen Jutta VaHa 24.19 0.05.38 45.03
21 Friman Ronja HyRa 24.35 0.05.54 44.42
22 Koskela Sanna RaJu 25.18 0.06.37 43.04
23 Similä Roosa SKVuoksi 25.21 0.06.40 42.84
24 Tanskanen Anni IisVi 25.39 0.06.58 42.22
25 Liitiäinen Janika Orient 25.44 0.07.03 41.96
26 Hakala Noora LapVi 26.04 0.07.23 41.31
27 Kirvesmies Annika KuoSu 26.12 0.07.31 40.98
28 Kääriä Venla KyS 26.26 0.07.45 40.51
28 Rontu Nella AngA 26.26 0.07.45 40.51
30 Nenonen Liisa SKVuoksi 26.37 0.07.56 40.00
31 Mikkola Liina RasKa 26.42 0.08.01 39.76
32 Kaukonen Ella EsSu 26.48 0.08.07 39.50
33 Ruoti Roosa VeVe 27.25 0.08.44 38.50
34 Svahn Isabella KyS 27.35 0.08.54 38.16
35 Jaakola Emma-Noora PudU 28.02 0.09.21 37.44
36 Haapasaari Ilona TuS 28.36 0.09.55 36.59
37 Kauppinen Johanna SaPu 29.01 0.10.20 35.96
38 Leppävuori Hanna KuoSu 29.23 0.10.42 35.41
39 Ridanpää Iina EsSu 29.38 0.10.57 35.01
40 Sulkula Evita S-JKL 29.59 0.11.18 34.50
41 Haikola Maaria KaSu 30.11 0.11.30 34.17
42 Kollanen Petra Lynx 30.21 0.11.40 33.88
43 Suominen Sohvi HiKi 30.39 0.11.58 33.45
44 Nissinen Elina Navi 31.02 0.12.21 32.94
45 Lonka Minna SKVuoksi 31.13 0.12.32 32.65
46 Holmgren Antonia SV 31.21 0.12.40 32.41
47 Tuomaala Sara TVV 31.27 0.12.46 32.21
48 Piippo Eveliina KangSK 32.21 0.13.40 31.22
49 Aumo Katariina Keihäs 32.23 0.13.42 31.10
50 Paavola Tiina KyRa 32.33 0.13.52 30.84
51 Vahvelainen Hilla TP 32.36 0.13.55 30.70
52 Pelkonen Roosa MU 35.02 0.16.21 28.49
53 Tulonen Jenna HiKi 37.09 0.18.28 26.78
54 Kyllönen Saini KuPe 38.42 0.20.01 25.63
55 Ketonen Luna Orient 40.45 0.22.04 24.27
56 Oksanen Emmi SiiRa 45.23 0.26.42 21.72
57 Huhtela Oona PudU 46.40 0.27.59 21.06
58 Immonen Ella RaVa 47.54 0.29.13 20.45