FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-Pitkä K-S
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi VaajTe 1.02.10 0.00.00 96.55
2 Anttonen Antti VaajTe 1.04.03 0.01.53 93.00
3 Lakanen Jonne VaajTe 1.04.16 0.02.06 91.99
4 Saari Petri VaajTe 1.06.21 0.04.11 88.42
5 Heinonen Samuel VaajTe 1.08.03 0.05.53 85.55
6 Huikko Petteri VaajTe 1.08.37 0.06.27 84.19
7 Saari Toni VaajTe 1.08.46 0.06.36 83.35
8 Viholainen Eeli S-JKL 1.10.20 0.08.10 80.86
9 Karjalainen Teemu VaajTe 1.11.05 0.08.55 79.37
10 Turpeinen Antti VaajTe 1.11.50 0.09.40 77.91
11 Kahelin Jouni VaajTe 1.11.53 0.09.43 77.23
12 Jurvakainen Tuukka VaajTe 1.12.07 0.09.57 76.36
13 Liuha Jari VaajTe 1.13.39 0.11.29 74.16
14 Kettunen Heikki VaajTe 1.15.58 0.13.48 71.30
15 Tölli Marko S-JKL 1.16.40 0.14.30 70.07
16 Alonen Matti S-JKL 1.24.37 0.22.27 62.95
17 Pohjola Lauri S-JKL 1.25.45 0.23.35 61.59
18 Maukonen Timo RastiE4 1.26.43 0.24.33 60.39
19 Viholainen Joona S-JKL 1.28.09 0.25.59 58.90
20 Truhponen Mikko SaPu 1.32.42 0.30.32 55.52
21 Kässi Pellervo SaPu 1.49.09 0.46.59 46.74

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorri Pietari VaajTe 1.01.58 0.00.00 58.31
2 Virkki Janne KeuKi 1.03.59 0.02.01 55.26
3 Hämäläinen Ari JRV 1.12.20 0.10.22 47.81
4 Nurminen Joonas JRV 1.13.40 0.11.42 45.89
5 Partanen Janne S-JKL 1.17.31 0.15.33 42.62
6 Ronkainen Teemu JRV 1.22.09 0.20.11 39.27
7 Voutilainen Arto MuuRa 1.31.29 0.29.31 34.42
8 Lamminsivu Harri S-JKL 1.33.18 0.31.20 32.92
Varis Ari RastiE4 EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Mikko S-JKL 57.10 0.00.00 64.50
2 Turtinen Raimo SaPu 57.17 0.00.07 63.68
3 Leppämäki Tero ViiSu 1.00.23 0.03.13 59.76
4 Hartman Janne VaajTe 1.00.59 0.03.49 58.52
5 Sivill Keijo RastiE4 1.02.39 0.05.29 56.33
6 Mönttinen Sami RastiE4 1.02.57 0.05.47 55.44
7 Moisio Petri SaPu 1.06.55 0.09.45 51.56
8 Aarrejoki Heikki VaajTe 1.08.26 0.11.16 49.84
9 Peltola Matti KeuKi 1.09.13 0.12.03 48.71
10 Liuha Pasi VaajTe 1.09.33 0.12.23 47.91
11 Kaario Kimmo VaajTe 1.12.59 0.15.49 45.11
12 Näpänkangas Mika S-JKL 1.18.15 0.21.05 41.57
13 Juutinen Petri MuuRa 1.21.21 0.24.11 39.50
14 Valkonen Janne SaPu 1.44.52 0.47.42 30.27
Pitkänen Marko JRV HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 55.46 0.00.00 55.78
2 Mäki Kari JRV 58.02 0.02.16 52.80
3 Tuomala Jyrki S-JKL 59.28 0.03.42 50.74
4 Juvakka Pekka S-JKL 1.03.41 0.07.55 46.65
5 Järvinen Jari VaajTe 1.08.50 0.13.04 42.48
6 Mutka Jouni S-JKL 1.16.22 0.20.36 37.68
7 Hakamäki Matti S-JKL 1.16.42 0.20.56 36.91
8 Kohvakka Hannu Kalske 1.20.18 0.24.32 34.67
9 Alamäki Arto KeuKi 1.44.09 0.48.23 26.28
Ilmonen Matti IPR HYL -
Hyttinen Tarmo RastiE4 KES -
Vuorenpää Tuomo JRV EIL -
Manerus Eero PetPe EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 51.08 0.00.00 49.82
2 Puskala Tuomo RastiE4 52.02 0.00.54 48.04
3 Hirvensalo Jorma SaPu 53.07 0.01.59 46.16
4 Korhonen Timo Hanka 53.23 0.02.15 45.03
5 Ylönen Juhani VaajTe 54.43 0.03.35 43.06
6 Koponen Pekka LohiRa 1.01.31 0.10.23 37.53
7 Leinonen Antti S-JKL 1.06.47 0.15.39 33.85
8 Senttula Asko S-JKL 1.12.45 0.21.37 30.42
9 Jurvakainen Jari S-JKL 1.23.51 0.32.43 25.82

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku SaPu 50.02 0.00.00 49.82
2 Nieminen Tapio JRV 53.19 0.03.17 46.21
3 Valkonen Pekka Kalske 53.23 0.03.21 45.62
4 Kantanen Kari ViiSu 57.14 0.07.12 42.05
5 Raatikainen Seppo SaPu 1.02.51 0.12.49 37.83
6 Matilainen Jorma S-JKL 1.06.59 0.16.57 35.07
7 Salonen Hannu KonnU 1.07.49 0.17.47 34.21
8 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.08.32 0.18.30 33.43
9 Siitonen Hannu RastiE4 1.09.34 0.19.32 32.52
10 Särkkä Seppo VaajTe 1.09.36 0.19.34 32.10
11 Alakoski Markku S-JKL 1.16.14 0.26.12 28.93
12 Ahonen Timo KeuKi 1.29.02 0.39.00 24.44
13 Liimatainen Ilpo SaPu 1.38.30 0.48.28 21.80
14 Kokkinen Veijo SaPu 1.44.33 0.54.31 20.27

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Jaakko S-JKL 44.04 0.00.00 43.27
2 Myllyaho Lasse KeuKi 45.34 0.01.30 41.21
3 Rantapuska Seppo PetPe 45.45 0.01.41 40.42
4 Sompi Eero JRV 47.28 0.03.24 38.36
5 Turpeinen Timo VaajTe 49.35 0.05.31 36.14
6 Kurittu Lassi S-JKL 50.00 0.05.56 35.27
7 Järvenpää Voitto RastiE4 50.10 0.06.06 34.58
8 Raatikainen Pekka RastiE4 51.58 0.07.54 32.84
9 Oinonen Veikko ViiSu 54.50 0.10.46 30.60
10 Pakarinen Jouko RastiE4 57.49 0.13.45 28.52
11 Jäntti Timo S-JKL 1.01.33 0.17.29 26.33

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 41.24 0.00.00 40.09
2 Häkkinen Risto ViPa 42.55 0.01.31 38.19
3 Äikäs Esko TikSu 43.17 0.01.53 37.39
4 Ottelin Pekka JRV 44.55 0.03.31 35.56
5 Tammela Seppo TikSu 45.08 0.03.44 34.93
6 Sorri Seppo PihtTu 46.53 0.05.29 33.19
7 Hytönen Jorma RastiE4 49.02 0.07.38 31.31
8 Kauppinen Raimo ViiSu 49.48 0.08.24 30.41
9 Linna Mikko S-JKL 51.07 0.09.43 29.22
10 Krats Matti S-JKL 51.17 0.09.53 28.72
11 Mönttinen Erkki ViPa 54.27 0.13.03 26.67
12 Lehtonen Matti SaRa 55.04 0.13.40 25.99
13 Valta Matti JRV 1.01.40 0.20.16 22.88

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 45.06 0.00.00 43.56
2 Nieminen Mauno ViiSu 45.59 0.00.53 42.19
3 Salo Jaakko SaPu 47.45 0.02.39 40.11
4 Keskinen Matti TikSu 48.37 0.03.31 38.89
5 Kinnunen Ilpo RastiE4 49.38 0.04.32 37.60
6 Näkkilä Matti RastiE4 49.40 0.04.34 37.08
7 Puttonen Kalevi IPR 51.19 0.06.13 35.41
8 Reini Jaakko TikSu 52.11 0.07.05 34.35
9 Salmela Kosti PihtTu 53.29 0.08.23 33.06
10 Jakovlev Sulo SaRa 56.04 0.10.58 31.10
11 Mali Pentti LohiRa 1.08.16 0.23.10 25.18
12 Valkonen Paavo Hanka 1.09.09 0.24.03 24.50
13 Maukonen Mauri RastiE4 1.09.46 0.24.40 23.93
Kauranen Jukka IPR EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 35.40 0.00.00 30.65
2 Manerus Erkki PetPe 35.56 0.00.16 29.28
3 Rikkinen Kalevi SaPu 43.59 0.08.19 22.99
4 Häkkinen Tapani IPR 46.36 0.10.56 20.82
5 Moisio Paavo SaPu 1.10.03 0.34.23 13.26

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahm Väinö RastiE4 39.58 0.00.00
2 Enqvist Eino JRV 1.17.51 0.37.53

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kohvakka Heikki Kalske 1.12.10 0.00.00 52.66
2 Kulmala Teemu SaPu 1.15.32 0.03.22 47.80
3 Hyttinen Lauri RastiE4 1.17.33 0.05.23 44.11
4 Pirttiniemi Juho SaPu 1.33.48 0.21.38 34.44

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Anton S-JKL 46.38 0.00.00 53.61
2 Jurvakainen Atte S-JKL 58.28 0.11.50 41.47
3 Häkkinen Aapo SaPu 1.02.38 0.16.00 37.52
4 Häkkinen Kalle S-JKL 1.19.07 0.32.29 28.75
5 Mörsky Matti KeuKi 1.43.14 0.56.36 21.31
Rantala Tommi S-JKL KES -
Leinonen Pauli S-JKL EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Aleksi JRV 32.23 0.00.00 51.55
2 Sulkula Paulus S-JKL 33.54 0.01.31 48.19
3 Kaario Otto S-JKL 35.43 0.03.20 44.74
4 Hyttinen Jaakko RastiE4 38.09 0.05.46 40.95
5 Varis Henry RastiE4 42.07 0.09.44 36.24
6 Sormunen Roope RastiE4 44.05 0.11.42 33.81
7 Hannunen Otto S-JKL 47.41 0.15.18 30.51
8 Keurulainen Aksu RastiE4 58.36 0.26.13 24.21
Hartman Teemu S-JKL EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomala Mitri S-JKL 21.21 0.00.00
2 Sipiläinen Konsta S-JKL 21.43 0.00.22
3 Kaario Arttu S-JKL 22.15 0.00.54
4 Inkilä Reetu KeuKi 27.14 0.05.53
5 Kirjavainen Elias S-JKL 30.35 0.09.14
6 Lappalainen Joona Hanka 31.04 0.09.43
7 Syvänen Sami S-JKL 31.45 0.10.24
Kyrönlahti Tomi ViPa KES -
Mutka Aleksi S-JKL EIL -
Malmberg Markus JRV EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Samuli KeuKi 17.37 0.00.00
2 Ronkainen Aarni JRV 25.47 0.08.10
3 Nieminen Eero S-JKL 36.12 0.18.35
4 Järvinen Mikael KeuKi 38.46 0.21.09
Sippo Matias Kalske EIL -
Lahtinen Oskari KeuKi KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirjavainen Santeri S-JKL 8.16 0.00.00
2 Aho Miska Kalske 8.40 0.00.24
3 Leppämäki Anton ViiSu 9.52 0.01.36
4 Lahtinen Olavi KeuKi 10.06 0.01.50
5 Karjalainen Anttijussi S-JKL 10.28 0.02.12
6 Aarrejoki Elmeri S-JKL 10.38 0.02.22
7 Liuha Matias IPR 11.13 0.02.57
8 Heinonen Veikko Kalske 11.15 0.02.59
9 Peltola Konsta KeuKi 12.00 0.03.44
10 Kahelin Janne S-JKL 12.26 0.04.10
11 Lahtinen Johannes KeuKi 13.11 0.04.55
12 Liuha Otto IPR 13.19 0.05.03
13 Sorri Sisu S-JKL 24.35 0.16.19
14 Näpänkangas Olli S-JKL 30.51 0.22.35
Klemettinen Simo S-JKL EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 48.39 0.00.00 71.64
2 Mörsky Sonja KeuKi 55.52 0.07.13 60.51
3 Kurittu Kaisa Kalske 1.04.54 0.16.15 50.48
4 Siivonen Hanna-Mari S-JKL 1.08.21 0.19.42 46.40
5 Saarinen Suvi S-JKL 1.09.30 0.20.51 44.13
6 Vuorinen Aini SaPu 1.18.00 0.29.21 37.98
Anttonen Sari KeuKi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuskonen Taija JRV 53.14 0.00.00 62.24
2 Sivill Saana S-JKL 56.10 0.02.56 56.77
3 Karjalainen Päivi S-JKL 1.06.57 0.13.43 45.77
Liikanen Annukka Kalske EIL -
Sorri Katja S-JKL KES -
Jämsén Miia MuuRa HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki Nina JRV 43.22 0.00.00 40.94
2 Hartman Paula S-JKL 48.40 0.05.18 35.80
3 Sippo Leena Kalske 55.31 0.12.09 30.78
4 Lilja Sari S-JKL 58.01 0.14.39 28.88
5 Lampinen Maarit KeuKi 59.26 0.16.04 27.63
6 Kahelin Anne S-JKL 1.04.03 0.20.41 25.12
7 Aho Tuija LievKi 1.07.15 0.23.53 23.43
8 Turtinen Mari SaPu 1.12.10 0.28.48 21.37
9 Rissa Utu RastiE4 1.16.20 0.32.58 19.77

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 49.47 0.00.00 27.19
2 Aarrejoki Sirpa S-JKL 50.25 0.00.38 25.51
3 Lepo Tarja S-JKL 53.51 0.04.04 22.62
4 Valkonen Virpi Kalske 53.57 0.04.10 21.33

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 48.22 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Päivi ViPa 45.55 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 43.05 0.00.00
Jäntti Kerttu S-JKL EIL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Saara S-JKL 2.07.25 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Oona Kalske 47.23 0.00.00
2 Närhi Minna JRV 1.01.43 0.14.20

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puikkonen Janika S-JKL 43.06 0.00.00 59.77
2 Valkonen Viivi Kalske 45.37 0.02.31 55.06
3 Hyttinen Inkeri RastiE4 47.17 0.04.11 51.76
4 Kurri Noora SaRa 52.01 0.08.55 45.81
5 Kantanen Milla ViiSu 55.12 0.12.06 42.00
6 Sipiläinen Pinja S-JKL 55.56 0.12.50 40.30
7 Kokkinen Jemina JRV 1.02.03 0.18.57 35.29

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 25.22 0.00.00 46.68
2 Kovanen Maiju S-JKL 36.23 0.11.01 31.33
3 Hannunen OIga S-JKL 38.27 0.13.05 28.49
4 Sippo Emma Kalske 43.58 0.18.36 23.90
5 Kauppinen Johanna SaPu 47.05 0.21.43 21.38

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 23.53 0.00.00
2 Nurminen Inka JRV 25.09 0.01.16
3 Viholainen Elisa S-JKL 25.41 0.01.48
4 Voutilainen Viivi JRV 27.17 0.03.24
5 Peltonen Elsa IPR 32.59 0.09.06
6 Heiskanen Siina Kalske 34.16 0.10.23
7 Aho Marika Kalske 35.26 0.11.33
8 Kovanen Anu S-JKL 40.06 0.16.13
9 Liikanen Nea Kalske 40.34 0.16.41
10 Sulkula Evita S-JKL 42.08 0.18.15
11 Kuusniemi Aino JRV 42.31 0.18.38
12 Myöhänen Hilma IPR 43.42 0.19.49
13 Nieminen Asta S-JKL 56.40 0.32.47
Heinänen Sanni SaPu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkinen Ella JRV 22.23 0.00.00
2 Lilja Riikka S-JKL 22.28 0.00.05
3 Keurulainen Siiri RastiE4 25.17 0.02.54
4 Tuomala Miina-Maria S-JKL 26.08 0.03.45
5 Näpänkangas Elsa S-JKL 26.19 0.03.56
6 Pitkänen Hilla JRV 27.28 0.05.05
7 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 27.50 0.05.27
8 Marjanen Alva JRV 28.28 0.06.05
9 Leppäsalmi Sara KeuKi 30.21 0.07.58
10 Mäkelä Aino SaPu 33.29 0.11.06
11 Liikanen Noora Kalske 33.53 0.11.30
12 Hartman Henna S-JKL 41.30 0.19.07
13 Lehtonen Ellanoora SaPu 47.26 0.25.03
14 Kuusniemi Lotta JRV 51.47 0.29.24
15 Syvänen Noomi S-JKL 1.01.46 0.39.23
16 Sivill Hilla S-JKL 1.20.36 0.58.13

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasimus Siiri S-JKL 7.21 0.00.00
2 Hartman Sanni S-JKL 7.22 0.00.01
3 Voutilainen Lotta JRV 7.27 0.00.06
4 Pitkänen Helmi JRV 7.46 0.00.25
5 Kaario Saara S-JKL 8.10 0.00.49
6 Sorri Sara S-JKL 8.13 0.00.52
7 Leppämäki Elsa ViiSu 9.06 0.01.45
8 Lepo Veera S-JKL 9.07 0.01.46
9 Liikanen Eerika Kalske 12.48 0.05.27
10 Aarrejoki Annika S-JKL 12.56 0.05.35
11 Lilja Liisa S-JKL 14.08 0.06.47
12 Mäkelä Venla SaPu 15.11 0.07.50
13 Moisio Aino SaPu 15.17 0.07.56
14 Hänninen Saana ViPa 15.32 0.08.11
15 Heinänen Henna SaPu 18.03 0.10.42
Järvinen Maria KeuKi EIL -
Hämäläinen Justiina ViiSu EIL -