FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti R1&R2 karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Fincke Simo-Pekka KR 11.26 0.00.00 93.06
2 Boström Mårten Lynx 11.33 0.00.07 91.77
3 Suna Jussi TuMe 11.44 0.00.18 89.98
4 Lindeqvist Markus PR 11.45 0.00.19 89.51
5 Asikainen Aaro KR 11.49 0.00.23 88.66
6 Laukkarinen Jesse RR 11.55 0.00.29 87.57
7 Sorvisto Juha VaajTe 12.03 0.00.37 86.26
8 Hirvikallio Joni Koovee 12.09 0.00.43 85.21
9 Suominen Miika RR 12.11 0.00.45 84.64
10 Summanen Aapo NOR 12.16 0.00.50 83.73
11 Niemi Pyry RR 12.23 0.00.57 82.62
12 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 12.24 0.00.58 82.17
13 Taivainen Juho-Matti PelPo 12.33 0.01.07 80.87
14 Kujala Jouni Pohjant 12.41 0.01.15 79.69
15 Myllärinen Jani Koovee 12.43 0.01.17 79.16
16 Blomster Daniel SV 12.53 0.01.27 77.82
17 Kalve Henri PR 13.00 0.01.34 76.81
18 Saari Matti TuS 13.01 0.01.35 76.40
19 Sabel Ville Hiisi 13.07 0.01.41 75.50
20 Kinni Juho TP 13.08 0.01.42 75.09
20 Hämäläinen Sami MSParma 13.08 0.01.42 75.09
22 Ylitalo Aki HauSi 13.09 0.01.43 74.38
23 Elo Markku AngA 13.23 0.01.57 72.77
24 Uusivirta Risto RasTiimi 13.30 0.02.04 71.84
25 Suhonen Antto-Iiro HS 13.31 0.02.05 71.45
26 Sabo-Bar Guy Koovee 13.58 0.02.32 68.85
27 Laasanen Teemu LS-37 14.04 0.02.38 68.07
28 Ojapalo Joona RR 14.06 0.02.40 67.62
29 Blomster Fredrik Orient 14.11 0.02.45 66.94
30 Peltomäki Kalle SiikSi 14.12 0.02.46 66.57
31 Laakso Mikko HS 14.14 0.02.48 66.13
32 Ekonoja Antti PelPo 14.18 0.02.52 65.53
33 Salminen Teemu LänRa 14.29 0.03.03 64.42
34 Tölli Marko S-JKL 14.32 0.03.06 63.92
35 Hakala Antti LapVi 14.38 0.03.12 63.20
36 Seppänen Mika VaKa 14.40 0.03.14 62.78
37 Kahila Eero TP 15.03 0.03.37 60.91
38 Salminen Joonas VaHa 15.17 0.03.51 59.71
39 Manninen Kalle AnttU 15.33 0.04.07 58.42
40 Tolvanen Leo Pihkan 17.20 0.05.54 52.18

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Vili RR 11.08 0.00.00 92.32
2 Anttonen Antti VaajTe 11.15 0.00.07 91.02
3 Kymäläinen Severi TP 11.27 0.00.19 89.10
4 Simosas Otto Orient 11.32 0.00.24 88.12
5 Parjanne Antti Lynx 11.40 0.00.32 86.78
6 Morrison Ross RR 11.48 0.00.40 85.47
7 Aaltonen Vesa Brahe 11.55 0.00.47 84.31
8 Muukkonen Petteri VeVe 12.00 0.00.52 83.41
9 Liukkonen Matti RR 12.07 0.00.59 82.29
10 Patana Mikko HiKi 12.08 0.01.00 81.86
11 Saari Toni VaajTe 12.12 0.01.04 81.09
12 Ahonen Jere KangSK 12.16 0.01.08 80.34
13 Taanila Henri IkNV 12.21 0.01.13 79.48
13 Mieskoski Kimmo RaLu 12.21 0.01.13 79.48
15 Kautto Lasse VaajTe 12.27 0.01.19 78.23
16 Turpeinen Antti VaajTe 12.45 0.01.37 76.08
17 Lindeqvist Juuso PR 12.48 0.01.40 75.48
18 Mutka Manu TuMe 12.50 0.01.42 74.99
19 Hasu Topi Orient 12.51 0.01.43 74.59
20 Hongell Timo KoS 12.54 0.01.46 74.00
21 Vainio Eero-Matti MSParma 12.57 0.01.49 73.42
22 Nurmiainen Aaro LappRi 13.01 0.01.53 72.75
23 Annila Petri Koovee 13.13 0.02.05 71.35
24 Myllymäki Tero VetU 13.14 0.02.06 70.97
25 Brunell Filip Brahe 13.15 0.02.07 70.59
26 Haajanen Erik Raseborg 13.23 0.02.15 69.60
27 Maajärvi Matti LappRi 13.24 0.02.16 69.23
28 Metsälä Tuomas Lynx 13.26 0.02.18 68.77
29 Kuningas Janne LuuRa 13.30 0.02.22 68.14
30 Kahila Lauri TP 13.44 0.02.36 66.71
31 Laine Miika KS 13.45 0.02.37 66.34
31 Ahti Niklas EsSu 13.45 0.02.37 66.34
33 Sankari Matias IHR 13.47 0.02.39 65.62
34 Nuuttila Lauri RasKu 13.51 0.02.43 65.03
35 Paasikoski Antti RR 14.09 0.03.01 63.38
36 Kivelä Marko VetU 14.23 0.03.15 62.08
37 Ylis-Junttila Vesa HlS 14.31 0.03.23 61.25
38 Ovaska Vesa IPR 15.05 0.03.57 58.69
39 Siren Riku KyRa 15.08 0.04.00 58.24
40 Kärkkäinen Matti JRV 15.14 0.04.06 57.61
41 Mikkolainen Juha VaHa 15.32 0.04.24 56.25

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tervo Tuomas RR 11.00 0.00.00 93.62
2 Mäkelä Tuomo AngA 11.06 0.00.06 92.46
3 Pajunen Jere KR 11.12 0.00.12 91.32
4 Penttinen Topi Orient 11.23 0.00.23 89.54
5 Lassila Ari-Pekka Koovee 11.25 0.00.25 88.97
6 Kari Tuomas AngA 11.28 0.00.28 88.28
7 Itävuo Pekka Koovee 11.32 0.00.32 87.46
7 Heinaro Einari HS 11.32 0.00.32 87.46
9 Sund Otto Femman 11.33 0.00.33 86.73
10 Lehto Jonne VeVe 11.44 0.00.44 85.08
11 Taanila Vesa IkNV 11.45 0.00.45 84.66
12 Huikko Petteri VaajTe 11.49 0.00.49 83.88
13 Sundelin Peter Femman 11.58 0.00.58 82.54
13 Taivainen Olli-Markus PelPo 11.58 0.00.58 82.54
15 Hodel Thomas VeVe 12.07 0.01.07 80.94
15 Istolahti Tuomo YKV 12.07 0.01.07 80.94
17 Tani Jukka KS 12.11 0.01.11 79.92
17 Suonpää Lasse MSParma 12.11 0.01.11 79.92
19 Laine Jarkko TP 12.15 0.01.15 78.91
20 Hartvik Toni PR 12.19 0.01.19 78.20
21 Mäkinen Tapani MU 12.23 0.01.23 77.49
22 Teittinen Panu KangSK 12.26 0.01.26 76.90
23 Saikko Ville LappRi 12.33 0.01.33 75.90
24 Sorsa Lauri KangSK 12.36 0.01.36 75.32
25 Oikarinen Lauri PelPo 12.40 0.01.40 74.65
26 Valkama Sami PR 12.41 0.01.41 74.28
27 Huhtanen Pyry Koovee 12.44 0.01.44 73.71
28 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 12.47 0.01.47 73.14
29 Luoma Ville HiKi 12.51 0.01.51 72.49
30 Uusimäki Tommi PelPo 12.52 0.01.52 72.13
31 Söyring Jani KS 12.58 0.01.58 71.30
32 Tuomaala Juuso LapVi 13.04 0.02.04 70.48
32 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 13.04 0.02.04 70.48
34 Häkkinen Janne PelPo 13.12 0.02.12 69.24
35 Viholainen Joona S-JKL 13.24 0.02.24 67.94
36 Sainio Santtu KangSK 13.26 0.02.26 67.51
37 Lassila Juha VetU 13.41 0.02.41 66.02
38 Truhponen Mikko SaPu 13.43 0.02.43 65.61
39 Taussi Jussi VeVe 13.44 0.02.44 65.27
40 Partanen Juho S-JKL 13.47 0.02.47 64.78
41 Manninen Heikki AnttU 13.51 0.02.51 64.22
42 Hirvikallio Petri LuuRa 13.57 0.02.57 63.50
43 Kuutti Veli-Pekka PertPe 14.01 0.03.01 62.95
44 Keisanen Janne RasKu 14.20 0.03.20 61.32
45 Silvasti Heikki MuuRa 15.57 0.04.57 54.88

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppi Minna AR 9.49 0.00.00 92.80
2 Närhi Anna HiKi 9.56 0.00.07 91.40
3 Teini Marika Pohjant 10.18 0.00.29 87.85
3 Kinni Saila TP 10.18 0.00.29 87.85
5 Uotila Ulrika Koovee 10.27 0.00.38 86.01
6 Dambe Inga PR 10.28 0.00.39 85.58
7 Mörsky Sonja KeuKi 10.43 0.00.54 83.30
8 Ahonen Laura KangSK 10.45 0.00.56 82.76
8 Kaskinen Mira RasKa 10.45 0.00.56 82.76
10 Leskinen Anne-Mari Lynx 10.53 0.01.04 81.19
11 Silvennoinen Emma PR 11.03 0.01.14 79.69
12 Istolahti Tiia MSParma 11.08 0.01.19 78.82
12 Westerlund Ina OK77 11.08 0.01.19 78.82
14 Kiiskinen Kirsi AR 11.12 0.01.23 77.81
15 Kauppila Sanna VeVe 11.14 0.01.25 77.31
15 Rahko Saana-Maria Pohjant 11.14 0.01.25 77.31
17 Kilpeläinen Elina VeVe 11.18 0.01.29 76.31
18 Parjanne Laura HiKi 11.19 0.01.30 75.93
19 Gurtchenkova Natalia NOK 11.24 0.01.35 75.11
20 Honkanen Miitu KuoSu 11.36 0.01.47 73.56
21 Fincke Matleena AngA 11.38 0.01.49 73.08
22 Luoma Katja KS 11.39 0.01.50 72.72
23 Meriläinen Eija HS 11.41 0.01.52 72.25
23 Autio Päivi Hiisi 11.41 0.01.52 72.25
25 Hongell Mia-Riitta KoS 11.45 0.01.56 71.32
26 Uotila Erika Koovee 11.46 0.01.57 70.97
26 Bäck Sabina Femman 11.46 0.01.57 70.97
28 Lindeqvist Katri PR 11.47 0.01.58 70.35
29 Andelin Sanna LaTa 11.49 0.02.00 69.89
30 Tallila Tiia VaHa 11.52 0.02.03 69.34
31 Seppänen Mari SV 12.10 0.02.21 67.38
32 Kohonen Maiju RaN 12.11 0.02.22 67.04
33 Lampinen Kristiina HS 12.28 0.02.39 65.28
34 Koskela Salla LHR 12.37 0.02.48 64.26
35 Laine Hanna KR 12.43 0.02.54 63.52
36 Pensas Johanna LappRi 13.12 0.03.23 60.96
37 Hasu Eveliina KS 13.14 0.03.25 60.58
38 Grahn Elina NOK 13.18 0.03.29 60.04
39 Mikkolainen Päivi VaHa 13.25 0.03.36 59.30
40 Vahvelainen Saana TP 13.36 0.03.47 58.27
41 Penttilä Mari HlS 13.49 0.04.00 57.14
42 Truhponen Minna SaPu 14.41 0.04.52 53.56
43 Paunonen Tuuli Koovee 15.08 0.05.19 51.77
44 Diaz Emmi HlS 15.11 0.05.22 51.40
45 Ilmoni Rafaela OK77 15.22 0.05.33 50.59
46 Andelin Marjaana LaTa 21.24 0.11.35 36.18

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Outi KangSK 10.37 0.00.00 89.91
2 Rantanen Merja JRV 10.43 0.00.06 88.81
3 Gunell Yvonne PIF 10.47 0.00.10 87.99
4 Haajanen Sofia Pohjant 10.50 0.00.13 87.32
5 Sianoja Maija MSParma 10.52 0.00.15 86.79
6 Sundberg Karoliina Lynx 10.54 0.00.17 86.26
7 Raitanen Hanna RR 10.58 0.00.21 85.48
8 Boström Matleena RR 11.01 0.00.24 84.83
9 Wennman Heini Pohjant 11.03 0.00.26 84.31
9 Harju Venla TP 11.03 0.00.26 84.31
11 Joensuu Marttiina Pohjant 11.13 0.00.36 82.55
12 Patana Jenny HiKi 11.19 0.00.42 81.57
13 Anttonen Sari KeuKi 11.20 0.00.43 81.20
14 Kirvesmies Tytti TP 11.24 0.00.47 80.47
15 Joona Krista PelPo 11.31 0.00.54 79.41
16 Liukkonen Sonja HiKi 11.33 0.00.56 78.93
17 Tervo Susanna MSParma 11.44 0.01.07 77.45
18 Viberg Tuulia MSParma 11.48 0.01.11 76.77
19 Norrgrann Saara PR 11.49 0.01.12 76.42
19 Niittynen Miia Koovee 11.49 0.01.12 76.42
21 Lindholm Sara Raseborg 11.52 0.01.15 75.62
22 Sivén Hanna ÄhtU 12.02 0.01.25 74.33
23 Heittola Satu RasKu 12.11 0.01.34 73.18
24 Kalliomaa Riikka VeVe 12.13 0.01.36 72.75
25 Cobo Caballero Alicia Pohjant 12.16 0.01.39 72.22
26 Toiviainen Anni SKVuoksi 12.19 0.01.42 71.69
27 Simpanen Hanna-Mari HalTo 12.24 0.01.47 70.98
28 Pirkonen Kaisa KuoSu 12.27 0.01.50 70.46
29 Hirvonen Eveliina PR 12.31 0.01.54 69.86
30 Tervo Johanna RR 12.34 0.01.57 69.35
31 Malinen Saara KaSu 12.37 0.02.00 68.85
32 Latva-Kiskola Piia RasKu 12.41 0.02.04 68.26
33 Lönnberg Frida PIF 12.48 0.02.11 67.42
33 Vääränen Sari KS 12.48 0.02.11 67.42
35 Mattila Milla HS 12.50 0.02.13 66.80
36 Ruhanen Hanna HS 13.02 0.02.25 65.55
37 Lepola Sanni Orient 13.07 0.02.30 64.92
38 Jurvakainen Vuokko S-JKL 13.19 0.02.42 63.73
39 Suomalainen Sari LeSi 13.21 0.02.44 63.35
40 Valkonen Outi Kalske 13.31 0.02.54 62.36
41 Niiranen Anniina LS-37 13.32 0.02.55 62.07
42 Skogvik Ida-Marie Kronan 13.35 0.02.58 61.63
43 Lindholm Vivian OK77 13.48 0.03.11 60.46
44 Nykänen Eveliina LappRi 14.01 0.03.24 59.32
45 Turunen Marjut SKVuoksi 14.15 0.03.38 58.15
46 Sabel Jenni Hiisi 14.53 0.04.16 55.48
47 Ivanova Marina SKVuoksi 15.30 0.04.53 53.09
48 Laakso Sanna Hiisi 15.58 0.05.21 51.36
49 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 16.07 0.05.30 50.70
50 Juvonen Matleena RaKaS 16.48 0.06.11 48.47
Saarimäki Milla AngA HYL -

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nenonen Lauri SKVuoksi 12.24 0.00.00 77.42
2 Räsänen Markus KuoSu 12.27 0.00.03 76.70
3 Sainio Santeri KangSK 12.38 0.00.14 75.18
4 Kannus Kristian KangSK 12.49 0.00.25 73.70
5 Tuomala Misa S-JKL 13.02 0.00.38 72.08
6 Parkkinen Ville Pohjant 13.03 0.00.39 71.59
7 Martikainen Juha KeuKi 13.08 0.00.44 70.75
8 Vesanto Anssi EsSu 13.10 0.00.46 70.18
9 Salervo Mikko OK77 13.23 0.00.59 68.66
10 Leirimaa Tatu RaVa 13.32 0.01.08 67.52
11 Aikio Santeri KEV 13.33 0.01.09 67.05
12 Nissinen Niko Pohjant 13.49 0.01.25 65.39
13 Kotro Tuomas SKVuoksi 13.53 0.01.29 64.70
14 Valtonen Luukas HS 13.54 0.01.30 64.26
15 Portin Niclas Brahe 14.03 0.01.39 63.20
15 Rantala Antti KangSK 14.03 0.01.39 63.20
17 Valkonen Lauri LS-37 14.09 0.01.45 62.03
18 Uitto Jussi RasKu 14.13 0.01.49 61.38
18 Tuovinen Aleksi KuoSu 14.13 0.01.49 61.38
20 Hakkarainen Markus RaKaS 14.18 0.01.54 60.30
21 Seppänen Kari-Pekka RasKa 14.36 0.02.12 58.71
22 Närvä Tomi HiKi 14.48 0.02.24 57.57
23 Tauriainen Teemu KEV 15.06 0.02.42 56.08
24 Viberg Pauli TuS 15.13 0.02.49 55.32
25 Viitamäki Marko YKV 15.14 0.02.50 54.92
25 Niskanen Teemu LS-37 15.14 0.02.50 54.92
27 Åman Jonathan Femman 15.17 0.02.53 54.07
28 Visuri Kerkko OK77 15.34 0.03.10 52.75
29 Kohvakka Heikki Kalske 15.38 0.03.14 52.20

Sarja H20K2
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirmula Miika AngA 12.13 0.00.00 77.21
2 Anttolainen Aleksi LS-37 12.14 0.00.01 76.72
3 Loukkalahti Otto HiKi 12.16 0.00.03 76.13
4 Viholainen Eeli S-JKL 12.32 0.00.19 74.13
5 Kuukka Elias TP 12.57 0.00.44 71.38
6 Halme Jussi-Elmeri TP 13.01 0.00.48 70.66
7 Lund Matias Femman 13.07 0.00.54 69.76
8 Savolainen Eetu SiiRa 13.10 0.00.57 69.14
9 Jurvakainen Tuukka VaajTe 13.13 0.01.00 68.52
10 Huhtinen Olli TuS 13.15 0.01.02 67.99
11 Kukkonen Janne KuoSu 13.17 0.01.04 67.46
12 Virekunnas Heikki TP 13.18 0.01.05 67.02
13 Hasu Simo Orient 13.33 0.01.20 65.44
14 Stenberg Tuomo MSParma 13.36 0.01.23 64.85
15 Viitasaari Toni-Antti KoS 13.41 0.01.28 64.11
16 Sipponen Jere PR 13.50 0.01.37 63.08
17 Kronberg Christian Femman 13.53 0.01.40 62.51
18 Uusitalo Jyri PelPo 14.01 0.01.48 61.58
19 Heikkinen Janne HS 14.07 0.01.54 60.81
20 Virkki Vili HlS 14.12 0.01.59 60.12
21 Peltonen Topias IPR 14.18 0.02.05 59.37
22 Lehtinen Niko LS-37 14.19 0.02.06 58.97
23 Keskitalo Matti RasTiimi 14.23 0.02.10 58.37
24 Hirvi Joonas RaKaS 14.39 0.02.26 56.98
25 Annila Henri Koovee 14.42 0.02.29 56.47
26 Hakulinen Niko VeVe 15.05 0.02.52 54.72
27 Kankkunen Matias OK77 15.45 0.03.32 52.11
28 Lintula Väinö TP 16.33 0.04.20 49.30
29 Hirvonen Lassi RaVa 17.49 0.05.36 45.53
Kulmala Teemu SaPu HYL -
Kujanpää Jermu Lynx HYL -

Sarja H18K
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sundman Edvard Raseborg 12.18 0.00.00 70.97
2 Takanen Lari VeVe 12.19 0.00.01 70.60
3 Leino Akseli RR 12.22 0.00.04 70.04
4 Talvinen Arto MSParma 12.30 0.00.12 69.02
5 Saleva Eero TVV 12.33 0.00.15 68.48
6 Saari Aki RasKa 12.42 0.00.24 67.41
6 Karppinen Aleksi Pohjant 12.42 0.00.24 67.41
8 Sulkula Anton S-JKL 13.00 0.00.42 65.34
9 Niemi Aleksi TP 13.01 0.00.43 65.00
10 Silvennoinen Santeri KR 13.10 0.00.52 64.00
11 Lehto Elias KarjUra 13.12 0.00.54 63.58
12 Koskinen Miika RR 13.22 0.01.04 62.54
12 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 13.22 0.01.04 62.54
14 Huostila Anssi LamSä 13.27 0.01.09 61.65
15 Roininen Lauri HS 13.39 0.01.21 60.50
16 Pöyhönen Petja RasKa 13.41 0.01.23 60.11
17 Lahti Lasse-Pekka KangSK 13.46 0.01.28 59.50
18 Linna Matti OuHu 13.58 0.01.40 58.41
19 Kangas Veli HS 14.11 0.01.53 57.28
19 Huotari Lauri LS-37 14.11 0.01.53 57.28
21 Juhala Riku Hiisi 14.21 0.02.03 56.15
22 Similä Henri SKVuoksi 14.30 0.02.12 55.34
23 Leinonen Pauli S-JKL 14.32 0.02.14 54.98
24 Juva Joni AngA 14.38 0.02.20 54.37
25 Sainio Antti TVV 14.44 0.02.26 53.78
26 Hakala Joakim Femman 14.45 0.02.27 53.49
27 Holmberg Eetu RasKa 14.57 0.02.39 52.55
28 Mäenpää Aleksi TVV 15.40 0.03.22 49.93
29 Niiranen Arto KR 15.45 0.03.27 49.45
30 Rissanen Lari-Antti SonPa 16.00 0.03.42 48.47
31 Gustafsson Rasmus RR 16.31 0.04.13 46.75
32 Grahn Viljam NOK 16.55 0.04.37 45.45
33 Häkkinen Kalle S-JKL 17.40 0.05.22 43.33
34 Kaksonen Tero YKV 17.41 0.05.23 43.10
35 Solonen Joni LS-37 18.03 0.05.45 42.04
36 Harald Joachim Falken 18.14 0.05.56 41.43
37 Kuoppamäki Juho RaVa 18.43 0.06.25 40.18
38 Gustafsson Kristoffer RR 20.32 0.08.14 36.46
Pantsar Jere PelPo HYL -
Malinen Olli TVV HYL -

Sarja H17K
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raitanen Topi TVV 12.10 0.00.00 64.64
2 Tuomala Miro S-JKL 12.17 0.00.07 63.82
3 Suominen Eemeli HiKi 12.42 0.00.32 61.53
4 Schroderus Samuli Pohjant 12.48 0.00.38 60.85
5 Jern Jonas Femman 12.57 0.00.47 59.95
6 Irtola Miika KS 13.03 0.00.53 59.30
7 Laitinen Justus Koovee 13.07 0.00.57 58.81
8 Linnaila Casper Orient 13.08 0.00.58 58.54
9 Kuukka Anton TP 13.09 0.00.59 58.28
10 Koirikivi Anssi RasTiimi 13.12 0.01.02 57.87
10 Hyppölä Sampo SoJy 13.12 0.01.02 57.87
12 Schroderus Santeri Pohjant 13.13 0.01.03 57.41
13 Lehto Linus KarjUra 13.14 0.01.04 57.15
14 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 13.15 0.01.05 56.89
15 Hindsberg Christoffer SV 13.25 0.01.15 56.00
16 Saikko Antti LappRi 13.27 0.01.17 55.67
17 Aikio Severi KEV 13.39 0.01.29 54.67
18 Kivelä Joonatan PerhKi 13.43 0.01.33 54.22
19 Koivumäki Jarkko RasKa 14.02 0.01.52 52.82
19 Ruohola Aaro MSParma 14.02 0.01.52 52.82
21 Hulkkonen Mikko Pihkan 14.04 0.01.54 52.34
22 Niemi Mikael RaLu 14.08 0.01.58 51.92
23 Willman Hermanni RasKa 14.09 0.01.59 51.68
24 Minkkinen Tomi RR 14.12 0.02.02 51.32
24 Hanhijärvi Petrus EsAk 14.12 0.02.02 51.32
26 Rantala Valtteri RaVa 14.16 0.02.06 50.73
27 Svedberg Rickard SV 14.28 0.02.18 49.85
28 Vuopio Heikki PelPo 14.33 0.02.23 49.39
29 Kommio Jere HlS 14.38 0.02.28 48.94
30 Visuri Kare OK77 14.42 0.02.32 48.55
31 Bergman Markku OH 14.45 0.02.35 48.21
32 Niskanen Tuomo MU 14.54 0.02.44 47.56
33 Kaunismäki Lasse RaLu 15.07 0.02.57 46.71
34 Alanko Valtteri SV 15.20 0.03.10 45.89
35 Rehn Dennis Raseborg 15.32 0.03.22 45.14
36 Lindroth Joona AR 15.33 0.03.23 44.93
37 Snickars Caj Solf 15.46 0.03.36 44.15
38 Jokikokko Arttu PudU 16.10 0.04.00 42.90
38 Lindberg Mikko SomEsa 16.10 0.04.00 42.90
40 Sainio Tuomas KangSK 16.17 0.04.07 42.29
41 Karjalainen Elmeri KuPe 16.24 0.04.14 41.83
42 Kauppinen Jussi AR 16.26 0.04.16 41.59
43 Kulagin Artur HS 17.19 0.05.09 39.33
44 Hiiri Lassi HauSi 17.47 0.05.37 38.15
45 Jurvakainen Atte S-JKL 18.39 0.06.29 36.25
46 Rajala Matti KS 18.50 0.06.40 35.76
47 Viberg Pyry TuS 20.56 0.08.46 32.05
48 Niinimäki Rasmus KyRa 21.33 0.09.23 31.02

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Olli OH 10.27 0.00.00 61.17
2 Saukkonen Samuli Pihkan 11.16 0.00.49 56.47
3 Rahkola Mikko OH 11.32 0.01.05 54.91
3 Lönnström Emil Orient 11.32 0.01.05 54.91
5 Pernu Lari EsSu 11.34 0.01.07 54.23
6 Jalli Eero MSParma 11.38 0.01.11 53.66
7 Korpi Juho LänRa 11.41 0.01.14 53.18
8 Pernu Jere Pohjant 11.43 0.01.16 52.77
9 Huostila Tommi LamSä 11.52 0.01.25 51.85
10 Pasanen Henri SV 11.58 0.01.31 51.17
11 Hietaoja Atte HS 11.59 0.01.32 50.85
12 Arola Matias PR 12.01 0.01.34 50.45
13 Lindahl Jesper AOK 12.12 0.01.45 49.45
14 Ilmonen Aleksi JRV 12.16 0.01.49 48.94
14 Ylipulli Eero VaaSu 12.16 0.01.49 48.94
16 Valkamo Severi Koovee 12.21 0.01.54 48.12
17 Huila Joona Hiisi 12.25 0.01.58 47.62
18 Mustonen Vili TP 12.34 0.02.07 46.82
19 Larmala Niko EsSu 12.35 0.02.08 46.52
20 Ylinen Juho Eräp 12.51 0.02.24 45.32
21 Louhi Johannes HS 12.52 0.02.25 45.03
22 Rauhala Juha EsSu 12.57 0.02.30 44.50
23 Penttilä Eero HlS 13.14 0.02.47 43.33
24 Koskenmäki Erno PorvU 13.21 0.02.54 42.72
25 Ray Jonathan OK77 13.26 0.02.59 42.23
26 Järvinen Ossi TP 13.29 0.03.02 41.86
27 Hyvönen Johannes Solf 13.51 0.03.24 40.53
28 Kuusela Iiro RaVa 14.00 0.03.33 39.88
29 Storvall Anton Kronan 14.02 0.03.35 39.57
30 Vehmas Miika EsSu 14.37 0.04.10 37.79
31 Nieminen Verneri RaVa 14.43 0.04.16 37.33
32 Hannunen Otto S-JKL 16.25 0.05.58 33.28
33 Aikio Elmeri KEV 16.55 0.06.28 32.12

Sarja H16K2
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmenkylä Anton HS 10.52 0.00.00 57.60
2 Tynys Joona KS 11.04 0.00.12 56.31
3 Toivonen Eevert KangSK 11.07 0.00.15 55.80
4 Tervala Miska RaVa 11.19 0.00.27 54.56
5 Heikkilä Ollipekka Lynx 11.29 0.00.37 53.52
6 Hällström af Fabian OK77 11.31 0.00.39 53.12
7 Härkönen Aleksi PudU 11.38 0.00.46 52.34
8 Heinonen Eero MSParma 11.44 0.00.52 51.65
9 Pietikäinen Aleksi Pihkan 11.49 0.00.57 51.05
10 Niemi Kasperi HS 11.50 0.00.58 50.73
11 Puputti Tuomas HiKi 12.00 0.01.08 49.79
12 Ketola Akseli Koovee 12.11 0.01.19 48.81
13 Skog Jaakko Koovee 12.13 0.01.21 48.44
14 Mustonen Pyry TP 12.19 0.01.27 47.82
14 Sorsa Aleksi Pihkan 12.19 0.01.27 47.82
16 Elovaara Juho HlS 12.22 0.01.30 47.17
17 Härkönen Taneli PudU 12.24 0.01.32 46.81
18 Sulkula Paulus S-JKL 12.31 0.01.39 46.15
19 Pitkänen Jonne TP 12.53 0.02.01 44.61
20 Liikkanen Olli RaVa 12.55 0.02.03 44.28
21 Kivinen Vinsci HyRa 12.57 0.02.05 43.94
22 Lammi Aleksi LapVi 13.12 0.02.20 42.89
23 Jumppanen Oskari HyRa 13.21 0.02.29 42.20
24 Puolakanaho Sakari HyRa 13.30 0.02.38 41.52
25 Ursin Antti Lynx 13.36 0.02.44 41.01
26 Taulavuori Arttu AlatPi 13.39 0.02.47 40.65
27 Laukkanen Anton KuoSu 13.54 0.03.02 39.71
28 Lavikainen Lauri KyS 13.59 0.03.07 39.27
29 Siltanen Lauri TuS 15.01 0.04.09 36.38
30 Mattila Aleksi KyRa 15.02 0.04.10 36.15
31 Siltanen Simo AngA 15.21 0.04.29 35.22
32 Heinonen Kimmo TuS 17.05 0.06.13 31.48
33 Hartman Teemu S-JKL 27.12 0.16.20 19.67
Holopainen Mauri S-2000 HYL -

Sarja H15K
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Julkunen Aaro LHR 10.47 0.00.00 57.98
2 Sevelius Emil Orient 11.05 0.00.18 56.24
3 Ruohola Akseli MSParma 11.26 0.00.39 54.36
4 Heikkilä Tuomas MU 11.28 0.00.41 54.04
4 Eerola Teemu TP 11.28 0.00.41 54.04
6 Visuri Ilari OK77 11.37 0.00.50 53.01
7 Kaario Otto S-JKL 11.41 0.00.54 52.55
8 Mustajoki Taavi TP 11.48 0.01.01 51.87
9 Hakuli Tommi KeU 11.55 0.01.08 51.21
10 Holmback Anton Solf 12.01 0.01.14 50.63
11 Valkila Saku TuS 12.09 0.01.22 49.92
12 Palmen Alvar EsSu 12.11 0.01.24 49.63
13 Pitkänen Konsta TP 12.24 0.01.37 48.61
14 Holmback Hannes Femman 12.30 0.01.43 48.07
15 Ahola Erik KangSK 12.32 0.01.45 47.79
16 Nokka Atte Rasti88 12.35 0.01.48 47.45
17 Mäkinen Tuukka LLuja 12.39 0.01.52 47.05
18 Härkönen Tommi KaSu 12.41 0.01.54 46.78
18 Lampinen Aaro MU 12.41 0.01.54 46.78
20 Rintala Niku TeuRi 12.42 0.01.55 46.42
21 Lahtinen Vesa HiKi 12.43 0.01.56 46.22
22 Laaksonen Arttu AngA 12.48 0.02.01 45.77
23 Lapila Eero MSParma 12.53 0.02.06 45.33
24 Lehtoranta Teemu TVV 13.03 0.02.16 44.60
25 Stubb Hannes Falken 13.11 0.02.24 44.01
26 Puranen Konsta Koovee 13.17 0.02.30 43.54
27 Heikkinen Valtteri VeVe 13.19 0.02.32 43.29
28 Kommio Niko HlS 13.24 0.02.37 42.88
29 Pätäri Valtteri KS 13.31 0.02.44 42.37
30 Nurminen Jani VaHa 13.35 0.02.48 42.02
31 Westerlund Linus Raseborg 13.53 0.03.06 40.98
32 Suutari Matti VeVe 14.08 0.03.21 40.12
33 Kettunen Teo SV 14.13 0.03.26 39.76
34 Takanen Samu VeVe 14.17 0.03.30 39.44
35 Huhtanen Kiri TP 14.41 0.03.54 38.24
36 Hakola Matti KangSK 14.49 0.04.02 37.77
37 Tiljander Ville HyRa 15.02 0.04.15 37.10
38 Väyrynen Antti KyS 15.08 0.04.21 36.73
39 Hirvonen Joni AR 15.15 0.04.28 36.33
40 Korhonen Miikka TP 15.19 0.04.32 36.04
41 Reijonen Kasperi PorvU 15.45 0.04.58 34.93
42 Hansén Linus Botnia 16.22 0.05.35 33.50
43 Pätäri Viljami KS 16.35 0.05.48 32.95
44 Pylvänäinen Samu KS 16.41 0.05.54 32.64
45 Varis Henry RastiE4 17.16 0.06.29 31.43
46 Varjus Roope UlvUra 17.32 0.06.45 30.85
47 Leirimaa Lauri RaVa 17.35 0.06.48 30.65
48 Jokikokko Oskari PudU 18.35 0.07.48 28.90
49 Grahn Eskil NOK 19.59 0.09.12 26.78
50 Hämäläinen Sami ORa 22.21 0.11.34 23.86
Kiljunen Eemeli RaVa HYL -

Sarja H14K
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Aaro VaHa 9.23 0.00.00
2 Koivisto Daniel KyS 9.28 0.00.05
3 Heinaro Lauri EsSu 9.34 0.00.11
4 Lehikoinen Elias EsSu 9.47 0.00.24
5 Ekström Rasmus MSParma 9.49 0.00.26
6 Otsamo Veeti HS 9.56 0.00.33
7 Rissanen Roni-Ville SonPa 10.02 0.00.39
8 Ojanaho Niilo OH 10.03 0.00.40
9 Ekholm Tobias Orient 10.12 0.00.49
10 Tuomala Mitri S-JKL 10.15 0.00.52
11 Piironen Konsta MSParma 10.16 0.00.53
12 Hiidenhovi Aleks LHR 10.17 0.00.54
12 Pernu Juuso Pohjant 10.17 0.00.54
14 Vuori Justus TuS 10.22 0.00.59
15 Ketola Lauri Koovee 10.30 0.01.07
16 Konttila Eemi Koovee 10.34 0.01.11
17 Niemi Topias HS 10.35 0.01.12
18 Ruuhiala Roope Hiisi 10.36 0.01.13
19 Westerlund Otso Koovee 10.43 0.01.20
20 Hellman Aleksi MSParma 10.44 0.01.21
21 Ahola Mikko KangSK 10.47 0.01.24
22 Lönnström Eric Orient 10.51 0.01.28
23 Lilja Juha TP 10.52 0.01.29
24 Haikonen Aaro UlvUra 10.57 0.01.34
25 Kinnala Ville TuS 10.59 0.01.36
26 Viippola Aapo OuTa 11.03 0.01.40
27 Rehn Ville Lynx 11.07 0.01.44
28 Määttä Konsta OH 11.18 0.01.55
28 Natunen Samuli SaSu 11.18 0.01.55
30 Niemi Oskari LappRi 11.24 0.02.01
31 Husu Miika SKVuoksi 11.39 0.02.16
32 Hyppölä Pyry SoJy 11.50 0.02.27
33 Ylönen Arttu HyRa 12.06 0.02.43
34 Ojanen Joonas HyRa 12.10 0.02.47
35 Nurmi Miika VaaSu 13.23 0.04.00
36 Hurmerinta Fredrik AOK 13.49 0.04.26
37 Melkas Niilo SV 14.02 0.04.39
38 Lindén Mikael KS 15.21 0.05.58
39 Liljeström Veikka ORa 18.56 0.09.33
Hölttä Santeri HyRa HYL -
Sipiläinen Konsta S-JKL HYL -

Sarja D20K
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gustafsson Jannina TVV 10.51 0.00.00 79.91
2 Kymäläinen Sanni TP 11.18 0.00.27 76.46
2 Peltomäki Elli RasKa 11.18 0.00.27 76.46
4 Hulkkonen Johanna Pihkan 11.31 0.00.40 74.51
5 Kottonen Annika Lynx 11.39 0.00.48 73.40
6 Mähönen Emmi TP 11.40 0.00.49 73.05
7 Nurmi Ella VaaSu 11.50 0.00.59 71.77
7 Skog Henna Koovee 11.50 0.00.59 71.77
9 Harju Suvi TP 12.08 0.01.17 69.51
10 Hyvärinen Emilia RaVa 12.10 0.01.19 69.07
11 Annila Silja RaLu 12.13 0.01.22 68.55
12 Kerkkonen Anna JRV 12.16 0.01.25 68.03
13 Karvonen Sara Lynx 12.17 0.01.26 67.69
13 Haavisto Emmi TuS 12.17 0.01.26 67.69
15 Bergman Marjo OH 12.23 0.01.32 66.67
16 Kuusela Tuija RasKa 12.24 0.01.33 66.34
17 Hanhijärvi Marjukka EsAk 12.29 0.01.38 65.66
18 Simosas Emma Orient 12.30 0.01.39 65.34
18 Saarela Ruska KoS 12.30 0.01.39 65.34
20 Suhonen Anniina KuoSu 12.31 0.01.40 64.78
21 Lammi Elina HS 12.35 0.01.44 64.20
22 Forsell Susanna Raseborg 12.36 0.01.45 63.88
22 Suominen Marika RR 12.36 0.01.45 63.88
24 Varjus Hanna SKVuoksi 12.47 0.01.56 62.50
25 Minkkinen Sirkku RR 12.56 0.02.05 61.55
26 Teini Emilia RaLu 12.59 0.02.08 61.09
27 Hietaoja Essi HS 13.00 0.02.09 60.78
28 Suutari Mirka KS 13.01 0.02.10 60.47
29 Niinisalo Jenna VeVe 13.06 0.02.15 59.86
30 Valkonen Oona Kalske 13.15 0.02.24 58.96
31 Laakkio Emma AngA 13.16 0.02.25 58.67
32 Tani Leena KS 13.17 0.02.26 58.37
33 Ylikangas Tiia RasKu 13.26 0.02.35 57.50
34 Fiskars Mikaela Raseborg 13.31 0.02.40 56.93
35 Helle Annukka EsAk 13.43 0.02.52 55.88
35 Raitanen Alisa TVV 13.43 0.02.52 55.88
37 Sågfors Emilia Botnia 13.48 0.02.57 55.11
38 Vuopio Aino PelPo 13.56 0.03.05 54.37
39 Mänttäri Emilia KuoSu 14.16 0.03.25 52.90
40 Borgman Mikaela SV 14.24 0.03.33 52.20
40 Räisänen Mira SalRe 14.24 0.03.33 52.20
42 Toivanen Pinja RaN 15.05 0.04.14 49.45
43 Väyrynen Anni KyS 15.42 0.04.51 47.32
44 Järvinen Julia KangSK 18.12 0.07.21 40.65
Heinjoki Katja HS HYL -

Sarja D18K
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hulkkonen Niina Pihkan 12.09 0.00.00 66.49
2 Valkonen Viivi Kalske 12.18 0.00.09 65.33
3 Otsamo Pihla HS 12.30 0.00.21 63.94
4 Rantanen Emilia MSParma 12.37 0.00.28 63.00
5 Neuvonen Laura TuS 12.45 0.00.36 62.00
6 Haapakoski Tiina RasKa 12.47 0.00.38 61.50
6 Reiman Anni AngA 12.47 0.00.38 61.50
8 Heikkilä Venla MU 12.54 0.00.45 60.28
9 Hakala Helena KortJV 12.55 0.00.46 59.86
10 Hietanen Pinja KS 13.04 0.00.55 58.85
11 Lohikainen Milla RaVa 13.19 0.01.10 57.42
12 Moser Tanja TP 13.21 0.01.12 56.95
13 Sandelin Caroline NOK 13.25 0.01.16 56.34
14 Emaldynova Lilia AngA 13.26 0.01.17 55.95
15 Hakala Essi MSParma 13.31 0.01.22 55.29
16 Uusitalo Amanda Koovee 13.38 0.01.29 54.50
17 Espo Maria KS 14.09 0.02.00 52.20
18 Heittola Suvi RasKu 14.15 0.02.06 51.53
19 Sinisalo Laura MU 14.18 0.02.09 51.05
20 Heiskanen Terhi SonPa 14.37 0.02.28 49.64
21 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 14.38 0.02.29 49.29
22 Rautasalo Essi KR 14.39 0.02.30 48.94
23 Ray Jenny OK77 15.14 0.03.05 46.78
24 Lehto Hanna LapVi 15.28 0.03.19 45.80
25 Kanko Ruut Koovee 15.31 0.03.22 45.37
26 Väyrynen Aino KyS 15.38 0.03.29 44.76
27 Ojala Janita VeVe 15.50 0.03.41 43.92
28 Kontoniemi Maria TP 17.56 0.05.47 38.53
29 Ahlfors Enni AngA 18.39 0.06.30 36.82

Sarja D17K
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokela Emmi SuSe 10.13 0.00.00 65.35
2 Kirvesmies Lotta LS-37 10.26 0.00.13 63.71
3 Haataja Anna OH 10.50 0.00.37 61.08
4 Tolonen Annabella RR 11.22 0.01.09 57.96
5 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 11.24 0.01.11 57.53
6 Ukskoski Karoliina PerhKi 11.25 0.01.12 57.19
7 Anttila Tiina SuSi 11.54 0.01.41 54.62
8 Manderbacka Hanne VaaSu 11.57 0.01.44 54.14
9 Räisänen Noora SalRe 12.05 0.01.52 53.30
10 Hyyrynen Noora KS 12.18 0.02.05 52.12
11 Hasu Outi Orient 12.19 0.02.06 51.81
12 Lövdal Elin Femman 12.24 0.02.11 51.23
13 Schoultz von Katja OK77 12.27 0.02.14 50.78
14 Matilainen Helena HS 12.29 0.02.16 50.41
15 Kivistö Tuulia SV 12.32 0.02.19 49.98
15 Viilo Johanna TP 12.32 0.02.19 49.98
17 Rehn Nelli Lynx 13.08 0.02.55 47.24
17 Saarijärvi Salla TP 13.08 0.02.55 47.24
19 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 13.12 0.02.59 46.56
20 Jussila Jutta TP 13.16 0.03.03 46.10
21 Pöyhönen Saina Hiisi 13.19 0.03.06 45.71
22 Sipiläinen Pinja S-JKL 13.20 0.03.07 45.43
23 Julkunen Sonja TP 13.23 0.03.10 45.04
24 Tolonen Mirabella RR 13.34 0.03.21 44.22
25 Reunanen Anna-Reetta TP 13.41 0.03.28 43.62
26 Väisänen Essi SKVuoksi 13.45 0.03.32 43.20
27 Korhonen Julia RaKaS 13.58 0.03.45 42.32
28 Kamppuri Elli-Noora TP 14.01 0.03.48 41.96
29 Ruuhiala Sanni Hiisi 14.23 0.04.10 40.68
30 Lampinen Kiia MU 15.30 0.05.17 37.56
31 Mäntylä Tanja RasKe 16.24 0.06.11 35.32
32 Paunu Minttu TP 16.38 0.06.25 34.65
33 Wärnman Jessica Falken 16.41 0.06.28 34.37
34 Rinne Sara KuortKu 20.43 0.10.30 27.53
35 Laaksonen Nuppu KPV 27.48 0.17.35 20.41

Sarja D16K
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 9.24 0.00.00 62.47
2 Rahkola Ella-Noora OH 9.49 0.00.25 59.61
3 Kaartinen Selja AngA 10.01 0.00.37 58.22
4 Ståhlberg Emilia EsSu 10.08 0.00.44 57.36
4 Jalava Enni VaRa 10.08 0.00.44 57.36
4 Puikkonen Janika S-JKL 10.08 0.00.44 57.36
4 Enlund Alexandra Femman 10.08 0.00.44 57.36
8 Valtonen Anni MSParma 10.16 0.00.52 55.83
9 Mellberg Sonja VaaSu 10.23 0.00.59 55.01
10 Näsi Juliaana Pohjant 10.26 0.01.02 54.56
11 Haltia Riikka RR 10.32 0.01.08 53.85
12 Kinnala Venla TuS 10.38 0.01.14 53.15
13 Jerkku Laura TuS 10.49 0.01.25 52.07
14 Metsola Roosa KyS 10.52 0.01.28 51.64
15 Myrskog Ellen Kronan 10.58 0.01.34 50.99
16 Martikainen Karoliina SV 11.01 0.01.37 50.58
16 Näsi Aurora Pohjant 11.01 0.01.37 50.58
18 Nygård Marikki KuoSu 11.09 0.01.45 49.61
19 Paavola Sannimaari VaHa 11.13 0.01.49 49.14
19 Pakkanen Reetta VeVe 11.13 0.01.49 49.14
21 Heiskanen Iida HS 11.14 0.01.50 48.71
21 Kivilaakso Anni Lynx 11.14 0.01.50 48.71
23 Oksanen Maiju IkNV 11.22 0.01.58 47.79
24 Hyvärinen Roosa RaVa 11.23 0.01.59 47.54
25 Lehtola Moona KangSK 11.26 0.02.02 47.16
26 Malinen Anni TVV 11.31 0.02.07 46.64
27 Aaltonen Katariina HS 11.34 0.02.10 46.27
28 Kuronen Anna HS 11.41 0.02.17 45.63
29 Granados Escartin Elva EsSu 11.45 0.02.21 45.20
30 Vehomäki Varpu ORa 11.56 0.02.32 44.34
31 Korteniemi Veera PelPo 12.11 0.02.47 43.27
32 Nurmi Eveliina RasKe 12.26 0.03.02 42.24
32 Holmberg Laura RasKa 12.26 0.03.02 42.24
34 Prittinen Aino HlS 12.27 0.03.03 41.86
35 Hannunen OIga S-JKL 12.28 0.03.04 41.64
36 Rönnqvist Fanny Botnia 12.42 0.03.18 40.72
36 Brink Johanna PIF 12.42 0.03.18 40.72
38 Heikkilä Milja HlS 12.48 0.03.24 40.09
38 Taubert Iiris Koovee 12.48 0.03.24 40.09
40 Virtanen Anna HlS 12.50 0.03.26 39.67
41 Peltoniemi Vilja KPV 13.25 0.04.01 37.80
42 Karlsson Pernilla PIF 13.37 0.04.13 37.10
43 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 13.53 0.04.29 36.24
44 Himanka Jenna LapVi 13.58 0.04.34 35.88
45 Heinjoki Petra JRV 14.00 0.04.36 35.65

Sarja D15K
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Räsänen Johanna KuoSu 9.41 0.00.00 58.03
2 Pajula Annika KangSK 9.56 0.00.15 56.41
3 Sundman Josefina HiKi 10.02 0.00.21 55.69
4 Juva Jonna AngA 10.04 0.00.23 55.35
5 Haanpää Anni TP 10.08 0.00.27 54.83
6 Klemettinen Veera S-JKL 10.15 0.00.34 54.05
7 Hasu Iina Orient 10.20 0.00.39 53.46
8 Nenonen Liisa SKVuoksi 10.27 0.00.46 52.71
9 Hakomäki Emmi TP 10.36 0.00.55 51.82
10 Plit Heidi Lynx 10.42 0.01.01 51.18
11 Kontkanen Ronja KangSK 10.46 0.01.05 50.72
12 Haapasaari Ilona TuS 10.59 0.01.18 49.57
13 Rintanen Heini KangSK 11.00 0.01.19 49.35
14 Norrbacka Sanni HyRa 11.01 0.01.20 49.13
15 Nummela Liinu MU 11.02 0.01.21 48.92
16 Roininen Essi HS 11.13 0.01.32 47.97
17 Suominen Sohvi HiKi 11.20 0.01.39 47.34
18 Niva Sara LaiVe 11.33 0.01.52 46.31
18 Rontu Nella AngA 11.33 0.01.52 46.31
20 Annala Vilma KangSK 11.36 0.01.55 45.84
21 Nurminen Jutta VaHa 11.41 0.02.00 45.38
22 Korhonen Saara TVV 11.44 0.02.03 45.05
23 Liitiäinen Janika Orient 11.51 0.02.10 44.47
23 Pitkänen Salla TP 11.51 0.02.10 44.47
25 Haapasalo Henriikka Pohjant 11.53 0.02.12 44.08
26 Oksanen Emmi SiiRa 11.54 0.02.13 43.88
27 Piippo Eveliina KangSK 11.58 0.02.17 43.51
28 Mäkinen Riikka MU 11.59 0.02.18 43.31
29 Pakkanen Anni SV 12.01 0.02.20 43.06
30 Koskela Sanna RaJu 12.14 0.02.33 42.17
31 Rautakorpi Miina KangSK 12.17 0.02.36 41.87
32 Kyrö Anni RaVa 12.18 0.02.37 41.68
33 Kirvesmies Annika KuoSu 12.20 0.02.39 41.44
34 Similä Roosa SKVuoksi 12.21 0.02.40 41.25
35 Harju Moona PudU 12.25 0.02.44 40.90
36 Aaltonen Anniina MSParma 12.32 0.02.51 40.40
37 Juutilainen Sonia SKVuoksi 12.43 0.03.02 39.69
38 Friman Ronja HyRa 12.46 0.03.05 39.41
39 Haikola Maaria KaSu 12.48 0.03.07 39.18
40 Sippo Emma Kalske 12.49 0.03.08 39.01
40 Vuori Emilia AngA 12.49 0.03.08 39.01
42 Kovanen Maiju S-JKL 13.02 0.03.21 38.11
43 Reiman Aino AngA 13.03 0.03.22 37.94
44 Ridanpää Iina EsSu 13.33 0.03.52 36.43
45 Paasikivi Veera KangSK 13.34 0.03.53 36.26
46 Gustafsson Freia RR 13.50 0.04.09 35.45
47 Juntunen Johanna IinYr 13.58 0.04.17 35.00
48 Kauppinen Johanna SaPu 13.59 0.04.18 34.84
49 Haverinen Riikka KaSu 14.13 0.04.32 34.16
50 Jaakola Emma-Noora PudU 14.20 0.04.39 33.77
50 Rantala Jenna MSParma 14.20 0.04.39 33.77
52 Hakala Hanna HaHe 14.24 0.04.43 33.39
53 Vahvelainen Hilla TP 16.11 0.06.30 29.61
54 Rautasalo Iina KR 17.07 0.07.26 27.91

Sarja D14K
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Essi MSParma 9.24 0.00.00
2 Rantala Jasmiina RaLu 10.03 0.00.39
3 Stenbacka Emma VaaSu 10.09 0.00.45
3 Sopo Annika KuoSu 10.09 0.00.45
5 Heikkilä Tuuli Lynx 10.18 0.00.54
6 Haavisto Alli TuS 10.26 0.01.02
7 Viholainen Elisa S-JKL 10.33 0.01.09
8 Hyvärinen Ella RaVa 10.36 0.01.12
9 Strandvall Amanda Minken 10.55 0.01.31
10 Hanhijärvi Leenukka EsAk 10.56 0.01.32
11 Tuomisto Anu VaaSu 11.06 0.01.42
12 Pelkonen Roosa MU 11.09 0.01.45
13 Tulonen Jenna HiKi 11.12 0.01.48
14 Matilainen Annika HS 11.14 0.01.50
15 Kontinen Klaara Orient 11.15 0.01.51
16 Siltanen Johanna TuS 11.19 0.01.55
17 Ketonen Luna Orient 11.25 0.02.01
18 Skog Ella Koovee 11.27 0.02.03
19 Pylvänäinen Henna KS 11.33 0.02.09
20 Myrskog Linnea Kronan 11.58 0.02.34
21 Kääriä Venla KyS 12.00 0.02.36
22 Lampinen Aino MU 12.08 0.02.44
23 Tuominen Krista LS-37 12.12 0.02.48
24 Heijari Iida VeVe 12.13 0.02.49
25 Tanskanen Anni IisVi 12.18 0.02.54
26 Himilä Julia KaRa 12.20 0.02.56
26 Tuomisto Satu VaaSu 12.20 0.02.56
28 Koli Helmi SV 12.54 0.03.30
29 Kantola Claudia LS-37 12.56 0.03.32
30 Salmia Tuuli TarpSu 12.57 0.03.33
31 Tikkanen Venla EsSu 13.12 0.03.48
32 Ryytty Mari SKVuoksi 13.17 0.03.53
33 Holmgren Antonia SV 13.19 0.03.55
34 Donner Janina OK77 13.30 0.04.06
35 Varjus Viivi SKVuoksi 13.39 0.04.15
36 Päivähonka Salla RaVa 14.20 0.04.56
37 Peltonen Elsa IPR 15.10 0.05.46
38 Laasanen Maija LaihLu 16.15 0.06.51
39 Hämäläinen Iida ORa 16.19 0.06.55
40 Kivilaakso Emma Lynx 17.45 0.08.21
41 Kalliokoski Loviisa PerhKi 23.52 0.14.28

Sarja H35K
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Mikko KangSK 12.36 0.00.00 77.33
2 Perä Tapio RasKu 12.47 0.00.11 75.83
3 Karjalainen Teemu VaajTe 13.03 0.00.27 73.89
4 Salo Markus PunKu 13.10 0.00.34 72.85
5 Asikainen Pasi JoKu 13.21 0.00.45 71.47
6 Junttila Tero SWE 13.28 0.00.52 70.48
7 Kallio Kari Koovee 13.29 0.00.53 70.02
8 Kotaniemi Juha KoskRi 13.46 0.01.10 68.21
9 Saarilaakso Miko LappRi 13.47 0.01.11 67.76
10 Nurminen Joonas JRV 13.50 0.01.14 67.16
11 Taarna Terho KoS 13.55 0.01.19 66.39
12 Vapa Marko OH 13.59 0.01.23 65.71
13 Vapa Mikko OH 14.00 0.01.24 65.28
14 Torrkulla Magnus Femman 14.06 0.01.30 64.46
15 Weckman Janne VeVe 14.21 0.01.45 62.98
16 Mattila Mikael ViRuS 14.23 0.01.47 62.48
17 Tolkki Lauri TarpSu 14.29 0.01.53 61.71
18 Kaunismäki Jyrki RaLu 15.12 0.02.36 58.46
19 Konttila Janne Koovee 15.15 0.02.39 57.94
20 Tompuri Tuomo OH 15.18 0.02.42 57.42
20 Karvonen Ossi KS 15.18 0.02.42 57.42
22 Husu Heikki SKVuoksi 15.26 0.02.50 56.27
22 Tuokko Esa MSParma 15.26 0.02.50 56.27
24 Vainio Mikko Koovee 15.32 0.02.56 55.26
25 Varis Ari RastiE4 15.34 0.02.58 54.82
26 Lehtonen Eero UlvUra 15.56 0.03.20 53.24
27 Kero Mikko HlS 16.15 0.03.39 51.90
28 Myllymäki Jyri VetU 16.35 0.03.59 50.55
29 Pohjalainen Harri LoJa 19.07 0.06.31 43.59
Asikainen Saku Hiisi HYL -

Sarja H40K
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väisänen Marko RR 10.38 0.00.00 79.45
2 Märkälä Janne TP 10.48 0.00.10 77.92
3 Heiskanen Marko RR 10.57 0.00.19 76.55
3 Hytönen Harri RaVa 10.57 0.00.19 76.55
5 Loukkalahti Marko HiKi 10.58 0.00.20 75.82
5 Heikkilä Tero PR 10.58 0.00.20 75.82
7 Salo Mikael Orient 11.03 0.00.25 74.65
8 Saari Petri VaajTe 11.07 0.00.29 73.90
9 Kankaanpää Vesa OK77 11.12 0.00.34 73.05
10 Lehto Milko KarjUra 11.26 0.00.48 71.27
11 Ylikangas Esko RasKu 11.40 0.01.02 69.56
12 Noponen Petri HiKi 11.44 0.01.06 68.88
13 Lahtinen Terho EsSu 11.51 0.01.13 67.92
14 Perttunen Tapio VePo 11.53 0.01.15 67.45
15 Orava Esa RaVa 12.00 0.01.22 66.51
16 Lapila Pekka MSParma 12.04 0.01.26 65.87
17 Pulli Antero RR 12.05 0.01.27 65.50
18 Nymalm Sören PIF 12.08 0.01.30 64.96
19 Donner Mikael OK77 12.11 0.01.33 64.42
20 Hartman Janne VaajTe 12.15 0.01.37 63.80
21 Savolainen Tomi RasKe 12.20 0.01.42 63.09
22 Viippola Ilpo OuTa 12.21 0.01.43 62.74
23 Isoherranen Sami Lynx 12.24 0.01.46 62.22
23 Plit Herkko Lynx 12.24 0.01.46 62.22
25 Ojala Marko UlvUra 12.39 0.02.01 60.46
26 Ikäheimonen Jari TuMe 12.40 0.02.02 60.12
27 Kaario Kimmo VaajTe 12.43 0.02.05 59.62
28 Tonder Mika SKVuoksi 13.13 0.02.35 57.11
29 Pulli Veli-Matti RaVa 13.21 0.02.43 56.29
30 Haikonen Jyrki UlvUra 13.23 0.02.45 55.90
31 Arola Pertti Rasti88 13.32 0.02.54 55.04
32 Hiiri Ari HauSi 13.34 0.02.56 54.65
33 Hämäläinen Petri Pihkan 13.36 0.02.58 54.27
34 Määttä Janne RasHy 13.37 0.02.59 53.96
35 Maasilta Tommi RaVa 13.41 0.03.03 53.46
36 Kaira Miikka KyS 13.49 0.03.11 52.70
37 Nurmi Pasi RasKe 15.02 0.04.24 48.21
Kujanpää Marko AlajA HYL -
Kettunen Heikki VaajTe HYL -

Sarja H45K1
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jaakkola Jari MaMa 11.07 0.00.00 66.92
2 Kuusinen Petri HlS 11.16 0.00.09 65.70
3 Juvakka Pekka S-JKL 11.34 0.00.27 63.67
4 Gynther Kimmo IHR 11.39 0.00.32 62.90
5 Vidqvist Jouni TuMe 11.44 0.00.37 62.14
6 Similä Juha SKVuoksi 11.49 0.00.42 61.38
6 Kotro Petri KS 11.49 0.00.42 61.38
8 Sorjonen Pekka EsSu 12.00 0.00.53 59.82
9 Heikkilä Ossi S-JKL 12.02 0.00.55 59.35
10 Tielinen Vesa LuuRa 12.05 0.00.58 58.80
11 Nyman Jörgen Raseborg 12.10 0.01.03 58.09
12 Reinikka Timo VaaSu 12.12 0.01.05 57.62
13 Palmen Henrik EsSu 12.16 0.01.09 57.01
13 Korhonen Jussi HlS 12.16 0.01.09 57.01
15 Suominen Manne HiKi 12.27 0.01.20 55.57
16 Joutsensaari Jarmo KangSK 12.38 0.01.31 54.47
17 Autio Rauno KaRa 12.47 0.01.40 53.54
18 Sopo Marko KuoSu 12.51 0.01.44 52.97
19 Posio Risto KannUra 12.57 0.01.50 52.28
19 Haverinen Arto KaSu 12.57 0.01.50 52.28
21 Karvonen Sami SalRe 13.14 0.02.07 50.60
22 Kaksonen Martti YKV 13.17 0.02.10 50.12
23 Sundqvist Jari LS-37 13.18 0.02.11 49.78
24 Numminen Hannu EsAk 13.24 0.02.17 49.13
25 Selin Tommy EsAk 13.32 0.02.25 48.37
26 Ruohola Risto MSParma 13.34 0.02.27 47.98
27 Ojalainen Jorma SKVuoksi 13.49 0.02.42 46.84
28 Laasanen Juha LaihLu 14.00 0.02.53 45.96
29 Kiljunen Juha RaVa 14.11 0.03.04 45.11
30 Lehtosaari Jari HaHe 15.30 0.04.23 41.04
31 Korhonen Unto RaKaS 15.51 0.04.44 39.90

Sarja H45K2
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 11.05 0.00.00 65.59
2 Huostila Markku LamSä 11.06 0.00.01 65.12
3 Kurhinen Tomi RaVa 11.12 0.00.07 64.16
4 Laaksonen Petri SWE 11.24 0.00.19 62.67
5 Haanpää Tuomo TP 11.26 0.00.21 62.12
5 Vainionpää Matti RasKu 11.26 0.00.21 62.12
7 Larmala Juha-Pekka EsSu 12.13 0.01.08 57.45
8 Järvenpää Esa S-JKL 12.14 0.01.09 57.03
9 Heikkinen Jarkko VeVe 12.24 0.01.19 55.92
10 Virtanen Kimmo AngA 13.05 0.02.00 52.68
11 Kyhäräinen Jukka HS 13.14 0.02.09 51.77
12 Valtonen Jari HS 13.19 0.02.14 51.13
13 Lohikainen Timo RaVa 13.20 0.02.15 50.75
14 Hakala Eero Femman 13.30 0.02.25 49.81
14 Turpiainen Janne HyRa 13.30 0.02.25 49.81
16 Nieminen Markku PäLuLu 13.44 0.02.39 48.36
17 Kauria Juha ORa 13.50 0.02.45 47.70
18 Kauhanen Ari OK77 14.01 0.02.56 46.78
19 Lindahl Anders AOK 14.17 0.03.12 45.61
20 Keinänen Jarkko RaVa 14.18 0.03.13 45.27
21 Viertola Kimmo Koovee 14.40 0.03.35 43.85
22 Hakuli Kari KeU 15.09 0.04.04 42.17
23 Hietanen Ari KS 15.14 0.04.09 41.67
24 Mutka Jouni S-JKL 16.45 0.05.40 37.64
Takaoja Vesa ORa HYL -
Julkunen Tero LHR HYL -
Heikkinen Mikko HU-46 HYL -

Sarja H50K
Matka
Osallistujien määrä 58
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 10.28 0.00.00 65.87
2 Mäkipää Kalevi Hiisi 10.40 0.00.12 64.46
3 Vuorinen Pekka Orient 10.48 0.00.20 63.50
4 Nurmi Veli-Pekka AngA 10.52 0.00.24 62.94
5 Noponen Pekka S-JKL 11.00 0.00.32 62.01
6 Mänty Markku TuMe 11.05 0.00.37 61.38
7 Kiljunen Pekka VaajTe 11.14 0.00.46 60.40
8 Ala-Sankila Jari Eräp 11.21 0.00.53 59.62
9 Elo Jussi LaJy 11.28 0.01.00 58.86
10 Lehto Kari TuMe 11.29 0.01.01 58.61
11 Oikarinen Jarmo TP 11.35 0.01.07 57.95
12 Ylönen Kari IHR 11.41 0.01.13 57.30
13 Viitasaari Sauli KoS 11.48 0.01.20 56.58
14 Vuorinen Petteri Hiisi 11.54 0.01.26 55.95
15 Fogelholm Mikael KeU 11.57 0.01.29 55.57
16 Kiviniitty Jyrki HS 12.00 0.01.32 55.18
17 Mäkinen Seppo PelPo 12.03 0.01.35 54.80
18 Tuomisto Juha VaaSu 12.08 0.01.40 54.28
19 Laine Markku MU 12.09 0.01.41 54.05
20 Raitanen Anssi TVV 12.12 0.01.44 53.68
21 Storvall Stefan Kronan 12.13 0.01.45 53.46
22 Kukkola Pauli SiiRa 12.15 0.01.47 53.17
23 Pitkänen Juhani YlöjU 12.27 0.01.59 52.17
24 Heiskanen Hannu SonPa 12.28 0.02.00 51.95
25 Saksanen Pauli PunKu 12.29 0.02.01 51.74
26 Ritakallio Timo Lynx 12.52 0.02.24 50.06
27 Heikkilä Kari KS 12.53 0.02.25 49.85
28 Koskela Heikki RaJu 12.54 0.02.26 49.65
29 Korhonen Ilkka KuoSu 12.58 0.02.30 49.25
30 Patana Pekka LaihLu 13.03 0.02.35 48.80
31 Martiskainen Juho SKVuoksi 13.06 0.02.38 48.47
32 Koskivirta Eero EKSu 13.08 0.02.40 48.21
33 Piispanen Reima SalRe 13.20 0.02.52 47.35
34 Lehtinen Jukka AR 13.27 0.02.59 46.81
35 Laukkarinen Kari TVV 13.28 0.03.00 46.61
36 Lampinen Raino HS 13.37 0.03.09 45.97
37 Huhtanen Ossi TP 13.49 0.03.21 45.17
38 Liukkonen Jari IHR 13.50 0.03.22 44.98
39 Hietaoja Jarkko HS 13.55 0.03.27 44.58
40 Sankari Jeremias IHR 14.04 0.03.36 43.98
41 Reinikka Kenneth HyRa 14.26 0.03.58 42.74
42 Airaksinen Petri KuoSu 14.38 0.04.10 42.03
43 Heikkinen Juha Pihkan 14.42 0.04.14 41.72
44 Ala-Mäyry Pekka Koovee 14.47 0.04.19 41.36
45 Härkönen Antti PudU 14.58 0.04.30 40.73
46 Molnar Geza LS-37 15.05 0.04.37 40.29
47 Lammi Hannu HS 15.06 0.04.38 40.13
48 Natunen Timo SaSu 15.07 0.04.39 39.97
49 Ronkainen Veli-Pekka HS 15.28 0.05.00 38.94
49 Vahvelainen Jari TP 15.28 0.05.00 38.94
51 Hakala Heikki KortJV 15.30 0.05.02 38.63
52 Honkimaa Ari EsSu 15.36 0.05.08 38.26
53 Toivonen Jari EE 16.25 0.05.57 36.25
54 Jurvakainen Jari S-JKL 17.22 0.06.54 34.16
55 Järvinen Petri Hiisi 17.46 0.07.18 33.29
56 Ahti Antti EsSu 17.51 0.07.23 33.03
57 Niiranen Ari KR 20.01 0.09.33 29.37
Laiho Hannu RaVa HYL -

Sarja H55K
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 11.06 0.00.00 62.59
2 Juutilainen Anssi SKVuoksi 11.17 0.00.11 61.38
3 Routsi Jyrki Hiisi 11.20 0.00.14 60.90
4 Malinen Jouko HS 11.39 0.00.33 59.05
5 Hämäläinen Markku RaVa 11.44 0.00.38 58.44
6 Kauppinen Tuomo HyRa 11.48 0.00.42 57.92
7 Niinistö Harri AngA 11.55 0.00.49 57.16
8 Asikainen Timo Hiisi 12.10 0.01.04 55.80
9 Huttunen Kalle KuoSu 12.17 0.01.11 55.09
10 Laapas Ossi JoKu 12.19 0.01.13 54.75
11 Pulkkinen Pekka JoKu 12.24 0.01.18 54.20
12 Saarimäki Ilkka AngA 12.28 0.01.22 53.73
13 Nylund Sven-Olof Botnia 12.32 0.01.26 53.27
14 Hautala Matti ONMKY 12.37 0.01.31 52.73
15 Niemi Kari-Veli LappRi 12.47 0.01.41 51.87
16 Korppi Heikki OH 12.52 0.01.46 51.36
17 Kotala Markku LS-37 12.54 0.01.48 51.05
18 Laaksonen Lasse SuSi 13.02 0.01.56 50.35
19 Vuori Rauno AngA 13.03 0.01.57 50.12
19 Rantio Jukka-Pekka HauSi 13.03 0.01.57 50.12
21 Kurkela Reino OH 13.16 0.02.10 48.95
22 Tolonen Juha Hanka 13.19 0.02.13 48.60
23 Turkka Esko KS 13.21 0.02.15 48.31
24 Lehto Jarmo VeVe 13.30 0.02.24 47.61
25 Salmi Veijo RR 13.35 0.02.29 47.15
26 Pulkkinen Erkki RaLu 13.38 0.02.32 46.81
27 Hulkkonen Heikki Pihkan 14.10 0.03.04 44.89
28 Puustinen Tuomo Pihkan 14.11 0.03.05 44.67
29 Konttila Sauli KannUra 14.12 0.03.06 44.46
30 Korpijärvi Asko KannUra 14.18 0.03.12 43.99
30 Pellinen Jari AngA 14.18 0.03.12 43.99
32 Höglund Risto ORa 14.24 0.03.18 43.37
33 Paasikoski Matti EsSu 14.48 0.03.42 42.05
34 Virtanen Kari PelPo 14.55 0.03.49 41.57
35 Viinikka Matti KauKa 15.01 0.03.55 41.14
36 Halla-Aho Timo AlajA 15.11 0.04.05 40.54
37 Tervo Arhi ONMKY 15.17 0.04.11 40.12
38 Mänttäri Jakke InkTe 15.19 0.04.13 39.89
39 Lind Sune Falken 15.28 0.04.22 39.35
40 Leppälä Martti HlS 16.02 0.04.56 37.82
41 Ahlroth Timo TurSa 16.06 0.05.00 37.53
42 Nuuttila Kari KauKa 16.27 0.05.21 36.59
43 Ahokoivu Hemmo Pohjant 16.28 0.05.22 36.41
44 Martikainen Ari KeuKi 16.47 0.05.41 35.59
45 Varkila Kari KS 19.06 0.08.00 31.16
46 Pensas Esko LaihLu 19.34 0.08.28 30.30
47 Ahlqvist Hannu Raus 23.45 0.12.39 24.87

Sarja H60K
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savelainen Jouni HS 11.24 0.00.00 57.27
2 Keltamäki Seppo JoKu 11.34 0.00.10 56.28
3 Helkkula Rauli TuMe 11.44 0.00.20 55.31
3 Sani Mikko HU-46 11.44 0.00.20 55.31
5 Pietikäinen Markku JoKu 11.46 0.00.22 54.82
5 Kerkola Pekka TP 11.46 0.00.22 54.82
7 Halme Tapio AngA 12.02 0.00.38 53.28
8 Liukkala Pekka HauSi 12.08 0.00.44 52.68
9 Timonen Pertti RAPSU 12.09 0.00.45 52.45
10 Hyytiäinen Timo JuvU 12.14 0.00.50 51.93
11 Määttä Asko KS 12.18 0.00.54 51.49
11 Turku Vesa HS 12.18 0.00.54 51.49
13 Udd Esko LänRa 12.20 0.00.56 51.03
14 Hirvikallio Lassi LuuRa 12.21 0.00.57 50.81
15 Päivänranta Pertti JoKu 12.31 0.01.07 49.97
16 Tervo Vesa RR 12.45 0.01.21 48.90
17 Rautanen Pauli JäPa 12.54 0.01.30 48.18
18 Lehtiniemi Pekka SaSu 12.59 0.01.35 47.72
19 Nyystilä Jukka LaihLu 13.06 0.01.42 47.15
20 Vanhalakka Rauno KS 13.12 0.01.48 46.64
21 Nurminen Markku SuosmSa 13.15 0.01.51 46.32
22 Myllymäki Ari KPV 13.22 0.01.58 45.77
23 Jyväsjärvi Tapio Eräp 13.23 0.01.59 45.57
24 Hahtola Aulis RasKu 13.26 0.02.02 45.25
25 Forsström Ove Raseborg 13.28 0.02.04 44.99
26 Pokela Erkki LuuRa 13.33 0.02.09 44.57
27 Valkonen Timo RR 13.35 0.02.11 44.32
28 Savonen Esko HlS 13.38 0.02.14 44.01
29 Tarvainen Juhani PiTa 13.49 0.02.25 43.29
30 Inki Pekka TuMe 14.03 0.02.39 42.43
31 Lahti Jaakko S-JKL 14.09 0.02.45 41.99
32 Pusa Raimo ViRuS 14.28 0.03.04 40.94
33 Tarvonen Keijo Kalske 14.31 0.03.07 40.66
34 Ovaska Ari EE 14.35 0.03.11 40.34
35 Siuko Hannu SuSe 14.36 0.03.12 40.16
36 Mäkelä Martti SOC 14.44 0.03.20 39.66
37 Tolvanen Harri Pihkan 14.53 0.03.29 39.13
38 Tanttu Unto KeU 15.00 0.03.36 38.70
39 Saukonoja Jouni PorvU 15.02 0.03.38 38.48
40 Holappa Paavo TVV 15.17 0.03.53 37.72
41 Leinonen Markku KuoSu 15.34 0.04.10 36.91
42 Kujanpää Heikki AlajA 17.30 0.06.06 32.72
43 Vainio Markku T. Koovee 17.32 0.06.08 32.55
44 Paikkala Jarmo Jyry 17.37 0.06.13 32.28
45 Kaukiainen Raimo HU-46 17.43 0.06.19 31.99
46 Alilonttinen Martti MSParma 17.45 0.06.21 31.82
47 Terävä Seppo XYZ 18.20 0.06.56 30.70
48 Kuikko Seppo VeVe 21.52 0.10.28 25.65
Espo Matti KS HYL -
Jylkkä Markku YlivKu HYL -
Salminen Esko SuSi HYL -

Sarja H65K
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 9.44 0.00.00 50.66
2 Lehtinen Olli TuS 9.53 0.00.09 49.67
3 Orpana Risto SOC 10.03 0.00.19 48.62
4 Sane Kari HS 10.08 0.00.24 48.00
5 Leino Tapio HS 10.19 0.00.35 46.93
6 Koivukangas Erkki KäTa 10.26 0.00.42 46.19
7 Engström Berndt PIF 11.13 0.01.29 42.77
7 Hyvönen Eero PorvU 11.13 0.01.29 42.77
9 Lukkarinen Olavi Pohjant 11.23 0.01.39 41.75
10 Varjonen Antero RR 11.31 0.01.47 41.07
11 Mäkilä Ilmari EsSu 11.34 0.01.50 40.70
11 Inkinen Paavo Jyry 11.34 0.01.50 40.70
13 Rönkkö Paavo EsSu 11.40 0.01.56 39.96
14 Koistinen Leo VaRa 11.45 0.02.01 39.49
15 Pajala Tauno EsSu 11.54 0.02.10 38.80
16 Hongisto Heimo LoJa 12.05 0.02.21 38.03
17 Ryynänen Jorma Pihkan 12.09 0.02.25 37.64
18 Kytöjoki Juhani Jyry 12.20 0.02.36 36.89
19 Mustonen Lauri AlatPi 12.30 0.02.46 36.22
20 Rautarae Veikko HirvHe 12.35 0.02.51 35.80
21 Halkosaari Severi NivU 12.37 0.02.53 35.53
22 Taipalus Esko RasKe 12.43 0.02.59 35.08
23 Tammisaari Pentti HirvHe 13.11 0.03.27 33.67
24 Kyöstilä Matti RaKaS 13.19 0.03.35 33.16
25 Turunen Kauko LS-37 13.36 0.03.52 32.30
26 Reinikainen Pentti Jyry 13.41 0.03.57 31.94
27 Herttuainen Vesa RaKaS 13.57 0.04.13 31.17
28 Paukkunen Ossi RaKaS 14.20 0.04.36 30.18
29 Pått Frans Minken 16.01 0.06.17 26.87
30 Partanen Risto HyRa 17.51 0.08.07 23.98
31 Ryytty Urho SKVuoksi 19.01 0.09.17 22.40
Mäkinen Jaakko AngA HYL -
Liitiäinen Reijo AOK HYL -
Karvonen Raimo SuSi HYL -

Sarja H70K
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Junttila Olavi HS 10.20 0.00.00 48.45
2 Karjalainen Seppo KuoSu 10.41 0.00.21 46.66
3 Ekström Marcus KauWi 10.50 0.00.30 45.81
4 Kanerva Unto Jyry 11.30 0.01.10 42.97
5 Rusko Heikki VaajTe 11.35 0.01.15 42.48
6 Jonkka Arvo RasKa 11.37 0.01.17 42.17
7 Haaja Reijo VaHa 11.42 0.01.22 41.69
8 Kanerva Antti SKVuoksi 11.45 0.01.25 41.33
9 Pelkonen Toivo YlikNM 11.55 0.01.35 40.57
10 Rapakko Timo SuSi 12.21 0.02.01 38.97
11 Jokinen Juhani MaMa 12.34 0.02.14 38.13
12 Rantala Heikki EE 12.54 0.02.34 36.98
13 Luoma Simo Pihkan 13.17 0.02.57 35.75
14 Peitsala Osmo HS 13.19 0.02.59 35.50
15 Mikkilä Mauno NivU 13.40 0.03.20 34.43
16 Luukko Jukka LS-37 13.41 0.03.21 34.23
17 Hovikorpi Aarno HlS 13.57 0.03.37 33.42
18 Koivula Keijo HyRa 14.36 0.04.16 31.79
19 Kamila Pentti LaihLu 14.41 0.04.21 31.46
19 Salmi Tarmo JoKu 14.41 0.04.21 31.46
21 Jylhä Keijo JRV 14.54 0.04.34 30.72
22 Salmela Kosti PihtTu 15.03 0.04.43 30.27
23 Kuokkanen Kari Pihkan 15.28 0.05.08 29.31
24 Häkkinen Tapani IPR 15.44 0.05.24 28.68
25 Lampi Eero PäijRa 16.03 0.05.43 27.98
26 Kuutti Jorma PertPe 16.26 0.06.06 27.20
27 Reunanen Raimo VaRa 17.01 0.06.41 26.14
28 Salo Markku LS-37 17.47 0.07.27 24.89
29 Salminen Kari MikVa 17.49 0.07.29 24.73
30 Jokipelto Seppo HU-46 18.35 0.08.15 23.59
31 Saario Pentti LoJa 19.11 0.08.51 22.74
32 Backman Tauno RaVa 20.15 0.09.55 21.44
33 Klinga Esa LS-37 25.48 0.15.28 16.74
34 Sulander Heikki SahKu 32.20 0.22.00 13.29
35 Linna Esko NivU 34.31 0.24.11 12.39
Karppinen Pentti RaVa HYL -

Sarja D35K
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paukkunen Sanna MSParma 10.28 0.00.00 88.50
2 Lakanen Reetta VeVe 10.54 0.00.26 84.45
3 Rantanen Maaret JRV 11.03 0.00.35 82.78
4 Ikäheimonen Taru Lynx 11.09 0.00.41 81.52
5 Sell Raisa OK77 11.17 0.00.49 80.04
6 Palomäki Sanna LapVi 11.19 0.00.51 79.29
7 Louhisola Meri Lynx 11.27 0.00.59 77.87
8 Pekkala Sini EsSu 11.32 0.01.04 76.80
9 Fränti Kati RasKu 11.38 0.01.10 75.64
10 Laakso Niina HiKi 11.45 0.01.17 74.40
11 Dambe Signe PR 11.59 0.01.31 72.47
12 Björndahl Lilian Falken 12.12 0.01.44 70.71
13 Kyckling Katja HyRa 12.27 0.01.59 68.82
14 Kangasaho Hanna Lynx 12.30 0.02.02 68.08
14 Muukkonen Eveliina KangSK 12.30 0.02.02 68.08
16 Tahvanainen Anu LS-37 12.36 0.02.08 66.62
17 Rintamäki Riina Pihkan 12.40 0.02.12 65.82
18 Keränen Sirpa S-JKL 12.54 0.02.26 64.18
19 Routsi Anastasia Hiisi 12.55 0.02.27 63.65
20 Ojala Leena RasKu 13.01 0.02.33 62.71
21 Salmi Maria LappRi 13.15 0.02.47 61.17
22 Salonen Kirsi AR 13.20 0.02.52 60.35
23 Vaano Kristiina OK77 13.55 0.03.27 57.41
24 Pelkonen Suvi VeVe 14.50 0.04.22 53.47
Nurmela Anu RasKa HYL -

Sarja D40K
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Mirka EsSu 10.37 0.00.00 73.71
2 Wartiainen Piritta KS 10.43 0.00.06 72.61
2 Nymalm Sanna PIF 10.43 0.00.06 72.61
4 Palmen Virpi EsSu 10.47 0.00.10 71.36
5 Mattsson Ingela PIF 10.51 0.00.14 70.52
6 Saarijärvi Sari TP 11.15 0.00.38 67.63
7 Torvinen Sirpa OH 11.34 0.00.57 65.40
8 Pulli Tessa RaVa 11.37 0.01.00 64.74
9 Wärnman Ingela Falken 11.49 0.01.12 63.28
10 Rintanen Mari KangSK 11.55 0.01.18 62.38
11 Vesterinen Kirsi HyRa 12.00 0.01.23 61.59
12 Reitmaa Outi HiKi 12.21 0.01.44 59.49
13 Francke Astra EsSu 12.34 0.01.57 58.12
14 Dahlman Maarit RaVa 12.36 0.01.59 57.62
15 Tupitsa Nina HS 12.38 0.02.01 57.12
15 Rantamäki Karin HS 12.38 0.02.01 57.12
17 Polso Anne VetU 12.46 0.02.09 55.85
18 Koivuniemi Kirsi LS-37 12.58 0.02.21 54.65
19 Escartin-Sorjonen Laila EsSu 13.17 0.02.40 53.02
19 Paavola Mira OuTa 13.17 0.02.40 53.02
21 Peltoniemi Anne KPV 13.23 0.02.46 51.97
22 Klemetti Tarja LipTa 13.24 0.02.47 51.58
23 Nieminen Minna IHR 13.26 0.02.49 51.13
24 Oja Iina Pihkan 13.35 0.02.58 50.25
25