FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kahden keskimatkan kansallinen, 2. osa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmonen Antti KR 31.03 0.00.00 92.47
2 Oikarinen Lauri PelPo 32.13 0.01.10 88.79
3 Parkkinen Jarno RR 32.15 0.01.12 88.37
4 Viholainen Eeli S-JKL 33.41 0.02.38 84.29
4 Kahelin Jouni VaajTe 33.41 0.02.38 84.29
6 Kautto Lasse VaajTe 33.47 0.02.44 83.40
7 Hyyryläinen Juha AnttU 34.30 0.03.27 81.35
8 Lakanen Jonne VaajTe 35.26 0.04.23 78.91
9 Huikko Petteri VaajTe 35.28 0.04.25 78.53
10 Rahko Sampo Pohjant 35.30 0.04.27 78.15
11 Mamia Tero Koovee 37.46 0.06.43 73.18
12 Myllymäki Tero VetU 37.51 0.06.48 72.73
13 Kujala Jouni Pohjant 37.58 0.06.55 72.22
14 Saavalainen Olli SiiRa 38.07 0.07.04 71.66
15 Nurmiainen Aaro LappRi 38.16 0.07.13 71.10
16 Kallio Kari Koovee 38.59 0.07.56 69.51
17 Liuha Jari VaajTe 39.29 0.08.26 68.36
18 Valkonen Lauri LS-37 39.46 0.08.43 67.60
19 Sipilä Jari PelPo 40.08 0.09.05 66.72
20 Sivill Keijo RastiE4 40.21 0.09.18 66.09
20 Kettunen Heikki VaajTe 40.21 0.09.18 66.09
22 Hämäläinen Jani LS-37 41.28 0.10.25 63.79
23 Turunen Johannes Koovee 41.40 0.10.37 63.23
24 Sivill Timo VaajTe 41.41 0.10.38 62.94
24 Rankinen Petteri KS 41.41 0.10.38 62.94
26 Kotamäki Iivo IkNV 41.54 0.10.51 62.10
27 Kivelä Marko VetU 41.57 0.10.54 61.77
28 Kosola Ville Pohjant 42.11 0.11.08 61.18
29 Pietiläinen Juha RastiE4 42.15 0.11.12 60.82
30 Helander Iisak Pohjant 42.19 0.11.16 60.47
31 Haapalehto Tuomas VetU 42.49 0.11.46 59.52
32 Rautanen Mika TuuSe 43.51 0.12.48 57.87
33 Sorri Jaakko KeuKi 44.40 0.13.37 56.57
34 Hongell Esa KoS 45.20 0.14.17 55.50
35 Alppi Antti IkNV 45.48 0.14.45 54.70
36 Kohvakka Ilkka KS 47.08 0.16.05 52.92
37 Kalliokoski Toni HalTo 47.15 0.16.12 52.56
38 Silvasti Heikki MuuRa 47.59 0.16.56 51.54
39 Maukonen Timo RastiE4 51.43 0.20.40 47.61
40 Isokoski Erkki VePo 51.53 0.20.50 47.25
41 Alaperä Arttu-Pekka Pohjant 54.11 0.23.08 45.04
Aaltonen Aleksi SuSe EIL -
Ahola Janne Navi EIL -
Kesälä Mikko Pohjant EIL -
Peltonen Elias IPR EIL -
Pulli Arttu TP EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nalli Marko ViPa 33.19 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorri Pietari VaajTe 33.56 0.00.00 54.52
2 Katajisto Teemu KanSu 34.38 0.00.42 52.53
3 Mikkola Jarno Pohjant 36.02 0.02.06 49.63
4 Heiskanen Ilkka EnonkU 37.52 0.03.56 46.42
5 Varis Ari RastiE4 39.02 0.05.06 44.24
6 Häkkinen Juha ViPa 39.36 0.05.40 42.83
7 Vesisenaho Mikko LipTa 40.13 0.06.17 41.40
8 Voutilainen Arto MuuRa 41.58 0.08.02 38.94
9 Liimatainen Janne RastiE4 43.48 0.09.52 36.61
Nurminen Joonas JRV HYL -
Hämäläinen Ari JRV EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtimäki Juha ViPa 32.05 0.00.00 52.62
2 Holm Jari ViiSu 34.38 0.02.33 48.02
3 Aarrejoki Heikki VaajTe 38.49 0.06.44 42.19
4 Sipponen Juha JRV 40.24 0.08.19 39.91
5 Nisula Markku TeuRi 40.57 0.08.52 38.75
6 Kaario Kimmo VaajTe 43.40 0.11.35 35.76
7 Väliheikki Mikael LaiVe 46.53 0.14.48 32.77
8 Nurmi Pasi RasKe 49.48 0.17.43 30.34
9 Lindholm Antti PerhKi 59.57 0.27.52 24.78
Valkonen Janne SaPu HYL -
Mönttinen Sami RastiE4 KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gynther Kimmo IHR 30.16 0.00.00 57.08
2 Ruuska Vesa KangSK 32.14 0.01.58 52.79
3 Huostila Markku LamSä 33.27 0.03.11 50.10
4 Björkqvist Niklas HlS 35.30 0.05.14 46.47
5 Iitti Jukka RastiE4 35.32 0.05.16 45.70
6 Hämynen Petri ÄäSa 36.44 0.06.28 43.50
7 Ilmonen Matti IPR 41.38 0.11.22 37.76
8 Kauhanen Ari OK77 42.31 0.12.15 36.37
9 Tonteri Heikki Navi 43.41 0.13.25 34.80
10 Manerus Eero PetPe 52.18 0.22.02 28.57
11 Mutka Kai Pohjant 58.27 0.28.11 25.12

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pasi IHR 29.21 0.00.00 57.05
2 Oikarinen Jarmo TP 31.21 0.02.00 52.68
3 Hirvensalo Jorma SaPu 31.59 0.02.38 50.92
4 Turunen Juha ViPa 32.41 0.03.20 49.13
5 Korhonen Timo Hanka 34.38 0.05.17 45.71
6 Liukkonen Jari IHR 36.50 0.07.29 42.36
7 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 37.01 0.07.40 41.53
8 Rantala Timo KPV 40.20 0.10.59 37.55
9 Väätäinen Antti ÄhtU 41.50 0.12.29 35.66
10 Korhonen Ilkka KuoSu 45.21 0.16.00 32.39
11 Heikkinen Juha Pihkan 51.16 0.21.55 28.21
Härö Hannu VäVi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Seppo Kalske 29.34 0.00.00 53.06
2 Helle Markku SaPu 31.44 0.02.10 48.91
3 Särkkä Seppo VaajTe 32.22 0.02.48 47.43
4 Martikainen Ari KeuKi 32.51 0.03.17 46.22
5 Hurri Seppo Navi 34.04 0.04.30 44.08
6 Liimatainen Heikki RiSu 34.21 0.04.47 43.23
7 Leppäsalmi Juhani KeuKi 34.36 0.05.02 42.43
8 Paukku Ismo ViPa 35.09 0.05.35 41.29
9 Poikolainen Leo RastiE4 35.58 0.06.24 39.88
10 Salonen Hannu KonnU 38.29 0.08.55 36.84
11 Nopanen Ismo VeVe 38.31 0.08.57 36.37
12 Ahonen Timo KeuKi 38.46 0.09.12 35.70
13 Ahokoivu Hemmo Pohjant 42.00 0.12.26 32.55
14 Hämynen Timo ÄäSa 45.57 0.16.23 29.39
15 Tolonen Juha Hanka 47.21 0.17.47 28.16
Konttila Sauli KannUra EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapuska Seppo PetPe 31.32 0.00.00 41.51
2 Järvenpää Voitto RastiE4 34.05 0.02.33 37.68
3 Pusa Raimo ViRuS 36.29 0.04.57 34.53
4 Pakarinen Jouko RastiE4 36.46 0.05.14 33.60
5 Raatikainen Pekka RastiE4 39.44 0.08.12 30.47
6 Virtanen Matti ViPa 41.37 0.10.05 28.50
7 Salonen Kauko ViPa 44.27 0.12.55 26.13
8 Kujanpää Heikki AlajA 58.19 0.26.47 19.50
9 Pöyhönen Hannu VetU 59.52 0.28.20 18.58

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Harri SuSe 34.53 0.00.00 35.00
2 Häkkinen Risto ViPa 35.00 0.00.07 34.23
3 Taipalus Esko RasKe 35.13 0.00.20 33.37
4 Tammela Seppo TikSu 36.24 0.01.31 31.66
5 Äikäs Esko TikSu 37.09 0.02.16 30.40
6 Saarinen Mikko KeuKi 38.23 0.03.30 28.83
7 Hytönen Jorma RastiE4 50.43 0.15.50 21.37
8 Mönttinen Erkki ViPa 52.21 0.17.28 20.26
9 Hieta Lauri KanSu 1.05.58 0.31.05 15.73

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Jaakko SaPu 31.30 0.00.00 40.50
2 Reini Jaakko TikSu 32.04 0.00.34 39.24
3 Paavilainen Arvo IPR 33.54 0.02.24 36.61
4 Keskinen Matti TikSu 34.19 0.02.49 35.66
5 Jokinen Esko LS-37 34.20 0.02.50 35.13
6 Mikkilä Mauno NivU 37.11 0.05.41 31.97
7 Puttonen Kalevi IPR 37.15 0.05.45 31.45
8 Salmela Kosti PihtTu 37.25 0.05.55 30.84
9 Kvick Aimo IHR 38.16 0.06.46 29.70
10 Jakovlev Sulo SaRa 44.05 0.12.35 25.39
11 Korpela Kalevi TP 54.02 0.22.32 20.39
Riihonen Taisto KauKa HYL -
Latvala Matti RaJu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Paavo EE 33.02 0.00.00 36.66
2 Manerus Erkki PetPe 41.30 0.08.28 27.72
3 Häkkinen Tapani IPR 52.30 0.19.28 20.76
4 Leppänen Kalle RastiE4 1.13.29 0.40.27 14.01

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilonen Tauno TY 30.14 0.00.00
Enqvist Eino JRV EIL -
Kotamäki Erkki PetPe EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Ilari S-JKL 33.48 0.00.00 57.36
2 Hyttinen Lauri RastiE4 36.38 0.02.50 50.27
3 Kohvakka Heikki Kalske 44.55 0.11.07 38.85
4 Peltonen Topias IPR 51.06 0.17.18 32.25

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Miro S-JKL 28.58 0.00.00 55.99
2 Sulkula Anton S-JKL 29.18 0.00.20 53.28
3 Irtola Miika KS 29.26 0.00.28 50.97
4 Huostila Anssi LamSä 37.35 0.08.37 38.30
5 Häkkinen Aapo SaPu 40.32 0.11.34 34.01
Jurvakainen Atte S-JKL EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varis Henry RastiE4 29.33 0.00.00 28.40
2 Kaario Otto S-JKL 29.41 0.00.08 27.21
3 Hämynen Jussu S-JKL 49.44 0.20.11 15.61
4 Hannunen Otto S-JKL 51.35 0.22.02 14.44
Nissinen Ville UlvUra KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomala Mitri S-JKL 14.53 0.00.00
2 Laakso Lasse S-JKL 16.09 0.01.16
3 Lindqvist Arttu KS 16.15 0.01.22
4 Inkilä Reetu KeuKi 17.29 0.02.36
5 Sipiläinen Konsta S-JKL 18.13 0.03.20
6 Nykänen Tomi LamSä 18.28 0.03.35
7 Kankkunen Jyri SaRa 20.37 0.05.44
8 Syvänen Sami S-JKL 24.27 0.09.34
9 Laitinen Joona Kalske 28.12 0.13.19
10 Kyrönlahti Tomi ViPa 32.18 0.17.25
Lappalainen Joona Hanka EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 29.26 0.00.00 78.89
2 Joensuu Marttiina Pohjant 31.12 0.01.46 73.68
3 Niittynen Miia Koovee 33.43 0.04.17 67.49
4 Hyyryläinen Laura AnttU 35.03 0.05.37 64.26
5 Lakanen Laura Pohjant 35.50 0.06.24 62.21
6 Kriikkula Johanna ÄhtU 38.33 0.09.07 57.22
7 Hyyrynen Noora KS 43.41 0.14.15 49.97
8 Väätäinen Eeva-Stiina ÄhtU 44.31 0.15.05 48.51
9 Hasu Eveliina KS 45.26 0.16.00 47.02
10 Vuorinen Aini SaPu 46.48 0.17.22 45.15
11 Hietanen Pinja KS 48.03 0.18.37 43.49
12 Stolze Sanna TP 48.31 0.19.05 42.60
13 Kihlström Tiina ÄhtU 50.55 0.21.29 40.13
14 Valkonen Outi Kalske 51.28 0.22.02 39.25
15 Polso Anne VetU 56.15 0.26.49 35.50
16 Latva-Kiskola Piia RasKu 1.00.44 0.31.18 32.50
Pulli Liisa TP EIL -
Rajaniemi Katja OTaru EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Johanna ViiSu 30.01 0.00.00 32.53
2 Laitinen Tiina Kalske 31.00 0.00.59 30.32
3 Laksila Satu RastiE4 36.38 0.06.37 24.66
4 Rautanen Eeva TuuSe 37.02 0.07.01 23.40
5 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 44.05 0.14.04 18.83
Löytynoja Elina NivU EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuskonen Taija JRV 24.46 0.00.00 60.98
2 Lakanen Reetta VeVe 26.21 0.01.35 55.59
3 Heiskanen Reetta SaRa 32.50 0.08.04 43.24
4 Jämsén Miia MuuRa 36.43 0.11.57 37.43
5 Hyytiäinen Tuula Navi 38.54 0.14.08 34.16
6 Varis Mari RastiE4 47.10 0.22.24 27.22
Kallio Terhi ViRuS EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpijärvi Kirsi SaPu 32.31 0.00.00 36.25
2 Ilmonen Kirsi IPR 32.33 0.00.02 34.85
3 Westerberg Pia ViPa 41.48 0.09.17 26.08
4 Nissinen Ulla UlvUra 44.08 0.11.37 23.70
5 Aho Tuija LievKi 51.04 0.18.33 19.62

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko Navi 27.50 0.00.00 46.54
2 Nuolioja Arja Hanka 31.30 0.03.40 39.58
3 Valkonen Virpi Kalske 41.29 0.13.39 28.89
4 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 41.55 0.14.05 27.43
5 Breilin Henna IPR 44.09 0.16.19 24.94

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 31.23 0.00.00 59.50
2 Kihlström Kirsi Hanka 32.47 0.01.24 55.25
3 Lahtinen Terttu IHR 36.18 0.04.55 48.36
4 Rantala Maj-Lis KPV 38.22 0.06.59 44.29
5 Kankaanranta Marja Hanka 41.00 0.09.37 40.08
6 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 41.08 0.09.45 38.59
Häkkinen Sari SaPu EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi LohiRa 30.54 0.00.00 30.16
2 Näkkilä Marjatta KuoSu 35.14 0.04.20 24.47
3 Pöyhönen Lea VetU 38.11 0.07.17 20.74

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Marja-Liisa HauSi 33.53 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Ritva NivU 58.28 0.00.00
2 Soikkeli Orvokki KanSu 59.30 0.01.02

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Helena IlU 48.15 0.00.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 37.58 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Elli SaPu 41.59 0.00.00
2 Närhi Minna JRV 51.07 0.09.08

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Espo Maria KS 26.39 0.00.00 52.92
2 Puikkonen Janika S-JKL 30.07 0.03.28 45.07
3 Kurri Noora SaRa 33.24 0.06.45 39.06
4 Kaitola Iina RasKe 33.30 0.06.51 37.36
5 Sipiläinen Pinja S-JKL 35.22 0.08.43 33.89

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 21.52 0.00.00 44.14
2 Väliheikki Petra LaiVe 27.36 0.05.44 34.39
3 Kovanen Maiju S-JKL 29.25 0.07.33 31.72
4 Nurmi Eveliina RasKe 30.23 0.08.31 30.18
5 Stenius Veera LaiVe 32.36 0.10.44 27.63
6 Hannunen OIga S-JKL 34.34 0.12.42 25.60
7 Kauppinen Johanna SaPu 43.44 0.21.52 19.86
8 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 50.07 0.28.15 17.01
9 Inkilä Anni KeuKi 53.20 0.31.28 15.68
10 Nurmi Venla RasKe 59.32 0.37.40 13.78

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viholainen Elisa S-JKL 15.56 0.00.00
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 16.32 0.00.36
3 Kovanen Anu S-JKL 21.01 0.05.05
4 Leppäsalmi Sara KeuKi 21.21 0.05.25
5 Voutilainen Viivi JRV 22.59 0.07.03
6 Sulkula Evita S-JKL 26.15 0.10.19
7 Väliheikki Julia LaiVe 36.25 0.20.29
8 Aho Marika Kalske 37.08 0.21.12
9 Peltonen Elsa IPR 38.36 0.22.40