FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM Keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfbacka Sami KPV 33.08 0.00.00 71.71
2 Kukkola Mikko KoS 35.27 0.02.19 65.91
3 Hongell Timo KoS 35.36 0.02.28 64.52
4 Uusivirta Risto RasTiimi 38.22 0.05.14 58.84
5 Rantala Petteri KoS 38.55 0.05.47 56.99
6 Viitasaari Tommi KoS 41.01 0.07.53 53.10
7 Koirikivi Anssi RasTiimi 42.56 0.09.48 49.81
8 Isokoski Teppo KoS 43.45 0.10.37 47.98
9 Kivelä Joonatan PerhKi 45.07 0.11.59 45.64
10 Rantala Paavo KoS 46.49 0.13.41 43.14

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 38.08 0.00.00 41.41
2 Arovainio Petteri RasTiimi 41.51 0.03.43 36.79
3 Isomäki Tommi PieHi 44.49 0.06.41 33.48
4 Kalliokoski Jari HalTo 45.11 0.07.03 32.33
5 Palola Lasse NivU 47.23 0.09.15 30.00
6 Rannila Tero VetU 55.15 0.17.07 25.01
Taarna Terho KoS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jukkola Jari LohtVe 33.59 0.00.00 39.96
2 Laine Arttu KoS 35.42 0.01.43 37.32
3 Vuorinen Tony KoS 38.19 0.04.20 34.11
4 Koirikivi Vesa RasTiimi 39.54 0.05.55 32.12
5 Leppäniemi Jani VetU 40.15 0.06.16 31.21
6 Kupsala Esko KannUra 41.27 0.07.28 29.69
7 Lindholm Antti PerhKi 45.22 0.11.23 26.56
8 Leppäniemi Esa VetU 45.57 0.11.58 25.67
9 Biskop Kim KoS 1.03.22 0.29.23 18.22

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivala Jarmo YlivKu 29.48 0.00.00 48.95
2 Jylhä Taisto LohtVe 33.47 0.03.59 42.10
3 Tiainen Hannu NivU 33.51 0.04.03 40.94
4 Virkkala Harri KoS 34.58 0.05.10 38.59
5 Ronkainen Timo KoS 38.48 0.09.00 33.84
6 Lakanen Olavi PerhKi 40.30 0.10.42 31.52
7 Kattilakoski Jarmo KoS 42.27 0.12.39 29.21

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lerssi Juha KPV 23.26 0.00.00 45.50
2 Polso Jukka KoS 23.38 0.00.12 44.15
3 Peltoniemi Sauli KoS 23.39 0.00.13 43.15
4 Harju Kai KannUra 25.52 0.02.26 38.57
5 Hietala Petri LohtVe 26.29 0.03.03 36.81
6 Koivumäki Kari KoS 28.15 0.04.49 33.70
7 Rantala Pekka KoS 28.43 0.05.17 32.35
8 Kujala Tuomo PieHi 29.21 0.05.55 30.88

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konttila Sauli KannUra 23.23 0.00.00 49.11
2 Nissilä Jorma KoS 24.39 0.01.16 45.81
3 Nurisalo Seppo KoS 25.40 0.02.17 43.25
4 Saarela Esa KoS 25.42 0.02.19 42.45
5 Koirikivi Jorma RasTiimi 26.45 0.03.22 40.07
6 Rantala Aulis KoS 27.29 0.04.06 38.30
7 Jaakola Juhani YlivKu 27.54 0.04.31 37.04
8 Korpijärvi Asko KannUra 28.36 0.05.13 35.47
9 Ojanperä Terho YlivKu 30.58 0.07.35 32.14
10 Kupila Heikki PieHi 33.32 0.10.09 29.11

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllymäki Ari KPV 26.29 0.00.00 41.40
2 Jylkkä Markku YlivKu 26.33 0.00.04 40.67
3 Nygård Eelis VetU 28.25 0.01.56 37.42
4 Hongell Harri KoS 29.35 0.03.06 35.39
5 Malm Lauri Reima 30.39 0.04.10 33.62
6 Haapalehto Raimo VetU 32.15 0.05.46 31.44
7 Pöyhönen Hannu VetU 33.29 0.07.00 29.79
8 Lassila Vesa M VetU 34.34 0.08.05 28.39
9 Törmälä Samuli YlivKu 34.37 0.08.08 27.87
10 Hourula Matti Reima 38.36 0.12.07 24.57
11 Kattilakoski Eero KPV 39.50 0.13.21 23.39

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kätkä Vesa Reima 24.44 0.00.00 41.32
2 Koivukangas Erkki KäTa 25.14 0.00.30 39.74
3 Juola Eero KoS 25.58 0.01.14 37.88
4 Tanttinen Tapani KoS 27.09 0.02.25 35.52
5 Jokinen Leo KoS 27.19 0.02.35 34.60
6 Kujala Asko KoS 31.46 0.07.02 29.15
7 Joensuu Martti NivU 35.46 0.11.02 25.36
Virkkula Unto NivU KES -
Oja Jorma NivU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo KoS 15.53 0.00.00 34.47
2 Kumara Pentti SievSi 17.58 0.02.05 29.82
3 Mikkilä Mauno NivU 19.21 0.03.28 27.08
4 Korva Pauli KoS 19.56 0.04.03 25.70
5 Fränti Eero KoS 19.57 0.04.04 25.09
6 Jokela Vesa NivU 22.08 0.06.15 22.09
7 Känsäkoski Pentti KPV 23.56 0.08.03 19.94
8 Vistiaho Erkki KoS 24.07 0.08.14 19.30

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 18.42 0.00.00 27.98
2 Puusaari Kalevi KaJu 23.49 0.05.07 20.87
3 Järvi Pekka NivU 25.51 0.07.09 18.22
4 Leppävuori Jaakko VetU 29.28 0.10.46 15.09

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björkgård Jonas KoS 23.39 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivumäki Lauri KoS 15.26 0.00.00 38.51
2 Lakanen Juho PerhKi 17.25 0.01.59 32.85
3 Mattila Markus KPV 19.10 0.03.44 28.69
4 Laine Valtteri KoS 19.17 0.03.51 27.36
5 Nivala Kari YlivKu 20.42 0.05.16 24.41

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Poutanen Mikko KoS 11.49 0.00.00
2 Tiitto Kalle RasTiimi 12.45 0.00.56
3 Rantala Peetu KoS 12.52 0.01.03
4 Hyvönen Robert RasTiimi 13.01 0.01.12
5 Koirikivi Riku RasTiimi 13.56 0.02.07
6 Nevasaari Mirko LohtVe 16.21 0.04.32

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 8.37 0.00.00
2 Venetjoki Väinö KoS 14.01 0.05.24
3 Kronqvist Emil KoS 15.45 0.07.08

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Eetu PerhKi 8.05 0.00.00
2 Koivumäki Olli KoS 8.45 0.00.40
3 Taipale Aapo VetU 10.43 0.02.38
4 Koskela Eetu HalTo 12.08 0.04.03
Lerssi Mitri KPV KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koirikivi Aleksi RasTiimi 18.03 0.00.00
2 Koirikivi Tommi RasTiimi 19.36 0.01.33

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Brock Gavin KoS 9.58 0.00.00
2 Taipale Atte VetU 11.02 0.01.04
3 Jussinmäki Pietari HalTo 13.26 0.03.28
4 Rannila Oskari VetU 17.06 0.07.08

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Iisakki HalTo 12.11 0.00.00
2 Santapakka Eino HimU 13.07 0.00.56
3 Peltoniemi Sisu KPV 13.33 0.01.22
4 Vuorinen Miki KoS 13.42 0.01.31

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitto Johanna RasTiimi 38.38 0.00.00 59.43
2 Koskela Tiina HalTo 40.30 0.01.52 55.75
3 Autio Henna RasTiimi 40.45 0.02.07 54.46
4 Penttilä Marja KoS 41.20 0.02.42 52.77
5 Saarela Ruska KoS 41.32 0.02.54 51.60
6 Simpanen Hanna-Mari HalTo 44.51 0.06.13 46.93
7 Junnikkala Linda KaJu 47.11 0.08.33 43.79
8 Kattilakoski Aino KoS 53.33 0.14.55 37.87
9 Tiitto Katariina RasTiimi 1.00.07 0.21.29 33.10
10 Hongell Mia-Riitta KoS 1.00.17 0.21.39 32.37

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkakoski Heidi VetU 48.51 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Anne KPV 28.20 0.00.00 40.26
2 Kurikkala Sirkku KaJu 32.59 0.04.39 31.99
3 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 34.07 0.05.47 28.42

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkkala Marjut KoS 34.37 0.00.00
Tilvis Aija RasTiimi HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Airi KPV 20.05 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnilä Katariina VetU 21.38 0.00.00 33.38
2 Yliniemi Kaisa NivU 23.38 0.02.00 29.03
3 Stoor Anne KoS 23.48 0.02.10 27.31
4 Lassila Eija VetU 29.04 0.07.26 21.12

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Ritva NivU 36.17 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Roosa KoS 16.45 0.00.00 42.30
2 Jylhä Henna KoS 19.36 0.02.51 35.07
3 Nivala Jenna-Maria YlivKu 20.11 0.03.26 33.00
4 Virkkala Henna KoS 22.24 0.05.39 28.78
5 Laaksonen Nuppu KPV 27.10 0.10.25 22.95
6 Saarela Venla KoS 35.33 0.18.48 16.94

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Emma HimU 16.09 0.00.00 24.38
2 Peltoniemi Vilja KPV 18.30 0.02.21 20.22
3 Pihlajamaa Riikka YlivKu 23.44 0.07.35 14.93
3 Pihlajamaa Susanna YlivKu 23.44 0.07.35 14.93

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Eeva KaJu 16.59 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Jenna LohtVe 11.55 0.00.00
2 Laine Roosa KoS 14.12 0.02.17
3 Biskop Greta KoS 15.38 0.03.43

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja HimU 10.12 0.00.00
2 Siironen Ella KoS 10.26 0.00.14
3 Kurikkala Anna KaJu 10.30 0.00.18

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laine Iida KoS 16.35 0.00.00
2 Hyvönen Riina RasTiimi 16.54 0.00.19
3 Karsikas Henna RasTiimi 21.10 0.04.35

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Iina HalTo 9.23 0.00.00
2 Rannila Venla VetU 10.47 0.01.24
3 Viitasaari Liina KoS 11.15 0.01.52
4 Kupsala Loviisa KannUra 14.06 0.04.43
5 Kattilakoski Ida KoS 16.57 0.07.34

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Brock Emma KoS 14.16 0.00.00