FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-keskimatka E-P + kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Petri VaajTe 34.57 0.00.00 87.11
2 Istolahti Tuomo YKV 37.58 0.03.01 79.66
3 Hölsö Mikko YKV 38.12 0.03.15 78.66
4 Heiska Samu LapVi 39.58 0.05.01 74.68
5 Nurmiainen Aaro LappRi 40.02 0.05.05 74.06
6 Fränti Juha RasKu 40.34 0.05.37 72.60
7 Kautto Lasse VaajTe 41.03 0.06.06 71.26
8 Hakala Antti LapVi 41.15 0.06.18 70.44
9 Iivari Antti RasKu 41.45 0.06.48 69.12
10 Kotamäki Iivo IkNV 41.46 0.06.49 68.61
11 Korkeakangas Antti RaJu 41.54 0.06.57 67.92
12 Hongell Esa KoS 42.06 0.07.09 67.13
13 Joensuu Ari-Pekka LapVi 43.00 0.08.03 65.26
14 Hemminki Jukka RaJu 43.44 0.08.47 63.71
15 Vainionpää Matti RasKu 43.46 0.08.49 63.21
16 Hongell Timo KoS 44.34 0.09.37 61.63
17 Lindell Niklas Brahe 46.42 0.11.45 58.39
18 Järn Staffan Brahe 48.46 0.13.49 55.51
19 Tuomaala Juuso LapVi 50.35 0.15.38 53.12
20 Lauronen Jarkko LaihLu 52.10 0.17.13 51.13
21 Ala-Louvesniemi Jarkko VaaSu 53.58 0.19.01 49.06
22 Hämäläinen Ville VaaSu 57.01 0.22.04 46.08
23 Trompari Peter PoRa 1.00.30 0.25.33 43.10
24 Kohonen Janne VaaSu 1.10.29 0.35.32 36.71

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Marko TeuRi 36.36 0.00.00 46.63
2 Karppi Tapio LaihLu 36.53 0.00.17 45.28
3 Lemberg Tommy RaJu 40.51 0.04.15 39.99
4 Isomäki Tommi PieHi 40.58 0.04.22 38.98
5 Uitto Juha RasKu 43.25 0.06.49 35.94
6 Lehtinen Juhani KauKa 44.04 0.07.28 34.58
7 Björklund Sebastian Falken 46.45 0.10.09 31.81
8 Koivula Petri LaihLu 47.47 0.11.11 30.36

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niska Kimmo LapVi 34.55 0.00.00 46.54
2 Rantala Mika RaJu 39.17 0.04.22 40.89
3 Savolainen Tomi RasKe 40.06 0.05.11 39.59
4 Leppäniemi Esa VetU 41.12 0.06.17 38.08
5 Koivisto Juhani KortJV 43.09 0.08.14 35.92
6 Isoluoma Jani RasKu 43.18 0.08.23 35.36
7 Pasanen Jussi RaJu 46.40 0.11.45 32.41
8 Leppäniemi Jani VetU 47.38 0.12.43 31.36
9 Talvitie Jari PoRa 50.15 0.15.20 29.35
10 Nurmi Pasi RasKe 50.41 0.15.46 28.73
11 Varamäki Ari LapVi 51.23 0.16.28 27.98
12 Vainionpää Jukka RaJu 54.44 0.19.49 25.92
Kuntola Sami LaihLu HYL -
Kamila Kai SuJu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Mika LaihLu 30.11 0.00.00 54.32
2 Hauhia Teemu RasKu 32.21 0.02.10 50.32
3 Reinikka Timo VaaSu 33.27 0.03.16 48.31
4 Kaksonen Martti YKV 33.55 0.03.44 47.30
5 Rinta-Keturi Mika RaJu 35.03 0.04.52 45.44
6 Laasanen Juha LaihLu 35.12 0.05.01 44.91
7 Peltoniemi Vesa KPV 35.32 0.05.21 44.16
8 Nevala Pasi TeuRi 36.19 0.06.08 42.89
9 Katajamäki Arto SuJu 36.26 0.06.15 42.43
10 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 38.39 0.08.28 39.69
11 Lassila Antti KuortKu 38.41 0.08.30 39.36
12 Lehto Marko TeuRi 39.05 0.08.54 38.65
13 Salonen Ville VaaSu 39.23 0.09.12 38.06
14 Niemi Ismo PoRa 40.05 0.09.54 37.11
15 Leppälä Juhani JalJa 40.06 0.09.55 36.80
16 Wiklund Torbjörn Falken 40.47 0.10.36 35.89
17 Kattelus Matti LapVi 41.40 0.11.29 34.85
18 Myllymäki Aimo KortJV 42.25 0.12.14 33.96
19 Iso-Koivisto Pauli KauKa 43.07 0.12.56 33.14
20 Lyyluoma Pasi TeuRi 48.57 0.18.46 28.95
21 Kinnari Jukka SuJu 49.44 0.19.33 28.26
Hakala Eero Femman KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 26.58 0.00.00 54.44
2 Sippola Asko KuortKu 28.39 0.01.41 50.84
3 Hakala Heikki KortJV 30.28 0.03.30 47.43
4 Pikkumäki Jouni RasKu 30.49 0.03.51 46.51
5 Koskela Heikki RaJu 31.09 0.04.11 45.64
6 Ahola Arvo RasKu 31.31 0.04.33 44.75
7 Vallbacka Heikki KortJV 32.23 0.05.25 43.19
8 Pesola Sakari RasKe 32.56 0.05.58 42.12
9 Mäki-Kamppi Kari RasKu 32.59 0.06.01 41.70
10 Lusa Hannu RaJu 33.00 0.06.02 41.33
11 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 34.17 0.07.19 39.44
12 Härö Hannu VäVi 34.49 0.07.51 38.51
13 Jylhä Seppo KäTa 35.43 0.08.45 37.21
14 Patana Pekka LaihLu 35.58 0.09.00 36.63
15 Virnala Jukka JalJa 36.40 0.09.42 35.62
16 Melender Jyrki RaJu 40.49 0.13.51 31.71
17 Mäkelä Ismo AlajA 45.25 0.18.27 28.24
18 Sokka Ari RaJu 47.25 0.20.27 26.81
19 Katajamäki Reima SuJu 47.56 0.20.58 26.28
20 Pienimäki Hannu RasKe 50.26 0.23.28 24.74

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintamäki Seppo RaJu 28.47 0.00.00 47.88
2 Herttua Martti LapVi 28.55 0.00.08 47.38
3 Hautala Matti ONMKY 30.10 0.01.23 45.15
4 Linna Heikki RasKe 30.17 0.01.30 44.72
5 Hakomäki Juhani LapVi 30.19 0.01.32 44.41
6 Hautala Eero KortJV 30.30 0.01.43 43.88
7 Alanen Martti RasKu 31.38 0.02.51 42.06
8 Niinimäki Hannu K. LaihLu 31.39 0.02.52 41.78
9 Henriksson Fjalar Falken 31.43 0.02.56 41.44
10 Pensas Esko LaihLu 32.00 0.03.13 40.83
11 Tamminen Hannu SuJu 32.12 0.03.25 40.33
12 Kivipelto Kalevi AlajA 32.14 0.03.27 40.04
13 Kangasmäki Esa SuJu 32.46 0.03.59 39.15
14 Rintaluoma Kari TeuRi 33.24 0.04.37 38.16
15 Rantoja Juha RasKu 33.39 0.04.52 37.65
16 Lepistö Antti RaJu 33.47 0.05.00 37.26
17 Viinikka Matti KauKa 33.58 0.05.11 36.83
18 Halla-Aho Timo AlajA 34.50 0.06.03 35.68
19 Hilli Veikko RaJu 35.34 0.06.47 34.72
20 Hattar Allan Falken 35.46 0.06.59 34.31
21 Hautala Arto VaaSu 35.57 0.07.10 33.91
22 Mäkitalo Mikko KauKa 38.10 0.09.23 31.73
23 Jylhä Kauko KäTa 41.32 0.12.45 28.97
24 Nuuttila Kari KauKa 42.09 0.13.22 28.36
25 Örn Johnny Femman 45.31 0.16.44 26.08
26 Kaataja Jorma RasKe 47.58 0.19.11 24.59
Mahlamäki Jari TeuRi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronholm Peter Brahe 26.36 0.00.00 47.07
2 Eno Kaarlo TeuRi 27.17 0.00.41 45.61
3 Pienimäki Kari RaJu 28.04 0.01.28 44.06
4 Nyystilä Jukka LaihLu 28.10 0.01.34 43.62
5 Pollari Kalevi YKV 28.25 0.01.49 42.96
6 Rantamäki Veikko KauKa 28.53 0.02.17 42.00
7 Anttila Jouko RasKu 29.03 0.02.27 41.49
8 Björklund Håkan Falken 29.39 0.03.03 40.38
9 Harald Hilding Falken 29.48 0.03.12 39.92
10 Sivén Osmo ÄhtU 30.24 0.03.48 38.87
11 Laine Harri KauKa 32.51 0.06.15 35.73
12 Majasaari Kari SuJu 34.31 0.07.55 33.78
13 Närvä Martti SuJu 35.29 0.08.53 32.64
14 Laasanen Veikko VäVi 36.10 0.09.34 31.81
15 Hahtola Aulis RasKu 36.16 0.09.40 31.51
16 Williamsson Bo-Göran VaaSu 36.27 0.09.51 31.13
17 Välisaari Jorma AlajA 37.26 0.10.50 30.11
18 Kaataja Harri RasKe 38.11 0.11.35 29.31
19 Pajula Ilpo LapVi 38.17 0.11.41 29.03
20 Humalamäki Hannu ÄhtU 39.07 0.12.31 28.21
21 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 41.25 0.14.49 26.45
22 Saari Ensio PoRa 42.50 0.16.14 25.40
23 Kujanpää Heikki AlajA 43.23 0.16.47 24.89
24 Nylund Henrik Falken 47.03 0.20.27 22.79
25 Harju Jorma KortJV 50.55 0.24.19 20.90

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 26.37 0.00.00 44.10
2 Rauma Håkan Botnia 28.13 0.01.36 41.25
3 Hautala Olavi RaJu 29.08 0.02.31 39.62
4 Backman Sven-Olof Falken 31.12 0.04.35 36.68
5 Näsi Mauno RaJu 31.53 0.05.16 35.59
6 Taipalus Esko RasKe 32.15 0.05.38 34.88
7 Erkinheimo Voitto KortJV 33.35 0.06.58 33.20
8 Niemelä Pentti LaihLu 35.05 0.08.28 31.50
9 Berger Torolf Falken 35.07 0.08.30 31.19
10 Rantakangas Erkki AlajA 36.00 0.09.23 30.16
11 Tanttinen Tapani KoS 36.44 0.10.07 29.29
12 Lågland Henry VaaSu 38.48 0.12.11 27.48
13 Joensuu Heimo AlajA 39.18 0.12.41 26.88
14 Lähdekorpi Mauri Femman 41.53 0.15.16 24.99
15 Kankaanpää Erkki LapVi 44.56 0.18.19 23.07
16 Peltola Lasse SuJu 47.13 0.20.36 21.75
17 Talvisilta Tapio ViRuS 1.00.45 0.34.08 16.74
Ojajärvi Väinö RaJu HYL -
Finnilä Mauri VetU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio-Könnö Aarno KauKa 30.21 0.00.00 36.04
2 Saarimäki Jorma VaaSu 32.21 0.02.00 33.45
3 Keskinen Matti TikSu 32.45 0.02.24 32.68
4 Hakala Eino RasKe 32.58 0.02.37 32.11
5 Korva Pauli KoS 34.21 0.04.00 30.48
6 Fränti Eero KoS 34.48 0.04.27 29.74
7 Viitala Matias LapVi 37.11 0.06.50 27.52
8 Staffans Per-Erik Vörå 37.29 0.07.08 26.99
9 Korvakangas Reino VaaSu 37.50 0.07.29 26.43
10 Keskinen Jouko RaJu 46.24 0.16.03 21.30
11 Kalliokoski Jorma LapVi 51.45 0.21.24 18.87
12 Ketola Tuomo KauKa 56.57 0.26.36 16.94
Kamila Pentti LaihLu HYL -
Latvala Matti RaJu KES -
Kielinen Erkki KortJV KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 26.28 0.00.00 34.14
2 Knuuttila Helge VaaSu 29.09 0.02.41 30.53
3 Salmi Aimo VaaSu 30.40 0.04.12 28.58
4 Luoma Antti KortJV 30.43 0.04.15 28.09
5 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 34.05 0.07.37 24.92
6 Rikkinen Kalevi SaPu 45.53 0.19.25 18.22
Rintala Raimo RasKu HYL -
Mäki-Lohiluoma Tuomo RasKu HYL -
Myllymäki Antti VaaSu HYL -
Kataja Reino SuJu HYL -
Autio Mauno AlajA HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Matti RaJu 31.26 0.00.00 23.27
2 Koivunen Rauno RaJu 38.46 0.07.20 18.16
3 Ylipelkola Erkki LappVe 43.40 0.12.14 15.49
4 Snellman Henry Falken 46.14 0.14.48 14.04
5 Ojajärvi Kalevi KuortKu 46.49 0.15.23 13.28

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Unto LaihLu 33.52 0.00.00 17.20
2 Löfroth Thor Kronan 44.51 0.10.59 12.34
3 Ojajärvi Armas KuortKu 45.49 0.11.57 11.44
4 Varamäki Veikko RaJu 52.19 0.18.27 9.46

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Lauri LaihLu 32.57 0.00.00 37.47
2 Saari Juho LapVi 36.21 0.03.24 31.42
3 Pasanen Sampo RaJu 38.28 0.05.31 27.28

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Aki RasKa 28.26 0.00.00 52.87
2 Kaksonen Tero YKV 29.55 0.01.29 48.74
3 Hakala Matias LapVi 34.29 0.06.03 40.98
4 Snickars Caj Solf 36.50 0.08.24 37.14
5 Sankelo Hermanni LapVi 38.04 0.09.38 34.75
6 Parkkinen Eetu AlahKi 47.00 0.18.34 27.19

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipulli Eero VaaSu 20.09 0.00.00 48.03
2 Rintala Niku TeuRi 23.04 0.02.55 41.38
3 Nisula Joona TeuRi 23.07 0.02.58 40.72
4 Hietaharju Aku RaJu 23.11 0.03.02 40.04
5 Lammi Aleksi LapVi 24.28 0.04.19 37.40
6 Männistö Mikko RasKu 25.18 0.05.09 35.64
7 Herttua Matti LapVi 26.12 0.06.03 33.91
8 Lähdesmäki Mikko RaJu 28.28 0.08.19 30.75
9 Saari Joni PoRa 31.19 0.11.10 27.53
10 Kauppi Teemu LaihLu 31.23 0.11.14 27.05
11 Punkari Timo YKV 34.20 0.14.11 24.34
12 Mäkelä Joonas AlajA 42.42 0.22.33 19.26

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Pyry KuortKu 15.12 0.00.00
2 Nurmi Miika VaaSu 17.30 0.02.18
3 Koskela Sakari RaJu 19.33 0.04.21
4 Kuusisto Topi LaihLu 19.56 0.04.44
4 Saranpää Topias RaJu 19.56 0.04.44
6 Tiukkanen Juho VaaSu 20.37 0.05.25
7 Niska Valtteri LapVi 21.49 0.06.37
8 Kauppi Anssi LaihLu 22.13 0.07.01
9 Stenbacka Oscar VaaSu 22.44 0.07.32
10 Sankelo Antton KortJV 24.02 0.08.50
11 Somppi Simo-Atte LaihLu 24.33 0.09.21
12 Ala-Honkola Olli VaaSu 24.49 0.09.37
13 Lassila Aaro KuortKu 26.42 0.11.30
14 Tiukkanen Jaakko VaaSu 27.24 0.12.12
15 Vilpakka Jaakko LapVi 28.23 0.13.11
16 Elomaa Jere VaaSu 28.28 0.13.16
17 Leppälä Jarno JalJa 28.29 0.13.17
18 Hietaharju Ossi RaJu 28.33 0.13.21
19 Rajamäki Miki YKV 32.36 0.17.24
20 Hölsö Severi YKV 32.50 0.17.38
21 Vainionpää Rasmus RaJu 34.36 0.19.24
22 Vuorela Johannes YKV 36.02 0.20.50
23 Rinta-Keturi Niko RaJu 38.15 0.23.03
24 Kontola Matte LapVi 42.24 0.27.12
25 Pukkinen Niko-Petteri YKV 52.15 0.37.03
26 Talonpoika Tuomas VaaSu 1.00.53 0.45.41
Ollikkala Miro PoRa HYL -
Louko Iiro RasKe KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Juho KortJV 9.11 0.00.00
2 Rantoja Jarkko RasKe 9.23 0.00.12
3 Kullman Hannes Falken 9.54 0.00.43
4 Laasanen Matti LaihLu 10.13 0.01.02
5 Kangas Juho LapVi 10.32 0.01.21
6 Karjanlahti Eero RaJu 11.33 0.02.22
7 Niska Niilo LapVi 11.49 0.02.38
8 Nisula Ville TeuRi 11.58 0.02.47
9 Kontola Eeli LapVi 12.03 0.02.52
10 Paalanen Tapio KortJV 12.13 0.03.02
11 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 12.21 0.03.10
12 Karjanlahti Eemeli RaJu 12.32 0.03.21
12 Saranpää Touko RaJu 12.32 0.03.21
14 Valkama Tomi KauWi 12.42 0.03.31
15 Strandvall Evert Minken 13.12 0.04.01
16 Kauppi Lauri LaihLu 14.07 0.04.56
17 Viianen Lauri LaihLu 14.54 0.05.43
18 Hemminki Niko RaJu 16.31 0.07.20
19 Nevala Roni TeuRi 17.39 0.08.28
20 Nurmi Elias RasKe 18.35 0.09.24
21 Niemi Jaakko PoRa 23.20 0.14.09
22 Kaataja Riku VaaSu 25.05 0.15.54
Kumara Eemeli LaihLu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Sampo KortJV 8.01 0.00.00
2 Sankelo Verneri KortJV 8.18 0.00.17
3 Stevander Karri KuortKu 8.35 0.00.34
4 Kumara Heikki LaihLu 9.06 0.01.05
5 Norrbacka Roni-Eemil VaaSu 9.41 0.01.40
6 Virrankoski Veikko KauWi 9.55 0.01.54
7 Ylihärsilä Ville AlahKi 10.31 0.02.30
8 Savela Aapo YKV 10.53 0.02.52
9 Rantanen Tommi AlahKi 10.54 0.02.53
10 Lemberg Roope RaJu 10.57 0.02.56
11 Saarimäki Atte RasKe 10.59 0.02.58
12 Rajamäki Atte YKV 11.10 0.03.09
13 Ruotsala Ville AlahKi 11.24 0.03.23
14 Nurmi Aapo RasKe 11.31 0.03.30
15 Ekola Juuso AlahKi 11.32 0.03.31
16 Ylihärsilä Roni AlahKi 12.33 0.04.32
17 Kangas Aapo LapVi 12.58 0.04.57
18 Niemi Heikki PoRa 13.17 0.05.16
19 Mäki Jasper LapVi 13.18 0.05.17
20 Ylihärsilä Aatu AlahKi 13.56 0.05.55
21 Nivukoski Topi YKV 17.01 0.09.00
22 Lemberg Ville RaJu 18.32 0.10.31
23 Huhtamäki Paulus AlahKi 18.37 0.10.36
24 Peltoniemi Sisu KPV 22.50 0.14.49
25 Ylihärsilä Riku AlahKi 23.50 0.15.49
26 Hantula Jussi KauWi 24.13 0.16.12
27 Nisula Leevi KauWi 27.59 0.19.58

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 30.42 0.00.00 72.79
2 Sivén Hanna ÄhtU 31.02 0.00.20 71.24
3 Palomäki Sanna LapVi 31.15 0.00.33 69.98
4 Latva-Kiskola Piia RasKu 32.12 0.01.30 67.17
5 Fränti Kati RasKu 32.41 0.01.59 65.44
6 Keski-Säntti Eija YKV 33.06 0.02.24 63.90
7 Väätäinen Eeva-Stiina ÄhtU 36.38 0.05.56 57.08
8 Kriikkula Johanna ÄhtU 37.16 0.06.34 55.47
9 Hongell Mia-Riitta KoS 37.55 0.07.13 53.89
10 Åstrand Ulla-Maria Botnia 38.22 0.07.40 52.63
11 Hemminki Heini RasKe 39.54 0.09.12 50.01
12 Lindfors Lina Falken 40.38 0.09.56 48.52
13 Aho Hanna ÄhtU 40.48 0.10.06 47.73
14 Hakala Eeva-Liisa KortJV 44.11 0.13.29 43.53
15 Ojala Ulla PoRa 47.37 0.16.55 39.89

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Susanna AlajA 52.22 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Leena RasKu 31.44 0.00.00 48.47
2 Takala Piia YKV 32.37 0.00.53 46.61
3 Haapamäki Maria KauKa 32.45 0.01.01 45.88
4 Saarimäki Riikka RasKe 33.29 0.01.45 44.34
5 Reini Kaarina LapVi 36.35 0.04.51 40.10
6 Rajasaari Kristiina RasKe 36.43 0.04.59 39.47
7 Pohtola Kaisa YKV 37.06 0.05.22 38.58
8 Puro-Aho Veera YKV 37.17 0.05.33 37.92
9 Nivukoski Ulla LapVi 41.40 0.09.56 33.50
10 Karppi Susanna LaihLu 42.29 0.10.45 32.44
11 Nivukoski Elisa YKV 43.19 0.11.35 31.41
12 Hietamäki Elina RaJu 45.01 0.13.17 29.83
13 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 51.51 0.20.07 25.55
14 Latvala-Kaataja Raisa VaaSu 55.39 0.23.55 23.49

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Mari RasKe 38.53 0.00.00 39.17
2 Peltoniemi Anne KPV 38.58 0.00.05 37.62
3 Sillanpää Elina Pohjant 46.11 0.07.18 30.50
4 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.12.41 0.33.48 18.60
Viianen Pirjo LaihLu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 30.59 0.00.00 47.75
2 Koskela Sari RaJu 31.01 0.00.02 47.10
3 Stevander Arja KuortKu 32.14 0.01.15 44.75
4 Blomqvist Eija Femman 32.39 0.01.40 43.61
5 Latvala Annukka RaJu 33.11 0.02.12 42.35
6 Snickars Virpi Solf 34.32 0.03.33 40.16
7 Perkkalainen Johanna EE 35.21 0.04.22 38.71
8 Erkkilä Marja RaJu 35.25 0.04.26 38.12
9 Hauhia Eija RaJu 36.38 0.05.39 36.35
10 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 40.15 0.09.16 32.62
11 Korpela-Kamila Heidi SuJu 41.59 0.11.00 30.83
12 Kattelus Päivi LapVi 42.06 0.11.07 30.31
13 Muhonen Anu VaaSu 1.04.29 0.33.30 19.50

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 37.30 0.00.00 47.32
2 Rantoja Eija RasKe 38.45 0.01.15 44.42
3 Ojajärvi Päivi RasKe 41.13 0.03.43 40.47
4 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 45.36 0.08.06 35.41
5 Erkkilä Riitta LapVi 54.09 0.16.39 28.84
6 Mäntylä Kirsti RasKe 56.17 0.18.47 26.80

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantamäki Anita KauKa 37.06 0.00.00 38.78
2 Hautala Päivi RaJu 38.49 0.01.43 36.27
3 Kiiskinen Gunnevi TP 39.50 0.02.44 34.57
4 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 43.33 0.06.27 30.91
5 Sivén Hannele ÄhtU 1.03.42 0.26.36 20.65
6 Hautamäki Leena KortJV 1.07.59 0.30.53 18.90
7 Humalamäki Marja ÄhtU 1.13.48 0.36.42 16.99
8 Harald Mirja Falken 1.36.48 0.59.42 12.63

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 23.41 0.00.00 38.54
2 Erkinheimo Ritva KortJV 25.56 0.02.15 34.54
3 Lähdekorpi Kaija Femman 33.44 0.10.03 26.05
4 Berger Gunhild Falken 34.51 0.11.10 24.72
5 Nylund Marlene Falken 40.32 0.16.51 20.83
6 Finnilä Katariina VetU 41.17 0.17.36 20.04
7 Laine Kaija KauKa 50.10 0.26.29 16.15
8 Hautala Tuula ONMKY 56.39 0.32.58 14.00
9 Sauru Seija PoRa 57.39 0.33.58 13.46

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 25.04 0.00.00 41.52
2 Maja Alli RaJu 32.31 0.07.27 31.47
3 Koivunen Helena RaJu 34.28 0.09.24 29.19
4 Mäkelä Marjatta PoRa 34.47 0.09.43 28.43
5 Louko Raija YKV 36.58 0.11.54 26.28
6 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 38.17 0.13.13 24.92
7 Elomaa Alli RasKe 45.05 0.20.01 20.78
8 Hautamäki Anna-Maija RasKe 46.36 0.21.32 19.73
Peltola Hilkka SuJu HYL -
Backman Mona Falken HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka KauKa 45.48 0.00.00 18.71
2 Aarnio Anja LapVi 47.37 0.01.49 16.64
3 Keskinen Leila RaJu 57.19 0.11.31 12.71

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Ella VaaSu 30.23 0.00.00 27.23
2 Wiklund Nina Falken 30.54 0.00.31 24.77
3 Suokko Susanna LapVi 41.48 0.11.25 16.82

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Hanna LapVi 22.02 0.00.00 65.47
2 Heittola Suvi RasKu 22.37 0.00.35 62.82
3 Hakala Helena KortJV 23.36 0.01.34 59.29
4 Manderbacka Hanne VaaSu 26.39 0.04.37 51.69
5 Mäntylä Tanja RasKe 29.31 0.07.29 45.94
6 Pajula Salla LapVi 30.25 0.08.23 43.87
7 Ylikoski Taru KortJV 30.31 0.08.29 43.01
8 Laaksonen Nuppu KPV 31.26 0.09.24 41.07
9 Wärnman Jessica Falken 33.25 0.11.23 37.99
10 Haapalainen Enni RasKe 37.55 0.15.53 32.91
11 Välimaa Kristiina VaaSu 43.47 0.21.45 28.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sanna RaJu 19.48 0.00.00 46.98
2 Mäntylä Tiina RasKe 23.35 0.03.47 39.02
3 Mellberg Sonja VaaSu 25.46 0.05.58 35.33
4 Peltoniemi Vilja KPV 26.49 0.07.01 33.57
5 Nurmi Eveliina RasKe 27.43 0.07.55 32.12
6 Ahola Veera VaaSu 29.53 0.10.05 29.46
7 Muhonen Emma VaaSu 30.56 0.11.08 28.14
8 Himanka Jenna LapVi 32.17 0.12.29 26.65
9 Koivisto Julia KortJV 35.46 0.15.58 23.78
10 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 37.21 0.17.33 22.50
11 Smeds Matilda Femman 37.24 0.17.36 22.21
12 Rinta-Koski Aino VaaSu 40.54 0.21.06 20.06
13 Muhonen Anni VaaSu 43.39 0.23.51 18.57
14 Rantala Iina RaJu 47.05 0.27.17 17.01
Juoperi Anni AlajA KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Anu VaaSu 15.45 0.00.00
2 Tuomisto Satu VaaSu 15.54 0.00.09
3 Keskinen Nella VäVi 16.37 0.00.52
4 Kangas Emma LapVi 17.31 0.01.46
5 Välimaa Eveliina VaaSu 17.42 0.01.57
6 Stenbacka Emma VaaSu 17.58 0.02.13
7 Strandvall Amanda Minken 18.09 0.02.24
8 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 18.34 0.02.49
9 Kamila Minerva SuJu 22.34 0.06.49
10 Runnakko Emilia RasKe 24.00 0.08.15
11 Viianen Jenna LaihLu 24.23 0.08.38
12 Syrjälä Annamari LaihLu 27.48 0.12.03
13 Ahola Elli RasKe 29.54 0.14.09
14 Hietaharju Suvi RaJu 30.39 0.14.54
15 Hakala Anna-Kaisa LapVi 37.42 0.21.57
16 Hakala Jonna Femman 38.23 0.22.38
Sjövall Cecilia VaaSu HYL -
Laasanen Maija LaihLu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Melender Ida RaJu 10.07 0.00.00
2 Niemi Tiina PoRa 10.42 0.00.35
3 Kuusisto Sanni LaihLu 11.45 0.01.38
4 Hoskari Maria RasKe 12.12 0.02.05
5 Myllymäki Maarit KortJV 12.17 0.02.10
6 Vuorela Aliina YKV 13.52 0.03.45
7 Nuuttila Anni KauKa 14.04 0.03.57
8 Katajamäki Henna-Riina KauWi 14.46 0.04.39
9 Pienimäki Irina RasKe 19.46 0.09.39
10 Björklund Louise Falken 23.33 0.13.26

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rinta-Keturi Anni RaJu 12.24 0.00.00
2 Rintala Neea KortJV 16.08 0.03.44
3 Lammi Tara KauWi 16.21 0.03.57
4 Sippola Maija YKV 16.31 0.04.07
5 Nisula Emma KauWi 16.44 0.04.20
6 Runnakko Sofia RasKe 19.06 0.06.42
7 Perttu Pauliina LaihLu 19.10 0.06.46
8 Pohtola Roosa YKV 20.11 0.07.47
9 Oikarainen Iida LaihLu 22.08 0.09.44
10 Pohtola Noora YKV 22.30 0.10.06

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylipulli Veera VaaSu 9.37 0.00.00
2 Hietala Emmi LapVi 9.59 0.00.22
3 Nevala Ronja TeuRi 10.26 0.00.49
4 Oikarainen Siiri LaihLu 10.53 0.01.16
5 Peltola Eeva LapVi 11.28 0.01.51
6 Kullman Thea Falken 11.40 0.02.03
7 Björklund Sandra Falken 12.13 0.02.36
8 Karppi Iiris LaihLu 12.27 0.02.50
9 Björklund Cecilia Falken 12.55 0.03.18
10 Korpi Veera PoRa 13.33 0.03.56
11 Rantoja Sari RasKe 13.34 0.03.57
12 Ojala Irina RasKu 13.37 0.04.00
13 Rantoja Marika RasKe 14.37 0.05.00
14 Kankaanpää Aino VaaSu 15.05 0.05.28
15 Koivula Venla LaihLu 16.03 0.06.26
16 Hietamäki Sini RaJu 16.27 0.06.50
17 Kauppi Laura LaihLu 20.02 0.10.25
18 Pohtola Sara YKV 20.43 0.11.06
19 Vilpakka Sanna LapVi 23.00 0.13.23
20 Ylihärsilä Jenna AlahKi 23.19 0.13.42
21 Hantula Saana KauWi 36.08 0.26.31